BELLA HAGE GRIJPT NDWC - KAMPIOENSCHAP IN LAATSTE SECONDEN De drie prijswinnaressen van de NDWC. delijk dat de eerste drie plaatsen door dit trio zouden worden bezet. Intussen hadden zich in de achterhoe den enkele tragedies voltrokken. Thea Hardeman, gewoonlijk in de voorste ge lederen. moest zich door matcnaalpech ver laten terugvallen. Joke Kakebeen moest de strijd opgeven. Diny van Berlo en Betsy van Driel werden bij valpartijen dusdanig gewond dat zij na door de EH. B O. te zijn behandeld naar het zieken huis moesten worden vervoerd. Daar bleek dat de aanvankelijk vrij ernstig aanziende Tour de Junior organiseren. Uit zijn woor den tot de wielrensters en tot Bella Hage in het bijzonder, bleek dat zijn bewonde ring voor de fietsende Mina's ver uitgaat boven die voor de Dolle Mina's". De heer Oskam, consul van de K.N. W.U. reikte aan de nummers 1. 2 en 3 van de meisjes adspiranten de trofeen uit. In deze course hadden Henny de Jong, Rieneke Stamsnijder en Betsy van Eyken zich de sterksten getoond. Een in de dameswielrensterswereld po pulaire figuur, dc 81 jarige Opa Vloot man had voor de drie eerst aankomende dames drie fraaie bekers beschikbaar ge- I. Bella Hage, St. Maartensdijk, 57.4 km. in 1.34.41 sec., 2. Keetie Hage, Sint Maar tensdijk; 3. Henny Faber. Apeldoorn; 4. Minie Brinkhof, Zevenaar; 5. Anneke Lute, Castricum; 6. Erna Meskers, War mond: 7. Truus Smulders. Nuenen; 8. Irene Trompert. Den Haag; 9. Truus van der Plaat. Geldermalsen; 10. Nelly van Dijk, Nuenen; 11. Nelly Streef, Nieuw Lekkerland; 12 Eef Helder, De Woude; 13. Janny Jonkers, Gameren; 14. Drina Baerends, Drempt; 15 Karin Vos, Rot terdam; 16. Areke van de Laar, Aalst; 17 Corry Boon, Den Helder; 18. Piem Hellemons. Roosendaal; 19. Lenny Brand, Dordrecht, 20. Ineke Heusmkveld, Baarn; 21 Jopie Hermes, Helmond; 22. Frieda Fobbe, Apeldoorn; 23. Thea Hardeman, Hilversum; 24 Ali Kleijn, Schiedam Uitslag adspiranten; 1 Henny de Jongh, Apeldoorn. 24 6 km 49,30 sec.; 2. Rieneke Stamsnijder, Enter; 3. Betsy van Eyken. Baarn- 4. Els Ger ritsen, Apeldoorn; 5. Aagje Helder, De Woude; 6. Greet je Bos, Apeldoorn; 7. Annie Wildeboer. Apeldoorn; 8. Margo Wijngaardts, Apeldoorn. Toerdirecteur Jan Schouten wist tijdens de race het publiek op zeer deskundige wijze verslag te doen van het gehele toer nooi en van de wedstryd in het bijzonder. ACHTERVELD De zondag van het Achterveldse wielerweekeind was geheel voor de wielrennende dames. De wedstrijd voor het clubkampioenschap der „Neder landse Dames Wielren Club" (NDWC) gedurende de vyf voorgaande jaren steeds in Gorkum gehouden, vond nu voor het eerst in Achterveld plaats. Dat de K.N. W.U. hier haar fiat aan gaf mag ge zien worden als een bewijs van waarde ring voor de wijze waarop de organisatie van de Tour de Junior in het verleden wielerevenementen heeft georganiseerd. Alvorens de dames van start gingen werd eerst tesamen met de jeugddrum band van DWS en de ponyclub „De Kla- veet" een rondgang door het centrum van het dorp en langs het jubilerende „Huize Sint Joseph" gemaakt. Deze geste van de organisatoren werd door de be jaarden, van wie velen het tehuis niet meer kunnen verlaten, zeer op prijs ge steld. Zo v/orden ook zij nog betrokken bij hetgeen er in het dorp gebeurt. Toen starter B. van Hoeyen van de K.N. W.U. het startschot loste, vertrokken veertig deelneemsters in hoog tempo. Zij hadden ruim 57 km. voor de boeg De dames-adspiranten zouden starten na de vierde omloop van hun „grote zusters". Ook nu weer werd aan de start-finishlijn het gemis van een wedstrijdverslag ge voeld. Men moest maar rustig afwach ten tot de eerste rensters weer in het gezichtsveld kwamen en dat duurde on geveer twaalf minuten. Bij die eerste doorkomst ontketende zich een felle spurt om de uitgeloofde sprintpremie Deze werd gewonnen door Nelly van Dijk uit Neunen. Van een duidelijke afscheiding was bij deze eerste doorgang nog geen sprake. Dit vond wel plaats tussen de en de tweede doorgang. De Zeeuwse susjes. Bella en Keetie Hagen hadden zich uit de kopgroep losgereden en namen een langzaam maar zekere voorsprong Zij kre gen even later gezelschap van de sterke Hennie Faber. Dit trio vergrootte met de Optreden van de korvetten tijdens de NDWC-prijsuitreiking. verwondingen gelukkig nogal meevielen. De E.H B.O. had deze tweede wedstrijd dag. zulks in tegenstelling met de eerste, veel werk te doen Intussen waren ook de meisjes adspi ranten van start gegaan. In deze groep was van een gi-oot krachtsverschil geen sprake. Het geheel pai'cours bleven zy bijeen en zouden zo ook de finish passe ren. Aan de finish was nu het wachten op de drie sterksten van het rennersveld om te zien wie van hen op de streep het clubkampioenschap zou grijpen. In een felle eindspurt greep tenslotte Bella Hage de zege, voor haar zus Keetie en Hennie Faber. Met groot tijdsverschil kwamen tenslotte ook de rensters die het hoge tempo niet konden bijbenen over de finish. Bij de adspiranten triomfeerde Henny de Jong. Zij won met gering verschil de sprint van de compacte kopgroep regelmaat van de klok hun voorsprong. Het peloton zette weliswaar een felle jacht op de ontsnapten in maar zag toch geen kans hen tot de orde te roepen. Even voor de derde doorgang trachtte Hennie Faber zich van de gezusters Hage los te ryden. Zij nam een voorsprong van ongeveer 400 meter, maar toen was het mooi geweest. Keetie en Bella namen haar weer snel onder hun hoede. De zeer moe dige Truus van der Plaat deed een ver woede poging om het drietal te bereiken. De afstand was toen echter al te groot geworden, zij moest zich weer laten terug vallen in het peloton. Toen bij de vijfde doorgang bleek dat het trio Hage-Hage- Faber de voorsprong tot bijna twee minu ten had vergroot was het voor ieder dui- Met een laatste krachtsinspanning; kwam Bella Hage als eerste over de finish. Tweede haar zus Keetie en daarachter Hennie Faber-Hondeveld. De prijsuitreiking in „Ons Gebouw" moet voor de deelneemsters een niet ver wachte gebeurtenis zyn geweest. De aan wezigheid van de voorzitter van de K.N. W.U., Dr. van Dijk, Burgemeester Schnei ders, vergezeld van zijn echtgenote en zijn zoon en Wethouder mr. Bijleveld ga ven het gebeuren wel een heel speciaal aanzien. De burgemeester overhandigde Bella Hage, de kampioene, de eremedaille van de gemeente Leusden. Hij sprak woor den van lof aan het adres van Tourleider Schouten en zijn medewerkers voor de wijze waarop zij niet alleen dit evenement, maar ook ieder jaar weer opnieuw de steld. Nadat Bella Hage, haar zus Keetie en Hennie Faber deze fraaie trofeen in ontvangst hadden genomen, gold het enorme applaus ook zeker de sportieve Opa Vlootman. Behalve de voorzitter van de K.N.W.U. dr. van Dyk, sprak ook oud-wereldkam pioen Frans Maas, thans trainer van de dames in het trainingscentrum te Zeist. Ook zij spraken lovende woorden voor zowel de dames voor hun sportieve pres taties als voor de organisatoren van de Tour de Junior voor de wijze waarop zij de beide wielerevenementen hebben ver zorgd. De prijsuitreiking werd muzikaal opgeluisterd door de „Korvetten" onder leiding van Bert van Wegen. Speciaal het nummer waarin de de zo langzamerhand legendarische fiets van Tourlieder Schou ten ten tonele verscheen, viel bij de aan wezigen goed in de smaak. Uitslag van de wedstryd om het club kampioenschap der „Nederlandse Dames Wielrenclub" Op de foto: Het sterke drietal, Bella Hage op de hoogste trede, Keetie links van haar op de tv ,- e en Hennie Faber-Hon- dc\eid rechts op dc dc.de plaats. De eerste prijswinnaars bij dc jeugdwed strijden van zaterdag. ACHTERVELD Achterveld heeft in het afgelopen weekeinde geheel in het teken van de wielersport gestaan. Zater dag zyn de jeugdwedstrijden gehouden. Deze wedstryd voor 10, 11, 12 en 18-jari- gen en aspiranten werden gehouden on der auspiciën van de K.N.W.U. Dc orga nisatie berustte by de Tour de Junior. Tourleider Schouten fungeerde als spea ker by deze wedstrijd. Een aantal Toer- medewerkers zorgde voor de vele werk zaamheden die ook een dergelykc wed stryd met zich mee brengt. De gehele Tour de Junior entourage was voor de dag gehaald om iets van de echte Tour- sfeer in het dorp te brengen. Dat er des ondanks geen echte Toursfeer heerste lag beslist niet aan de organisatoren. Dc be paald niet aangename temperatuur tydens het weekeinde en het bijna of geheel niet aan de wedstryd deelnemen van renners uit Achterveld of de omgeving, zullen velen thuis hebben gehouden. Met een tussentijd van 2 minuten gin gen respectievelijk 13-, 12-, 11- en 10- jarigen van start. Als laatsten startten een aantal meisjes-adspiranlen. Vooral de 13- en 12-jarigen gingen in een hoog tempo van start. Door de strakke wes tenwind zouden echter geen beste tijden gemaakt worden De nog jongeren, vooral de 10-jarige „benjaminnen" hadden heel veel hinder van deze wind. De gemaakte tijden bleven belangrijk onder die welke tydens de Tour de Junior worden ge maakt Het publiek aan de Jan van Arkel- weg, verwend door het verslag wat tydens de Tourweek door speaker Schouten van de gebeurtenissen onderweg wordt gege ven, kon de strijd gedurende de 8.2 kilo meter lange ronde niet volgen Dit werd door velen als een gemis gevoeld. Bij de eerste aankomst waren de di verse leeftijdsgroepen, uitgezonderd de meisjes adspiranten, al behoorlijk uiteen gerukt. De mannen die de dienst zou den gaan uitmaken hadden zich al ge- distancieerd van hun zwakkere broeders. Peter van de Heuvel (13 jr.), Sjaak Steur (10 jr.), Leo Voorend en Wim van Em- pelen waren o.a. steeds in de voorste ge lederen te vinden. Opvallend was het aantal rennertjes wat geheel alleen het parcours uitreed, zonder makkers die het zware werk toch gezamenlijk hadden kun nen verlichten. Vooral J. van Kooten, Hans Verburg.. Ton Keizer en Huub Velt- meijer, die het grootste gedeelte van het parcours alleen reden, hadden het zwaar te verduren. De uitgeloofde sprint-premies gaven bij iedere doorgang de nodige span ning. Deze worden gepakt door de han dige knapen, die bovendien ook nog over sprintcapaciteiten beschikken. De meisjes adspiranten bleven een com pacte groep, alleen Marga Wijngaarde moest afhaken en reeds alleen de rest van het parcours. De enige Achterveldse deelnemer, de 12-jarige Louis van Hamersveld werd door een val uitgeschakeld. Hij had zich tot een paar honderd meter voor de finish in de kopgroep gehandhaafd, maar kwam in de laatste bocht ten val. Hij moest zich aan de zorg van de altijd parate E.H B.O.-ers toevertrouwen en de strijd staken. Nadat de jeugdige renners en renster- tjes hu nstrijd hadden gestreden traden de adspiranten aan. By deze knapen van 14 tot 16 jaar was de stryd vinniger. Zy reden 3 ronden van 8.2 kilometer. By de eerste doorgang was de kopgroep nog zeer groot. De stryd om de sprintprcmics was byzonder hel'tig. Leo Steur en A. Bongers, beiden uit Apeldoorn toonden zich meester op de sprint. Zij veroverden de meeste premies. Ook A. van Trijen en Ab Nederlof lieten zich niet onbetuigd. Uitslagen. 10-jarigen 8.2 kilometer: 1 Sjaar Steur, Apeldoorn, tijd 17 12; 2. Co Nachtegaal, Utrecht; 3. Ben Cirkel. Utrecht, 4. Johannes Lam. Hilversum; 5 Gerard van de Lans. Hilversum; 6. Rob Versluis, Utrecht. 7 Ronald Deys, Amers foort; S Joop Meulblok, Utrecht; 9. Ton Keizer, Haaksbergen; 10, Henk Nieuwen- daal, Hilversum. 11-jarigen 8.2 kilometer: 1. A. Kuyer, Den Haag, tyd 16.37; 2. Hans de Brouwer, Apeldoorn; 3. Franck Gese- rick. Hilversum. 4. Ben van IJzendoorn, Utrecht; 5 L. Kuster, Apeldoorn; 6 Ro nald Bakker, Amersfoort; 7. Jos de Oud ste, Utrecht; 8. Theo Broeke, Hilversum; 9. Henk Eldert, Amersfoort; 10. Gerard Heunks, Bunnik. 12-jarigen 16.4 kilometer: 1. M. Huizinga, Rotterdam tijd 31.43; 2. Jan Nicolai, Drachten; 3. Peter Philips, Hilversum; 4. Hans Jeths, Apeldoorn; 5. Jos Jansen, Amersfoort; 6. André van de Wiel, Breukelen; 7. P. Meulblok, Utrecht; 8 Wout Lansing. Scherpenzeel; 9. Hans Voorn, Hilversum; 10. Huub Veltmeyer, Hilversum. 13-jarigen 16.4 kilometer: 1 Peter van de Heuvel, Apeldoorn, tijd 30 20; 2. Leo Voorend, Utrecht; 3 Gert van de Heuvel. Amersfoort; 4. Wim van Empelen, Utrecht; 5. Jos Brummelaar, Dicpenheim; 6. André Martens, Renkum. 7. Jan Wiersma, Hilversum; 9. J. Jansen, Rotterdam; 10. Rob Snabel. Amersfoort Meisjesadspiranten 24.6 kilonieter: 1. Karin Vos, Rotterdam, tijd 45.15; 2. Henny de Jong. Apeldoorn; 3. Betsy van Yken, Baarn; 4. Grietje Bosch, Apeldoorn; 5 Els Gentsen, Apeldoorn; 6. Rieneke Stamsnijder, Enter; 7. Aagje Helder, de Woude; 8. Annie Wildeboer, Apeldoorn; 9 Marga Wijngaarde. Apeldoorn. Jongens adspiranten 24.6 kilometer: 1. Leo Steur, Apeldoorn, tyd 40.10; 2. A. van Tryen, Lepelstraat (N.B.); 3. Ronnie De start (boven) en de strijd bij de jeugdwedstrijden. Zieleman, Amsterdam. 4. A Bongers, Apeldoorn; 5. Wim Gomes. Amsterdam; 6. M. Boom. Amsterdam; 7. Rik Sentjens, Budel; S. P. van Kollenburg, Broeksit- tard (L.9 Ab Nederlof, Maarssen; 10 Gert Vink, Woudenberg. Na afloop \an de wedstrijden vond in „Ons Gebouw" de prijsuitreiking plaats. Het geheel werd muzikaal omlijst door de jeugddrumband van „Door Wilskracht Sterk". Deze jeugdband. tesamen met het muziekkorps „Door Wilskracht Sterk" heeft zich gedurende beide dagen van de wielerevenementen succesvol ingespannen om het geheel een feestelijk karakter te geven. Sjaak Steur. A. Kuyen, M. Huizing, Peter van de Heuvel, Karin Vos en Leo Steur mochten elk de overwinningstrofee van hun categorie in ontvangst nemen. Ook de nummers twee en drie van alle cate- goriën ontvingen een bekertje. Bovendien ontving elke deelnemer (ster) een speciaal toor deze wedstryd ontworpen herinne ringstegel van de Tour de Junior.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6