VRIJDAG 8 MEI 1970 Ook een leuk onderdeel van de allegorische optocht: één van de Haraersveldse wagens. Open Deurdienst Centrum en in Leusden/Zuid zorgde het muziekkorps, het jeugdkorps. drumband en majorettes van Bronswerk-Feyenoord uit Amersfoort voor een voortreffelijke muzikale show, een kleurige historische allegorische optocht trok door de gemeen te. terwijl de dag *s avonds in Leusder. centrum werd besloten met een volks feest en vuurwerk en in Achterveld met een grote feestavond in „Ons Gebouw." Zo wel de organisatoren als de bevolking heb ben "t 25c bevrijdingsfeest gevierd zoals het hoort: met plezier in een stralende mei-zon. bromfietsen zor.di uitlaat, emmers en deksels en een scheepstoeter werd een la waai geproduceerd dat enorm was De vindingrijkheid van de jeugd, die zich voor een half uur mocht uitleven, bleek zeer groot te zijn. KINDERSPELEN De kinderspelen welke des morgens op het sportveld *te Achterveld werden ge houden, zij.i mede door het fraaie weer een groot succes geworden. De opkomst was bijzonder groot. Het feestcomité had zich voor deze gelegenheid van de mede- BEVRIJDINGSDIENST De interkerkelijke samenkomst ter her- derking van de bevrijding trok op 5 mei veel belangstellenden naar de Rooms Ka tholieke kerk te Leusden-centrum. De kerk was tot op de laatste plaats bezet. De dienst was erg indrukwekkend Twee plaatselijke zangkoren verleenden hun me dewerking te weten: Het Hervormd kerk koor onder leiding van de heer D. Broe- kema en het Rooms Katholieke kerkkoor onder leiding van de heer H. A. Nichting. Pastoor H. A. M. Kitselaar ppende de Lensden/Centrum LEUSDEN/CENTRUM In het Her vormd Centrum, Asschatterweg 23 te Leusden/Centrum zal aanstaande zondag 10 mei 's avonds om 7.00 uur een Open- deurdienst gehouden worden. Spreker zal zijn ds. A. Westra uit Sas- senheim. met als thema „God. wie is dat?" De zanggroep „Kumbayah" uit Har- derwijk/Ermelo zal medewerking verle nen. Organist is de heer C. J. van Nim- wegen. Belangstellenden zijn van harte welkom. zongen. Organist was de heer G. van Ha mersveld. MUZIKALE SHOW Eén van de hoogtepunten van het Leus dcnse bevrijdingsfeest was wel het op treden van het showkorps van Brons- werk 'Fei.ienoord uit Amersfoort in Leus den/centrum en Leusden/zuid Di* show korps dat uit. een jeugdafdeling, een ma jorettegroeo en een muziekkorps met drumband bestaat, gaf een muzikal- show ten beste, dat klonk als een klok. Dave rend tromgeroffel, schetterende fanfares, afgewisseld met ingewikkelde paradepa tronen en dansjes van de majorettes, dat alles vormde een kleurig en fleurig geheel van een groep muzikale mensen, die de talrijke aanwezigen een half uurtje puur kijk- en luistersplezier heeft gebracht. Een uitstekende keus van de organisato en ALLEGORISCHE OPTOCHT De historische, allegorische (mobiele) optocht, die 's middags door de gehele gemeente t'- >k, had veel bekijks en dat was terecht, want er was bijzonder veel aandacht besteed aan de afwerking van de meeste wagens. Vooral de Achtcrveldse bijdrage viel op door zorgvuldigheid en ce.i goede kous van de onderwerpen On danks het aanvankelijk pesssimisme van de organisatoren (in het begin hadden (Van de redaktie en van onze correspondenten) LEUSDEN Een stralend zomerweer heeft er dinsdag voor gezorgd, dat 'net vijf-en-twintigste bevrijdingsfeest extra is geslaagd. Voor de organisatoren van de verschillende festiviteiten moet dat een pak van het hart zijn geweest, want niets is zo frustrerend dan een een hele reeks attractieve feesten te organiseren om dan tot de ontdekking te komen, dat kou, re gen en wind de mensen de huizen in heeft gedreven. Niets van dat alles was dins dag waar. De Leusdcnse bevolking heeft in grote getale genoten van de geboden feestelijkheden, waardoor het feestcomité Achterveld en de Oranjevereniging Lens den terug kunnen zien op een voortref felijk geslaagde dag. Een dag. die voor velen al heel vroeg begon met het ru moerige geluid van jeugdige, levende wekkers: de jeugd, die de bevolking op roep tot het vieren van feest. Na de be- vri.idingsdienst in Lcusden/centrum kon men gedurende deze bijzondere dag deel- men aan verschillende leuke festivitci- ,?n. Voor de Achtcrveldse schooljeugd f>\' on het sportveld een groot „sport in" georganiseert, in Leusden Het bevrijdingsfeest werd in Achterveld voorafgegaan aan een herdenking van de gevallenen uit de jaren 1940—1945. Deze dier.st werd gehouden in de R.K. Kerk. Pastoor Jansen bracht het grote offer dat zovel en van onze landgenoten in die ja ren hebben gebracht, in herinnering „Het grote offer dat onze helden zonder dat zij helden wilden zijn hebben gebracht, heeft mede bijgedragen tot het her krijgen van het zo grote goed, de vrij heid. Laren wij die nu van die vrijheid genieten dit nimmer vergeten", aldus pastoor Jansen. Ook memoreerde hij allé gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog. „De miijoenen doden uit die jaren, de verschrikkingen en ellende uit die jaren moeten voor ons een altijd voortdurend stimulans zijn te blijven ijveren voor een wereld waarin dit niet meer kan gebeu ren". De dienst werd goed bezocht, rle jongeren lieten echter voor het merendeel verstek gaan REVEILLE De langslapers kregen op Bevrijdings dag geen kans. De reveille van de jeugd om .even uur dr*s morgens was dermate luidruchtig dat wel niemand kans gezie- zal hebben hier doorheen te slapen. M; FEESTAVOND Des avonds vond in „Ons Gebouw" een feestavond plaats. Ondanks de vele festi viteiten in 'ie omtrek hebben velen het programma dat hier werd geboden, boven al het andere verkozen. Het Sunshine Amusements- en Cabaret ensemble onder leiding van Ed Kuyk, de Latijns Amerikaanse groep Buenos Ami- gos, Mieke van Ingen, De Sunshine vocal group met het Sunshine Trio en confe rencier Jack Colletti zorgde voor de pauze voor een programma wat bij de vele aan wezigen goed in de smaak viel Na de pauze trad het „Midland Quin tet" aan. Deze groep welke al diverse ma len in Achterveld is opgetreden wist ook nu weer op uitstekende wijze de feest gangers te vermaken 5 MEI RIT 's Morgens werden in Achterveld op het nieuwe sportveld kinderspelen georganiseerd onder leiding van het echtpaar Huyskes uit Maarn. De jeugd heeft volop genoten, zoals ook op de foto is te zien. werking van de heer en mevrouw Huyskes van de dienst Sport en Spel weten te ver zekeren. Dit is een goede keus geweest. Een grote verscheidenheid in spelen heeft de jeugd enige uren gezonde ontspanning bezorgd. De deelnemers waren in drie leeftijdsgroepen verdeeld. In elke gToep waren een aantal prijzen beschikbaar ccn succes. Op de foto de winnende wagen, die van de ABTB uit Achterveld, tot een boerenhuis uit vroeger dagen zich nog maar slechts 13 wagens opgege ven), bleek de optocht 'ang genoeg te zijn om de honderden belangstellenden langs de wegen een klein half uurtje te laten genieten van allerlei fraaie versierde wagens en reclame-wagens. Resumerend kunnen we gerust vast stellen, dat ook dit onderdeeld van het bevrijdingsfeest in Leusden is geslaagd, dankzij de inspan ning van de organisatoren en de inzet van alle medewerkenden. Iets dergelijks is in de komende jaren beslist voor herhaling vatbaar. De uitslag van deze optocht is als volgt: 1. ABTB-Achterveld 'Boerenhuis vroeger' 2. Hoogendoom en Van 't Klooster, Achterveld: Parkwachters 3. Hobbyclub Hamersveld: Hamersvelds Groei 4. ABTB-Hamersveld: Leusden vroeger en nu 5. PJGU-Hamersvelri: geen titel 6. J. Boerse, Achterveld: Tank en kinderen 7. Jongerenraad Achterveld Hippies 8. Vrouwenbond Achterveld: Sr.v kei bloeit 1940/45 Prijzen reclamewagens: 1. Firma Osnabrugge: collage bromfietsen/fietsen 2. Middenstand Stoutenburg: Volop eten en overvloed VOLKSFEEST EN VUURWERK 's Avonds stond het plein voor het ge meentehuis in Leusden/centrum in het middelpunt van de belangstelling. Jong en oud, maar vooral jong, was bijeen om op een echte ouderwetse manier feest te vieren. Dat is goed gelukt, dankzij het en thousiasme van het publiek en de fees telijke klanken van de Boerenkapel, waar bij een zestal kramen zorgden voor enige afwisseling in het feestmenu. Het was er tot laat in de avond gezel lig en druk, waarmee bewezen is, dat met enkele simpele middelen en een goed hu meur een pracht van een feest opgebouwd kan worden. Tot slot van Bevrijdingsfeest 1970 werd in Leusden/centrum een vuurwerk afge stoken, waarvoor grote belangstelling be stond. Luisterend naar opmerkingen uit het publiek, moeten wij concluderen, dat dit laatste onderdeel niet helemaal uit de verf is gekomen. De harde knallen ontbra ken teveel, het was niet sprankelend ge noeg, er zaten teveel pauze's tussen: dat waren zo ongeveer de meningen, die wij beluisterden. Wat niet wegneemt, dat in het geheel genomen het bevrijdingsfeest in de gemeente Leusden, dankzij ook het fantastische weer, als bijzonder geslaagd mag worden beschouwd. De organisato ren hebben laarom best een pluimpje ver diend. Alles verliep vrijwel vlekkeloos, wat ook voor een belangrijk deel te dan ken is geweest aan de uitstekende bege leiding van de Leusdcnse politiemannen. Op deze bevrijdingsdag hield de Auto-, Motor en Bromfietsclub .„Achterveld" haar 5 mei-rit. Hiervoor bestond ook een goede belangstelling. Opvallend groot was deze keer het aantal deelnemers uit de gemeente Leusden zelf De rit welke was uitgezet door de heren T. Born en J. E van Hamerr.veld was zodanig uitgestip peld, dat ook .nieuwelingen" eer goede kans op een van de vele prijzen maakten. Het verschil in strafpunten was gering, een bewijs dat de uitzetters er inderdaad in geslaagd zijn een rit samen te stellen waaaraan iedereen kon deelnemen. Win naar werd tenslotte de heer M. Broek huizen uit Barneveld met slechts 7 straf pur en. Verdere uitslag: 2 S. van Doorn, Leusden 8 strpnt. 3. F Kerkhof Jzn Achterveld 10 4 K. Valkengoed. Stoutenburg 11 5. J. van Buren, Leusden 12 6. H. van Haren. Barneveld 14 7. Mevr Hilverts, Achterveld 15 8. J. Lith, Leusden 15 9 K. Muller, Leusden 15 10 M Buitenkant, Ermelo 20 11 Th van Dijk, Achterveld 22 12. P. Kastanje, Barneveld 22 13. H. Groos, Voorthuizen 22 De historische allegorische optocht werd die een wagen volledig had opgebouwd dienst met een welkomstwoord en een inleidend gebed, waarna het protestants kerkkoor „Domine salvam fac reginam nostram" zong. Daarna volgde de samen zang met het gezang: Wilt heden nu tre den. Ds. B Scholten verzorgde de schrift lezing uit 2 Samuel 23 vers 14-17 en hield hierover een toespraak. Het Room katholieke kerkkoor zong aansluitend hierop: Heilig, Ds. W Willem- se sloot de dienst met een aangrijpend gedicht van de in de oorlog omgekomen Adolf Schneiders. De slotzang „Het Wil helmus" werd door alle aanwezigen ge- Zowcl in Lpusden-centrum als in Leusdeir-zuid gaf het showkorps van Bronswerk Fijcnoord uit1 Amersfoort een muzikale show ten beste. Hier een beeld van dit op- ticden. Het optreden van de "Sun te Achterveld. •I Gioup" en het Sunshine trio in Ons Gebouw

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6