Achterveld versloeg ODI in matige wedstrijd 0-1 ffoda "46 slaat tegen Ifiarneveld na rust toe Roda I-Grift Boys: 2-2 (afdeling zaterdag) Sterke troeven bij De Haaien tijdens kring wedstrijden in Veenendaal KPJ stripte door Hamersveldse dreven Impala-dames verliezen van LW Beslissingswed strijden voor Antilopen Oompetitie-indeling van „Lookhorst" HESSENKAR KAARTTOURNOOI AFGESLOTEN UITSLAGEN ONS GENOEGEN Ledenvergadering Groene Kruis met dia's LEUSDEN In een spannende en spor tieve wedstrijd heeft Roda '46 de volle winst behaald tegen streekgenoot Barne- veld. De rust kwam met een dubhelblanke stand, zodat de ploegen elkaar goed in evenwicht hielden. Toch kan er gesproken worden van de wedstrijd van de gemiste kansen. Barneveld liet er zelfs voor rust een viertal onbenut. Hierbij dient wel op gemerkt te worden, dat in het Roda-doel wederom de uittstekende Marius Gerrits stond. Toen na rust een met grotere inzet spelende Roda-ploeg het veld betrad want hiervoor ontbrak dit er nog weieens aan. kreeg zij voldoende gelegenheid om hard en zuiver toe te slaan. De bekroning van deze inzet was dan ook de 3-0 over winning; alle drie de doelpunten werden gescoord door de goed op dreef zijnde Jan Drost. Reeds in de derde minuut hielc' het talrijke publiek de adem in. toen rechts back Martin Visser mistastte er Barne- veld-rechtsbuiten een zeer reeéle scorings kans kreeg, maar ook hij miste voor open doel. Barneveld werd door het missen van deze doelrijpe kans niet ontmoedigd Integendeel. Barneveld nam het initiatief in handen en speelde met volle inzet, waar door het de rood-zwarte ploeg steeds een stapje te vlug af was. Barneveld probeer de van alles om de leiding te nemen maar men stuitte steeds weer op de Roda- verdediging met Gerrits aan het hoofd. Roda '46 was sporadisch gevaarlijk voor het Barneveld doel. Alleen in de 21e min. van de wedstrijd, toen Henk van 't Kloos ter na een snelle rush zijn schot maar amper gekeerd zag. Terwijl de toeschou wers reeds aan het rustsignaal dachten zouden de gasten toch nog bijna de lei ding genomen hebben. Want in de 44e minuut plaatste spil van de Belt de bal precies voor de voeten van een tegen stander. die onmiddellijk een rush onder nam naar het Roda-doel, waar opnieuw doelman Gerrits erger kon voorkomen. Na ru6t. maakte Roda '46 meteen duide lijk dat het aanvallen wilde. Een vrije trap genomen door van de Belt, werd door brost bijna afgerond. Maar de bal ver dween echter in het zijnet. En ineens was het enthousiasme daar. De achterhoede, met de goed spelende Schoonderbeek als invaller voor de geblesseerde Cor Hoog land, kreeg meer vat op het spel van de gasten De aanvalslinie, voor rust weinig in het spel betrokken, draaide de Barne- \elddefensie met enkele listige solo's dol Bij een van die solo's nu door Charles Krijgsman werd er aan de noodrem ge trokken. De toegewezen vrije schop op 25 meter van het Barneveld doel werd door Jan Drost genomen. Deze vuurde in de 55 minuut weer zo'n listige bal op het Bar- nevelddoel af, waarbij de doelman kans loos was 1-0. Nauwelijks twee minuten later werd een scherp schot van Henk van 't Klooster met moeite tot corner ver werkt. Aan de andere kant moest ook door de Rodadoelman reddend opgetreden wor den, toen de Barn«reldspil zich in de Uit de wedstrijd Roda '46-Barneveld. Doelman Gerritse van Roda stompt de bal uit stekend weg voordat een Barneveld-speler gevaarlijk kan worden. Foto: Janus Visser voorste linies waagde. Roda bleef nu het initiatief behouden en in de 73e minuut volgde een fraaie kombinatie tussen van 't Klooster-Krijgsman-Drost. Deze laatste deed met een doffe dreun het net achter de Barnevelddoelman bollen 2-0. Enige minuten later bleef de Barneveld achter hoede staan voor vermeend buitenspel. H van 't Kloos er kwam nu alleen voor doel maar miste schromelijk. E\en werkte Barneveld zich los en het enthousiasme langs de lijn verkoelde. Zou een 2-0 voor sprong nog niet voldoende zijn? Jan Drost gaf er in 83e minuut het antwoord op. Hij slalomde over links langs enkele Bar nevelders en joeg toen de bal ir de uiter ste hoek en gaf hiermede voor de derde maal de Barnevelddoelman geen schijn van kans. 3-0. Het was gelukt. Dolle vreug de bij Roda '46. een juichende trainer van Keeken, die met zijn ploeg een overwin ning had behaald op Barneveld. maar te vens een prestigeoverwinning op zijn da gelijkse kollega, de heer Witte, de trainer van Barneveld. RODA 3 SOESTERBERG 3 11—4 Voor de reserve derde klasse D was dit de wedstrijd van het seizoen, want beide teams stonden met ruime voorsprong op de overigen aan kop. Alhoewel het geen wedstrijd was van hoge kwaliteit, heeft Roda '46 bev/ezen na deze overwinning aanspraak te mogen maken op het kam pioenschap. Voor rust namen de rood zwarten zes doelpunten voor hun rekening en Soesterberg geen. Ook na rust moest de Soesterbergdoelman de Winter toezien LEUSDEN In de belangrijke wed strijd tegen Grift Boys is Roda met ver der gekomen dan een gelijkspel van 22. Een teleurstellend resultaat voor de rood zwarten, die technisch een klasse beter waren en met de volle winst vrijwel ze ker van promotie naar de 3e klasse had den kunnen zijn. Roda leek naar een makkelijke zege toe te lopen. Reeds na 5 min. bracht Frans Baan de bal uit een hoekschop op maat op het hoofd van Dick Opstelten en Grift Boys keek 'tegen een 1—0 ach terstand aan. De realiteit was anders. Een matig schot van de 44-jarige Grift Boys aanvalsleider werd door Henk de Vries verkeerd beoordeeld en de balans was in evenwicht. Nog erger werd het, toen ae gehele achterhoede van Roda appelleerde voor een uitval en toezagen dat een Grift Boys aanvaller ongehinderd inschoot (12). Genoemde fouten in de achterhoede gaven de Grift Boys een te beneden ruggesteun. Na de rust was het toch wel Roda, die het heft in handen nam. Helaas ble ven de doelpunten te lang uit. Henk van Ruler stevende alleen op het vijandelijk doel af maar schoot in de handen van de goed op dreef zijnde keeper van de Grift Boys. Dezelfde situatie deed zich voor bij Frans Baan, maar zijn schot ging ra kelings over. Grift Boys profiteerde van de te nerveus spelende Roda ploeg, die maar moeilijk het juiste ritme wist te vinden. Een opluchting was de gelijkmaker. Een vrije schop op links werd snel geno men door Rien van den Berg en voordat de Grift Boys ploeg realiseerde wat er gebeurd was, had Dick Opstelten voor de tweede maal raak gekopt. Het spel was nu geheel open, Roda was de betere ploeg maar Grift Boys bleef ge vaarlijk. Bijna veerde de Roda aanhang (die de Engelse F.A. cupfinal hiervoor hadden moeten missen, waarvoor alle respect) op toen Ko de Kruyff een voor zet afrondde met een keiharde kopstoot, helaas voor de Leusdenaren stond de Grift Boys doelman op de voor hem juiste plaats. Ondanks enkele verwoedde pogingen van beide ploegen kwam er geen wijzi ging meer in de stand. In de laatste mi nuut moest Teus de Kruif nog de bal van de schietgrage voeten van de Grift Boys midvoor halen om erger te voorko men. RODA 3—SEC 5 2—0 Twee doelpunten van Harry Pennekamp in de eerste helft velde het zwak opere rende SEC 5. Roda 3 was over alle linies de betere ploeg maar op onverklaarbare wijze bleven meerdere doelpunten uit. Verwarde pogingen van Wierda, Van Winterswijk. Pennekamp en Wendel had- ning aansluiting met de kopgroep en den geen succes, zodat verder score uit bleef, Roda 3 behield door deze overwin- blijft in de running om te promoveren. Programma zaterdag 18 april aan staande: 16.00 UW 1—Roda 1 16.00 Roda 2Barneveld 2 16.00 Cobu Boys 5—Roda 3 RODA 4—SOESTERBER 4 3—3 Om 12 uur moesten de Roda 4 man schappen aantreden. Soesterberg nam di rect na de aftrap een overwicht. Maar de sterk zijnde verdediging van Roda hield stand tot in de 21e min., toen doelpuntte Soesterberg 01. Roda moest het van uitvallen hebben, wat toch nog resultaat opleverde want in de Ijlje min. kreeg Gert van de Water de bal op links toegespeeld Hij omspeelde de verdediging van Soes terberg en tekende de gelijkmaker voor Roda aan 11). Door bijzonder goed werk van de Roda keeper Wim Valken goed kon deze stand tot de rust gehand haafd blijven. Vijf minuten na de thee was het Jacob Paauw die bij de hoekxdag in mocht gooien. De Soesterbergverdedx- ging verkeek zich daarop en verzuimde de bal weg te werken. Hei man de Ridder maakte er beheerst 21 van. In de 20e min. na de rust, kreeg Roda een hoek schop te nemen, die keurig door Gert van de Water werd ingekopt 31). De kop loper Soesterberg rook het gevaar dat van deze Roda-ploeg uitging. Men werd actiever hetgeen resulteerde in een schot op het doel van Wim Valkengoed dat hem te machtig was (32). In de 35e min. wist Soesterberg nog gelijk te maken (3—3). lat Roda '46 hem nog vijfmaal passeerde. Maar ook Rodadoelman Veenendaal zag er vier in zijn doel verdwijnen, alle ont staan uit fouten in de achterhoede. De elf doelpunten werden bij Roda '46 gescoord door. Nico Los 4x. Gert Veer 2x, Gerard van 't Klooster 4x. Wim Morkin lx. Uitslagen jeugdafdeling: Pupillen: Woudenberg 1 Roda 11 Roda 2 ODI 2 5—0 Roda 3 OPWC 4 4—2 Cobu Boys Roda IB 10 Junioren: BDC B Roda A 0—5 Woudenberg RodaB 22 VVZ a Roda a 1—0 Roda b Ouick e 10 Frog-amma zondag a.s. Roda '46 RUC 14.30 uur Roda 3 - Hooglanderveen 12.00 uur Roda 4 Baarn 6 14.30 uur LEUSDEN De dames-junioren \an Impala speelden in Laren tegen LVV. Een bekende tegenstander en een heel sterke, wat ook nu weer bleek uit een ferme 5-1 nederlaag. Hierbij dient echter wel ver meld te worden dat Impala niet bepaald gelukkig was. Twee mooie doelpunten werden afgekeurd en een penalty gemist. Een bewijs dat er wel geschoten werd. Het veld was meet een zandwoestijn dan een speelveld en de doelen konden beslist geen storm meer doorstaan wat nu geen ideale omstandigheden voor een goede wedstrijd zijn. Al met al een wedstrijd om gauw te vergeten. Zij nog vermeld dat Gina v. Eyden het enige geldige doelpunt scoorde. De heren senioren probeerden hun geluk in Nederhorst den Berg tegen de club van de zelfde naam. Na een wat onwennig begin, waarin niets lukte, kwam mer lang zamerhand toch in het spel. De rust ging in met winst voor Impala 5-3. Na de rust werd het spel steeds beter. Met een dan ook redelijk gespeelde wedstrijd kon Im pala uit Nederhorst den Berg vertrekken met de volle winst en het idee dat de uit slag 14-6 overtuigend genoeg was. De meisjes adspiranten eveneens tegen Nederhorst (in Nederhorst) vertoonden een beslist stijgende lijn in hun spel. Werd de vorige wedstrijd kansloos met 5-0 ver loren nu was dat wel iets anders. Was de ruststand nog 3-1 in hun nadeel, 2 min. voor het einde van de wedstrijd was de stand gelijk 4-4. Dat Nederhorst met een gelukstreffer toch nog de overwinning kon grijpen, was wel triest voor de Impala meisjegs en zeker geen loon naar werken Het programma voor a.s. zondag luidt: Dames jun. Fidelitas 12.00 uur meisjes adsp. Fidelitas 13.00 uur Beide wedstrijden thuis. LEUSDEN Het eerste twaalftal van Antilopen speelde uit tegen Sparta 2 met de wetenschap dat concurrent Meeuwen tegen deze ploeg vorige week slechts met 2-0 had gewonnen. Meeuwen, dat eer vrije dag had. stond in grote getale langs de lijn, maar de Antilopen lieten zich daar door niet beïnvloeden. De Antilopen gin gen overrompelend van start en binnen een half uur stonden zij met 6-1 voor. De Meeuwen-kolonie verdween door deze stand snel naar huis, de doelpunten ma chine bleef maar door draaien zo ging de rust met een stand van 9-2. Na de rust werd er uiteraard alleen op zekerheid gespeeld ook hier was voor Sparta geen kruid tegen gewassen en de stand werd opgevoerd naar 15-3. De groot ste overwinning van dit seizoen Met deze overwinning sleepten de Antilopen in ie der geval een beslissingswedstrijd uit het vuur tegen de Meeuwen voo- het kampi oenschap van hun afdeling. Het 2e twaalftal volgde goed in de voet sporen van het eerste twaalftal en haalde een grote overwinning van 9-2 tegen SKF 4 uit het vuur. Ook deze overwinning houdt een beslis singswedstrijd in voor het kampioenschap tegen Woudenberg 1. De pupillen van de Antilopen wisten te winnen van de Meeuwen 2 met 2 0. LEUSDEN Aanstaande zaterdag en zondag 18 en 19 april begint de compe titie voor de Lawn Tennis Vereniging ..Lockhorst". De ploegen zijn als volgt ingedeeld: Zaterdag senioren Lockhorst A Mevr. H. Bolk, J. Diepenhorst, E. Koll- mann (captain), mevr. H. van de Schuit. Zij spelen de eerste wedstrijd thuis te gen Hoogerheide d uit Hilversum. Zaterdag (junioren) Lockhorst B J. Dolhain, R. Dijkgraaf (captain), mej. M. Elsacker, mej. M. Gieling, mej. M. Muyen, H. Noordkamp. Zij spelen de eerste wedstrijd uit tegen Zuilen e Zondag seniorenj Lockhorst 1 W. Bloemendal (captain), mevr J. Hoogendijk (r), J. Groot, L. Lepelaars, mej. E. Snijders, mevr. J. Vos. Zij spelen hun eerste wedstrijd thuis tegen Iduna 3 uit Utrecht. Zondag (senioren) Lockhorst 2 Mevr. M. Dolhain, G. Dolhain, mevr. J. Hoogendijk (r), mevr. Van Mourik Broek man. A. Wanrooy. Zij spelen de eerste wedstrijd uit tegen Randenbrocck 1 uit Amersfoort. Voor het weekeinde van 25 en 26 april staan de volgende ontmoetingen op het programma: Lockhorst a senioren (zaterdag) uit tegen Flehite (Amersfoort). Lockhorst b junioren (zaterdag) thuis tegen De Doelen e (Culemborg). Lockhorst 1 senioren (zondag) uit te gen Spieghel 6 (Bussum). Lockhorst 2 senioren (zondag) tegen Meyenhagen 4 (De Bilt). ACHTERVELD De onderlinge win tercompetitie van de schietvereniging Ons Genoegen is geëindigd. Na een we kenlange strijd is uiteindelijk B. Voskui len als overwinnaar uit de bus gekomen. De heer Voskuilen, die het kampioen schap niet vreemd is, behaalde in klas se A 478 p. In klasse B schoot J Voor burg Jzn zich aan de top met 467 p. In klasse C plaatste J. Pepping met 424 p. - slechts één meer dan zijn rivaal H. van de Koedijk - zich als eerste. UITSLAGEN Laatste ronde 1. J. Voorburg Jzn 47 pnt 2, H. van Ruitenbeek 47 3. B. Voskuilen 47 4. J. E. van Hamersveld 46 5. J. Coenen 45 6. J. J. van Hamersveld 44 7. J. Pepping 43 8. H van de Koedijk 42 9. J. Baal man 41 10. C. Bothof 40 EINDKLASSERING Klasse A B. Voskuilen 478 J. E. van Hamersveld 460 Klase B J. Voorburg Jzn 467 H. van Ruitenbeek 446 C. van Dort 446 J. J. van Hamersveld 446 Klasse C J. Peppifig 424 H. van de Kqedyk 423 LEUSDEN Op de kringwedstrijden te Veenendaal bleek reeds by de eerste series dat de kracht van onze plaatse lijke zwemvereniging in de toekomst ze ker nog zal toenemen. Zeer sterk waren de Haaien namelijk vertegenwoordigd bij de jeugd onder de 10 jaar. Goede tijden op de 50 m. schoolslag werden er genaaid door Karin Cohen, 56,2 sec.; Wilma de Wild die haar serie won, 59,1 sec.; Lia Jagers, 55,3 sec. en de ook nog zeer jeugdige Marie-Louise Bote 1.01,6 sec. Een werkelijk zeer goede prestatie werd geleverd door het nog zeer jonge zwern- stertje Irma den Herder. Irma mocht de ze avond voor de eerste keer aan wed strijden meedoen, daar zij net 8 jaar ge worden was. Zeer duidelijk bleek uit de tijd van dit meisje, dat de Haaien in haar een zeer sterke zwemster zullen gaan krijgen. Haar tijd van 54,2 sec. lag slechts 5 sec. boven de winnares bij deze wed strijden. By de jongens heeft men in de jongere leeftijdsklasse ook leuke zwemmers. Thys Noorderwier wist zijn serie met een ge weldige inzet te winnen. Zijn tijd op de 50 m. schoolslag was 53,3 se. Gerard van Egmond zwom ook een goede wedstrijd. Zijn tijd was 52,5 sec. Helaas werd hij op het keerpunt gediskwalificeerd. Hanneke den Herder kwam voor de eerste maal ACHTERVELD Het „Hessenkar"- kaarttoernooi 19691970 is geëindigd. De heer Th. Vos is kampioen klaverjassen geworden. H(j behaalde in totaal 27494 p. Bij het schutjassen veroverde E de Wijs de kampioensbeker Hij behaalde 288 p., twee meer dan zijn concurrent E. Wou ters. Vooral bij het schutjassen is de strijd om de eerste plaats enerverend ge weest. Tot op het laatste moment waren er nog meerdere kanshebbers. De heer Th Vos, die zich halverwege de competi tie aan de kop van de ranglijst plaatste, heeft deze positie goed verdedigd en zijn fraaie plaats niet meer afgestaan. UITSLAGEN Laatste ronde klaverjassen 1. J. Voorneveld 4872 pnt 2 R. van Nimwegen 4786 3 P. van Nimwegen 4750 4. J. van Valkengoed 4699 5. K. van 't. Klooster 4650 6. H. Eggenkamp 4558 7. K. Lorist '4485 8. C. van de Breemer sr 443S 9. H. van de Goes 4419 10. W. Eggenkamp 441S 11 T. van Bergen 4398 12. R. Dijker 4346 Bekerwinnaars klaverjassen 1. Th. Vos 27494 2. P. van Nimwegen 26843 3. P. Smink 25558 Uitslag laatste ronde schutjassen 1 W. Vos 63 2. H. van Druten 60 3. A. yan de Brink 48 4. H. Eggenkamp 46 5. P. Smink 45 6. P. van Nimwegen 41 E. Wouters 41 Bekerwinnaars schutjassen 1. E. de Wijs 288 2. E. Wouters 286 3. Th. Vos 280 De klaverjaswedstryden worden in „De Hessenkar", ook in het zomerseizoen, voortgezet. Zij worden gehouden iedere eerste vrijdag van de maand. uit op 100 m. vlinderslag, haar tijd was 1.55,9 sec. Sjaak Renders, kwam ook op de 100 m. vlinderslag uit, Sjaak liet zien dat hij over een goede aanleg be schikt, want z(jn tijd bij de jongens on der de 12 jaar was 1.31,3 sec. Op deze zelfde afstand en in de zelfde leeftyds- groep zwom nog een Leusdenaar, name lijk het talentvolle zwemmertje van de AZPC Ronnie van de Giessen. Zijn tijd was 1.38,3 sec. Jeannette den Herder zwom een formi dabele race op de 100 m. vrije slag. Haar tijd van 1.18,7 sec. was een nieuw club. rekord. Bij de jongens onder de 14 jaar kwam Jan Wanrooy aardig uit de voeten met een tijd van 1.19,2 se. Ries Pasker vestigde een nieuw clubrekord op de 100 m. wisselslag bij de jongens onder de 16 jaar (1.28,4 sec.) Willem van de Hoofd akker zwom op de 100 m. schoolslag ook een goede race. Zijn tyd van 1.28,4 sec was echter niet voldoende voor een nieuw clubrekord. Natuurlijk vas ook de tijd van Irma den Herder voldoende voor het scherper zetten van het clubrekord. Me: deze wedstrijden namen de Haaien af. scheid van het winterseizoen. Men zal op 18 april a.s. zijn eerste trainingen gaat ondernemen in het buitenbad. Hopenlij) zal het weer hier rekening mee houden HAMERSVELD Op maandagavond 13 april hield de KPJ-afdgling Hamersvcld een striptocht. Het was voor het eerst dat men een dergelijke tocht hield. En om moeilijkheden te voorkomen, had men iemand van een erkende automobiel ver eniging aangezocht om deze toch te ver- zorgen en wel de in Hamersveld woonach tige secretaris van de AMAC, de heer De j Wijze. In tegenstelling tot wat men gewend is bij een puzzeltocht, werd deze keer in plaats van met de auto, de tocht te voet afgelegd. Aangezien, zoals al gezegd, het de eer ste keer was dat men een dergelijk eve nement organiseerde, hield de uitzetter voor de rit een kleine uiteenzetting over de bedoeling van een striprit. Hoewel iedereen ijverig ja knikte op de vraag of iedereen het w^l begrepen had, bleek toch dat het juist was om en kele insiders de route op te sturen om LEUSDEN Vrjjdag 24 april aan staande, wordt de jaarlijkse ledenverga dering van de Groene Kruis-vereniging te Leusden gehouden. Als plaats van bij eenkomst is gekozen: het wijkgebouw van hot Groene Kruis aan de de Roo van Alderwerveltlaan 13 te Leusden. Het opmerkelijke aan deze ledenver gadering is, dat niet alleen de gebruike lijke punten op het programma staan, zoals verslag van secretaresse en penning meester, bestuursverkiezing, uitloting obli gatielening, etc Deze avond zal name lijk tevens naar een diavertoning worden gekeken Het onderwerp van de dia's, die afkomstig zijn van de heer Miedema uit Utrecht, zyn „de jaargetijden". De diavertoning gaat vergezeld van zeer pas sende muziek en gesproken woord. Uiteraard zal deze prachtige dia verto ning natuurliefhebbers zeer aanspreken. Daarom verwacht het bestuur van het Groene Kruis dan ook een groot aantal leden inct hun echtgenoten In ieder ge val z(jn alle leden van Groene Kruis van harte welkom op deze avond, die ook voor hen van veel belan gis. verdwaalde equipe's tijdig weer op de rou te te zetten. Dit moest vooral tijdig gebeuren, wan! om te voet een fout te herstellen is hee iets anders dan met de auto. Overigens had de uitzetter er keurig voor gezorgd dat het verkeerd lopen tot een minimuit werd beperkt, daar overal in de route zo genaamde opvangcontrole's geplaats wa ren De route was uitgezet door de bebouw de kom van Hamersveld en was ongeveei vijfenhalve kilometer lang. waar de deel nemers dan twee uur over mochten doen Dat de „sabra's" van Hamersveld hur eigen dorp toch niet zo goed kennen bleek wel uit het opgelopen aantal strafpunten Want menigeen vergat nog weieens eer weggetje mee te tellen of zag er een over hel hoofd. Met. name het weggetje naai het wit-gele kruisgebouw werd door vele: volkomen over het hoofd gezien en ooi het weggetje van de Rossenberglaan naar eer. er achter gelegen weiland was voo; praktisch alle jonge agrariërs een strui kelblok. Verderop in de route vergat men da: weer een controle voor de tweede kee: aar. te doen, terwijl ook de witte streep op de Beaufortweg bij het gemeentehui» klakkeloos over werd gestoken, terwijl de uitzetter toch duidelijk had gesteld da men er van uit moest gaan, dat men een auto zat. Na een dikke twee uur was ook de laat ste equipe binnen en kon de voorzitte: de heer A. van Roomen de volgende prijs winnaars bekend maken: 1. Henk Bakkers, Annie Voskuilen Stien Vrijhoef; 2. Truus Horst, Theo v. c Hengel: 3. Ria Daatselaar, Ria Greefhorst „En vei «ci zoudt u nog aan k hoging voor de werkster denken." ACHTERVELD In een zeer matige wedstrijd heeft Achterveld het Amers- foortse ODI met 0-1 verslagen. Achterveld had haar tegenstander blijkbaar onder schat. Het sinds vele jaren in de onder- ODI was deze middag belpaald geen „licht ste regionen van de afdeling spelende vrachtje". Dit niet vanwege de kwaliteit van het spel van ODI. Het Achterveldse elftal zag eenvoudig geen kans een be hoorlijk spel te ontwikkelen. Het ver toonde spel vormde zelfs een dieptepunt in de huidige kompetitie. ODI. gewend aan nederlagen soms zelfs zware had in deze wedstrijd een gelijk spel of zelfs wel een overwinning binnen haar bereik. Achterveldse team. na een aanvankelijk goede start in deze kompetitie is de laat ste tijd soms behoorlijke van slag. De steeds maar weer gewijzigde opstelling en samenstelling van het elftal spelen hierin ongetwijfeld ook parten. De beide ploegen gingen matig van start. Achterveld schiep zich wel de fnees te kanten, doch de afwerking liet te wen sen over. De voorhoede had geen moeite de beslist niet sterke verdediging van ODI uit formatie te spelen, maar eenmaal oog in oog met de keeper, faalde men. Pas na ruim een kwartier gelukte het Henk Rut-te, na earst tegen de lat te hebben te hebben geschoten, zijn club de leiding te geven. De via de lat In het veld terug rende bal werd door hem onhoudbaar in geschoten (0-1) Het resterende gedeelte van de eerste helft verliep zonder hoog tepunten. Van een veldoverwicht voor een der ploegen was geen sprake. De inzet van de beide teams was niet van dien aard dat het vertoonde spel de toeschou wers kon boeien. De kansen die Achter veld desondanks toch kreeg werden niet benut. Het bleef bij het ene doelpunt van Rutte. Na de rust was de strijd zo mogelijk nog minder attractief dan in de eerste helft. Tien minuten na de start van deze tweede helft schoot Jan Kerkhof, die de laatste wedstrijden, zulks in tegenstelling tot de eerste wedstrijden in deze kompe titie. maar niet tot scoren kan komen, wederom tegen de lat. Cor van Marwijk stopte de in het veld terugkerende bal, doch hij schoot hoog over. Al is het geen excuus voor de resultaten van Achterveld het moet wel gezegd worden dat het team gedurende de laatste wedstrijden veel pech heeft gehad. Paal en lat hebben de overwinning meer dan eens in de weg ge staan of althans de score beperkt gehou den. De rest van de tweede helft bleef het ongeïnteresseerde spel zich voortzet ten De inzet van beide ploegen stond op een laag pitje. Lantaarndrager ODI poogde niet meer serieus de eer te redden en Achterveld nam genoegen met een klei ne overwinning. Een kwartier voor het einde kreeg Piet Vos nog een goede kans. doch ook nu weer werd de kans niet met een doelpunt gehonoreerd. Direk4 d" rna dreigde de sportieve sfeer door een .:icl- dent verstoord te worden. De ietswat ver- hite gemoederen werden door de goed le dende scheidsrechter taktisch lot bedare gebracht. Het was en bleef het enige oi prettige moment in een overigens spo: tieve wedstrijd. De laatste ogenblikke van de wedstrijd br~ 'ïten geen wijzigir meer in 't spelbeeld en de stand van c score Achterveld 2 en 3 waren vrij. De juni! ren A moesten het onderspit delven tegc het sterke HVC D. Zij verloren met 31 De pupillen 1 hebben als enigste jeugf elftal een overwinning behaald. Zij ve sloegen Hoogland 1 met 4-0. Pupillen verloren n Amersfoort met 2-0 van VVZ 2. Programma voor het a.s. weekeinde: Zondag 19 april, senioren: SIOS 1 Achterveld 1 14.30 ut Achterveld 3 BDC 5 12.00 u; Zaterdag 18 april Woudenb. B A'veld A 14.00 uu junioren: A'veld b Amsvorde d 13.45 u« pupillen. Quick 3 Achterveld 1 VVZ 3 Achterveld 2

Leusder Krant | 1970 | | pagina 8