eugd doet zijn intrede jij de top van TTCL )e Haaien goed op dreef Chef-kok van De Witte mag zich ..master" noemen Zomerprogramma schietvereniging Eerste grote verlies van Haaiendamesteam INTERLAND: NEDERLAND-BELGIË Strook grond voor fietspad INGEZONDEN: Humor uit Israël Aankoop van pand Asschatterweg 22 Grondaankoop voor rijwielpad Vrachtauto's in botsing DONDERDAG 18 JDNI 1970 Oproeping De jongens die maandagmiddag op de Bavoortseweg in Leusden-Zuid 'n pak hebben gevonden, welke door één dame in een witte Peugeot is geladen en mede genomen, om zoals ze ver telde, even bij de zaak af te geven, worden vriendelijk verzocht om nog even kontakt met ons op te nemen zodat wij hierdoor de dame in kwes tie op kunnen bellen of wij het pak kunnen komen halen (misschien stond ons adres er niet op). Dit pak bevatte nl. één luxaflex-hor ter waar de van ƒ250,die voor de cliënt spe ciaal op maat is gemaakt en wij hier door zeer zijn gedupeerd. Lieshout, Woninginrichting en Meubelen, Leus den/Centrum. tel. 331 (03496). De jongens worden verzocht zich bij de Rijkspolitie te melden. LEUSDEN Op zaterdag 4 juli a s. vindt er op de schietbanen Leusderheide een interland ontmoeting plaats tussen de 2 teams van de Kon. Ned. Schutters Associatie fn de 2 nationale tems van het Kon. Belgisch Verbond van Schuttersver enigingen. Deze wedstrijd op 300 meter wordt ge schoten volgens de voorschriften der UIT (Union International de Tir) en bestaat voor elke schutter uit 3 x 20 schoten t.w. 20 schoten liggend. 20 schoten staand en 20 schoten knielend, waarbij de resultaten tellen ter beoordeling voor de afvaardi ging van één of meer schutters naar de Wereldkampioenschappen Schieten 1970 te Phoenix (USA) dit jaar. LEUSDEN Ten behoeve van de aan leg van een rijwielpad langs de nog te realiseren verbindingsweg tussen de Maan weg en de Roo van Alderwereltlaan in Leusden-zuid, dient de gem. te beschik ken over een smalle strook grond, welke momenteel toebehoort aan het landgoed „Den Treelc-Henschoten" n.v. Het doet het gemeentebestuur een ge noegen te kunnen mededelen, dat reeds overeenstemming over de aankoop is be reikt met de directie van de n.v. Als de raad goedkeuring geeft aan het voorstel, zal de grond aangekocht worden. NOGMAALS DE NAAMSVERANDERING AMSTERDAM. 11 juni 1970. Geachte redactie, Naar aanleiding van twee artikelen in uw blad van 22 mei en 28 mei wil ik mijn mening kenbaar maken over de naams verandering van Hamersveld in Leusden/ Centrum De artikelen waarop ik nu wil reageren waren ingezonden de heer Blom (22 mei) en de heer Van Kooy (28 mei). De bezwaren die er zijn over de hui dige naamsverandering komen natuurlijk vooral van de oudere inwoners. Echter zie ik als jongere zo'n naams verandering echt passen in het kader van Leusdens uitbreiding. Het gemeente huis staat nu in het centrum van Leus den. Dat daardoor de naam Hamersveld verdween is alleen een kwestie van admi nistratie en praktische aanpassing. Een naamsverandering geeft naar mijn gevoel aan dat Leusden echt nog wel leeft. En het merendeel leeft positief, daar de naamsverandering zonder veel te genactie doorgang kon vinden. Bovendien vind ik dat een verandering van naam de geschiedenis van de gemeente verrijkt. De wegvaging van Hamersveld is be slist geen „discriminatie". Immers een gemeenschap als Leusden/ Zuid is nu ook. althans in naam, meer met Leusden als zodanig verbonden. De verbondenheid der plaatsen in men selijk opzicht was naar mijn idee nooit veel aanwezig in verband met de verschil lende religie van Hamersveld en Leus broek. waardoor de mensen van oudsher verschillend leefden. De naamsverande ring heft dus een „discriminatie" op. Een eventuele schade voor het bedrijfs leven acht ik helemaal niet aanwezig. Im mers door middel van correspondentie etc. kan men zijn relaties op de hoogte brengen van de stand van zaken. De bena ming Euro-stad zegt een buitenstaander ook al wat. Als we het gaan hebben over het be houd van het oude, in verband met de fraaie omgeving, dan hoop ik dat de V.W's van Pon met. fraaie struiken en heesters omgeven zullen worden. Hoogachtend. B. VAN MIDDELAAR. Linnaeusparkweg 39, Amsterdam-Oost. Solomon had juist vernomen dat hij 200.000 pond had gewonnen in de nationa le loterij. Vol van geluk rent hij naar huis om het aan zijn vrouw Ruth te vertellen. De halve nacht zitten ze op om te bespreken wat ze met al dat. geld zullen gaan doen. Ze besluiten om de helft van het geld te gebruiken om er een droomhuis voor henzelf van te laten bouwen, met alle moderne gemakken die er te koop zijn. „En dan geven we 50.000 pond aan de familie, dan zijn we daar van af," zegt Solomon. „En wat doen we met de rest?" vraagt Ruth. .Daar kopen we t wee snelle jachtvlieg tuigen van zeg Solomon. „Waarom, in hemelsnaam, twee? Is dat niet overdreven?" „Helemaal niet overdreven, een reuze geldbelegging," zegt Solomon. „Kijk Ruth, als onze Israëlische rege ring dag in, dag uit, van die vliegtuigen over het Suezkanaal stuurt, nou, dan moet er tocht ergens een goeie winst in zitten?" De taxichauffeur in Tel Aviv vertelde me, toen hij langs het gebouw van het ministerie van Financiën en Belastingen reed, dat liij hier vaak toeristen, vooral ordodoxe joden uit America, liet uit stappen, als ze naar de Klaagmuur vroe gen... LEUSDEN Nadat reeds een aantal malen door de leden van de s.v. Leusden op woensdagavond is geschoten op de bui tenbanen op de Leusderheide heeft het bestuur nu besloten dit buitenschieten definitief op te nemen in het zomerpr© gramma. Dit betekent dat er vanaf de derde woensdag in september door de le den van de vereniging kan worden ge schoten op de Leusderheide vanaf 19.00 uur tot donker Teneinde dit schieten een wedstrijdkarakter te geven is tevens besloten voor deze avond een z.g. zomer wedstrijd in te stellen met de volgende onderdelen: a. 100 meter mil. geweer op schijf KNS A nr 2 (schijf Leusden), b. 100 meter klein kal. geweer, eveneens op schijf Leusden, c. 25 meter pistool groot kaliber en klein kaliber op de schijf Internationaal. Naast deze schietoefening op de woens dagavond blijft het zaterdagprogramma ongewijzigd, zodat de leden alle zaterda gen op de Leusderheide kunnen schieten vanaf 9.00 uur tot 14.00 uur. Dan is het zelfde programma van kracht dat voor de woensdag is opgesteld. Tevens zal regel matig kunnen worden geschoten op 300 meter met mil. geweer 3 x 20 schoten in 3 houdingen. Het bestuur van de s.v Leusden voert op dit moment besprekingen met het dep. van defensie teneinde te kunnen komen tot de bouw van een officiële kleiduiven- baan op de Leusderheide teneinde in de toekomst ook de onderdelen „Skeet" m „Trap in haar programma te kunnen op nemen. De eerste resultaten van het woensdag avondprogramma zijn bekend, voor mil. geweer zien die er als volgt uit: J. de Vries 92. H van Tweel 91. D. Meerveld 86. R. H Ekama 96. inej. Eka- ma 87. A. Mol 86, me.i. Balbillion 90, J. Mol 89. D. W. Zoetmulder 85. Klein kaliber geweer (buks) geeft de volgende resultaten: mevr. Zoetmulder 100 (maximum), mevr. Van Zanten 95, J. van Vulpen 86, A. Jeuster 82. De binnenbaan is tot september voor de schutters van s.v Leusden in verband met het zomerprogramma gesloten. LEUSDEN: De drie sterke troeven van de TTCL van links naar rechts: Huub Clazing, Piet van de Bree en de jeugdige speler Gecrg Dietrich. LEUSDEN Bij de clubkampioen- cbappen van de TTCL is gebleken dat de Bugd het kalm aan gaat overnemen van ouderen. Dit is voor een vereniging Is de TTCL natuurlijk een prachtig iets. )e TTCL die in de afgelopen competitie «wees steeds sterker te worden op het ebied van tafeltennis moet om verder oor te stoten over jeugd beschikken. Dit ebeurde. Tot op de laatste avond van het toer nooi was het onduidelijk wie de grote overwinnaar -ou worden, natuurlijk was ïst ;:1 dat Huub Clazing de meeste kansen zou maken maar toch de kansen lagen nog volledig open. Opmerkelijk wa ren de prestaties van Dietrich de nog jeugdige speler. Zonder verlies maar met nog wedstrijden tegen Clazing en De Bree in het vooruitzicht speelde hij ook verras send goed. Plasmeijer stelde in dit toernooi niet direct teleur maar moest de jeugd toch voorrang verlenen. Uit de eindstand blijkt dat de TTCL met op de eerste plaats de zeer goede speler Huub Clazing, op de tweede plaats Piet de Bree en op de der de plaats Georg Dietrich drie goede troe ven in handen heeft. In de volgende competitie zal blijken dat de kaarten van de tegenstanders van de TTCL wel zeer goed geschud moeten worden om dit team te verslaan. LEUSDEN: Poseidon. Vermoeid verlaat Willem Meyboom het water na de nederlaag tegen LEUSDEN De Haaien organiseerden afgelopen zaterdag 13 juni kringzwem- edstrijden in het zwembad te Leusden. De aanvang was om 18.00 uur, met een goede samenwerking tussen het personeel het bestuur van De Haaien werden de deelnemers en toeschouwers snel naar hun plaatsen geleid op het terrein van het bad. De jury bestond uit onder andere de heer H. Z. Keetelaar, voorzitter kamp rechter. Een zeer bekende figuur uit de Nederlandse zwemwereld. Vele kennen hem nog als speler van het Nederlandse waterpoloteam toen dit nog aan de we reldtop stond. De wedstrijden werden gehouden tegen Brandenburg uit Bilthoven, HZC de ster ke vereniging uit Hilversum met. als coach Geertje Wielema, oud-wereldkam pioene op de rugslag, IJsselmeer uit Hui zen, Woestduin uit Doorn. De Haaien- rood en De Haaien-wit. Reeds in de eerste serie bleek, dat De Haaien steeds meer mee gaan tellen, im mers direct al werden de clubrecords op de 200 meter wisselslag persoonlijk scher per gesteld. Bij de dames presteerde Ger- da Roest dit met een tijd van 3.13.6 sec. Jeanette den Herder verwezenlijkte dit bij de meisjes onder de zestien jaar met 3.16.4 sec. Uit het verloop van de wedstrijden bleek duidelijk dat vooral de breedte van De Haaien beter wordt. Ziet men name lijk afwisselend gedurende de gehele wed strijd dat De Haaien de eerste plaats de len met de toch zeer sterke vereniging uit Hilversum HZC dan is er sprake van een sterkte-toename. Slechts op de laatste drie nummers moesten De Haaien-rood hun eerste plaats opgeven. In de strijd om de derde plaats ziet men De Haaien- wit tot aan de laatste series fel strijden met IJsselmeer. deze laatste komt in dit gevecht als winnaar uit de strijd. Uitslagen: 200 meter dames wisselslag persoonlijk: Gerda Roest 3.13.6 sec., Jeanette den Her der 3.16.4 sec., beide tijden nieuwe club- records. 50 meter vrije slag meisjes ondef de 10 jaar: Wilma de Wild 45 sec., Marie-Louise Bot 58.7 sec. 50 meter vrije slag jongens onder de 10 jaar: Erik Scholten 45.1 sec.. Hans Kroon 44.4 sec. 100 meter schoolslag meisjes onder de 12 jaar: Eveliene Willigenburg 1.43 sec Dorien Spoel 1.48.6 sec.. Marga Grootkop 1.55 sec., Janice Tonneman 1.48 sec. 100 meter schoolslag jongens onder de 12 jaar: Harrie Aübing 1.49.4 sec., Gerard Pasker 1.56 sec., Dick van Lingen 1.49 sec.. Peter Berendsen 1.46.1 sec. 100 meter schoolslag meisjes onder de 14 jaar: Marina v. d. Heiden 1.34.5 sec., Nicolette v. d. Heiden 1.37.9 sec. 200 meter wisselslag heren persoonlijk: Willem v. d. Hoofdakker 2.53.4 sec. 50 meter rugslag meisjes onder de 10 jaar: Wilma de Wild 51.8 sec.-, Irma den Herder 1.05.3 sec. (clubrecord onder de 8 jaar). 50 meter rugslag jongens onder de 10 jaar: Hans Kroon 49.9 sec., Marcel Brey 1.03.2 sec. 100 meter rugslag meisjes onder de 12 jaar: Janice Tonneman 1.48 sec., Monique van Poelgeest 1.42.3 sec.. Rietje Leyenaar 1.36.6 sec.. Hannelce den Herder 1.40.9 sec. 100 meter rugslag jongens onder de 12 jaar: Gerard Pasker 1 44 5 sec., Harrie Abbing 1.31.8 sec., Ron Dokter 1.46.5 sec., Sjaak Rijnders 1.39.9 sec. 100 meter vrije slag meisjes onder de 14 jaar: Jeanette den Herder 1.19 sec., Ma rieke Mols 1.36.6 sec. 100 meter vrije slag jongens onder de 14 jaar: Georg Dietrich 1.29.9 sec. 100 meter rugslag dames: Coby Duins- bergen 1.40.3 sec., Gerda Roest 1.24.5 sec, 100 meter rugslag heren: Willem v. d. Hoofdakker 1.24.5 sec. 50 meter schoolslag meisjes onder de 10 jaar: Irma den Herder 54 sec. (club record). Lydia Jagers 55.9 sec. 50 meter schoolslag jongens onder de 10 jaar: Gerard van Egmond 57.4 sec., Thijs Noorderwier 54.5 sec. 100 meter vrije slag meisjes onder de 12 jaar. Janice Tonneman 1 35.8 sec.. Han- neke den Herder 1 28 6 sec. Rietje Ley enaar 1.37.6 sec Ingeborg Swarts 1.47.2 sec 100 meter rije slag jongens onder de 12 jaar: Gerard Pasker 1.352 sec., Sjaak Rijnders 1.23 sec., Ron Dokter 1.43.4 sec., Harrie Abbing 1.26.3 sec. 100 meter rugslag meisjes onder de 14 jaar: Rietje Leyenaar 1.38.7 sec.. Inga Heuting 1.40.8 sec. 100 meter rugslag jongens onder de 14 jaar: Hans Pasker 1.31.7 sec. 100 meter schoolslag dames: Marina v, d. Heiden 1.36.4 sec., Nicolette v. d. Hei den 1.42.7 sec. 100 meter schoolslag heren- Ries Pas ker 1.31.1 sec.. Wouter Vrolijk 1.32 sec. 100 meter vrije slag dames: Gerda Roest 1.21.4 sec., Ria Roest. 1.31.4 sec. 100 meter vrije slag heren: Willem v. d, Hoofdakker 1 08.1 esc. Uitslag ploegen: 1. HZC uit Hilversum 154 punten 2. De Haaien-rood 151 punten 3. IJsselmeer 131 punten 4. De Haaien wit 111 punten 5. Woesduin 68 punten 6. Brandenburg 63 punten LEUSDEN Voor het eerst dit seizoen moesten de dames van het waterpolo team als verliezers het water verlaten. Reeds van te voren stond vast dat deze wedstrijd tegen de dames van DWK wel eens een te zware opgave kon worden. Immers vorig jaar nog speelden de dames uit Barneveld in de bond. Zij lieten zich echter vrijwillig degraderen naar de der de klasse bond. DWK beschikt over twee zeer goede speelsters die over routine be schikken. Een groot nadeel was dat de keepster Thea van den Hengel mee moest doen aan de Avondvierdaagse en zodoen de deze wedstrijd voorbij moest laten gaan. Hierdoor gebeurde het dat Nel van van de Boom op het doel moest. Dit had tot resultaat dat er een goe de schutster gemist werd. Gerda Roest die normaal als de snelle schakelspeelster optreedt, was nu niet bij machte om dit te doen. Zij bleef als emge schutster in de voorhoede. Ondanks de onveranderde achterhoede sneden de meisjes uit Bar neveld hier doorheen als koek. Ook een meisje als Dicky Duinsbergen moest vol ledig de meerdere erkennen aan de mid- voor van DWK. Toch zal de thuiswed strijd die De Haaien nog te goed hebben waarschijnlijk wel een ander beeld geven Nu nog moesten de dames met een 70 nederlaag de terugreis uit Barneveld aan vaarden. Indien het zevental van De Haaien compleet is dan zal ook DWK de handen nog vol krijgen. Ook de jongens van De Haaien moes ten een nederlaag incasseren tegen Flevo te Nijkerk. Hier kon men niet spreken dat Flevo nu echt sterker was. Slechts met het schieten van de bal waren zij wat gelukkiger. Ook hier was een han dicap dat Guus v. d. Linden ontbrak we gens studie. Hij kan namelijk in combi natie met Ries Pasker de voorhoede van De Haaien soms zeer gevaarlijk maken. Bij de wisseling was de stand 10 in het voordeel van de Nijkerkenaren. Toen zij na de eerste helft nogmaals wisten te scoren toen stond het vast dat De Haaien deze sportieve strijd hadden verloren. Jamme* wasset jt&iïïaas de Smalen bij een poging de bal te stoppen zijn vinger kneusde. Zodat het een grote vraag is of hij de volgende wedstrijd van de partij is. LEUSDEN In verband met de voor genomen realisering van het ontwerp-be- stemmingsplan Rozendaal dient de ge meente het eigendom te verkrijgen over het perceel Asschatterweg nr 22. Met de eigenaar, de heer H. A. Tolboom heeft- de gemeente inmiddels overeenstemming bereikt inzake de overdracht. B. en W stellen zich dan ook voor, als de raad haar goedkeuring aan dit besluit geeft, tot aankoop over te gaan. LEUSDEN Ten behoeve van de aan leg van een rijwielpad langs de nog te realiseren verbindingsweg tussen de Maanweg e:t de Roo van Alderwereltlaan in Leusden-Zuid, dient de gemeente de beschikking te krijgn over een smalle strook grond, welke toebehoort aan de heer N. van Hensbergen. Boezemweg 28 te Dirksland. Men is inmiddels met de eigenaar tot overeenstemming gekomen in zake de overdracht. B. en W stellen de raad voor dit smalle stuk grond aan te kopen, zodat het rijwielpad aangelegd kan worden. LEUSDEN Op de Hessenweg in Leus den zijn donderdagavond twee wagens met elkaar in botsing gekomen. De heer A. A. K. (41) uit Achterveld moest met een heupfractuur, mej. Boersen met een hersenschudding, opgenomen worden. De heer II. W. S. uit Achterveld en zijn doch ter konden na behandeling in het zieken huis weer ontslagen worden. Op de Hessenweg reden donderdag avond acht personenauto's achter elkaar om naar de Avondvierdaagse in Amers foort te gaan. De eerste wagen haalde een stilstaande wagen in, wat lukte. De twee de wagen, bestuurd door de heer S. uit Achterveld, wilde dit ook doen. maar be merkte door de felle zon de tegenligger bestuurd door K. niet. Daardoor kon een frontale botsing niet worden vermeden. De twee wagens werden zwaar bescha digd. Geslaagd LEUSDEN Aan het Corderius Col lege te Amersfoort zijn Adri Wanrooy, Swaan Bergsma, Guusje Dijkhuis, Guus Bakels, Anja Termaten geslaagd voor het HAVO-examen. LEUSDEN Afgelopen zondag half tien wer het bekende jaarlijkse beeld voor de Ros Beyaart. Ongeveer 50 deel nemers in totaal verschillende leeftijden wachtend tot de bus zou komen die liun naar het grote zwemspectakel de bosbaan te Amsterdam zou brengen Dat. de leef tijden behoorlijk verschilden kon men duidelijk zien. Waren er kinderen bij die amper de leeftijd van 8 jaar hadden be reikt, ook da.nes en heren in een leeftijds klasse waar men moeilijk meer achter kan komen waren van de partij. Dat De Haaien het goed deden Mi;' wel want alle deelnemers(sters) ziin het bezit gekomen van de medailles Er werd gezwommen op de 2 km strijden waar bijvoorbeeld Nicolette v Heiden opviel door 10e te worden bij ct-, dames Dan te bedenken dat hier de sterkste zwemmers en zwemsters van Ne derland aan meedoen mag men spreken van een zeer goede prestatie. Ook de ouderen deden het bijzonder goed. Ook zij zwommen hun afstand met groot ge mak uit. Sommige presteerden het zelfs om in de middenmoot te eindigen Na afloop van de wedstrijden zag men dan ook allemaal zeer tevreden gezichten en dat men trots was op de welverdien de medaille kon men zien aan een van de nog jeugdige zwemstertjes die zeer ze ker niet ten onrechte haar medaille op haar trainingspak had gespeld en hier trots mee over de tribunes van de bos baan rondstapte. Het bestuur van De Haaien heeft gemeend dit festijn tot een jaarlijkse gebeurtenis te maken. Zij zal voor grote kosten diep in haar kas moe ten duiken, doch de propaganda voor de sport maakt dit, aldus de penningmeester van De Haaien, weer goed. LEUSDEN: Rietje Leyenaar gaat op de voor haar moeilijke vrije slag van start. De heer Van Oosten, technisch commissie lid, tevens jurylid, kijkt of de stopwatch loopt. Chef-kok W. Volkers met echtgenote worden geflankeerd door een ander lid van het elite-korps van de "Masters of Microwave". (Foto: Janus Visser). AMERSFOORT 1De heer Willy Vol-1 dere Masters of Microwave die men in kers, chef-kok van hotel De Witte te i Nederland kent. Amersfoort, schaarde zich bij de vijf an- j Dat deze onderscheiding een zeer bij zondere wordt, is duidelijk onderstreept door het feit. dat slechts twintig „Masters" over de gehele wereld het excellente korps vormen van de meesterkoks. Deze onderscheiding heeft de heer Vol kers verdient na jaren lang de goede eigenschappen van de magnetronische oven uit te buiten en er voortreffelijke successen mee geboekt te hebben. Een magnetronische oven is een appa- ■t waarin ingrediënten of gerechten middel van micro-golven binnen en- seconden verhit worden en waaraan geur of smaak geen schade onder- n. In een dynamisch bedrijf is zo'n .i een dankbaar hulpmiddel voor de neren koks. De heer Volkers heeft een kritische jury zijn vakkennis en bekwaamheid duidelijk gedemonstreerd zodat de heer H. Ande- weg. president van de Nederlandse Club van Chef Koks. terecht het paarse lint met de medaille kon overhandigen. De heer Hastrich, directeur van De Witte, overhandigde zijn chef-kok en zijn vrouw enkele cadeaus nadat hij het be lang van zo'n oven in horecabedrijf en het vakmanschap van zijn chef-kok eens duidelijk gememoreerd had. Het feestelijke gebeuren werd beëin digd met een voortreffelijk diner, waar bij de magnetronische oven zijn goede eigenschappen duidelijk demonstreerde.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3