eugdsociëteit „Grote Kuip ïu op breder e basis Gecompliceerde botsing op de Doornseweg HUURDEMAN UW SCHILDER OPRUIMING LIESHOUT Kappie en hei geheim van de schatkist KTIE „VLOOI" GAAT VAN START BUNDELING VAN JEUGD GROEPEN Grondverkopen V0UTJE WACHT IP HET WONDER 1 RESTANTEN VLOERBEDEKKING RESTANTEN VERF RESTANTEN BEHANG ZELFBOUW MEUBELEN HANDWERKPAKKETTEN vanaf 15 juli bij elk koopje een tophit! lledij n da ING dat \cht< bejaa lanzle in: et an et ibetrt .T Vj rinci] de -\vi oncl Junit emee is i den te Jen uüpe in 'en f' Ie v ld v en. i V; Kerk usde rzil Ie va waa c k Mc 191 Frie hoof i 191 tn d ïillei CHl int n he r he ste i Ie al LEUSDEN-ZUID AI is het dan aan buitenkant nog maar slecht te zien, 't irieur van het gebouw aan de Ooie- 1 rshorsterweg nr. 4 onderdak van de malige „Ivy League", is danig aan eranderen. Dit dankzij een aantal jon- n uit zowel Leusden Zuid als Leusden ïtrum. Vanwaar al deze drukte en die niiveranderir.g? De oorzaak van dit al- is wel de heldere blik van burgemees- mr. F. J. H. Schneiders geweest. Dade- naclat hij gehoord had van de plan- i van de Jeugdraad van de Nederland- Hervormde Kerk te Leusden Zuid ook soortgelijke „soos" op poten te zet- heeft burgemeester Schneiders ge- cht deze totaal verschillende jeugd- iepen samen te bundelen. Wat de gevol- zijn van deze samenwerking voor de gd van Leusden? de eerste plaats een uitbreiding van programma: naast de dansavonden men nu proberen tevens 'n wat seri ier programma in elkaar te draaien, or de Jeugdraad van de Ned. Herv. •k te Leusden Zuid heeft dit tot ge- dat zij bun aktiviteiten (zoals na- prekingen, akties, diskussies, filmavon- e.d.) nu zullen kunnen uitvoeren in geweldige ruimte en in samenwerking t een veel grotere groep jongeren. )e organisatievorm is op alle fronten svijzigd. Er zal geen kompleet bestuur ormd worden, maar de jongeren zul- gaan samenwerken in een werkgroep, ze werkgroep zal dan weer onderver- ild worden in verschillende groepen, taronder een technische afdeling, een die zorgt voor het vullen van de houden avonden, een afdeling, die de anciele belangen zal behartigen enz. In :amenlijke vergaderingen zal de werk- trachten tot een kompleet program- i te komen over een bepaalde tijdsduur. ttf '!- oep. oeo t HUISWERK Erg belangrijk zal het ook zijn, dat de sociëteit van plan is ook in de week "s- avonds te openen zodat jongeren, na be ëindiging van hun huiswerk, in de „Gro te Kuip" wat vertier kunnen vinden met leeftijdgenoten. Maar tevens is hiermee de mogelijkheid geschapen huiswerkpro- bltmen mee te nemen en ze in de soos op te lossen. Kortom het moet een plaats worden, waar iedereen, maar dan ook ie dereen zich thuis voelt. OPEN HOUSE Het ligt in de bedoeling van de werk groep op 1 september een „Open House" te orgamseren, waarvoor de gehele Leus- dense bevolkmg via dit persmedium zal worden uitgenodigd. De bedoeling van cht „Open House" is, dat iedereen in de ge legenheid wordt gesteld en kijkje te ne men, te zien, hoe het geworden is. Voor de werkgroep is het natuurlijk belangrijk dat ook en vooral de ouders van de Leus- dense jongeren aanwezig zullen zijn, zo dat eventuele vooroordelen zonder meer uit de weg geruimd kunnen worden en 't tenslotte de ouders zullen zijn, die hun kinderen aanmoedigen eens een kijkje te gaan nemen en ook zelf deel te nemen aan de aktiviteiten. Behalve dit „Open House" liggen ook plannen op tafel in de week van 20 tot 26 september de internationale Vredes- week verschillende aktiviteiten te ont plooien, waarvan u ongetwijfeld nog wel meer zult horen. AKTIE-VLOOI Aangezien het in de bedoeling ligt van de werkgroep met weinig of geen geld veel te doen, wordt a.s. zaterdag 25 juli een aktïe gehouden onder het motto AK TIE-VLOOI. Met deze aktie hoopt de werkgroep een beetje beter in de spullen te komen. Aktie-Vlooi start zaterdagmorgen vanaf de „Grote Kuip" met twee traktoren. Jon geren, die hieraan willen meedoen, zijn natuurlijk van harte welkom. De werk groep hoopt met deze aktie in het bezit te komen van o.a.: een tweedehands kook plaat (voor koffie), gordijnen, grote ta fels, keukenstoelen etc. Verder zijn wel kom: tafeltennistafel, tafelbiljart, kleden, die kunnen dienen als vloerbedekking, schemerlampjes, een kachel, nou ja, je kunt het zo gek niet bedenken, of het is welkom! Kijkt u eens bij u op zolder of in de garage, wie weet, wat er allemaal te voorschijn komt, dat de jongeren van Leusden goed kunnen gebruiken! Tenslot te kan iedereen op 1 september zelf ko men kijken, wat er van terecht is geko men! Het plan is door het centrum van Leus den-Zuid te rijden met de traktoren en, indien de tijd het toelaat, waarschijnlijk ook langs de Arnhemseweg en de Schut- tcrhoeflaan. Vanzelfsprekend zijn giften uit Leusden-Centrum even welkom, en voor mensen die na dc 25ste juli nog wat kwijt willen: vrijwel iedere avond is er wel iemand te vinden in het gebouw van de „Grote Kuip". Dc Tour de Junior is maandag weer van start gegaan. Voor de 13e maal. Het is altijd weer een hele prestatie, wanneer deze grote internationale jeugdtour op volle toeren begint te draaien, want heus, het is geen kleinigheid zo'n organisatie. Tourleider Jan Schouten weet hierover mee te praten. Aan hem en zijn medewer kers dan ook een ere-saluut! Want dankzij de organisatie kunnen weer meer dan honderd tour-rennertjes veel plezier en spanning beleven, een hele week lang. Dankzij de Tour de Junior ook heeft Ach terveld in binnen- en buitenland een be kende klank gekregen. Pers, radio en TV hebben aandacht aan het wlelcrgebeurcn besteed of gaan dat deze week nog doen. Meestal is dat een maatstaf van de be langrijkheid van het gebeuren. O Leusden raakte vorige week in op schudding door het bericht van vertrek van burgemeester Schneiders naar Alme lo. De Leusder Courant van deze week „schudt mee" en besteedt ruime aandacht aan de promotic van Leusden's eerste burger, op pagina 1 en 3. We behoren niet tot dc categorie fanatieke wandelaars, maar toch willen we de nieuwe wandelroute door Den Treek, uitgestippeld door de Amersfoort- se VVV, van harte aanbevelen. Elders in dit nummer leest u er meer over. Tenslotte brengen we dc dank over aan de Kroon. Dat doen we niet zo vaak, maar in dit geval is het verdiend. In deze ^arre komkommertijd, waarin journalis ten dag en nacht moeten speuren om hun krant toch maar gevuld te krijgen, heeft de benoeming van de heer Schneiders er voor gezorgd, dat de heren redakteuren geen slapeloze nachten meer hebben. Ten minste, wat deze week betreft. Daarvoor I dank! Misschien dat voor de volgende j week een benoeming bekend gemaakt kan worden voor de post van burgemeester van Leusden KOPSPIJKER. (Van de redaktie) LEUSDEN-ZUID Doordat op het door de regen nat geworden wegdek van de Doornseweg woensdagmiddag een met zestien ton beladen vrachtwagen aan liet slippen raakte, ontstond een zeer gecompliceerde botsing, waarbij In totaal vijf auto's werden betrokken. Slechts de 18-jarige mej. I. van D. uit Maarn liep hierbij lichamelijke letsel op, maar zij kon na behandeling in het St. Elizabeth- ziekenhuis weer naar huis teruggaan. De twee bij de botsing betrokken vracht wagens waren behoorlijk beschadigd. Van de drie personenauto's was één vrijwel total-loss, terwijl de twee andere behoorlijk gedeukt uit de chaos kwamen. Door de slip van de eerste met tomaten geladen vrachtwagen, bestuurd door C. v. Z. uit Kwintsheuvel, raakte de wagen geheel op drift en kwam daarbij op de linker weghelft. Op dat moment kwam uit de richting Amersfoort een truck met opleg ger, bestuurd door J. van P. uit Wezep, geladen met gasflessen. Deze werd de berm ingedrukt. De wagen van v. Z. schoot verder over de weg en ramde vervolgens de personenauto, bestuurd door C. van D. uit Maarn. De 18-jarige dochter van de be stuurder liep hierbij hoofdwonden op. De achter D. rijdende automobilist H. v. S. uit Rotterdam slaagde er in op tijd te stoppen, maar de bestuurder van een derde personenauto, K. K. uit Viancn was niet zo gelukkig. Hij zag geen kans meer om een botsing met de wagen van D. te voorkomen. De Rijkspolitie van de groep Leus den vond het maar een gelukkige zaak, dat zowel de tomaten van de ene vracht wagen en de gasflessen van de andere niet op de weg terecht zijn gekomen. Zou dit wel het geval zijn geweest, dan zouden ernstiger ongelukken wellicht het ge volg kunnen zijn geweest. (Van de redaktie) LEUSDEN Aan de heer P. Kraan te Achterveld werd een stuk grond van 30 m2 verkocht ter vergroting van zijn ach tertuin voor de prijs van ƒ1200,plus btw. Bouwterrein ten behoeve van de zo genaamde „eigenbouwers" werd verkocht aan de heren A. H. van Druten te Achter veld, J. M. van Dijen te Amersfoort en J. J. van Dijk te Achterveld. De drie bouw- kavels liggen in het ontwerp-bestemmings- plan Achterveld. De eerste twee kavels kosten ƒ14.750,de laatste ƒ12.150,—. Aan de heer J. W. H. van de Laak te Leus den-Zuid werd een bungalowkavel ver kocht aan de Koningin Julianalaan voor de prijs van ƒ28.000,plus btw. De raad ging woensdagavond met alle grondverko pen akkoord. BURGERLIJKE STAND LEUSDEN Geboren: Mattheus cTa., z. van C. A. Herder en M. J. B. Horsing. Kon. Julianalaan 55; Shirine E.. d. van M. F. M. Reichert en W. J. Cools, Prins Mau- ritslaan 6: Edith A. Th. H.. d. van J. C. Blom en E. M. de Groot, Kanaalweg 5; Floris, z. van A. C. van Duinkerken en R. A. Andringa, Prinses Irenelaan 40. Gehuwd: R. A. J. van de Beek en A. J. M. Tolboom; H. F. C. Beijleveld en E. C. Tijmensen. Overleden: Carel van de Munt, 70 jr. geh. met J. Bast; Grada P. J. Wegman, 84 jr, wed. van M. H. J. Schoonwater; Judith C. Groen, 82 jr, geh. met G. van Eijden. MEDISCHE DIENST WEEKEND 25-26 JULI 1970 LEUSDEN: Voor de praktijken: Boersema, Lan- tink en Den Toom: Arts: Dr. Lantink, Burg. de Beaufort- weg 61, Leusden, tel. 03496-1210. Ij vei ASSCHATTERWEG 2 - LEUSDEN-CENTRUM - TEL. (03496) 391 Hamersveldseweg 16 Leusden-Centrum Telefoon (03496) 331 ite Bix herensokken diverse kleuren nu 1,80 Bix kindersokken badstof en draion nu 2,10 Jurkjes halve prijs Restanten wol, babygoed enz. Terlenka rokjes en overgoolers 20 procent korting Nylon zwembroeken met binnenstuk vanaf 4,95 Getailleerde overhemden H van 24,50 nu 12,25 Stretch slips en panty model 3,75 en 2o voor halve prijs Nylons voor 49 cent? Ja hoor B.H.'s vanaf 1,98 Baddoeken vanaf 1,98 Keukendoeken 1,48 Theedoeken 1,75 Werkdoekjes vanaf 35 cent. Restanten overhemden vanaf 5,95 Damesblouses en truien 30 procent korting Nachtgoed zeer voordelig Helanca damespantalons halve prijs Werkoverhemden van 16,25 nu 9,98 Restanten jasjes van 47,50 nu 12,98 Zie onze etalages I Chenille spreien 1-pers. van 23,90 nu 19,75 2-pers. van j 31,90 nu 25,95 Slaapzakken licht, dik en warm nu 35, Ondanks opruiming 5/2 jaar garantie op Enkalon tapijt in goud, berber, cognac p.m. 109, 400 breed Restanten spreien dekens enz. Coupons tapijt voor trappen, gangen Handweef tafelkleden, wasecht 16,50 Vilttapijt 200 breed van 9,50 nu 7,45 m2 Losse fauteuil royaal model 105,— Bedkussens terlenka van 12,25 nu 9,25 Bedkussens veren 7,95 4 eetstoelen skai gestoffeerd van 260,pu 190, IVeefstof overgordijn van 6,95 nu 3,95 Polyether matrassen 35,-. 45,-, tot 139.. Polyether matrassen 2-pers vanaf 110,— tot 270,— 1 Restanten balastores 30 pet korting 1 b.v. 185 breed 9,87 Zie ook de etalages noodschoot Bavoortseweg Witte slaapk. compl. met linnenkast beschadigd nu 695, Oud-Hollandse kast 240 br. 170 hoog nu 950,iets bijzonders Smyrna karpetten 225x325 p.m. in terra, beige, afghan ondergrond van 450,nu 298, Teak ladenkaslje 4 IttUen teak van 109,— nu 89,— 1 Restanten formica stoelen 18,75 Oud-Hollands buikkastje van 159, nu 98,beschadigd Teenerkamer ledikant kruk, tafeltje, nacht kastje, compl. nu 108,- Wij geven tijdens de opruiming op de meeste artikelen 10 procent korting ook later geleverd, maar in de opruiming betaald Logeer divanbedden restanten van 80 eni nu 29,75 Hoekbank I bl. beuken/rood skal 9 met kastjes nu 175, EUILIEÏON DOOR TO DORSSEN-VAN LOON - 5 Ze keek me aan. „U ziet er niet best lit." Klopt, dacht ik. Als het Jou overkomen vas. zou je er ook niet zo florissant uit- :ien als nu Maar jouw Bernard doet zo ts niet. Die is dolverliefd op je. En jij )p hem. t „Let er maar niet op," probeerde ik net een luchtige stem. Die dag beleefde ik half wakend, steeds naar met mijn gedachte bij wat ik gezien lad. Daar kwam nog bij: hoe moest mijn ïouding zijn, als hij onverwacht de winkel jou binnenkomen, zoals hij wel vaker leed? Geertje wist, dat ik met Dries om gang had. Ze zal wel het nare ervan ge dacht hebben, maar dat kon me weinig chelen. Zondags was hij drie keer bij me aan de deur geweest. Maar ik had alles her metisch op slot en de gordijnen dicht. Zelfs die in de keuken had ik pijnlijk nauwkeurig gesloten, zodat er van buiten af met geen mogelijkheid naar binnen gekeken kon worden. Ik was die morgen lang blijven liggen, omdat ik nergens zin in had, ook niet' in eten. Pas om elf uur ging ik naar boven, waar een klein ka mertje is, düt vader altijd gebruikte als kantoortje en dat ik wat geriefelijker had ingericht. Bovendien kon je door 't raam de straat en het kruispunt op de hoek zien. In dit kamertje bivakkeerde ik vrij wel de hele dag. Tegen twaalven hoorde ik bel. Ik liep naar m'n slaapkamer, die een voor- en een zijraam heeft, en keek heel omzichtig naar beneden Hij stond bij de zijdeur. Nog eens belde hij en keek naar boven, maar mij kon hij niet zien. Ik zag hem naar de achterkant van het huis lopen en aan de keukendeur rammelen. Na een poosje kwam hij weer terug, belde nog eens, maar ging kort daarna weg. 's Middags, iets over drieën, was hij er weer. Bellen en kijken. Ik zag hem naai de voorkant gaan en hoorde, dat hij ook aan de voordeur voelde. De derde keer was 's avonds om acht uur. Ik zat in mijn kantoortje met het overgordijn voor het raam, bij een sche merlampje te lezen. Ten minste, dat pro beerde ik. Hij belde lang en aanhoudend en het speet me, dat ik het kontakt niet losgemaakt had. Waarschijnlijk vermoed de hij wel, dat ik niet weg was Ik liet hem bellen en dacht: Ga jij maar naar Riek Teubling, die heeft geen pukkeltjes en geen slechte ogen. Waarschijnlijk zal zij wel willen wat ik je elke keer heb geweigerd. Tenslotte hoorde ik hem weggaan. Kort daarna ging ik naar bed, maar van slapen kwam niet veel. Misschien, dat ik vandaag met mijn werk mezelf kan verzetten. Is hij het eigenlijk wel waard, dat ik me zo overstuur heb gemaakt? Natuurlijk liep hij in de loop van de morgen de winkel binnen. Ik zat in de kamer en zag hem staan, kijkend naar de tussendeur. Hij nam een mandje en liep langs de rekken, nam ergens een verpakt artikel weg en deponeerde dat in de meta len mand. Vlak bij de tussendeur probeer de hij naar binnen te kijken, maar ik had me teruggetrokken in de keuken. Toen ik de koffie klaar had en naar de kamer bracht, was Dries alweer weg. Er waren geen klanten. Geertje wipte snel naar binnen voor de koffie. Ze zei: „Dries was er zoëven. Kennelijk zocht hij u." Ik stak een sigaret op. „Het is uit," ant woordde jk kalm. Ze keek me met grote ogen aan. „Wer kelijk? Ik dacht, dat jullie zouden trou wen?" Meteen vatte ik vlam. „Hoe kom je daarbij?" Wie heeft je dat verteld?" Het meisje schrok van mijn uitval. „O. dat dacht ik ik meendeze zeiden hei in het dorp." „Wie zei het dan?" „Dat dat weet ik niet meer. Je hoort zo wel eens wat. ook hier, in de winkel En u ging toch al een tijdje met hem?" Er was dus al over geklest. Net iets voor de dorpelingen. Enfin, dan zouden ze met een paar dagen nieuwe stof hebben om te roddelen, Rustig antwoordde ik: „Ik moet 'm niet; ik heb me in hem vergist. Eigenlijk had ik het kunnen we len." Ze keek me opnieuw verwonderd aan, .Hebt u het uitgemaakt?" Ik knikte enkel, overigens niet geheel naar waarheid. Want formeel had ik het nog niet uitgemaakt. Geertje keek me aan en ik begreep, wat ze dacht. Zo ongeveer dit: Mens, je bent gek. Wat kun jij voor eisen stellen, met je puistenkop en je bril met dikke glazen. Heeft nota bene een knappe jongen aan de haak geslagen en maakt ze het uit. Hoe bestaat het. Blijkbaar wist ze niet, wat ze hierop moest zeggen. Gelukkig ging de winkel bel. „Drink maar kalm Je koffie, ik help wel," zei ik, en liep langzaam de winkel in. Zoals ik verwacht had, belde hij 's- avonds opnieuw aan. Ditmaal liet ik hem binnen in m'n kamer. Voor de eerste keer. Hij wilde me omhelzen, doch ik week ach teruit. Omdat ik niet zo heel zeker van mezelf was en bovendien toch een beelje bang, had ik vaders wandelstok le voor schijn gehaald en bij de hand. Ik stond aan de de andere kent van de tafel. Hij keek verbaasd. „Waar was je gisteren de hele dag? Ik ben wel een keer of tien aan geweest. En wat scheelt je vandaag? Ik was vanmor gen in de winkel, maar ik zag je niet." „Wat kom je eigenlijk doen?" vroeg ik op kalme toon. Hij begon verlegen te lachen. „Jou ha len natuurlijk. Waar was je gisteren? Ik snapte er niks van. Kom, sta daar niet zo gek en doe je mantel aan. Gaan we fijn naar de stad. hè"> Blosje. En wat drinken. Ik verroerde me nauwelijks. En voor ik eigenlijk erg in had, prevelde ik: „Ik dacht eigenlijk, dat je me de groeten kwam brengen van Riek Zijn gezichtsverandering was de moeite van het aanzien waard- Z'n mond viel half open en hij schrok kennelijk. Het bloed trok uit zijn gezicht weg, Ik zag dat hij probeerde zich te beheersen, ,Rlek?' her haalde hij met trillende ste-m. „Welke Riek?. Over wie heb je het?" Ik bleef rustig. „Diek Teubling. Was het gezellig bij haar? Zaterdagavond?" „M'n ogen zijn wel niet zoals de jou we, maar met m'n bril zie ik ongeveer evengoed -als iemand anders." Hij kreeg een kleur, werd zelfs een beetje rood. „Wat heb je gezien?" vroeg hij lang niet vriendelijk klinkend. Ik was nie' bang meer. Op het moment beheerste ik de situatie. Op dezelfde kal me. toon waarop ik was begonnen, ant woordde ik hem: „Zo ongeveer alles. De slotapotheose uitgezonderd." Hij keek me enige tijd aan, maar ik doorstond zijn blik, zonder dat het me wat deed. Eigenaardig toch, ik was sta pelgek op hem geweest en waarschijnlijk zou hij toch wel bij me bereik hebben wat hij zo graag wilde, omdat je immers steeds meer naar elkander toegroeit en steeds minder gebreken en fouten wilt zien. Bovendien veronderstelde ik. dat het in deze moderne tijd immers helemaal niet meer zo bijzonder was, als een jongen en een meisje nog voor ze getrouwd wa ren, met elkaar naar bed gingen. Doch op dit moment wist ik: Hij heeft geen plaats meer in m'n hart. Misschien heb ik hem er zondug in m'n eentje boven met ge weld uitgescheurd. Het zal nog wel eens pijn doen, maar dat is beter dan al het andere, wat het gevolg had kunnen zijn, Ik bleef zwijgen. Tenslotte sohudde hij ziin hoofd. „Kan niet. De gordijnen waren dicht. Je fantaseert zo maar wat." „Dus Je geeft het toe?" „Wat? Ik geef niets toe. Wie heeft je die onzin wijsgemaakt?" „Je versprak Jezelf, toen je zei. De gordijnen waren dicht. Je hebt gelijk: door gordijnen kan ik niet kijken. Maar er is nog een andere kant. Opnieuw schrok hij. „Wat probeer Je ei genlijk me in de schoenen te schuiven?" Ik reageerde hier niet op, doch vroeg verder: „Is ze niet zwaar, als Je haar van de grond tilt? Ze giechelde alleen een beet je gek, vind je niet?" Het rood op z'n gezicht werd weer die per. „Je zwamt maar wat. Nu Ja. ik was even boven, heb wat gedronken. Ik., eh houd de boeken bij. Bijverdienste. Ik kwum Riek in het dorp tegen en heb haar gelijk nunr huis gebracht.". „Dun heb jo boven z^ker heel wat ge dronken, hè? Je bent er een behoorlijke poos geweest." Hij keek me weer een poosje aan. hoofd schuddend, „Je probeert me zwart te ma ken. Waarom? Wie heeft jë al die onzin verteld?" M'n geduld begon op te raken. Ik leun de met m'n armen op de stoel voor me. „Zullen we enkele nuchtere feiten recapi tuleren? Ja? Dries van Otuum komt zater dagavond, ongeveer half elf, stapte met Rlok uit, de annen om elkaar heen. Jullie gingen dan lachend naar boven. Ik zag Jul lie gaan „Je kletst. Waar was je dan?" (wordt vervolgd) door Martin Toonder 53 - In de stuurhut van de Kraak stond de Maat achter het roer en liet de trieste blik glijden over de zee. De brave stuur man trilde nog lichtjes na van de door stane emoties. Zijn aandacht werd echter op dit moment afgeleid door het gebabbel van Okki. die niet uitgepraat kon komen over het sohatkistmonster. „Hoe zag die zeeslang er nu precies uit. Ome Tjeerd?" drong de scheepsjongen aan. „Verschrikkelijk antwoordde de Maat op doffe toon. „Gewoon verschrikkelijk Een kop met twee grote horens en een bek. groter dan jijzelf. Tanden zo scherp als messen: een gespleten tong. Brrr „Wat Jofel, zo'n kanjer," riep Okki al griezelend uit. „Dat ik daar nou weer niet bij was. Ik had dat lefbeest zo graag eens gezien." „Wees maar blij. kwajongen, mopperde de Maat, wiens verhaal kennelijk niet de gewenste uitwerking had op de scheeps Jongen. „Ik hoop dat alle ellendige mon ster.' nooit meer terug te zien." Op dat moment werd het gesprek on derbroken door Kappie, die de stuurhut kwam inrennen. „Kours honderdtaohtig graden wijzigen at uurman," beval hij enigszins opgewon den. „We gaan terug naar dat de jacht om die schatkist op te halen." De Maat werd lijkbleek.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5