DE KRANT IN MODERN TIJDPERK TOUR DE JUNIOR ACHTERVELD 71 REEDS VOLGEBOEKT DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1910 Hier wordt de copy op ponsband getypt. Zodra het bericht geheel is „gezet", gaat de ponsband naar de fotografische zetmachine, die de geponste code's foto grafisch in letters (regels) omzet. Op d< •lkiii de opmaaktafel worden pagina's in r geplakt. De fotografische zetmachine, die de ponsbanden fotografisch in zichtbare let tertekens overzet. (Van de redactie) BARNEVELD - Vandaag ontvangt u de Leusder krant, gestoken in een nieuw jasje en gedrukt volgens de modernste grafische systemen. Maandag 3 augustus startte de Barneveldse Drukkerij en Uitgeverij NV te Barneveld, uitgeef ster van o.m. de Leusder Krant, meteen geheel nieuw druksysteem, waardoor niet alleen de redaktionele mogelijk heden werden vergroot, maar ook de kwa liteit van de krant qua afdruk met gro te sprongen vooruit ging. Ook de adver teerders zullen kunnen profiteren van deze kwaliteitsverbetering en uitbrei ding van mogelijkheden. Het betreffende systeem, offset-rotatie, is geheel ge baseerd op het principe van de foto grafie. Er komt geen enkel stukje lood meer aan te pas, zoals voordien het geval was. Op deze pagina laten wij u voorbeelden zien, hoe de Leusder Krant tot stand komt. De tekst zowel als de advertenties worden gezet op pons-typemachines, die geheel zijn in gesteld op de fotografische verwerking van de codes. Nadat de ponsbanden via een computer-achtig apparaat zijn omgezet in leesbare regels, worden de aldus verkregen tekst-kolommen, voor zien van een kop, in een pagina ge plakt. Ook de loto s worden op deze pagina's geplakt nadat ze eerst zijn „gerasterd", d.w.z. van heel kleine puntjes zijn voorzien om het drukken mogelijk te maken. De complete inge plakte pagina als het ware een plak pagina zoals u die in uw plakboek ziet) .wordt via een enorme camera gefoto grafeerd en het negatief wordt gebruikt om de tekst via een afdrukkast over te brengen op lichtgevoelige metalen platen. Voordien is het nog mogelijk om even tuele onvolkomenheden weg te werken door middel van retouche. De belichte metalen platen geven de tekst niet in spiegelschrift weer, zoals bij een nor male drukmethode het geval is, maar is normaal leesbaar. Deze platen worden op de cylinders van de offset-rotatie- pers gezet. De afdruk van deze plaat komt eerst op een rubber rol. Via een ingenieus systeem, gebaseerd op che mische werkingen, komt de tekst uit eindelijk op papier terecht, maar veel beter van kwaliteit, dan mogelijk zou zijn geweest via de normale druksys- temen. Dit is zeer globaal de werking van het offset-rotatie-druksysteem, zo als dat wordt gebruikt voor het drukken van de krant. In het begin zul len de afdrukken van de krant nog niet vlekkeloos zijn. Om dat te bereiken is een bepaalde inwerkperiode noodzake lijk. Maar zodra iedereen is ingewerkt op deze moderne techniek, is het mo gelijk om een krant puntgaaf af te le veren, waarbij de foto's niet meer wor den afgezwakt maar in druk geen ver schillen te zien zullen geven met de orginelen. Bovendien is het mogelijk om met deze offset-rotatiepers vol-kleuren te draaien. De eerste krant op de nieuwe offset- rotatiepers: in dit geval het dagelijks verschijnend nieuwsblad voor de ge meenten Leusden, Woudenberg, Maarn, Scherpenzeel en Renswoude: de Stichtse Vallei. ACHTERVELD - Het Tourkantoor wordt dagelijks overspoeld met schrif telijke en telefonische verzoeken om als deelnemer te kunnen worden ingeschre ven voor de 14e internationale Tour de Junior Achterveld welke zal worden gehouden van 25-31 juli 1971. Misschien is het ongelooflijk maar er zijn nu al 180 aanmeldingen binnen gekomen eD dat is een te groot aantal om te laten starten. Men zal zich dus nog moeten Deraden hoe een en anaer zaï worden geregeld Schenkingen zijn al toegezegd, Terwijl ook al sponsors een ploegtiebben gecunsiateera. ue internationale ploeg- kampioen Heuga is uitgenodigd door de Heugafeltdirectie voor een bezoek aan de fabrieken en o.m. het in ontvangst nemen van de erelegpenning. De Achterveldse Tourleider gaat als verslaggever voor de N.D.W.C. naar de wereldkampioenschap pen in Engeland. Het clubkampioenschap van de N.D.W.C. zal na accoord van het Tour de Juniorbestuur wederom in het seerd. De grote camera, die de pagina's in z'n geheel fotografeert. De gloednieuwe offset-rotatiepers van de Barneveldse Drukkerij Uitgeverij NV, waarop naast verschillende andere nieuwsbladen ook de Leusder Krant wordt gedrukt. Voor een kontaktafdruk wordt het pagina negatief overgebracht op een lichtgevoe lige metalen plaat.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3