Roda '46 haalt uit tegen De Meeuwen8-0 ACHTERVELD DWONG ACSTERLITZ GELIJK SPEL AF 1-1 ROSKAM- SCHUTJAS- T0URN00I IMPALA-DAMES VOLLEYBALKAMPIOEN Puzzelrit van de DKW-club Roda-veteranen weer aktiee WINST VOOR ANTILOPEN-A Uitslagen Ons Genoegen Haaien starten met de polo kompetitie VRIJDAG 1 MEI 1970 Een zeer gevaarlijk moment voor het Achterveld-doel in de wedstrijd tegen Austerlitz (einduitslag: 11). LEUSDEN/ACHTERVELD Al is de kans op het kampioenschap voor de voet balvereniging Achterveld definitief van de haan. het team speelt zich daarom niet lusteloos naar het einde van de competi tie. Dat heeft Austerlitz zondag j.l. moeten ervaren. Het Achterveldse team heeft in een snelle en aantrekkelijke wedstrijd de koploper van de afdeling een gelijk spel afgedwongen. Austerlitz was overwegend sterker, maar de Achterveld-verdediging liet zich van haar beste zijde zien. Dank zij hun enorme inzet wist Achterveld dit eervolle resultaat te boeken. Austerlitz, bovenaan de ranglijst en dus eer serieuze kandidaat voor het kam pioenschap. startte in hoog tempo. Het was duidelijk dat zij al in de beginfase van de wedstrijd een beslissing wilder for ceren. Haar aanvallen waren talrijk en gevaarlijk. «laar zij stuitten steeds af op de hechte Achterveld-defensie, waarin kee per Tolboom een glansrol vervulde. Toen de wedstrijd een kwartier oud was werd hij echter gepasseerd, maar de in deze wedstrijd wel heel bijzonder attente Ger- brand Boersen redde op de doellijn. Hierna werd de strijd wat meer gelijk- opraand. Ook Achterveld schiep zich en kele goede kansen, maar de kans tot sco ren werd hen door de met vaak veel men sen verdedigende Austerlitzse ploeg, belet Beide ploegen toonden een goede inzet, het vertoonde spel was aantrekkelijk. Bij vlagen wel wat fors, maar beslist niet on sportief. Daar zorgde arbiter Van der Voort overigens ook wel voor. Hij floot dan misschien wel wat veel. maar hield het spel goed in handen. Vijf minuten voor de rust zag het in deze periode fel opdringende Austerlitz haar onvermoeid zwoegen beloond. Uit een goede voorzet van Peter Hommelberg kopte Leen Gijs- bertse over keeper Tolboom heen. de bal in het net (1—0). In deze stand kwam gecurende de nog resterende minuten van de eerste helft geen vijziging meer Na rust een vrijwel gelijke strijd van beide zijden. Austerlitz was meer in de aanval en cc'iiep zich weliswaar meerdere goede kansen, maar de in uitstekende vorm verker°nde Achterveld-defensie wist hieraan het hoofd te bieden. Tien minu ten na de aanvang van de tweede helft ver richtte doelman Tolboom een wel zeer spectaculaire redding. Een enorm hard schot Austerlitz beschikt over enkele zeer goede schutters een bijna zeker schijnend doelpunt, werd door Tolboom op fraaie wijze onschadelijk gemaakt. Intussen werd de wedstrijd steeds span nender. Austerlitz voelde zich terecht bij df 1—0 stand veilig en zette alles op al les om haar kans op het kampioenschap te behouder-. Toen Peter Hommelberg in de 20e minuut uit 'n vrije schop van ruim 25 meter afstand met een enorm hard en strak schot keeper Tolboom verrastte. juichtte de gehele Austerlitz aanhang dan ook geweldig. Doch arbiter Van der Voort keurde het doelpunt onherroepelijk af omdat was gescoord vanuit, een indirecte vrije trap. Grote teleurstelling bij Auster litz uiteraard. Een teleurstelling dip nog LEUSDEN-ACHTERVELD De DKW cli'b ..Ned-rland" organiseert op zondag 3 mei as een orienteringsnuzzelrit. De route zal geheel over goede wegen gaan. De uitzetters hebben niets nagelaten om er een mooie rit van te maken. Inschrij* ving voor de rit in hotel .JDe Roskam' te Achterveld .'.maf 14.00 uur. De eerste deelnemer start om 14.30 uurAan deze rit kan door iedereen, dus ook niet-leden van de D.K.W. club, worden deelgenomen. Er zijn voor deze rit een groot aantal fraaie prij/en ter beschikking gesteld. LEUSDEN Na een lange rustperiode zullen de oudjes van Roda '46 weer van sta worde- gehaald. De trainingsavond onder leiding van coach Leyenaar heeft in middels plaats gevonden. De Rodavetera- ncn willen o a Koninginnedag goed voor de dag komen, wanneer zij 's middags om twee uur op het Burg. Buhvngpark hun eeiste wedstrijd in '70 zullen speler. Voort staat er voor dit team een vete ranen toernooi op het programma. Zo zul len zij op 13, 20 en 27 mei op het Burg. Buinlngpark aantreden tegen resp. Cobu Boys, KV VA en Veense Boys, groter werd toen Jan Kerkhof, gebruik makend van de hierdoor ontstane verwar ring, de ver opgedrongen verdedigers ver raste. in een enorm tempo op het vijan delijk doel afstormde en de ver uitgelopen doelman geen schijn van kans gal (1—1). Hierna werd de spanning zo mogelijk nog groter Austerlitz ontketende een geweld waaraan Achterveld soms maar tenauwer- nood het hoofd kon bieden. Maar ook de Austerlitz-defensie stond in deze laat ste periode soms met de rug tegen de muur. Al werd door beide ploegen alles op alles gezet om het winnende doelpunt te sc .ren, het kwam er niet uit. De 11 stand was tevens de eindstand van een goede en spannende wedstrijd. AUSTERLITZ De Austerlitz en Achterveld spelers gaven elkaar in deze wedstrijd geen meter ruimte. De wedstrijd eindigde gelijk (11). ZEIST Antilopen A speelde deze \veek de derde wedstrijd in de veldcompetitie tegen Tovcrs A. De eerste wedstrijd had Antilopen gewonnen met 40. In de tien de minuut kreeg Antilopen een strapworp te nemen. Pieter Kraaikamp wist deze in een doelpunt om te zetten. Door een over treding van een dame van Antilopen kreeg Tovers ook een strafworp te nemen. Deze werd gemist. Antilopen kreeg voor de tweede nu. al een strafworp te nemen. Maar deze wrerd helaas gemist. De rust ging in met een 0—1 stand in het voordeel van Antilopen. In dc vijfde minuut na rust wist Rogier van Santen de stand op 0—2 te brengen Daarna liep het bij Antilopen niet zo best meer. Er werd slecht geplaatst en gevangen. Tovers wist d.m.v. een strafworp de stand op 1—2 te brengen. Antilopen, die deze wed strijd natuurlijk moest winnen wist de stand op 13 te brengen doordat Bert van Loenen een doorloopbal benutte. Dit werd tevens de eindstand. AMERSFOORT C-ANTILOPEN B Antilopen B bracht het er niet zo goed af als Antilopen A Antilopen B zag in de rust al tegen een achterstand van 4—0 aan. Antilopen probeerde het goed, maar ze waren niet opgewassen tegen dit ster ke Amersfoort. Ze verloren deze wedstrijd met 70. MEEUWEN 2- ANTILOPEN PUPILLEN 1 De kleinste Antiloper hebben zaterdag hun uiterste best gedaan om te winnen, het is hen niet gelukt en zij moesten met een gelijkspel genoegen nemen Er wordt door deze jonge leden met enorme en thousiasme gespeeld en al worden er fou ten gemaakt, ze blijven hun best er voor doen. Het scorebord bleef nu blanco 0—0. Van de 5 wedstrijden hebben zij er 1 verloren. 1 gelijk en 3 gewonnen. Een goed resultaat voor dez«- jongste telg uit het Antilopen gezin. PROGRAMMA VOOR 2 MEI 1970 16.00 uuri K.V.O a-Antilopen a. LEUSDEN/ACHTERVELD Tijdens de onderlinge wedstrijd van de schietver eniging Ons Genoegen toonde J. van Ros- sum zich de beste schutter. Hij schoot een fraai serie van 49 p. Verdere uitslag: 2. H. van de Koedijk 47 p.. 3. J. van Nimwe- gen 47 p.. 4. J. E. van Hamersveld 46 p., 5. W. Wittebrood 45 p., 6. M. Bothof 45 p., 7. J. J. van Hamersveld 44 p.. 8. C. van Dort 44 p., 9. J. Voorburg Jzn 43 p.. 10. J. Baaiman 42 p., 11. J. Pepping 41 p., 12. J. van de Veen 41 p.. 13. G. Schim mel 40 p., 14. W. van de Kletersteeg 40 p. LEUSDENIACHTERVELD De voor laatste ronde van het Roskam schutjas concours is gewonnen door H. Rutte. Hij behaalde 81 pilt. Het totaalklassement wordt aangevoerd door G. Voskuilen. De verschillen in dit klassement zijn klein zodat verrassingen nog zeer goed moge lijk zijn. Uitslag voorlaatste ronde. 1. H. Rutte 81, 2. J. van Hamersveld 80, 3. J. Zieltjes 78, 4. H. van de Hoef 77, 5. G. Hilhorst 76, 6. J. van Laar 75, 7. mevr. Jansen 73, 8. N. Lammers 70, 9. H. van dc Hengel 65, 10. G. Steenbeek 6.',, 11. G. Voskuilen 60, 12. H. Turon 60, 13. W. Rijnders 59, l'(. G. van de Pol 59, 15. E. de Wijs 45, 16. mevr. Lammers 44. TOTAALKLASSEMENT 1. G. Voskuilen 448, 2. W. Rijnders 445. 3. H. van de Hoef 418, 4. Th. van de Hen gel 415, 5. N. Lammers 407, 6. H. Turan 392. 7. E. de W(js 373. 8. J. van Laar 367, 9. J. Zieltjes 362, 10. G. HUhorst 359. 11. mevr. Lammers 357, 12. mevr. Jansen 353, 13. G. Steenbeek 25S 14. G. van de Pol 212. De laatste ronde van het Roskamtour- nooi zal niet worden gehouden op 15 mei, zoals aanvankelijk is vastgesteld, maar op gg mei a.s, LEUSDEN Jan Drost heeft zondag j.ï. ten koste van de Meeuwen de kans ge grepen om ?cn fikse sprong te maken op de lijst der topscorers. In een produktie- ve bui scoorde het „Rodakanon" niet min der dan vier doelpunten, waarvan drie in de tweede helft. Jos van Kooy joeg de bal tweemaal r.chter de Meeuwendoelman Budding en bovendien waren Fred de Smalen en Andries Veenendaal éénmaal productief. Het was een spel van kat en muis. waarin de muis zelfs geen reden tot klagen heeft gehad, want veel heeft het niet gescheeld of de Utrechtenaren zouden een nog veel grotere nederlaag hebben geleden. De Meeuwen gingen ten onder door ernstige communicatiestoornissen in de verdediging, waar de mandekking to taal werd verwaarloosd en waarin het ene gat na het andere viel. De Meeuwen werd al na zes minuten spelen op een achterstand geplaatst, toen Jan Drost na een fraaie dribbel doelman Budding het nakijken gaf. Het was een prachtig doelpunt en deze omschrijving kan ook gegeven worden aan het tweede doelpunt dat negen minuten later viel. Het was Frede de Smalen, die een hoge voorzet van Drost, via 'n prachtige snoek- duik in de uiterste hoek kopte. Roda kreeg alle vrijheid om te spelen en zo doende konden zowel Jaap de Haan. als mede Andries Veenendaal en Wil Boom veel aandacht aan de aanval schenken. De roodzwarten zetten De Meeuwen dan ook onder druk en doelpunten konden niet uit blijven. Nadat de achterhoede van de gas ten finaal over de bal heen trapte, kreeg Henk van 't Klooster een vrij veld voor zich. Vlak voor doel gekomen gaf hij de bal keurig af aan de vrijstaande Jos van Kooy, die dan ook het vonnis volbracht 30. Nauwelijks 5 minuten later rondde dezelfde speler een voorzet af. door hoog en hard in te schieten 40. Roda's aan dacht en vechtlust verslapte na deze vier nul voorsprong enigszins, maar evenwel kon ook toen De Meeuwen nog niet impo neren, Nadat een doelpunt van Jos van Kooy, enkele minuten voor rus1 wegens buitenspel was afgekeurd, konden de spe lers beginnen aan hun verdiende rust pauze. De tweede helft is niet zo opwindend geweest He' ging Roda *46 allemaal te gemakkelijk af. want doelman Gerrits kreeg bijzonder weinig te doen. De eerste goede kans kwam reeds na enkele minu ten spelen, toen Drost bezig was aan een van z'n snelle dribbels. De Meeuwen door zag dit, met gevolg dat hij onderuit werd gehaald. De toegekende vrije schop op de rand van het strafschopgebied werd door Drost overgeschoten. In de 55e minuut was het wel raak. Wil Boom pikte de bal op het middenveld op en loste even later eer hard schot op het De Meeuwendoel. Doelman Budding kreeg de bal niet klem vast en Jan Drost was er als 4e kippen bij om in volle vaart zijn schoen onder de bal te zetten, 50. In de zestigste minuut was het weer raak toen Jan Drost een niet goed weggewerkte bal oppikte en opnieuw tot scoren kwam, 60. Even later dan eindelijk eens een uitval van De Meeuwen, maar vlak voor het Rodadoel kon Jaap de Haan via een cor ner redding brengen Intussen verliet Fred de Smalen geblesseerd het veld en werd vervangen door Herman Talapesy. De uitvallen van Roda bleven gevaarlijk, vooral als de snelle Henk van 't Klooster aan de bal was. In de 70e minuut lanceerde hij Andries Veenendaal, die op enkele meters naast schoot. Een minuut later opnieuw een doelpunt van Drost, het vierde, die met een hard schot in de uiterste hoek raak schoot. Wil Boom scoorde ook nog met een 40 meter afstandschot, dat wegens buitenspel door scheidsrechter Hoeve- laak werd afgekeurd. Nadat doelman Ger rits nog eenmaal in aktie moest komen, kwam het achtste doelpunt. In de 84e mi nuut loste Andries Veenendaal van zo"n veertig meter afstand een schot op het vijandige doel. De Meeuwendoelman sprong op. om de hoge in de doelmond geplaatste bal, weg te stompen, maar sloeg finaal mis zodat de bal in het lege doel verdween. De Meeuwenspeler Majoor moest later met een lichte hersenschud ding het veld verlaten, doordat hij op een ongelukkige wijze ten val was geko men. Hiermede kwam er een einde aan deze doelpuntenrace, en Roda had zich goed gerehabiliteerd van de nederlagen die zij tot heden nog steeds tegen De Meeuwen had geleden. VVZA 4-RODA 4 1—3 Op een goed bespeelbaar veld bevoch ten de twee ploegen elkaar in een gelijk- opgaande strijd om de winst. Alhoewel beide teams enkele kansen onbenut lieten, bleef de stand tot. aan de rust gelijk. Na de rust gaf VVZA enigszins de toon aan, maar in de 61e minuut was het op nieuw Jan van 't Kooster die tot scoren kwam, 02. Na vijfenzeventig minuten voetbal maakte Henk van Ginkel binnen de beruchte lijnen hands en scheidsrechter Van de Berg wees resoluut naar de stip. VZA liet deze kans niet onbenut en bracht hiermede de stand op 12. Roda kwam in de verdrukking en Arus Visser moest zelfs eenmaal op de doellijn '•edding bren gen door fraai te doelpunten. Hiermede was VVZA een geslagen ploeg en konden de rood-zwarten juichend het speelveld verlaten. Jeugduitslagen: Roda c-Amsvorde d 4—0 VVZ c-Roda b 1—1 KVVA 2-Roda pup. 1 4—1 Roda 2-VVZ 0—0 KVVA 3B-Roda 1B 1—1 LEUSDEN Het was voor de volley- bal-afdeling van Impala donderdag (23 april) een zeer belangrijke dag. Zowel het eerste damesteam als het eerste heren team konden kampioen worden in hun klasse. De dames bezetten de eerste plaats met drie punten voorsprong op Uni Cor- nus 1 uit Spakenburg. Zij hadder aan slechts 1 punt voldoende om zich kam pioen te mogen noemen. Tegenstandster van Impala was de con current uit Spakenburg. Deze ploeg was er vanzelf zeer op gebrand om Impala tc verslaan en zodoende hun eigen kansen veiliger te stellen. Na een aarzelend begin, waarbij de Impala dames zo links en rechts nogal eens een steekje lieten vallen, werd al spoedig de oude vorm '.eruggevon- den. De eerste set werd dan ook gemakke lijk gewonnen. Impala was kampioen. De 2e en de 3e set werden nu allc-r nog maar 'n formaliteit. Er werd vrij gespeeld en zonder moeite bracht impala ook de twee andere sets op hun naam. Direkt na 't fluitsignaal werden de dames gefelici teerd door de scheidsrechter de heer Loch. Ook de wedstrijdleider van de afdeling Amersfoort, de heer Van Ede. bood de dames zijn gelukwensen aa,: Namens het bestuur van Impala was de heer Post aanwezig, die de dames bloemen in de blauw-witte clubskleuren aanbood. Onmiddellijk na deze wedstrijd moesten de Impala heren aantreden tegen mede titelkandidaat Laetitia. Beide ploegen stonden in de 3e klasse op de eerste plaats, zodat de winnaar van dit duel zich kampioen mocht noemen. De heer Post. nam, alvorens de wedstrijd begon de be nen daar bij Impala het gerucht rond geat, dat hij indien hij het spel van de heren gadeslaat, de einduitslag ongunstig beïnvloed. Ondanks de afwezigheid van de heer Post, startte de Impala heren met een zeer nerveus spel. zij keken dan al spoedig tegen een 10 tegen 3 achterstand aan. Na een time out was Impala wat be ter tegen het zeer goede spel van Laetitia opgewassen, de strijd ging nu gelijk op. De achte~stand was echter te groot om deze eerste set in winst te kunnen omzet ten. Laetitia won met 157. De tweede set toonde een veel attenter Impala. Er werd beter geplaatst. Het re sultaat was een voorsprong van 82. Even kwam Laetitia sterk terug, de stand werd zelfs 117. maar dit leverde geen gevaar meer op voor Impala, zij wonnen de twee de set met 159. De strijd was nu weer geheel open en de derde set moest de beslissing brengen. In deze set wilde er bij Impala nu letterlijk niets lukken, makkelijk wist Laetitia uit te lopen tot een voorsprong van 102. Doordat Laetitia opvallend slecht ser veerde kreeg Impala steeds weer de kans de score een beter aanzien te geven, maar Laetitia was aan het net duidelijk de meer- Een aktie-foto uit de volleybalwedstrijd Impala tegen Laetitia. dere. Deze set werd dan ook gewonnen door Laetitia met- 151. De beste ploeg had in deze wedstrijd gewonnen. Sportief bood Impala de kampioenbloemen aan. Toch zit er aan deze wedstrijd misschien nog een voordeel. Als klap op de vuurpijl kan men b Im pala toch nog juichen ondanks het ge miste kampioenschap, want ook de tweede plaats geeft recht op promotie. Impala speelt het volgende seizoen dus in de 2e klasse. Leuk is het bij deze wedstrijden steeds weer. dat er een behoorlijk aantal supporters aanwezig is. Begrijpelijk is dit dan ook wel. want volleybal is een fasci nerende sport. Om met deze sport in con tact te komen kan men zich melden op de Wilgenlaan 40 te Leusden-centrum (telefoon 698). De samenstelling van damesteam was: Roos pan Doe, Annie en Ricky van Eydan, Annie van Roomen, Truus Doest en Ria Daatselaar De samenstelling van het herenteam was Herman ter Schegget, Frans Elshoff, Henk van Zoeren. Piet Pilkes, Kees Hoek stra, Anton van Roomen. Bert v. 't Kloos ter en Ruud Elshoff. Verdere uitslagen waren: Impala 2 (dames)-Uni Cornus 1 30 Impala 3 (dames)-Lichtenberg 12 u5 aflóóft $£n 96 tfèdstrijd fiü 96 bloetfiéf jes gezéfo LEUSDEN De Haaien starten 11 mei a.s. met de zomerwaterpolocompetitie, de dames zullen de kop eraf moeten bijten in een wedstrijd tegen Lag? 1. Vorig jaar hadden de dames met iets meer geluk ze« ker het kampioenschap kunnen behalen. Dit is een van dc redenen dat wij kunnen aannemen dat zij dit jaar zeker weer in do hogere regionen zullen eindigen. Een grote steun voor deze dames is te weten dat een van de vroegere speelsters Truus Hamers weer in de gelederen zal zijn. De heren 2 zullen de strijd aanbinden tegen DWK 3 uit Bameveld. Voor deze he ren zal het eerste jaar zeker moeilijk worden, ondanks dat zullen zij zeker pro beren een goede prestatie te leveren. De opstelling van de dames is als volgt: Thea v de Hengel. R Hamers. R Roest, Dlcky Duinsbergen. Truus Hamers, Nel v. d. Boom. Gerda Roest. Wisselspe-ilsters: Barbara v. d. Wel en Corrie Rijnders De heer Chris v. d. Wel zal bij deze wedstrijd de coach van deze dames zijn. De aanvang van d? wedstrijd is 20.15 uur te Zeist Gestart zal worden bij het Ros Beyaard om 19.30 uur. De opstelling van de heren is: Nico van Zanten. Henk Hols, Chris v. d. Wel; Ymo Manten. Ben Baks. Bert Wallet. Hans Hols. Wisselspelers bij de heren zullen zijn Hans Mamers en Ate Scholtus. De wed strijd van de heren zal om 19.30 uur aan vangen te Barneveld. Men zal starten van af 't Ros Beyaard te Leusden Centrum om 18.45 uur. De ploeg zal gecoacfcad wop. den door de heer G. Dietrich.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6