PORT Goede resultaten „Lookhorst' van Geen arbiter bij Roda-Unitas Haaien winnen Internationale z wem wedstr ij den in Soest Prachtig T.T voor succes C.L. Winst en verlies voor Impala handbal ANTILOPEN I VERLIEST DE STRIJD OM HET KAMPIOENSCHAP DOLDENSE BOYS RODA I 0-5 KRAAMVROUW EN KRAAMHEER Eerste en derde team promoveren Overwinning voor sv De Glind LEUSDEN TTCL 1 heeft haar laatste kans om In de rij van de eersteklassers te komen op een schitterende wijze benut. Via een besllssingwedstrijd, gespeeld in De Hommel te Utrecht, tussen TTCL 1 en SVO 1 uit, De Meern, moest uitge maakt worden, welke vereniging zou pro moveren. Het is een bijzonder spannende wedstrijd geworden, waarbij sommige partijen goed tafeltennis te zien hebben gegeven. Eindstand 55, games 1211. zodat voorzitter Kleefstra zijn spelers kon feliciteren, vergezeld gaande van een kleine bloemenhulde. TTCL 1 promoveert door deze overwinning naar de eerste klasse. In Zeist werd de beslissingswedstrijd gespeeld tussen TTCL 3. en Cllfa 1 uit Utrecht. Nu bekend was dat TTCL 1 was gepromoveerd, maar TTCL 2 op één punt- Je na de promotieboot had gemist, was het zaak voor TTCL 3 om alles op alles te zetten om in de tweede klasse te kunnen belanden. De start was niet zo best, ter wijl halverwege de wedstrijd de suppor ters niet meer rekenden dan op een gelijk spel. Het pakte echter anders uit. De eind stand werd 6—3, games 14—9 voor TTCL 3 en dat betekende een promotie naar de tweede klasse. Dat voorzitter Kleefstra met trots dit tweede kampioenschap in de bloemetjes zette, behoeft geen betoog. Bij de onofficiële Amersfoortse kampi oenschappen wist TTCL eveneens succes te behalen. Bij de dames toonde Nel Kleefstra dat zij onbetwist de sterkste tafeltennister van Amersfoort en omge ving is. Ongeslagen wist zij de eerste prijs te behalen. In de derde klasse ver overde George Dietrich een mooie tweede prijs. In de tweede klasse veroverde Aart van Klompenburg een derde prijs. Al met al geen slecht resultaat voor TTCL dat in totaal met vijf leden aan deze on officiële kampioenschappen deelnam! LEUSDEN De beide damesteams van Impala-handbal speelden afgelopen week end thuis. De dames-junioren speelden te gen AVV uit Amersfoort en de meisjes-ad- spiranten tegen Nederhorst. Het werden twee leuke en vlot gespeel de wedstrijden, die, begunstigd door het mooie lenteweer de moeite van het bekij ken volop waard waren. De junioren lie pen tegen de fel en snel spelende AAV- meisjes aanvankelijk een 01 achterstand op, maar toen de Leusder ploeg eenmaal op toeren kwam begonnen ze steeds beter te draaien en werden er mooie aanvallen opgezet, die het echter niet haalden door een niet helemaal sluitende afwerking. Een uitstekende 12 kombinatie tussen Ina van Roomen en Truus van de Geer was er de oorzaak van, dat Ina van Roo men de stand op 11 bracht. Met een ruststand van 3—2 voor Impala was de strijd nog volkomen open en de span ning steeg, naarmate de tijd verstreek, met wisselende kansen voor beide partij en. Door het stijlvolle keepsterwerk van Ans van de Grootevheen en een iets be tere schotvaardigheid besliste Impala ten slotte de wedstrijd in haar voordeel met 42. Drie doelpunten werden gescoord door Ina van Roomen en één door Agnes van 't Klooster. De meisjes adspiranten hadden een moeilijker opgave. Tegen de veel grotere en beter ingespeelde meisjes van Neder horst viel geen overwinning te behalen en zij verloren met 64. wat overigens, ge zien de krachtsverhoudingen, geen slecht resultaat is. Engelien Lagerwey verde digde haar doel prima en behoedde haar ploeg voor een nog grotere nederlaag. Drie doelpunten van Willy Schoonder- beek en één voor Yvonne de Valk, terwijl Henk Snijders op rustige en bekwame wijze de wedstrijd leidde. PUTTEN Zaterdag speelde het eerste team van Antilopen tegen de Meeuwen uit Putten. Deze wedstrijd zou de beslissing brengen w elite ploeg kampioen zou gaan worden. De Antilopen gingen eervol ten onder, ondanks het feit, dat de Leusdena- ren goed begonnen en als eerste scoor den (Jaap Wever). Kort daarna maakten de Meeuwen echter gelijk, kregen de over hand en gingen in een vlot tempo naar een 41 voorsprong toe. Het leek er op, dat de Antilopen vernietigend verslagen zouden worden. In de tweede helft kwa men de Leusdenaren echter sterk terug. Nel van Loenen bracht de stand op 42, maar de Meeuwen wilden van geen ge lijkspel weten: 52. Jaap Wever vermin derde dp achterstand: 53, en Cor Osna- brugge volgde zijn voorbeeld: 54. Bert Hop doorbrak de opgevoerde spanning en scoorde de gelijkmaker: 55! Voor Anti lopen betekende dit een kans om alsnog te winnen. Zij misten echter een toegewe zen strafworp. Ondanks de heftige tegen stand scoorde De Meeuwen het laatste en winnende doelpunt: 65 en hiermee was de strijd gestreden. De Leusdcr bloemen gingen sportief naar hun tegenstandes, die op een prettige wijze zo'n goede te genstand hadden geboden. DEN DOLDER Met een 1—0 neder laag tegen Dolderse Boys nog in het ge heugen begon hét eerste elftal van Roda (afd. zaterdag) ln Den Dolder de return- wedstrijd. Al spoedig bleek, dat de Dol derse Boys nu niet tegen Roda opgewas sen waren. Goed gecombineerde aanval len van Roda stichtten reeds in de eerste minuten een danige paniek in de Dolderse verdediging. Nadat enkele goede schoten naast gingen, was het Jack de Smalen, die voor Roda de score opende: 01. Jan Rookhuizen zorgde reeds voor de rust voor nog twee doelpunten. Na de thee werd de score nog opgevoerd tot 0—5, respectievelijk door De Smalen en Rook huizen. Een gemakkelijke zege dus voor de goed draaiende Roda-ploeg, die nu met nog twee wedstrijden te spelen een gun stig vooruitzicht heeft om het verloren terrein te herwinnen en te promoveren naar de derde klasse. Het tweede elftal van Roda won met 72 van Posthoorn 3 en bewees daarmee dat de ploeg goed op dreef is. Het programma voor zaterdag 9 mei: LFC Loosdrecht 1Roda 1 16 uur. Roda 2—Sova 2 14 uur. VVZ 5—Roda 3 10 uur. LEUSDEN - Het eerste team van Look horst was op bezoek bij Dash VII uit Am sterdam, betekende voor de derde achter eenvolgende week een overwinning en wel met 71. De uitslagen waren als volgt: le Herenenkel: G. van de MeerL.; Le pelaar 9—7, 36, 57. 2e Herenenkel: J. Bleeksma—J. Groot 5—7, 3—6 le Damesenkel: mej. E. Redekermej. E. Snijders 16, 46. 2e Damesenkel: mej. M. Roosmevr. H Boek 0—6. 6—1. 6—4. Herendubbel: J Bleeksma en G. Wessel L. Lepelaars en W. Bloemendaal 36, 8—6 en 2—6. Damesdubbel: mevr. S. Hafkamp en mej M. Roosmevr H Boek en mej. E. Snij ders 16 en 06. le Gemengd dubbel: mevr. S. Hafkamp en G. Wesselmevr. H. Boek en J. Groot 1—6 en 5—7. 2e Gemengd dubbel- mej. M. Roos en G van de Meermej. E Snijders en W. Bloemendaal 26 en 46.» ZONDAGCOMPETITIE LOCKHORST II De tliuiswedstrijd tegen TOZ uit Am sterdam, was voor de derde week een overwinning en wel met 71. Alleen de herendubbel gmg verloren Uitslagen: le Herenenkel- G. Dolhain— P Elenbaas 63en 64 2e Herenenkel: A. WanrooyP van Gel del 6—2 en 6—2. le Damesenkel: mevr. A. van Mourik- Broekmanmej. H. Dijkstra 62 en 6—2. 2e Damesenkel: mevr. J. Hoogendijk— mej. C Lochtenberg 64 en 61 Damesdubbel: mevr. M. Dolhain en mevr. A Mourik-Broekman—H. Dijkstra en C, Lochtenberg 60 en 63. Herendubbel: J. Hoogendijk en A. Wan rooP. Elenbaas en H. Vrijmoed 68 en 36. le Gemengddubbel: mevr. M. Dolhain en G. Dolhainmej. H. Dijkstra en P. van Gelder 62 en 64. 2e Gemengddubbel: mevr. J. Hoogen- ACHTERVELD-RUDOLPHSTICHTING SV De Glind is er zaterdagmiddag in ge slaagd om de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen in een overwinning om te zetten. Tegen Laren werd een benauwde, zij het wel verdiende 3—2 overwinning behaald De grote man bij de Glinders was R Faber. Reeds na enkele minuten depo neerde hij het leer in het Larense doel De keeper was kansloos tegen dit harde en goed gerichte schot. Vijf minuten later was het weer Faber die inschoot, vier man inclusief de keeper, werden omspeeld en De Glind leek op rozen te zitten 2—0 Laren was in het veld zeker niet ds minste, maar de centrale verdedigers Van de Werken en Koudijs, gaven geen ruimte Iedere aanval werd voor het strafschop gebied in de klem gesmoord. Na een klein misverstand in de achterhoede en met een beheerste schuiver werd doelman De Groot, vooi het eerst sinds drie wed strijden, weer eens gepasseerd 21. Na de rust kwam een fel aanvallend Laren opzetten en een kwartier voor het eindsignaal leken de gasten tenminste nog een punt mee naar huis te nemen 2-2 Maar met een mooie kopbal zorgde R. Faber dat de overwinning toch nog in Achterveld bleef 32. dijk en J. Hoogendijk—mej. C. Lochten berg en H. Vrijmoed 64 en 61. ZATERDAGMIDDAG 2e klasse JUN. LOCKHORST B De ontmoeting met ..De Doelen" uit Culemborg, die zaterdag 25 april vanwege de regen werd verplaatst naar 30 april, is door de jeugd van Lockhorst helaas ver loren met 32. Gewonnen werden: de da mesenkel en de herendubbel. Zaterdag 2 mei speelde Lockhorst B thuis tegen „Altaf" uit Amersfoort en re habiliteerde de jeugd zich door met 5—0 te winnen. Door deze uitslag zijn er zeer goede mogelijkheden voor dit team om kampioen te worden in hun afdeling. Uitslagen: Damesenkel: Marion Els- ackers-Tonnie van Dijk 64, 5—7 en 62. Herenenkel: Henk Noordkamp—Hans Lieferink 6—1 en 6—0. Gemengd dubbel: Myra Muylen en Ro land DijkgraafBarbara Geerars en Ger- rit van Nieuwenhuizen 61 en 60. Herendubbel: Roland Dijkgraaf en Henk Noordkamp—Hans Lieferink en Gernt van Nieuwenhuizen 6—1 en 8—6. Damesdubbel- Marion Elsackers en Myra Muyen—Tonnie van Dijk en Bar bara Geerars 61 en 61. Het zaterdagmiddagteam van Lockhorst kon wegens de regen niet spelen. LEUSDEN/CENTRUM Dc belang- rijke wedstrijd in de tweede klasse B tus sen Roda '46 en Unitas uit Vecnendaal heeft geen doorgang gevonden. Nadat bei de ploegen tevergeefs hadden gewacht op dc aangestelde scheidsrechter Eduardo. bleek Unitas niet bereid om de wedstrijd onder leiding van de aanwezige scheids rechter J. van Hoevelaak uit Amersfoort uit te spelen. Het gevolg was dat zowel de spelers als het talrijke publiek onver richter zake huiswaarts kon keren en deze wedstrijd opnieuw vastgesteld zal moeit" worden. RODA 3-ACHTERVELD 3 7—0 Deze derby tussen de plaatselijke ver enigingen L een geweldig sukses gewor den voor Roda '46. Het sukses had nog vele malen groter kunnen zijn, wanneer de roodzwarten schotvaardiger waren geweest Talrijke doelrijpe kansen voor het Achterveld doel werden om zeep ge holpen. Voor rust moest zelfs spil Hout veen er aan te pas komen om Roda aan de leiding te helpen. Dit was na 28 minu ten voetbal toen hij vanuit een corner Achtervelddoelman Van Nimweger het nakijken gaf met een fraaie kopbal. Wat voor kansen een Los of Morkin kregen, het bleef 10 tot aan de rust. De tweede speelperiode was nauwelijks begonnen of Gerard van 't Klooster scoor de ineens via een corner 20. Vier minu ten later rondde Gert Veer een fraaie voorzet van Morkin af 30. In de 75e mi nuut van da wedstrijd kreeg Roda '46 door scheidsrechter van 't Veer een straf schop toegewezen, die deskundig door Arie Houtveen werd benut 40. Nog was het niet genoeg, want Gert Veer gaf in de 80e minuut doelman Van Nimwegen voor de vijfde maal het nakijken. Nauwelijks twee minuten later pikte dezelfde speler op het middenveld de bal op en nadat hij enkele spelers had gepasseerd scoorde hij de hattrick 6—0. Vijf minuten voor het eindsignaal nam Wim Morkin de bal Ineens op zijn schoen en dat betekende het zevende en tevens laatste doelpunt van deze wedstrijd. Wan neer dit team aankomend week-end in de thuiswedstrijd tegen BDC de volle winst behaald, hebben zij aan één punt voldoen de om zich kampioen van de reserve derde klasse te mogen noemen. UITSLAGEN JEUGD: De A-junioren hebben er in de thuis wedstrijd tegen ODI geen twijfel over laten bestaan dat zij niet voor niets met HVC de koplopers zijp in hun afdeling. Nadat de ruststand 21 ^vas geweest en hierna ODI zelfs nog gelijk kwam te staan, begon het schuttersfestijn pas goed. Door doelpunten van de goed op dreef zijnde van De Water, die er zelfs vier voor zijn rekening nam. "os van Kooy en Mohlman, werd de eindstand 72. Junioren B verraste vriend en vijand door koploper HVC D in de thuiswed strijd te verslaan. Al vrij spoedig bleek de rood-zwarte ploeg op rozen te zitten, want binnen een kwartier had dit elftal reeds een 30 voorsprong opgebouwd. HVC kwam nog wel terug, maar meer dan twee doelpunten konden zij niet no teren, zodat de eindstand 32 voor Roda werd. Pupillen: Roda 1-Woudenberg 1 Roda 3-VVZ Roda 1 B-Woudenberg 1B De wedstrijdenreeks voor de 1—2 2—5 0—0 pupillen zijn inmiddels beëindigd, terwijl de Juni oren en adspiranten zaterdag a.s. hun laatste competitiewedstrijd zullen spelen. Programma zondag a.s. VSK-Roda '46 aanv. 2.30 uur Roda 3-BDC 5 aanv. 12.00 uur Hoogland-Roda 4 aanv. 12.00 uur SOEST In het kader van een sport- uitwisseling tussen Soest-Duitsland en Soest tc Nederland organiseerde de zwemvereniging „de Duinkikkers" uit Soest een zeskamp. Aan deze wedstrij den deden mee Zc. Zeist, Woestduin, Dc Dc Duinkikkers. Wasscrfreunde, Laga en de Haaien uit Leusden. Deze wedstrijden waren door de Duin kikkers bijzonder goed georganiseerd. Slechts de weergoden werkten enigszins tegen. Een tijdlang zag het er naar uit, dat de zwemvereniging Zeist met de eer zou gaan strijken. De Haaien uit Leusden moesten zich kennelijk nog aanpassen aan de 50 meter afstand en de koude tempe ratuur. Toen zij echter warm gedraaid waren, was er geen houden meer aan. Het ene clubrekord na het andere sneu velde Marina v. d. Heiden opende de score op de 50 meter schoolslag haar tijd was 44.7 seconde en tevens een nieuw clubrekord. Wim v. d. Hoofdakker zwom de 50 meter schoolslag in een tijd van 412 seconde, hetgeen een nieuw clubre kord bij de heren betekende. Rles Pasker deed hetzelfde bij de jon gens onder de zestien jaar. zijn tijd was 41.1 seconde. Gerda Roest verbeterde het clubrekord op de 50 meter vrije slag. haar tijd was 33.7 seconde. Haar rivale (in sportieve zin wel te verstaan) dee»." deze afstand in precies de zelfde tijd dus sa men hebben zij deze afstand op hun naam. Willem v. d. Hoofdakker zwom de 50 meter vrije slag in een tijd van 30.4 sec een nieuw clubrekord. Willem moet zeker tot een betere tijd in staat zijn. Bertus Wallet wie met een beetje meer serieuze training bij de heren van de Haaien ze ker hoge ogen zou gooien verrastte Wil lem v. d. Hoofdakker dan ook met een tijd van 29.1 seconde en werd daardoor de nieuwe en zeer verheugende clubre- kordhouder. Ook Sjaak Rijnders telde weer mee Ondanks wat minder goede tijden op de 100 meter, wist hij op de 50 meter toch nog een nieuw rekord in de wacht te sle pen. 35.4 seconde. Jeanette den Herder wist ook op de 50 meter vlinderslag tot een mooie prestatie te komen door ook hierbij het clubrekord scherper te stellen in 39.4 seconde. Ook Jan Wanrooy deed hetzeldfe op dit num mer, zijn tijd was 38.5 seconde De uitslag zag er als volgt uit- 1. De Haaien 152 punten 2. Wasserfreunde 134 punten (beter serie gemiddelde c 3. Zeist 134 punten 4. Laga 117 punten 5. Duinkikkers 89 puinc.. 6. Woestduin 75 punten Vtö//«5 Lente DE KRAAMVROUW die gisteren samen met haar kraamheer voor de balie moest verschijnen, bracht niet de geur mee van kandeel en van beschuit met muisjes, maar een onmiskenbare baklucht van frituren en de wat weeë wasem van een slechte kwaliteit spijsolie. '„Beroep?" informeerde de politierechter ambtshalve. „Wij zijn ondernemers van een horeca-bedrijf." „U hebt een patatkraam, jawel. En wat gebeurde daar die zondagavond?" „We kregen visite van wat jongelui, edelachtbare", zei de kraamvrouw. „Zo. kraamvisite dus. Maar 't ging daar niet zo rustig toe, hè, in uw kraamkamer?" „De héle inventaris ging d'r aan „Ja ja. de hele kraaminrichting" knikte de rechter, die blijkbaar wel een lijstje toepasselijke woorden in het hoofd had. „En u had de kraamwagen niet verzekerd?" „Nee, hoe gaat dat Die wagen was net nieuw ingericht." „Des te meer reden voor een nieuwe kraamverzekering." „D'r was die week nog niets van gekomen, omdat ik ziek lag" liet nu de patatkraamheer zich horen. „O, lag in 't kraambed?" vroeg de politierechter „Ik had koorts „Kraamherenkoorts dus. Dan had u zeker nog koorts toen dat kraam bezoek kwam en was u daarom zo verhit geraakt?" De directeur van het rijdend aardappelrestaurant bevestigde dit en voegde er aan toe, dat het .eerst wel, maar later niet gewenste bezoek gore taal uitsloeg tegen zijn echtgenote en tot handtastelijkheden wenste over te gaan. „Nou, echtgenoteaarzelde de politierechter en raadpleegde de stukken. „Laten we zeggen kraamgenote." „Kraambedgenote dan zeker" interrumpeerde de officier. De nog jonge patat-fritesbakster bloosde tot over haar oren. Het was duidelijk, dat meneer géén verdediging kon baseren op wettelijke huwelijksrechten en dat het. de bezoekers vrij had gestaan te flirten met deze juridisch vrije vrijster. Nochtans had de heer des kraamhuizes een flinke pollepel gepakt en op de vrijmoedige rivalen doen neerkomen, toen dezen zijn uitver korene trachtten te strelen. Het kraambezoek van toen getuigde thans, dat de kraamheer zeer zware dreigementen uitkraamde. Uit zelfverdediging probeerden zij hem de pol lepel te ontwringen. Daarbij werd de lepelaar eerst tegen zijn lepelrek en later in zijn patat gekwakt en toen hij daaruit lichtelijk aangebrand en rokend opstond, zou hij zelf zijn kraaminrichting hebben afgebroken om met de onderdelen z'n kraamvisite te verjagen. En zijn kraamgenote zou zich daar vrijwillig bij aangesloten hebben, zodat zij tegelijk als mede plichtige voor mishandeling terechtstond. De officier sprak van zware mishandeling en van voorbedachte rade. De eigenaar zou de jongens al langer een lesje hebben willen leren en stond door een kier van het zeil te loeren hoe zij z'n helpster probeerden te paaien. „Het liefst had ie gezien, dat ze haar aangerand hadden" sprak de officier „maar daarvoor waren deze argeloze jongens veel te netjes. Tegen dat bruut geweld van dit heerschap neem ik echter stelling. Zijn aanslag was op niets gebaseerd en had volkomen achterwege kunnen blijven. Tegen hèm eis ik daarom honderd gulden boete of tien dagen onvoorwaardelijk. Tegen haar zal ik volstaan met vijftig gulden of vijf dagen voorwaardelijk en een proeftijd van een jaar." „U hebt het laatste woord" zei de politierechter tegen de kramers. „Ik had levend kunnen verbranden!" memoreerde de friteur. „Wie z'n gat brandt moet maar op de blaren zitten. Is het anders niet? Dan vonnis ik conform." „We gaan in hoger beroep" zei de vrijwillige vrijster uit het kraampje. „Akkoord" zei de rechter, „kunnen ze daar ook eens lachen." d'ARGENTY. De trainer van de Haalt., dc Dulnkikkers. lil on'. van dc voorziller van

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5