van voorpagina Uit de andere bladen PROFIEL VAN EEN BURGEMEESTER Premiewoningen in Rossenberg i Leusder Courant: Mevrouw Schneiders: „met plezier in Leusden gewoond" Gesprekken met burgemeester Schneiders Kleuterleidster benoemd Commentaren/meningen Wachten op een nieuwe schipper DONDERDAG 23 JULI 1970 Met het bouwrijp maken van het plan Rozcndaal I zag burgemeester Schneiders het daadwerkelijk begin van het struc tuurplan Leusden-Centrum. EEMLAND Acht u het gewenst dat het samenwer kingsorgaan Eemland binnen niet al te lange tijd wordt omgezet in een bestuur lijke agglomeratie? S.: „Beslist niet. Wel is het dringend gewenst, dat Eemland een commissie van Economische Zaken en van Bestuur lijke zaken krijgt. Met bestuurlijke za ken bedoel ik, dat er een zekere eigen bestuursmogelijkheid van het gewest komt. Een voorbeeld hiervan is de ver deling van het totale woningcontingent van het orgaan over te laten aan deze commissie. Nu is dat een bestuurlijke zaak van de gemeenten afzonderlijk. Ik zou die hele hap in handen van Eemland willen geven. Nu we het er toch over hebben, het moet me van het hart, dat er zo weinig schot in het samenwerkingsorgaan zit. Het is een feit, dat we nog steeds met het grond werk bezig zijn. Als ik me goed herin ner is er in 1964 al gesproken over een inventarisatie-rapport van de regio Nu zijn we zes jaar verder en begint men opnieuw. Een te langzame ont wikkeling kan ook gevaarlijk zijn. De gemeenten durven nog geen bevoegdhe den over te dragen. Dat zou ik anders willen zien. Er zijn bepaalde zaken, die beter door de regio afgehandeld kun nen worden dan door de gemeenten afzonderlijk, zoals, wat ik reeds noem de, de verdeling van de woningen." JEUGD Vooral bij de jeugd heeft men veel waardering voor uw werk op het gebied van de jongeren. We hebben begrepen, dat u verschillende plannen had in die richting. Kunt u daar Iets méér over ver tellen? De heer Schneiders: Ja, we zijn in- (Van de redactie). LEUSDEN/ZUID „Het is een hele promotie voor mijn man," zegt mevrouw Schneiders blij, „maar toch zou ik liever zijn gebleven. Ook voor de kinderen is het niet goed om zo vaak te verhuizen. De vorige keer kwamen ze midden in het leerjaar in Leusden. Gelukkig is dat nu anders." Mevrouw Schneiders heeft zich van het begin af bijzonder goed thuis gevoeld in de Leusder gemeenschap, ver telt zij, terwijl haar man in een lang tele foongesprek is gewikkeld. „Als burge meestersvrouw heb je veel verplichtingen, waaraan ik ook in Leusden overigens met veel plezier heb voldaan. Het verenigings leven hier is bijzonder intensief. Zelf heb ik hier in Leusden meegewerkt aan de oprichting van een afdeling der Utrechtse Vrouwen Vereniging (het U.V.V.). Heel leuk." In het algemeen is zij overigens van mening, dat het niet juist is, dat de vrouw van de burgemeester automatisch geacht wordt dergelijk werk te gaan doen. „Ik kan me heel goed indenken, dat er vrouwen van burgemeesters zijn. die helemaal niet voor het verenigingswerk voelen en het liefst thuis zijn bij hun kin deren. Ik weet wel, hel is traditioneel zo gegroeid, vroeger deden burgemeesters vrouwen ook veel voor de armen en zo, maar in deze modere tijd moet het bij voorbeeld mogelijk zijn, dat een vrouw van een burgemeester laten we zeggen, tandartse is of zo, zonder dat men er over valt. Ik geloof niet, dat zoiets al mo gelijk is, ook al zijn de tijden veranderd. Voor me zelf vind ik het leuk om vereni- gings- en bejaardenwerk te doen, maar toch zou men daar vrij in moeten zijn." Een burgemeestersvrouw heeft het be paald niet gemakkelijk. Er zijn heel wat avonden, dat het echtpaar van huis is ter bijwoning van één of ander plaatselijk evenement, en dat komt uiteindelijk niet ten goede aan de kinderen. En tenslotte: „Verhuizen is ook niet _o'n pretje, voor al als je nauwelijks twee jaar geïnstal leerd bent in een prachtige woning in een fijne omgeving." Ook voor mevrouw Schneiders komen er enkele zeer drukke weken voordat zij met haar man en kin deren naar Almelo vertrekt. Maar ook dat hoort er bij. derdaad bezig met plannen omtrent het jeugdwerk. Zoals u weet zijn we begonnen met het experiment van de jeugdsocieteit De „Grote Kuip" aan de Ooievaarshorsterweg. Oorspronke lijk had de soos een bestuur van jon geren. Later kwam daar een raad van advies bij bestaande uit ouderen van allerlei richtingen. De jongeren konden advies krijgen, indien zij dit wensten. Af en toe ging deze adviesraad op be zoek bij de soos. Toen is de top be reikt met dansen en beat- orkesten. Men is toen van verschillende zijden ook van uit de jeugd zelf bij ons ge komen en men heeft gevraagd of het mogelijk was dat er ook serieuzere za ken op het programma konden komen Daar komt nu schot in. De jongeren zijn gaan praten met de beat jongeren en 't resultaat was een volledige over stemming. Naast de beat-dans-avonden in het weekeind, zulen er in de toe komst ook programma's worden ge bracht, die serieuzer van aard zijn. We zijn nog een stapje verder gegaan en hebben de raad van advies uitgebreid. Daarin hebben nu verschillende men sen zitting, die daadwerkelijk met de jeugd te maken hebben, zoals een pas toor, dominee, jeugdouderlingen, een gemeenteambtenaar etc Nu is deze ad viesraad eigenlijk al geschikt om als adviescommissie van de gemeente te dienen, vooral ten aanzien van jeugd- accommodaties. Men kan bij de com missie aankloppen. Ik hoop. dat deze commissie zich uitbreidt en uitgroeit tot een Leusdense Jeugdraad. Oven gens is het kontakt met de Achterveld- se Jeugdraad voortreffelijk, terwijl we ook vruchtbare gesprekken hebben met de Provinciale Jeugdraad over 't jeugdwerk m Leusden. Al met al hoop volle geluiden." Hoe is het gesteld met de accommoda ties voor de jeugdactivlteiten? De heer Schneiders: „Naast het ge bouwtje aan de Ooievaarshorsterweg beginnen de verbouwingsplannen voor de Katholieke Jongensschool voor de Stichting Ruimte voor de Jeugd te Rotterdam vastere vormen aan te ne men. zodat we straks ook hierover de beschikking zullen hebben. Verder zijn er nog verschillende gebouwen in onze gemeente, die we hebben aangekocht en die bestemd zijn voor welzijnsdoel- einden, o.m voor het jongerenwerk. Ik noem bijvoorbeeld de oude school aan de Schoolsteeg, een boerderij- schuur aan de Hamersveldseweg de boerderij van Daatselaar aan de As- schatterweg en het terrein, dat we ge reserveerd hebben voor de nog op te richten afdeling van de padvinderij. Hiervoor hebben we ook enkele schu ren. Wat dit laatste betreft is er stag natie opgetreden, omdat men van zijde van de Leusder padvinderij niet ak koord kan gaan met voorwaarden ge steld door het. distriksbestuur der pad vinderij. Maar ook dat zal wel rond ko men." OPVOLGER U hebt zich in de afgelopen twee jaar een mening kunnen vormen over Leusden zijn bevolking, zijn problemen. Over wel ke capaciteiten moet uw opvolger beschik ken om uw taak als burgemeester van Lcusden met succes over te kunnen ne men? Burgemeester Schneiders; „Het moet in ieder geval een academicus zijn, liefst een jurist. Als burgemeester van Leusden heb je te maken met kontrak ten, je moet praten met ontwikkelings maatschappijen etc. Als jurist heb je de studie en de ervaring, zodat je weet waarover je praat. Je hebt te maken met zeer gespecialiseerde problematiek op zeer korte termijn. Ten tweede moet hij er zin in hebben om deze zaak met verve te kunnen leiden. Liefst iemand beneden de vijftig jaar. die er niet tegen opziet dat z'n avonden er aan gaan. Het moet iemand zijn, de plezier heeft in een groot verenigings leven. dat is erg belangrijk. Leusden bestaat uit drie dorpskernen WiWl -e als burgemeester een bindend figuur zijn, dan moet je zo min mogelijk uit nodigingen van het verenigingsleven afslaan. Hij moet zowel voor jong als voor oud begrip op kunnen brengen. En wat ik erg belangrijk vind; het moet ook iemand zijn. die gewest-er varing heeft op leidinggevend niveau. Dat is nodig in het kader van het Samenwerkingsorgaan Eemland zodra het coördinatie-team met de eerste plannen komt en er werkelijk gespro ken wordt in regio-verband over indus trie, huisvesting, woningbouw e.d. In dit verband is het ook aanbevelens waardig dat hij in het buitenland iets heeft gezien van de problematiek en praktijk van de „new towns". Dat is erg belangrijk voor Leusden. Het is duidelijk dat mijn opvolger zich ook in het kerkelijk patroon van de gemeente thuis zal moeten voelen, iemand dus die belangstelling heeft voor het kerkelijke leven ook al is het niet direkt noodzakelijk dat hij zelf uit die kringen komt." Wat wenst u Lcusden en zijn bevolking toe voor de toekomst? Burgemeester Schneiders: „Ik wens Leusden toe. dat het de ontwikkeling krijgt, zoals het is opgezet. Dat er ook méér goedkopere woningen gebouwd kunnen worden. Dat het een gemeente zal blijven, waarin duidelijk aandacht wordt besteed aan de architectuur van woningen, scholen en dienstencentra. Dat Leusden een mooi en levendig woongebied wordt met een prettig leef- klimaat, een gemeente wat heel goed! in het bijzonder fraaie landschap zal passen met parken en singels, zoals reeds nu gepland is. i Het doet ons echt wat, dat we nu af scheid moeten nemen van deze fijne gemeente. Twee .jaar is eigenlijk niet veel. Het had best wat langer mogen zijn, maar er zijn omstandigheden, waarin je niet kunt zeggen: we wach ten nog. In de persoonlijke sfeer heb ik bijzonder prettige kontakten gehad en ook hieraan komt een eind. Ik heb in de twee jaar dat ik hier werk en woon veel in de gemeente gefietst. Veel genoten van de prachtige natuur. Die dingen zijn ^\e gaan waarderen en die zullen wc beslist missen. Zonder iemand te kort te willen doen vind ik 't ook bijzonder jammer, dat we de hartelijkheid van Achterveld zullen missen. Ik hoop, dat Achterveld dei speciale aandacht zal blijven krijgen, j die wij het steeds gegeven hebben. j Deze twee jaar in Leusden mogen dan kort zijn geweest, ze zijn wel zo intcn-1 sief geweest, dat ik het gevoel heb hieri vijf jaar gewoond te hebben." (Van de redaktie) LEUSDEN-ZUID Met ingang van 1 augustus a.s. is mej. C Diekerhof in vaste dienst benoemd aan de openbare kleuter school „De Blokkendoos" te Leusden-Zuid. Mej. Dieke»hof was al sinds 1 februari 1969 tijdelijk aan deze school verbonden. Het aantal kleuters dat deze school nu bezoekt was aanleiding om tot deze vaste benoeming over te gaan. De raad van Leusden ging woensdagavond met alge mene stemmen akkoord met het desbe treffende voorstel van b. en w. (Van de redaktie) LEUSDEN Bij het bekend worden van het vertrek van burgemeester Schnei ders naar Almelo verschenen in de regio nale dagbladen verschillende artikelen en interviews. Ter completering publiceren we hierbij naast ons eigen gesprek met de heer Schneiders gedeelten uit inter views. die collega's met hem hadden. UIT DE AMERSFOORTSE COURANT: Over de woningnood in de gemeente Leusden Dan is er natuurlijk het probleem van de woningnood. Zoveel honderden mensen, die bij je op spreekuur ko men in de hoop een oplossing van hun moeilijkheden gepresenteerd te krij gen. Het is een ellendige zaak en je komt er helaas niet uit. Ik word zelden kwaad, maar een keer ben ik het toch geworden. Dat was toen een onderwij zer met opgestoken veren bij mij ver haal wilde halen. Haast niet te geloven. De man had van ons tijdelijk een on derdak gekregen met het zekere voor uitzicht. dat hem op korte termijn een geschikte woning zou worden aange boden. Het was dus even behelpen. Dacht je, dat hij daar begrip voor had? De opvoeder ging te keer of-ie besto len was. Hoe de gemeente het durfde wagen hém zo'n woning aan te sme ren! Het argument van de grote wo ningnood viel helemaal verkeerd. Daar had meneer niets mee te maken. Ge lukkig maak je ook andere dingen mee. Zo werd ik door een onderwijzer in Hamersveld gebeld met het verzoek een keer langs te komen. De kinderen hadden van hem iets gehoord over ruimtelijke ordening en hadden naar aanleiding daarvan zelf een werkstuk gemaakt Of ik es met zijn leerlingen over dat onnderwerp wilde praten. Voor zoiets maak ik me graag even vrij. Die man kijkt verder dan zijn eigen ik Een ander aardig voorbeeld van doe-het-zelf democratie werd me geleverd door de junior Kamer van Koophandel in Amersfoort. De junio ren haddden zich geïnteresseerd voor een belangrijke Leusdense aangelegen heid. Ze hebben er met mij over ge sproken .raadsleden benaderd en het resultaat was dat ze zelf een spel heb ben opgeveerd compleet met „raads leden" en „b. en w." waarin het voor en tegen van de zaakk zorgvuldig werd afgewogen. Zoiets zou veel meer moe ien gebeuren. Op de kweekscholen bij voorbeeld. Over: bestuur en demokratie in een ge meente: S. „Als we het hebben over een goed bestuur dan geloof ik persoonlijk het meest in een stad met krachtige rand gemeenten. Veel meer dan in een stad met wijken, waaraan doorgaans gekop peld Is een verzwakt contact tussen de burger cn het stadsbestuur. Leusden heef' .Ie wind in de zeilen. In de struc- tuurscnets van De Ranitz moet de ge meente uitgroeien tot een suburb van Amersfoort met een bevolkingsomvang van 75.000 mensen. Het is een geluk voor Leusden, dat 't landschappelijk zo aantrekkelijk ge legen is Pas in de tweede plaats dient de gemeente als „overloop" voor Amersfoort, Randstad en Heuvelrug De overloopfunctie staat wat Hoogland betreft op de eerste plaats. Deze ge meente heeft dan ook als opdracht voornamelijk woningwetwoningen te bouwen Dat schept natuurlijk een veel meer gebonden situatie met Amers foort dan tussen deze stad en Leusden. Of ik toch voor een onafhankelijk Hoogland ben? Je kunt over deze kwes tie met meer in alle objectiviteit pra ten omdat de emoties al veel te hoog zijn opgelaaid Zou een zelfstandig Hoogland ook veel inbreng kunnen hebben in het sa- menu erkings\erband Eemland? S. „Waarom niet? Als Hoogland de ruimte krijgt uit te groeien tot een ge meente van pakweg veertig duizend mensen dan zijn er mogelijkheden genoeg. Nogmaals een kleine gemeente waarborgt, meer een werkelijke demo cratie dan een grote stad met wijkbe- sturen." (Van de redaktie) LEUSDEN-ZUID - Eén dezer dagen ver scheen bij het VVV Amersfoort een route voor een nieuwe natuurwandeling. Deze route voert in hoofdzaak door het land goed Den Treek en begint bij Albert's Cor ner. De wandelroute is ongeveer één uur lang en voert langs het Hazenwater. In de wandeling worden verschillende bijzon derheden verteld over de natuur. Deze uit gave kwam tot stand in samenwerking met de Stichting Werkgroep Natuurbe scherming Amersfoort. De uitgave is ge- illustreerd met een kaartje en afbeeldin gen van vogels en boombladeren. De uit gave kost een kwartje per stuk en is ver krijgbaar bij het VVV te Amersfoort en het restaurant Albert's Corner. Over Almelo: In Almelo krijgt mr. Schneiders 't druk met samenwerklngsvraagstuk- ken in 't kader \an de Twentse steden band Almelo-Hcngelo-Enschede. Hem wordt de portcf. van economische za ken toevertrouwd, een portefeuille, die hij ook voor het samenwerkingsor gaan Eemland onmisbaar vindt. De scheidende burgemeester stelt zich vael van zijn nieuwe standplaats voor. Van de stad, het werk en de mensen. Of het zo ideaal zal gaan als in Leusden? „Ik weet het niet. Ik moet u eerlijk zeggen, dat ik het hier zeer naar m'n zin heb gehad. Werkelijk, ik ben erg dankbaar voor het grote vertrouwen waarmee bijna iedereen mij hier is te gemoet gekomen. Alle burgemeesters zouden willen, dat ze om maar 'ns een voorbeeld te noemen ten aanzien van de ambtswoning zoveel medewerking krijgen als ik heb gehad." UIT HET CENTRUM: Over Almelo: In Leusden stond U aan het roer. Is Uw plaats in Almelo gezien o.a. de ontwikkeling in de textielindustrie niet aan de lenspomp? „Het tegendeel is waar: In Twente is een heroriëntering gaande van de in dustrie. Men heeft tijdig ingezien, dat je niet alleen op de textielpoot moet lopen. En met name in Almelo is on der m'n energieke voorganger Rijpstra veel gedaan voor het aantrekken van een gedifferentieerder industriepro ject. Het oude voldeed niet en dus heb ben ze er nu ook het allernieuwste Daarvan is het Ultra Centrifugepro ject een voorbeeld." BOUWEN OP PUIN „Er ligt bovendien een heel plan om het oude hart van de stad te vervan gen. Dat is meteen een antwoord op Uw vraag. „Ziet U in Almelo een ze kere maie van overeenkomst met Leus den". We bouwen hier een stedelijk centrum midden in het vlakke land. daar bouwt men op de puinen van het oude Ik moet zeggen maar dat is een persoonlijke noot ik bouw lie ver op het puin dan. zoals hier, in het fraaie landelijke gebied waarvan het jammer blijft dat het sneven moet voor de uitbreiding." Over het Samenwerkingsorgaan Eem land: „Het is jammer, dat ik mijn idee niet heb kunnen verwezenlijken: een commissie „economische zaken" in het samenwerkingsorgaan. Ik stend hele maal alleen. Ze meenden, dat economie wel onder „Ruimtelijke ordening" zou kunnen vailen. Maar daaronder vallen al wonen, werken, verkeer en recreatie. Het ging mij wel erg langzaam in deze zaak." „En dan nog een punt. Ik heb hel jammer gevonden, dat er bij het be gin van de rit in „Eemland" niet met een gezegd is: „Wc willen een bestuur lijke commissie." Want als gevolg van de uiteindelijke intergatie moet een stadsgewest toch kunnen handelen? En daaraan voorafgaand zijn studie no dig en voorlichting om daaraan te wen nen. „Het is allemaal in opbouw- wat is eigenlijk een stadsgewest? Ga je nog vier jaar zo door met „Eemland". dan zegt iedereen „Mijn hemel, wat zijn ze nu aan het doen? Dat is nooit af gesproken I" Het gaat erom, samen vooruit te werken en niet om na meldingsplicht achteraf te zien of de uiteenlopende plannen misschien met elkaar in tegenspraak zijn." Tot slot zegt de heer Schneiders: „De burgemeester is niet alleen maar planoloog en manager maar hij moet zich ook met de mensen bezighouden. Ik vind het jammer, niet te kunnen doorw erken aan het bijeenbrengen van dp verschillende groeperingen in de i gemeente. Er ligt. ook voor mijn op volger. een bijzonder grote taak in Leusden in het naar elkaar brengen van de „autochtone be\olking en de nieuwkomers om er aan mee te wer ken dat de laatste n zich ook echt Leus- denaar gaan voelen. Dat heb ik, voor al wat de Jeugd betreft, met plezier gedaan." LEUSDEN Burgemeester F. J. H. Schneiders werd, ingaande 16 juli 1968 benoemd tot burgemeester van de gemeenten Leusden en Stouten- burg. die op 1 Juli 1969 werden sa mengevoegd tot één gemeente Leus den, omvattend de kernen Hamers veld, Leusbroek. Stoutenburg en Achterveld. Hamersveld Leusden Centrum werd bestemd, uit te groeien tot een stad van 45.000 inwoners. Het inwo nertal van de gehele gemeente zou na de realisering van het vigerende structuurplan 55.000 zielen moeten tellen. Voor het verwezenlijken van deze ontwikkelingen, die grotendeels werden voorbereid door burgemees ter A. F. H. Buining, heeft mr Schnei ders „de eerste steen gelegd". Frede- rik Jan Herman Schneiders werd op 20 maart 1923 geboren te Lemmer als zoon van een arts. Hij woonde achtereenvolgens in Castricum en Rotterdam. Hij voltooide zijn mid delbare schoolopleiding aan het Rot terdams lyceum, waarna hij rechten ging studeren te Leiden. In 1955 behaalde de heer Schnei ders de meesters-titel. Daarna was hij een paar jaar president van het „Nederlands Bureau voor Buiten landse Studentenbetrekkingen" te Leiden. Maar in 1956 werd hij do cent. plaatsvervangend rector, belast met financiële en economische zaken, aan het „Nederlands Opleidings In stituut voor 't Buitenland" (Nijenro- de) te Breukelen. Daardoor legde hij vele contacten met het bedrijfsle ven. Hoewel mr F. J. H. Schneiders in 1964 benoemd werd tot burge meester van Vreeswijk („Ik wist van te voren duidelijk, dat het daar een benoeming zou zijn voor niet langer dan twee jaar, in verband met de ontwikkeling van Nieuwegein"), do ceerde hij nog twee jaar rechten op „Ni.jenrode". Als burgemeester van Vreeswijk was mr Schneiders lid van het dage lijks bestuur van dc Kring Midden Utrecht. portefeuille-houder voor recreatie en vice-portefeuille-houder voor de economische zaken. Ingaan de 16 juli 1968 volgde zijn benoe ming tot burgemeester van Leusden en Stcutenburg in welke kwaliteit de heer Schneiders voorzitter werd van dc commissie „onderwijs" en lid van het dagelijks bestuur van het sa menwerkingsorgaan „Eemland". Dc heer Schneiders is lid van het bestuur \an de afd. Utrecht van de vereniging van Nederlandse gemeen ten. lid van de afdelingsraad van de V.G.N. te Den Haag, lid van de unie raad van de Christelijk Historische Unie en lid van het dagelijks bestuur van de „De Savcrnin Lobman-Stich ting" (het wetenschappelijk bureau van de C.H.U.). Nog steeds heeft hij zitting in de Raad van Bestuur van de N.B.B.S. Bovendien is mr Schneiders stem gerechtigd lid van de A.N.W.B., lid van het algemeen- en dagelijks be stuur vau het Protestants Christelijk Streekziekenhuis Dc Lichtenberg" te Amersfoort en lid van het alge meen bestuur van het St. Joseph- ziekenhuis te IJsse'stein. (Van de redaktie) LEUSDEN De gemeente Leusden heeft een ministeriele beschikking ontvan gen, waarin wordt toegestemd in de bouw van 100 premie-woningen, van de 380 wo ningen, die in het plan Rozendaal I zullen verrijzen. Reakties op de redaktionele commentaren en meningen in deze rubriek zijn altijd welkom, i lel adres is Leusdei Courant Postbus 67, Barneveld. LEUSDEN De benoeming van bur gemeester Schneiders tot burgemeester van Almelo kwam offioiëel nog geen 48 uur. nadat loco-burgemeester W A van Zandbrink in de Leusder raad na een be sloten vergadering aan de pers meedeel de. dat het bericht, dat de heer Schnei ders zou zijn benoemd in Almelo „zeer voorbarig" was. We vinden het persoon lijk jammer, dat het geen voorbarig be richt is geweest. Wij betreuren het ver trek van de heer Schneiders, zoals ook de raad en het dagelijks gemeentebestuur met spijt, afscheid zullen nemen van deze dynamieke bestuurder, die naast zijn drukke bestuurlijke werkzaamheden veel tijd vond voor persoonlijk kontakt met de bevolking, iets wat hij altijd erg be langrijk heeft gevonden. Burgemeester Schneiders is één der meest stuwende promotors voor Leusden's „new town" en het is dan ook bijzonder jammer dat hij naar Almelo vertrekt, eigenlijk nog voordat de papieren plannen in werkelijk heid zijn omgezet, ook al is men dan al begonnen met de bouw van Rozendaal I We kunnen ons de teleurstelling van de raadsleden voorstellen op het moment, dat ze vernamen van de benoeming. Maar laat men dan bedenken dat, zoals burge meester Schneiders het uitdrukte in een gesprek met ons, „de kiel van het schip gelegd is En de kiel behoort, altijd nog teot de belangrijkste onderdelen van het schip Voor de heer Schneiders betekent het bug?meesterschap van Almelo een promotic Wij gunnen het hem graag. „Ik kan nu op puin gaan bouwen, inplaats van in een prachtig natuurlandschap En ook dat is een feit. We weten dat bur gemeester Schneiders een bewonderaar is van de natuur en dat elke ingreep in het landschap hem pijn c d. We hopen tot de belangrijkste on lerdelen van her nieuwe Leusden in zal passen in de be staande landschapscontouren als de heer Schneiders dat heeft gedaan. Ook hopen we met de raad dat het burgemees- terloze tijdperk voor Leusden kort zal zijn. Op het dynamische „schip Leusden" staan nu twee bekwame stuurlieden, maar de schipper mag niet te lang ontbreken, L. V.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3