Het bloedbad in Hollywood en de waarheid over Sharon Tate Jeugdbeweging hield wandelpuzzeltocht Groot avond concours Nimmerdor Plattelandsjongeren op naar Vierkamp KRAAMVROUW EN KRAAMHEER Geslaagd voor kandidaatsexamen PREDIKBEURTEN Met raad en daajf^ DONDERDAG 9 JULI 1970 HAMERSVELD Vrijdagavond orga niseerde de jeugdbeweging een wandel puzzeltocht voor dc jeugd van 11 t m 15 jaar. waaraan 26 personen deelnamen. De tocht was uitgezet in de bossen achter „Wildenburg" en ..Zwanenburg" cn als startplaats cn finish had het bedrijf van de heer Jac. Berg aan de Langestecg en was voor deze jeugdige niet moeilijk uit gezet. llier moest alleen gelet worden op het verschil tussen „hoofd- cn gewone let ters." cn eventueel „hangen of zitten". Toch leverde het voor verschillenden nog moeilijkheden op. maar alle deelnemers liepen de tocht niettemin uit. Later op de avond werd een dropping gehouden voor personen vanaf 16 Jaar en hiervoor was grote belangstelling. 55 deel nemers lieten zich met verschillendo ver voersmiddelen brengen naar het startpunt wat gelegen was aan de weg van Voort- huizen naar Nijkerk. Deze kregen een plattegrond hoe men lopen moest en de opdracht goad uit te zien wat met zoal onderweg zag. want bij de controleposten werden vragen gesteld over het reeds ge lopen gedeelte. Vooral dit laatste leverde veel moeilijkheden op. Aan het eindpunt, de kantine van de camping „De Horizon" te Voorthuizen, LEUSDEN 11 juli 's avonds om 19.30 uur zal er op het terrein van R. H. v. d. Hengel, Hamersveldseweg 13. Leusden/ Centrum, weer een groot avondconcours worden gehouden door de L R. en P.C. „Nimmerdor". Het programma zal o.a. bevatten. Dub bel- en enkel span voor tuigpaarden. Ca- roussels voor paarden en pony's in groot tenue. Toto springen voor pony's even tueel met geldprijzen. Ook de zeer gelief de stoelendans zal dit jaar weer gehouden worden. Ook het prachtige nummer sprin gen voor paarden zal menig liefhebber weten te boeien. Bij de tuigpaarden zal men dit jaar weer verschillende bekende namen tegen komen: Gerrlt van Maanen uit Terschuur zal present zijn met Aron en Arnold; W. Meerveld uit Barneveld zal Ereda en Gon- da tonen. Oskam uit Polsbroek zal er zijn met Armand en Hendo. Vos uit Blaricum zal de prachtige paarden Hertog Oregon en Dagonda Oregon voor brengen. Achter de microfoon zal plaatsnemen H. W. Bouman. Het geluld wordt verzorgd door de heer C. v. d. Berg. Neemt men dan nog de lage toegangsprijzen: 2.voor vol wassenen en 1.voor kinderen, dan kan men verwachten dat het op het terrein van de Fam v. d. Hengel weer een drukte van belang vordt. LEUSDEN Aan de rijksuniversiteit van Utrecht is geslaagd voor het kandi- daatesexamen scheikunde onze plaatsge noot de heer C. A. Linse uit Leusden- Zuid. was het een bijzonder gezellige bedoening, toen de deelnemers onderling de beleve nissen van onderweg nog eens uitvoerig uitwisselden. Er was toen maar een kreet van „wanneer doe je weer eens zoiets?". Nadat allen weer naar de vroegere Jon gensschool in Hamersveld waren terugge bracht, had daar de prijsuitreiking plaats De uitslagen waren: Puzzle tocht le pr. Jos Vrijhoef 8 strp; 2e pr Sjaak Droog 9 strp.; 3e pr. André Lieshout. 4e pr. Paul Droog; 5e pr. Wouter v. Zandbrink allen 11 strp: 6e en 7e prijs Tony v. d Hengel en Ina Nooyen 12 strp 8e t/m 10e pr. Gerard Vrijhoef. Antoon Zwart en Hermin v. Roomen 11 strp. Dropping: le prijs S Venrooy 11 pnt.; 2e pr. Mevr S. Schimmel 10. pnt.; 3e pr. G. Strieneman 9 pnt. 1.17 u.; 4e pr. Ab. Hoogland 9 pnt. 1.28 u,; 5e pr. H. de Lan gen 9 pnt. 1.28 u 6e pr. Toon Tijmen sen 9 pnt. 1.28 u.; 7e pr. Henny Berg 9 pnt. 1.32 u.; 8e pr. S. Schimmel 9 pnt. 1.33 u.; 9e pr J. Kuiper 8 pnt. 1.13 u.; 10e pr. J. v. d Hoef 8 pnt 1.24 u.; 11e pr. Mevr. Venrooy 8 pnt.; 1.33 u.; 12e pr. mevr. J. Houtveen 8 pnt. 1 48 u. 16 juli reisje LEUSDEN De PJGU-afdellngen van Woudenberg, Langbroek, Rhenen en Leus- den zullen in het kader van een door hen te houden vierkamp zaterdag 11 juli bij eenkomen voor het tweede gedeelte van deze vierkamp. Aanvang 18.30 uur op het sportterrein aan de J. F. Kennedy laan in Woudenberg. Er zal gestreden worden om de fel be geerde beker. Na afloop organiseert de af deling Leusden van de Plattelandsjonge renorganisatie een dansavond waar de prijsuitreiking aan gekoppeld zal worden. Dit vindt plaats om 21.00 uur. De muziek wordt verzorgd door de van drive-in- shows bekende Sheerlinet uit Groote broek. REISJE Op 16 juli gaan de afdelingen het reisje maken naar onder meer Alkmaar Bij goed weer zal ook een bezoek aan het strand op het programma staan. ZONDAG 12 JULI 1970 LEUSDEN-CENTRUM; N.H.K. 10 u. ds v Roon uit Katwijk; 19 u. ds Van Noort. R K. kerk; za 7 u zo 7.30. 9 u.: Hoog mis; 11 'i.:; 17 30 u en 6.30 u.: Lof. LEUSDEN-ZUID: N.H.K. 10 u.: dhr v. d. Hucht uit Soest 18.30 u. ds Baljon uit Laren. R K. Huize Don Bosco: 8.30 en 10 u.: Hoogmis; 11.30 u.: AMERSFOORT: G.K. Nieuwe Leusderkerk: 9.30 u.: ds Engelkens; 17 u ds Haartsen. Opstandmgskerk: 9.30 u.: geen dienst 17 u.: ds Slot. ACHTERVELD: N.H.K. 14.30 u.: ds Haverkamp uit Nij kerkerveen. R.K. za 19.30 u.: avondmis; zo. 8 u.:; Hoogmis; 10 u.: Lof; 18 u.:. OLIEVOORRAAD Hoeveel denkt men nog te kunnen betrekken van dè olievoor raad in de wereld en als deze uitgeput is. welke brandstof wil men dan benutten? Antwoord: Zoals de steenkool als voor naamste brandstof alweer opgevolgd is door aardolie en deze alweer gedeeltelijk vervangen is door aardgas, zal de vreed zame -kernenergie die nu nog beperkt is als krachtbron voor elektrische cen trales. steeds meer bestaande krachtbron nen althans gedeeltelijk vervangen. De reserves van de conventionele brandstof fen. aardolie en aardgas zijn echter zo groot, d-at vooral door verminderd ver bruik deze nimmer geheel uitgeput zullen geraken. De reserves van aardolie worden thans nog op ca 50 miljard ton geschat, dat komt neer op ca. 50 maal de jaarpro- duktie. Wij vermelden hier nog als illu stratie bij. dat men schat dat de voor raad ondergronds gas in Nedetrland vol doende is om bij gelijkblijvend verbruik in cle behoefte van Nederland gedurende 1000 jaar te voorzien, ongeacht eventuele nieuwe vondsten. DISJOCKEY Bestaat er in Nederland een opleidingsinstituut voor disjocky? Antwoord: Volgens van verschillende kanten Ingewonnen inlichtingen bestaat er geen opleidingsinstituut voor disjockey Er is wel eens iets geweest, dat zich als zodanig presenteerde, maar het bleek al spoedig een oplichterszaakje te zijn. Men wordt disjockey vooral door speciale aan leg en ambitie op dit terrein, steunend op een goede algemene ontwikkeling, een talenkennis en last but not least: een prettige stem en „flux de bouche" (rad heid van tong) Als men zich zelfstandig ont.vikkcici heeft, doet men goed zich eerst cicor een „gevestigde" disjockey te laten b .schnver), alvorens zich bij deze of genen instantie ee presenteren. SOFTENON Kunt u mij enige inlich tingen geven over de softenon baby's wan neer werden deze geboren en hoeveel le ven er nog van in Nederland? Antwoord: Softenon is een van dc na men waaronder thalidomide, een kalme- renie stof, in 1957 door West duit se moe ders. die deze stof in de eerste periode van de zwangerschap door artsen als slaap middel voorgeschreven hadden gekregen, ruim 10.000 mismaakte kinderen ter we reld waren gebracht, waarvan de helft overleed. In Engeland bedroeg dit aantal enige honderden en in ons land. waar de artsen het geneesmiddel-gebruik tijdens de zwangerschap zoveel mogelijk beper ken en waar een voorzichtig beleid wordt toegepast t.a.v. het op de markt brengen van nieuwe medicijnen, waren het slechts 25. waarvan er nog 16 in leven zijn en waarvan de helft vrij ernstige afwijkingen vertonen. De meeste a.s. moeders hadden de medicijnen op reis in het buitenland Ingenomen Er is ook een Hollandse scha devergoedingsclaim ingediend bij Griin- baum. waartegen het proces al enige ja ren voortsleept. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen bij Dr Verkuyl. de genees heer-directeur van het Revalidatie cen trum De Hoogstraat, in Leersum telefoon 03430-2041. W.A. VERZEKERING Ik heb een werkster in dienst voor 3 uur per week. Zij werd door mijn hond gebeten en leed daardoor enige schade. Zelf ben Ik W A- partlculier verzekerd (z.g. gezinsverzeke ring). Nu schrijft mijn verzekering dat deze werkster bij mijn polis is opgeno men. Volgens ons is dit niet het geval, want zij is toch derde? Antwoord: In ouder© polissen voor W A. verzekering (gezinsverzekering) werd het huishoudelijk personeel niet als derden beschouwd in de zin van het burgerlijk wetboek Later echter namen vele maat schappijen t.a.v. deze kwestie deze clau sule op onder gedekte risicos: „Het on rechtmatig handelen of nalaten van zijn huishoudelijk personeel (inslusief verze kerde s aansprakelijkheid jegens dit per soneel 1638 B.W.)" Als deze clausule in uw polis voorkomt, behoort de schade ge dekt te worden. Zo niet, dan valt u nog onder de vroegere verzekeringsvoorwaar- den en hebt u geen recht tot vergoeding van de schade. HOOGTEZON Heeft een hoogtezon in de huiskamer gebruikt ook in vloed op de stoffering? Volgens mij ver kleurt deze ervan Antwoord: De directe bestraling van een hoogtezon-apparaat kan evenals di recte bestraling van de zon. ten gevolge hebben dat in uw geval overgordijnen, stoelbekleding en tafelkleden verkleuren. U kunt dus of zorgen dat deze zich niet in de baan der stralen bevinden of als dat niet geheel mogelijk is, ze bedekken met Iets dat van mindere waarde is. Kortgeleden begon de rechtzitting In Los Angeles rond de moord op Sharon Tatc. Terecht staan: de communelcider Charles Manson, die zich wel Jezus, Sa tan en Hit Ier liet noemen en zijn mede plichtigen aan dc zevenvoudige moord in Hollywood gepleegd. Een moordenreeks die in de gehele wereld opzien cn afschuw verwekte. De feiten zijn thans wel-be- kend, de duivels duisteren omstandighc-' den die tot deze sinistere „rituele slach tingen" hebben geleid, werden in haar volle omvang aan de vergetelheid ontrukt cn na het vernietigen van dc sluier van geheimzinnigheid die de moordenreeks onigaf, geplaatst in het volle schijnsel der publiciteit. RITUELE SLACHTINGEN Op zaterdag 9 augustus 1969, zo rond 21.15 uur, deed een opgewonden Juffrouw Winifred Chapman, hulp In de huishou ding bij de familie Polanski, bij de politie aangifte dat zij bij aankomst in de wo ning van haar werkgever met bloed be smeurde lijken had gevonden, waaronder dat van de echtgenote van Roman Polans- kin, Sharon Tate. 26 jaar oud en fllmac- trice van professie. De overige slachtoffers, vrienden van de Polanski's, waren: Jay Sebring, 35 jaar, herenkapper en oud-verloofde van Sha ron Tate, Foyteck Frykowski, 37 Jaar, coureur, diens verloofde mejuffrouw Abi gail. 26 jaar, dochter van een miljardair en koffiemagnaat en Steven Earl Parent, 18 Jaar, gehuwd en zonder beroep. Rechercheurs, zestien in totaal, onder leiding van inspecteur Pete Hagen, zwerm den uit, ondervroegen omwonenden en de relaties van de slechtoffers. Op 12 augus tus waarde de dood weer rond in Holly wood toen vastgesteld werd dat het zeer geziene echtpaar La Bianca in hun woning door middel van geweld van het leven was beroofd en ook hier ontrolde zich voor de ogen der rechercheurs éénzelfde beeld als in de Polanskikivilla. Het was het beetld van een oud-tes- tamentische, rituele slachting in de on derhavige gevallen niet van een offerdier zoals toen. doch nu na twintig eeuwen beschaving van mensen, het geheel om geven en bekroond met een waas van weerzinwekkende, duivelse bestialiteit. BEESTACHTIG Al deze moorden werden wel op een zeer wrede wijze gepleegd, zo werd de ruim acht maanden zwanger zijnde Sha ron Tate door 23 en haar voormalige ver loofde door 19 messteken, die bijna sym metrisch werden toegediend, om het leven gebracht, daarna met nylonkousen aan elkaar gebonden en aan de zoldering in de woonkamer opgehangen. In de lijken van de mannelijke slachtoffers werden kogelgaten gevonden, veroorzaakt door kogels, afkomstig uit een pistool van Amerikaanse makelij en van het kaliber 22 mm. De overige slachtoffers lagen her en der in het park 1 ha groot verspreid met uitzondering van de Jongeman Parent die als het ware door de dood achterhaald achter het stuur van z'n fonkel-nieuwe Opel-Ambassadeur werd gevonden. De on- gelukkigen waren allen ontkleed, de man- nlijke slachtoffers bovendien nog gecas treerd. Nadat sectie op de lijken was verricht werd tevens geconstateerd, dat in de stof felijke resten een zekere dosis aan verdo vende middelen aanwezig bleek te zijn. Rest nog te vermelden, dat op de voor deur van de Polanski-ranch met het bloed van een der slechtoffers het woord: ,PIG', dat is varken, zwijn geschreven stond en dat in het huis zelf de telefoonkabel was doorgesneden. Polanski ontging het bloed bad. daar hij op dat moment in Londen was. Een staaltje van kannibalisme was wel het feit dat in de Polanski-keuken glazen werden aangetroffen, die gevuld bleken te zijn met het bloed van de slachtoffers. HIPPIE-DOM De Noord-Amerikaanse deelstaat Caïi- fornië blijkt de bakermat en het toevlucht oord te zijn voor de zogenaamde „Hippie- commune's", 200 in totaal, met hoofdkwar tieren in Los Angeles en Hollywood. Ca- lifornië werd mede daardoor de vrucht bare bodem van de meest uitéénlopende en vreemsoortige geloofsovertuigingen en sekten. Ruim 10.000 inwoners ervan ver dienen hun brood met het trekken van horoscopen en weer 200.000 anderen heb ben de occulte wetenschappen tot hun beroep gemaakt. De zogenaamde „vrije universiteiten", waar men leergangen kan gangen kan volgen in hekserij, astrologie en psychologie, vliegen als paddestoelen de grond uit. Zo ontstonden de verschillende com mune's waarvan de leden geesten en goden bezweren, hun leiders zich ..door Jezus bekeerden" noemen, die echter gangster van formaat blijken te zijn. zoals een Bob Morlocks, bijgenaamd „lucifer", d.i. duivel en Charles Manson. die zich wel „Jezus. Satan en Hilter" liet noemen. De leden der communes, allen hippies, komen door stelen, bedelen en door het plegen van overvallen en van geweld aan de kost en geven voor: kinderen Gods te zijn. Deze communes dragen diverse namen zoals „Christian Foundation", „de Kerk van het wereldmessiasisme" en niet te vergeten „de eerste en enige kerk van Satan", die haar hoofdkwartier in San Francisco heeft. De leden van die commu nes hebben de ritus het geloofsfanatisme van de middeleeuwen herontdekt. Zij zijn dan,,HIGH" door marihuana, door LSD. of door het gebruik van heroine. ZU be studeren de occulte wetenschappen waar onder die der zwarte magie, roepen de geesten van doden op en vermoorde de levenden. CONTACTEN Roma Polanski, van Poolse nationali teit. 35 jaar oud en 1,62 m lang. is een uitstekend pistoolschutter en Judovechter. Op de dag van het bloedbad was hij pre cies 18 maanden gehuwd met de 26 jarige filmster Sharon Tate, dochter van een beroepsofficier van het Amerikaanse le ger. Het tweetal leerde elkaar dan ook in de filmstudio's kennen. Aan het licht kwam dat hun huwelijk geen succes was. Sharon Tate was zeer bevreesd voor haar man, die zich in de huseilijke kring als een tiran en in de filmstudio's als een dictator deed kennen. Het paar stond in de omgeving bekend als te zijn „rijke hippies", merkwaardige en min of meer excentriek aandoende figuren. Zij bewoonden een in ranch-stijl gebouwde bungalow, die van alle gemak ken voorzien, het eigendom is van een zoon van Doris Day, hetgeen de aanwezig heid verklaarde van de 19 jaar oude. ho mofiele huisbewaarder William Garr Gar- rltson. die zijn onderkomen in een der bij gebouwen heeft en aan wie de zorg voor het park en van de vier honden van de huisheer waren toevertrouwd. De bugalow heeft een ongunstige re putatie daar en binnen haar muren reeds eerder een moord werd gepleegd. Garrit- son werd door de politie gearresteerd doch na enkele cXen weer in vrijheid gesteld toen bleek dat hij aan het bloed bad onschuldig was en geen contacten met hippies onderhield. Aan het licht kwam toen ook, dat het slachtoffer niet tot de kenniskring van de Polanski's behoorde doch een vriend was van Garritson die hij op de avond van de meervoudige moord had bezocht en na het verlaten van het koetshuis, waar in de huisbewaarder woonde, zijn moor denaars als het ware in de armen liep Ook het echtpaar in Bianca zo bleek toen, behoorde evenmin tot de relaties der Po lanski's. Vast staat en bewezen werd in tussen wel, dat het echtpaar Polanski er een genoegen in schepte „open tafel" te houden en partijen gaf, die al vrij spoedig de naam kregen van „Swinging parties" en het behoorde dan niet tot de uitzonde ringen dat aan zodanige parties door een tweehondertal personen, voornamelijk uit de filmwereld afkomstig doch ook door talrijke hippies werd deelgenomen. Dergelijke „Swinging parties" duurden veelal tot vroeg in de morgen; sterke drank vloeide rijkelijk en het gebruik van marihuana was zeer vanzelfsprekend. Las tige gasten werden door Roman Polanski persoonlijk en op hardhandige wijze van de ranch verwijderd. De recherche meende in eerste instantie met een wraakneming te doen te hebben. Later wijzigde zij haar zienswijze en tactiek toen aan het licht kwam. dat de Polanski's er in de loop van de tijd een gewoonte van hadden ge maakt om langharige en ongewassen hip pies. die in Hollywood voornamelijk op de Sunset-boulevard te vinden zijn. mee naar huis te nemen. Met de hiervoor genoemde figuren bespraken en bestudeerden de Polanski's astrologisch en oosterse filo sofische onderwerpen en hielden zij sean ce's Van Sharon Tate werd eveneens be kend. dat zij liefde en het /gebruik van nacotica beschouwde als de mee-st ele mentaire levensbehoeften van de mens. Onder de op de Sunsetboulevard rond- hangnde hippies bevonden zich ondermeer leden van de commune van Charles Man son. Door hen leerde Sharon Tate ook Manson kennen en tussen dit tweetal ont stond na verloop van tijd een zekere vriendschappelijk verhouding. Kort daar op werd de vrienschapsband verbroken en de Californische Raspoetin beval zijn vol gelingen om de actrice te doden ANGST EN ONZEKERHEID Doordat de politie bleef zwijgen veroor zaakte dit dit in een niet geringe mate angst en onzekerheid voornamelijk in de filmwereld. Dit kwam de ontknoping van hot drama ten goede, welke aanving op 7 oktober 1969 toen bij de recherche de melding binnenkwam dat de 20 jarige to neel- en filmspeelster Diana Linkletter zich. na het gebruik van LSD van het leven had beroofd door uit een der ven sters van de ouderlijke woning, gelegen in west-Hollywood te springen. Dit slachtof fer maakte deel uit van de intieme vrien denkring der Polanski's. Enkele uren later op die dag. maakte de 25 jarige mevrouw Nick Monti een einde aan haar leven door het innemen van een dosis vergif; mevrouw Monti was vaaf de schoolbanken bevriend met Sha ron Tate. Op 31 oktober kon de tijdig gealarmeer de recherche voorkomen dat de 31 Jarige Steve A Brandt, karikaturist van een film tijdschrift en wonende in Hollywood, de hand aan zichzelf sloeg. Brandt werd onder politiebewaking gesteld, in een in richting opgenomen en in januari van dit jaar aan een zes dagen durend verhoor onderworpen. Hij wordt in de zaak Sharon Tate als de „kroongetuige" beschouwd, samen met zekere juffrouw Joan Hansen. 20 jaar. mannequin in Holly, welke eveneens en wel op 10 oktober jL zelfmoord pleegde door het innemen van een grote hoeveel heid slaaptabletten. Zij was verloofd met het slachtoffer Jay Sebring en beschikte mede daardoor over uitstekende ..inside informations" van en over de duistere kring die de Polanski's hadden gesticht. Op de 17e november 1969 ontplofte een helse machine vlak voor de voordeur van een bungalow In Beverly Hills, Hollywood De bom was bedoeld voor de regisseur Roman Polanski, die op dat moment de vooreur van het hduis achter zich dicht sloeg, waarin een hem bevriend echtpaar woonachtig bleek te zijn. Polanski verzuimde om na deze aanslag de politie te waarschuwen, he welk de re cherche hem zéér kwalijk nam, dat dit het -onderzoek naar de daders bemoeilijk te. Eveneens wordt hem verweten, dat hij tijdens het nog niet afgesloten vooronder zoek heeft gemeend om met zijn vriendin de Frase vicomtesse (burgergravin) Be- noist d'Azy op vakantie te gaan in het Zwitserse Gstaad. ONTKNOPING Enkele dagen na de bomaanslag op Po lanski werd in het huis van bewaring in Los Angeles ingesloten de 21 jarige, niet onknappe Susan Atkins, zonder beroep en zonder vaste woon- of verblijfplaats. ZIJ was op heterdaad betrapt bij het plegen van diefstallen in een warenhuis en werd gedurende het onderzoek in voorlopige hechtenis genomen. Het was de recherche intussen hekend geworden dat Susan deel uitmaakte van een hippie-commune. Tij dens dit voorarrest verteld zij aan een mede-gevangene dat zij in het nabije ver leden had meegewerkt aan het plegen van gewapende overvallen en ondermeer samen met Patricia Krenwinklc, 21 jaar oud en met Charles Watson, haar 24 jari ge vriend, de bungalow van dc Polanski's waren binnengedrongen, Sharon Tate en haar gasten cn dc jongeman Parent in koele bloede en met messteken hadden gedood terwijl de 20 jaar oude Linda Ka- sabian op de uitkijk stond. Na het plegen van deze misdrijven heeft Charles Watson de mannelijke slachtoffers „voor de ze kerheid" enkele kogels in het reeds ont zielde lichaam gejaagd. De mede-moorde nares deelde voorts nog mede, dat er door diverse andere communeleden meerde ri tuele slachtingen waren gepleegd, allen „op last van Manson die ons met zijn ogen daartoe dwong". De medegevangene tipte daarop de politie die ogenblikkelijk in actie kwam. CHARLES MANSON Onder leiding van Captain Field van het Sheriffstation Hollywood kwam daarop de politie, nog versterkt met leden van de Nationale Garde en van de Oproerpolitie in actje, omsingelde een aantal vervallen en niet meer in gebruik zijnde loodsen van een steenkolenmijn in het zogenaamde „Dal des doods" op 240 km afstand van Los Angeles gelegen en arresteerde daar de aanwezige leden der commune van Charles Manson. Deze gangster werd in 1934 in New York geboren als zoon van een 16 jarige prostituee en gewoontedrinkster. Toen Charles 8 jaar oud was had hij de repu tatie verworven een volleerd zakkenroller te zijn en het samenspel tussen moeder en zoon bleek geraffineerd volmaakt te zijn, terwijl moeder de „bezoekers" op de door haar gehuurde kamer in een ob scuur matrozencaféé in New Yorks haven wijk gelegen ontving, bestal haar zoon de „klanten". Charles werd tenslotte aan de ouderlijke macht onttrokken en belandde bij diverse pleegouders bij wie het aan begrip, liefde en warmte ontbrak. Hij werd in de loop der jaren herhaaldelijk wegens diefstal, heling en overtreding van de wet op de verdovende middlen veroordeld en bracht dertien jaar van zijn leven in opvoedings gestichten en gevangenissen door. Bela- de met complexen zoals een handgranaat met springstof, werd Charles Manson na het ondergaan van z'n straf weer op de mensheid losgelaten. ZIJN COMMUNE Hij trok naar Los Angeles, werd daar „Song-componist" en studeerde daarnaast „mystiek" om tenslotte onder te duiken in het gezelschap van de minste weer stand, werd ..hippie" en daar hij intelli gent en heerszuchtig was tenslotte hippie aanvoerder Om hem heen verzamelde zich vrouwen, allen jonger dan 30 Jaar. door wie Charles werd aanbeden en verheer lijkt. Hij droeg lang haar en een volle baard en door zijn kennis van mystiek en van oosterse godsdiensten bracht hij zijn aan hangers onder z'n invloed en hypnotiseer de hen. Jn april 1968 vestigde Manson en z'n commune zich in de gebouwen van de vervallen film-ranch van de 80 jaar oude en halfblinde ex-cowboy en film speler George Spahn, 20 km buiten Holly wood. Daar bedacht Charles de cultus voor zijn commune, die was gebaseerd op een zich wreken op en vernietigen van kleurlingen, het uitroeien van de heden daagse. schijnheilige maatschappij, van de kerken en van de religie. Na het plegen van de moordenreeks in Hollywood vertrok de commune in gam mele autobussen naar een ander onderko men en gelegen in het „Dal des doods". Het staat vast, dat Charles Manson aan diverse communelcdcn opdracht gaf om tenminste zeven mensen uit de weg te ruimen, terwijl het onderzoek naar de ware toedracht van de gcwelddaige dood van elf door Susan Atkins genoemde slachtoffers nog niet werd voltooid. Dit is ook het geval met de op 17 februari jl. gepleegde rtulele moord op het gezin van de 26 jarige legerarts van de „Groene barettein" (speciale troepen), dc kapitein Jeffrey MncDonald te Fort Bragg noord-Carolina, waarbij mevrouw MacDonald en haar beide kinderen om het leven kwamen en de kapitein-arts ernstig werd gewond. De op de plaats van het misdrijf gevonden aanwijzingen doen vermoeden dat ook in deze rituele moord zaak aanhangers van Manson de hand hebben gehad. „We hebben uw boodschap vernomen in Bwana." DE KRAAMVROUW die gisteren samen met haar kraamheer voor de balie moest verschijnen, bracht niet de geur mee van kandeel en van beschuit met muisjes, maar een onmiskenbare baklucht van frituren en de wat weeë wasem van een slechte kwaliteit spijsolie „Beroep?" Informeerde de politierechter ambtshalve „Wij zijn ondernemers van een horeca-bedrijf." „U hebt een patatkraam, jawel. En wat gebeurde daar die zondagavond?" „We kregen visite van wat jongelui, edelachtbare", zei de kraamvrouw. „Zo. kraamvisite dus. Maar 't ging daar niet zo rustig toe, hè, in uw kraamkamer?" „De hele inventaris ging d'r aan „Ja ja, de hele kraaminrichting" knikte de rechter, die blijkbaar wel een lijstje toepasselijke woorden in het hoofd had. „En u had de kraamwagen niet verzekerd?" „Nee, hoe gaat datDie wagen was net nieuw Ingericht." „Des te meer reden voor eon nieuwe kraamverzekering." „D'r was die week nog niets van gekomen, omdat ik ziek lag" liet nu de patat kraamheer zich horen. „O, lag in 't kraambed?" vroeg de politierechter. „Ik had koorts „Kraamherenkoorts d^s. Dan had u zeker nog koorts toen dat kraam bezoek kwam en was u daarom zo verhit geraakt?" De directeur van het rijdend aardap^elrestaurant bevestigde dit en voegde er aan toe, dat het eerst wel, maar later niet gewenste bezoek gore Wal uitsloeg tegen zijn echtgenote en tot handtastelijkheden wenste over te gaan. „Nou. echtgenoteaarzelde de politierechter en raadpleegde de stukken. „Laten we zeggen kraamgenote „Kraambedgenote dan zeker" interrumpeerde de officier. De nog jonge patat-fritesbakster bloosde tot over haar oren. Het was duidelijk, dat meneer géén verdediging kon baseren op wettelijke huwelijksrechten en dat het de bezoekers vrij had gestaan te flirten met deze juridisch vrije vrijster. Nochtans had de heer des kraamhuizes een flinke pollepel gepakt en op de vrijmoedige rivalen doen neerkomen, toen dezen zijn uitver korene trachtten te strelen. Het kraambezoek van toen getuigde thans, dat de kraamheer zeer zware dreigementen uitkraamde. Uit zelfverdediging probeerden zij hem de pol lepel te ontwringen. Daarbij werd de lepelaar eerst tegen zijn lepelrek en later in zijn patat gekwakt en toen hij daaruit lichtelijk aangebrand en rokend opstond, zou hU zelf zijn kraaminrichting hebben afgebroken om met de onderdelen z'n kraamvisite te verjagen. En zijn kraamgenote zou zich daar vrijwillig bij aangesloten hebben, zodat zU tegelijk als mede plichtige voor mishandeling terechtstond. De officier sprak van zware mishandeling en van voorbedachte rade. De eigenaar zou de jongens al langer een lesje hebben willen leren en stond door een kier van het zeil te loeren hoe zij z'n helpster probeerden te paaien. „Het liefst had le gezien, dat ze haar aangerand hadden" sprak de officier „maar daarvoor waren deze argeloze Jongens veel te netjes. Tegen dat bruut geweld van dit heerschap neem ik echter stelling Zijn aanslag was op niets gebaseerd en had volkomen achterwege kunnen blijven. Tegen hèm els ik daarom honderd gulden boete of tien dagen onvoorwaardelijk. Tegen héór zal ik volstaan met vijftig gulden of vijf dagen voorwaardelijk en een proeftijd van een Jaar." „U hebt het laatste woord" zei de politierechter tegen de kramers. „Ik had levend kunnen verbranden!" memoreerde de friteur. „Wie z'n gat brandt moet maar op de blaren zitten. Is het anders niel? Dan vonnis ik conform." „We gaan in hoger beroep" zei de vrijwillige vrijster uit het kraampje. „Akkoord" zei de rechter, „kunnen ze daar ook eens lachen." d'ARGENTY.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4