zondag 19 april CLUBKAMPIOENSCHAP 1970 NDWC DE JURY'S Wereldkampioene Keetie Hage 19 april aan de start Over drie dagen in Achterveld Prijzenregen met Bert van Wegen en zijn cabaretgezelschap „De Korvetten" in Ons Gebouw Programma op 19 april Wielrenparade- „Klaveet-pony's" DANSAVOND IN DE MOF paardjes en de LEIN EN ROOT VERZET Deelneemsters 19 april (NDWC) EXPOSITIE MET WERK VAN BEJAARDEN PRIJZEN VOOR DE RENSTERS ACHTERVELD Na iedere wieler- I wedstrijd vindt de prijsuitreiking zo spoe- I dig mogelijk plaats. De prijswinnaars ont- I vangen hun trofeeën, een handje schudden I en maar weer naar huis toe. Echter met I het clubkampioenschap van de Neder- I landse Dames Wielren Club in Achter- I veld zal de prijsuitreiking op gezellige, I feestelijke wijze geschieden. De clubkam- I pioenschaporganlsator heeft voor deze ge- I zellige uurtjes het muziek- en cabaretge- I zeischap „De Korvetten" uit Achterveld I aangetrokken. I De Korvetten, onder leiding van de heer I Bert van Wegen, zijn de afgelopen jaren I in vele plaatsen van ons land met succes opgetreden; in 1969 traden ze ruim veer tig keer op. Deze week treedt het geze- schap op o.m. in het Roosevelthuis te Doorn en in de Expo-Beatrixhal te Utrecht t.b.v. het Prinses Beatrixfonds (voor gehandicapten) en zulks op verzoek van de Utrechtse Studenten. Achterveld dient zich niet alléén aan als Tourdorpje, maar speelt op muzikaal gebied ook leuk haar partijtje mee. De w ielrensters van de Nederlandse Dames Wielren Club en haar supporters zullen zeker een gran diose show en prijsuitreiking meemaken want de Korvetten staan borg en., dan is het uitmuntend! Vriendelijke dank aan iedereen, dus ook degenen die ik vergeten zou kunnen hebben om te bedanken. En vanzelfsprekend heel hartelijk welkom aan alle wielergasten en hopelijk de duizenden kijkers die het feestvierend Tourdorpje Achterveld bezoeken. Heel veel genoegen op 18 en 19 april 1970. KNWU licentiehouder 464 Tourkantoor Achterveld 03425-481 opgedragen aan de actieve wielrensters van de Nederlandse Dames Wielren Club door Tourdorp Achterveld 13.uur :\anaf start-finish trekt de jeugddrumband van de muziekvereniging „Door Wilskracht Sterk" en de ponyclub „De Klaveet" met 20 amazones en rui ters op naar het rennershuis „Ons Gebouw". SINT MAARTENSDIJK Een gesprekje met de 20 jarige Keetie Hage is wel hartelijk, maar echt niet verrassend als het gaat over haar wielersuccessen, want juist dan stokt het gesprek iets; ze vindt het echt onbevangen gewoon om wereld kampioene te z(jn. Ik raadpleeg er dan maar de de wielerdocumentatie op na. Vanaf haar twaalfde jaar fietste zij in de touristenklasse, en voordat zij overstapte op de racefiets ging zij elke zomerdag zwemmen in de vlakbij gelegen Oosterschelde. Vanaf 1966 actief in de wedstrijdsport en was ze lid van de Zuid-Westhoek in Hoo- gerheide en sinds vorig jaar van de wielerclub van Theo Middelkamp te Goes, in 1966 won ze zilver bjj de wereldkampioenschappen op de weg (Neurenbergnng), in 1968 doorbrak zij de zeer sterke Russische wieleroverheersing en won het wereld kampioenschap te Imola en won brons in Rome In 1969 brons achtervolging en Nederlandse kampioene op de weg en vier jaar achtereen Neerlands kampioen achtervolging. Ze wil lerares naaldvakken worden en studeert echt ijverig en als ze niet teveel huiswerk heeft- gauw even trainen. Haar grote wens is dat er nog veel meer georganiseerd zal worden voor de rensters en ook het aantal met hon derden actieve leden zal worden vermeerdert. ACHTERVELD Tijdens het clubkam pioenschap van de Nederlandse Dames Wielrenclub over drie dagen in Achter veld, zal de show om dit unieke vvieler- festijn zeker niet ontbreken. Met fantasie en improvisatie is veel te hereiken. Ach terveld heeft ook een hypisch centrum, want in het natuurrijke buurtschap Snor- renhoef is een leuke manege ingericht en is ook de ponyclub „De klaveet" gc- LEL'SDEN Aanstaande zaterdag 18 april 1970 wordt er wederom een dans- TOLRDORP De Enkhuizer Almanak voorspelt voor de wielerdagen 18 en 19 'pril 1970 schoon weder. B Naast verschillende nationale kam pioenen is het de organisator gelukt om ook naar Achterveld te krijgen wereldkampioene Keetie Hage, een ge- wone flinke boeredochter uit het Zee- landse Sint Maartensdijk, ze kan avond gehouden in café-restaurant De Mof te Leusden, die georganiseerd wordt door de P.J.G.U. Deze dansavond zal de laatste zijn voor dit seizoen. Muzikale wedewerking wordt verleend door The Silvertown Rythm Stars uit Schoonhoven. Ook nict-ledcn van de P.J.G.U. kunnen deze dansavond bezoeken. Clubkampioenschap der Nederlandse Dames Wielren Club. Voorzitter Wedstrijdcommissaris Wedstrijdcommissaris Aankomstrechter Starter Speaker Commissaris G. de Weerd F. van Kooten C. Braat J. Schoenmakers B. van Hoeyen J. M. Schouten H. Dikker Jeugd- en Adspiranten Wielerwedstrijden. Voorzitter Weristrijdcommissaris Wedstrijdcommissaris Aankomstrechter Starter Speaker J. van Basten F. van Kooten J. Schoenmakers H Dekker B. van Hoeyen J. M. Schouten Hilversum Maarssen Amersfoort Amersfoort Amersfoort Achterveld Hilversum Maartensdijk Maarssen Amersfoort Hilversum Amersfoort Achterveld 13.30 uur: de rensters van de Nederlandse Dames Wielren Club (in trainingstenue) trekken vóór het driekwarteeuvvfeestvierend huize „Sint Jozef" langs. 14.uur: start voor het clubkampioenschap van de Nederlandse Dames Wielren Club over zeven omlopen, totaal 57,4 km., Jan van Arkelweg, Emelaarsevveg, Hessenweg, Jan van Arkelweg (finish). 17.uur: feestelijke prijsuitreiking in de grote zaal van „Ons Gebouw" m.m.v. het muziek- en cabaretgezelschap „De Korvetten". tS Beide wielermiddagen kosten meer dan duizend gulden. De rensters en renners hebben vanzelfsprekend gra tis toegang,. Er wordt u heel wat ge boden, maar willen we blijven door draaien op hogere versnelling, dan zal er vanzelfsprekend geld in het laadje moeten komen. U geniet beide dagen voor heel weinig geld: ZATERDAG 18 APRIL: toegangsprijs hij startfinish één gulden; toegangsprijs bij prijsuitreiking in ren- met optreden jeugddrumband en Tour nersclubhuis Ons Gebouw één gulden de Junior films; DAMES WIELRENNEN 19 APRIL toegangsprijs één gulden; prijsuitreiking met muziek en cabaret (van 17,tot 19,30 uur) 2,50. NDWC rugnummer 16 Eef Helder oefent buiten de vvielrensport het be roep uit van veervrouwe, ze kan twee auto's en wel tien mannen tegelijk aan; de „grote lui" van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie komen ook een goed kijkje nemen in het Tour- vlaggend dorpje Achterveld; zet zaterdag 18 april de radio aan Hilversum 1 want omstreeks 10 uur komt in het VARA programma ZO 135 een korte reportage over het N.D.W.C. clubkampioenschap in Achterveld; op 19 april in de grote zaal van Ons Gebouw, zo tegen half acht: grote sprankelende verrassende finale verdere geheimen kunnen niet worden prijs gegeven; vandaag als u de krant leest is rug nummer 3 Ineke Heusinkveld-van IJken 25 jaar, gelukwensen telefonisch 02145-2974. Haar zoontje van tien maanden kan ook al trappelen en zijn papa is wielerkampioen van Gelder land geweest en tante Betsy 15 jaar wiclrent ook al wapperend door de Eemnesser polders; met al die charmante kopjes was uw verslaggever even de kluts kwijt want zag in de krant van een paar weken geleden Nellie Streef voor Trims van de Plaat aan; jongste deelneemster is de 16 jarige HBS-leerlinge Karin Vos uit Rotter dam; en nu maar hopen dat na ruim twee volle weken organisatievverkzaamhe- den alles goed verloopt en wanneer de kijkers gewoon in de beurs tasten voor gewone toegangsprijzen dan kan alles in de toekomst wel door blijven draaien!!! voor prijzen en financiële steun gaarne aanbevolen NDWC cluborganisator tel. 03425-481. vestigd. Een 20-tal pony's komen dan ook eenkykje nemen bij het charmante wieier- gebeuren. De jeugdige ponyrij-instrusteur Harold van Wegen zal met een 20-tal pony's, be reden door charmante amazone's en ruiters een hypische groet komen brengen aan de wielrenparadepaardjes van de Neder landse Dames Wielren Club. De pony- groep zal met de wielrensters vóór het feestvierende 75-jarige huize Sint Jozef langs trekken. Onder de erebogen door wordt de parade gemaakt en na de voor stelling aan de honderd bejaarden trekt de kleurrijke stoet weer naar de start plaats. Mochten tijdens deze parade wiel rensters uitvallen, welnu dan is er een leuke huifwagen met een echt bebaar de koetsier bemand die als bezemwa gen kan worden omgebouwd. De parade wordt geopend door de jeugddrumband van het Aehtervelds „Ste delijk Orkest" „Door Wilskracht Sterk", dat in volledig nieuw costuum zal uit komen. De nieuwe uniformen werden spe ciaal aangekocht voor de driekvvarteeuw- feostvierders van huize Sins Jozef en van wege het Aehtervelds debuut de organi satie van het clubkampioenschap van de Nederlandse Dames Wielren Club. aan het clubkampioenschap „Nederlandse Dames Wielren Club op 19 april 1970, te verrijden in het Tourdorp Achterveld. Rugnummer; wit veld met rode cijfers. 1. Areke v d. Laar. Aalst (Gld.). 2. Erna Meskers, Warmond (ZH), 3. Ineke Heu sinkveld-van IJken, Baarn, 4. Minie Brinkhoff, Zevenaar. 5. Joke Kakebeen, Ochten, 6. Nellie Streef, Nieuw Lekker- land (ZH), 7. Nellie van Dijk, Nuenen (NB). 8. Corry Boon, den Helder, 9. Frie da Fobbe, Apeldoorn. 10. Anneke Lute, Castricum, 11 Jopie Hermes, Breda. 12 Betsie van Diiel, Heesselt (Gld), 13 Truus v.d Plaat, Geldermalsen, 14. Lenny Brand. Dordrecht, 15 Truus Smulders, Gerwen (NB), 16. Eef Smulders, de Woude (NH), 17. Hennie Faber-Hondeveld, Apeldoorn, 18 Irene Trompert-Paul, den Haag, 19 Tiny Lazeroms. Zegge (NB). 20. Celia v. Nimwegen-Swift. Utrecht, 21 Diny v Berlo. Helmond, 22 Keetie Hage, Sint Maartensdijk (Z). 23. Bella Hage. Sint Maartensdijk (Z), 24 Corrie Hoofd. Laren (NH), 25 Piem Hellemans, Roosendaal. 26. Willy Goossens, Steenderen (Gld). 27. Drina Baerends, Drempt (Gld), 28 Janny Jonkers. Gameren (Gld), 29. Alie Jansen. Schiedam, 30. Rita Cirkel, Utrecht, 31. Karin Vos, Rotterdam, 32. 33. 34. 35. S l weer Na 4 omlopen starten de adspiranten (zwart-witte rugnummers) eigen wed strijd: 36 H^iny de Jongh, Apeldoorn. 37. Aagje Helder, de Woude (NH), 38. Greetje Bosch, Apeldoorn, 39. Rieneke Stamsnijder, Enter (O), 40. Els Gerrit sen, Apeldoorn, 41. Annie Wildeboer, Apeldoorn, 42. Betsy v. Yken, Baarn. ACHTERVELD Opa Vlootman uit Amsterdam een fervent supporter van de N.D.W.C. schenkt drie fikse grote sport- bekers voor het wielerevenement en vete raanwielrenner Manus Brinkman uit Rot terdam het eretricot. Rjjwielhuis Henk van Hoeyen-Amersfoort vijftig gulden. De gemeente Leusden schenkt een erebo- kaal en burgemeester Schneiders (waar van veel medewerking werd ondervonden) hoopt op de grote prijsuitreikingsuurtjes zeker aanwezig te kunnen zjjn. En alle rensters ontvangenmaar dat is nog een geheim! ACHTERVELD Het komende week einde kan men in Achterveld kennis ne men van hetgeen er door Welfare help sters is bereikt door hun werk onder de bejaarden. In „Ons gebouw" zal dan een tentoonstelling zijn ingericht van het vele werk dat dat door de bejaarden is ver vaardigd. Dank zij de hulp en leiding van de Welfare helpsters, die hiervoor een speciale opleiding hebben genoten, zijn een groot aantal voorwerpen vervaardigd, welke artistiek verantwoord zijn. Een be zoek aan deze tentoonstelling zal dan ook beslist de moeite waard zijn. De tentoonstelling is geopend op zater dag 18 april a.s. des avonds van 8.00 tot 10.00 uur en op zondag 19 april van 11.00 tot 17.00 uur en des avond van 20.00 tot 22.00 uur.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3