Lisiduna trad op in Scherpenzeel EEN BARBECUE OP EEN MOOIE ZOMERAVOND I C. C. DE WIT, AMBTENAAR VAN BURGERLIJKE STAND Puzzel-wandeltocht ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Tlf"!- v oorbereidingsbesluit Schoolzwemwedstrijd Eigenbouwers krijgen een kans DROPPING AD WISMAN Verkoop van bungalowkavel Lisiduna maakt B EN W WILLEN: Geslaagd voor elektronika Verkoop kavel voor garage OOK VOOR Vaderdaggeschenken zie onze advertentie LEUSDEN-CENTRUM Op vrijdag 3 juli a.s. organiseert de Jeugdbeweging voor alle belangstellende jongeren van elf tot en met 15 jaar weer een puzzel-wan deltocht. De start hiervan vindt plaats tussen 18 en 18,45 uur vanaf het be drijf van de heer J Berg. Lange Steeg 2a. Gezien de jeugdige leeftijd van de deelnemers zal getracht worden de tocht op tijd te doen doen eindgen op dat ieder voor donker thuis zal kunnen zijn. Van de deelnemers wordt een kleine inschrijf- bedrag gevraagd. De spitjes laten zich best smaken. Uitgave N.V Barneveldse Drukkerij en Uitgeverij, directie H. J. Heine en D Rebel. Verschijnt eenmaal per week In Achterveld, Hamersveld, Leusbroek en Stoutenburg. Tweede jaargang nr. LEUSDER COURAtn Donderdag 18 juni 1970 LEUSDEN: De muziekvereniging „Lisiduna" met de majorettegroep (in 't nieuw!) maakte vorige week een rondgang door Scherpenzeel. Ook de muziekverenigingen „De Harmonie" uit Barneveld en „Ceacilia" uit Scherpenzeel liepen mee in deze rondgang. Op de foto: „Lisiduna" tijdens haar optreden in Scherpenzeel. LEUSDEN De heer J. Boumans, de Roo van Alderwereltlaan 27 te Leusden- r.uid heeft met de gemeente een voorlopig koopcontract gesloten met betrekking tot de bungalowkavel, welke ligt op de hoek Van Diepenheim Scheltuslaan/De Roo van Aldewereltlaan. De heer Bouw man heeft een schetsplan van de te bou wen bugalow ingediend, dat door super visor gunstig is beoordeeld. B. en W. stel len de raad thans voor tot de verkoop van het bedoelde bungalowkavel over te gaan. de Muziek vereniging „Lisiduna" met me dewerking van de muziek verenigingen. DWS uit Achterveld en Caecilia uit Scher- TT) O O* £1 T*1 7O TT11 T) penzeel een rondgang maken door Leusden XXXCXfc^ Llw-L Cll lv/1 O M-iYJ XXXXXX (zuid). De route is als volgt: Startpunt: Chr. school Beatrixlaan. Aan- 1 1 1 1 vang 7.15 uur n.m.t Kon. Julianalaan, Kon. ■»-"¥'"% rvI ~i ~h \t~ L-w i Wilhelminalaan, Pr. Bernhardlaan, Pr. Ire- AAAvJcLCAA I JV. AAAAAULv^A CAA nelaan, Amalia van Solmslaan, Kon. Juli- J analaan, De Roo van Alderwerltlaan, Kwintlaan, v. Diepenheim Scheltuslaan, v. Boetselaar v. Oosterhoutlaan, Nassau- laan, v. Hardenbroek van Amerstollaan, v. Diepenheim Scheltuslaan, Maanweg, Pr. Frederik Hendriklaan, v. H. v. Ammerstol- laan, v. H. van Lokhorstlaan, Pr. Margriet- laan, Pr. Irenelaan, Pr. Beatrixlaan. LEUSDEN Zaterdag 20 juni zullen in het zwembad te Leusden de school- zwemwedstrijden worden gehouden Zoals ieder jaar zulen de scholen van de ge meente Leusden de strijd te water aan binden om m het bezit te komen van de felbegeerde beker beschikbaar gesteld door de zwembadstichting Leusden. De wedstrijden zullen aanvangen om 10 uur. Men houdt rekening met veel toeschou wers. LEUSDEN Bij wijze van conserve rende maatregel nam de raad op 20 mei jl. een voorbereidingsbesluit voor het ge bied dat bekend staat als het landgoed „Den Treek". De aanleiding tot het ne men van dit besluit was het vervallen van de meldingsplicht met ingang van 1 augus tus 1970, na welke datum de bescherming van de natuurgebieden zal moeten ge schieden via de gemeentelijke bestem mingplannen. Nu is het zo. dat naast „Den Treek" in de gemeente nog meer gebieden zijn van landschappelijke of natuurwetenschappe lijke aard. Op de basis van een inventa riserend onderzoek zijn in het Streekplan Utrechtse Vallei en Eemland een aantal terreinen als natuurgebied aangeduid, waarbij nog een zekere rangorde is aan gehouden naar de mate van belangrijk heid in landschappelijk- of natuurweten schappelijk opzicht. In eerste instantie heeft de gemeente gemeend deze tereinen niet in het door de raad genomen voorbereidingsbesluit te moeten betrekken, omdat B. en W. enerzijds ongewenste repercussies vrezen op de agrarische bedrijfsuitoefening in 't betrokken gebied vanwege de vragende factor welke een voorbereidingsbesluit nu eenmaal voor bouwaanvragen met zich meebrengt en omdat anderzijds het feit dat de Stichting De Boom eigenaresse van de grond is naar mening van B. en W. voldoende waarborg biedt dat de te beschermen v/aarden van deze gebieden niet zullen verminderen. In een gesprek met vertegenwoordigers van de provincie Utrecht is echter ge bleken, dat het provinciaal bestuur, zelf ook weer op aandrang van hogerhand, de nodige beschermende maatregelen zal ne men indien het gemeentebestuur terzake in gebreke mocht blijven. Onder deze omstandigheden lijkt het B. en W. verstandig, dat de gemeente deze zaak aan zich houdt, omdat zij dan in ieder geval zelf vaststelt wat de inhoud van de voorbereidingsbesluit zal zijn In het thans aan de raad voorgelegde ont werp voorbereidingsbesluit is rekening gehouden met de reeds genoemde rang orde in het streekplan. De voorschriften voor 't gebied i de derde rangorde zijn minder stringent dan voor het overige ge bied om aan de normale agrarische be drijfsvoering zo min mogelijk belemme ringen in de weg te leggen. LEUSDEN Het gemeentebestuur van Leusden acht het noodzakelijk, dat het aantal ambtenaren van de burgerlijke stand wordt uitgebreid. Door de groei van de gemeente gaan ook de werkzaam heden, de burgerlijke stand betreffende steeds mee*- tijd vergen van de betreffen de funcitonarissen. De gang van zaken is momenteel zo. dat de akten van de burgerlijke stand worden gereed ge maakt op de afdeling bevolking, doch voor het voorlezen en ondertekenen van deze acten, moet steeds een ambtenaar van de burgerlijke stand worden ingeschakeld, die op een andere afdeling werkzaam is. Het behoeft hier weinig betoog, dat dit voor de betreffende personen vaak storend werkt. Ook het voltrekken van de huwelijken wordt, gelet op de tijc die zulks vraagt, voor de dikwijls toch al overbelaste me dewerkers steeds bezwaarlijker. De mees te huwelijken worden voltrokken door de heer Polak en bij diens afwezigheid door de heren Stein en Boogaard. LEUSDEN Voor he diploma elektro nika van de Gooise MTS te Hilversum is de bekende disjockey Jan van Velzen ge slaagd. Geslaagd LEUSDEN Voor het examen hbs-A slaagde aan het Corderius College te Amersfoort Carla van Lambalgen uit Leus den. Nu per 1 juni de afdeling bevolking als zelfstandige secretarieafdeling is gaan functioneren, achtten burgemeester en wethouders dit het meest geschikte mo ment om de over die afdeling aangestelde chef voor dragen voorb enoeming tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Door een dergelijke benoeming kunnen veel van de hiervoor genoemde bezwaren worden weggenomen. Gelet op het voorgaande be velen B en W. aan de heer F. C. C. de Witt te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand. LEUSDEN Met een aantal z.g.n. ei genbouwers heeft de gemeente een voor lopig koopcontract gesloten met betrek king tot een kavel bouwterrein in het ontwerp- estemmingsplan Achterveld. Het betreft liier de eirenbouwers: J W. Prinsen. G. W. M. Prinsen en H. Smal, al len te Leusden. Overdracht van het betreffende bouw terrein stelt deze personen in staat voor. een aanvaardbare prijs in het bezit te komen van een eigen woning. B. en W. hebben besloten tot verkoop over te gaan Thans brengen B. en W. de Lcusdcrheide met nog enige gebieden onder de wer king van het voorbereindingsbesluit. Deze gebieden zijn opgenomen in de herziene lijst van natuurgebieden, waardoor zij ge kwalificeerd zijn om aangewezen te wor den als meldingsgcbied, ware het niet dat de meldingsplicht op 1 augustus a.s. ver valt. De raad zal er woensdagavond over beslissen. LEUSDEN-CENTRUM Op vrijdag 3 juli a.s. wordt op veler verzoek een drop ping georganiseerd voor belangstellenden vanaf 16 jaar (ook echtparen). Door het karakter van de dropping zal pas met don ker worden gestart, zodat het een later tje zal worden. De deelnemers worden om half tien verwacht op het plein van de vroegere jongensschool aan de Ha- mersveldseweg. Na vervoer per gesloten wagen zal dan later buiten de gemeente de dropping plaatsvinden. Deelnemers hiervoor moeten zich voor 1 juli melden bij een der bestuursleden. Dit, omdat de organisatoren moeten weten voor hoe veel vervoer er gezorgd moet worden. De adressen waar men zich kan opgeven, zijn: Hamersveld 123 en 126, Asschater- weg 14 en 105 en van Hardenbroek van Ammerstollaan 76 Inschrijfgeld bedraagt ƒ1,25. Volop genieten van een gezellige barbecue. LEUSDEN Dat het rondom 'n houts koolvuur goed vertoeven is. zeker als het een barbecue betreft, hebben leden van het eerste team van k.c. Antilopen zater dag jl. kunnen ondervinden. Tesamen organiseerde men een barbe cue in de tuin van de familie Osnabrug- ge waar onder het genot van een koele dronk en een leuk muziekje een prachtige en gezellige zomeravond voorbij ging. Drie houtskoolvuurtjes maakten 't mo gelijk dat de plm 25 personen zelf hun ei gen stukje vlees of kip roosteren hetgeen een sfeervolle bezigheid was. De sausjes stukjes tomaat, paprika, augurk en uitjes completeerden de verrukkelijke hapjes waarbij een goed glas bier in goede aarde viel. Dat een dergelijke opzet om een ge- (Foto: Janus Visser). zellige zomeravond door te brengen voor herhaling vatbaar is werd op het eind van de avond wel duidelijk. Bij een lang zaam uit smeulend vuur konden de gasten terug kijken op een zeer geslaagde barbe cue waarna men ver na middernacht huis waarts ging. LEUSDEN De navolgend personen hebben zich tot het gemeentebestuur ge wend met het verzoek aan hen een ka vel bouwterrein te verkopen aan de As- schatterweg ten behoeve van de bouw van een garage: C Weishaupt. te Assen, A. van Beek, H. A. Tolboom en H. Guariento te Leusden. B. en W. hebben tegen deze verkoop geen bezwaar en zullen, na goed keuring van de raad, daartoe besluiten. De kippenpootjes worden bekwaam geroosterd. (Foto: Janus Visser).

Leusder Krant | 1970 | | pagina 1