25 JAAR NA DE BEVRIJDING Uitslag expositie kindertekeningen Oorlog en Verzet NU OF NOOIT... B0URG0NJE Laatste deel oorlogs herinneringen Goede belangstelling voor Pinksterrit „AMBC Achterveld" VEEL STRAFPUNTEN IN PUZZELRIT vv ACHTERVELD LAATSTE WED STRIJD „ONS GENOEGEN" LEUSDENAREN NIET NAAR DE STEMBUS KVO-A ANTILOPEN-A 1-9 ZOMERARTIKELEN Alles moet weg en.., VOOR HALVE PRIJZEN Burgerlijke Stand j Haaien doen mee aan zwemzeskamp Dit jaar werd voor het laatst de bevrijding 1940/45 gevierd. Er is aan deze gebeurtenis veel aandacht be steed, ook door middel van histori sche artikelen. De Leusder Courant publiceerde een serie die voorname lijk was gebaseerd op de gebeurte nissen uit die zwarte jaren in de ge meente Leusden. Vandaag het laatste artikel in deze serie, waarmee onze geschiedkundige medewerker. de heer J. M. Schouten, een stuk boeien de, maar ook bittere geschiedenis heeft vastgelegd. Wij hopen, dat wij onze lezers door deze serie hebben kunnen betrekken bij die gebeurte nissen, vooral de jongeren. Wij besluiten met wat wij bij het eerste deel reeds schreven: Vergeven, maar niet vergeten, ook al zal de be- vrljdig in de komende jaren niet meer worden gevierd. REDAKTIE. ACHTERVELD/LEUSDEN Maandag 30 april 1945, net voor de middag, komen er een twintig open Canadese Jeeps uit de richting Terschuur het conferentiedorp Achterveld binnen gereden De voorste vijf Jeeps dragen grote witte vlaggen en hierin is onder meer gezeten de Duitse delegatie met aan het hoofd de Reichs- commissar Seys Inquart, de luitenant- generaal Reichelt, de plaatsvervanger van generaal Johann Blaskowitz en nog een hoog Duits officier. Voorts stappen uit de Nederlandse vertegenwoordigers L. Neher, de vertrouwensman van de com mandant der Binnenlandse Strijdkrach- ten, de heer J. van der Gaag, die in de nacht van 13—14 april 1945 vanuit Enge land naar Nederland is overgestoken en mr C. J. van Schele. Tot verrassing van hoogstens twintig Achterveldse inwoners, die het schouwspel staan aan te kijken. 1 komt de hinkende Seys Inquart uit een open Jeep gekropen, een flink postuur en een star gezicht. Toen de Duitse delegatie werd afge haald in Hoevelaken moest ze bijna 1 km lopen tussen de Duitse en Canadese ge vechtslinie. zelfs de kreupel lopende Seys Inquart moest deze, voor hem niet zo eer volle wandeling maken. Na de conferen tie en weer terugkeer naar Hoevelaken trok Seys Inquart naar Den Haag waar hi) in het gevorderde huis, Sophialaan 4, bij Schwebel in woonde. Nog net zie ik dat de Canadese soldaat die achter in de Jeep zit zijn automatisch geweer aan de schouder hangt. Het moet dus voor Seys Inquart geen prettig reis je zijn geweest als je strak naast een bewapende soldaat zit en voor je rijdt een Jeep waarop duidelijk staat aange geven het woord „provost" een Jeep waarin meestentijds soldaten worden ver voerd die zich niet hebben gehouden aan de krijgstucht. De ene delegatie na de ander stapt uit, de geallieerden zijn flink m de meerder heid. Uit de richting Barneveld komen nog zeker een tiental Jeeps, er zijn meer dan 80 hoge officieren uit Canada, Enge land, Ierland. België. Frankrijk en zelfs een mooi gerokte Schot ontbreekt niet. Links voor het schoolhek staat een bijzon der lange Russische generaal. Hij staat tussen twee kleine andere Russische offi cieren in. Duidelijk zijn hamer en sikkel afgebeeld op de rode rand der platte pet. De Russen houden zch afzijdig van de an dere heren. Nimmer is bekend gemaakt wie die Russische officieren wel zijn en bij naspeuring strand ik steeds op een stilzwijgen of het verwijzen naar bronnen hetwelk ook niets oplevert. De drie Rus sen kiezen zich als verblijfplaats een slaapkamer in de hoofdonderwijzerswo ning naast de school. Mogelijk dat ze van hieruit in verbinding staan met andere Russische mogendheden. Waarom zijn ze naar Achterveld gekomen? Het blijft een geheim. Waarom? Voor de school hangen de vlaggen van de deelnemende landen aan de conferen tie, ook de grote rode Russische vlag met gele hamer en sikkel, maar de Duitse vlag mag er niet hangen. Vanuit de richting Barneveld komt een mooie zwarte Mer cedes gereden waarop duidelijk de Ame rikaanse sterren zijn geschilderd, is ze ge deeltelijk kogelvrij. Vreemd is het dat de auto is voorzien van de witte Duitse ken tekenplaten Zeer tot onze verrassing en vreugde stapt prins Bernhard uit. Het blijkt dat de prins rijdt in de grote Mer cedes van Seys Inquart die zijn auto, door zijn vlucht naar het Westen, in Apeldoorn heeft moeten achter laten. Het kenteken bord vermeldt RJK. I, dus Reichskom- missariat I en staat er ook nog een rond Duits dienststempel op het kentekenbord. Tot ergernis van de Duitsers vanzelfsspre- kend, vooral van Seys Inquart, die zijn auto ziet bereden door zijn tegenstrever prins Bernhard, zet deze de Mercedes vlak voor de schoolingang. Het is zijn staf chef luitenant-kolonel C. H J. F. van Houten die hem vergezeld. De conferentie wordt geleid door gene raai Bedell Smith, de chef-staf van gene raal Dwight D. Eisenhower. Hu drukt de hand van de Canadese generaal Henry Graham Crerar die pas 57 jaar is gewor den. Ter sprake brengt Bedell Smith de opgestelde besprekingspunten van 28 april, dat indien de Duitsers blijven door zetten om gebieden onder water te zetten, krachtige maatregelen zullen worden ge nomen. hij wenst geen verdere vernielin gen. Het maakt nog steeds niet de mees te indruk op de stuurse Seys Inquart, die met Oostenrijkse koppigheid, uiterlijk toont niet in te zien dat de strijd verloren is. Wel wordt zijn toch al starre uitdruk king nog harder. Bedell Smith c.s. krijgen genoeg van de taaie besprekingen, ook al omdat Seys Inquart - die wel Engels kan spreken - Duits blijft spreken en moet dit moeizaam via de tolk woordelijk worden vertaald. De Duitse delegatie wordt een uur lang achter gelaten in het troosteloze lokaal, een zwijgende gewapende Canade se soldaat bewaakt het ontluisterde drie manschap Door de oostelijke schooluit gang heen gaat de geallieerde delegatie1 naar één van de twee grote legertenten,1 die staan opgesteld op het gazon voor de kerk. Ze doet zich tegoed aan een heerlijk één uurs diner. De Duitsers mogen ach terblijven in hun „wachthok" en krijgen niets aangeboden. Seys Inquart moet het allemaal maar nemen, een tocht in een open Jeep, die zijn woorden vertolkt hoort door een Engels officier (een voor malige Duitse Jood, zijn grootste vijand); prins Bernhard die zijn auto in beslag heeft genomen; die geen verversing krijgt aan geboden; hij wordt er koppig door, het. is niet eens te verwonderen met zo'n onhoffelijke" behandeling. Hij weigert de garantie te geven dat de Duitse troe pen een wapenstilstand zullen nakomen indien de voedseltransporten door de li nies heen worden geleid naar de miljoe nen hongerende West-Nederlanders. Ge neraal Bedell Smith herhaalt zijn bedrei ging dat indien geen medewerking wordt verleend harde maatregelen zullen worden genomen. „Het laat mij absoluut koud," zijn de brutale woorden van Seys. waar op de verbolgen generaal zegt- „Als u geen ander standpunt inneemt dan te blijven weigeren kan het wel eens gauw met u gebeurt zijn want dan wordt u zelf koud gemaakt Generaal Henry Crerar, die in de Eerste Wereldoorlog tegen de Duitsers vocht, die deelnam aan de grote veldtocht in Italië, die zich daadwerkelijk inzette in juni 1944 in de zware strijd op Normandië, schudt zijn hoofd tegenover Seys: Wat een koppige kerel ben je toch. De te lang durende bespreking vergt veel van de ze nuwen en de sportieve prins Bernhard steekt zowaar er een sigaar voor op: Het kan kalmerend werken. Buiten trekt een kleine begrafenisstoet voorbij. In een kartonnen kist ligt het zwaar verminkte lijk van de jongeman (en onderduiker bij klompenmaker Maar ten Vos) Bertus Midden In de Hoender- steeg tussen de Penhut. en de Kleine Riet is hij door de Duitse geweerkolven dood geslagen. één van de vele geheel onschul dige slachtoffers van de Duitse terreur. Waarom? Er mag niet gefotografeerd worden. Van een soldaat wordt de kost bare camera afgenomen, het filmrolletje wordt eruit gehaald, de camera wordt ka pot. geslagen, de soldaat gaat mee in de provostjeep. Het. is dokter M. R. Braun. die zich verdekt opstelt en vanaf de bo venverdiepingen van café De Roskam van Aart Bosman en van de bovenmees- terswonmg van Adrianus Kerstens toch enkele foto's weet te maken, ondanks somber weer en slecht oorlogspapier lukt het. De in het geheim gemaakte foto's worden later in veel kranten gepubliceerd en ook de televisie toonde ze enkele ke ren in oorlogsprogramma's. Het is al vijf uur geweest als Bedell Smith een gedeelte van zijn werk vol tooit ziet want er zal voedsel op de vast gestelde voorwaarden naar hongerend West-Nederland worden vervoerd. Twee dagen later laten vliegtuigen vele tonnen voedsel en medicamenten vallen op West- Nederland en wordt het leven van zeer velen nog net gered. De besprekingen in Achterveld, aldus de historicus prof. dr L de Jong op 28 april 1970 in de kerk te Achterveld, hebben er op zijn minst toe geleid dat het hongerende westen één volle week eerder van voedsel werd voor zien en dat heeft ongetwijfeld honderden zo niet meer mensenlevens gered. Het zijn de generaals Bedell Smith en Crerar. die naar voren brengen dat het misschien toch wel beter is dat de Duit sers tot algehele capitulatie in Nederland i zullen overgaan. Zij stellen nog eens extra dat er aan de nederlaag niet te ontkomen is. waarom dan nog meer ellende als het i geen zin heeft Seys Inquart zegt dat het een militaire aangelegenheid is en hij als Reichscommissar heeft alléén te maken met de burgerlijke aangelegenheden. De aanwezige plaatsvervanger van generaal Johann Blaskowitz. de luitenant-generaal Reichelt zegt als toehoorder niets. Begrij pelijk. hij durft geen besluit te nemen, want Blaskowitz staat boven hem. Het is goed zeven uur in de avond als uit de school enkele Canadese officieren komen met drie Duitse vertegenwoordigers en het is Seys Inquart die niet. kan nalaten om met opgeheven rechterarm de Hitler groet te brengen aan twee wachtende sol daten die echter weigeren terug te groe ten hetgeen zeker begrijpelijk is te noe men. De hinkende Reichscommissar stapt in de eerste en nu een wel gesloten auto. naast hem gaat een gewapende Canadese officier zitten. De andere twee Duitsers gaan in open Jeeps. Op de vijf auto's wapperen grote witte vlaggen en vertrekt de kleine stoet naar de richting Ter- schuur. Ten westen van het dorp Hoeve laken stappen de Duitsers uit en zijn ze weer „vrij". Prins Bernhard, in gewoon legeruni form, staat ongedwongen te praten met enkele soldaten bij „zijn auto" RX. I. Bij de foto: 30 april 1945: Na de conferentie te Ach terveld bieden mevr. H. Kok-Koller en haar kinderen Marietje en Corrle bloemen aan Prins Bernhard vanwege dat die dag Prinses Juliana jarig was. Mevrouw H. Kok-Koller, die tegenover de conferentieschool woont, loopt met haar twee dochtertjes Marietje en Corrie naar de prins toe en worden hem bloemen aangeboden. De bloemen zijn bestemd voor prinses Juliana die die dag jarig is, maar de bedoeling van deze bloemenhul de ontgaat prins Bernhard. Niet omdat het hem niet interesseert, hij gaat zelfs charmant om met de drie Achterveldse inwoonsters, maar zijn gedachten zijn toch nog wel steeds bij de langdurige be sprekingen. Het is een televisieuitzending in 1965 dat prins Bernhard zegt: „Ik kreeg van twee kleine meisjes bloemen aangeboden in Achterveld en was door de conferentiebesprekingen de verjaardag van mijn vrouw geheel vergeten." Rechts voor de auto van prins Bernhard zie ik nog een half gammele bakfiets staan, het is de bakfiets waarop een vluchteling uit Huissen meer dan 60 kg dynamiet, dat uit de toren werd gehaald, naar Barne veld vervoerde. Luitenant-kolonel C. H. J. F. van Hou ten vertelt tegen de „Trouw" verslaggever op 27 april 1970: „Prins Bernhard was op de avond van 30 april 1945 in een bijzon der opgewekte stemming en op de terug weg naar Apeldoorn had hij het aldoor over hetgeen was bereikt." „De Tijd" ver slaggever bericht op 2 mei 1970: ..Het was eigenlijk dom toeval dat de capitulatie in dat hotel (De Wereld te Wageningen) een feit werd. De legerleiding van de Duit se en gealieerde troepen had de dagen daarvoor over de overgave onderhandeld in een eenvoudig schoolgebouw in het plaatsje Achterberg onder de rook van Amersfoort. Achterberg lag min of meer in het niemandsland tussen beide fronten. Toen men het over de voorwaar den eens was en moest het op papier gezet worden en in heel Achterberg was geen typemachine te vinden, men week daarom op 4 mei uit naar Wageningen." „De Tijd" geschiedschrijver (misschien na de oorlog geboren) doet de waarheid wel iets te kort. Hij moet bedoeld hebben Achterveld en niet Achterberg hetwelk bij Rhenen ligt. Omdat er geen type machine was week men uit naar Wage ningen Echter de Nederlandse Bin nenlandse Strijdkrachten in Achterveld hadden wel degelijk een typemachine en ook meester Kerstens naast de conferen tieschool en ook de Coöperatie. „De Tijd" was in 1945 met op tijd in Achterveld. Nog is de spanning niet geweken op maandag 30 april 1945. Hier en daar gaat de Nederlandse vlag even uit maar de mannen van de N.B.S. achtten het toch maar beter ze in te halen, je weet soms nooit. En dat blijkt wel duidelijk uit het feit dat enkele N.B.S.-ers met oranjeband om in gevecht komen met enkele Duitse vechtjassen en wordt op de Rudolphstich- ting een oranjebandsoldaat doodgescho ten. 4 Mei 1945 een korte bijeenkomst in de aula van de Landbouwhogeschool te Wageningen en op 5 mei tekent generaal Johann Blaskowitz de overgave van het 25e Duitse Legerkorps in Nederland en zulks ten overstaan van onder meer lui tenant-generaal Foulkes en prins Bern hard in hotel „De Wereld" te Wageningen. De conferenties in Achterveld zijn van groot belang geweest, want niet alléén werden hierdoor vele honderden mensen van de hongerdood gered, maar ook de algehele overgave van de Duitse troepen werd versneld. De geschiedschrijving, en kele foto's en een prachtig vrcdesbeeldje „2830 april 1945 bijna vrij" blijven de herinnering aan deze voor Nederland zo belangrijke dagen. J. M. SCHOUTEN. (Van de redaktie") LEUSDEN/ACHTERVELD Tijdens de week van de bevrijdingsfeesten is in de R.K. basisschool te Achterveld een tentoonstelling gehouden van kindertekeningen over het onderwerp: Oorlog en Verzet Bevrijding '40'45. naast de tentoonstelling met oorlogsvoorwerpen. Aan deze tentoonstelling wqrd door alle basisscholen uit de gemeente Leusden deelgenomen. Het totaal aantal Inzendingen was 1144. 76 kinderen wonnen met hun tekening een prijs. In totaal werden 200 tekeningen uitgezocht voor de tentoonstelling. De beoordelingscommissie bestond uit mevrouw Davina (Soest), mej. Fritz (Amersfoort), mevr. Jonge jan (Achterveld), de heer Ker stens (Achterveld), de heer Matliijssen (Leusden-centrum), de heer en mevrouw Van Schaik (Leusden-zuid) en mevrouw Wisse (Leusdcn-zuid). De uitslag is als volgt: ACHTERVELD Voor de Pinksterrit van de Auto-, Motor- en Bromfietsclub „Achterveld" bestond goede belangstel ling. Een aanmerkelijk groter aantal deel nemers dan in de voorgaande ritten ver scheen aan de start Van de grote drukte op de wegen gedurende de Pinksterdagen werd hoegenaamd geen hinder ondervon den. De uitzetters van de ri hadden met deze mogelijkheid zorgvuldig rekening ge houden. Mede hierdoor is de rit succes vol verlopen. Na afloop werden in „Bui- tenlust" de prijzen uitgereikt. ACHTERVELD Tijdens het Pinkster- weekeinde organiseerde de voetbalvereni ging „Achterveld" een puzzelrit voor auto's, motoren en bromfietsen. De baten hiervan waren bestemd voor de bouw van het clubhuis op het nieuwe sportterrein. De deelname was redelijk, doch minder dan de organisatoren hadden gehoopt. De perfect uitgezette rit leverde de deelne mers nogal wat hoofdbrekens op. De meeste deelnemers kregen een groot aan tal strafpunten op hun kaart genoteerd. Een uitzondering hier vormde de heer J. Wimmers uit Amersfoort. Hij werd win naar met slechts 13 strafpunten. Na af loop werden in „De Roskam" door de heer P. Vos de prijzen uitgereikt. Hiervoor kwamen in aanmerking: Categorie A: 1. J. Wimmers, Amersfoort 13str.pnt. 2. E. Gerrits, Lunteren 120 str.pnt. 3. W. Blankenspoor, Lunteren 219 4. W. Blankenspoor, Lunteren 230 5. J. Eikelkamp, Renswoude 246 6 H. Moesbergen, Renswoude 251 7. J. Buitenhuis, Nunspeet 303 8. J. Kleinveld, Amersfoort 308 9. H. Groos, Voorthuizen 407 10 T. Hardeman, Amersfoort 519 11. J. Lith, Leusden 532 12. J. Heuthorst, Arnhem 534 13 H. Wemsen, Amersfoort 543 14. W. Meinten, Achterveld 604 Categorie B 1. B. v. Ruitenbeek, Achterveld 612 2. P Vos, Achterveld 707 3. G v. Bokkum, Achterveld 718 4 C. v. Marwijk. Achterveld 723 De heer H. van Ruitenbeek ontving de poedelprijs. Hij vergaarde 804 strafpun ten. ACHTERVELD De schietvereniging „Ons Genoegen" heeft op haar banen in „Ons Gebouw voorlopig haar laatste wed strijd gehouden. Donderdag 21 mei a.s. gaat zij naar Scherpenzeel om op de bui tenbanen van de schietvereniging „Scher penzeel" haar eerste van een serie wed strijden met geweer te houden. De animo voor deze wedstrijden zal ook dit jaar zeker weer groot zijn.. Evenals vorige ja ren worden deze wedstrijden in onderling competitieverband gehouden. De uitslag van de laatste onderlinge wedstrijd op de binnenbanen: J. van Rossum H van Ruitenbeek J. J. van Hamersveld J. van Nimwegen J. Voorburg Jzn. W. van de Kletersteeg J. van de Veen J. Pepping J. E. van Hamers\reld C van Dort J. Baaiman H. van de Koedijk "De Rossenberg" te Hamersveld: 1. An- nelies v. d. Berg. Monique v. Gameren. Annerie v. Daatselaar, Gerda Tolboom. Hermien v. d. Berg. 2. José Lieshout, Huib Brandsen, Bernice Doove; 3. Tim Samson. Marco Post; 4. Bennie v. d. Hen gel. Robert-Jan Höhlman; 5. Jos Vrijhoef; 6. Theo de Rijk, Nico Tijmensen, Gerard Pasker. Henny Tolboom. "De Wegwijzer" te Hamersveld: 1. Mo nique Fieseler; 4. Annemiek Velthuijzen, Robert van Aanholt; 5. Martin Breedt Bruyn, Remer de Jong. Ton Ramselaar, Jan Albert Lantink; 6. Jannice Tonneman. Wilma Bannink, Inge Hueting. "Bernadcttc"-school te Hamersveld: 3. Heieen Stoetman, Anne Marie Huurde- man; 4. Rositha v. d. Sandt, Arda Herder, C. Blom; 5. Ina Stoetman; 6. Ingrid Drenth. Chr. Basisschool te Hamersveld: 1. Ma rijke Voskuil, Carolyn Pluim; 3. Jelle Bruyn. Henk Boer; 4 Margriet v. d. Mey; 5. Jaap Schneider. Openbare School te Leusbroek: 1. Wim van Burgstede, Irma den Herder: 2. Jo- sieneke Wisse. Huug Loth, Wim Klumper, Evert Jansen; 3, Pauline de Haan. Thijs Noorderwier; 5. Eric Jan Spoel. Wim Burger; 6. Stepkan Krelekamp, Jan Wil lem Beunder. Basisschool te Achterveld: 1. Edwin de Ridder, Hettie v. d. Heuvel, Wessel Hup- pelschoten, Willie v. Burgsteden .Paul Os sendrijver; 2. Jan v. Beekhoven, René Tolboom; 3. Gerda Ossendrijver, Gerda Hilhorst, Albert Wouters; 5. Tonny v. d. Pol, Wim Gudde, Jos van Laar, Marja Steenbeek. Robert Schoonderbeek, Jacky Kerkhof; 6. Peter Hak, Henk van Dijk, Wim Noach, Henriëtte van Burgsteden. Chr. Basisschool te Leusbroek: 4. Erik de Smalen, Renee van Schaik, Jan Groen. 47 pnt. 47 46 45 45 44 44 44 43 42 40 40 ZWEMRINGEN KINDERZWEMBADEN BOOTJES SCHEPJES, HARKJES, ENZ. BALLEN BADMINTON RACKETS SCHOMMELS KRUIWAGENTJES TREKKARRETJES Ook voor WINDSCHERMEN BOEKHANDEL Q S HESSENWEG 323 ACHTERVELD TEL. 472 9 Rookartikelen Luxe artikelen Speelgoed Gero t/m ZATERDAG 30 MEI a.s. kunt u profiteren van de vele koopjes! Hessenweg 190 ACHTERVELD Telefoon (03425) 212 De navolgende deelnemers kwamen hiervoor in aanmerking: 1. J. v. Maaren, Barneveld 15 H 2. H. Hofland. Voorthuizen 17 3. J. v. d. Stroet, Voorthuizen 17 4. F. Slichtenhorst, Voorthuizen 17 M 5. W. Blankenspoor, Lunteren 18 6. H. Hofland. Nijkerk 19 7. P. Budde, Voorthuizen 22 8. J. van de Broek, Soest 25 9. T. van de Wal, Wekerom 27 10. B. v. Rulswijk, Ede 18 11 W. Blankenspoor, Ede 31 12. T. Wimmers, Amersfoort 34 13. W. Meinten, Achterveld 34 14. J. Schopping, Hilversum 34 15 W. v. d .Brink, Amersfoort 46 16. G. Bos, Amersfoort 47 De heer R. Renkes uit Nijkërk kwam in aanmerking voor de poedelprijs. Hij kreeg 310 strafpunten op zijn kaart ge noteerd. LEUSDEN Geboren: Joyce, d. van J. van der Weijden en C. G. Rijkhoek, Oran jelaan 12; Roland M„ z. van C. J. A. Sel- denrijk en J M. Kolderman, van Diepen- heim Scheltuslaan 10; Jeroen H„ z. van G A. van Donselaar en H. van de Pol, Hessenweg 189a; Hendrika D., d. van H. Veldman en F .M. G. Muller, A. v. Solms- laan 2; Hugo M., z. van J. S. Hieland en A. C Geltink, Asschatterweg 45: Janna H., d. van B. Zwarts en H. J. Burgerhart. H. van Viandenstraat 11. Gehuwd: T. Roozendaal en E. J. Sarink; H. H. van Nuil en E. C. van Laar; J. van Putten en W. A. Eggenkamp. Overleden: Johannes H G. Gerritsen, 33 jr, echtgen. van P. F. M. Kuijpers. ZONDAG 24 MEI 1970 ACHTERVELD N.H. Kerk zondag 9.30 uur in de N.H, school dienst. R.K. maandag t/m zaterdag 8 uur zaterdag 17 uur H- Mis. zaterdag 19 u.... Jongerenmis, zondag 8 u.: Hoogmis; 10 u. (Latjjn)j 18 u. Lof. LEUSDEN-CENTRUM: N.H K. 10 u.: ds Cnossen uit Amster dam; 19 u. ds Vermaas uit Huizen, R.K. Kerk za 7 u.:; zo 7.30 en 9 u.: Hoogmis; 11 en 5.30 en 6.30 u. H. Lof. LEUSDEN-ZUID: N.H.K. 10 u ds Kuiper; 18.30 u. ds Scholten uit Amersfoort. R.K. Kerk: Hui2« Don Bosco: 8.30 en 10 u.: Hoogmis; 11.30 u.: AMERSFOORT: G.K. Nieuwe Leusder kerk: 9.30 u.: ds Broek; 5 u.: ds Rosendaal uit Harder wijk. Opstandingskerk: 9.30 u. ds Pedde- mors; ds Schippers. Van de redaktie) LEUSDEN Vorig jaar werden de ge meenten Stoutenburg en Leusden samen gevoegd tot één gemeente en werd tevens een nieuwe gemeenteraad gekozen. Vol gens de desbetreffende bepalingen beteken de dat. dat deze raad voor vijf jaar zitting neemt. Dat betekent tevens dat de inwo ners van de gemeente Leusden dit jaar niet naar de stembus behoeven te gaan, voor het kiezen van een nieuwe gemeente raad. De Haale zullen ook nog meedoen aan een zwemzeskamp te Huizen. Naast de vijftig deelnemers te Leusden (AZPC) zal er ook nog een afvaardiging van 21 man deelnemen te Huizen. De wedstrijden in Hulzen beginnen om 17.30 uur in het zwembad „Sljsjesberg". Vertrek zoals ge woonlijk vanaf het Ros Beyaart te Ha mersveld om 16.30 uur. Ploegleider is ac heer Duinsbergen. Deze zwemzeskamp wordt gehouden om zwemmers en zwemsters in de gcle- gelheid te stellen de limiettijden voor de nationale kampioenschappen te behalen. Deelnemende verenigingen aan deze zes kamp zijn De Vest uit Naarden, LZC uit loeiden, de Futen uit Amstelveen, Zeist uit Zeist en de organiserende vereniging de zwem- en polovereniging IJsseimeer. De afgevaardigden van de Haaien zijn: Evlien Willigenburg; Janice Tonneman, Sjaak Rljnders. Harry Abbing. Marina v. d. Heiden. Rietje Leyenaar, Jan Wanrooy. Hans Pasker, Nicolette v. d. Heiden, Do- rien v. d. Spoel, Gerda Roest, Ries Pasker, Wouter Vrolijk, Hanneke den Herder Derk van Lingcn, Peter Berendsen, Jeanet- tc den Herder, Jaap Wolswinkcl. Ben Baks Bertus Wallet en George Dietrich. LEUSDEN Het adspiranten A team van de Antilopen speelden zaterdag voor de tweede maal èen wedstrijd tegen KVO A. De eerste wedstrijd hadden de Antilo pen al gauw het heft in handen en scoor den tweemaal. KVO kwam even terug met een verrassende uitval 1—2. Echter de An tilopen vochten direct terug en scoorden voor de derde maal 13. Na de tweede vakwisseling liep de stand uit tot 1—5, Dit was tevens de ruststand. Na de rust was het een en al Antilopen dat de klok sloeg. Het werd prijsschieten voor de Antilopen. De eindstand van 19 is dan ook niet eens overdreven.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5