Geslaagde Don Bosco sportdag op -school Kampioensstrij d Antilopen-A van Kampioenschap Roda-3 op pijnlijke wijze ontnomen Veteranen- toernooi Roda '46 Eerste wedstrijddag KPJ-sporttoernooi uitstekend geslaagd LEUSDER AMBTENAREN KONDEN HET NIET BOLWERKEN van sprak in kerkdienst Bond verklaarde wedstrijd ongeldig PKhiitaBUliRTEh Wedstrijd tegen Soesterberg overgespeeld en verloren L) N Met feestelijke muziek en een oy r;swoordje door Pater L. v. d. Velden, de voorzitter van het schoolbe stuur. werd de jaarlijkse sportdag op Don Bosco geopend. Van het begin af aan was er een sportieve sfeer onder de leer lingen. cUe allen aan de vijfkamp mee deden. Deze "ijfkamp bestond uit de num mers verspringen, hoogspringen, kogel stoten. speerwerpen, respektievelijk 60. 80 of 100 meter sprint. Op alle nummers wer den bijzonder goede prestaties geleverd, die zeker ook te danken waren aan het goede weer en de geweldige inze' van de leerlingen. Bijzondere prestaties werden geleverd door W. Coppes, die de speer 41 meter wierp en J. Verhoeven die de 100 meter sprint in 12.4 sec. liep. In de namiddag was er een veldloop. die al naar gelang de leeftijd ook langer was. In het tweede klassement werd deze 2 km loop gewonnen door Jeroen Groe- nesteijn en G. Hegeman won de 4 km loop met een prachtige voorsprong bij de allergrootsten. De voetbalwedstrijd tussen de leraren en de leerlingen eindigde in een 64 overwinning van de leerlingen, waar ze met alle recht en reden zeer trots op wa ren. Do sfeervolle prijsuitreiking was het laatste hoogtepunt van deze sportmani festatie. De allerbesten van elk klassement kregen een medaille die uitgereikt werd door mhr K. Heeren, de direkteur van de school. Bovendien kreeg elke leerling een prestatielijst waarop hun behaalde resul taten vermeld waren Dat er ook gezorgd v/as voor een versnapering en een lekker Ijsje spreekt vanzelf. ZONDAG 7 JUNI 1970 LEUSDEN-CENTRUM: N.H-K. 9 u. open deurdienst, ds Maar- singh; 10.30 u.: open deurdienst, ds Maarsingh; 19 u. ds Kooreman uit Rhenen. R.K Kerk za 7 u.:; eo 7.30 eD 9 u.: Hoogmis; 11 en 5.30 en 6.30 u. H. Lof LEUSDEN-ZUID: N.HJC. 10 u. ds van Boven uit Amers foort; 18.30 u ds Korevaar uit Rot terdam. Jeugddienst RJC. Kerk Huize Don Bosco: 8.30 en 10 u.: Hoogmis; 11 30 u.: ACHTERVELD-RUDOLPHSTICHTING In de reeks van bijzondere diensten die in de Geref. Kerken te Achterveld (Jeugd dorp) worden gehouden, sprak zondag morgen naast de plaatselijke predikant ds Aalbersberg. de officier van Justitie te Utrecht Mr. G. W. von Meyenfeldt. Mr. von Meyenfeldt sprak over „Hoe kun je gelukkig worden"? Spreker begon te ver tellen dat hij zich in dit kerkgebouw ge lukkig voelde, en dat er eigenlijk niets mooier is dan dat hij mens is met en vóór andere mensen. We zijn 'n grote adelijke familie. Sterke mensen, waar Je tegenop ziet, vallen soms tegen, mensen die soms weinig voorstellen, als het nodig is kan je op ze rekenen, dat zijn sterke mensen. Knappe mensen die veel geleerd hebben, zijn alleen maar knap als ze die kennis gebruiken voor andere mensen. Er zij arme mesen waar je nooit tever geefs een beroep opdoet, dit zijn geluk kige mensen, die in opdracht van De Heer mens zijn met en voor andere mensen. In de oorlog was Mr von Meyenfeldt als instructeur van politie ondergedoken bij drie gezusters op de Postweg Dit waren sterke gelukkige vrouwen, die alles deden uit geloofsovertuiging „Wij moeten met elkaar," aldus Mr. von Meyenfeldt deze wereld leefbaar maken, wij moeten er iets van waar maken, dat wij leden zijn van de grote Adelijke fa milie, de Adeldom, die Jezus Christus aan ons geeft, dat moet overal doorstralen, en dan leven we gelukkig. Na de dienst was er een nabespreking in de foyer van het ontspanningsgebouw. Spreekster doorspekte haar causerie met veel humor. De hierna vertoonde dia's brachten de dames in hoger sferen. Zij vlogen van Schiphol via Karachi naar Japan. In Ka rachi, na 10 uur vliegen, komt er een nieuwe bemanning aan boord. Na zo'n vliegtocht visa-versa krijgen de stewar dessen en stewards vijf tot zeven dagen verlof. Dit is medisch noodzakelijk en ook voorgeschreven vanwege het onder gane temperatuur- en klimaatverschil. Dia's over Japan met zijn 100 miljoen inwoners, lieten de verschillende gods diensten zien, alsmede de tempels van het boedisme en andere godsdiensten. De onderdanigheid van de Japanse vrouw aan haar man kwam tot uiting in de dia's over het huiselijk leven. Verder waren er mooie dia's over de geisha's, de Japan se meisjes die een speciale opleiding krij gen om in de Japanse theehuisjes gast vrouw te zijn. De dames hebben op deze laatste ver gadering in dit seizoen met volle teugen genoten van de vliegreis naar Japan. Het was soms romantisch en mej. Fijn wist LEUSDEN/CENTRUM Om de oud- Rodaspelers weer eens bijeen te krijgen heeft de voetbalvereniging Roda '16 voor deze oudgedienden een nederlaagtoernooi georganiseerd. Onder leiding van de heer C. A. Lcyenaar werden ter voorbereiding van dit nederlaagtoernooi enkele trai ningsavonden gehouden, zodat de Roda- veteranen vooraf hun spieren konden los werken. In deze veteranengroep waren onder meer enkele spelers te vinden uit vroegere Roda-glorie jaren. Namen als Willem Kreikamp, Arend Osnabrugge. WIm Tijmensen, Jan van den Berg, Jan Houtvcen en Aart van 't Klooster etc. klin ken nog „vers" in de oren. De eerste wedstrijd tegen Cobu Boys. betekende ook de eerste nederlaag van deze rood-zwarten ploeg. Nadat de rust was ingegaan met een 10 achterstand, werd ondanks het numerieke veldover- wicht de mannen van coach Leyenaar naar een 21 nederlaag gespeeld. Schijn baar mistte de voorhoede nog de juiste richting, daar diverse kansen om zeep werden gebracht. Jantje Houtveen was de enige die voor Roda tot scoren kwam. Woensdag 20 mei stond opnieuw een zware wedstrijd op het programma, n.l. tegen KVVA Dit KVVA telde diverse be kende voetballers zoals een Cees Hout veen, Fonds Tijmensen etc. Geen won der dat de Roda-veteranen met hun enthousiasme veel goed moesten maken tegen het technischer KVVA. Toch keken de Roodjakken u et de rust slechts tegen een 10 achterstand aan. Na rust dacht KVVA dit varkentje even te wassen, maar vergiste zich danig in Roda's kracht. Via het vele zwoegwerk van Piet Wendel en Aart van 't Klooster werd het zelfs gelijk. 11, door een prachtig doelpunt van Arend Osnabrugge. Bij deze stand bleef het, zodat de oudge dienden tevreden mochten terugkijken op deze wedstrijd. Veense Boys was de derde gastspeler op het Burg. Buiningpark en wel op woens dag 27 mei jJ. Wie gedacht had, gezien de wedstrijd van vorig jaar, de Roda mannen deze tegenstander wel zou overwinnen kwam bedrogen uit. Hoe rechtsback Joop van Santen zijn medespelers ook aanmoe digde. het mocht niet baten. Het felle Boys-team, met enkele bijzondere schut ters, gaf Rodadoelman Niemeyer zelfs viermaal het nakijken. De eer werd ten slotte nog gered door een fraai doelpunt van Aart van 't Klooster, die hiermede tevens loon naar werken kreeg. LEUSDEN Donderdagavond om half acht speelt Antilopen A zijn kampi oenswedstrijd tegen Meeuwen A. Deze wedstrijd wordt op het terrein van Sparta te NIJkerk gespeeld. Het was nog niet zeker of Antilopen A deze wedstrijd zou halen, omdat zc eerst nog tegen Sparta moesten winnen. Dit zou een moeilijk wedstrijd worden. Deze wedstrijd werd vrijdagavond op het terrein van Sparta gespeeld. In de eerste helft van de wedstrijd ging de strijd aardig gelijk op. De ballen wer den van beide zijden vaak onderschept in het middenvak. Er werden veel kansen gemist. Vooral Antilopen had nog al pech met zijn afstandsschoten. De rust ging dan ook in met een 00 stand. Na de rust speelde Antilopen wat beter Er werd goed geplaatst en gevangen. Het bleef spannend totdat Rucli Lith in de 10e minuut een prachtig afstandschot scoorde (01). Enkele minuten later wist Rudi Lith weer d.m-v. een afstandschot de stand op 02 te brengen. Na de wis sel kon Antilopen niets meer gebeuren. Bert van Loenen wist de overwinning he lemaal veilig te stellen doordat hij een afstandschot scoorde (03). Daarna deed Antilopen rustig aan. Ze gingen vertra gend spelen ln het middenvak en in de aanval. Sparta kwam er in de laatste mi- I nuten bijna niet meer aan te pas. De eindstand werd dus 30 in het voor deel van Antilopen. Antilopen A speelde deze week ook nog een vriendschappelijke wedstrijd tegen de selectleploeg van de beste adspiranten van Amersfoort. Deze wedstrijd werd donderdagavond op het terrein van Amersfoort gespeeld. Antilo pen A dacht dat ze deze wedstrijd nooit konden winnen, maar dat viel mee. Anti lopen ging in de eerste minuten fel ln de aanval. Voor de rust wisten de Leusde- naren zelfs nog voor tc komen, doordat Pieter Kraalkamp een strafworp benutte (0—1). Antilopen kon deze voorsprong toch niet behouden Amersfoort wist ge lijk te komen doordat ze een doorloopbal scoorde (11). Dit werd tevens de eind stand. LEUSDEN CENTRUM Afgelopen week kwam op het secretariaat van de v.v. Roda '46 een bericht van de KNVB afd. Utrecht binnen, met vermelding dat de wedstrijd Roda 3-Soesterberg 3 ongel dig was verklaard en deze op zondag 31 mei om 12 uur op het terrein van Soes terberg overgespeeld diende te worden. Roda 3, dat reeds 2e Pinksterdag in Scher- penzeel dacht kampioen te zijn geworden, werd hiermede op een pijnlijke manier op hot feit gewezen dat de Bond altijd het Iaalstr woord heeft. Het kampioen schap was al op feestelijke wijze gevierd en dan dit bericht. Daar komt nog bl.l dat dc tirler, in dit geval dus Soes- terbci ui Lampioenskandidaat was, zodat i aar zich opnieuw kampioen kon n< Het bestuur van Roda '4(1 diende n tegen >rotest in. zodat de wed strijd in est('i 'ïcrg onder protest ver spccld werd. Of dit protest veel zal hel pen, moet inen rustig afwachten. Veel wordt er ni t van verwacht volgens een zegsman ven Pnrla 16. Geen wonder dat het derde team onder een zware last en barstens vol zenuwen aan deze wedstrijd begon. Direkt na de aftrap begonnen de rood-zwarten aan een offensief, echter zonder sukses. Al vrij spoedig werd het vertoonde spel van Soes terberg verzorgder en moest doelman Veenendaal reeds binnen tien minuten tv/eo fraaie reddingen verrichten. Spil Houtveen zou Roda toch nog haast aan een voorsprong geholpen hebben, maar zijn kopbal vanuit een corner ging juist naast. Bij Soesterberg wist men elkaar beter te vinden en mede door hun enthousias me werd het voldoverwicht, vnn de geel zwart en steeds groter. Doelpunten konden clan ook niet uitblijven. In de 16e minuut kwam weer zo'n snelle Soesterberg aan val over rechts en de hierop volgende voorzet werd fraai afgerond 1—0. Roda v. erd hierdoor gedemoraliseerd en vielen s .jds meer terug, waardoor de tegen stander kans kreeg door te drukken. Ne gen minuten later kwam er vanaf het middenveld een harde trap richting Roda doel. Dc bal stuiterde juist voor de Ice^e lopen doelman Veencndal omhoog, zodat deze de hoog opspringende bal door zijn vingers liet glippen. Hierbij kreeg hij te vens een zet van een tegenstander, die te vens via zijn handen de bal in het doel werkte. De bijzonder zwak leidende scheids rechter Bos wees naar de middenstip. Doelpunt dus. Roda protesteerde heftig en tot slot van het liedje werd dit doel punt afgekeurd. Enkele minuten voor rust werd er opnieuw heftig geprotesteerd. Doc'man Veenendaal bad de bal achter de doellijn opgevangen, zodat hij deze keurig op de rand van het doelgebied legde om de normale doeltrap uit te voe ren. Een speler van Soesterberg, die dit zag, kwam toelopen en schoot de bal in het. verlaten doel. Terecht een doelpunt, want zowel de grensrechter als de scheidsrechter hadden niet gereageerd op een out-bal. Direkt na de aanvang van de tweede helft was het opnieuw Soesterberg, wat dicht bij een doelpunt kwam, maar de linksbuiten kopte een meter voor het lege Roda-doel nog over. De overtuiging kwam enigszins terug bU Roda, waardoor het team direkt gevaarlijk werd. Een vrije trap, genomen door Wim de Water, werd op mirakuleuze wijze nog geen doelpunt. Een schot van Nico Los kon doelman De Winter nog juist tot corner verwerken. Spil Houtveon, ver opgedrongen, kopte opnieuw Juist nansf. Door het opdringen van Roda kregen de snelle Soesterberg- voorwaartsen meer vrijheid en waren hierdoor des te gevaarlijker. In do 68e mi nuut kwam er weer zo'n aanval en toen ue Uoda-achterhcede stond te schutteren was er voor doe.man Veenendaal ook geen redden meer aan 30. De klap was hard voor Red a. U.-.t in menig competitieduel beter \>peelöe dan deze middag. Nico Los wist de achterstand nog terug to brengen tot 3—1, maar verder dan bal len net naast of net over kwam Roda niet Ook Socstercer.: niet. want vlak voor tijd misten zelfs twee spelers voor open doel. Roda was verslagen en de ploeg verliet dan ook bijzonder gedesillusioneerd het veld. denkend aan de prettige tweede Pinksterdag LEUSDEN Geboren: Johannes C. G. z.v. G. J. Tijmensen en J. A. Prinsen, Ha- mersveldsewog 41b; Marijke d.v. A van de Peut en J. Rebel. Arnhemseweg 70; Ca roline D. d.v. J. Ochse en N. S. Post, Jan van Arkelweg 37; Anthonius H.. z.v. Th. den Ouden en M. Th. A. Driessen, Wilgen laan 17. Gehuwd: R. R. Bumam en A Dietrich; C. A. Horst en E. Wouters. Overleden: Maarten Vos, 75 jr., geh ge weest met S. M. Bosman; Johannes Brink man, 75 jr., ongehuwd; Klaas van Door nik, 75 jr., geh. geweest met M. Brons; Cornells H. Rademaker, 85 Jr., geh. ge weest met W. E. M. Bon. „Echt waar, kapitein, ik haalde alleen maar de stop uit het bad." het fijn en met kleur aan te geven in haar toelichting. Weer in gedachten terug in Nederland, ging het over het te maken reisje op dins dag 2 juni. Er is een bus van 50 personen besteld. De route die gereden zal worden is als volgt: Vertrek vanaf garage Door nekamp, Rhenen. Tiel, Waardenburg, 's-Hertogenbosch, Tilburg. Het eerste be zoek is aan de „Beekse Bergen", een uniek ontspanningsoord tussen Tilburg en Hil- varenbeek. Een van de grootste attrakties is het leeuwenpark, verder één van de grootste kabelbanen van Europa. Op het programma staat verder een bezoek aan de Spandonfabriek in Tilburg. Ook is er een paar uurtjes winkelen bij. U zorgt wel dat de bus vol komt! ACHTERVELD De eerste dag van het KPJ sporttoernooi van de Kring Amersfoort is uitstekend geslaagd. Onder Ideale weersomstandigheden hebben de afdelingen Achterveld, Eemnes, Hamers- veld. Hoogland. Hooglanderveen en Soest elkaar op het Burgemeester Buiningpark sportief bestreden. Deve supporters die hun ploegen luid aanmoedigden verhoog den nog de sfeer die zo eigen is aan het Jaarlijkse KPJ sporttoernooi. Het handbaltoemooi dit jaar voor het eerst ingevoegd werd een zege voor de Leusdense dames. Met twee over winningen en een gelijkspel bezetten zij met 5 punten de eerste plaats. De afdeling Eemnes werd tweede met 4 punten, ge volgd door Achterveld met 3 punten. De dames van Hoogland eindigden als laat- sten. Zij wisten geen enkele overwinnig te behalen. De afdelingen Hooglanderveen en Soest namen niet deel aan het hand baltoemooi. Na de eerste wedstrijddag van het voetbaltoernooi staan de afdelingen Achterveld en Hamersveld er het beste voor. Zij behaalden belde 6 punten uit drie wedstrijden. Deze belde Leusdense af delingen zijn serieuze kandidaten voor de eindzege op de tweede wedstrijddag van't toernooi, welke op 14 juni a.s. wordt ge houden. Uitslagen van de eerste wedstrijd dag: Hooglanderveen B Eemnes A 04 Hoogland Achterveld 05 Eemnes B Hooglanderveen A 02 Soest Hamersveld 01 Hooglanderveen B Achterveld 08 Eemnes A Hoogland 50 Eemnes B Hamersveld 04 Hooglanderveen A Soest 02 Eemnes A Achterveld 12 Hooglanderveen B Hoogland 11 Hooglanderveen A Hamersveld 01 Soest Eemnes B 30 Eemnes B Hooglanderveen B 03 Eemnes A Hooglanderveen A 42 na de eerste wedstrijddag: Achte.-veld 3—6 Hamersveld 3—6 Eemnes 4—6 Soest 34 Hooglanderveen B 4—3 Hooglanderveen A 4—2 Hoogland 3—1 Eemnes B 4—0 Burgemeester Schneiders verrichtte de aftrap bij de voetbalwedstrijd ambtenaren Leusden tegen ambtenaren Scherpenzeel. LEUSDEN Donderdag speelden de ambtenaren van de gemeente Leusden voetbal tegen de ambtenaren van de ge meente Scherpenzeel. De gemeente Leus den had voor deze wedstrijd nogal wat reclame gemaakt. Slagzinnen zoals „Feij- enoord had zonder zijn supporters de cup nooit gewonnen", „Zie aan de vooravond van de wereldkampioenschappen te Me xico de ware amateurs aan het werk", zag men op zeer strategische punten in de gemeente Leusden hangen. De wedstrijd werd gespeeld op het sportpark te Leusden. De opstellingen waren als volgt: Leusden. doel: N. van Zanten (zwem bad); achter: P. Pilkes (planontw.), W. Wlbross (bouw t.z.), B. Oldewarris (gem. werken), A. Grit (zwembad), midden: F. Slagter (financiën), J. van Rootse- laar (financiën); voor: R. Toonen (o.l.s.), J. Drost (gem. werken), A Hulshof (o.l. s.), H. van Leeuwen (stadsontw.). Om 18 45 uur precies werd de aftrap gedaan door de burgemeester van Leus den mr Schneiders. Direkt begon het ge vecht om de bal. Men kon zien dat de ambtenaren van Leusden gebrand waren om met winst te eindigen. Dat er pure amateurs aan het werk wa ren kon men zien. De zeer snelle rechts buiten vnn S -e?l li p cnonu h"rd, maar om de bal te spelen was wat moei lijk voor hem. De kleding van deze heer duidde dan ook al snel aan dat hij beter zwom dan voetbal speelde. Toch het was weer eens wat anders iemand in zijn zwembroek op het voetbalveld te zien. Wat opvallend was. dat men toch soms zeer goede combinaties zag. Slechts aan de afwerking mankeerde het bij de Leus der ploeg nog wel. J. Drost had alleen voor de keeper veel moeite om de bal achter hem te krijgen. Nu moet niet uit het oog verloren worden dat ook een Cruyff hier moeite mee gehad zou heb ben. De keeper was namelijk van een be hoorlijke omvang doch zijn reactie was enorm scherp. Tot aan de rust bleef de stand dubbel blank. Na de rust echter wist de Scher- penzeelse ploeg te doelpunten 0—1. De middenuit werd genomen, direkt een uit val van de Leusderploeg en ja J. Drost wist de keeper nu toch te verrassen 1-1. Maar Scherpenzeel kwam terug en wist de eindstand op 12 te brengen. Wij kunnen terug zien op een zeer sportieve wedstrijd, die door de heer de Ridder uit Leusden-Centrum goed werd geleid. Met wat meer wedstrijdervaring zullen onze Leusder ambtenaren het ze ker r TV'" hoppen. Spelmoment uit de wedstrijd ambtenaren Leusden tegen de ambtenaren uit Scher penzeel. Weer Is de keeper van Scherpenzeel J. Drost te vlug af.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4