Spiritual Singers weer in Leusden-Centrum EURR- saaartaKfeie De Tour staat voor de deur «RAIFFEISENBANK RAIFFEISENBANK „LEUSDEN" Prachtig jeugdtoernooi op het Jeugddorp EHBO-Achterveld op derde plaats in landelijke wedstrijd Eddy Vereecken op 't stalen ros Roskam-schutjas- loernooi gewonnen door de heer Hilhorst Tweede jeugddienst in de Dorpskerk Wilfried van de Broek in Navobi-ploeg DONDERDAG 4 JUNI 1970 ACHTERVELD-RUDOLPHSTICHTING Ondanks dat 't zaterdagmorgen wat som ber leek, is het voor s.v. De Glind, het hele Jeugddorp en de 400 gasten uit Rot terdam een fantastische dag geworden. Een bijzonder kleurig tintje aan het ge heel waren de vrije oefeningen en veld spelen van de Christelijke Gymnastiek vereniging „Kracht en Vlugheid" uit Rot terdam, die aan het slagen van deze eerste toernooidag zeker hebben bijgedragen. De uitslagen van de pupillen waren als volgt: Achterveld De Glind 10 Advendo Valleivogels 0—2 Valleivogels Achterveld 00 D, Glind Advendo 02 Valleivogels De Glind 50 Advendo Achterveld 12 le prijs: Valleivogels 2e prijs: Advendo 3e prijs: Achterveld 4e prijs: De Glind Bij de Adspiranten zag het er zo uit: Achterveld De Glind 02 Advendo Roda 05 Roda Achterveld 31 De Glind Advendo 1—2 Advendo Achterveld 00 Roda De Glind 5—0 %rste prijs ging naar Roda; 2de prijs naar Advendo: derde prijs kreeg De Glind en de vierde prijs Achterveld. Bij het uitreiken van de prijzen werd aan alle medewerkers dank gebracht door de heer Van de Brink, die de opmerking maakte, dat als de wereldkampioenschap pen die zondag beginnen ook, zo sportief mogen verlopen, als hier in het Jeugd dorp. ACHTERVELD De EHBO. afdeling Achterveld heeft op de landelijke wed strijden welke te Sittard werden gehou den, de derde plaats veroverd. De deelne mende EHBO-ers van Achterveld, de heer W. Hilverts (commandant), mevr. Turan en de heer H. Legdeur klasseerden zich op de laatst gehouden provinciale wedstrij den als eerste van de provincie Utrecht en kwamen hierdoor in aanmerking voor deelname aan de landelijke kampioen schapswedstrijden. Een fraaie prestatie van de afgevaardigden van de Achter- veldse afdeling, waar het bestuur en alle leden terecht trots op zijn. De Achterveldse EHBO-ers hebben op districts- en provinciale wedstrijden al meerdere malen goede resultaten be haald, maar een dergelijke eervolle plaats als nu op de landelijke wedstrijd werd nog niet eerder behaald. De wedstrijden werden in de Stadsschouwburg te Sittard gehouden. De deelnemende ploegen wa ren vol lof over de perfecte organisatie. De deelnemers werden dit jaar voor het eerst volgens een geheel nieuw systeem beoordeeld. Niet de ploeg in haar geheel, maar elk der deelnemers werd individu eel beoordeeld. Nog meer dan voorheen wordt nu de nadruk gelegd op het per soonlijk inzicht en handelen van de EH BO-er. De derde plaats voor het Achterveldse team werd gehonoreerd met de ereme daille van het Nederlandse Roode Kruis. Landelijk kampioen werd de Limburgse afdeling St. Odiliënberg met 22 punten. Als tweede plaatste zich Berkel-Enschot (N.-B.) met 20% punt. Achterveld be haalde 20 punten. Einduitslag: G, Hilhorst G. Voskuilen W. Rijnders Mevrouw Janssen H van de Hoef Th. van de Hengel N. Lammers H. Turan E. de Wijs J. van Laar J. Zieltjes Mevrouw Lammers 453 punten 448 punten 445 punten 433 punten 418 punten 415 punten 407 punten 392 punten 373 punten 367 punten 362 punten 357 punten WESTERS ACCENT De spiritual Singers hun naam zegt het hebben zich gespecialiseerd in Noordamenkaanse negerliederen met reli- gieuse strekking. De heer Wilschut heeft de eenstemmige spirituals bewerkt voor het driestemmige koor Inmiddels is er een repertoire van ruim veerig nummers op gebouwd. „Het gaat om de inhoud van die spontane liederen, waarin negers hun vieuge en leed religieus beleven, op wes terse wijze te interpreteren." Naar mijn mening moet men niet pro beren de negerkunst te imiteren. We heb ben nu eenmaal een ander temperament en de muzikale improvisatie ligt ons veel minder. HET GEHEIM Het geheim van ons succes is volgens de heer Wilschut, de eenvoudige spontane wijze van zingen, de overgave. In donker blauwe met lichtblauw afgezette toga's, de handen gesloten, brengen de Singers in grote en kleine kerken van verschil lende gezindte hun liederen. Behalve in kerken is er gezongen voor bejaarden, blinden, psychisch gestoorden, op de Ka- rel Doorman en tijdens samenkomsten van het Leger des Heils. Pianist is de heer Cor van Dolderen. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN LEUSDEN-CENTRUM Telefoon (03496) 301 (2 lijnen) LEUSDEN-ZUID Telefoon (03490) 11125 Tenslotte zij nog opgemerkt, dat in de bovenvermelde jeugddienst aan de ge meente een stencil met de liturgie zal worden uitgereikt. Na afloop van de jeugddienst zal er gelegenheid zijn van gedachten te wisse len met de predikant, ds Korevaar over de dienst, alsmede met de jeugdraad over diverse zaken. Iedereen is van harte wel kom. LEUSDEN/CENTRUM De „Spiritual Singersh" zullen zondag 7 ju.ii hun mede werking verlenen aan de Open-Deurdienst in Lcusden/centram. Er wordt gerekend op een enorme belangstelling voor dtze dienst. Deze verwachting is niet onge grond. Immers toen de groep vorig jaar oktober ook luister bij zette aan een Open-deurdienst was het Hervormd Cen trum tot op de laatste plaats bezet. De mensen stonden in de gang, zaten op ta fels en bevolkten het podium. Aan meer dan honderd mensen werd de toegang ontzegd omdat het werkelijk onverant woordelijk was nog meer mensen in het afgeladen Hervormde Centrum te prop pen. Om teleurstellingen te voorkomen heeft men nu twee diensten ingesteld. Om 9 uur en on. 10.30 uur. Wie zijn eigenlijk de „Spiritual Sin gers"? Het is een jeugdkoor vol enthousiasme en relgieuze spontaniteit, dat onder lei ding van de heer J. Wildschut, directeur van de Christelijke Mavoschool in Door- werth, tot geweldige prestaties is geko men. De heer Wildschut wil niets weten van generaliserende kritiek op „Jongeren, die nergens meer warm voor lopen en niets voor niets doen". Met zijn koor van ongeveer veertig werkende jongeren doet hij ervaring op die hem steeds weer verbazen Hebben vrijwel alle koren in ons land te kampen met een leden tekort, bij de Spiritual Sin gers staan de leden te dringen. En met een wekelijkse repeteeravond zijn ze er lang niet, er komt veel meer voor kijken. De meeste zondagen van het jaar offe ren ze op om in een bus te stappen, en ergens in Nederland in een kerkdienst te zingen. En ze verdienen er geen cent mee. Het grote succes van het koor is voor de heer Wildschut nog steeds een ver rassing. Er kan lang niet aan alle aan vragen worden voldaan, terwijl de groep bijna iedere week op pad is. Op de kee per beschouwd zijn we amateurs en we doen helemaal niet ons best om ge schoold of gepolijst voor de dag te ko men. Het neemt niet weg dat do kerken afgestamp vol zijn wanneer de „Spiri tual Singers" er hun negerliederen presen teren. Oude en jonge mensen blijken en thousiast en de grammofoonplaten, door het koorgemaakt, vliegen weg. LEUSDEN-BELGIE Als ge in Den- dermonde komt welnu dan ontsteelt het oog niet een groot standbeeld van het Ros Beiaard. Het Ros is een paard van waar alleen de kop betekenis heeft De beeltenis werd in de jaren 19141918 ge maakt door een gevangene. Het was een meesterstuk dat de Aalstenaar graag zou den hebben bezeten en om geen tweede beeld te laten maken werd de gevangene beeldhouwer de ogen uitgestoken hetgeen grote haat teweeg bracht tussen die van Dendermonde en die van Aalst. Uw Tour verslaggever maakte een kiekje van 't Ros Beiaard met er ondervoor de 12 jarige Tour de Junior 1970 renner Eddy Vereec ken afkomstig uit de Heirstraat 98 te Appels-Dendermonde. In gezapig Vlaams vertelt Eddy zijn nog korte sportloopbaan. „Ik ben gek op zwemmen, voetballen en fietsen maar vooral op wielrennen. Twee seizoenen ge reden op de piste te Erembodegem en er veel concurrentie gehad doch tamelijk goed mijn stuk gestaan en werden er 14 palmen en een kampioenstrui bijeengere- den alsook -een trui op koersrollen. Door spijtige omstandigheden werden de pisten te Erembodegem en te Walegem gesloten, ben hierdoor uit conditie gekomen maar zal duchtig oefenen voor de Tour de Juni or De papa van de „Buitenkist" renner is velomaker en houdt er ook een drank gelegenheid bij. Mama en zus Mireille hebben een grote voorliefde voor alles wat koersen aangaat en de Willem II renner Rik van Looy is hun favoriet. Eddy is een danbare knaap en uit zich: ik dank U voor een klein gedachtje ron dom mij en voor de lieve attentie's mij toebedacht. Eddy als „Buitenlust" ren ner zal zich in de drankgelegenheid van den uitbater Jan Voorburg in Achterveld stellig wel eens tegoed doen aan Ollandse prik. LEUSDEN/ZUID Op zondag 7 juni a s zal 's avonds om 18.30 uur in de Dorpskerk voorgaan ds Korevaar uit Ro terdam Dit zal een dienst zijn, waarin de prediking in het bijzonder zal afge stemd zijn op de jeugd. Opvallend is dc neiging in de moderne vormgeving van I de kerkelijke gemeente orn niet langer diensten te beleggen voor aparte groepen n de gemeente Het is met het oog hier- p, dat. bij alle diensten, die een bijzon- er karakter dragen de uitnodiging tot ijwoning uitgaat naar allen, die in de uimste zin des woords belangstellenden urmen worden genoemd. Dat geldt der- halve ook voor jeugddiensten. j Toegespitst op de jeugd zullen onge twijfeld ook zij, die zich niet helemaal of helemaal niet meer tot de jeugd kun nen of willen rekenen, in de bedoelde dienst van harte welkom zijn. Ds Korevaar heeft in een gesprek met de jeugdouderling van de gemeente be kend gemaakt, dat de titel van zijn preek zal zijn: „Ik zie, ik zie. wat jij niet ziet!" Naar verluid zal de samenzang onder meer begeleid worden door trompettist, de heer J. Vaarkamp. Waarschijnlijk zal dit tevens de laatste keer zijn, dat het or gel in ongerestaureerde vorm te horen zal zijn. De Kerkvoogdij heeft namelijk het belangrijke besluit genomen opdracht te geven het orgel een grondige restauratie beurt te geven. Was aanvankelijk de ge dachte, dat aan de werk-zaamheden eerst in januari 1971 kon worden begonnen, re cent is bekend geworden, dat de feitelijke werkzaamheden deze zomer hun beslag zullen krijgen. Organist is de heer W. van Surksum. ACHTERVELD-LEUSDEN Nog steeds komen er verzoeken binnen om te kunnen meedoen aan de internationale „Tour de Junior Achterveld" van 20-25 juli a.s. maar alles is meer dan volgeboekt er kan niks meer bij. De huisvestings commissie moet nog minstens twee gast vrije gezinnen zien te krijgen om alle jon gens geplaatst te hebben; daarom zal de heer H C. van Dijk, Pater Stormstraat 6 te Achterveld nog gaarne het aanbod krij gen van Tourgastgezinnen en zal vanwege het grote deelnemertal zeker moeten wor den uitgeweken naar gastvrije- gezinnen in o m Stoutenburg en Leusden-Centrum Dan is de ganse organisatie klaar. Er komen nu al schriftelijke aanmeldingen binnen voor 1971 en vooral Nagtegaal uit Utrecht heeft uitvoerig en leuk ingeschre ven. Het valt nog te bezien of de ex-12 jarige geletruiwinnaar Fred van Ast aan de meet kan verschijnen. Het dankbare manneke uit Leidsendam „zegende" de pas nieuw gekregen telefoon in met zijn eerste gesprek aan Tourkantoor Achter veld. Fred heeft onlangs een been gebro ken het gips is er wel af maar het lopen gaat nog niet eenvoudig, de stijve spie ren moeten nog los komen. Welnu van 2025 juli a.s. is de Tour de Junior voor hem misschien een goede training, want door de omstandigheid van het gebroken been zal hij niet voorin te vinden zijn. Jan Nicolai kwam even uit het Friese Drach ten over om te vertellen dat zijn plai - genoot en Tourdeelnemer Jorke Wielinga in een sterk rennersveld te Muntendam een eervolle 3e plaats wist te behalen. Op het Tourkantoor komen verschil lende verzoeken binnen voor onderdak in de Tourweek voor Ouders en supporters. Beantwoording van brieven waarbij geen terug antwoordpostzegel is ingesloten kan niet meer geschieden. De Tour de Junior geeft jaarlijks toch al meer dan duidend gulden aan postzegels uit!!! Naast de twee grote Navobi sportbekers en zeker ook niet te vergeten de kolos sale beker van graanhandel Van den Berg uit Leusden Centrum is er ook een sportbeker onderweg van de Nederlandse Dames Wielren Club. Er komen al heel wat prijzen binnen, maar er moet ook heel wat zijn, temeer daar alle 120 ren ners met gevulde handen naar huis gaan LEUSDEN-ZUTPHEN Onder de bo gen van de eeuwenoude muren der stad Zutphen vlot een gesprekje met de Tour de Junior renner Wilfried van den Broek verrassend goed. Direct na de Tour '70 wordt hij 13 jaar en naast wielrennen is hij ook nog een actief keepertje in het C 2 elftal van de eerste klas amateurclub Be Quick. Een internationale service van de Raiffeisenbank: het EURO-spaar- boekje. Daarmee kunt u bij elke Raiffeisenbank of Boerenleen bank in ons eigen land geld opne men en storten. Maar u kunt er ook mee terecht bij bijna 20.000 banken, kenbaar aan het EU- vignet, in West-Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, België, Luxemburg en een gedeelte van Frankrijk. Een uitkomst voor mensen die veel op reis zijn! Vraag eens naar onze uitgebreide folder! ACHTERVELD Het schutjastoernooi 1969-1970 van „De Roskam" is gewonnen door dhr G. Hilhorst. Door als enige alle 3 partijen te winnen eindigde de heer Hil horst als eerste, hiermede zijn rivaal de heer G. Voskuilen die al enige ronden de eerste plaats in het totaalklassement be zette, naar de tweede plaats verwijzend. Uitslag laatste ronde: G. Hilhorst 94 punten Mevrouw Janssen 81 punten G. Voskuilen 80 punten E. de Wijs 80 punten J. van Laar 80 punten G. Steenbeek 76 punten Mevrouw Lammers 75 punten H. Turan 73 punten P. van Uhm 70 punten E. Schoonderbeek 67 punten W. Rijnders 66 punten J. Zieltjes 62 punten H. van de Hoef 52 punten J. van Hamersveld 48 punten N. Lammers 42 punten G. van de Pol 35 punten Vaak fietste hij het trajectje Zutphen Brummen zestien km en zag eens een wielrennertje staan die naar het vis sen stond te kijken. Wilfried maakte een praatje met het wielrennertje en uit het wielergesprek kwam de gedachtengang: ik ga eens meedoen aan de training van de wielerclub ETP, Emper Tour Ploeg, dat lukte heel aardig. Op 13 augustus 1968 werd hij lid van de wielerclub en al is hij niet de grote uitblinker, niettemin draait hij de wieltjes leuk snel rond. Zijn vader en moeder zijn goede supportetrs maar zitten Wilfned ook achter zijn wielerbroek: „goed leren op school!'" In Tour de Junior 1970 komt hij uit voor de groene Navobi ploeg.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3