24 geslaagden EHBO-cursus afdeling Leusden WEDSTRIJDDAG KPJ KRING AMERSFOORT Twee meisjes in Leusden verongelukt Afscheid van mr. Schneider op 4 sept. Welfare- korps vraagt hulp Grondaankoop door PTT Eenrichtings verkeer voor de W aldeck Pyrmontlaan „Carport" voor ww woningen Rossenberg I JONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 LEUSDEN/CENTRUM - In het wijk- gebouw van het Wit-Gele Kruis vtnd de diploma uitreiking plaats van de ge slaagden van de in de afgelopen winter en in het voorjaar gehouden E.H.B.O. cursus. Aan deze cursus namen 24 per sonen deel en allen hebben met goed gevolg het examen afgelegd Helaas kon de cursusleider de heer Windhouwer niet aanwezig zijn. Ook de examinator dokter Manger moest we gens verblijf in het ziekenhuis verstek laten gaan. Voorzitter J. H Smal heette allen van harte welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat wethouder W. A. v. Zand- brink de diploma's wilde uitreiken. Vervolgens wees hij de geslaagden er op, dat dit niet het einde was maar juist het begin. Het geleerde zal in prak tijk gebracht moeten worden, maar voor al ook bijgehouden dienen te worden. Ook hier is stilstand achteruitgang. De geestdrift waarmede deze cursus welke voor een groot gedeelte ontstond uit een huisvrouwen cursus, tot een goed einde is gebracht, geven goede waar borgen voor de toekomst. Maar ook in de toekomst zullen er weer nieuwe cursisten moeten komen, en als deze er zijn zal de afdeling zeker weer de organisatie van een cursus op zich nemen. Vervolgens feleciteerde de voor zitter de geslaagden en verzocht de wet houder de diploma's uit te reiken Wethouder Zandbrink feliciteerde eerst de geslaagden met het behaalde resultaat en bracht de waardering van het gemeentebestuur over. Hij sprak de hoop uit, dat de geslaagden indien het zich moch voordoen gebruik zullen LEUSDEN - Maandagmorgen zijn om streeks acht uur op de weg naar Amers foort in Leusden twee kinderen om het leven gekomen. De meisjes Marijke van Dam en Marjan Blankestijn resp. 8 en 7 jaar oud uit Leusden stonden op de schoolbus te wachten. Toen deze arriveerde staken zij plot seling de weg over en werden aangere den door een personenauto, bestuurd door de 59-jarige A. van R. uit Vee- nendaal. De twee meisjes waren op slag dood. maken van hun kennis. Ook het gemeen tebestuur hoopt dat, er in de toekomst nog veel meer cursisten zullen komen, en zegde aan de vereniging alle moge lijke hulp en medewerking toe. Hierna reikte hij met een toepasselijk woord de diploma's uit aan de volgende ge slaagden: Mevr. v. Eijden-Boersen, Mevr. A.Her- der-Huurdeman, Mevr. v. d. Hengel- v. Valkengoed, Mevr. Voorburg-de Rid der, Mevr Smal-Roestenburg, Mevr Gils-Verhoef, Mevr. A. v. d. Weyden- v. Eijden, Mevr. Voskuilen- v. 't Kloos ter, Mevr. J. A. Cels-Offermans, Mevr. A. v. Daatselaar-v. Soest, Mevr. W. Herder-Tolboom, Mevr. M. Jansen- Spaargaren, Mevr. R C. Itman, Mevr. H. v. d. Broek-Blom, Mevr. G. C.Haas- ter-Nieuwenburg, Mej G M. de Ridder, Mej. M. v Kooy, Mej M. A. v. d. Hen gel, Mej. Th. M. v d. Hengel, Mej. G. M. Berg en de heren W. v Veen, W. G. Voskuilen en J E G.^v. d Broek Mej. Annie Reemst welke ook de cur sus had gevolgd en het examen met goed gevolg afgelegd kon belaas geen diploma worden uitgereikt omdat zij de leeftijd van 16 jaar nog niet bad bereikt en het reglement dan geen diploma toekent. Het bestuur van de plaatselijke afdeling vond dit echter erg onprettig en had nu voor haar een speciaal getuigschrift laten maken, wat haar door de voor zitter werd uitgereikt. Een geste welke Mej Reemst en de overige geslaagden bijzonder op prijs stelde. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De PTT wil straks opgewassen zijn tegen de ver wachte stroom aanvragen om telefoon aansluitingen, voortvloeiende uit de ster ke uitbreiding van Leusden-centrum en heeft daarom de gemeente verzocht om een perceel grond, waarop zij een tele foongebouw kan zetten. In onderling over leg werd een perceel bouwterrein geko zen aan de Hamersveldseweg ten oosten van het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis. LEUSDEN/ZUID - Burgemeester en wethouders van Leusden stellen de raad voor de Waldeck Pyrmontlaan te Leus den/zuid alleen vanaf de Maanweg toe gankelijk te houden Dit in verband mei het feit, dat de weg te smal is voor ver keer uit beide richtingen De afgelopen tijd werden de bermen steeds stuk gere den. Gisteravond kwam de raad bijeer om hierover te beslissen (van de redaktie) LEUSDEN - Burgemeester mr. F. J H. Schneiders zal op vrijdag 4 septem ber a.s. tijdens een speciale raadsver gadering afscheid nemen van de gemeen te Leusden. Zoals bekend is de hee Schneiders dan reeds burgemeester va Almelo. Deze openbare vergadering va de raad wordt, in verband met het bi zondere karakter, niet gehouden in c raadzaal, maar in het Hervormd Cer trum aan de Asschatterweg te Leusdei centrum. De vergadering begint om vii uur 's middags. (Van de redactie) LEUSDEN/CENTRUM - De raad v Leusden moest gisteravond beslis: over het wel of niet aanleggen van z „carports" in het plan Rossenberg als extra voorziening woningwet won gen. B. en w. van Leusden vonden aanleg van deze parkeerhavens nood kelijk, omdat deze woningen geen gar hebben. Door de aanleg van deze vo ziening bij de woningwetwoningen zal plan Rossenberg I een afgerond geb vormen, wat niet het geval zou zijn weest, wanneer bij de woningwetwonin geen carports zouden zijn aangele aldus b. en w. in bun toelichting. andere woningen krijgen deze voori ningen wel. Beeldhouwen. LEUSDEN - In april is aan de Wel fare-cursisten een diploma uitgereikt om als vrijwilligster te kunnen gaan werken. Er is een plaatselijk Welfare- korps opgericht onder leiding van me vrouw Ijff-Ochhysen, dat behalve het eigenlijke Welfare-werk (het zinvol be zighouden van langdurige zieken door middel van handenarbeid en handentech nieken) ook graag eenzame bejaarden wil bezoeken. Zij, die belangstelling hebben voor het Welfare-werk of zij, die adressen kennen van eenzame be jaarden, of chronische zieken, kunnen zich in verbinding stellen met één der volgende leden: Leusden-Centrum: Me vrouw F. K. Van Oppijnen - Jasper Focks, Berkenlaan 16, tel. 680. Stou- tenburg: Mevrouw E. P. van Klooster - van Valkengoed, Hessenweg 2, tel. 03490-20305 en voor Leusden-Zuid: Me vrouw Krekel-Aalberse, H. van Lock- horstlaan 19, tel. 03490-14602. Glasmozaièk 1. Lida van Stoutenburg, Eemnes 2. Greet van Vulpen, Hoogland. 3. Jos van de Pol, Achterveld. Poppen maken: 1. Riet van de Hengel, Hoogland. 2. Annie van Middelaar, Achterveld. 3. Tonny van de Hoven, Hoogland. Beeldhouwen: 1. Herman Kok, Achterveld. 2. Willy van Middelaar, Achterveld. 3. Annie van Rooraen, Leusden. Deze wedstrijden werden beoordeeld door de heer R. van Eerden, leraar handenarbeid en mej. C. N. Hilhorst. Uitslag trekkerbehendigheids - wedstrijd: 1. Ab van de Wetering. 2. Theo van Dijk. 3. Wim van Middelaar. 4. Jan Kooloos. 5. Kees Huurdeman. Achterveldse muziekvereniging DWS met drumband en majorette-korps ver- m uzi kale medewerking aan het KPJ-gebeuren in Achterveld. Op de foto's de majorettes. (VAN DE REDAKTIE) ACHTERVELD - Zaterdag werd in Achterveld op het terrein van de Gebrs. Zwambacb een wedstrijddag gehouden, georganiseerd door de Katholieke Plat- telandsejongeren van de Kring Amers foort, met deelname van de P.J.G.U. afdeling woudenberg. De belangstelling voor deze creatieve festiviteiten der plattelandsjongeren was tegen verwach ting niet zo heel erg groot, tot teleur stelling van de organisatoren, die heel wat werk hebben verzet om deze dag in de puntjes voor te bereiden en te doen slagen. Desondanks hebben de deelne mers met veel plezier meegedaan aan de verschillende spel-onderdelen, getuige de foto's. De K.P.J. beoogt met 't houden van derg. wedstrijddagen een sfeer te scheppen waarbij iedereen zich thuis voelt en zich naar hartelust kan verma ken, schreef Wim van Dijk, voorzitter van het Kringbestuur der KPJ in het program ma-boekje en wat dat betreft mag de wedstrijddag beslist geslaagd heten. Door de medewerking van de fa milie Zwambach en tal van andere hel pers en helpsters verliep alles uitste kend. Muzikaal werd bet geheel opgeluis terd door de Achterveldse muziekvere niging DWS met drumband en majorette korps. Verschillende bedrijven stelden prijzen beschikbaar, waardoor de wed strijden uiteraard een extra spannings- element met zich mee kregen. Tijdens de dansavond in de tent op het terrein, met het optreden van de bekende Neder landse groep „The George Baker Selec tion", werden via muurkranten de prij zen bekendgemaakt. De uitslagen van de KPJ-wedstrijddag zijn: Uitslag fotowedstrijd: 1. Gré Simons, Breukelen. 2. Tonny van 't Klooster, Eemnes. 3. Herman van 't Klooster, Eemnes Uitslag flessen schilderen: 1. Marijke Kok, Achterveld. 2. Frieda van Hamersveld, Achterveld. 3. Freddie van Hamersveld, Achterveld. Uitslag vragenlijst: 1. Wim Tolboom, Achterveld. 2. Herman van Roomen, Leusden. 3. Jan van Vulpen, Hoogland. Tractor-bebendigheidswedstrijden: op de wip.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3