JONG LEVEN IN AMERSFOORTS DIERENPARF Geslaagden schoolzwemmen Haaien doen mee aan grote zwem wedstrijden te Zeist VERVOLG EEMUUID Medische dienst Leusden KERKDIENSTEN DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1970 De commissie beraadt zich voorts over de mogelijkheid van het oprichten van een schooladviesdienst in regionaal verband. Men is van oordeel dat een aantal mo tieven de wenselijkheid van regionale samenwerking op dit punt accentueren. Hierbij acht men het van groot belang dat er een oplossing wordt gevonden voor de op dit moment reeds bestaande samenwerkingsvormen ten aanzien van de randdiensten. ACTIEVE EN PASSIEVE RECREATIE. De commissie actieve en passieve recreatie, die in 1969 driemaal verga derde, is haar werkzaamheden begonnen met het inventariseren van de bestaande plannen voor nieuwe accommodaties op het gebied van de sport, cultuur en recreatie. De belangrijkste onderwer pen waarover de commissie inmiddels van gedachten heeft gewisseld zijn het recreatie-ontwikkelingsplan Vallei en Eemland van de provinciale staten van Utrecht, het in Amersfoort op te richten Cultureel Centrum, het eveneens in Amersfoort te stichten Creativiteitscen trum en het Groene Sterproject ten oos ten van Amersfoort. VOLKSGEZONDHEID. In haar taak het dagelijks bestuur te adviseren omtrent aangelegenheden die zich voordoen in het vlak van het ma teriële en geestelijke milieu, bestaat er voor de commissie volksgezondheid - voorheen commissie milieu-hygiëne - een sterke gebondenheid aan hetgeen door de andere commissies (ruimte lijke ordening, onderwijs, recreatie, enz.) wordt gepland. In de eerste, ori ënterende vergadering heeft de com missie zich uitgebreid door twee in specteurs voor de milieu-hygiene la ten voorlichten over de gevaren, verbon den aan het verwaarlozen van de milieu hygiëne, en over de mogelijkheden op dit gebied handelend op te treden. In de tweede vergadering kwam een meer concreet onderwerp aan de orde: de slachthuisproblemaüek in de gemeente Soest. vprwRcuLeu vumuiiicuHfe - o- (Van de redactie) AMERSFOORT - Wie indeze vakantie- tijd eens een bezoek brengt aan het Amersfoorts Dierenpark (en is er iets leukers denkbaar voor de kinderen?), die zal verschillende jonge dieren kunnen bewonderen. Het park heeft sinds kort een jonge tijger, terwijl de Sarus-kraan- vogels ook twee jongen hebben gekregen. Deze kraanvogels, afkomstig uit India, groeien, nadat ze zijn geboren, twee cen timeter per dag en zijn na zeventig dagen net zo groot als hun ouders Dat het Amerfoorts Dierenpark jongen bij deze vogels heeft verkregen, is uniek, aldus een woordvoerder van het park Verder zijn er twee nieuwe aanwinsten te be wonderen. In de eerste plaats een leuk neusbeertje, door het dierenpark geïm porteerd uit Peru. Het neusbeertje is familie van de wasbeer. Uit Oeganda kwamen vorige week twee Watussi-run- deren in het park aan. Deze dieren wor den in hun geboortestreek als huis-last dieren gebruikt. Onze fotograaf Janus Visser bracht een bezoek aan het dieren park om het jonge leven en de nieuwe aanwinsten op de gevoelige plaat vast te leggen. Boven: het neusbeertje en het gezin van de Sarus-kraanvogels. Rechts: de pas aangekomen Watussi-runderen. LEUSDEN - Zaterdag 8 augustus zul len de Haaien aan de start komen te Zeist. Voor het eerst dit jaar zullen er bij deze wedstrijden individuele prij zen te winnen zijn. Dit zal voor velen een stimulans zijn hun eigen snelste tijd scherper te zetten. Er zullen maar twee slagen worden gezwommen nl. de schoolslag en de vrije slag. Hiernaast zal er ook nog een 8 x 50 meter esta fette voor jongens en meisjes worden verzwommen. Aan deze wedstrijden zullen bijzonder veel verenigingen meedoen o.a:Sednauit Amersfoort, de Vuursche uit Baarn, de Meent uit Breukelen, C.R.B. uit Culem- borg, Woestduin uit Doorn, P.C.G. uit Gorcum, de Fuut uit Maarssen, Yssel- duikers uit Monfoort, Flevo uit Nijkerk, Forellen uit Rhenen, Poseidon uit Scher- penzeel, de Duinkikkers uit Soest, Vaha- lis uit Tiel, DKR uit Utrecht, de Water tor uit Vreeswijk,YZPC uit Ysselstein, Brandenburg, uit de Bilt, Laga uit Zeist, Zeist uit Zeist en de Haaien uit Leusden De Haaien zullen met een groot aantal zwemmers en zwemsters naar dit eve nement vertrekken. Bij de meisjes onder de tien jaar zullen meedoen: Lydia Jagers, Irma den Herder, Karin Cohen, Marie Louise Bot Jongens onder de tien jaar zijn: Thijs Noorderwier, Gerard van Egmond, Erik Scholten, Hans Kroon. Meisjes onder de twaalf jaar: Eveliene Willigenburg, Janice Tonneman, Dorien Spoel, Marga Grootkop, Hanneke den Herder. Jongens onder de twaalf jaar: Sjaak Rijnders, Harrie Abbing, Peter Berend- se. Dirk van Lingen, Gerard Pasker en Ron Dokter. Meisjes onder de veertien jaar: Marina v d. Heiden, Nicolette v. d. Heiden, Helma van Leuveren, Coby Duinsbergen, Jeanette den Herder, Inge Heuting. Jongens onder de veertien jaar Jaap Wolswinkel, Dick Willigenburg, Peter Rob Bloemendaal, Jan Wanroov. Hans Pasker, en Georg Dietrich Meisjes onder de zestien jaar Aurora van Uffelen. - Jongens onder de zestien jaar: Ries Pasker, Co de Rijk, Wouter Vrolijk Dames: Gerda Roest, Thea v. d. Hengel. Heren: Willem v. d Hoofdakker, Ben Baks en Bertus Wallet. De wedstrijden zullen worden ver- zwommen in het zwembad de Dijnsel- burg te Zeist. Aanvang der wedstrijden 18.30 uur. Vertrek zal weer zijn vanaf het Ros Beyaart te Leusden Centrum. ,,Hij heeft voor het eerst een schram op zijn auto" LEUSDEN - Voor het schoolzwemmen in de gemeente Leusden zijn de volgende kandidaten geslaagd: DIPLOMA A. Christelijke Basisschool Leus- den Centrum. Ronald Hoogendijk, Jelle van Santen, Evert Jan Riemt, Wilma van Deuveren, Elly van Garderen, Lia Brouwer, Corry de Kruyff, Wim Cavalini', Peter Boon, Rijk v. d. Bunt. Christelijke Basisschool Leus den (zuid). Adrie Lindhout, Ad van Zwol, Fenna van Zwol, Elbert van Buuren, Theo Lindhout, Hanna van Dam, Rose J. v d. Weyden, Eddie Hoogendam, Annette Eyk- man, Lia Schreuder, Jan v. d. Lage- maat, Pieter Helmus. Carohia Schim- mscheimer, Francisca Knoop, Anneke Oververt. Eelco Broeder. R. K. Basisschool ,,De Rossen berg". Pim van de Berg, Guido van Dijk, Fedor van de Pol, Jacky Groenestein, Theo Tolboom, Martin van Koog, Mar tin van 't Zand, Wim van Zandbrink, Jan van de Weyden, Albert Herder, Henk Zwart, Tim Samson, Kees Tolboom, Harry Kok, Renè van de Berg, Han van Ruitenbeek, Anton Tolboom, Cor van de Belt. R. K. Basisschool „Burnadette" Annie Blom, Marian Schut, MiekeGreef- hout, Netty v. d. Berg, Ans Huurdeman, Annie Schothout, Ali Schoonderbeek, Cor- rie van Daatselaar, José Traa, Marian Doove, Liesbeth Voskuilen, Hetty van de Boon, Betty Blom, Belinda Blom, Arian van Eyden, Wilma Jansen, Heieen Stoet man, Arda Herder, Marianne v d. Hen gel, Annie Schimmel, Wieke Huurdeman, er, Lucia Schoonderbeek, Francis v. Zandbrink. Openbare Basisschool Leusbroek. Jarla Geerts, Mariana Donselaar, Henk Jan Dulonbane, Marcel v d. Venne, Juul Knijf, Leotien Verduin, Petra Rui tenbeek, Pim van Alphen Openbare school Leusden (Cen trum). Marjan Hooyer, Jacob Biesterveld. Openbare school Leusden zuid. Dick Duinsbergen. Christelijke Basisschool Stouten- burg. Evert Dick Legemaat R. K. Achterveld Basisschool. Erna van Dijk, Elly de Jong, Gerard Boersen, Peter Hak, Martien van 't Klooster, Sjoerd Wittebrood, Wouter van Zandbrink, Adrianus Hak, Johannes van Hamersveld, Wouterus van de Hengel, Albertus Hoefkens, Antonius Moeking, Antonius v. d. Pol, Aleida G. M van de Tweel, Robertus Schoonderbeek, Hele na van Ruitenbeek, Maria de Jong, Ber- nadette Verhoeven, Richarda van de Heuvel, Maria Vos, Hendrika van de Hengel, Anna van Zandbrink, Hendrikus Voorling, Antonius Jansen, Yvonne Ver hoeven, Gijsbert van Valkenburg, An- toon Houtveen, Alfons van het Klooster, Wim Kok. Henk van Nimwegen, Theo van Uhm, Benny Beekhoven, Johanna van Midelaar, Joke van "Nimwegen, Judith van Wegen, Elly Grufhorst, Honka van Dijk, Margaret van de Hengel, Lida Ossendrijver, Thea van Druten, Albert Tolboom, Marina Wouters, Rita van Burgsteden, Jeanette den Ouden, Cori- na Loritz, Marian Ruitenbeek, Alfred van Hamersveld, Bennie Jansen, Lenie van Middelaar, Hja Huppelschoten, Piet Boersen. DIPLOMA B. Christelijke Basisschool Leusden Anita van den Bos, Marijke van Root- zelaar, Joke de Vries, Heieen van Wou denberg. Ria Harskamp, Femmy van Sprengen, Bart van Glind, Monique van Klompenburg, Lucretia Mans, Janette van de Veen, Adrie de Kruiff, Dini Kas. Christelijke Basisschool Leusden (zuid). Ingrid van de Weyden, Ingrid van Buuren, Nelly Schreuder, Gerrit Hoefakker, Jan- ny van de Lagemaat, Frank Zeilstra, Gerrit van de Buht, Klaas Fokkema, Janny Lagerwey, Simone Fokkema, Jan van Bentum, Anne Swank, Kitty Linse, Deliana Sneiders, Wilhelmina Lager wey, Kees van Zwol. R. K. Basisschool ,,De Rossen berg" Piet C. Voskuilen, René van Eyden, Wouter van Zandbrink, Henk van de Heuvel, Marco Post, Vincent Brouwer, Robbert J. Möhlman, Pieter Miedema, Edward Delfgon, Johny Kraner. dette. R. K. Basisschool Bern Corine van de Span, Elly van de Hen gel, den (zuid). Marjolein Verduin, Hans Slim, Petra van Beek, Trees Noorlander, Trees van de Haarst, Fanno Varenkamp, Ronald van Beek, Walter Geerts, Loes Klarenberg, Ina Jansen, Anita Lith, Alette Rond, Caroline de Jager, Arno Heiligenberg, André van Harten, Margo de Looze, Wil ma ter Maten, Daan Jan Simoons. Geert Bleeksma, Michiel van Bentum, Mark Bennink, Karin Swarts, Geert Jan Rond. Openbare school Leusden (Cen trum) Annemiek Velthuysen, Wilco Scheper, Peter Vastenburg. Fennie Biesterbosch, Alice Groen, Bettie van Aanholt, Cellie Lam, Jozina van Ginkel, Annemiek Jonge- jan, Robert L. Schwab, Martin Breedt- buyn. Christelijke Basisschool Stouten- burg. Thakus Hilverts, Evert van Donzelaar. R. K. Basisschool Achterveld. Herman van de Berg, Mia van de Berg, Trees van de Burgwal, Gijs Hak, Anja van Rossum, Bertus Ossendrijver, Wes- sella W. Huppelschoten, Hendrika v. Burgsteden, Antonius Ossendrijver, Jo hannes van Nimwegen, Yvonne Verhoe ven, Marjo de Jong, Bea van Burg steden, Ans Kooloos, Ria Wouters, Ria Ossendrijver, Gemma Hak, Gemma Schou ten. DIPLOMA C. Christelijke Basisschool Leusden (Centrum). Joost Bruyn, Bouwe Harmer Fatser, Bert Sneiders. Chr. Basisschool Leusden (zuid). Erik Krol, Wilma de Wild, Jan Groen, Saskia Dijkgraaf, Lia Helmus, Dick van Lingen. R. K. Basisschool de „Rossen berg". Paul Beasjou, Erik Scholten, Paul Droog, Ton van het Klooster. R. K. Basisschool Bernadette. Lidia Jagers. Openbare Lagereschool Leusde (zuid). Paul Drapers, Jolanda Jansen, Tim vi Ramselaar, Jacqueline Versluis, Ceci Schwenki, Thijs Noordewin, Yvonne Ob Ria Drager, Mattieu Dietrich. Openbare Basisschool Leusdf Centrum. Henk Damer, Hans Kroon, Pinoldus M de Jong, Barend Peters. R. K. Basisschool Achterveld Hendrikus Ossendrijver. diploma d. Christelijke Basisschool Leusdf Centrum. Evelien Willigenburg. Christelijke Basisschool Leusde (zuidY Ronald Dokter. Moniqeu Poelgeest. R. K. Basisschool De „Rossen berg". Bennie Hamers, Pieter Tolboom. R. K. Basisschool Bernadette Evelien Tijmenser, Mildred v. d. Sandt Jeanette Lagerwey. Openbare Lagereschool Leusdei (zuid). Wim Burger, Andrea Hagers, Dorine Spoel, Hans van Haarst, Rob Cornelis, Anita van Giessen. A. 3 afgewezen B. 9 afgewezen. C. 7 afgewezen. D. 3 afgewezen. 30 afwezig, reden: ziekte en vakantie Weekend 8-9 augustus Voor de partijken Boersma, Lantink e Den Toom: Arts: dr. Boersma, M. Stuart laan 5, tel. 03490-18881. 9 augustus LEUSDEN-C N.H.K.: 10 uur Ds. Berkel Driebergen R.K.K.: za. 7 uur zo 7.30 8 uur Hoog mis. 11 uur 5 30 uur 6.30 uur Ltf LEUSDEN ZUID N.H.K. 10 uur Ds Bosma Soest. 18.30 Ds. Voortman. W. Terschelling. R.K.K.: Huize Den Bosco 8 30 uur 10 uur Hoogmis. AMERSFOORT - Geref Kerk. Nieutf Leusder Kerk. 9.30 uur de heer Bu- walda 7 uur Afscheiddienst Ds Schol ten. Opstandingskerk: 9.30 Ds. Scholten. 7 uur Ds. Engelkens.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6