I A „Uw en w vereniging kan Leusden-Zd. Centrum aan elkaar binden" Een regen van medailles voor goed zwemmende Haaien GROOT SUCCES IN ZEIST Burgemeester Schneiders bij de opening van nieuwe tennisbanen van Lockhorst U kunt niet alles weten DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1970 foort hoogstens bij ons inmaar toch blijkt uit de enorme aktiviteiten welke in fde afgelopen jaren zijn ontplooid, dat wij voor niets staan. Wij? De gemeente staat voor niets U zult zich als leden zeker herinne ren wat ik verleden jaar in het begin van het voorjaar aangekondigd beb, wat wij dachten te gaan doen met het op vangen van de geweldige groei van onze leden. Ik heb toen gezeed. dat wii wilden proberen dit te doen met verlichting Wat was er namelijk aan ae nand9 Be sprekingen met de gemeente, met alle mogelijke instanties, maakten ons al snel duidelijk, dat het financieel onmo gelijk was een uitbreiding van het aan tel banen te krijgen. Dit is alles anders gelopen. Diverse besprekingen zijn er verleden jaar natuurlijk geweest. En regelmatig kwam de moeilijkheid van het geld naar voren. Uiteindelijk hebben wij toen gedacht: wij moeten maar snel een commissie gaan vormen in de vere niging en trachten mensen bij elkaar te krijgen die ofwel in hun werkkring of om andere reden in staat zijn om goedkoop de verlichting hier te leve ren, of goedkoop die uitvoering van die verlichting hier te maken. Wij zijn toen met een commissie bij elkaar ge komen en de eerste de beste vergade ring gaf een heel goed resultaat. De heer Bannink van de fa. Schoonhoven aam snel het woord en vroeg de com missie om de firma Schoonhoven toch maar drie banen aan te laten leggen. En dit met een financieel voorstel, dat zo aantrekkelijk was, dat ik onmid dellijk de volgende dag naar de gemeente gegaan ben. Binnen enkele dagen was er een gesprek met de provincie en bier ligt bet resultaat. Een kwaliteit: onv orstelbaar! Nu al kregen wij tele foontjes van andere tennisverenigingen met vragen als: hoe is het mogelijk voor dat geld? En wie deden dat dan? Dames en heren, ik weet dat de heer Bannink alle publiciteit schuwt „zover u hier nu zit mag ik u nu vragen op te staan en hem een hartelijke ovatie te brengen" Na deze welgemeende ovaties vervolgt de heer Elsackers. Met dergelijke mensen kom je er wel. Dit was het natuurlijk niet alleen. De dank in de eerste plaats de mede werking van de gemeentefunctionarissen en wel in de eerste plaats de heer Roggenkamp, waar ik zaken mee gedaan beb, de heer Dijkgraaf, het bestuur van de sportstichting en de heer Koers. Hartelijk dank voor uw hulp bij de tot standkoming van dit complex. Bij een dergelijk complex behoort natuurlijk een groter clubhuis. U ziet het nu al: bij Met het doorknippen van een lint wer den de nieuwe tennisbanen officieel ge opend. Op de foto: burgemeester Schnei ders zet er de schaar in. ciele opening te verrichten, hoe het allemaal zal lopen weet ik niet, bijzonder graag nog een enkel woord tot u willen zeggen. U zult begrijj>en, dat het voor mijn vrouw en mij toch vandaag, u had het over het trieste weer, een tikje een weemoedige dag is. Dat wij hier vandaag ik kan wel zeggen, wel zeker onze laatste officiële plechtigheid in de gemeente meemaken. En dat doet je toch ook wel wat. En dat is dan deze dag, vandaag, bij de tennisvereniging Lock horst, de laatste officiële daad bij Lock horst. Het woord Lockhorst dat zo'n grote rol heeft gespeeld bij de bijeen komsten in deze gemeente, toen wij nog een naam zochten voor de nieuwe ge meente Leusden. Daar hebben wij nog wel om moeten lachen met zijn allen. Wij vinden het bijzonder belangrijk ui teraard, wat er nu gebeurd is. Natuurlijk speelt de gemeente ook een rol. Maar in de praktijk is het zo, dat u toch het beheer gaat voeren. En aan u is de toekomst. Ik geloof dat het erg belangrijk is dat nu deze drie nieuwe banen bij zijn gekomen. Niet alleen omdat er nu meer mogelijk heid is voor sport en spel, maar voorlo pig kijk ik ook naar de jongelui, die hier zijn, dat je dan ook ziet dat er een groot stuk vorming weer mogelijk gaat worden. LEUSDEN - Zaterdagmiddag opende de Leusder lawn-tennisvereniging „Lock horst" officieel haar nieuwe banen. Het weer was niet zo best - het regende - maar het clubhuis van de vereniging was tjokvol met genodigden, die meteen konden constateren, dat deze nieuwe banen van een uitstekende kwaliteit zijn: ondanks de stromende regen waren ze uitstekend bespeelbaar, in tegenstelling met de oude banen, die bij een dergelijke regenvloed onder water kwamen te staan. De beer Elsackers opende de feestelijke bijeenkomst met een woord van welkom. „Als ik hier om me heen kijk, dan ben ik trots op de gemeente, waarin ik woon. Ik ben niet alleen trots op de plaats, waarin onze vereniging is gevestigd, ik ben ook trots op onze vereniging. Deze week ontmoette ik in Amersfoort een bondsgedelegeerde. Die heb ik toen ver teld wat wij met ooze nieuwe banen gin gen doen. De gedelegeerde gaf toen als commentaar: „ik beb het al eens tegen mijn vrouw gezegd: als het zo doorgaat met Leusden, wordt Amersfoort nog een voorstad van Leusden." Nu zal het niet clirekt zo'n vaart lopen (wij lijven Amers- de eerste de beste feestelijke gelegen heid en wij zitten met slecht weer al zo klem als wat. Wij hebben opnieuw een commissie benoemd die druk bezig is en als ik mij niet vergis is het op het ogenblik zo, dat wij begin volgend jaar hier weer snel bij elkaar zijn om de opening van een nieuw clubhuis, althans van een vergroot clubhuis hier te vieren. Dan hoop ik u weer uit te nodigen, be gin volgend jaar. Wij zijn hier nu voor de opening van de drie nieuwe banen. Burgemeester Schneiders heeft zich be reid verklaart onze banen persoonlijk tè openen. Alvorens de burgemeester hier toe uittenodigen wil ik van deze gelegen heid gebruik maken, om u mijnheer Schneiders mede namens het bestuur van Lockhorst hartelijk te feliciteren met uw bijzondere promotie, de benoe ming tot burgemeester van Almelo. En wij willen dan ook graag deze felecita- tie begeleiden met een bloemetje aante- bieden door ons jongste lid Monica de Smalen, aan mevrouw Schneiders". Na de aanbieding van dit bloemstuk aan zijn vrouw verzocht de heer Schnei ders, alvorens de banen te openen, nog even bet woord. „Ik zou alvorens de offi- Dit is niet alleen een vorming op tennis gebied, maar ook als vorming van Leus- denaar. En ik geloof dat het erg belang rijk is hier in de gemeente Leusden, dat de verschillende kernen naar elkaar toe gaan groeien en dat met name Leusbroek tegenwoordig Leusden-zuid met Ha- mersveld, Leusden-centrum elkaar gaat vinden en een eenheid gaat worden. Ik beb op bijeenkomsten en hearings wel eens gezegd, dat ik het bijzonder jammer zou vinden, wanneer het zo zou gaan, dat verschillende dorps kernen in onze gemeente een eigen leven zouden gaan leiden. Dan krijg je onherroepelijk een sfeer van on derlinge concurrentie. Er is wel eens door inwoners uit Leusden- Zuid gezegd, dat bet helemaal niet nodig is om verbindingswegen aan te leggen tussen Leusden/zuid en Leusden-centrum. Zo weinig moge lijk kontakt met Leusden-centrum, was het parool van deze mensen. Daarom vind ik het zo bijzonder be langrijk, dat de lawntennisvereni- ging Lockhorst als het ware midden tussen beide kernen zit en uit de bei de (belangrijke) delen van de ge- -meenten mensen naar zich toe trekt. Uhebt uw leden zowel in Leusden- zuid als in Leusden-centrum. Door dit sportieve kontakt hebt u de moge lijkheid om de gemeente te helpen in haar streven om beide dorpskernen aan elkaar te verbinden. Door dit tennisbanencomplex gelegen tussen de twee plaatsen zal het beter moge lijk zijn, dat de bewoners uit de twee dorpen naar elkaar toe zul len groeien. „De heer Schneiders besloot zijnoili- ;ieel-laatste openingstoespraak, nadat er buiten juist een onweersbui voorbij was getrokken met de woorden: „Tot slot wil ik nog zeggen, dat het enige „gedonder" dat wij met Lockhorst heb ben gehad, alleen vandaag gehoord werd en dan nog zonder dat wij er iets aan konden doen Ondanks de regen werd besloten de banen toch buiten officieel in gebruik te stellen. De aanwezigen werden aangera den om dit gebeuren vanachter de ruiten van het clubgebouw te gaan volgen, maar de meeste aanwezigen negeerden dit en trokken met de burgemeester en het Lockhorst-bestuur de regen in. Het lint, dat de toegang tot de nieuwe banen ver sperde, had maar één knip van de officiële schaar nodig. Lockhorst kan trots zijn. De banen kunnen worden gebruikt. Na afloop van de plechtigheid was er voor de genodigden nog gelegenheid na te praten bij het gebruik van een drankje. De heer Elsackers tijdens zijn openings toespraak. Geheel rechts: oud-burge- meeste Buining en zijn echtgenote. Bloedvlekken in uw suédeschoenen kunt u verwijderen door een in spiritus ge drenkt en goed uitgeknepen watje. Loopt u in de ziekte- of ongevallen wet dan mag u de woning niet verlaten voor de eerste controle heeft plaats ge had, behalve wanneer u bent opgeroe pen voor controle. Framboze- en besse struiken moeten na de pluk gesnoeid worden. Als u met vakantie gaat, vergeet daE vooral niet de hoofdkraan van het gas en water dicht te draaien. Transpirerende voeten? Wanneer u daar veel last van ondervindt, moet u ze op z'n minst elke avond baden in niet te heet water, waarin enige lepels'keuken zout zijn opgelost. Naspoelen met helder koud water, grondig afdrogen en daar na flink poederen. En. dagelijks wis selen van kousen en schoenen. Gepolijst aluminium mag u niet behan delen met staalwol, maar met heet wa ter en alkalievrije zeep en een zachte droge doek. Aangebrande korsten eerst laten weken of zonodig uitkoken met zeep sop LEUSDEN-ZUID - Zaterdag 8 augus tus is voor de zwemvereniging de Haaien een onvergetelijke dag geworden. Duide lijk toonde zij aan, dat zij de middenmoot In de zwemwereld aan het verlaten zijn. Trainer Duinsbergen met zijn enthousi aste medewerkers lieten zien, dat zij resultaten gaan bereiken, die voor de gemeente Leusden op zwemgebied zeer veel gaan beloven. Was het al zo, dat de Haaien die op de natiopale kampioen schappen met twee deelnemers acte de presence gaf, met Hans Kroon op de kampioenschappen Kring Midden van Ne derland een bronzen medaille haalde, in Zeist sleepten zij in het totaal 20 medail les in de wacht. Acht van deze medailles waren de gouden, vijf zilveren en zeven bronzen medailles. Reeds bij de eerste serie kwamen de successen Het nog jonge maar talentvol le zwemstertje Irma den Herder, mocht begin van dit jaar nog niet aan wedstrij den meedoen, omdat zij te jong was, maar won nu de zilveren medaille op het nummer 50 meter schoolslag meis jes onder de tien jaar. Haar tijd was 53.2 sec. Zij werd op de voet gevolgd door het vechtstertje Lydia Jagers, die de bronzen medaille won op dit nummer met een tijd van 53.3 sec. Bij de jongens onder de tien jaar 50 meter schoolslag wist Hans Kroon beslag te leggen op de tweede plaats en kwam Gerard van Eg- mond op de derde plaats met tijden van respectievelijk 50.4 en 54.9 seconden. Eveliene Willigenburg was de eerste die op de hoogste trede van heterescha- vot kwam te staan. Zij wist het nummer Ook Sjaak Rl.jnders telde weer mee. Links van hem Peter Berendsen. Hij greep het zilver. plaats en won daarmee een gouden me daille. Zijn tweede medaille op dit toer nooi. Hanneke den Herder zwom op de 100 meter vrije slag meisjes onder de twaalf jaar naar een mooie derde plaats 1.27.3 sec. Bij de jongens onder de twaalf jaar wist het goede zwemmertje Harrie Ab- bing, die ook op de nationale kampioen schappen uitkwam, de tweede plaats te behalen, gevolgd door Sjaak Rijnders die hiermede zijn tweede medaille op dit toernooi verdiende. Verrassend goed kwamen Jeanette van Herder en Nicolette v d. Heiden naar voren op de 100 meter vrije slag meisjes onder de 14 iaar Voor Jeanette betekende de tijd van 1.29.2 sec. een eerste plaats, de tijd van Nicolette 1.24.1 was goed voor een tweede plaats. Bijzonder verheugend was het te zieu dat zovele ouders belangstelling toonden voor de prestaties van hun kinderen. 100 meter schoolslag meisjes onaer ae twaalf jaar te winnen in een tijd van 1.39.4 seconde. Ook Sjaak Rijnders was er dit keer weer bij en legde beslag op de eerste plaats bij de jongens op dit nummer in een tijd van 1.39.1 seconde. Peter Berendsen wist op dit nummer de tweede plaats te grijpen in een tijd van 1.44.2 seconde. Dat de Haaien sterk voor de dag zou komen op het nummer school slag meisjes onder de veertien jaar was te verwachten met de gezusters v. d Heiden in haar gelederen. Marina pakte dan ook een van de medailles mee in een tijd van 1.34.6 seconde. Haar zusje Nicolette deed het iets minder, daar zij zich verslikte. Enigszins tegen de verwachting in wist Jaap Wolfswinkel de gouden medaille bij de jongens te veroveren op dit nummer Een groot succes voor de Haaien was de overwinning op beide estafettenum- mers zowel op de 6 maal 50 meter es tafette bij de meisjes als jongens kwamen zij met een gouden medaille uit het wa ter Bij de meisjes was de tijd 3.50.5 seconde en bij de jongens 3.30.2 secon de Wouter Vrolijk wist bij de jongens onder de zestien jaar op de 100 meter schoolslag de derde plaats te veroveren in een tijd van 1.27.-seconde. Gaat Wou ter met de zelfde vechtlust door dan kan de Leusder vereniging aan hem nog veel plezier beleven. Ook Gerda Roest kwam nog weer tot een succes. Haar derde plaats bij 100 meter vrije slag dames was zeker ver diend. 1.17.3 seconde. Willem v. d. Hoofdakker stelde enigszins teleur met zijn tijd van 1.06.3 seconde. Ondanks dit won hij toch de derde prijs. Eveliene Willigenburg: was de eerste die op de hoogste trede van het ere-schavot kwam te staan. Op startblok drie gaat het zeer jeugdig* zwemstertje Irma den Herder van start Bij de meisjes onder de tien jaar vrije slag begint Wilma de Wild met haar tijd van 43 seconde mee te tellen. Verdiend was dan ook haar bronzen medaille. Bij de jongens 50 meter vrije slag was Hans Kroon ongenaakbaar Met een tijd van 41.4 seconde legde hij beslag op de eerste

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4