ZATERDAG 18 APRIL IN ACHTERVELD: JEU8DWIELERFESTIJN MET 160 DËEUËMEESfTERS) Op de draaitafel Matige belangstelling voor Leusder Fok- en Controlevereniging Jeugdwielerfeest programma Eerste gemeen schappelijke kerkdienst DE DEELNEMERS VAN 18 APRIL DEELNEMERS ADSPIRANTEN- WEDSTRIJD LAATKOMERS Wenken voor de renners op 18 april Meisjes-adspiranten ALLE ZEILEN BIJGEZET VOOR DE ASTMABESTRIJDING Mireille Mathieu Nieuwe LP Happy Trumpet Party nr. 2 Op «Ie korte toer..... Van dit, van dat, van alles wat Crosby, Stills, Nash Young: Déja Vu TOURDORP Op zaterdag 18 april a.s. (dus overmorgen) zullen 160 wielrenners uit heel Nederland aan jeugd-adsplrantenwedstrijden In het kleine gastvrije feest vierende Tourdorpje Achterveld. Nadat deze nationale jeugdwielerdag vermeld werd in het blad „Wielersport" stroomden de aanvragen zo enorm snel binnen, dat binnen vyf dagen de inschrijving moest worden gesloten. Het Tourkantoor verkreeg goede instemming en medewerking van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, van de heer J. Oskam KNWU consul, van de burgemeester en van de adjudant van Politie te Leusden. Na ruim twee zeer drukke van voorbereiding is het dan zover. Wan neer het goed weer is, kunnen de vele honderden kijkers volop genieten van leuke wielerwedstrijden: spanning, sensatie, orde, sportiviteit! Stellig zal met de attrac tieve prijsuitreiking de grote zaal van het rennershüis „Ons Gebouw" te klein zijn om alle kijkers te laten mee genieten van het slot van een grootse jeugdwielerniiddag. dat was het dan weer optreden van jeugddrumband Tour de Juniorfilm 1959 Tour de Juniorfilm 1969 pauze met ja juist geraden prijsuitreiking. Tijdens de rugnummerinlevering vóór vier uur ontvangt iedere deelnemer een herinneringstegel „Nationale Jeugdwieler dag 1970 - Achterveld". Op het zeer grote toneel 18 prijswinnaars hun trofeën af hlaen. Voor de rennertjes zijn alle voorste rijen stoelen gereserveerd. Alle overige belangstellenden kunnen wij absoluut geen zitplaats garanderen. Vanzelfsprekend gratis toegang voor de rennertjes. Toegangsprijs tot de wedstrijd (start- finish) is voor iedereen één gulden per volwassen persoon, kinderen 25 cent. Toe gangsprijs zaal (prijsuitreiking) is voor iedereen een gulden. Is de zaal vol, en die LEUSDEN De jaarvergadering van de Fok- en Controle vereniging Leusden en omstreken trok een matige belangstel ling. Voorzitter de heer W. v. Loenen kon in zijn opening stellen dat de vereniging een goed jaar achter dc rug heeft. De resultaten waren goed te noemen en de le den hebben volop de gelegenheid gehad om met de cijfers van de cotrole te wer ken. wat nog wel eens te weinig gebeurt en dan zijn de kosten te hoog. Men moet er mee werken door goede selectie toe te passen en ook een goede stierenkeuze is van enorm belang. Penningmeester de heer R. H. v d. Hen gel kon een batig saldo melden De lange tijd van achterstand in kontributie werd in het afgelopen jaar ingehaald, zodat nu op een zeer gezonde basis gewerkt kan worden. Tot lid van de kascommissie werd be noemd de heer J. C. Schothorst. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Rijn ders herkozen. De heer A. Eikelboom van de provin ciale rundvee voorlichting was verheugd kennis te kunnen maken met. leden. Een fokvereniging is geen gezellig onderonsje maar een vereniging die positief een goede melkveefokkerij nastreeft. Het gaat de veehouder nu eenmaal om een produktief dier dat hem voldoende oplevert om zijn gezin van te onderhouden. Al wordt er nog zoveel in negatieve zin gesproken over bo terbergen, overschotten enz. de veehouder moet trachten met een zo laag mogelijke Om een voorbeeld te geven van de om vang van enkele onderdelen van de taken van het Nederlands Astma Fonds: het vfjf jaar durende bevolkingsonderzoek in Rot kans is wel by zon der groot, dan zullen by gunstig weer alle buitendeuren wor den opengezet. kostprijs de hoogste produktie halen. Al leen een gezamelijke inspanning en het goed gebruik maken van verkregen ge gevens kan de gewenste resultaten geven. Zeker, een hogere produktie en over schotten zijn me elkaar in strijd, maar deze kunnen zeker niet worden opgelost door geen aandacht meer te besteden aan de dieren, wat alleen maar de ondergang der veehouders zou betekenen Dit moet langs andere wegen geregeld worden. Vervolgens werden verschillende orga nisatorische punten onder de aandacht ge bracht. waarbij vooral de centralisatie van onderzoek, adminirtratie. samenwer king controleur en inseminators der KI verenigingen de aandacht kreeg. De heer J M. Verheul van de be drijfsvoorlichting sprak vervolgens over de ruwvoederwinning waarbij vooral de voordroogkuil bekeken werd hoe daar bij te werken. Het gaat om de kwaliteit van hooi en kuilvoer. Ook de juiste wijze van bedekking met goed plastiek en con serveer middelen spelen bij het slagen van de kuil een grote rol. Enige nuttige wenken omtrent de mag nesium verstrekking aan het ve3 bij de overgang van stal naar weide besloten zijn toelichting. Tot besluit van deze goed geslaagde jaarvergadering dankte de voorzitter allen die hadden medegewerkt aan het welsla gen, in het bijzonder controleur W. J. Donselaar en de monsternemers. In Leusden wordt de Astma-eoUecto georganiseerd door de plaatselijke EHBI- afd. Hamersveld. crebogen vóórlangs het driekwart eeuw- focstvierende huize Sint Jozef en direct hierna gaan alle renners naar de start. Daar worden ze opgesteld door de kara vaancommissieleden op rugnummer. Voor op do renners van 13 jaar, vervolgens dio van 12, 11 cn 10 jaar. Na startsein aan de 18 jarigen, start één minuut later de groep 12 jarigen, weer één minuut later do 11 jarigen en weer één minuut later de 10 jarigen. Iedere groep wordt voorafgegaan door twee witte motorcon troleurs. Het is ten strengste verboden om met de fiets aan de hand of fietsend terug to gaan naar start-finish. Het te rugkomen dient te geschieden achter do stalen dranghekken langs! De drie vloeien de bochten zijn afgezet door politie of witte overallmedewerkers. De adspiran- ten zijn verplicht de rugnummers afge haald te hebben vóór 2 uur. Na 2 uur worden geen rugnummers meer afgege ven. Licentie moet worden getoond en tegelijkertijd één gulden inlcggeld te wor den voldaan. De prijsuitreiking vindt plaats tegen vyf uur, zie hiervoor verder het programma. E.H.B.O., politie, witte Touroverallmedc- werkers zijn voldoende aanwezig. Het is een jeugdwielerniiddag, hetgeen inhoudt dat er een sportief samenspel is tussen de organisatoren, jury enz. en do deelnemers zelf. Protesten van misschien een enkele heethoofdige vader, worden vanzelfsprekend niet geaccepteerd. Het is HAMERSVELD Op initiatief van de kerkeraden uitgaande van de Nederlandse Hervormde kerk en de Gereformeerde kerk, zal in het Hervormd centrum de eerste gemeenschappelijke kerkdienst wor den gehouden. Deze dienst vindt plaats zondag 19 april met als oude-v. L.: „Pasen heeft nog een 's avonds om 7 uur. Spreker zal zijn Ds. G. W. H. Peddemors uit Amersfoort vervolg Een kinderkoortje van de Christelijke basisschool zal medewerking verlenen on der leiding van do heer 31. Schaaphok. Organist is de heer C. J. van Nimwegen Er wordt gezorgd voor een gestencilde liturgie. Kortgeleden verscheen van de Franse zangeres Mireille Mathieu een nieuwe (zy het schitterende, uitklapbare hoes niet vouwmechanlsme (waardoor talryke kleu renfoto's opengevouwen worden) steekt een plaat, waaraan veel mensen weer ple zier van kunnen beleven. Mireille zingt op deze plaat niet alleen in het Frans, maar ook enkele nummers in het Duits en dat is voor do meer Duits-georiënteerde mu ziekliefhebber een reden te meer om de plaat aan te schaffen, hoewel ik me kan indenken, dat francofielen dat alles met Ietwat gefronste wenkbrauwen zullen aanhoren, ook al heeft Mireille in haar Duitse uitspraak dan dat grappig Franse accentje, zoals Maurice Chevalier zyn En gelse songs zingt. In ieder geval biedt deze plaat voor beide groepen uitstekende chansons, zoals we van Mireille Mathieu gewend zijn. Dat zy ook Duits zingt, vindt haar oorzaak in het feit, dat deze Franse zangeres in Duitsland erg geliefd is en omdat een beetje aan te moedigen kan een Duitse chanson beslist geen kwaad. Overigens hebben wjj niet-Duitso zangers wel eens minder in die taal horen zingen. Mireille zingt zingt op deze LP: Tarata- Tlng, Tarata-Tong: Der Stern unsrer Liebe (in Nederland ook op single ver krijgbaar op het Barclay-label als „La première Etoile"); Mon bel amour d'été; Heute bin ich so verlicht; L'homme de Paris; Hinter den kulissen von Paris (ook by ons in Nederland een groot succesnum mer) 11 peut toujours quand on est trlste: Das Wundcr ist liebe; Martin; Au bal de grand aniour cn tenslotte Vivre pour toi. Mireille wordt begeleid door de orkesten van Christian Bruhn, Paul Mauriat, Chris tian Gaubert en Jacques Denjean. „3Ii; eillc", van Mireille 3Iathieu i een uitstekende plaat geworden voor nl 'm-. fans. Aanbevolen. Op Ariola 80.00 stereo/mono. B jeugdwielrennen en geen wielrenoorlog door „volwassenen". De organisatoren zijn niet aansprakelijk voor zoekraken van goederen, materiaal- schade of anderszins. Beurzen, horloge's enz. dienen jullie dus aan je ouders of begeleiders in bewaring te geven. Deelnemers jeugdwielcrwedstryde» Achterveld 18-4-i970: Super mini renners van 10 jaar: 1 Kees Burgsteden. Amersfoort; 2. Ro nald Deys, Amersfoort; 3. Co Nachtegaal, Utrecht; 4. Paul Melkcrt, Utrecht; 5. Koos Scharrenburg. Utrecht; 6 Rudi Hol, Utrecht; 7. Henk Spronk, Utrecht; 8. Jo hannes Lam. Hilversum; 9. Rob Versluis. Utrecht; 10. Ton Keizer. Haaksbergen; 11. Peter Gelsema, Amersfoort; 12. R. Kruis, Utrecht; 13. Fred Smits, Utrecht; 14. Adrie Vennis, Amersfoort; 15. Ronald v.d. Hurk, Utrecht; 16. John Staal, Amers foort; 17. Sjaak Steur, Apeldoorn; 18. Ben Cirkel, Utrecht; 19. Ria den Tieter, Utrecht; 20. Joop Meulblok, Utrecht; 21. Henk Nieuwendaal, Hilversum; 22. Ton Verburg, Apeldoorn; 23. Gerhard v. d. Lans, Hilversum; 24. Gerrit v. IJzendoorn, Utrecht; 25. Jan Heunks, Bunnik. Minirenners van 1/ jaar: 31. Ben v. IJzendoorn, Utrecht; 32. Ro nald Bakker, Amersfoort; 33. L. Kuster, Apeldoorn; 34. F. v. d. Tempel, Utrecht; 35. Martin Voorend, Utrecht; 36. Chris Brcvink, Haaksbergen; 37. Frank Gese- rlck, Hilversum; 38. Peter Burgsteden, Amersfoort; 39. Cees Bunt, Utrecht; 40. Gert Besars, Apeldoorn; 41. Jan ter Avest, Haaksbergen; 42. Jan Post, Amersfoort; 43. Kees Boele, Utrecht; 44. Theo Broeke, Hilversum; 45. Jcs de Oudste, Utrecht; 46. Jos Vossebeld, Hengel (O); 47. Hans de Brouwer, Apeldoorn; 18. Henk Eldert, Amersfoort; 49. Kees Sandbrink, Amers foort; 50. Jan Maneschijn, Hengel (O); 51. Gerard Heunks, Bunnik; 52. Gouke Veenschoten, Amersfoort: 53 Tom Ouwer- kerk, Amersfoort; 54. Super maxi renners 12 Jaar: 61. Harrie Kalse, Utrecht; 62. Gerrit Hol. Utrecht; 63. Hans Jeths, Apeldoorn; 64. Voor alle liefhebbers van pittige dans muziek in het populaire, instrumentale genre ligt weer een nieuwe langspeler klaar, volgestampt door het uitstekende orkest van Frank Valdor. We hebben het al eens eerder geschreven: dit soort pla ten schynt het byzonder goed te doen. En terecht, want vooral als men in een som bere bui is, wordt men door deze muziek al snol opgevrolijkt. Frank Valdor ver staat de kunst (evenals z\jn collega James Last dat doet) om met de simpele hit- melodieën een aaneengeschakelde vrolyk- hcid op te roepen, waardoor een prettige sfeer wordt bereikt op een byvoorbeeld doodgelopen feestje. Ooi: al stemmingma ker zal deze plaat succesvol gehanteerd kunnen worden. Iets over de Inhoud: cr staan maar liefst 28 melodieën op de plaat gegroefd en dat garandeert voldoende va riatie, dachten wij! Om enkelo nummers te noemen: Boom- Bang- A Bang, Hinter den Kulissen von Paris, Heidschl-Bumbcid. schl, Little Arrows, Braslllan Beauty, Bells of Love en nog een hele reeks Duitse melodieëif, die echter niet voor de andere onderdoen. Een prettige plaat. Op Tele- funken-stereo-NT 422. E Deze keer om te beginnen enkele sin gle's die het by onze Oosterburen goed doen en ook in ons land wellicht een kans je maken. In de eerste plaats Michael Holm met „Barfuss im Regen", met op de achterkant „Es tot weh". Met deze plaat staa Michael Holm op de 20e plaats van de Duitse hitparade. Aardig plaatje, hoe wel we betwyfelcn of het in Nederland een kans zal maken. Maar dat hoeft ook niet direkt. Barfuss lm Regen is ook zon der een hoge plaats een leuk plaatje. (Ariola 14 492 AT). Rex GUdo heeft ook in ons land een aantal fans, dJo zijn platen altijd graag kopen, zyn pittige nummertjes doen het altijd goed. Zo ook zijn nieuwste single „Lovo a little bit (Melinda)" met op de achterkant „Nimm das Rot vom Regen bogen." Op Ariola 14.504 AT). H James Lloyd, geboren op Jamaica, maarmomenteel voornameiyk werkzaam in Duitsland (TV-programma „Aktuellen Sehaubude") maakte karrière o.m. als leider en choreograaf van een eigen dans en showgroep, maakte een plaat: de Duit se versie van Harry Bclafonte's „Ange lina" cn liet nu een nieuwe single het licht zien: Keep on Smiling, met op de achter kant: If you belong to me. Twee uitste kende nummers. Luister er eens naar.' Op Ariola 14 536. B Op het Green Light-Label (het label niet relatief meestal uitstekende num mers) verscheen kortgeleden do Engelse Jeremy met het nummer „Chcrry" op de achterkant One Day, some day".) We zyn wat voorzichtiger geworden niet voorspel lingen door de opgedane ervaring, maar toch geloven we. dat Jeremy met „Cher ry" !o kans maakt op de Neder lands' .!e. Op Green Lights GLS 426. SINGELIER. R. v. Otten, Apeldoorn; 65. Henny Port man, Utrecht; 66. Gert Koelman, Amers foort; 67. Jos Jansen, Amersfoort; 68. John Oomen, Utrecht; 69. Paul Hees, Utrecht; 70. Ria Houkes (1 j.d.) Utrecht; 71. Lout v. Hamersveld, Achterveld; 72. André v d. Wiel, Kreukelen; 73 Peter Rietveld, Utrecht; 74. John Osenbruggen, Utrecht; 75. Rudolph Drenthe, Hilversum; 76 Han Vaanhold. Haaksbergen; 77. Erik Geserick, Hilversum; 7S Paulus Kool. Hilversum; 79. Rob Eysbrandy, Hilver sum; 80. Henk Osram, Maarssen; 81. Hans Voorn, Hilsersum; 82. Peter Philips, Hilversum; 83. Huub Veltmeyer, Hilver sum; 84. Ton den Tieter, Utrecht; 85. Wout Lansing, Scherpenzeel; 86. Jan Ni- colai, Drachten. Maxi renners van 13 jaar: 91. Hans Verburg, Apeldoorn; 92. Rob Snabel, Amersfoort; 93. Arie Smorenburg, Utrecht; 94. Een de Graaf, Utrecht; 95. Guus de Froe, Utrecht; 96. Rinus Stroes, Hilvesum; 97. Peter v. d Heuvel, Apel doorn; 98. Gert v. d. Heuvel, Amersfoort; 99. Leo Voorend, Utrecht; 100. Gerard v. Straalen, Utrecht; 101. John Meyer, Hil versum; 102. Jos Brummelaar, Diepen- heim; 103 André Marens. Renkum; 104. Wim v Empelen, Utrecht; 105. Simon Jessayan, Amersfoort; 106. R. Oskam, Utrecht; 107. Martin Hendriks, Apeldoorn; 108. Jan Wiersma. Hilversum; 109. Aris Overeem, Amersfoort; 110. Peter Scha- renburg, Utrecht; 111. J. v. Kooten, Apel doorn; 112. Ab Verhaar, Amersfoort; 113. Bert v. Schaik, Amersfoort; 114. Dick Willigenburg, Hamersveld. Verplichting geldt licentie te tonen of licentie te hebben aangevraagd. Renners die nog geen sportkeuring hebben gehad mogen absoluut niet starten!! Jongens die nog geen licentie of geen medisch sport- keuringsbewijs tonen kunnen niet starten. fithyèr. 'vl u „TOURDORP ACHTERVELD" 18 april 1970. 14.45 uur. (Rugnummers: wit veld, rode cyfers). 1. Jos v. Leeningen, Zutphen; 2. Harrie door Mart Jansonius Breng nu alles weer mooi groen wordt, dat groen eens in de keuken ir de vorm van een potje met bieslook. Bieslook is het tengere zusje van de ui, komt zelden in het wild voor, maar veelvuldig in groen tewinkels. De smaak is ook iets verfijn der clan die van de ui, de groene stengels veel dunner. Te gebruiken bij sla of ge snipperd op kommer of tomaat. Ook lek ker in sausen. U snijdt er gewoon een stukje af, het groeit vanzelf weer aan. Mocht U bet in de tuin willen planten, in juni/juli bloeit de bieslook met rose-vio- lette bloemen die het bijzonder goed doen in droogboekettcn en dan zonderling genoeg de uiengcur hebben verloren. DAG VOGELS Hebt U in de afgelopen eindeloze winter ook zo braafjes voor onze gevederde vriendjes gezorgd met spekzwoerdjes en met stukjes brood en met pinda's aan een draadje geregen? Nu is het de tijd er mee op te houden zeggen de vogelvrienden, want de vogeltjes moeten ook een beetje eigen initiatief tonen. Dat doen ze dan ook, ze zijn Uw balkon of tuin nog lang niet vergeten en als U de deuren open zet om binnenshuis de dekens te luchten, dan trippelen de koolmezen pimpelmeesjes zijn bescheidener zo maar uw slaapka mer binnen om pluisjes van de dekens te plukken. Want voor hén is het de tijd Uitgevoerd als een ouderwets foto-al bum, in leerpersing en met goud op snee letters, compleet met bruinige, klassiek aandoende foto, verbergt de schitterende klaphoes van dc nieuwe LP van Crosby-, Stills, Nash Young een fijne plaat, waarop een aantal uit stekend uitgevoerde nummers, waar men met plezier naar zal luisteren. Dei leden van deze groep komen uit verschillende formatie's (Buffalo Springfield, The Byrds, Hollies, Clear Light) en dat :s soms duidelijk te merken in de muziek op deze plaat (Déjü Vu is de titel), waar bij tevens wel duidelijk wordt, dat ook a! staan ze nog niet helemaal oi het niveau van de Byrds, ze na hen eerste LP toch al aardig in die rich'ing wer ken. al ligt hun stijl dan niet helemaal op hetzelfde vlak als die van dc Byrds. De muziek is niet overdadig hard, heeft soms vrij veel close harmony, en de me- 'odie'ên liggen prettig in he gehoor, "'•achtige nummers v' 1 ik persoonlijk I arry on, Helpless, Cur Horse en in mini j mate Almost cut my hair. David Crosby, Stephen Stills. Graham Nash. Neil Young hebben elkaar gevonden en samen met Dallas Taylor en Gregory Reeves zullen ze in de toekomst wellicht muziek maken, die nog meer van kwali teit zal zijn, dan het nu al is Aanbe volen. Op Atlantic- stereo- SD 7200. Jansen, Amersfoort; 3. Robert van Zuuk, Bussum; 4. Jaap Meijer, Badhoevedorp; 5. Frans de Brouwer, Apeldoorn; 6. Frank v. Gils, Geldrop; 7. Kees Berkhof, Berne- veld; 8. Jos Nederlof, Maarssen; 9. Ab Nederlof, 31aarssen; 10. Gert Vink, Wou denberg ;11. A. Bongers, Apeldoorn; 12. F. Buitenhuls, Apeldoorn; 13. Ronnlo Ziele- man, Amsterdam ;14. Henk Draaijer, Kla- renbeek; 15. A. van Treijen, Lepelstraat (NB); 16. Paul Huisman, Soest; 17. Wim v. d. Kant. Soest; 18. J. van Houwelingen, Heesselt (Gl); 19. G. den Dry ver, Haar lem; 20. Jan van Eekeren, Amersfoort; 21. 31. J. Boom, Amsterdam; 22. A. van de Voet, Lelden; 23. J. C. Janssen, Rotter dam; 24. Rik Sentjens, Budel; 25. Sipkt Broersma, Amersfoort; 26. S. L. Huizinga, Rotterdam; 27. Geert Beuving, Amers foort; 28. Wim Gomes, Amsterdam; 29 Jan Admiraal, Soest: 30. H. J. Booij, Er melo; 31. 31. L. Huizinga, Rotterdam 32. Leo Steur, Apeldoorn: 33. Rik Jagers Utrecht; 34. Peter Zyervcld, de Kwakcl S5. Hennie Stamsnyder, Enter; 36. Att Atema, Barneveld; 37. Jan van Hagen Luntcren; 38. K. van 't Klooster, Amers foort; 49. Theo Thielen, Geldrop (NB); 40. Gerrit Hol, Lunteren; 41. Theo Coolen, Gcldrop; 42. Jorke Wielinga, Drachten (F)43. E. v. Schooten, Doesburg; 44, Bas v. d. Bie, Utrecht; 45. C. J. A. Veen- brink, Oosterhout (Bet);46. Jos Dielens Bergen op Zoom; 47. Vor de Veer, Haar lem; 48. H. Pouw, Nederhorst den Berg: 49. B. Cohen, Zutphen; 50. Piet v. Kollen burg, Sittard; 51. FYed Snabel, Amers foort; 52. H. v. d. Voort, Geldrop; 53 Henk RUks, Dinxperlo; 54. H. BIsseling, Bahherich; 55. Herman Lammers, Hazers- woude; 56. Hans Groenewegen, Hilversum: 57. Jos Kleverwol, Amersfoort; 58. Hans Badenbroek, Amersfoort; 59. G. Warburg, Apeldoorn; 60. H. Fuyk, Hilversum. JEUGDWEDSTRIJD 18 APRIL 26. Bernard Rcnes Scherpenzeel (1( jaar) 87. Bert van Schaik Scherpenzeel (11 jaar) 88. Dolf Zwaagman Barneveld (12 jaar) 115. Dirk Kuipers - Leusden (13 jaar) Adsplrfanten-wedstrljd 18 april 61. Michel Jacobs Bingelrade (L.) 9. Margo Wijngaards Apeldoorn Meisjes-adspiranten wedstrijd 19 april 43. Margo Wijngaard Apeldoorn (13 jaar) 44. Hannie Hage St. Maartensdijk (Zee land) (14 jaar). van het nestenbouwen en dat nestenbou- wersinstinkt staat voor niets, zelfs niet voor een open slaapkamerdeur. GRINT WASSEN Nu we het toch over het huis hebben bent U ook al schoon? Kalm aan maar er zijn grenzen, tenslotte wordt alles immers dagelijks bijgehouden? Gaat l' vooral niet te ver zoals vroeger de Noord hollandse boerinnen wel deden. Die was ten met de grote schoonmaak het grint uit de tuin. In de sloot achter het huis. op het „stoepie", gelegen naast het kleine houten gebouwtje, waarvan de produk ten in het water dobberden. DE NATUUR IN HUIS Grote bedrijven willen natuur lr hun kan toren brengen, dat doen ze middels groe ne planten. Het resultaat is dan eer, enorme ruimte met bureas en veel plan tenbakken, heel aangenaam voor het oog en het schijnt nog praktisch te zijn ook Een „kantoorlandschap" wordt zoiets ge ncemd. Ik zag recentelijk in het perso neelsblad van een lampenfabriek in he: zuiden des lands een foto van zo'n kan toorlandschap. Aan de bureaus zaten manne te den ken en vrouwen te typen of ze stonder met een handvol papieren naast hun baas de orders af te wachten Ter vergelijking stond er een foto van een kantoor var. omstreeks de eeuwwisseling naast. Don ker, zonder planten en zonder vrouwen De mannen waren duidelijk in twee par tijen verdeeld: zij die h°t voor het zeggen hadden en zij die het werk deden. In een kantoorlandschap doen ze alleen het eer ste. RIJK EN NIET MOOI Ergens een verhaal gelezen verlucht me! foto's, over het feit, dat zoveel mooie vrouwen getrouwd zijn met mannen, die niet moeders mooiste zijn. Als voorbeeld werden o.m. Charles Aznavour, Carlo Pon tl en Aristoteles Onassis roepnaam Ari —.die om in Griekenland te blijven ook al geen Adonis is. Bij eventjes verder nadenken komt eec mens echter tot de konklusie, dat die mannen behalve hun niet zo geslaagde uiterlijk nog iets meer gemeen hebben: ze zijn namelijk in het leven wél geslaagd en puissant rijk. TRIP TIP! Om met de kinderen uit te gaan zou ik U het kasteeltje Sypestein in Nieuw Loos drecht willen aanbevelen, er is een prach lige verzameling zilver en porcelein, dat is dan voor uw plezier, maar voor de kin deren is er een collectie oude wapens en daar zijn ze gek van. Geopend van 1 mei tot 15 september dagelijks van 10.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur, 's zondags van 13.30 17.00 uur. 's maandags gesloten. Toegangsprijs volwassenen 1,50, kinderen ƒ0,75. In juni juli bloeit daar de schitterende rozen tuin. 13.30 uur: korte rondgang rennersgroep 10-11-12-13 jaar met voorop de jeugd drumband van de Achterveldse muziek vereniging „Door Wilskracht Sterk"; rennershuis „Ons Gebouw" en dan voorbij (onder de ereboog door) het driekwart- eeuwfeestvierend huize „Sint Jozef". 14. uur: start voor de renners van 13 jaar voor twee omlopen, totaal 16,4 km. 14.01 uur: start voor de renners van 12 jaar voor twee omlopen, totaal 16,4 km. 14.02 uur: start voor do renners van 11 jaar voor één omloop van 8,2 km. 14.03 uur: start voor de renners van 10 jaar voor één omloop van 8,2 km. 14.05 uur: start voor de adspiranten (J4-16 jaar) voor drie omlopen, totaal 24,6 km. 14.46 uur: start voor de adspirant wielrenstcrs voor drie omlopen, totaal 24.6 km. Zo mogelyk van alle groepen de eerste drie aanko menden op het grote wedstry'dpodium voor korte bloonienhuldiglng. Ca. 16.uur: prijsuitreiking in renners huls „Ons Gebouw": ACHTERVELD De renners van 10- 11-12-13 jaar zijn verplicht de rugnum mers (op vertoon van licentie) af te ha len tussen 1 uur en vyf minuten voor half 2 en dienen tegelykertyd het inlcggeld van één gulden te voldoen. Afhalen der rugnummers in het renncrshuls „Ons Gebouw". Do renners dienen twee aan twee (op volgorde rugnummer) klaar te staan voor korte rondgang. Voorop zal gaan de jeugddrumband van de muziek vereniging „Door Wilskracht Sterk". Om half 2 dient deze parade te starten. Renners die er op dat moment niet zyn in de groep, worden geacht dat zij ook niet zuilen starten. De tocht gaat via de (Rugnummers zwart veld, witte cyfers) De rensters Ria den Tieter en Ria Houkes starten in de jeugdklasse. de Woude (NH) 15 jaar 1. Aagje Helder Enter (O) 14 jaar 2. Rieneke Stamsnijder Apeldoorn 15 jaar 3. Annic Wlldeboer Apeldoorn 15 jaar 4. Els Gerritsen Apeldoorn 15 jaar 5. Henny de Jongh Apeldoorn 15 jaar 6. Greetje Bosch Rotterdam 16 jaar 7. Karin Vos Baarn 15 jaar 8. Betsy v. IJken LEUSDEN In de astniabestrijding gaat het om honderdduizenden mensen. Om nauwkeuriger te zijn: om bijna een miljoen Nederlanders, want 8 tot 10 pro cent van onze bevolking l(Jdt aan astma- tischo ziekten. Voor deze grote groep moet veel wor den gedaan individueel en in ruimer verband. Voor het geheel is het van het grootste belang, dat er wetenschappelijk onderzoek wordt gedaan naar oorzaken cr behandelingsmethoden van astma, dat ei goed toegeruste behandelingscentra zijn, dat er voorlichting wordt gegeven, dat ei sociaal-mecllsehe hulp wordt geboden, dat er therapeutisch kampen voor astmati sche kinderen worden georganiseerd. Dit alles wordt gebundeld, gestimuleerd en voor een belangrijk deel uitgevoerd door het Nederlands Astma Fonds, de lan delijke organisatie, waarin alle instellin gen op het g^h'ed van de astmabestrlj- ding in Nederland samenwerken. Aan de uitvoering van deze taken moet het Ne derlands Astma Fonds jaarlijks een be drag van tenminste 1,6 miljoen gulden kunnen besteden. terdam naar astmatische verschijnselen bij schoolkinderen zal rond 70.000, vergen. Het snel gegroeide werk van de therapeutische kampen vraagt dit Jaar miljoen gulden. Het Nederlands Astma Fonds moet alle zeilen bijzetten om zijn programma te kunnen blijven uitvoeren. Ook de overheid onderkent het belang daarvan. Het Rijk subside ci L het Nederlands Astma Fonds dan ook in groeiende mate en ook ge meenten en p.ovincies leveren hun bijdra gen. Dit onderstreept de ernst van het ustmaprobleem; het betekent tezelfder tijd een garantie, dat het beleid van het Nederlands Astma Fonds zorgvuldig door de overheid wordt gevolgd. Let betekent echter niet, dat de astmabeslrijding het i kan stellen zonder dc hulp van het gehele I Nederlandse volk. Daarom wordt er ook I dit maal weer een beroep gedaan op Ieders hulp. Het Nederlands Astma Fonds moet alle zeilen bijzetten. U kunt uw collegtegift (of gift op giro 411 000, NAF, Utrecht) het Astmabestrljdingsschlp een zekerder en sneller vaart bezorgen

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4