Nederland - België Haaien-2 moet kampioenschap aan CRB-2 gunnen WORDT NU ABONNEE!! A Haaien winnen eigen waterpolotoernooi Steekuitdiehand Haaien-heren-I wint afgelopen week drie wedstrijden SCHIET-INTERLAND Dames Haaien-I verliezen te Moiitloort Uitslagen van Ons Genoegen Belgen waren gelukkiger DANSAVOND DONDERDAG 9 JULI 19TC LECJSDEN Bij de kreet Nederland België moet men direct denken aan het treffen tussen de nationale voetbalteams van ons landje en dat van België, echter in dit geval gaat het om een geheel an dere tak van sport, te weten schieten. Dit afgelopen weekeinde heeft er namelijk op de Lcusderheide een ontmoeting plaats gevonden tussen twee Nederlandse en twee Belgische teams teneinde elkaar te bekampen op het onderdeel Militair Ge weer 300 m., 3 houdingen, 60 schoten, te weten 20 schoten liggend. 20 schoten staand en 20 schoten knielend. Dit is het onderdeel van de internatio nale schietsport dat behoort tot de z.g. Olympische nummers welke in Nederland door slechts enkele verenigingen be oefend worden, terwijl er tevens een klein team van het Nederlandse leger bestaat dat op dit onderdeel oefent. Doordat er op de Leusderheide een schietbaan ligt welke geschikt is voor het schieten op 300 m. (één van de weinige in ons land) en daarnaast de schutters enige be3chcr-; ming biedt tegen eventuele regen, zijn er regelmatig schietwedstrijden binnen on ze gemeente die een nationaal of inter nationaal karakter dragen. Ook de centra le training van de topploeg van de Kon. Ned. Schutters Associatie vindt regelma tig plaats op deze schietbanen evenals de training van de militaire schutters. Nadat in 1968 onze schutters te gast waren in België op de schietbanen van Leopoldsburg was het dit jaar de taak van de KNSA om als gastheer op te tre den voor de schutters uit België. Dit is ACHTERVELD De zevende ronde van de onderlinge wedstrijden met geweer van de schietvereniging „Ons Genoegen" is wederom geëindigd in een zege voor koploper J. van Rossum. Hij behaalde 96 punten en heeft hierdoor zijn_-pQsitie aan de kop van he.t algemeen "klassement weer verbeterd. Verdere uitslag 7.e_ ronde: 2. Joh. van de Hengel - 95 pnt. 3. J. Pepping 89 4. H. van Ruitenbeek 88 5. B. Voskuilen 88 6. G Schimmel 83 7. C. van Dort 83 8. M. Pothof 79 9. C. Bothof 70 10. W. van de Klctersteeg 58 11. J. Lagerweij 39 Totaalklassement: 1. J. van Rossum 615 pnt 2. Joh. van de Hengel 608 3. J. Pepping 589 4. H. van Ruitenbeek 570 5. M. Pothof 566 6. C. van Dort 562 7. G. Schimmel 535 8. C. Bothof 510 9. W. van de Kletersteeg 503 LEUSDEN Waren de kampioenskan sen door verlies tegen het sterke team van DWK reeds verkeken, de wedstrijd tegen IJsselduikers uit Montfoort werd weer verloren met 43. Voor iedere tegenstander is het moeilijk een polowedstrijd te winnen in Mont foort. Het water is daar namelijk in een gedeelte van het bad nauwelijks 60 cen timeter hoog. De minium eis is 1 meter. Men kan dus zeggen dat dit bad niet aan dc gewenste eisen voldoet. Sportief gezien kan men hier echter niets op tegen heb ben. De vereniging IJsseldüikers is als een kind zo blij dat zij een bad heeft. Jammer echter is het, dat een gemeente, als er een bad aangelegd wordt nog zö weinig gebruik maakt van de commissie zwembaden die bestaat bij cfe KNZB. Voor velen zou dit op de duur een belangrijke besparing op de uitgave post zwembaden betekenen. Ook in Montfoort is dit het gervalr^Bin- nen afzienbare tijd moet dit veranderen. Slechts aan de kant waar er gezwommen kon worden waren de Haaien dames de Montfoortse speelsters dik de baas. Met de mooie doelpunten van Dicky Duinsbergen en Gerda Roest stond het bij de wisselslag 3—0 in het voordeel voor" de Leusder ploeg. Toen echter kwamen de moeilijkheden. De aanval moest nu op het vreemde hoge doel komen. Een on mogelijke opgave voor de speelsters uit Leusden. steeds weer werd er gefloten voor staan. De speelsters uit Montfoort maakten deze overtreding ook zoals zij na de wedstrijd toegaven, doch weten het beter te camoufleren. Door^ deze over treding was het steeds weer IJsselduikers dat in de aanval ging. Ondanks het goede keepen van Thea v. d. Hengel, die dit jaar haar plaats op het doel volkomen waar heeft gemaakt, wist IJsselduikers gelijk te komen. Toen de IJsselduikers er nog 4—3 van wisten te maken waren de da mes-uit Leusden verloten* volgens de gasten gelukkig een succes ge worden, mede dank zij het weer. dat, hoewel het de gehele dag er naar uitzag dat het zou gaan regenen, gélukkig droog is gebleven. Aan belde zijden waren de verwachtin gen hoog gespannen in de hoop dat er re cords zouden sneuvelen. Helaas is het de Nederlandse schutters niet gelukt het re cord dat op naam van de heer H. J. H. Huyts uit Woudenberg staat, sedert okto ber 1969 met 517 pnt te verbeteren. De heer F. J. Tebrunsveld van de schietver eniging Leusden bleef er met een score van 512 net 5 pnt onder. De schutters uit België waren deze wedstrijd gelukkiger, hun record dat op 487 pnt stond werd op deze dag liefst door 4 schutters overschreden met 494 pnt door Van Huffel, 499 door Robert Houman terwijl het nieuwe Belgische re cord voor 300 m. Mil. Gew. 3 houd. met 500-pnt -op naam -van de schutters Rene Houman en Van Queckelberge is komen te staan. Door zowel voor Nederland als België een burger- en een militair team -van 5 schutters op-te stellen ziet het re sultaat van de_ wedstrijd voor teams als hieronder eruit: 1. Nederland C.I S.M. 2. Nederland civiel 3- België civiel 4. België C.I.S.M. 2410 pnt 2359 2354 u 2295 De uitslagen van de individuele schut ters laten ons zien dat de drievoudige kampioen van Nederland in 1969, de heer Tebrunsveld, van de schietvereniging Leusden ook ditmaal weer als beste uit de bus is gekomen. UITSLAGEN NEDERLAND— BELGIE Naam Nationaliteit li*. st. kniel, totaal F. J. Tebrunsveld. schietver. Leusden Nederland 183 156 173 512 N. J. A. Semmeling Nederland 183 152 171 506 Van Queckelberghe België 186 149 165 500 Rene Houman België 184 154 162 500 -Robert Houman België 186 148 165 499 Van Huffel België 185 146 163 494 H. J. H. Huyts Nederland 185 139 164 488 J. van Domselaar Nederland 179 147 161 487 Tomasina België 184 143 152 479 J. J. Janssen Nederland 187 125 164 476 Van Dijk Nederland 177 129 167 473 H. E. Wijers, schietver. Leusden Nederland 177 137 155 469 T. wan de Ridder, schietver. Leusden Nederland 169 143 156 468 P A. H. Engel Nederland 183 119 165 467 Bouwman Nederland 173 133 152 458 W. t Hart Nederland 177 124 155 456 Groment België 168 129 145 442 Gombeer België 172 126 139 437 Hermans België 1S6 114 154 434 Minten België 159 117 158 434 Decroupette België 171 112 150 433 J. 't Hart, schietver. Leusden Nederland 161 123 149 433 Lecomte België 175 111 145 431 Uitslag voor dë 20 schoten liggend 1. J. J. Jansen 187 pnt 2. Robert. Houman 186 3. Van Queckelberghe 186 Uitslag voor de 20 schoten knielend 1. F. J. Tebrunsveld 173 pnt Uitslag voor de 20 schoten staand 1. F. J. Tebrunsveld 156 pnt 2. Rene Houman 154 3. N. J. A. Semmeling 152 N. J. A. Semmeling 3. Van Dijk ACHTERVELD De voetbalvereniging Achterveld organiseert op zondag 12 juli a.s. in het kader van de aktie voor de bouw van het clubhuis, een openlucht dansavond op het parkeerterrein van hèt nieuwe sportcomplex, ingang Kletter- steeg. De populaire Belgische beat-band „Bonne Louise" zal tijdens deze avond optreden. Bij eventuele slechte weersom standigheden zal de avond in „Ons Ge bouw" worden gehouden. Voorverkoop van kaarten op 12 juli vanaf 11.00 uur in ,,De Roskam". De prijsuitreiking vond direkt na af loop van de wedstrijd plaats door de vlce- voorzitter van de Kon. Ned. Schutters Associatie, de heer Vahrmeijer, welke de schutters, maar vooral ook de wedstrijd- commissie, te weten de heren J. de Vries, D. W, Zoetmulder en majoor P. A. H. En gel, hartelijk bedankte voor het vlotte verloop van de wedstrijd en de goede or ganisatie, welke ook voor de toekomst van de schietsport in Nederland nog veel goeds deed verwachten. De voorzitter van de sectie Mil. Geweer van het Kon. Ver. Belgisch Schuttersver- bond, de heer Bovy, sprak de hoop uit dat hij het volgend jaar onze schutters op de schietbanen van Leopoldsburg in Belgie zou mogen welkom heten teneinde de wedstrijd aldaar weer te kunnen schie ten.. LEUSDEN Het tweede herenteam van de Haaien heeft, het in deze ccnrfpetitie niet kunnen bolwerken om in het eerste seizoen van zijn bestaan te promoveren wat/het kampioenschap automatisch in- nield. Zowel uit als thuis moesten zij de meerdere erkennen in het sterk op de man spelende .team uit Culemhorg. Om. danks dit stevige spel kon men niet spre ken van onsportiviteit. Ook van de kant 'van de Haaien weet rrien haar mannetje te staan. Slechts te laat zagen de Haaien dat dit team over goede schutters be- schike. De 42 nederlaag in Culemborg was dan ook volkomen verdiend. Thuis kon men de nederlaag beperken tot 43. Piet de Bree en zijn mannen vochten als Leeuwen om de kans op het kampioenschap te behouden. Helaas werd men iets te opgewonden met gevolg dat Bertus Wallet, een van de snelste spe lers van dit team. voor een minuut uit het water werd gestuurd. Erger was het dat Wallet vergat toen deze minuut om was dat men niets te water mag gaan met een afzet van de kant. Gevolg: nog een minuut aan de kant. Men zag de Haaien naar adem snakken. Bij de stand 3—3 moest men werkelijk alles geven om deze stand zo"lê houden. Toen CRB dan ook wist te scoren was deze strijd gestreden, een moe gevochten team van de Haaien moest met een nederlaag het water ver laten. gesterkt door de gedachte dat men het volgend jaar revanche kan ne men. Met spelers als Co de Rijk nu nog adspirant, Van Drie en_v. d: Bor ih hun gelederen zal dit volgend jaar zeker luk ken. Helaas zal Nico van Zanten het vol gend jaar niet meer van de partij zijn. Nico zal zich gaan toeleggen op de voet balsport. akker-was voor één minuut uit het wat* gestuurd. Meyboom wist de stand op 3- te brengen. Na een prachtige actie tuss? v. d. Hoofdakker, Brouwer en Meyboo: wist deze laatste te scoren 40. Ha: Brouwer wist de voorsprong nog wat ai delijker te maken door de eindstand o 50 te brengen. LEUSDENSpelmoment uit één der wedstrijden, gespeeld in het Leusdcrbad. Deze week moeten de Haaien nogmaa: aantreden tegen Triton. Dit kan teeds c beslissing brengen. LEUSDEN Met drie overwinningen in de afgelopen week hebben de heren van de Haaien overtuigend de le plaats in de competitie overgenomen van Triton uit Putten. Met nog twee wedstrijden te spelen een veelbelovend uitzicht op het kampioenschap. Maandag de 29ste gingen de Haaien naar Ermelo om daar ZEW 1 te ontmoeten. Reeds direct namen de Haaien het initiatief in handen: met mooie passes werd de verdediging van ZEW uit elkaar gespeeld. Het duurde dan ook maar een minuut of Willem Meyboom kon na een prachtig toegespeelde bal van v. d. Hoofdakker scoren 10. Het sterk verdedigende ZEW wist en kele zeker schijnende doelpunten te voor komen, totdat Pim de Smalen met een prachtige solo de verdediging van ZEW totaal verraste: 20. Na de wisseling was het Hans Brouwer die de stand na een listig pasje van Chris v. d. Wel op 30 wist te brengen. Een belangrijke overwinning in deze compe titie was een feit. 's Woensdags vertrok men naar Naar- den de oude vestingstad De naam de Vest van de tegenstander is hier naar alie waarschijnlijkheid van afgeleid. Hoe sterk de veste van de stad Naarden ook moge zijn, het eerste team van de Haaien ver woeste zelfs de fundering van de Vest 2. Met een overwinning van 10—0 moest de Vest 2 zijn meerdere erkennen in het ditmaal wel erg snel opererende Haaien- team. Donderdag 2 juli ontving men Triton 2 uit Putten. Tegen deze wedstrijd zag men nogal op. Van de tegenstander was niet veel bekend. Men wist slechts van horen zeggen dat zij ook zeer snel waren. Ge spannen gingen de Haaien dus te water. De strijd werd geleid door de heer P. v. d. Bree die een keurige wedstrijd floot. Even wist Putten de Haaien weerstand te bieden. Totdat Meyboom met een ge weldig hard schot de stand op 10 bracht. Chris v. d. Wel wist de stand voor de wisseling op 20 te brengen. Na de wisseling wren de Haaien niet meer te houden, zelfs niet met één man minder in het veld, Willem v. d. Hoofd- LEUSDEN Nico van Zanten zal zijc polocap omruilen voor de keeperscap van Roda. LEUSDEN Voor de eerste maal in hun korte bestaan organiseerde de LZPC De Haaien een waterpolotoernooi. Het is de bedoeling dat er zeker ieder jaar en kele toernooien zullen worden georgani seerd. Zaterdag 11 juli a.s. zal er bijvoor beeld weer een toernooi zijn. maar dan voor het tweede herenzevental. Het eer ste herenteam van De Haaien heeft het er in dit eerste toernooi niet bij laten zit ten. Met een prachtige eerste plaats kon zij het water verlaten. Dat men dit niet ver nacht had, blijkt wel uit de sterkte der tegenstanders. Slechts ZEW uit Ermelo speelt In dezelfde klasse. Dc Duinkikkers uit Soest spelen in dc eerste klasse kring. Flevo speelt met DWK uit Barneveld zelfs in dc derde klasse bond. De laatste neemt hierbij zelfs de eerste plaats in. Men kan dus niet spreken dat De Haaien een zwak toernooi hadden georganiseerd. Het toernooi bestond uit een volledige competitie, zodat iedere tegenstander el kaar tweemaal ontmoette Er werd 2 x 3 min. nonstop gespeeld. In verband met de tijd werd er besloten de tweede helft van de competitie 1 x 4 min. te laten du ren. De eerste wedstrijd Duinkikkers te gen Flevo eindigde in een 11 gelijkspel. Hierna werd de wedstrijd De Haaien te gen ZEW gespeeld Reeds in de competi tie was het duidelijk geworden dat De Haaien in deze kamp de meeste kans moesten hebben. LEUSDEN Spelbecld uit een waterpolowedstrijd. De Haaien dragen uitte caps. Direct al met goed spel wisten De Haaien de overhand te nemen. Met een prachtig schot wist Meyboom de stand op 10 te brengen. Na de wisseling werd de stand op 20 gebracht. Duinkikkers tegen DWK werd een 42 overwinning voor de mannen uit Barneveld. De wed strijd Flevo tegen ZEW werd een 11 ge lijkspel. Nu reeds kwam er wat tekening in de strijd bij De Haaien en men begon zich af te vragen, of er kans op winst was. De wedstrijd DWK tegen De Haaien moest dit uit maken. Met een prachtige overwinning op het wat tegenvallende DWK (1—0) stelden zij him kandidatuur zeker. DWK maakte een fout door steeds maar weer over hun,- dat moet gezegd worden; -technisch zeer goede nüdvQor te spelen. Met een goede midachter bij zich worden de kansen om te scoren toch wel miniem vooral door het weinig zwemmen vart deze midvoor. Midachter De Smalen had zijn handen vol -aan hem doch gaf hem geen kans tot scoren. Op de helft van deze competitie namen De Haaien de eerste plaats in gevolgd door DWK. Daar zij eikaar nogmaals moesten ontmoeten waren de kansen voor beide ploegen nog volop aanwezig. Echter DWK liet het zwak spelende Duin kikkers reeds een steëK vallen. Ook hier werd de fout gemaakt een stilliggende midvoor te gebruiken; voor het moderne polo een verouderd begrip. De Duinkik kers legden dan ook direct hun sterkste speler Henk Wijnmalen bij deze midvoor. Er kwam voor DWK op deze manier geen kans meer. De Duinkikkers wisten vrij gelukkig te scoren; 01 werd dan ook de uitslag. Voor De Haaien betekende dit al de kans op de overwinning. Toch moesten zij in DWK in de tweede wedstrijd him meerdere erkennen. Hun befaamde mid voor kreeg van De Smalen slechts een moment bewegingsvrijheid en het was een doelpunt. Het enigste doelpunt dat in dit toernooi tegen De Haaien gescoord zou worden. Keeper Speksnijder.kan dan ook zeker tevreden zijn. Dit verlies tegen DWK betekende dat de wedstrijd tegen Flevo gewonnen moest worden. De man schappen van Hans Brouwer lieten er geen twijfel over bestaan. Zij wilden dit toernooi winnen. Met snelheid werd er gespeeld waarbij vooral Willem van de Hoofdakker zijn woordje „meesprak. Wil lem-Meyboom wist met keiharde schoten te scoren, uitslag 2—0. Nu moest er te gen de Duinkikkers zeker gelijkgespeeld worden. Dit werd ook eeu overwinning. De jon gens uit Soest hadden geen antwoord op het snelle spel van De Haaien (30) Voor de organisator, de heer Meyboom, moet het voldoening hebben gegeven dar deze prachtige overwinning uit de bus kwam. Slechts het weer werkte wat te gen. Met emmers kwam het hemelwater naar beneden. Jammer want het had voor Leusden een goede kans geweest kennis te maken met het eerste Ha-aienteam. De toegang was gratis gehouden. Scheids rechters bij deze wedstrijden waren de heren Van Beek, Van de Esker en H. v. Harten. Vooral deze laatste floot zijn par tijen bijzonder goed. Trots kon de vice voorzitter van De Haaien na afloop de beker uitreiken aar. set winnende team van De Haaien. Ook voor de coach en trainer, de heer P. v. d. Bree, een mooi resultaat. Het winnende team bestond uit de vol gende spelers: doel: Speksnijder; achter: De Smalen, Rijnders, Van de Hoofdakker; voor: Meyboom, Brouwer, Van de Wel; wisselspelen Manten, Wallet, Baks. UITSLAG: 1. De Haaien 14 pnt 2. DWK 12 3. Duinkikkers 5 4. Flevo 5 5< ZEW 4

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6