„Twee jaar in Leusden wel kort, maar zo intensief dat ik het gevoel heb hier 5 jaar te hebben gewoond En verder (Er is geen sprake van stagnatie of een noodsituatie bij mijn vertrek" Scheidende burgemeester ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN DE LEIJSDER COURANT SPRAK MET HGRGEM. SCHNEIDERS Coen v. d. Berg BURGEMEESTER SCHNEIDERS NAAR ALMELO ALLES MOET WEG Tijdens de bouwvakvakantie HUUR- llv DEMAN leusder courmit x (Van de redaktie) LEUSDEN-ZUID „Er is geen spra ke van een noodsituatie nu ik binncn- koit naar Almelo vertrek. De eerste fase van het structuurplan Leusden/Centrum is vastgesteld, het kontrakt met Eurowo ningen is getekend, terwijl volgende maand waarschijnlijk de goedkeuring van G.S. afkomt. Verder is de middel lange termijnplanning gereed en hebben de raadsleden naar aanleiding hiervan een diskussienota ontvangen, waarin 't groeipatroon van Leusden is vastgelegd. Het plan Rossenberg I loopt uitstekend terwijl wij samen met het bureau Zui- derhoek het plan De Wetering reeds in ccn vergevorderd stadium hebben ont wikkeld. Gezien deze situatie gclool ik niet, dat er stagnatie op zal treden, bo vendien heeft de gemeente Leusden 2 bijzonder competente wethouders die be slist in staat zullen zijn om gedurende hei burgemeesterloze tijdperk de lopen de zaken zonder moeite af te wikkelen. Daarbij ben ik er heilig van overtuigd dat zowel de minister, de ministerraad, als de commissaris der koningin in Gel derland bijzonder goed beseffen, dat mijn opvolger, gezien de aangegeven groei van de gemeente Leusden, over de nodige dynamiek moet beschikken om de gemeente met verve te kunnen leiden. Nee, wat dat betreft maak ik me echt geen zorgen. Wanneer de raad bezorgd is over de continuering van de belangrij ke zaken die aan de orde zijn, dan kan ik de raadsleden geruststellen. Ik durf haast met zekerheid te zeggen, dat mijn opvolger niet erg lang op zich zal laten wachten. Ik schat, dat Leusden medio oktober een nieuwe burgemeester heeft. Zeker als men bedenkt, dat voor de post van burgemeester van Leusden twee jaar geleden meer dan zeventig sollicita ties binnenkwamen." Aldus burgcmccs- ie» mr. F. J. H. Schneiders, als wij een gesprek met hem hebben, thuis in zijn riante woning aan de Van Dicpcnhcim Scheltuslaan. Het burgemeestersgezin is enkele dagen van vakantie in Friesland teruggekeerd in verband met de benoe ming naar Almelo. Nu staat men op het punt om deze onderbroken vakantie weer voort te zetten. „Ik weet dat ik het druk zal krijgen in de komende vier we ken, maar ik wil nog wel wat van mijn vakantie genieten," zegt de heer Schnei ders, die zijn boot in Makkum heeft moeten achterlaten. GEEN VOLDOENING Kijkt u met voldoening: terug op wat mede dankzij u lot stand is gekomen? Burgemeester Schneiders: „Uiteraard geeft het mij geen voldoening om na twee jaar al weer weg te moeten gaan 1 uit Leusden. Ik heb hier met bijzon der veel plezier gewerkt en zou er i graag een jaar of zes bij aangekoppeld j hebben. Overigens heb ik niet gesollici teerd voor Almelo. Het is niet bij me J opgekomen om dat te doen Men polste mij hierover nadat de sollicitatie-ter-1 mijn reeds was verstreken. Ik heb goed en konstruktief in uit stekende samenwerking in Leusden kunnen werken en ben verder gegaan met wat burgemeester Burning voor I mij reeds was begonnen. Ik vind het jammer, dat ik het niet kan afmaken. Wat de terugblik betreft op de afgelo pen twee jaar, kan ik zeggen, dat er veel tot stand is gekomen. Ik denk hierbij vooral aan de bouw van goed kope en duurdere woningen van net plan Rossenberg 1 en Rozendaal I, aan de verschillende groen plannen die ont wikkeld zijn ten behoeve van de bevol king etc. Ik ben er van overtuigd, dat we volgend jaar beslist een woningpro- duktie van 600 stuks per jaar halen en dat geeft wel enige voldoening. Tk heb als het ware de „kiel onder het schip gelegd" om maar eens in scheeps termen te spreken. De gemeente Leus den bezit een rijk verenigingsleven Ik ben blij, dat men in de drie dorpsker nen (Leusden Zuid. Centrum en Ach terveld) met initiatieven is gekomen op het gebied van samenwerking. Wat dat betreft is men dichter tot elkaar gekomen en dat vind ik bijzonder be langrijk. Wat vond u in de afgelopen twee jaar de meest belangrijke zaken welke tot stand zijn gekomen in de gemeente Leus- den? De heer Schneiders: „Uiteraard in de eerste plaats het structuurplan voor Burgemeester mr. F. J. H. Schneiders voor zijn riante ambtswoning aan de Van Dlepenheim Scheltuslaan, vlak voordat hij en zijn gezin terugkeerde naar het Friese Makkum om daar de door de benoeming onderbroken vakantie voor te zetten. Nu E.P.'s 7 st. voor slechts 10, Hamcrsveldseweg 6a Leusden-C. Nog maar slechts twee jaar geleden werd de heer Schneiders officieel In de ge meenten Lensden en StouteuUurg ingehaald. Hier een foto uit ons archief van de ontvangst van het burgemeestersgezin in Achterveld, twee jaar geleden. Leusden-ccntrum, 't rapport Middel- lange Termijnwoningbouw. de scholen j uitbreiding en de binding van het ver enigingsleven." U bent een voorstander van dc inspraak van. de bevolking. De verschillende hea rings, diskussie-a\onden en openbare corn missie-vergaderingen zijn daar een bewijs van. Hebt u de indruk, dat de bevolking dergelijke inspraak ook als nuttig er vaart? INSPRAAK Burgemeester: „Ik ben geneigd om j gezien de belangstelling ie zeggen: na tuurlijk. Maar toch moeten we niet j denken, dat de bevolking op de j bredere basis gezien deze inspraak zou wensen. Wel natuurlijk als het ei- genbelang er mee gemoeid is. dan be slist wel. Ook als nel om een hele wijk gaat bijvoorbeeld. In zoverre wordt het wel gewaardeerd Nnet elke burger stelt echter prijs op inspraak of kan er warm voor lopen. Als het gaat om belangrijke gemeenscnapsprojekten dan juich ik meedenken en meepraten van de burgers van harte toe. Het is de taak van het gemeentebestuur om daar zelf aktief naar toe te werken. We moeten meer het accent leggen op de openheid, dan op de openbaarheid. Daarin zit namelijk een wezenlijk ver schil. De raadsvergaderingen zijn oij- voorbeeld openbaar, maar daar kan men als burger alleen maar luisteren. Op een gemeentelijke diskussieavond kan men zelf aktief meepraten en méér inlichtingen vragen over betref fende plannen. Men kan dan ook kri tiek leveren en alternatieven naar vo ren brengen. Als het gemeentebestuur zich werkelijk open opstelt ten opzich te van de bevolking geloof ik beslist dat de kloof tussen de autoriteiten en de bevolking smallei zal v/orden, en misschien overbrugd kan worden Na tuurlijk zon er altijd nog heel wat mensen, ate er geen zin in hebben. Die thuisblijven, omdat ze toch al zoveel avonden met thuis zijn. of die tevreden zijn en geen eni.ele reden hebben om naar zo'n diskussie avond te gaan. Het is overigens een kwestie van meegroei en en aanpassen En dat gebeurt ook in ons demokratische systeem. Ook plaatselijk. Dat er gelet op het steeds gecompliceerder worden van de maatschappij ook deskundige bur gers aan de raadscommissies worden toegevoegd is een logische zaak." Geopend van 8.30 t.m. 12.30 uur 25 juli t.m. 8 augustus. uw guilder ASSCHATTERWEG 17 LEUSDEN-CENTRUM TELEFOON (03496) 391 gedaan, dan eigenlijk van ze verwacht kon worden. Gelukkig hebben we veel jonge krachten en die hebben in korte tijd zichzelf overtroffen. Het te amverband is daardoor sterker gewor den." lees verder op pagina 3 NOG VEEL KOOPJES MOEILIJK MOMENT Wat vond u het moeilijkste moment ln uw Leusdcr loopbaan? Burgemeester Schneiders: „Dat is het moment geweest tijdens de afge lopen begrotingsvergadering, waarop de PvdA fraktie tegen de begroting stemde. Dat vond ik eig. Dat heeft me beslist iets gedaan. Een begroting is duidelijk een planning voor één jaar. Als alle raadsfrakties tegen zou stem men, zou de gemeente als het ware plat liggen. Dat is geen kleinigheid. Men moet bedenken, dat men tegen het werkprogramma van Leusden als gemeente stemt, niet tegen een voor stel of wet in de Tweede Kamer Als men tegen een lange termijnplanning zou stemmen, akkoord, daar kan ik geen bezwaar tegen hebben, maar 'n begroting, nee. Ik heb van alles gepro beerd om het inzicht van de fraktie te wijzigen, maar dat is me niet gelukt Dat beschouw ik als een verliespunt. Dan is er natuurlijk de woningellende die je te horen krijgt van mensen, die op mijn spreekuur een oplossing ho pen te vinden Ik vind dat één van de verschrikkelijkste dingen. Dan is er ook de brand bij de familie v. d. Lage- maat in Achterveld geweest, wat ik een bijzonder naar moment vond." Wat bezorgde u het grootste genoegen in Leusden? Burgemeester Schneiders: „De voor treffelijke samenwerking met B. en W. en het ambtenarenkorps, en de stuur groep. En de daadwerkelijke aanpak van het structuurplan. Ik wil nog wel eens nadrukkelijk zeggen, dat de amb tenaren op de secretarie meer hebben LEUSDEN CENTRUM „Bij Ko ninklijk Besluit is met ingang van 16 augustus 1970 benoemd tot burge meester der gemeente Almelo, de heer mr F. J. H. Schneiders met toe kenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeente Leusden. De heer Schneiders, die 47 jaar is. is sinds 16 juli 1968 burge meester van Lcusden. Hij is Neder lands Herv. en lid van de C.H.U." Dit bericht van bet A.N.P. bevestigde officieel aan de buitenwereld, dat Leusden haar burgemeester gaat ver liezen. Het betekent ook. dat de gro te promotor achter de ontwikkeling van Leusden tot „new town", plaats gaat maken voor een opvolger, die met dezelfde energie en voortvarend heid moet trachten de lijn, die bur gemeester Schneiders in twee jaar tijds heeft aangegeven, door te trek ken. Het bericht van de benoeming van de heer Schneiders tot burge meester van Almelo werd door de bevolking, zowel als door het ge- gemeentebestuur en de raad met spijt ontvangen. Men is enigszins te leurgesteld, dat dc heer Schneiders Leusden vaarwel gaat zeggen juist op het moment, dat de eerste fase van het structuurplan Leusden/Centrum realiteit begint te worden. Vorige week zaterdagmorgen kwam de raad van Let' den in een speciale verga dering bijeen om zich te beraden op te ondernemen stappen, want in het algemeen waren de raadsleden bang. dat door het vertrek van burge meester Schneiders er stagnatie zou optreden in de ontwikkeling van de lopende plannen. In dit nummer kunt u er alles over lezen. Wij had den tevens een gesprek met de heer Schneiders, die zei blij te zijn met de promotie, maar tevens met spijt af scheid nam van de gemeente, waarin hij twee jaar lang bijzonder prettig heeft kunnen werken. M'ir_ 7" Jltgave NV Öarneveldse Drukkeill en Uitgever!], directie H J Heine en D Rebel Verschijnt eenmaal per week In Achterveld Hamersveld Leusbroek en Stoutenburg Tweede jaargang nr. 13

Leusder Krant | 1970 | | pagina 1