Achterveld akties voor gaat over tot clubhuis Toer varia Eemnes won toernooi Successen voor de heren van De Haaien Groot succes voor Impala-handbal Enige teleurstelling op Toer-vergadering Brandstichter aan het werk in Leusden? BE TOER: DE TOER: VOETBALVERENIGING HOOPVOL! BINGO VOOR CLUBHUIS Kaarttoernooi KRAAK PHEOlkBElJKTElN Even voorstellen Dick Wildenburg Gerd Salcmink sv Ons Genoegen Joh. v. d. Hengel en J. van Rossum bovenaan 35 Toerrenners kunnen nicl starten op 20 juli DONDERDAG 18 JUNI 1970 TT): Opbrengst aktie wordt overhandigd. ACHTERVELD: Onthulling van het bord A. P. G. M. Kerstens. ACHTERVELD De voetbalvereniging Achterveld staat, al is inmiddels met de bouw van het clubhuis op het nieuwe sportterrein een aanvang genomen, nog voor grote problemen. Deze zijn uiteraard van grotendeels financiële aard. Deze pro blemen bespreken en daardoor tot resulta ten te komen was het doel van een door 't bestuur belegde vergadering in „De Hes- enkar". De vergadering, onder voorzitter schap van de heer A. P. G. M. Kerstens is er diep ingedoken. Het is dan bepaald geen kleinigheid voor een kleine vereni ging om een clubhuis van ruim 88.000 gulden te bouwen. Maar het enthousiasme van zowel het bestuur als leden is groot. Het gebouw komt er. Alle beschikbare krachten zullen voor dit doel moeten wor den gemobiliseerd, en de bereidheid hier toe is aanwezig. De houw van het clubhuis die aanvanke lijk geraamd was op 70.000 maar nu ƒ88.000 zal bedragen, is een grote tegen valler. Er wordt getracht de subsidies van de provincies Utrecht en van de sportto- to. die beiden ƒ10.000 bedragen, verhoogd tc krijgen. Er is op gunstige voorwaarden ook nog een lening van ƒ10.000 afgeslo ten. Bovendien zijn er nog enkele toezeg gingen van giften en leningen, eveneens op gunstige voorwaarden gedaan, waarvan gaarne gebruik zal worden gemaakt. Ook de z.g. „Guldenaktie" onder leden en inwoners van Achterveld komt nu goed op gang. Maar desondanks dit alles zal er door de vereniging nog een groot bedrag bijeengegaard moeten worden. Enkele zeer aktieve leden hebben door middel van dansavonden, puzzelritten, bingo-avonden en dergelijke al goede resultaten geboekt LEUSDEN Zondagmiddag jl moest de Leus den se brandweer opnieuw uitrukken Ditmaal verbrandde er ongeveer zo'n halve hectare bos aan de Zuidweg achter de speeltuin van Aa t Jansen. Oorzaak'? Vermoedelijk hot werk van een pyromaan! In de afgelopen drie we ken heeft de brandweer een keer of vijf moeten uitrukken om brand te blussen in bossen en heide in of nabij de Treek. Dan vindt men zo'n drie branden, nog geen bonder meter van elkaar verwijderd Duidelijk, volgens de brandwccr-deskun- cligen moedwillig aangestoken! Gelukkig dat er de laatste weken wei nig of geen wind was, anders zou het al lemaal veel erger geweest zijn. Het is echter erg genoeg. Laten die mensen die verpozing zoeken en vinden in de bossen en op de heide er aan mede werken dat dit soort branden worden voorkomen Ten eerste, door uiterste voorzichtig heid te betrachten met brandende sigaret ten. sigaren en, vooral, pijpen. Ten tweede houdt door uw ogen op voor brandstichting: U kunt meewerken door uw ogen open te houden en scherp op te letten met wat er in uw omgeving gebeurt. Mocht U iets verdachts zien, ga er op af, grijp, desnoods in, waarschuw de poli tie. Wij hebben in ons land toch al zo wei nig bossen en heide. Bedenk dat het uit eindelijk UW EIGENDOM is dat door brand vernield dreigt te worden..! en zij gaan met dit werk onverdroten voort. Binnenkort zal ook de voetbaljeugd worden ingeschakeld. Zij zullen balpennen gaan verkopen. Ook zal een fancy-fair wor den georganiseerd. Ook zijn reeds giften en toezeggingen in natura gedaan. Een Amersfoorts loodgietersbedrijf verzorgd de sanitaire voorzieningen. Zij brengt al leen de prijzen van het materiaal in reke ning. Een bijzonder gewaardeerde geste Voor de kantine zijn een aantal tafels en stoelen beschikbaar gesteld. Een plaatse lijke horlogerie geeft een klok voor de kantine. De voetbalvereniging staat er echt niet allen voor. Ook van buitenaf ondervindt zij sympathie en steun. De onderinge voetbaltoto van „De Roskam" kwam ook de opbrengst hiervan, ruim 280 gulden, aan de voorzitter overhandi gen. ACHTERVELD In het kader van de akties voor de bouw van de clubgebouw voor de Achterveldse voetbalvereniging wordt er^opzaterdag 20 juni a.s. in „De Roskam" een bingo-avond gehouden. Tus sen de bedrijven door zal er gelegenheid zijn een dansje te maken. Muzikale mede werking verlenen de „Romeo's". Aanvang 19.30 uur. Op zondag 21 juni organiseert de voet balvereniging in „Ons Gebouw" een grote dansavond. Hier zal optreden de in Ach terveld wel zeer populaire groep „Ferrari" Aanvang 20.00 uur. ACHTERVELD Vrijdag 19 juni a.s. wordt in ,De Roskam" een schut- en kla ver jasconcours gehouden Hieraan kan ie dereen deelnemen. Er zijn fraaie prijzen beschikbaar. Aanvang 19.30 uur. ACHTERVELD Tijdens het weekein de hebben ongenode gasten zich een tóe gang verschaft tot de R.K. Kleuterschool aan de Jan van Arkelweg. Zij ontvreemd den een bedrag van ƒ5.000. Door het open breken van laden e.d. is aan het meubli- lair veel schade toegebracht. De politie heeft heeft de zaak in onderzoek. ZONDAG 21 JUNI 1970 ACHTERVELD R.K. kerk za 19 u.: Avondmis; zo 8 en 10 u.: H. Mis en 13 u Lof. LEUSDEN-CENTRUM: N.H-K. 10 u ds v. Zeben uit Apeldoorn 19 u.: ds Willemse uit Amersfoort. R.K. kerk: za 7 u... zo 7.30. 9 u.: Hoog mis; 11 u.:; 17.30 u.:; en 6.30 u.: Lof. LEUSDEN-ZUID: N.H.K. 10 u.: ds Willemse uit Amers foort; 18.30 u.: ds Vos uit Amersfoort. R.K. Huize Don Bosco: 8.30 en 10 u.: Hoogmis; 11.30 u.: AMERSFOORT: G.K. Nieuwe Leusder kerk: 9.30 u jds v. Harmolen; 17 u.: geen dienst. Opstandingskerk: 9.30 u.: ds Lugtig- heid 19 u.i ds Peddemors. Ook dè naamgeving van het nieuwe sportpark kwam op deze vergadering ter sprake. KERSTENS Uit erkentelijkheid voor het vele werk dat de voorzitter, de heer Kerstens, voor de voetbalsport in het algemeen en voor de verwezenlijking van het Achterveldse sportcomplex in het bijzonder heeft ver richt, voerden enkele leden een actie om het sportpark „A.P.G.M. Kerstens Sport park" te gaan noemen. Een zeer grote meerderheid van de ledn had zich voor de vergadering biermede akkoord verklaard. De heer Krstcns toonde zich, toen een groot bord met deze naam naar binnen werd gebracht, wel zeer verrast. Over de definitieve naamgeving kon hij zich nog geen oordeel vormen, maar de geste stelde hij erg op prijs. Tot slot van de vergadering werd nog uitvoerig gedicusiseerd over de te voeren akties om de benodigde gelden voor het clubgbouw bijeen te krijgen. Dik Willigenburg. LEUSDEN/CENTRUM Radio Vero nica's Glorie Kraait Victorie kan mis schien wel van toepassing worden op Dik Willigenburg uit de buurtschap Asschat onder Leusden. De 13-jarige Dik wielrent met wisselende succesjes in Amersfoort en Scherpenzeel en traint bijzonder inten sief op het Tour de Junior parcours, bij zonder ijverig! Elke dag wielrent hij naar Barneveld waar hij leerling is van de Chr. Streekschool, hij is lid van de zwemclub De Haaien (zijn zuster is een beroemd zwemstertjeen heeft al een fikse postzegelverzameling. Hij ontpopt zich ook al als wielerorga- nisator van de Ronde om de „Zandbrin- kermolen" en heeft onder meer als ren ners „gecontracteerd" zijn vader, buur man Herman Zandbrink en de Achter veldse Tourleider (ondanks hoog start- geld toch aan de meet) en ook de dames- wiel rensport activeert hij dan. Dik behoorde vorig jaar nog tot de „wielrermersstal" van Wisman Schoenen maar kennelijk heeft Radio Veronica een hogere gage aangebodenWisman Schoenen leidde hem op en Veronica gaat er de wielervruchten van plukken! Zo is het wielerleven. Publiciteit via Radio Ve ronica zal de ploeg van Barend Dirk Pie- ter, zoon van de familie Van Willigenburg- Hofland, zeker wel krijgen. TOURDORP Een jarige op het Tour kantoor geeft iets feestelijks. De feest vreugde werd vergroot toen de kleine ge let, ruidrager 1969 André Aupers uit Wa tergang en zijn wielervriend Tom Gase uit Landsmeer er „even" voor over kwa men om feestsigaren aan te bieden. De beide wielrennertjes 13 en 14 jaar jong hadden er die dag maar eventjes 140 km voor over om Achterveld v.v. te fietsen op him blinkende racekarretjes: een goe de trainnig! Ate Atema uit Barneveld zal zeker een goede Tour 1970 rijden want het manneke komt dan met een nieuwe racefiets naar Achterveld toe. Ex-geletrui- winnaar Fred van Ast uit Leidsendam is het gips van zijn gebroken been gelukkig kwijt en is al weer aan het trainen ge gaan terwijl Wilfried van den Broek uit Zutphen ondertussen heerlijk van zijn vakantie geniet op Ameland. Voor de zo „zorgzame criticsi": de ren- nertjes die aan de „bevrijdingstocht" deelnamen kregen in Leusden/Zuid ijs Gert Salcmink. DUITSLAND Morgen vrijdag 19 juni viert Gerd Salemink zijn 13e verjaardag. Hij is zijn wielerloopbaan aangevangen ln 1968 en reed nog niet zo sterk. Dat ging in 1969 heel wat beter. Als 12-jarige nam hij deel aan de Internationale Tour de Junior Achterveld en heeft in die week enorm veel wielerervaring opgedaan. In Achterveld leerde hij onbevreesd tussen de wielen te rijden en ook het bochten werk werd vloeiender, hij kwam er in eens goed in en hij zegt dan ook: in de Tourweek heb ik het wielrennen nog veel meer goed geleerd Resultaten bleven dan ook niet uit. In de jeugdwielervierdaagse te Bocholt (Duitsland) wist hij onbetwist het kam pioenschap te behalen en zag er kans om de geletruiwinnaar André Aupers te ver slaan. Hij prolongeerde zijn titel „stadt- meister von Bocholt" in 1969 op veel ster kere wijze. In een open koers te Keulen wist hij van de 75 vertrekkers de eervol le derde plaats te bereiken. Een nog groter succes behaalde hij tus sen 70 vertrekkers in de wielerwedstrijd „Rundum de Kö Dusseldorp" door met een voorsprong van 150 meter als eerste de meet te nemen. Gerd is nog steeds een echte jongen want direct na de wedstrijd trekt hij zich meestal bescheiden terug of vliegt op leuke wijze naar zijn vader toe: en senior en junior beleven in el- kaars armen enkele minuten van vreug de en dankbaarheid. Gerd Salemink komt in de 13e Internationale Tour de Junior Achterveld uit in de Deutsche man- schaft „Favorit-Salemink". aangeboden en omdat dezelfde rennertjes hun rit niet tegelijkertijd beëindigden in Achterveld is de Tourautobestuurder uit de oude auto gestapt en bij zijn vrouw koffie gaan drinken. Verdiend of niet? A.s. zaterdag zullen zes rennertjes die deel uitmaken van de AVRO-ploeg trek ken naar de wielerbaan in Hilversum al waar een vóór-televisiereportage zal wor den gemaakt, 's weeks erop wederom te levisieopnamen in de AVRO studio. Radio Veronica komt met een ploeg uit in de Tour de Junior en over enkele weken zullen dagelijks Tourberichten via Radio Veronica worden weergegeven. Vrijdag in de Tourweek is er groot feest voor de jeugd want dan komt de welbe kende Tineke van Radio Veronica een groot discobal leiden in Ons Gebouw: „zettumop tieners". De Touretalage met tientallen sportbekers is al ingericht bij mevr. Bourgonje-Vermeulen, midden in Achterveld. De 12-13-jarigen nemen twee keer over de ronde van Emelaar 16,8 km en de 14- 15-jarigen één keer de ronde van Eme laar en dan de grote bekende ronde, bij na 30 km. Het publiek kan dan twee keer een finish beleven hetgeen zeer aan trekkelijk zal zijn. De totaalploegindeling kan pas over een goede week bekend worden gemaakt. Inmiddels zijn twee charmante tourmissjes uitverkoren om de winnaars de welverdiende aperatiefjes te schenken. De persoonlijke tijdrit zal gaan over on geveer 1500 meter terwijl het directe wed strijdverslag naast de mobilofoon ook per portofoon voor het peloton zal worden weergegeven. LEUSDEN: Willem v. d. Hoofdakker na de 200 meter wisselslag persoonlijk in gesprek met de bedrijfsleider van het zwembad te Leusden. LEUSDEN Eindelijk begint de rust bij de herenteams van De Haaien terug te keren misschien nog net op tijd om ook in de competitie nog hoge ogen te gooien. Het eerste herenteam van De Haaien hoefde niet te spelen daar hun tegenstander uit Ermelo niet opkwam. Het tweede team echter moest het opne men tegen Zeist 2. De opstelling van het tweede heren team heeft een wijziging ondergaan. Imo Manten en Chris v. d. Wel zullen defini- ker niet verzwakt is bleek wel uit het tief in het eerste spelen. Piet de Bree met een grote ervaring zal het tweed van nu af steunen. Ook Henk Rijnders zal in dit team meespelen. Aan het eerste is ook toegevoegd Willem van de Hoofdakker. Dat het tweede bij deze verandering ze- spel tegen Zeist 2 met soms mooie com binaties wisten zij al zeer snel een grote voorsprong te nemen. Men kon zien dat Pieter de Bree de voorhoede vertrouwen gaf. Zij kon vrijuit spelen met een groot vertrouwen in de achterhoede; deze sloot dan ook zeer goed. Jammer was het, dat men na de wisseling niet in dezelfde speltrant door ging. Met individuele pogingen werd ge probeerd de inmiddels 70 voorsprong uit te breiden. Dit leverde vanzelfspre kend niets op. Indien men in de volgende wedstrijden niet het risico wil lopen dat een tegenstander terug kan komen, dan zal men dit achterwege moeten laten. Het tweede team van De Haaien wist te Scherpenzeel een waterpolotoernooi te winnen. De heren speelden hun eerste wedstrijd tegen DWK 2 uit Barneveld. Di reet al lieten zij zien dat zij sterker ge worden waren. De combinaties lukten en ook de schoten. Zij wonnen met 3—0. In de eerste wedstrijd tegen Poseidon was de oude fout even teruggekomen. Men besloot bij de aanval het doel van de tegenstander af. Neem daarbij dat bij Po seidon twee schoten van grote afstand roos troffen en dit slechts eenmaal bij De Haaien lukte, dan ziet men dat deze strijd verloren ging. Tegen Brandenburg ging het allemaal weer veel soepeler; de combinaties lukten weer. Er werd soms leuk gewisseld van plaats. Resultaat een winst van 20. De winst tegen Brandenburg leverde di rect een beslissingswedstrijd op tussen beide laatste ploegen daar Poseidon zich ook vergaloppeerd had. Deze beslissings wedstrijd eindigde in een 20 overwin ning voor De Haaien. Dit. had tot gevolg dat men als overwinnaar Scherpenzeel kon verlaten. ACHTERVELD Nu er vier wed strijdavonden hebben plaatsgevonden be gint zich in het totaalklassement van de schietvereniging "Ons Genoegen" al een kopgroep je te vormen. Joh. van de Hen gel en J. van Rossum hebben zich met elk 337 punten de beste plaatsen ver overd. Hun grote rivaal B. Voskuilen, heeft nog inhaalbeurten te schieten en kan zeker nog voor verrassingen zorgen. Uitslag vierde ronde: 1. J. van Rossum 88 pt 2. M. Pothof 88 pt 3 H. van Ruitenbeek 85 pt 4. J. Pepping 83 pt 5. J. Voorburg Gzn 33 pt 6. G. Schimmel 81 pt 7. W. van de Kletersteeg 78 pt 8. J. J. van Hamersveld 77 pt 9. J. E. van Hamersveld 76 pt 10. Joh. van de Hengel 75 pt 11. J. Baaiman 44 pt Totaalklassement: 1 Joh. van de Hengel 337 pt 2. J. van Rossum 337 pt 3. J. Pepping 331 pt 4. M. Pothof 328 pt 5. H. van Ruitenbeek 327 pt 6. J. Voorburg Gzn 305 pt 7. G. Schimmel 298 pt 8. W. van de Kletersteeg 286 pt 9. J. J. van Hamersveld 269 pt 10. J. Baaiman 221 pt ACHTERVELD Het voetbaltoernooi van de K.P.J. kring Amersfoort, georgani seerd door de afdeling Achterveld, is ge ëindigd in een zege voor het team van Eemnes. Zij eindigden met een gelijk aantal punten tezamen met de afdeling Hamersveld. Na het nemen van de straf schoppen mochten zij zich evenwel win naar van liet toernooi noemen. Een uit slag die geheel niet in de lijn der ver wachtingen lag. De afdelingen Achterveld en Hamersveld stonden er na de eerste wedstrijddag namelijk het beste voor. Iedereen had dan ook verwacht dat de strijd om de eerste plaats tussen deze beide ploegen zou plaatsvinden. Het Hamersveldse team wist zich uit stekend te handhaven door overwinnin- gen op resp. Achterveld, Hoogland en Hooglanderveen B Achterveld was deze tweede wedstrijddag wel zeer onfortuin lijk. zij verloor van Hamersveld, Hoog landerveen en Soest De overwinning op Eemnes B was voor dit team niet vol doende om mee te strijden voor de kam pioensbeker. LEUSDEN De sectie handbal van Im pala nam met vier teams deel aan het grote handbaltoernooi van Limvio te Baarn. Zij smaakte het genoegen met vier eerste prijzen thuis te komen. Alle wed strijden werden gewonnen en er viel vol op van goed spel te genieten. Begunstigd door uitstekend weer voor sport en ge leid door een voortreffelijke organisatie mag van een zeer geslaagd toernooi ge sproken worden. Impala nam deel met een herensenio ren-, een damesjunioren-, een meisjes- adspiranten- en een meisjes pupillenteam. De heren senioren troffen een nogal zwa re poule doch wisten dankzij voortreffe lijk spel en een grote inzet alle drie ae wedstrijden toch te winnen. De uitslagen logen er zelfs niet om namelijk 93, 104 en 81. De dames junioren wonnen de eerste wedstrijd reglementair met 50 daar hun tegenstandsters niet op kwamen dagen. De andere twee wedstrij den werden gewonnen met 6—0 en 9—3. Het resultaat was ook hier een verdien de eerste plaats. De meisjes adspiranten zagen in de eerste wedstrijd een glaszuiver doelpunt afgekeurd en moesten het met een gelijk spel (11) doen. Zij wisten echter de bei de andere wedstrijden in winst om te zet ten 64 en 41. Dit betekende voldoende voor een eerste plaats! De meisjes pupil len tenslotte die feitelijk hun eerste wed strijd speelden brachten het er ook uit stekend van af. Zij wonnen met 10. 50 en 40. Een zeer leuk resultaat voor deze kleine meisjes en tevens een mooie stimulans om door te gaan. Leuk was het ook om te zien hoe de ouderen als ze even niet hoefde te spelen bij de wedstrijden van de jongeren aan wezig waren. Met enthousiasme moedig den zij ze aan vanaf de zijlijn en gaven de nodige aanwijzingen. Andersom was vanzelf hetzelfde het ge val. De kleinen moedigden luidkeels de teams van de ouderen aan. Dit was club geest in de ware zin van het woord, voor de vereniging Impala moet dit een groot genoegen zijn. Op een toernooi is dit van groot belang met geest en een goede sfeer is men zeer sterk. Een geslaagde dag voor de hele vereni ging zeer tevreden deelnemers en deel neemsters plus vier bekers en twee vaan tjes voor de prijzenkast was het resultaat van deze zondag. Uitslag van de tweede wedstrijddag van het K.P.J.-toernooi: HooglandSoest' 01 AchterveldHamersveld 02 Hooglanderveen BHooglanderveen A Eemnes ASoest 11 HooglandHamersveld 04 AchterveldEemnes B 40 Hooglanderveen BSoest 12 Eemnes AHamersveld 20 HooglandEemnes B 3—0 AchterveldHooglanderveen A 0—2 Hooglanderveen BHamersveld 03 Ec-mnes BEemnes A 39 HooglandHooglanderveen A 03 AchterveldSoest 02 1. Eemnes A 6—10 2. Hamersveld 6—10 3. Achterveld 6— 8 4. Hooglanderveen A 6— 8 5. Hoogland 6— 3 6. Hooglanderveen B 6— 3 7. Eemnes B 6— 0 De wedstrijden van de afdeling Soest zijn niet in dè eindstand opgenomen. Zij moesten hun elftal aanvullen met niet- K PJ.-ers en speelden dus buiten mede dinging aan het toernooi mee. Het toernooi werd des avonds besloten met een grote dansavond te Achterveld "Unit Gloria" verleende hier haar muzi kale medewerking. TOURDORP Laten we iets beteke nen voor elkaar! Het hoofd van de huis vestingscommissie der internationale Tour de Junior Achterveld zit hopeloos met de handen in het haar. Momenteel kunnen ven de 120 ingeschreven deelne mers er 35 niet starten. Het is namelijk zo dat voor deze rennertjes van 1215 jaar nog geen gastgezinnen zijn. Vorige jaren waren er voldoende Tour gastgezinnen maar de afgelopen maan den hoorde de heer H. C. van Dijk, Pater Stormstraat 6 te Achterveld, als hoofd van de huisvestingscommissie, meerma len. „Ik heb al enkele jaren achtereen een rennertje gehad, laat nu een ander ook maar eens een rennertje nemen." Maar daarmede is de zaak nu nog niet opgelost. Wanneer deze 35 rennertjes geen Tourgastgezin hebben zullen ze niet kunnen starten, hetgeen de aantrekkelijk heid van de Tour danig zal aantasten. Wil het toch wel unieke evenement op goede attractieve wijze doorgang kunnen vinden dan dienen de 35 rennertjes zeker aan de meet te komen. Lukt dat niet dan za! het bestaan van de Tour zeker vol gend jaar zwaar worden en of het dan doorgang kan vinden valt te betwijfelen Daarom een dringend en vriendelijk ver zoek aan de inwoners van Achterveld, Stoutenburg, Hamersveld en Leusden Centrum om indien mogelijk een Tour- rennertje van 2025 juli a.s. gastvrijheid te geven Opgaven worden gaarne inge wacht mondeling of schriftelijk bij ge noemd hoofd van de huisvestingscommis sie of aan het Tourkantoor, tel. (03425) 481 a.u.b. wel dan goede opgave van naam en volledig adres. Dan zal de 13e Inter nationale Tour de Junior Achterveld geen „ongelukstour" behoeven te worden. Daaromlaten we iets betekenen voor elkaar! S3NIM33

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6