/verwinning voor Peter Kuypers ervolg Tour de Junior Op de draaitafel Prachtige Lehar-lp Dick Willigenburg met grote voorsprong Gert Vink in eindsprint geklopt JAMES BROWN SOUL ON TOP JAN JANSEN GREATEST HITS VAN IVES MONTGOMERY Op de korte toer BOEIEND VERHAAL' VAN SOUSTELLE DINSDAG 28 JULI 1970 winnaars van het algemeen oegenklassement de Heugaplocg tl in hun midden Joop Zoete- ilk. Op dc groepsfoto v.l.n.r.: Peter illemond (Ned.), Hubert Zim- •rmann (Did.), Peter v. d. Lin- (Ned.), Joop Zoetemelk, gele ui-drager Dirk Eeckhout (Belg.) enny v. d. Helder (Ned.) en ilui Ossenbruggen (Ned.). fceraeen klassement na de zesde etappe i zaterdag 25 juli 1970. 12—13 JAAR IS. van Est, 2. G. Salemink; 3. H. Coet- >ven: 4. J. Nicolai; 5. P. var. de Linde, 6. Bosch, 7. F. Breeman, 8. J. Maas, 9. C. ikke, 10. A. Martens, 11. R. Oskam, 12. de Herder, 13. K. Heus, 14. D. Willigen- irg, 15. K. Miltenburg, 16. P. Meulblok, J. Somers, 18. J. van Gerwe, 19. P. niper, 20. R. Smit, 21. A. Aupers, 22. E. ireecken, 23. E. van Harmeien, 24. L. v. amersveld, 25. M. Bott, 26. R. Stroes, W. Kolks, 28. F. Goorman, 29. S. Yes- yen, 30. A. van Kuyen, 31. A. v. d. Wiel, R. Meyer, 33. J. Oomen, 34. H. Vogel, H. Gysel, 36. T. Petrie, 37. W. Lansing, T. Kokke 39. R. van de Brul, 40. J. oog, 41. J. Ossenbruggen, 42. J. Jansen, J. Fokkink, 44. W. van de Broek, 45. te Wiele, 46. G. van Veenschoten, 47. van de Berg, 48. R. Gebhardt, 49. B. v. Meren. 50, A. Verhaar, 51. H. van de irder. 52. T. van de Linden. 53. S. Meyn, J. Zimmermann, 55. H. Vaanholt, 56. van Steraalen, 57. T. Keizers, 58. D. raagman. 59. C. Bunt, 60. J Maneschijn, C. Brevink. 14—15 JAAR I. R. Zieleman, 2. D. Eeckhout, 3. Jos n Leeningen, 4. H. Stamsnijder, 5. Jo ink, 6. L. Wuyts, 7. H. Zimmermann, 8. Vink, 9. Fr. Brummelaar. 10. Fr. Sna il, 11. G. van de Heuvel, H. Jansen, 13. Gaarssen, Fr. van Gils, J. Wielenga, B. n de Bie, 17. D. Kurzweg. 18. Sj. Brok, T. Tom Barnadt. 20. Kees Grootveld, J. Coppenrath, 22. J. Meuer, 23. H luurs, 24. K. van de Wereld. 25. Rene ie. 26. T. Kolen, 27. Chr. Schuurbiers, P. Zijereveld, 29. K. Berkhof, 30. A ema, 31. G. Zijerveld, 32. Udo Hörning, D. Weschke, 34. Chr. Portengen. 35. B. ihen, 36. W. van Empelen, 37. G. Beu- eg, 38. J. van Leeuwen. 39 P Helmonds, H van de Laar, 41. H. Schoof, 42. D. r Meer, 43. J. Admiraal, 44. B. Lam- iaw, 45. H. Scholtens, J. Wagemans, 46. van Loon, 47. Th. Gielen, 48. R. de *f. 49. St. Holz, 50. D. Verbeek. 51. G. n Boxmeer, 52. S. Broersma, 53. J. de es, 54. Fr. van Gijsechem, 55. W. Jur- es, 56. J. van de Broek, 57. J. Klever- 58. J. van Ruitenbeek, 59. P. Wuyts. K. Vis, 61. P. Puts, 62. Ben Hamer, 63. Zv.-ieneberg, 64. J. van Eekeren, 65. van de Kant. ACHTERVELD PLOEGENKLASSEIVIENT Heuga (kampioen 1970) Ossendrijver Bouwbedrijf Wisman schoenen TBS jLEUSDEN Met een en twintig ren- irs, geen overmatig bezette rit in de iterdagmiddagcompetitie, maar er ont- onden wel leuke ritten. Bij de amateurs as Leo Stapelbroek aktief alhoewel hij et de vruchten kon plukken van zijn irde werken. Geruime tijd reed hij met ifc flinke voorsprong aan de leiding aar zijn tegenstanders verloren hem et uit het oog. Leo moest het hoofd igen en viel terug in de groep. Daarna erd een zelfde poging ondernomen door e Sandbrink en even later door Max de ries. Het draaide op een sprint uit die tor Max de Vries werd gewonnen. Uit- ag amateurs: Max de Vries, Amersfoort. 5 pnt. ooruit Jan, ga naar boven, maak de fles warm, dan breng ik de babyzitster luis." 2. Dick Vervloot, Amersfoort, 4 pnt. 3. Leo Stapelbroek, Achterveld, 3 pnt 4. Bert van Egmond, Veenendaal, 2 pnt. 5. Jan Sandbrink. Amersfoort, 1 pnt. Door de nieuwelingen werden vele po gingen ondernomen om aan een solo te beginnen. De groep was echter te waak zaam alhoewel er achter een paar renners afvielen. Leo Roeloffs, Bert Sandbrink en Joop Paschedag konden het tempo van de andere vier niet volgen en moesten afha ken. Aan de kop bleef men elkaar beloe ren en het draaide uit op een eindsprint die ditmaal gewonnen werd door Peter Kuipers, die eindelijk eens een keer loon naar werken kreeg Uitsla.g nieuwelingen: 1. Peter Kuipers. Leusden, 7 pnt 2. Cor Nijhoff, Maarn, 6 pnt 3. Gert Vink, Woudenberg, 5 pnt. 4. Johan Ossendrijver, Achterveld, 4 pnt 5. Leo Roeloffs, Amersfoort, 3 pnt. 6. Joop Paschedag, Amersfoort. 2 pnt. 7. Bert Sandbrink, Amersfoort, 1 pnt. Hans Badenbroek had bij de adspiran- ter. alleen maar af te rekenen met Cees Roeloffs hetgeen hem echter dit keer lang niet gemakkelijk afging. In een zeer felle eindsprint wist hij Hans Cees nog juist van de eerste plaats af te houden. Veteraan Dekker had ook deze middag het rijk alleen De geblesseerde Dolf Zwaagman staakte bij de A-jeugd vroegtij dig de strijd. In deze klasse toonde nu weer Dick Willigenburg zich oppermachtig Hij liet al zijn tegenstanders op afstand staan en behaalde na een solo van elf Ki lometer 'n mooie overwinning. Ook Wout Lansing had de rest in de steek gelaten en werd tweede. Uitslag A-jeugd 1. Dick Willigenburg. Achterveld 4 pnt. 2. Wout Lansing, Scherpenzeel, 3 pnt. 3 Bert van Schaik, Scherpenzeel 2 pnt 4. Wim Dekker, Amersfoort, 1 pnt. Batavus Navobi Holland verzekering Favorit Salemink Radio Veronica Mars AVRO Nieuwstad Voorbij's Beton Remia Foto Fortgens Heliforst Middenstand Buitenlust Van Plateringen Luyck's Kokke sportkleding Schouten verzekeringen LELSDEN WINNAARS 1. Dik Willigenburg, 13 jaar, sportbeker van burgemeester en familie Schnei ders. 2. Louis v. Hamersveld, 13 jaar, ere medaille der gemeente Leusden. LANDENPRIJZEN België- Dirk Eeckhout, eremedaille van koning Boudewijn; Duitsland: Gerd Sale mink, eremedaille van ambassadeur van W.-Duitsland: Nederland: Ronnie Ziele man. eremedaille van prins Bemhard. DE GELE TRUI WINNAARS Frits Dreeman, 12 jaar. van de ploeg Batavus: Bart van Est, 13 jaar, van de ploeg Bouwbedrijf Ossendrijver: Dirk Eeckhout. 14 jaar, van de ploeg Heuga; Ronnie Zieleman, 15 jaar, van de ploeg Avro. PLOEG ORDE-SPORTIVITEIT Deze werd gewonnen door de ploeg van: Favorit-Salemink met de renners: Frank van Gilst, Geldrop; Wim Jurriëns, Voorst: Geert Beuving, Amersfoort; Jan Maas, Halsteren: Gerd Salemink, Duits land; Frank te Wiele, Duitesland. Zij ont vangen de eresportbekers van: wielerclub De Valleirenners; Op Vlootman; Raiffei- senbank Achterveld; Verzekeringsmaat schappij Ons Belang; wielrenster Hennie Faber-Hondeveld; Henk van Hoeyen. SCHERPENZEEL/AMERSFOORT Het was voor de competitierit in het Amers- foortse Industriekwartier niet erg druk. Er verschenen slechts vijf amateurs aan de start van wie Sander van Doorn zich in de beginfase nog wel aktief toonde. Hij werd echter ingelopen en verder bleef men met uitzondering van een paar klei ne uitlooppogingen bij elkaar. De eind sprint moest bij de amateurs de beslis sing brengen en daarin liet Jan Sandbrink zien dat hij in de sprint nog steeds snel is. Hoewel Leo Stapelbroek echter op een zekere overwinning af leek te stevenen. Uitslag amateurs: 1. Jan Sandbrink, Amersfoort, 5 punten; 2. Dick Vervloet, Amersfoort; 4 pnt.; 3. Gijs Brouwer, Hoogland, 3 pnt; 4 Leo Stapelbroek, Achterveld, 2 pnt.; 5. Joop van Beek, Put ten 1 pnt. De vier aanwezige nieuwelingen raakten al vrij snel tussen de amateurs verzeild en men bleef verder rustig tussen de wie len zitten. Pogingen van de altijd strijd lustige Peter Kuijpers liepen op niets uit zodat ook in deze klasse de sprint de be slissing moest brengen. In deze sprint was Evert Smit Juist iets sneller dan Pe ter Kuijpers. Cor Nijhoff reed lek en deed niet mee. Uitslag nieuwelingen: 1 Evert Smit, Amersfoort, 4 pnt.; 2. Peter Kuijpers Leusden 3 pnt.; 3. Joop Paschedag, Amers foort, 2 pnt. Cees Roeloffs wist Hans Badenbroek ditmaal terug te halen waarna hij einde lijk in de sprint zijn grote rivaal eens kon kloppen. Uitslag adspiranten: l. Cees Roeloffs. Amersfoort. 3 pnt.; 2. Hans Ba denbroek. Amersfoort. 2 pnt. Dick Willigenburg begint zich bij de jeugdrenners echt thuis te voelen. Na en kele ronden met de groep te zijn meege gaan ondernam hij een vluchtpoging, die hem bijna op 'n ronde voorsprong bracht. En verdiend kon hij de meeste punten la ten bijschrijven. Uitslag jeugd: 1. Dick Willigenburg, Leusden, 4 pnt.; 2. Wout Lansing, Scherpenzeel. 3 pnt 3 Bert van Schaik. Scherpenzeel, 2 pnt.; 4. Wim Dek ker, Amersfoort. 1 pnt. Matti de Koning gaat in gezelschap van de Nederlandse Amateur Kampioen Kees Koeken. Kees Priem, Wim Batenboer, Frits Schiir en Arie Hassink de zware Ronde van Schotland betwisten. De inschrijving voor de derde SK.F. ronde te organiseren met de Ren- en Tourclub .Amersfoort" op 22 augustus is bij de amateurs, nieuwelingen en ad- spiranten reeds volgeboekt. SCHERPENZEEL/AMERSFOORT Ondanks de vrij slechte weersomstan digheden was het op het trainingsparcours van de Ren- en Tourclub „Amersfoort" mede door het aantal gastrenners een drukte van belang. Met een gezamenlijke start van ama teurs en nieuwelingen kreeg men een groep van twintig renners op de weg. Een groep, die vrij snel uit elkaar viel, niet zozeer doordat er vooraan renners wisten weg te lopen, maar meer door het feit dat er veel achterblijvers vielen te noteren, door de tempoverhogingen en de demar rages. Vooraan bleven Dick Vervloet, Gijs Brouwer en Wout van Ede bij elkaar na dat ook Leo Stapelbroek was afgevallen door een lekke band. Tegen het einde viel ook nog Wout van Ede terug en kon Gijs Brouwer in de sprint Dick Vervloet terugwijzen Uitslag amateurs: 1. Gijs Brouwer. Hoog land, 7 pnt.; 2. Dirk Vervloet, Amersfoort, 6 pnt.; 3. Wout van Ede, Voorthuizen, 5 pnt.; 4. Ton Brons, Amersfoort, 4 pnt.; 5. Jan Sandbrink, Amersfoort, 3 pnt.; 6. Joop van Beek, Putten, 2 pnt. Ook bij de nieuwelingen hetzelfde beeld en hier waren het Jan Zwaagman en Gert Vink die vooraan bleven. Gert Vink bezit de capaciteiten om voldoende kracht en snelheid op te brengen om met zijn tegen standers mee te gaan maar werd ook dit maal weer in de eindsprint geklopt. Uitslag nieuwelingen: 1. Jan Zwaagman, Barneveld, 7 pnt.; 2. Gert Vink, Wouden berg, 6 pnt.; 3. Adrie Spelt, Lunteren, 5 pnt.; 4. Peter Kuijpers, Leusden. 4 pnt.; 5. Bert Sandbrink, Amersfoort, 3 pnt.; 6. Cor Nijhoff, Maarn, 2 pnt.; 7. Joop Pa schedag, Amersfoort, 1 pnt. Als enige adspirant behoefte Cees Berk hof zich niet uitermate in te spannen, het geen ook het geval was met veteraan Dek ker. Bij de A-jeugd verschenen acht ren ners in totaal. Hier werd al snel een kop groep gevormd van drie man. Ook dit ging nog niet snel genoeg naar de zin van Dick Willigenburg en hij liet Dirk-Jan Kuijpers en Wout Lansing in de steek. De sprint om de tweede plaats werd met banddikte verschil gewonnen door Dirk- Jan Kuijpers. Uitslag jeugd. 1. Dick Wil ligenburg. Leusden. 8 pnt.; 2. Dirk-Jan Kuijpers. Leusden, 7 pnt.; 3, Wout Lan sing, Scherpenzeel, 6 pnt.; 4. Bert van Schaik, Scherpenzeel. 5 pnt.; 5. Wim Dek ker, Amersfoort 4 pnt.; 6. Dolf Zwaagman Barneveld 3 pnt. NIEUWE PLATEN, BELUISTERD EN BESPROKEN Dat de muziek van Franz Lehar een grote belangstelling geniet wordt weke lijks bewezen door de vele plaataan- vragen van luisteraars van bijvoorbeeld het AVRO-radioprogramma „In de kaart gespeeld" dat elke zondagavond gepre senteerd wordt door Lcx Braamhorst. Vrijwel iedere uitzending zijn er een aantal aanvragen bij voor werk van Lehar. Het is daarom een goede gedachte ge weest van Ariola Eurodisc Benelux N.V. een prachtige langspeelplaat in de han del te brengen met de bekendste en te gelijkertijd de mooiste werken van deze nog altijd zo populaire componist. Aan deze plaat is zeer veel zorg be steed, omdat het hier een gedenkplaat betreft, die uitgegeven werd ter gele genheid van de 100-ste geboortedag van componist Lehar. Bijzonder origineel kan men deze plaat noemen, want LehAr geeft bij de operettemelodieën zelf een toelichting. Daarvoor heeft men oor spronkelijk stem-materiaal gebruikt. De werken worden ondermeer uitge voerd door Die Berliner Symphoniker. Dirigenten: Robert Stolz en Werner Schmidt-Boelcke. Voorts werken o.a. inee de sopraan Margit Schramm, de sopraan Sylvia Geszty en de tenor Ru- dolf Shock. We noemen hierbij slechts enkele num mers die op dc plaat voorkomen: „Der Graf von Luxemburg", wals uit de ge lijknamige operette, uitgevoerd door het Wiener Symphoniker, dirigent Ro bert Stolz: „Zorika, Zorlka Kehre zurück", lied uit „Zigeunerliebe". Schock, tenot Hans-Georg, Arlt, viool, Berliner Symphoniker onder leiding van Stolz; „Ja, das Studium der Weibcn ist schwer". bekend gedeelte uit „Die lus tige Witwe" met Schock. tenor. Benno Kusche, bas, Claudio Nicolai, bariton, Julius Katona, tenor, Kuster, tenor, Stoll, tenor; het overbekende „Dein Is mein ganzes Herz", lied uit „Das Land des Lachelns" met Schock, tenor en Die Berliner Symphoniker onder leiding van Stolz, enz. enz. Het overbekende ope- rettewerk van Leliar behoeft verder wei nig toelichting. Dc plaat is gestoken In een fraai al bum waarin foto's zijn gepubliceerd \an Lehar en het Lehar-Huis in Bad Ischl. To Burg schreef daarbij een levensge schiedenis en een beschouwing over het werk van Lehar. De opname ls zeer zuiver en goed van gehalte. De stereo-weergave uitstekend, Het is een plaat waar men stellig velen een plezier mee gedaan heeft. Ariola Eurodisc bracht hem in de handel en het nummer van de plaat is 80205 IE T. v. d. K. Samen met het Louie Bellson orkest onder leiding van dirigent Oliver Nel son brengt James Brown op zijn nieuwe langspeelplaat „Soul on top" een aantal fijne soul/jazz-nummers. De nummers zelf zijn niet allemaal bepaald nieuw, luister bijvoorbeeld maar een naar zijn interpretatie van het nummer „That's my desire", dat dateert uit 1931 en toen een populaire radiosong was. James Brown doet mij in sommige opzichten denken aan wijlen Otis Redding, hoewel en dat geef ik direkt toe Brown aanmerkelijk gevarieerder is in zijn mu zikale uitingen dan Otis Redding Brown is ook op sommige momenten veel hef tiger. Dc vraag blijft wie de voorkeur krijgt. James Brown heeft met zijn „Soul on top-LP" overigens goed geschoten, dacht ik. Hoewel de laatste tijd de soul aan het „uitsterven" is in ieder geval bij de massa kan het toch geen kwaad om op deze plaats de soul nog eens een kleine injectie te geven. „Soul on top", met „That's my desire", Your cheating heart, What kind of fool am I, It's a man's, man's, man's world; The man in the glass, It's magic, September song, For once in my live, Every day I have the blues, I need your key (tot turn me on) en een splinternieuwe versie van Brown's eigen: Papa's got a brand new- bag." is een plaat, die het kopen ruim schoots waard is. Soul on top, in jazz- jasje" gestoken, op Polydor 2310 022. Een heel fijne plaat om met plezier naar te luisteren is LP „Greatest hits" van Wcs Montgomery, waarop 'n prach tige selectie songs in instrumentale uit voering door Wes Montgomery en or kest. Naast drie Lennon/McCartncy songs: „Eleanor Rigby", het schitterend uitgevoerde .Yesterday" en A day in the Liefe", staan er nog tal van andere hits op te beluisteren, zoals Scarborough Fair \an Simon Garfunkel, Georgia in my mind, I say a little prayer. When a man loves a woman, Down here on the ground, Fly me to the moon, Windy en Road Song. Wes Montgomery heeft aan deze nummers een geheel eigen „muzi kaal gezicht" meegegeven, wrardoor deze plaat een fijn bezit is om heel vaak naar te luisteren, waarbij dan vooral het voor- treffelijke gitaarspel van Montgomery opvalt. Kortom: een plaat om weinig over te schrijven maar om meteen naar te gaan luisteren, (o.m. naar het bijzon der fijn uitgevoerde „A day in the life"), Op A M records in goed stereo 2320 005. L. V. Van „The American Youth Choir' verscheen kortgeleden een single met daarop twee uitstekend uitgevoerde frisse nummers: Together we can make it." Samen kunnen wc de aarde tot een lieflijke plaats makenOp de achter kant: Keep your fine self near me. Wat de A-kant betreft zal het allemaal wel een utopie blijven, maar als song is het toch wel geslaagd. Op Polydor 2066-013. Van de Nederlandse groep „Fashi on 6" een single met: Sir Archibald" met op de achterkant: Go Away Girl. Geen hit, maar wel aardig om naar te luisteren De achterkant is m.i. iets beter en pit tiger. Op Polydor 2050 034. SINGELIER. ■fyCMbCL'- „Neen, niet iets kostbaars, ik heb het no dig om te gooien." Kortgeleden verscheen bij de uitge verij Hollandia te Baarn een belangwek kend boek onder de titel: „Israëls Lan ge Weg". Het is geschreven door de Franse historicus Jacques Soustelle en het behandelt vijftig jaar Joodse ge schiedenis, vanaf de stichting van het Zionisme door Thcodor Herzl tot aan de grondvesting van de nieuwe Israëlische staat. Vijftig jaar vervolging, vernieti ging, verzet en overwinning.. Het is een periode, die bijzonder rijk is aan belangrijke gebeurtenissen, met i als mijlpalenn de twee wereldoorlogen, de Balfour Declaratie, de wetenschap pelijke uitroeiing der Europese Joden en de revolutionaire oorlog in Palestina. Soustelle, die ook een heel boeiend boek over het Zuid-Amerikaanse india nenvolk de Azteken schreef, heeft met „Israëls lange weg" opnieuw bewezen een geschiedkundig verantwoord boek te kunnen schrijven zonder vervelend te worden of te vervallen in een droge opsomming van feiten. De schrijver weet de hele benauwende geschiedenis van de Joden in de wereld op een bij zonder boeiende en ook spontaan-popu- laire wijze over te brengen, zodat het ge heel fijn leesbaar is en daarom niet al leen door academici op prijs zal worden gesteld, maar bij een bredere kring in gang zal vinden. Juist dat is zo belang rijk, omdat nog maar relatief weinig mensen werkelijk dc geschiedenis ken nen van de moderne Joden; die niet we ten wat er precies gebeurde in die vijf tig jaar voordat de staat Israël een feit werd. Wil men werkelijk begrip op kunnen brengen voor de hedendaagse politiek en mentaliteit van de Israëliërs in de strijd tegen de Arabieren, dan is de kennis van deze geschiedkundige ach tergrond beslist onontbeerlijk. Nog te vaak praten mensen over de situatie in het Midden-Oosten met de luchthar tigheid van een grappige conferencier, daarbij de onnoemelijke ellende die de Joden ondervonden in de afgelopen zwarte periode maar gemakshalve ver getend. Het is opmerkelijk te beluiste ren, dat nu de Joden in hun eigen staat opeens machtiger blijken te zijn dan in de stoutste dromen der verstokte anti- semitistcn, de massa het nu ineens zo interessant vindt. Nu wordt de massa- vernietiging in de concentratiekampen weer een vergeten gebeurtenis. Toch blijft het een keiharde werkelijkheid: wanneer wij, hier in Europa en ieder een in Amerika niet op onze tellen pas sen, loopt datzelfde .machtige' Israël de kans op 'n gegeven moment ten onder te gaan in dc steeds groeiende overmacht door Russische wapenleveranties aan de Arabieren. Wie het boek van Jacques Soustelle leest zal opnieuw worden geconfron teerd met de meest zwarte bladzijden uit de wereldgeschiedenis. De schrijver heeft er zich niet toe beperkt een uit gebreide documentatie te raadplegen, waaronder nog nooit vertaalde He breeuwse teksten, maar hij heeft er zich op toegelegd persoonlijke getuigenissen bijeen te brengen van mannen en vrou wen, die een rol hebben g»cecld in dit drama. Van David Ben Goerion tot Me- nahim Begin, van Guéoela Cohen tot Mosjé Dajan, heeft hij herhaalde malen gezaghebbende vertegenwoordigers van verscheidene Israëlische groeperingen ontmoet( Mapai, Héroeth, Haganali. Ir- goed, Stern Groep), heeft zich langdu rig met hen onderhouden en uit hun mond herinneringen, verduidelijkingen en meningen opgetekend. Als Fransman en niet-Jood heeft hij er zich voor ge wacht partij te kiezen, maar heeft wil len aantonen, hoe, ondanks botsingen en antagonismen (tegenstellingen), de im puls die aan de Zionistische beweging was gegeven door uitzonderlijke man nen als Herzl en Vladimir Jabotnsky, tenslotte tot ontploolng is gekomen bij de wedergeboorte van de Hebreeuwse staat na een aanval van achttien ecu wen. Hoe belangrijk ook dit hoofdstuk uit de hedendaagse geschiedenis, dat de op komst van het Zionisme en de onaf hankelijkheid van Israël omvat, geweest is en nog is, het moet gezien worden in een kader van een groter geheel: het Midden-Oosten en van een nog veel groter: de wereldpolitiek. Het doel van de schrijver is dan ook geweest weer te geven, hoe het streven der grote mo gendheden tijdens de twee wereldoor logen en de latere koude oorlog een vaak beslissende terugslag heeft gehad op het Israëlisch-Arabische probleem en de gebeurtenissen in Palestina. Jaqucs Soustelle bewijst door dit boek een uit stekend gedokumentarieerde historicus te zijn met een grondige kennis van land en mensen. Aanbevolen! Uitgave Hollandia N.V. Baarn. Prijs 17,90. Bert Vos

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5