PERFECTE JUBILEUMUITVOERING VAN BALLETSCHOOL WAKELKAMP In 't Ros Beyaart was „Drie teveel'5 Wijkkerk- bestuur in zuid houdt enquête Y ogelbesclierming hield excursie ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN MEX CO eugddienst Opendeurdieiislen in Leusden-Centrum Hobbyclub hield leuke puzzelrit Kinderkoor en fluitclub laten zich horen EyFRG1 in kleur op uw tv va. 1495.- Eersle openbare optreden majorettes LEUSDEN/CENTRUM Dat het mo gelijk is, een perfecte uitvoering te orga niseren met ruim 150 deelnemers, waar onder zeer kleine kinderen, bewees don derdagavond 28 mei de balletschool van Ton Wakelkamp. in een overvol Grand Theater te Amersfoort. Vele ouders, die van de 53 Leusdense meisjes die aan de uitvoering deelnamen hebben kunnen genieten van de kunst zinnige aspiraties van hun dochters. Mevrouw Wakelkamp heette na de ouver ture, op muziek van Offenbach, alle aan wezigen van harte welkom. Er volgde een korte inleiding over het doel van de 15 jaar bestaande ballet en ritmiekschool. Mevrouw Wakelkamp stelde dat niet de uitvoering maar de lessen essentieel wa ren voor de lichamelijke opvoeding van de kinderen. In de lessen leren de meisjes hun lichaam te gebruiken en te beheer sen. Ze leren samen te werken en te ont houden. Het is leerzaam voor ieder kind Zwitserland, die als gemeenschapsdans werd aangeduidt. Een sterk contrast hier op was de Pavane een hofdans uit de pruikentijd. De etikette was toen streng, men raakte elkaar alleen met de hand aan. Veel reverances, een uitstralende voornaamheid maar geen fantasie. De bloemendans opgevoerd door de jong ste deelnemertjes was een ontwapenend schouwspel. Een Leusdens inwonertje stal de show door na de buiging voor het ap plaus. midden voor het voetlicht, uitge breid de zaal in te kijken om een glimp van de familie op te vangen om daar na pijlsnel tussen de coulissen te ver dwijnen. Na de pauze werd een keuze gemaakt uit het rijke assortiment van de dans kunst De heer Wakelkamp vertelde in het kort iets over de balletgeschiedenis en de ontwikkeling er van in de loop der eeuwen. Voor de pauze was het dansen voor eigen plezier en om het zelf te doen Na de pauze werden er dansen op gevoerd die bedoeld zijn om naar te kijken als kunstvorm. Gedanst-werd op de muziek van Johan Strauss een menuet van Fischer. De finale bestond uit. Duitse dan Raffia damesmuiltjes diverse kleuren 3.95 sen op muziek van W. A. Mozart. De ovatie aan het einde van de avond voor het echtpaar Wakelkamp en de leerlin gen gaven het enthousiasme van de zaal weer. Grimeur was Leo Grootkop, de verlo ting v/erd verzorgd door D. van Kolf schoten. De choreografie was in handen van Ton en Wim Wakelkamp. Uitgave N V Barneveldse Drukkerij en Uitgeverij, directie H. J. Heine en D Rebel Verschijnt eenmaal per week In Achterveld. Hamersveld, Leusbroek en Stoutenburg. Tweede laargang nr. LEUSDEN/CENTRUM Ter gelegen- heid van de Isidorus viering hielden de AJ3.T.B. en K.PJ. op donderdag 28 mei ren feestelijke bijeenkomst in het „Ros Beyaart". Na een gezongen Eucharistieviering in de parochiekerk, stroomden om half negen de bezoekers, de zaal binnen en was het daar al spoedig een gezellige drukte. Om kwart voor negen opende dc heer \V. v. de Hengel, namens het K.P.J. bestuur de avond met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen en sprak de wens uit dat het een geslaagde avond mocht worden. En dat werd het inderdaad! De K.P.J. afdeling Houten bracht, zoals dat in het programma heette: „Een vro lijke klucht in drie bedrijven - Drie is teveel". Drie in dit geval, bleek de sto ker van de centrale verwarming te zijn. die in huize Gravensande. moest invallen voor de huisknecht, die zogenaamd van de trap was gevallen. Drie heette eigenlijk Driekus, maar moest, vanwege het def tige bezoek dat v/erd verwacht, nu Drie heten, dat klonk voornamer Drie maakte er wel een dolle boel van. maar dat kon. gezien de dwaze situaties die zich aan de lopende band voordeden, ook niet anders. Daar was de heer des huizes, die van de trap viel, de dochter des huizes (zeer vlot en charmant gespeeld door Ank van Hemert) die dan wel en weer niet verliefd was, een Oma die door Drie lichtelijk dronken werd gevoerd, een aankomend doktor in de Nat Historie die vlooien hield en verstrooid wis. een bok ser die iedereen voor iemand anders aan zag en een, door Irene Veltman, goed gespeelde onnozel dienstmeisje Henk Pastoors was de heer des hui zes. advocaat Gravensande. die de moei lijkheden echt niet de baas kon. terwijl Ank Bon. als zijn vrouw Mary probeerde zich zo goed mogelijk door de verwarren de situaties heen te slaan. Elie Milten LEUSDEN Zondag 7 juni as. om 18.30 uur zal er in de Dorpskerk te Leus den-Zuid een jeugddienst gehouden wor den. Voorganger zal ds Korevaar uit Rot terdam zijn Muzikale medewerking de heer W van Surksurn (orgel) en de heer J. Vaarkamp (trompet) Het thema waarop deze dienst ge richt is: „Ik zie ik zie. wat jij niet ziet!" Na afloop zal er jciegenheid zijn van ge dachten te wisselen met de predikant over de dienst en met de Jeugdraad over diverse zaken Iedereen is van harte welkoml burg was de statige huisknecht, die zo genaamd van de trap was gevallen. Antoon Jongerius de rijke ndustrieel die meende dat-ie in een gekkenhuis terecht was gekomen en Gerda Baars was zijn vrouw Thea die er ook niets meer van begreep. Stef de Bruin was hun zoon Fred, die speciaal over was gekomen om met Enny te trouwen en al spoedig door had welke comedie er werd ge speeld. Kees Sturkenboom was de wat verlegen doktor in de Nat Historie Michel Link. Piet v Oostrom de arts Dokter Droppie, terwijl Theo Oostveen de nogal rumoe rige bokser Lou uitbeelde Toon Sturken- boon was e bezadigde burgemeester en Riet Scholts was Bella, de dochter van Driekus. Irene Veltman was het wat domme dienstmeisje Jansje. Het geheel stond onder regie van Corrie Sturkenboom-de Git. Souffleur was Bert Jongerius. Na afloop werden de spelers en speel sters, terecht ï.iet bloemen en een lang durig applaus beloond voor hun vlot en amusant gebrachte comedie. De voorzitter van de AB T.B de heer R H v. d. Hengel sloot de avond met een hartelijk dankwoord aan de spelers en aan de vele mensen clie, achter de couli- sen. hadden bijgedragen aan het welslagen van deze avond. Speciale dank ging uit naar de secretaris van de A.B.T.B., de heer G. Th. v. d. Hengel en naar de gees telijk adviseur pastoor Kitselaar voor zijn prachtige preek die hij bij de Eucharis tieviering had gehouden. LEUSDEN/CENTRUM - Aanstaande zondag 7 juni 's morgens om 9 uur en 10.30 uur zullen i het Hervormd Centrum te Leusden/Oantrnn t-.vce Open-Deurdien sten worden gehouden. Spreker zal zijn ds B. Maarsin-h ui: -aieisfoort over het thema: „Is God anders dan een mens?" Aan deze diensten zal medewerking worden verleend door het bekende jeugd koor ..De Spiritual Singers" uit Renkum/ Oosterbeek onder leiding van ae heer J. Wildschut. Vorig jaar zong dit koor ook tijden een Open-Deurdiens, en toen bleek, dat het Hervormd Centrum e.genlijk twee keer zo groot zou moeten zijn om alle belangstellenden te kur.r.cn herbergen Vandaar nu twee Open Deurdiensten! Tijdens beide diensten is er kinderoppas aanwezig! c-ntl I COURANT Donderdag 4 jni 1970 LEUSDEN ZUID Het wijkkerkbe- stuur van Leusden-Zuid. dat 1 januari 1970 is gestart met de wijkparochie, heeft een dezer dagen een enquête uitgeschre ven met het verzoek aan alle parochia nen hieraan hun medewerking te verle nen Het doel van deze enquête is de „verbreding van het onderlinge kontakt en de verdere ontplooiing van de wijkpa rochie, teneinde inzicht te krijgen in ver langens. behoeften en eventuele bereid heid tot medewerking aan bepaalde dien sten binnen het parochieverband". Op de vragenlijst, die bestemd ls voor alle parochianen van 15 jaar en ouder, kan men o.a. invullen of men belangstel ling heeft voor het zingen in een koor of voor het bespelen van een muziekinstru ment tijdens liturgische diensten. Vervolgens wil het wijkkerkbestuur en kele werkgroepen in het leven roepen, waarvoor men belangstellenden zoekt. Gedacht wordt hierbij aan een werkgroep liturgie, oecumene, een kontaktgroep be jaarden/zieken en een werkgroep missie ontwikkelingshulp. Bij de kontaktgroep bejaarden/zieken dient overigens opge merkt te worden, dat men het leggen en in stand houden van kontakten met be j aarden en zieken zal doen in overleg met reeds bestaande aktieve mensen op dit gebied, zoals de K P O en de werksters en werkers van het Welfarewerk GESPREKSGROEPEN Tenslotte worden enthousiaste mensen gevraagd voor de vorming van gespreks groepen. Ook door het verlenen van bepaalde diensten, zoals het versieren van de kerk, de oprichting van een kindercrèche, be jaarden vervoer en acute hulpverlening in gezinnen, wordt in deze enquête van het wijkkerkbestuur van Leusden-Zuid de aandacht van de parochianen gevraagd. en ook alle kinderen kunnen meedoen. De uitvoering is in zoverre belangrijk dat het een impuls is om zich extra in te spannen. Ook dankte mevrouw Wakelkamp de ouders die nee hadden geholpen met het vervaardigen van de ko-tuums. De jonge meisjes beten de spits af met het sierlijk uitbeelden van allerlei kinder spelen Daarna volgde een zeer indruk wekkende bewegings improvisattie waar in het samenspel tussen lichaam en geest met fantasie en expressie werd uitge beeld. De belichting op de zeer sober ge houden kostuums gaf het geheel iets on werkelijks Een ernstig karakter had ook de religieuse dans die met ernst en be zieling werd uitgebeeld. De aankondigin gen van de dansen voorzien 'an toelich ting werd door de leerlingen zelf gedaan. Momenten uit het dagelijkse teven kregen gestalte in de oogstdans. Op blijde en sprankelende manier dansten een dertien tal meisjes van ongeveer 12 jaar het oog sten en het oogstfeest, dit met hoofddoek jes om en bloemen in het haar en kleu- rige sjerpen om Als men vroeger voor zijn nlezier dans te was het altijd een groepsdans. De men sen waren op elkaar aangewezen en hiel pen elkaar Zo ook in een volksdans uit HAMERSVELD Door de Hobbyclub werd ,om enige afwisseling te brengen, een wandel-puzzeltocht georganiseerd. Ook de meisjes uit deze leeftijd werden in de gelegenheid gesteld deel te nemen. Aan de start kwamen 48 belangstellenden welke welgemoed op pad gingen. De leden René Vrijhoef en Simon de Ridder had den een leuke tocht uitgezet, welke voor velen wel moeilijk bleek te zijn. Toch kwam ieder er weer uit. Jammer was het dat enkele ..leuke" en nog wel leden de aangebrachte route-aanduidingen weghaal den waardoor zij die er achter aankwa men in moeilijkheden raakte. Gelukkig werd het door de controleposten opge merkt en konden er nog maatregelen ge troffen worden De prijsjes, door de leiding beschik baar gesteld, werden als volgt behaald: Leeftijd tot en met 13 jaar: le en 2e pr. R. Hogenbijl en H Brandsen, 20 p.; 3e pr. M Brouwer, 18 p., 4e en 5e pr. R. Schoonderbeek en W. van 't Klooster, 17 p.; 6e pr. R. van Doorn, 17 p.; 7e pr. G. van den Hengel. 16 p. 14 jaar en ouder, le en 2e pr. Gerda v. d. Kletersteeg en Gerda Hilhorst, 25 p. in 1.14 uur; 3e en 4e pr. Willie van de Wolfs haar en Gerda Kooyman, 25 p.. 1.19 uur; 5e en 6e pr. Tony Tolboom en Margriet van Zandbrink. 25 p. in 1.20 uur; 7e en 8e pr. Jos Vrijhoef en André van den Berg, 24 p.; 9e pr. Hans van Vel2en, 20 p. ACHTERVELD Op vrijdag 5 juni a s. geeft het kinderkoor en de fluitclub onder leiding van mevr Snel in Ons Ge bouw een gróte muzikale uitvoering. Als eerste treden de kleinsten, leerlingen van de 2e en 3e klas. op. Vervolgens komen de ..groten", leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas aan bod Na het optreden van de fluitclub zal de heer Noordenbos, voorzit ter van de muziekschool, nadere informa ties geven over het muziekonderwijs aan de muziekschool in de gemeente Leusden. Na de pauze zal de jeugd-musical „De wonderlijke machine van professor Knap" van de auteur Hans Peters wor den uitgevoerd. De decorverzorging is van de heer Mathijssen. Voor zover voorradig zullen op de avond van de uitvoering nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar zijn. Aanvang 19.30 uur. LEUSDEN Zoals reeds eerder is vermeld, is de muziekvereniging „Lisi- duna" zeer actief met betrekking tot de oprichting van een majorettekorps. Ach ter de schermen is er hard aan gewerkt om zo spoedig mogelijk het benodigde geld te verzamelen voor de uniformen van de majorettes De muziekvereniging heeft o.a een grootscheepse bazar georganiseerd van twee dagen in café de Mof te Leusden. Nu is het dan zover! Morgen (vrijdag 5 juni) zullen de uni formen aankomen en zaterdagmiddag 6 juni as. zal „Lisiduna" met het majoret tekorps een rond--, mg maken door Leus den. Gestart zal worden om 15.00 uur bij het. gebouw van de speeltuinvereniging „Blijhof" waarna een rondgang gemaakt zal worden door Leusden-Centrum. Om ongeveer 16.30 uur is Leusden-Zuid aan de beurt. Daar zal men bij de Chr. school starten. De uniformen van de majorettes ter zijn ongeveer 25 majoret tes waarvan er 17 zullen optreden) zijn als volgt samengest: ld de rokjes zijn gebroken wit waarop fel rode blouses zullen worden gedr ;n. Dit geheel wordt gecompleteerd met witte leren laarsjes. LEUSDEN-ZUID Zaterdag 30 mei j 1. werd een excursie gehouden door land goed „de Boom", georganiseerd door de vogelbescherming, afdeling Leusden, die zeer geslaagd genoemd mag worden en daarom ook zeer zeker voor herhaling vatbaar is. Er waren ongeveer 20 vogel -en natuur liefhebbers bijeen gekomen op het vroege uur vorige week zaterdag om gezamen lijk, vanaf café-restaurant de Mof. onder leiding van de heer E. Bar ten van het landgoed te genieten. De heer Barten, die enkele maanden geleden in Leusden een vereniging voor de vogelbescherming heeft opgericht en er veel plezier in heeft om andere natuurliefhebebrs van onbe kend natuurschoon te laten genieten, zegt er het volgende over: „Dit terrein wordt door, naar schatting, ongeveer 60 a 70 vogelsoorten als broed plaats opgezocht. In het voorjaar en in de zomer kan men naar een kompleet fluitconcert luisteren Ook zaterdagmorgen hebben de vogel liefhebbers de prachtige zang kunnen be luisteren. De wielewaal en de nachtegaal lieten zich meerdere malen horen. Tij dens deze excursie kwam het voorstel tegen het invallen van de avond de nach tegaal eens te gaan beluisteren, on.dat op dat tijdstip van de dag deze vogel op volle zang komt. Na de excursie werd in café-restaurant de Mof nog even nagepraat over de werk zaamheden van de vogelbescherming in het algemeen en over de punten, die de vereniging in de toekomst hcopt uit te voeren Er werd tevens besloten om. zoals reeds tijdens de excursie werd ge opperd. op woensdagavond 10 juni een tweede excursie te houden. Deze tweede excursie, die wederom ge houden wordt op het landgoed de Boom. zal om ongeveer 8 uur 's avonds van af café-restaurant de Mof vertrekken. Gedurende deze excursie, die, evenals de eerste, onder leiding zal staan van de hear E. Barten, zal men de nachtegaal, als het een beetje helder weer is, van heel nabij zijn lied horen voordragen en de vogels, die net voor de avond nog even hun gezang laten horen, kunnen bewon deren. Aan deze excursie kan iedereen, ook liefhebbers uit omliggende gemeenten, deelnemen. Behalve dit op eden in Leusden zal de muzeikverem T isiduna", samen met de majoret haar medewer king verlenen bij de Amersfoortse Avondvierdaagse die volgende week zal worden gehouden.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 1