Afdeling onbetwist Leusden/Centrum de sterkste REGIONAAL WIELERNIEEWS TOUR ©P TV Haaien op alle wonnen fronten Tour de Junior leverancier van grote figuren in de wielersport KPJ-KRING AMERSFOORT SPORTTOERNOOI ACHTERVELD OP DE DERDE PLAATS VELUWE/VALLEI Er verschenen dit keer slechts negentien renners in de zater dagmiddag competitie van de Ren- en Tourclub Amersfoort" aan de start om de wekelijkse strijd om de punten te le veren. En de negentien aanwezige ren ners kregen in het ene uur dat zij op het parcours vertoefden verschillende weer types voorgeschoteld. De uurswedstrijd begon in de broeiende hitte maar was nog nauwelijks aan de gang of deze hitte sloeg om in een bijna stormachtige wind. hetgeen weer gevolgd werd door een re genbui en het ouderwetse Nederlandse weertype. Door al deze veranderingen werd de afstand gering gehouden en was hot binnen een uur bekeken. Jcugdrenners en veteranen: Er gingen vijf jeugdrenners van start voor drie ronden. Meteen in de eerste ronden waren het Wout Lansing en Dick van Willigenburg die er geen twijfel over lieten bestaan wie in dit gezelschap de sterksten waren. Eendrachtig werkten de gelijk van postuur zijnde renners samen en bezorgden de andere drie een kansloze achterstand. Na drie rondn ging het gevecht om de eerste plaats dan ook tus- sein deze twee waarbij Dick van Willigen burg zich niet snel gewonnen wilde geven en zeer lang aan bleef dringen. Wout bleek echter over de sterkere eindsprint te beschikken en kon zodoende zegevieren Achter dit tweetal reed Dirk Jan Kuijpers zijn metgezellen in de laatste meters los en werd derde. Uitslag jeugd: 1. Wout Lansing. Scherpenzeel, 5 pnt. 2. Dick van Willigenburg. Hamersveld. 4 pnt. 3. Dirk Jan Kuijpers. Leusden, 3 pnt. 4. Bert van Schalk, Scherpenzeel. 2 pnt. 5. Wim Dekker, Amersfoort, 1 pnt. In de veteranen klasse moest de heer Dekker het ditmaal stellen zonder zijn veelal enige rivaal Almekinders. Gezien de weersgesteldheid bepaalde Dekker zich uitsluitend tot het uitrijden der afstand en het binnenhalen der punten. Uitslag veteranen: 1. W. Dekker, Amersfoort, 3 pnt. Hans Badenbroek en Cees Roeloffs wa ren de enige deelnemers bij de adspi- ranten. Hans Badenbroek wist zich de sterkere over zijn enige rivaal en liet dat ook zien met een lange solo. Gemakke lijk liep hij van zijn tegenstander weg en verdedigde zijn voorsprong met succes Uitslag adspiranten: 1. Hans Badenbroek. Amersfoort, 3 pnt 2. Cees Roeloffs, Amersfoort, 2 pnt. Evert Smit versloeg Peter Kuijpers: Van de vier gestarte nieuwelingen en vie len er snel twee af. Het tempo van Evert Smit en Peter Kuijpers lag zo hoog dat Cor Nijhoff en Harry Brouwer zich al snel gewonnen gaven. Smit en Kuijpers onderhielden een hoog tempo en hun voorsprong groeide iedere ronde. De ge staag doorrijdende Harry Brouwer wist op zijn beurt Cor Nijhoff achter zich te laten en zo naar de derde plaats te rijden. Kuijpers en Smit bleven bij elkaar en de eindsprint zou de beslissing moeten bren gen. Met een half wiel voorsprong werd deze sprint gewonnen door Evert Smit De uitslag der nieuwelingen: 1. Evert Smit, Amersfoort, 4 pnt. 2. Peter Kuijpers, Leusden, 3 pnt. 3. Harry Brouwer, Hoogland, 2 pnt. 4. Cor Nijhoff. Maarn, 1 pnt. Gijs Brouwer snelste amateur: Met gastrenner Arnold Lavieren van de „Meteoor" uit Doodewaard vertrokken vier amateurs zonder de te laat verschij nende Jan Vlastuin. Gijs Brouwer en Ar nold Lavieren gingen meteen op de vlucht en lieten Gerrit Heuveling en Hennie Hen driksen op grote achterstand staan. Jan Vlastuin die na één ronde in de strijd kwam begon op de achterstand van Hen- driksen en Heuveling: fietste op het grote mes na een achtervolging van vijf ronden naar de twee kopmensen toe. vertoefde slechts korte tijd in de kopgroep en staakte vroegtijdig, na een kort maar krachtig optreden, deze competitierit. G. Brouwer in de hiervoor de meeste pun ten en de uitslag was: 1. Gijs Brouwer, Hoogland. 5 pnt. 2. Gerrit Heuveling. Bunschoten, 4 pnt. 3. Hennie Hendriksen. Rlienen, 3 pnt. Cees Boogaard en Bert van Egmond staakten halverwege de wedstrijd de strijd. Wim Pater behaalde sprintzege: In de zomeravondcompetitie versche nen vijf en twintig ïenners aan de start Men deed het ditmaal met een gezamen lijke amateur- en nieuwelingen start zo dat een groep van vijftien renners gelijk tijdig kon vertrekken De gebruikelijke schermutselingen volgden waardoor het veld in verschillende groepje uit een viel. Eerst waren het Evert Smit en Rolf Sas die voorop reden, later ontstond er een groepje van vier met Ton Brons. Wim Pater. Evert Smit en Rolf Sas. Waarvan er aanvankelijk drie overbleven toen Rolf Sas afviel. Ht kwam toch weer allemaal bij elkaar met he1- gevolg een eindsprint Deze eindsprint werd „natuurlijk" gewon nen door de Provinciaal Kampioen bij de nieuwelingen Wim Pater. En zo werd de uitslag: 1. Wim Parter, Bameveld. 10 pnt. 2. Evert Smit. Amersfoort, s pnt 3. Johan Ossendrijver. Achterveld, 8 pnt 4. Adrie Spelt, Putten. 7 prf. 5. Rijk Vink, Lunteren, buiten mede dinging. 6. Peter Kuijpers. Leusden 6 pnt. 7. Mees Wagensveld, Woudenberg, 5 pnt 8. Cor Nijhoff, Maarn, 4 pnt. 9. De door pech getroffen Jan Zwaag- man, Bameveld, 3 pnt. 10. Harry Brouwer. Hoogland. 2 pnt. Slechts twee amateurs namen de wed strijd serieus en van die twee was de fel spurtende Dick Vervloet de snelste. Ton Brons had nog een extra handicap door zijn voorvork te breken. Max de Vries deed het na zijn trainingsrit rustig aan en eindigde op de vierde plaats. Uitslag ama teurs. 1. -Dick Vervloet, Amersfoort. 4 pnt. 2. Ton Brons. Amersfoort. 3 pnt, 3. Gerrit Heuveling. Bunschoten 2 pnt. 4 Max de Vries, Amersfoort 1 pnt. Cees Berkhof was bij de passage van de grote groep de slimste en hij nestelde zich er midden tussen. Hans Badenbroek kon dat ook nog even doen maar verloor later het contact, hetgeen Cees Roeloffs al eerder deed. En in deze volgorde kwa men de renners ook over de streep Bij de jeugdrenners wisten Wout Lansing en Dick van Willigenburg een aardige voor sprong op te bouwen maar tegen het ein de werden zij toch ingelopen door de drie achtervolgers, waarvan Dirk Jan Kuij pers toonde over de sterkste sprint te be zitten En de meeste punten binnenhaalde voor Wout Lansing. Dick van Willigenburg Wim Dekker en de met een leeglopende band kampende Bert van Schaik. Vete raan Dekker maakte korte metten met zijn tegenstander Almekinders. Met zeventien renners aan de start kon de Scherpenzeelse Wielervereniging „De Valleirenners de zaterdagse competitierit laten verrijden in Leersum. Jeugdrenners: De C jeugd rijder? behoefden slechts één ronde af te leggen. Chris van der Lugt uit Leersum wist na deze éne ronde als eerste te finishen nog juist voor de goed meekomende Paul Laurens. Uitslag: 1. Chis van der Lugt. Leersum 2. Paul Laurens, Leersum. Wim Veldhuizen uit Amerongen was in de B-jeugd klasse de enige deelnemer En met het uitrijden van de voorgeschre ven afstand behaalde Wim de punten. Uit slag: 1. Wim Veldhuizen. Amerongen. Er waren vier A-jeugd renners die bij hun strijd elkaar nauwlett-end in het oog hielden en geen meter ruimte gunden. De eindsprint moest de beslissing brengen en deze was voor Dion van Bommel. Uit slag: 1. Dion van Bommel. Veenendaal. 2. Guus Helms. Veenendaal. 3. Jan van Dijk, Veenendaal. Harry van Leeuwen staakte de strijd #Adspirant: ^dspirant Gert Hol behoefd slechts met één concurrent af te rekenen, dat deed hij dan op vakkundige wijze. Uilslag 1. Gert Hol, Lunteren. 2. Harry de Jong, Veenendaal. De nieuwelingen kregen acht ronden voorgeschoteld. Na een tweetal ronden viel de groep van acht uiteen in twee kwartetten. En voorop reden Rolf Sas. Jan Hoksbergen, Evert Blotenburg en Bert Quint. Via een wat onregelmatige eind fase wist Rolf Sas deze rit op zijn naam te brengen, Uitslag:: 1. Rolf Sas, Scherpenzeel. 2. Jan Holksbergen, Rhenen. 3. Evert Blotenburg. Leusdeh. 4 Bert Quint. Rhenen. 5. Arie van de Wetering. Rhenen. 6. De Jong. „Pedaalridders". Amersfoort. 7. Hans Helms. Veenendaal. 8. Teus van Doorn, Rhenen. In de Ronde van Arnhem wis de Ame- rongse Jeugdrenner Wim Veldhuizen een fraai-e zesde plaats te behalen uit een veld van vijf en twintig deelnemers. Voor de Ronde van Scherpenzeel be staat van de zijde der renners en- de zijde va het bedrijfsleven grote belang stelling. Ook ditmaal hebben de bedrijven en wielerminnenden een enorme hoeveel heid aan prijzen en premies geschonken Aanstaande zaterdag 4 juli wordt de Ron de van Scherpenzeel gehouden met start en finish aan de Eikenlaan en de navol gende starttijden: voor de jeugd 16.30 uur. Adspiranten 17.30 uur. Nieuwelingen 18.30 uur. Grote favorieten bij de adspiranten zijn Alex Bongers en Leo Steur, terwijl Fred Snabel en H Booy zeker tot de kanshebbers gerekend moeten worden. Klinkende namen verschijnen aan de start bij de nieuwelingen en dat onder andere: de winnaar van het vorig jaar Rijk Vink uit Lunteren; de sterke Wim Pater uit Bameveld. Fons Veldhuizen, Culemborg; Chris Bongers. Apeldoorn: G. Nederhof, Maarssen de Gelderse kampi oen Mohlman en van de zijde der Vallei renners. Co Janssen. Bert Quint, Jan Holksbergen en de gebroeders Sas. Arnold Voogt derde te Zuilen. In de ronde van Zuilen reed de Scher penzeelse Amstelbier coureur- Arnold Voogt zeer sterk Op het één kilometer vond Voogt de kans om zijn explosies te plaatsen. Steeds was hij voorin de groep te vinden en sleepte dan ook dc meeste prijzen in de wacht. Wim van Middelaar was niet zo gelukkig tijdens deze rit. want na een valpartij moest hij de strijd sta ken. Arnold Voogt won alle premie klasse- scmenten en werd bezitter van de leiders- prijs. Hij had zich echter tijdens de wed strijd zo veel gegeven dat hij in de eind sprint met de d rde plaats genoegens moest nemen. Jos Schipper won dtze ron de terwijl J. Vlastuin dor 't winnen van de sprint van het peloton de elfde plaats voor zich opeiste. Arnold Voogt tweede te Wezep. In de legerplaats Wezep heeft Arnold Voogt weer van zich doen spreken. Niet op het programma staand, kon Voogt in deze koers nog bijschrijven dankte de jury met het behalen van de tweede plaats Halverwege de tachtig kilometer wedstrijd ontstond er een kopgroep van die man en dat was meteen de beslissende vlucht. Fred Niemeyer, Arnold Voogt en Evert Dickhof zorgde aan de kop voor een hoog tempo en een eendrachtige sa menwerking. Zij konden niet terugge pakt worden ook niet door een tegen het einde ontstane sterke vluchtersgroep. De eindsprint was natuurlijk voor de rappe Freddy Niemeyer voor Arnold Voogt en Evert Dickhof. Jan van de Beek behaalde in de pelotonssprint een zesde plaats en kon daardoor de vijftiende prijs in de wacht slepen. O Wim Pater tweede te Swifterbant. In drie nationale rondes verscheen Wim Pater aan de start en in even zovele ron des ging Wim Pater uit Bameveld weer prijzen slepen. Met zeventig deelnemers ging Wim Pater van start in de Ronde van Meppel. Slechts vijf en dertig renners wisten deze wedstrijd over veertig kilo meter tot een goed einde te brengen. Te gen het einde lagen vijf man met slechts twintig meter voorsprong aan de kop van het veld. Bij deze vijf bevond zich Wim Pater die echter tegelijk met een vijfde plaats genoegen moest nemen. Uit de vijf en vijftig deelnemers aan de Ronde van Swifterband in de Noord-Oost Polder behaalde de Barnevelder een zeer fraaie tweede plaats. Er was één man weg gesprongen (Goorman uit Zutphen, die hier zijn tweede overwinning behaalde) die werd gevolgd door een groep van drie man waarachter zich het peloton bevond. In het peloton zat toen nog Wim Pater. Met nog zes ronden te rijden, van deze wedstrijd over zeventig kilometer, sprong Wim Pater uit het peloton v/eg. In twee ronden tijd wist hij zich bij de drie achtervolgers te voegen, waarvan hij tenslotte de eindsprint wist te win nen. Slechts vijf en twintig man reden de ze wedstrijd uit. In Boven-Karspel viel er niet veel suc ces te behalen voor Wim Pater. Er waren nog slechts vijf en twintig renners in de strijd toen twintig kilometer voor het einde Paters ketting er af liep en hij moest de strijd staken. Onderweg had hij nog wel drie premies op zak gestoken TOURDORP Terwijl vijf Tour de Junior Achterveld-rennetjes onder de he te lampen stonden voor de televisieopna men vanwege een AVRO jeugduitzending kwam het verrassende bericht door dat hun kopman Ronnie Zieleman bij de na tionale kampioenschappen op Zandvoort op banddikte verschil als tweede was ge finisht. Dus de AVRO-ploeg komt met een zilveren wielrenner naar Achterveld toe Na de televisieopnamen van vorige week op de Smt Anna's berg moesten de renners vanuit Achterveld vertrekken voor opnamen in de studio. Om goed negen uur waren de uitverkoren renners al op het Tourkantoor en werd er gewacht tot half tien op nog één renner. Deze kwam niet opdagen. Toen werd er naar zijn huis gereden maar daar was hij ook niet. Di rect telefonisch contact opgenomen met de ongeduldige Avro televisiemensen in Bussum en na enig beraad werd er ge steld: „U bent verplicht met uw aantal renners te komen." Nog maar even gewacht, tevergeefs. Toen werd Louis van Hamersveld telefonisch opgeroepen, die zeer enthousiast was dat de Avro hem in de ploeg wilde hebben. Maar door het oponthoud kwam de ploeg twintig minu ten over tijd in de Vitus Studio aan; de Avro cameramensen hadden geïmprovi seerd met een andere groep. Tot grote schrik van mej. Mieke Benda, die de regie had, waren er geen koers- truien aangekomen die na ettelijke tele foontjes met de importeur en stations toch nog in Amersfoort waren aangeko men. Met een snelle taxi werden ze ge haald. Ondertussen bijzonder gastvrij ont haal in de kantine met volop dranken en brood, er kwam geen einde aan. De gezel ligste prater was ongetwijfeld de 13-Jarige Rinus Stroes uit Hilversum, heerlijk on derhoudend. Een manneke van zo'n elf jaar nam niet bepaald vlot de vraaggesprekjes af met de renners en bleek de 13-jarige An- dré Martens al een goede prognose te ge ven van de Tour de France. Con Bunt ver telde dat hij meestal voorin zat. Wim van Empelen vond het fijn dat zijn kopman zo sterk gereden had bij de Nederlandse kampioenschappen en Louis van Hamers veld gebruikt altijd thee met veel suiker inplaats van doping. Op de monitor was alles direct te volgen. Ook de eerdere op namen op de wielerbaan en de bergcross sprongen goed naar voren en de petklep- pen toonden heel duidelijk aan dat het renners waren van de Tour de Junior Achterveld. In de Tourweek komen de Avro televisiemensen weer naar Achter veld toe en zullen er vooral opnamen ma ken van hun eigen Avro renners Ronnie, Wim, Louis. Adré. Rinus en Connie. En de jongens vinden het machtig. Allicht! en al met al geen vergeefse reis gemaakt Uit Boven-Karspel kwam hij toch naar huis met de bloemen daar hij voor de wedstrijd met de andere Provinciale Kam pioenen werd gehuldigd. Jan van de Beek snelste klimmer. Voor de tweede maal verschenen de renners van de Ren- en Tourclub „Amers foort" aan de voet van de Amerongse berg om elkaar daar de zege in een tijd- klim te bestwisten. Onder die drie en twintig coureurs drie gast renners en dat waren Rijk Vink, Ate Atema, en Loet van Hamersveld. Evenals in de eerste rit was Jan van de Beek ook ditmaal de snelste en hij ging in drie minuten en acht en vijf tig seconden omhoog. Bij de nieuwelingen was Hans Marcus de snelste in vier minu ten en dertien seconden. De volledige uitslagen waren: Amateurs: 1. Jan van de Beek, Bameveld, 3 min 58 seconden. 2. Dick Vervloet, Amersfoort, 4 min. 19 seconden. 3. Wout van Eede, Voorthuizen. 4 min. 22 seconden. 4. Hennie Hendriksen, Rhenen, 4 in. 47 seconden. 5. Toine Dorrestein, Amersfoort, 4 min. 52 seconden. Nieuwelingen: 1. Hans Marcus, Ederveen, 4 min. 13 sec. 2. Gastrenner Rijk Vink. Lunteren, 4 min 18 seconden. 3. Peter Kuijpers. Leusden, 4 min. 20 sec 4. Adrie Speld, Putten, 4 min. 21 sec. 5. Cor Nijhoff, Maarn, 4 min 25 sec. 6. Evert Smit, Amersfoort. 4 min. 26 sec 7. Jan Zwaagman, Bameveld, 4 min 28 seconden. 8. Johan Ossendrijver, Achterveld, 4 min 38 seconden. 9. Harry Brouwer, Hoogland, 4 min. 55 seconden. Adspiranten: 1. Hans Badenbroek, Amersfoort, 4 min 48 sec. 2. Cees Berkhof, Bameveld, 4 min, 48V2 seconden. 3. Ate Atema, Bameveld. 4 min. 51 sec. 4. Cees Roeloffs, Amersfoort, 4 min. 56 seconden. A-Jeugd: 1. Dick Willigenburg, Hamersveld, 4 min. 51 sec. 2. Gastrenner Loet van Hamersveld, Ach terveld, 5 min. 18 sec. 3. Dirk Jan Kuijpers, Leusden, 5 min. 42 sec. TOURDORP ACHTERVELD Met recht kan de internationale Tour de Ju nior naar voren brengen dat verschillen de rennertjes sterk zijn doorgedrongen tot dc internationale top. Het was Leo Duyn- dam die als amper 14-jarige knaap zijn wielerloopbaan vestigde in de Tour de Junior en ook nog een etappe wist te winnen. Leo Duyndam rijdt momenteel mee in de Tour dc France en zit nog steeds voorin, op de tweede dag een eer volle zesde plaats. Mattic de Koning die vóór hij aan de Tour de Junior deelnam nog nooit op een racefiets had gezeten is geselecteerd voor de amateurploeg welke zal deelnemen aan de wereldkampioen schappen. Hennie Kuiper uit Denekamp die ook voor het eerst op een racefiets zat in de Toer de Junior won het zilver bij de Nederlandse kampioenschappen cn evenals Mattie de Koning won ook hij overtuigend de provinciale titel. Aan de 13e Tour de Junior over en kele weken zal wederom deelnemen de zeer sterk rijdende Ronnie Zieleman uit Amsterdam die bij de nationale adspiran- tenkampioenschappen op Zandvoort eer vol't zilver won. Ronnie was afgelopen za terdag met de Tour ri 1 Junior Achterveld pet op, op 't teh 1rm in een jeugd uitzending van de AVRO. Aan de komende Tour de Junior neemt ook deel de sterk rijdende Fries Jorke Wielm:,x uit Drach ten. derde bij de provinciale kampioen schappen. Gerrit Leferink die ook voor het eerst in de Tour de Junior op een racefiets zat. werd tweede van de pro vincie Overijssel eo maakt deel uit van de sterke Nederland 0 militaire ploeg; hij behaalde al vele ko< rsoverwlnningen. In het gouden favoriet cnboek van de Tour de Junior staan voorts nog de sterke Arnold Voogt, derde van de provincie Utrecht, de Barnevelder Wim F a r nieuweling kam pioen van Utrecht en Joop Schaafsma (crosskampioen Utrecht). Sterke deelne mers dit jaar zijn ook Fred Snabel en Gert van den Hemel die tweede en derde werden bij de provinciale adspiranten- kampioenschap. Het Achterveld Tourkantoor is al bar druk met de 01 nisatie van de 13e internationale Tour de Junior maar de mogelijkheid is er kor aanwezig om alle provinciale kampioenen naar Achterveld te krijgen en zo als de zilveren en bron zen medaillewinnaars! Voor 1971 kunnen zelfs Engelsen, Fran sen en Zweden worden aanget rokken maar zo op de duur zou het teveel kunnen ver gen van het Tourkantoor cn in de Franse en Zweedse taal is de Toursecretaris ook maar heel zwakjes. Het kopwerk is nu al topzwaar. LEUSDEN De adspiranten-jongens van de Haaien hebben in Putten de adspi ranten van Triton volledig overklast. Met groot gemak konden deze knapen tot sco ren komen. In tegenstelling met dc vorige wedstrijd, bleven zij nu voortdurend spe len. Vooral G. v. d. Linden was in deze wedstrijd zeer produktief met 5 doelpun ten op zijn naam was hij de onbetwiste topscorer. Ries Paskcr en Wouter Vrolijk maakten er ook ieder 1. Hans de Smalen liet zich in- samenwerking met de goede achterhoede niet verschalken zodat de einduitslag 7-0 was. Ook de dames hadden het tegen La ga uit Zeist niet al te moeilijk Dicky Duins- bergen wist vlak na het beginsignaal te scoren waardoor men al vrij spoedig met een voorsprong speelde. Onbelemmerd konden de dames zich nu op het spel gooien. Laga kon voor de rust slechts eenmaal tot score komen, terwijl bij de Haaien de goed draaiende voorhoede, be staande uit Gerda Roest, Nel v. d. Boom a: ETAIN ETAOI NNO ETAOIN AOI gesteund door Dicky Duinsbergen nog 3 maal tot scoren kwam. Na de rust het zelfde spelbeeld een hevig aanvallend Haaienteam met La a volledig in de ver dediging. Nel v. d. Blom wist ondanks de ze hechte verried 1 ing no; tweemaal te scoren. Het tweede herent .m wist het tegen Zwemlust 5 tot ec-n 4-2 overwinning te brengen. Ook nu weer was dit tweede team niet compleet Iians Hamers kampte met een blessure. Invaller hiervoor was Dietrich die het met de midvoor van Zwemlust een al wat oudere, doch zeer er varen rot in het vak. noga! eens moeilijk had. Over het bestond het team van Zwemlust uit oudere spelers wat tot gevolg had dat ondanks de grotere erva ring, de snelheid van de Haaien de door slag gaf: 4-2. Bert Wallet langzamerhand zijn oude vorm weer terug vindend wist de 4 doelpunten voor de Haaien te sco ren. LEUSDEN Op de slntelbaan van de atletiekvereniging Altis zijn afgelopen zondag de KPJ (kring Amersfoort) atle- tiekkamploenschappen gehouden. De tal rijke belangstellenden zagen een onge trainde afdeling Leusden/Centrum voor de zesde achtereenvolgende maal als groot triomphator voor de dag komen. De sterkte van Leusden/Centrum kwam later nog eens tot uiting toen bekend werd, dat men ook het volksdansen en de vijfkamp had gewonnen. De volgende ge lukkige winnaars ontvingen uit handen van de KPJ, kring Amersfoort voorzitter, Wim van Dijk, hun prijs. DAMES Verspringen mtr 1. Ria Berg. Leusden-Centrum 4.23 2. Ans Hilhorst, Hoogland 3.96 3. Lida van de Wart, Eemnes 3,94 80 meter horden sec. 1. Ria Berg, Leusden-Centrum 15.4 2. Agnes v. 't Klooster, Leusden-C 16.8 3. Thea v. Hamersveld, Achterveld 16,8 Hoogspringen mtr 1. Ans Hilhorst, Hoogland 1.25 2. Ria Berg, Leusden-Centrum 1.25 3. Riet Tondeur, Hoogland 1,25 4 x 100 m. estafette min. 1. Leusden-Centrum 1.2.7 2. Achterveld 1.5.1 3. Eemnes 1.5.9 Kogelstoten mtr 1. Willy v. Middelaar. Achterveld 9.43 2. Lida van Stoutenburg, Eemnes 8.83 3. Ria Berg. Leusden-Centrum 77 100 meter sec. 1 Ria Berg. Leusden-Cent rum 13.4 2 Ida v. d Bremer, Leusden-C. 14,2 3. Riei Tondeur. Hoogland 15,7 Eindklassement dames pnt 1. Leusden-Centrum 77 2. Hoogland 48 Eemnes Achterveld Ria Berg boekte de beste persoonlijke prestaties. Vier eerste, één tweede en één derde plaats zijn toch uitstekende prestaties te noemen. HEREN Verspringen mtr 1. Jan v. Houten, Leusden-Centrum 5.43 2. Herman v. Roomen, Leusden-C. 5,29 3. Joop Veen, Eemnes 5,15 Hoogspringen 1. Anton v. Roomen. Leusden-C. 1,60 2. Henk Blom. Hooglanderveen 1,45 3. Jan Calis. Eemnes min. 4.41 1 4.41.4 4.48.7 4.49.0 1500 meter 1. Henk v. 't Klooster. Leus'clen-C. 2. Peter v. Dijk, Achterveld 3. Pronk (buiten meri.) 4. Ab Hoogland, Leusden-C. Dit laatste nummer was bijzondei speotaculair, want Achtervelds „ge heime wapen" Peter van Dijk heeft Henk van 't Klooster tot op de streep belaagd. De grote favoriet van de ze;ie op de 1500 meter Ab Hoogland had be paald z'n dag niet en eindigde als vierde na gastloper Pronk uit Naar- den. Eindklassement heren 1. Leusden-Centrum 2. Eemnes 3. Hoogland 4. Achterveld 5. Hooglanderveen Volksdansen 1. Leusden-Cr r.l r".'.ly 2. Hooglanderveen 1*45 1' 3. Hoogland Zweedse estafette min. 1. Leusden-Centrum 2.20.0 1 L 2. Hamersveld B en Eemnes 2.27.2 3. Achterveld 2.31.6 Kogelstoten mtr 1. Wim v. Middelaar, Achterveld 12.61 2. Kees v. d. Akker, Eemnes 12.19 3. Wis v. Voskuilen, Lc.'sden-C. 11,42 Hink-stap-sprong 1. Jan Wiggerts, Eemnes 11,58 2. Herman v. Roomen, Leusden-C. 11.03 3. Ries v. Middelaar, Hoogland 10,87 100 meter sec. 1. Jan van Harten, Leusden-C. 12,0 2. Henk v. 't Klooster, Leusden-C. 12.2 j Vijf kamp Leusden-Centrum 2. Eemnes 3. Achterveld 4. Hoogland pnl 117 97 62 52 20 30.5 2: :.5 26,5 De winnaars van do diverse onderdelen en voetbalkampioen .emr.es en volleybal kampioen Leusden C entrum mogen mee doen aan dc gewestelijke KPJ kampioen schappen. Deze wedstrijden worden op 16 augustus in Raalic gehouden. Na afloop van het toernooi toog men naar Concordia in Hoogland, waar onder muziek van Th:- laines uit Zeist dt spieren voor een rock en rolletje werden 3. Gerard v. 't Klooster, Leusden C. 12,3 I losgemaakt.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4