KARDINAAL ALFRINK BEZOCHT JUBILEREND BEJAARDENTEHUIS „SINT JOZEF" ACHTERVELD Gemeenschap schonk elektronisch orgel Achterveld vocht voor gel ij k spel. iiinar verloor 2-3 Impala-handballers op dreef waren goed Elektriciteitskabel gestolen LEUSDEN-ACHTERVELD Het hoogtepunt van de viering van het 75- jarig bestaan van het bejaardentehuis Sint Joseph was voor wat betreft de eer ste dag ongetwijfeld het bezoek dat Kar dinaal Alfrink aan de bejaarden bracht. De voorzitter van het feestcomité, de heer H. Ossendrijver, dat tezamen met het bestuur van Huize St.-Joseph de feestelijkheden organiseerde, sprak in zijn welkomstwoord zijn grote dank uit mede namens de bewoners van het huis dat de Kardinaal ondanks zijn zeer drukke dagindeling, aan de uitnodi ging gevolg had gegeven. „Het bestuur is bijzonder verheugd dit de bewoners te kunnen aanbieden. Uw bereidheid hier een H. Mis op te dragen wordt door ons in zeer hoge mate gewaardeerd." De heer Ossendrijver schetste ook nog het grote belang van het tehuis voor de ge hele Achterveldse gemeenschap. Vroeger bestonden de bewoners hoofdzakelijk uit mensen van buiten het dorp, nu is dat niet meer het geval, op de wachtlijst ko men de namen van veel ingezetenen voor, die in St. Joseph hun laatste jaren willen doorbrengen. Nadat ook de heer Lacor, de ceremonie- meester vanuit de bewoners, de Kardinaal welkom had geheten, sprak de heer G. van Esveld de Kardinaal toe namens de bewo ners van het huis. „75 jaar geleden", aldus de heer Es veld, „kort na de dood van mijn groot vader werd ons familiehuis, een grote hereboerderij gekocht door het R K. Kerk bestuur, en dat werd de wieg van het „St.-Joseph Gesticht" zoals toen op de gevel kwam te staan. Nu, 75 jaar later, sta ik hier als zijn kleinzoon met een gevoel van trots. Ik heb vanmorgen ge beden „Beste Opa, ik kan je verzekeren dat je huis in goede handen is gekomen. In en vanuit je huis tot stand gekomen werk van christelijke naastenliefde heeft de velen die in die jaren „St.-Joseph" hebben bewoond, enorm veel betekent". Uitvoerig ging de heer van Esveld in op de onvolprezen zorgzaamheid en offer vaardigheid van de Directrice en haar medezusters. „Eminentie", aldus de heer van Esveld. „U zult het mij hopelijk niet kwalijk nemen dat ik eerst enige woorden heb geschonken aan Zr. Silvia, haar mede zusters en het bestur van St.-Joseph. Ook U bent hier gekomen, om door uw aanwezigigheid hun diensten te onder strepen en de vreugde van het feest te verhogen. Wy. de bewoners van dit huis zijn diep onder de indruk van uw mede levende tegenwoordigheid. Wees er van overtuigd dat uw aanwezigheid hier een onvergetelijke geste voor ons allemaal zal zyn. De Eucharistieviering van de Kardinaal in de nieuwe recreatiezaal werd geassis teerd door zijn secretaris, de aerwaarde heer W. Zeeman enkele jaren gele den nog kapelaan te Achterveld en pastoor Jansen. In zyn toespraak tijdens deze dienst lichtte de Kardinaal zijn be zoek toe. „Ik kan echt niet bij ieder jubi leum aanwezig zijn, maar ik voel my zo verwant aan Achterveld en dit huis, dat ik graag aan de uitnodiging gehoor heb gegeven. Er wonen in dit huis ook mensen uit mijn geboorteplaats Nijkerk. Een 85- jarige oom en een klasgenoot van mij "verblijven hier". Vervolgens prees hij de goede inzet van de Directrice, Zr. Silvia, haar medezusters en het bestuur. „De christelijke naastenliefde is hier geen holle frase, zij wordt hier op een daad werkelijke wijze in praktijk gebracht. Ik hoop van harte, dat het u allen gegeven mag zijn uw zegenrijk werk nog lange tyd te kunnen voortzetten". Na de dienst onderhield de Kardinaal zich nog geruime tijd met de zusters en de bewoners van het huis. De ongedwon gen wijze waarop dit geschiedde, was hartverwarrend. Des avonds bracht de mu ziekvereniging „Door Wilskracht Sterk" en de jeugddrumband, de zusters, het bestuur en de bewoners van St.-Joseph een aubade. Het bestuur van DWS had gezien de uniforben van de leden van de jeugdband te completeren met rode cape's en witte laarsjes. Hierdoor werd het. aanzien van de muzikale show als zodanig nog aanmerkelijk verfraaid. Daarna werd in Intieme kring een feest avond door de bewoners van het huis aangeboden aan het bestuur en de zus ters. Rector Schoenmakers, sinds enige tyd aan het huis verbonden, sprak een dank woord tot het bestuur, de zusters en het met het bestuur de festiviteiten organi seerde. Het cabaret „De lappendeken", geheel bestaande uit bejaarden bracht een Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van Huize fot. Jozef te Lensden/Achter veld was het tehuis prachtig verlicht. keur van sketches en liedjes die vooral betrekking hadden op hun jeugdjaren. Meerdere malen werd ook de dank aan zusters en bestuur bezongen. Onder de bejaarden van het tehuis bleek zich zeer duideiyk talenten te bevinden die waarde volle bijdragen voor deze avond wisten te geven. In een huldezang aan zusters en bestuurd werd heel speciaal de bewon dering uitgesproken voor Zr. Alcantara, die ruim 60 en Zr. Columba die ruim 50 jaar hun zegenrijk werk in St.-Joseph hebben verricht en dat nu nog doen. Het hoogtepunt van de feestavond de bewoners aan Zr. Silvia, een fraaie vormde de aanbieding van het cadeau van Engelse tafelklok, voor de nieuwe recrea tiezaal. Zr. Silvia toonde zich zeer ver heugd met deze kostbare aanwinst, die een ereplaats in de recreatiezaal zal krij gen. Onder het genot van een kopje kof fie, een drankje en diverse lekkere hapjes werd de avond „vol gefeest". Op zater dag 18 april, de tweede dag van het feest werd des avonds door de heer J. M. Schou ten een dia-vertoning „Uw dorp Uw huis" en „Carnaval in St.-Joseph" gege ven. Vooral de vele oude plaatjes, die door de heer Schouten vaak met zeer veel receptie voor tal van genodigden en be langstellende inwoners van Achterveld. Diverse sprekers voerden het woord en zij allen staken de loftrompet voor de wyze waarop „St.-Joseph" in de maat schappy haar rol vervult. Pastoor Jansen legde de nadruk op de sfeer in het huis. „W|j kunnen dan wel niet in technisch opzicht met de nieuwe moderne tehuizen concurreren, de intieme, fjjne sfeer in St--Joseph i6 beslist niet te evenaren. En dat vergoed ruimschoots de technische snufjes waarmede de mo derne bejaardentehuizen zijn uitgerust". Burgemeester Schneiders, ook nu verge zeld van de wethouders van Zandbrink en Byleveld wees op de grote taak welke de gemeenschap heeft te vervullen ten opzichte van de bejaarden. „In de toe komst zal dit werk nog enorm moeten worden uitgebreid. Dit zal met vele pro blemen gepaard gaan. Maar ik ben ervan overtuigd dat het voortvarende bestuur van „St-Joseph" deze problemen aan zal Het electronische orgel, dat door de Ach terveldse gemeenschap aan huize St. Jo zef werd aangeboden. Het hoogtepunt van de feestavond vormde de aanbieding van een fraaie Engelse tafelklok aan zuster Eilvia, een geschenk van de bewoners van Sint Joseph. moeite en geduld zijn opgespoord, gaven de vertoning een charmant karakter. Op zondag 19 april, de derde dag van de jubileumviering werd begonnen met een Eucharistische dankviering in de parochie kerk. De gezangen tijdens deze dienst werden verzorgd door het bejaardenkoor uit St.-Joseph. De feestpredikatie werd gehouden door Pater van de Ven. Hy legde zeer nadruk kelijk de klemtoon op de dankbaarheid van de aanwezigen ten opzichte van het vele werk van de zusters van St.-Joseph. „Dat zy dit zegenrijke werk voor de be jaarden en ook voor de Achterveldse ge meenschap zovele jaren hebben vervuld moet ons tot grote dankbaarheid stem men. Dit is christelijke naastenliefde op zyn best", aldus Pater van de Ven Een bijzondere verrassing tydens deze dienst vormde de aanwezigheid van burgemees ter Schneiders en de beide wethouders, de heren van Zandbrink en Bijlevcld. Na deze dienst was er in „Ons Gebouw" een kunnen. Het vele wat tot op de huidige dag is verricht vormt voor mij een ga rantie dat ook in de toekomst de pro blemen op de juiste manier zullen worden aangepakt. En u kunt ten alle tijde reke nen op de medewerking van het gemeente bestuur voor zover dit in ons vermogen ligt". Burgemeester Schneiders liet zijn woor den vergezeld gaan door een fraaie kope ren vaas voor de recreatiezaal van St.- Joseph. Tijdens deze receptie werd na mens de Achterveldse gemeenschap aan de Directrice, zuster Silvia, een fraai electrisch orgel aangeboden. Dit orgel, bestemd voor de kerkdiensten in „Sint Joseph" vormde wel een zeer practisch en wolkom geschenk. Zuster Silvia toon de zich dan ook zeer verheugd. De voorzitter van de Katholieke Bond van Bejaarden^ :.-'izen p.\ t het bestuur, dat zich tot het uiterste inspant om de Kardinaal Alfrink was op bezoek bij St. Jozef en onderhield zich na de eucharis- tle-viering met de bewoners. zorg voor bejaarden in „Sint Joseph" op een goed peil te brengen en te houden. „U stelt zich niet op als regenten, maar als mens tegenover uw medemens. U ver richt uw taak vanuit een positief christe- lyke visie. De vele problemen die zich in dit werk voordoen Aebt u steeds op een prettige wijze kunnen oplossen. Dank zij zowel u als van de directrice hebben de de voortvarendheid en nuchterheid van bejaarden in Achterveld een voortreffe lijke oude dag. Ik merk dat de dankbaar heid hier van allen groo'c is. Daar is alle reden voor In vergelijking met het bui tenland is de bejaardenzorg in ons land goed te noemen. Maar laat ons dit niet tot zelfgenoegzaamheid verleiden. In de komende jaren zal de zorg voor onze be jaarden steeds grotere offers gaan vra gen van de gemeenschap in zijn totaliteit. Verwezenlijking van dit alles zal slechts met de volledige inzet van bestuurders die hiermede te maken hebben, kunnen ge schieden". aldus de voorzitter van de Bond van Bejaardentehuizen. Van de gelegen heid het bestuur van het jubilerende „Huize Sint Jozef" te feliciteren werd door velen gebruik gemaakt. Deze recep tie vormt nog niet het definitieve besluit van de feestelijkheden. Op donderdag 23 april kunnen de be jaarden van buiten „Sint Joseph" in de recreatiezaal enige naklanken beluisteren van het „Cabaret „De Lappendeken". Op zaterdag 25 april tenslotte verzorgt het cabaret-ensemble „De Corvetten" een feestavond in „Ons Gebouw". Deze feest avond wordt door het bestuur van „Sint Joseph" aan de inwoners van Achterveld aangeboden. ACHTERVELD. De v.v. Achterveld heeft het tegen het Hilversumse SIOS niet kunnen bolwerken. Aanvankelijk zag het er zelfs naar uit dat SIOS Achterveld een grote nederlaag zou toebrengen. Kort na de aanvang van de tweede helft stond Achterveld maar liefst met 30 achter. Het spel van Achterveld was zeer wissel vallig, momenten van machteloosheid wer den afgewisseld door vlagen van goed spel. Toen Achterveld het laatste gedeelte van de tweede hellt op volle toeren draaide, was de tijd echter te kort om een gelijk spel uit het vuur te spelen. De achter stand werd in deze periode verkleint tot 3—2. De start van Achtreveld was goed. De wedstrijd was aantrekkelijk. SIOS, nog een serieuze kandidaat voor het kam pioenschap speelde in een hoog tempo. Met de wind in de rug werd Achterveld in deze periode beslist niet in de hoek gedrukt. Maar zij bleef dit niet volhouden Gaandeweg nam SIOS het heft in handen en drong Achterveld in de verdediging Henk Rutte schiep zich in het begin van de wedstrijd nog enkele goede kansen maar er kwamen geen doelpunten uit. Na 25 minuten wist de snelle SlOS-links- buiten zijn club de leiding te geven. Direct daarna kreeg Jan Kerkhof een goede kans de stand gelijk te maken Doch, helaas voor de zoveelste keer in dit seizoen schoot hij hard tegen de lat. Gedurende de rest van de eerste helft kwam Achter veld er niet meer aan te pas Technisch overklaste SIOS haar tegenstander Kort voor het einde veroorzaakte Joh. van Bekkum door een ongelukkige manoeuvre in het strafschopgebied een penalty. Het incident was amper van betekenis, maai de niet sterk leidende scheidsrechter wees in dit geval onherroepelijk naar de be wuste witte stip. Tuinman plaatste zich achter de bal en schoot onhoudbaar in (20). In deze stand kwam tot de rust geen verandering meer. Na de rust trad Achterveld aan met twee invallers. Dit was een gevolg van het harde, maar toch niet onsportieve spel van SIOS. Voordat Achterveld door de wyzigingen in het team weer was in gespeeld scoorde in de 10e minuut Jan Ouwerkerk voor SIOS het derde doelpunt (30) Het zag er toen voor Achterveld bepaald somber uit. Maar het team gaf zich nog niet gewonnen. In korte tyd wijzigde het spelbeeld zich volkomen. Achterveld kwam er nu pas goed in. SIOS, geschrokken door deze on verwachte ommekeer trok zich overhaast in de verdediging terug Maar zy kon niet verhinderen dat Herman van Ruiten beek in de 15e minuut met een goed schot de stand op 31 bracht. Achterveld bleef sterk aandringen. Zij had nu onbetwist het beste van het spel De nu schaarse uitvallen van SIOS werden door de Ach terveldse verdediging, waarin Gcrbrand Boersen een dominerende rol speelde, snel onschadelijk gemaakt Keer op keer be laagde Achterveld nu de SlOS-veste, waar de verdediging met veel kunst en vlieg werk toch staande bleef. Het spel was ook in deze perode hard, maar uitwassen bleven gelukkig uit. Tien minuten voor het einde zag Achterveld haar hard wer ken beloond. Henk Rutte, handig gebruik makend van de paniek bij de SIOS defen sie, bracht de stand op 32. Achterveld, dat een gelijk spel nu binnen haar bereik had ontplooide nu een enorme krachtex plosie. Zy drong SIOS met de rug tegen de muur. De laatste minuten speelde zich geheel voor het SIOS doel af, maar de zo fel begeerde gelijkmaker bleef uit. Het eindsignaal betekende voor SIOS de be- vryding uit de klemmende greep waarin haar tegenstander haar geruime tijd had gehouden. Achterveld 2 was vr|j. Achterveld 3 moest in B D.C.-5 haar meerdere erken nen. Zij verlooor met 15. Gerard van Hamersveld J.E.zn. redde in deze wed strijd de eer. Het junioren A elftal speelde een goede wedstrijd tegen Woudenberg. Uitslag 22. De doelpunten werden ge scoord door Herman van Ruitenbeek en Wout- Schouten. Junioren B zegevierden met 21 tegen Amsoorde. Theo van Laar nam het eerste doelpunt voor z|jn reke ning en Jaap Schouten scoorde de win nende goal. Ook de pupillen hebben het er goed afgebracht. Pupillen 1 won met 01 van Quick. Sjaak van de Heuvel scoorde het enige doelpunt in deze wed strijd. Pupillen 2 speelde gel|jk, 11, tegen APWC. Klaas van de Heuvel scoor de \oor Achterveld. LEUSDEN Woensdag is er in de nieuwbouw van plan Rossenberg een hoe veelheid elektriciteitskabel gestolen L'c i dader is nog niet bekend. De damesjunioren van Impala speelden tegen Fidelitas uit Amersfoort. Het werd een mooie snelle wedstrijd waarin de Im pala meisjes doelpunten aan de lopende band maakten. Dat in schrille tegenstel ling tot vorige week, toen niets lukte, terwijl nu ales van een leien dakje ging. Hieraan hadden de tegenstanders schuld want Impala kon doen en laten wat ze wilde. Het pleit wel in het voordeel van de Fidelitas meisjes dat ze toch leuk en sportief bleven spelen. Beziet men de wedstrijd \an deze mid dag dan is het onbegrijpelijk wat er vo rige week bij Impala haperde. Er werd nu zowel aanvallend en verdedigend ge speeld. Een ruime voldoende werd er be haald door de keepster Ans v. d. Groote- vheen die haar doel geheel schoon hield. Verder was het gehele team zeer goed op dreef vooral voor wat betreft inzet en enthousiasme. De doelpunten: Nel v. d. Room 9x, Ina v. Roomen 3x, Regina v.d. Eyden 2x, Truus v.d. Geer 2x, Agnes v. 't Klooster lx. De einduitslag spreekt voor zichzelf 130 in het voordeel van Impala. Na deze wedstrijd kwam er direct weer een Impala-team binnen de lijnen, name lijk de meisjes-adspiranten ook tegen Fidelitas. Hierbij viel het opmerkelijke feit te constateren dat men bij grotere verenigingen toch echt wel te weinig zorg en aandacht aan de jongere teams be steedt. Daar men reglementair met 10 deelnemers mag spelen n .1. 7 spelers en 3 wisselspelers waren er slechts 6 aan wezig. Van de zijde van 't bestuur van Impala werd toen aangeboden om het team com pleet te maken met een speelster van de junioren, die net een wedstrijd gespeeld hadden en dus nog aanwezig waren. Hier van werd geen gebruik gemaakt, daar de dames van Fidelitas geen tyd hadden. Hier valt wel een enorm verschil te constateren tussen een kleine vereniging zoals Impala en een grote vereniging zo als Fidelitas. Immers bij Impala is er altijd iemand ter begeleiding van de speel sters. De teams bij Impala zijn dan ook altijd compleet. Men vindt het gewoon leuk om te mogen spelen en men zorgt er voor altijd op tijd aanwezig te zijn of om bij verhindering tijdig bericht te sturen. De wedstrijd werd dus begonnen met 7 tegen 6 speelsters. Nu troffen de meisjes van Fidelitas het niet. Dank zij een in tensieve training van Wim v. d Heiden, geassisteerd door Henk Snijders, is het spelpeil van de adspiranten snel aan het stygen. Er werd gespeeld door het hele team en de inzet en conditie was enorm. Dat de einduitslag maar 5—0 voor Impala was, was nog zeer gunstig voor Fidelitas. want het krachtsverschil was zo groot dat dubbele cijfers ook mogelyk waren ge weest. Engelien Lagerwey was in het doel niet te passeren en presteerde het zelfs er een penalty vlekkeloos uit te houden. De doelpunten kwamen van: Gerde v. d. Geer 2x, Willy Vrijhoef lx, Marian v.d. Sandt lx en Willy Schoonderbeek lx. Programma voor zondag 26 april. Dames junioren Impala-BHC om 12 uur. Meisjes adspiranten Impala-Limvio om 13.00 uur. Beide wedstrijden dus thuis. Op de foto: Engelien Lagerwey was als keepster by liet Impala handbal niet te passeren.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 8