Raad Leusden behandelde omvangrijke kluif Gymnastiekzaal Leusden/Zuid moeilijk punt in behandeling van de Leusder scholennota Nieuwe doorstromingsregeling Geluidsinstallatie raadszaal Verbouwing gemeentehuis Recreatie in Den Treek Onderhandse aanbesteding bestemmingsplan Achterveld Gertrudishof gaat veertien bejaardenwoningen bouwen (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM Woensdagavond behandelde de raad van de gemeente Leusden een omvangrijke agenda, inclusief de kortgeleden uitgekomen scholennota, en dat had tot gevolg, dat de vroede vaderen tot na middernacht daadwerkelijk het volk vertegenwoordigden. De grootste hap nam uiteraard de scholennota in beslag, maar ook verschillende andere agenda-punten boden voldoende stof tot diskussie of tot het stellen van YTagcn. Een belangrijk punt, waar overigens weinig over werd gepraat, was de vaststelling van de nieuwe doorstromingsverordening der gemeente Leusden en de onderhandse aanbesteding van het bouwrijp maken van het bestemmingsplan Achterveld. Woensdagasond werd een voorbereidingsbesluit ten aanzien san Den Treek genomen en werd definitief besloten tot het aanschaffen van een geluids installatie voor de raadszaal en tot de verbouwing van het gemeentehuis in ver band met de steeds drukkere werkzaamheden en het steeds groter wordende tekort aan werkruimte. De Stichting Gertrudishof zal kunnen beginnen met de bouw van 14 bcjaardenwoningen. De raad verleende woensdagavond hiervoor haar toestemming. Burgemeester Schneiders maakte, naar aanleiding van diverse vra gen, bekend, dat binnenkort een beleidsnota tegemoet kan worden gezien, waarin o.m. woningbouw, sociale en culturele voorzieningen, jeugdwerk onder de loupe ral worden genomen. Deze nota is opgesteld door het adviesbureau ir. B. W. Berenschot N.V. De scholennota werd ongewijzigd vastgesteld, hoewel verschil lende raadsleden enkele hartige opmerkingen maakten, onder meer over de gym- nastiekaccommodatie in Leusden/Zuid. Hierover meer in een apart artikel. DOORSTROMINGSREGELING Woensdagavond stelde de raad Leusden J de nieuwe doorstromingsverordening Ivast. Voor de belanghebbenden enkele I punten uit deze verordening. Als belang- I rijkste voorwaarde voor toekenning van een tegemoetkoming geldt dat de woning, die wordt verlaten, een bruikbare woning is waarvan de huurprijs niet meer dan 1 ƒ140,— per maand bedraagt. In het ka der van deze regeling gaat het er im mers om door het stimuleren van de I doorstroming goede en goedkope wonin- gen uit de bestaande vooraad beschik baar te krijgen. De tegemoetkoming wordt voorts slecht-s verleend in de vol gende gevallen: a. bij verhuizing naar een woning, waarvan de huurprijs tenminste vijftig procent hoger ligt dan die van verlaten woning, maar niet hoger dan ƒ250.— per maand. b. bij verhuizing naar I een woning die. ongeacht de huurprijs, 1 tenminste twee kamers kleiner is dan I een verlaten woning en c bij verhuizing na3r een woonruimte, die niet als een zelfstandige woning wordt aangemerkt. Er kunnen zich gevallen voordoen, die niet aan het hierboven gestelde voldoen, maar waarin toch van een doorstroming overeenkomstig de doelstellingen van de regeling sprake is. Genoemd kan worden I een verhuizing van een goedkope huur woning naar een eigen woning. Er zijn I ook andere gevallen mogelijk, waarin er I sprake is van doorstroming. Elk geval zal op zich worden bekeken. Deze doorstro- mingsregeling is voor de gemeente van groot belang, aangezien in de toekomst i alleen nog woningen zullen worden ge- I bouwd, die kwalitatief beter zijn dan de reeds bestaande woningen, maar waarvan de huurprijs waarschijnlijk aanmerkelijk hoger zal zijn dan de huren van de be- De heer Van Spaendonck (D'66): Doorstromingsregeling oo kin Eemland- verband staande woningen. De verschillen tussen de oude en de nieuwe verordening zijn: De tegemoetkoming in de kosten bij ver huizing naar een kleinere of naar een duurdere woning zijn niet meer gebonden aan bepaalde bedragen. Bij de nieuwe re- gling zal het rijk van maximaal ƒ1.250, procent voor haar rekening nemen Er is een hogere uitkering mogelijk, maar de meerkosten zullen door de gemeente moeten worden gedragen. De regeling treedt in per ingang van 1 januari 1970. Belanghebbenden doen er goed aan kon- takt op te nemen met de gemeent-instan- ties. De heer Van Spaendonck (D'66) vond de bepaling, dat de regeling niet geldt voor mensen, die uit de gemeente Leus den naar een andere gemeente verhuizen, wat te eng genomen. Hij stelde voor om de gehele regio Eemland hierbij te be trekken. Voorzitter Schneiders vond dit ook een goede zaak. Ook hij voelde veel voor dit standpunt en beloofde, dat het onder de aandacht van het samenwer kingsorgaan zal worden gebracht. De heer Van Spaendonck toonde zich ietwat bezorgd over het geven van be kendheid aan deze nieuwe regeling. „Men kan de mensen niet genoeg voorlichten over dit onderwerp." vond hij. Burge meester Schneiders deelde hem wat dit betreft mee, dat iedere bewoner van een gemeentelijke huurwoning en ook andere eventuele gegadigden, een stencil thuis krijgen gestuurd, waarop alles uitvoerig staat vermeld. WONINGBOUWVERENIGING De heer Mandemaker (PvdA) was. even als alle andere raadsleden blij met de nieuwe regeling, ook al verwachtte hij niet, dat er veel gebruik van zal worden gemaakt, omdat de gemeente Leusden heel weinig goedkope woningen bezit. Voorzitter Schneiders merkte in dit ver band nog op. dat getracht zal worden om nog dit jaar het aantal goedkope huurwo ningen omhoog te brengen. „We hebben goede verwachtingen," aldus de heer Scheiders, „dat nog dit jaar in Leusden een woningbouwvereniging van de grond zal komen. Men is druk bezig dit organi satorisch voor te bereiden." De heer Mandemaker: „Dat juich ik bijzonder toe. Het is zowel voor de ge meente als voor de huurders een zeer prettige zaak!" BEJAARDENWONINGEN In de zuid-oosthoek van het plan Ros senberg zullen door de Stichting Gertru dishof veertien bejaardenwoningen wor den gebouwd. De raad gaf hieraan woens dagavond haar goedkeuring, evenals aan een garantie wat de financiën betreft. Van de zijde van de stichting werd meege deeld dat getracht zal worden om nog vóór de bouwvakvakantie met de bouw te beginnen. De heer Mandemaker ging graag ak koord met dit plan, maar vroeg zich wel af waar de plannen voor het algemeen be jaardencentrum bleven Burgemeester Schneiders- „Daarover waarschijnlijk meer in de volgende volgende raadsver gadering. Met de Stichting Bejaardenzorg Leusden zijn wij bezig met de verkoop van de grond De heer Van Maanen (AR) was even eens verheugd over de spoedige bouw van de veertien bejaarden woningen ..Hier door komen tenminste spoedig goedkope woningen beschikbaar voor onze bejaar den." De heer Van Tiel (VVD) vroeg, in hoe verre de gemeente inspraak heeft aan wie de woningen worden toegewezen. Voorzit ter Scheniders kon meedelen, dat van de zijde van de stichting een aanbod is ge komen hierin mee te spreken. „Maar," al dus de heer Schneider, „we gaan er na tuurlijk wel van uit, dat het een particu lier initiatief betreft, waardoor we onze inspraak niet doorslaggevend kunnen doen zijn." Op een vraag, hoe het zit met de bouw van bejaardenwoningen in Leus den-zuid, zei de voorzitter, dat dit tech nisch bijzonder bezwaarlijk zal zijn. De heer Van Dijk (KVP): En in Achter veld?" Burgemeester Schneiders. „Voor zover mij bekend is, gaat Sint Jozef uitbreiden Verder kan ik nog niets definitiefs zeggen over de bouw van eventuele bejaarden woningen in het bestemmingsplan Achter veld. De plaats, die we hiervoor hebben uitgezocht, is bijzonder aantrekkelijk, maar in hoeverre de bouw gerealiseerd kan worden is ons nog niet bekend. We hopen, dat het zal lukken." Dat hoopte de heer Van Dijk eveneens. Het bestemmingsplan Achterveld zal binnenkort de eerste fase ingaan, wanneer de firma G. J. van Schoonhoven begint met het bouwrijp maken van de gronden. Woensdagavond werd dit werk onder hands aan deze firma gegund voor een bedrag van ƒ730.520,— (excl. b.t.w.). wat volgens b. en w. een gunstige prijs kan worden genoemd. Dat tot een onderhand se aanbesteding moest worden overge gaan, is te wijten aan het feit. dat met de meeste spoed met het werk moet worden begonnen. De raadsleden konden zich hiermee verenigen, maar wezen er op, een openbare aanbesteding in normale geval len een goede zaak te vinden. VERKOOP GROND PUEM De verkoop van kleine perceeltjes grond in het plan Rozendaal, plan Rossenberg en het bestemmingsplan Achterveld, stuit te in de raad op enige bezwaren van de zijde van de heer Mandemaker. Hij was van mening, dat volgens de door de ge meente eerder vastgestelde richtlijnen, de PUEM de normale kostprijs van de grond zal moeten betalen en niet, zoals in het voorstel, beneden die prijs. J)e PUEM is een commerciële instelling." Het voor stel werd even aangehouden, omdat wet- houden Van Zandbrink eerst wilde onder zoeken of de prijs inderdaad beneden de werkelijke kosten lag Dit bleek het geval te zijn, maar de in het voorstel genoemde prijs was. volgens burgemeester Schnei ders, al aan de hoge kant. Wethouder Van Zandbrink: „Vergeet niet, dat de PUEM geen gebruik maakt van de algemene voorzieningen, die in de normale grond prijs zijn begrepen. Hierdoor dan de prijs wat lager worden." De heer Mandemaker constateerde, wat dit betreft, een veran dering van gemeentelijke richtlijnen, wat door burgemeester Schneiders werd be aamd RECREATIE DEN TREEK Het natuurgebie in de gemeente Leus den. dat bekend staat als Den Treek, wordt gerekend tot de zogenaamde mel- dingsgebleden Dit betekent, dal zowel openbare lichamen als particulieren van voorgenomen werken in Den Treek mede deling moeten doen aan het hoofd van de planologische dienst Door de centrale overheid wordt bekeken of tegen uitvoe ring van gemelde werken wel dan geen bezwaar bestaat aan de hand van be staande of in voorbereiding zijnde be- stemmingsregels of omdat het schade zou toebrengen aan een goede nationale ruim telijke ordening. Deze meldingsplicht ver valt met ingang van 1 aug. a.s Bescher ming van kwetsbare gebieden zal dan moeten geschieden via de bestemmings plannen en de daarbij behorende ge bruiksregels. Om in de lacune tussen het vervallen van de meldingsplicht en de aan passing van het bestemmingsplan te voor- Wethouder Bi.jleveld (WD): „Massa-recreatie in Den Treek tegenhouden. zien. stellen b. en w. voor met betrekking tot het betreffende gebied een voorberei dingsbesluit te nemen en daarin het meteen het stelsel van de aanlegvergim- ning te regelen. Het gevolg van dit voor bereidingsbesluit is, dat de beslissingen omtrent alle aanvragen om bouwvergun ning en aanleg vergunning (zoals van een camping) in het betrokken gebied, aan gehouden moet worden totdat onherroe pelijk omtrent de aanpassing van het be stemmingsplan is beslist. BEVROREN De heer De Wild (CHU) en de heer Huurdeman (KVP) wilden weten of dit betekende, dat het gebied „bevroren" zal zijn. Burgemeester Schneiders: „Er is een mogelijkheid tot het verlenen van onthef fing voor zover het geen ingrepen betref fen. die afwijken van de uiteindelijke be stemming van het betreffende gebied De heer Van Tiel (VVD) maakte zich zorgen over Den Treek ten opzichte van de recreatie die daar regelmatig plaats vindt. Hij had caravans geconstateerd en vroeg zich af of die daar mogen staan. Burgemeester Schneiders: „Natuurlijk mogen die daar niet staan. Tenzij u de parkeerplaats bedoelt. Caravans mogen daar een dag staan, maar beslist met lan ger." De heer Van Tiel had echter gezien, dat daar ook 's nacht, caravans stonden. „Ik ben blij, dat dit niet is toegestaan, want ik zie het natuurgebied ziender ogen achteruit gaan. Wat men ziet in Den Treek heeft met. natuurbescherming niet veel meer te maken. Er wordt daar meer vernield dan in stand gehouden." Voorzitter Schneiders: „Dat is inder daad iets, waar we nog meer aandacht aan moeten besteden. Het behoud van de natuur is zeer belangrijk. Er wordt veel voor gedaan, maar je ziet vaak. dat het publiek totaal geen moeite doet om aan dat behoud mee te wer ken. Vorig jaar bijvoorbeeld, is de Avondvierdaagse door Den Treek ge trokken. Het is wel tekenend, dat nu nog een lint van vuil in het betreffende gebied zichtbaar is. Chips-zakjes, be kertjes. etc zijn daar achteloos neer gegooid. Binnenkort gaat de Avond vierdaagse weer van start en we zul len dit de organisatoren onder de aan dacht brengen. Het publiek moet mee werken." De heer Mandemaker: „Het is de tra giek van de recreatiegebieden, dat ze ge schikt gemaakt moeten worden voor de recreatie. Er is sprake geweest van het bouwen van een uitkijktoren en de aanleg van een tweetal picknickplaatsen. Hoe zit het daarmee, is het in de doofpot ge stopt?" CONSERVEREND KARAKTER Wethouder Bijleveld: „Er heeft inder daad een gesprek hierover plaatsgevon den met verschillende instanties, maar men was unaniem van mening, dat Den Treek een conserverend karakter moet hebben. Er komen geen picknickplaatsen en i ook een uitkijktoren behoort niet tot de mogelijkheden. Den Treek moet zoveel mogelijk haar karakter behouden.' Burgemeester Schneiders. „Door het Groene Ster-project zijn nieuwe recreatie mogelijkheden op komst. Den Treek zal dus met rust- gelaten moeten worden. We voelen er heel weinig voor om bijvoor beeld wegen in dat gebied te gaan verbe teren of te verharden Hierdoor ontstaat de mogelijkheid dat de mensen gaan rond rijden en dat komt niet ten goede aan het karakter van het gebied.' 'Wethouder Bij leveld voegt hieraan nog toe, dat het niet de bedoeling is massarecreatie in Den Treek te gaan stimuleren. Het is eerder een kwestie van tegengaan. DORPSHUIS/GEMEENTEHUIS Burgemeester Schneiders onthulde woensdagavond reeds enige plannen uit de binnenkort te verschijnen beleidsnota, opgesteld door het bureau Berenschot. Deze nota, die voorzieningen bevat op middellange termijn voor een periode van vijf jaar voor onder meer 9000 mensen in Leusden/centrum, spreekt onder meer ook over de verbouwing van het gemeen tehuis tot een sociaal-cultureel centrum Het ligt. in de bedoeling, dat er een zaal wordt bijgebouwd De raadzaal zal dan worden gehand haafd voor het houden van raadsver gaderingen, trouwplechtigheden en of ficiële ontvangsten, terwijl de secreta rie ondergebracht zal worden in een van een belegger te huren gemeente- kantoor m het plan Rossenberg II. Dat als overgangsfase, want zodra Leus den/centrum zal zijn uitgegroeid tot een stad van 45.000 inwoners, kan defi nitief worden overgegaan tot de bouw van een stadhuis. De plannen voor het sociaal-centrum worden ontwikkeld in overleg met de stichting Provinciale Welzijnszorg. RONDVRAAG In de rondvraag vroeg de heer Van Maanen wat er gaat gebeuren met de drie hoek grond aan de zuidzijde van de spoor lijn, eigendom van de firma Pon. Hij had gehoord, dat er op 1 juni een bijeenkomst over dit onderwerp zal worden gehouden met de bewoners en de firma Pon. Het ligt in de bedoeling, aldus de voorzitter, dat die plannen in de commissie ruimte lijke ordening zullen worden besproken en mettertijd misschien ook in een open bare commissievergadering, zoals dat ook is gebeurd met de bungalowbewoners in Leusden/centrum. De voorzitter kon wei nig of niets zeggen over de plannen, om dat er eerst met de belanghebbenden over zal worden gepraat. De heer De Wild (CHU) vroeg, hoe het stond met de nieuwe vuilnisstortplaats in Maarn. Wethouder Van Zandbrink kon hem meedelen, dat die stortplaats reeds in gebruik is en dat de gemeente Leusden hier ook reeds stort. De heer Mandemaker vroeg, wanneer b. en w. van plan zijn met een voorstel te reageren op de brief van het GPV inzake voorbehoedsmiddelen en de verkoop hier van. Burgemeester Schneiders: „Dat voor stelt komt." De vergadering werd na middernacht besloten, waarna de raad nog een raads voorstel in besloten vergadering behan delde. De heer Van Tiel (VD): Wat men zien In Den Treek heeft niets met natuurbescherming te maken (Van de redaktie). LEUSDEN/CENTRUM De behande ling van de scholennota nam woensdag avond in de raad Leustien heel wat tijd in beslag, vooral ook omdat iedere frak- tie een algemene beschouwing over deze nota hield met daavna een tliskussie en een puntsgewijze behandeling. Na een kort overzicht ten aanzien van het ontstaan van de nota door burge meester Schneiders, gaf wethouder Van Zandbrink nog enige toelichting. „Wij zijn verheugd, dat we vanavond deze nota kunnen behandelen. We moeten echter niet uit het oog verliezen, dat het een handleiding is, een prognose. De defini tieve scholennota is uitgebreider gewor den dan de diskussienota, wat mede een gevolg is van de verschillende suggesties die tijdens de openbare bespreking zijn gedaan en die in de nota zijn verwerkt. Ook Achterveld wordt in deze nota niet vergelen." De heer Van Dijk (KVP) opende de algemene beschouwingen met een opge wekt gezicht, „We zijn verheugd dat dit duidelijke overzicht er is gekomen. Het is een blik in de toekomst. Het is goed gezien om inspraak te geven." De heer Van Dijk vond, dat er meer van derge lijke diskussie-avonden moeten worden georganiseerd. „Goed kontakt is zeker nuttig en aan te bevelen." De KVP-woordvoerder konstateerde wel een groot gebrek aan gymnastiekaccom- modaties. Hij vroeg om een aantal ver grote gymnastieklokalen, vooral ook voor gebruik in de avonduren door de oudere jeugd en verenigingen. Hij stelde voor om in het plan Rossenberg II een zes- klassige R.K. lagere school te bouwen, zodat ook katholieke kinderen uit Leus den/Zuid daar onderwijs kunnen krij gen." De heer Van Maanen (AR) vond de scholennota een bijzonder knap stuk werk Hij was het volkomen met de vo rige spreker eens. „De beleidsnota van b. en w. is vooruitziend Het moet echter geen strakke nota worden zonder flexibi liteit. Het zal in de toekomst bijgeschaafd moeten worden, daarom is regelmatig kontakt met deskundigen en mensen uit de Leusder onderwijswereld nuttig en noodzakelijk De toekomst kan heel ge makkelijk iets heel wat anders uitwijzen, dan de nota nu doet. De gymnastiekruim- te is een belangrijker faktor. Er is mo menteel een droevig tekort, Eén gymna stieklokaal ii, de gehele gemeente Leus den is toch wel wat weinig. Er is een gymnastieklokaal gepland in Leusden/ Zuid voor 1974. Ik moet u toch dringend adviseren om zo spoedig mogelijk deze accommodatie te realiseren." De heer Van Tiel (VVD): „Prognoses zijn bijzonder moeilijk te maken. Het zal steeds veer een kwestie van aanpassen zijn. De nieuwe volkstelling in 1971 zal wellicht weer andere uitkomsten geven." HU stelde voor om het overleg tussen onderwijs-kringen en gemeente voort te zetten in een speciale commissie bestaan de uit schoolbesturen eu enkele raadsle- De heer Van Dijk (KVP): Een blik in de toekomst. den. Er kan, aldus de heer Van Tiel. een positieve werking uitgaan van regelmatig kontakt. Het is overigens niet de bedoe ling dat hierdoor de taak van de amb tenaren wordt overgenomen, het is meer bedoeld als een ruggesteuntje. De WD- woordvoerder was van mening, in tegen stelling met b. en w., dat nu reeds een plaats moet worden gevonden voor voort gezet onderwijs. .„Amersfoort", zo stelde hij, „zit prak tisch vol. Als Leusden zich uit gaat brei den, kunnen we heel moeilijk komen te zitten. Leiderdoip is een voorbeeld. Ze had hetzelfde probleem ten opzichte van Leiden. Er werd in Leiderdorp geen school voor voortgezet onderwijs ge bouwd, zodat de kinderen nu naar Voor schoten en Alphen aan de Rijn moeten, omdat in Leiden geen plaats is." De heer Van Tiel uitte overigens enige twijfel over het toekomstbeeld, zoals dat in de nota naar voren is gebracht. Hij was bang. dat straks andere cijfers naar voren zullen' komen dan nu in de nota zijn vastgelegd. De heer Van Spaendonck (D'66): „De situering van de verschillende scholen in Leusden is goed en geeft ook aan de toekomstige ontwikkelin gen de nodige mogelijkheden. De opzet is ruim. wat o.a. blijkt uit de mogelijkheden voor speelveldjes." Evenals de heer Van Tiel zag hij zraag een ™.-erie'»onTaan tussen ge neep' -»cn tot stand u Li c up. dat de scholen op zich voldoende ex pansie-mogelijkheden moeten bieden, bijvoorbeeld door middel van ver plaatsbare tussenwanden. Ook de Democraat vroeg zich af, waarom op zo'n laai tijdstip kan worden begon nen aan de bouw van een gymna stieklokaal in Leusden/Zuid. De heer Mandemaker (PvdA) sluit zich bij de vorige sprekers aan. Hij hoopte, dat ook in de toekomst het bijzonder ge lukkige samenspel gehandhaafd blijft en zal worden geïntensiveerd. Dat is een eerste vereiste, aldus de heer Mandema ker Hij wees er op, dat de belangstelling van de ouders voor een school ook voor een deel wordt bepaald door het uiterlijk van de schoo.. Hij hoopte, dat de scholen zullen worden aangepast qua uiterlijk aan de zeer gedifferentieerde bouw in de gemeente Leusden. GEEN BINDENDE NOTA Burgemeester Schneiders stelde na drukkelijk, dat er geen sprake is van een starre, bindende nota. De mogelijkheid om bij te schaven blijft altijd aanwezig. Daarvoor is regelmatig kontakt ook een vereiste." De heer Van Tiel is bang. dat de cijfers wel eens anders zullen uitvallen als de volkstelling van 1971 heeft plaatsgevon den. Bij een eventuele verschuiving is aanpassing altijd mogelijk, hoewel ik wat dat betreft allerminst ongerust ben over het cijfermateriaal. De samenstellers van het rapport, de heren Boogaard en Pij nen. hebben voortreffelijk werk geleverd Zij zijn niet uitgegaan van de strikte cij fers, maar hebben het geheel geïnterpre teerd en aangepast met betrekking tot de plaatselijke en ook regionale cijfers" De voorzitter merkte op, dat het ver kregen cijfermateriaal van de volkstel ling van 1960 pas in 1965 beschikbaar was. „Als hetzelfde in 1971 gebeurt, dan hoeft de hee' Van Tiel niet bang te zijn. dat de uitkomsten van die telling veel zal veranderen. Tenzij de computers sneller werk leveren FLEXIBILITEIT Burgemeester Schneiders zag ook veel in een overlegorgaan Hij zei voorstander te zijn van scholen, die flexibel genoeg zouden zijn om in de toekomst snel aan gepast te kunnen worden aan een veran derende ontwikkeling in het onderwijs. „In commissie-verband moet de meest ge wenste vorm worden bekeken." Ten aan zien van het voortgezet onderwijs vond hij, dat dit eerder in regionaal verband thuishoorde. In het samenwerkingsorgaan heeft de commissie onderwijs een rap port samengesteld. Dat zal goed moeten worden bekeken en de plannen zullen daarop moeten worden afgestemd Wethouder Van Zandbrink zag geen mogelijkheid tot de bouw van kleine sportzalen (vergrote gymnastieklokalen), omdat men binnen de maten moet blij ven. die in het gymnastiekonderwijs zijn gesteld. zijn kleine sportzalen niet te Iwis-.Kteren. Een gymnastieklokaal voor Achterveld vond de wethouder het meest urgent, maar hij stelde, dat men ten aan zien van Leusden/Zuid niet zo strak vast zal houden aan het jaar 1974. „Wanneer er een mogelijkheid is om eerder te bouwen, dan zal dat zeker niet worden nagelaten." De heer Van Spaendonck (D'66) vertelde iets over leerlingen van de vijfde en zesde klas van een basisschool, die nu eens mochten vertellen, hoe zij een school za gen als ideaal Op de vraag, of ze het leuk vonden om kleuter- en basisschool bij el kaar te hebben, antwoordde het grootste deel: „Dat vinden we maar niks. We lo pen op het speelterrein de kleuters maar omver Op de vraag wat ze vonden van basisonderwijs en voortgezet onderwijs bijeen: „Dan worden wij ondersteboven gelopen!" In het algemeen was men po sitief ten opzichte van het schoolgaan naar Amersfoort. Motieven: „Het is leuk om met je vriendjes en vriendinnetjes naar Amersfoort te fietsen. Of Je leert dan de stad kennen, en Het is gezellig, je kunt dan overblijven op school tussen de middag." De Openbare basisschool aan de As- schatterweg wordt dit jaar uitgebreid met 4 lokalen. Urgentie-verklaring is reeds bin nen. De Christelijke basisschool wordt momentcel uitgebreid met twee lokalen. De R.K. kleuterschool aan de Bavoortse- weg gaat naar Rozendaal II. Een urgen tieverklaring is al binnen, evenals voor de bouw van een nieuwe Bernadetteschool. die in hel plan De Wetering zal worden gebouwd. Zonder hoofdelijke stemming werd de scholennota goedgekeurd Dc heer Van Maanen (AR): Bijzonder knap.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3