Geslaagde wandel tochten met „extra" hindernissen op de draaitafel Deel van Leusden zat zonder water Dana: All kinds off everything Arrival, formidabele sound Ekseption: Another Story The Poppy Family Bintangs: Travelling in the USA HET WOORD IS AAN U Wat kost kankerbestrij ding Danslessen van de Jeugdbeweging Aankoop van Asschatterweg 81 EHBO pleisteraktie DANSAVOND Nieuws uit Achterveld rechtstreeks zenden Kollektanten gevraagd Burgwiiji» Stand KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST nieuwe platen beluisterd en besproken Zingende lionden weer op single Buchanan Brothers: Fijne LI' \ever Harry a pink Elephant Oscar Harris and tlie Twinkle Stars LEUSDEN-CENTRUM - De wandel- puzzletochten welke de jeugdbeweging organiseerde voor jong en oud trokken een goede belangstelling. De organisa toren en uitzetters hadden veel werk verzet en er bijzonder leuke, niet te lange, tochten van gemaakt. Het was bijzonder jammer dat een zekere „aar dige jongen", die blijkbaar tegen derge lijke evenementen is, zo maar midden op een bospad een planken richtingaanwijzer had weggehaald, deze thuis door een kar tonnen had vervangen en bovendien hierop de tekst niet juist vermeldde, waardoor de deelnemers lange tijd gingen zoeken naar het goede pijltje, wat er niet was. Gelukkig werd het tijdig doorgegeven en kon het nog verholpen worden. Ook was op enkele tientallen meters van dat punt een kroonkurk weggehaald, waar door ook de tocht voor de 13 t/m ik jarigen in de knoop liep. Zoals altijd was het na afloop van de tochten in het achterhuis van de boerde rij „Groot Zandbrink" van de familie Boersen, waar start en finish waren, bijzonder gezellig toen de belevenissen van onderweg nog eens in geuren en kleuren onderling werden besproken. Uit de opmerkingen bleek echter over duidelijk dat men de tochten erg leuk had gevonden. Aan de tocht voorde jeugd van 9 t/m 12 jaar namen 30 personen deel. 15 in de leeftijd van 13 t/m 15 jaar waren present, en aan de tocht voor personen vanaf 16 jaar werd door 49 belangstellenden deelgenomen, waaron der 15 gehuwde dames (waar bleven de heren?) Nadat de voorzitter de heerG. Th. v.d. Hengel alle deelnemers en medewerken den dank had gebracht voor deelname en verleende hulp werden de prijzen uitgereikt. De uitslag: 9 t/m 12 jaar le. pr. Sjenet v.d. Berg 20 strp. 2. Francis Leishout 20 strp. 3e pr. Wim v Zandbrink 20 strp. 4e pr. Gerard v.d. Hengel, 5e pr. Tonv. Kloos ter beide 20 strp. 6e en 7e pr. Rita en Ina Blom beide 21 strp. 13 t/m is jarige le pr. Ton v. d. Berg 4 strp. 2e pr. Jan Herder Cz. 5 strp. 3e pr. Gerard Vrijhoef 6 strp. LEUSDEN- Dit is een vraag, die juist tegen de tijd van de jaarlijkse inzameling voor dit doel, en dat is eind augustus.steedsweeractueelwordt. Immers, de opbrengst van de koUekte bepaalt voor een groot deel het bedrag, dat aan dit zo belangrijke werk kan worden besteed. De medische zijde van het kankerprobleem komt hier niet bij ter sprake, daar de geldinzameling vol ledig los staat van het wetenschappelijk Kankeronderzoek. Dit laatste, in feite dus de besteding van de ingezamelde gelden, is de taak van de Stichting Ko ningin Wilhelmina Fonds - Nederlandse Organisatie voor de kankerbestrijding. De Ve-eniging Koningin Wilhelmina Fonds heeft uitsluitend een commer ciële opdracht. Commercieel klinkt mo gelijk wat vreemd in verband met de bestrijding van een ziekte, maar hoe zou men het anders moeten noemen! Kankerbestrijding is nu eenmaal een raak van partikulier initiatief en het bijeen brengen van het hiervoor jaar lijks benodigde geld is een commer ciële aangelegenheid. En bovendien geen geringe zaak, want mede tengevolge van de doorlopend stijgende kosten, wordt het steeds moeilijker de inkomsten ge- li ik e tred te doen houden met de zo bitter noodzakelijke uitgaven. Stellig zul len deze in dit lopende jaar de f6.000.000,- benaderen! Mipioenen die er moeten komen! Van u, van ons alle maal! Stagnatie in de voortgang van een dergelijk object is zonder meer ondenk baar. En ieder Jaar staat het KW F weer voor dit probleem. Ieder Jaar moet een zo nodig nog dringerder beroep op de of fervaardigheid van het publiek worden gedaan. Het vertrouwen daarin is echter nog nimmer beschaamd. Hierdoor kon b.v. in 1968 een bedrag van ca f3.000.000,- ter beschikking worden ge steld van het grote kankerressearchcen- trum „Het Nederlands Kankerinstituut", zomede ca f 1.000.000,- aan het Rot terdams Radio Therapeutisch Instituut. Aan de dertien over het gehele land gespreide kleinere kankercentra kon in dat zelfde Jaar f400.000,-; voor Fellow ships, Stagebeurzen en diverse weten schappelijke onderzoeken f250.000,- worden afgedragen en hiermede is de lijst van uitgaven verre van volledig. Dit moet ook dit jaar weer kunnen. Het is daarom, dat wij uw mede werking inroepen voor de a.s. kollekte. Kankerbestrijding is een zaak die ons allen aangaat. Uw geld wordt goed be steed. Steun het werk van het Koningin Wilhelmina Fonds en geef met milde hand als men u om een bijdrage vraagt. En mocht u om de een of andere re den niet in staat zijn op deze wijze te geven, het gironummer van het KWF is 26.000 Amsterdam. 16 jaar en ouder (Jongeren) le en 2e pr. Antoon v. Roomen enMej. Beb. Hout veen, 4 strp. 3e pr. René Vrijhoef 5 strp. 4e en 5e pr. Harry Smal en Herman v.d. Hengel 6 strp. 6e t/m 8e pr. Arie v. d. Berg, Mej. Gerda HilhorstenMej.Gerda v.d Kletersteeg 7 strp. Gehuwde dames: le pr. Mevr. v. Roo men 15 strp. 2e en 3e pr. Mevr. Hilhorst en Mevr. Hak 17 strp. 4e pr. Mevr. Lieshout 19 strp. LEUSDEN/CENTRUM - Zoals reeds vele jaren het geval is zal ook in het komende winterseizoen, door de Jeugd beweging veel mogelijkheid geboden wor den ter plaatse danslessen te volgen. Bij voldoende belangstelling en gezien de reeds ingekomen aanmeldingen zal het zeker voldoende zijn, wordt op 12 september in ,,'t Ros Beyaart" gestart met de lessen voor beginners. Werd vo rig Jaar ook een zeer geslaagde cur sus met 50 deelnemers gegeven voor gehuwden/ouderen, ook dit jaar wordt hiertoe weer de mogelijkheid geboden. Zowel voor de lessen voor beginners als gehuwden kan men zich nog aanmel den bij de bestuursleden op de adres sen: Hamersveldseweg 123 en 126, As- schatterweg 14 en 105 en v. Harden- broek v. Ammerstollaan 76 en in 't Ros Beyaart te Hamersveld. De lesgelden zullen weer zo laag mogelijk gesteld worden en het aantal lessen als het mogelijk is op 20. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Voor de aan leg van de noord-zuidverbinding ten oosten van het eerste gedeelte van het ontwerp-bestemmingsplan Rozendaal 1 werd bet perseel Asschatterweg 81 door de gemeente aangekocht, voor een be drag van f43.000,-. ACHTERVELD - De plaatselijke af deling van de E.H.B.O. houdt zaterdag en zondag a.s. wederom de jaarlijkse z.g. „pleisteractie". Na de kerkdiensten zullen deze pleisters door E.H.B.O. leden worden aangeboden. ACHTERVELD - Op zondag 23 aug a.s. wordt in „Ons Gebouw" een dans avond gehouden. De muziek wordt ver zorgd door de Soul-groep „The Moki." Aanvang 20.00 uur. ACHTERVELD - In verband met ziek te verzoekt onze correspondent te Ach terveld, de heer A. M. v. d. Berg, De Verjaegde Ruijterweg 10 iedereen, even tueel nieuws uit Achterveld fverenigings- niews, uitslagen, uitnodigingen verga deringen e.d.) RECHTSTREEKS naar de redaktie te zenden; adres: Leusder Krant, Postbus 67, Barneveld. Bij voor baat dank voor uw medewerking. Redaktie. LEUSDEN - De jaarlijkse kollekte ten behoeve van de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de bestrijding van de kan ker vindt plaats in de periode van 24 augustus tot 6 september aanstaande. De werkwijze van de kollekte voor de kankerbestrijding is als volgt: Via de PTT worden circulaires met een kollektezakje verspreid over de bewo ners van Leusden. Nadat iedereen zijn fi nanciële bijdrage in het kollektezakje beeft gedeponeerd, worden deze bijdra gen weer opgehaald. Voor dat ophalen zijn koliekten nodig Bij de volgende adressen kan men zich opgeven: Voor Leusden Centrum: Mevr. H. Smal, Bavoortseweg 109, Voor Achterveld: Mevr. Kleinveld, Hessenweg 166, tel. 03425-209. Voor Stoutenburg: Mevr. Van Eist, Hessenweg 139, tel 03490-21108. Voor Leusden Zuid: Mevr. Den Toom, Maria Stuartlaan 3, tel. 03490-18881 en Mevr. Jansen, Ma ria Stuartlaan 4, tel. 03490-17582. Tenslotte vermelden wij het gironum mer van het K.W.F.: 26.000 te Amster dam. LEUSDEN, Geboren: 1 aug. '70: Mees, z. v. M. v. d. Lagemaat en N. J. Mor ren. Gehuwd: J. C VAN Westerlaak en G. M. Voskuilen; J. G. J. de Groot en G. H. Roest. Overleden: van den Broek, Francis- ca Jacoba, oud 76 jaar. ZONDAG 23 AUGUSTUS 1970 LEUSDEN/CENTRUM: N.H.K. 10 u.: ds. Overduin uit Ut recht. 19 u.: dr. Elderenbosch uit Amersfoort. R.K. kerk za. 19 u.: Avondmis, zo. 7.30 u.:, 9 u.: Hoogmis; 11 u; 17.30 u; 18.30.: Lof. LEUSDEN-ZUID N.H.K. 10 u.-. ds. Van Boven uit Amersfoort, 18.30 u.. ds. Pol uit Woudenberg. R.K. kerk Huize Don Bosco - 8.30 u.: 10 u.: Hoogmis, 11.30 u. ACHTERVELD R.K. kerk za. 19 u.: Avondmis; zo. 8 en 10 u.: H. Mis en 18 u.: Lof. N.H.K. 9.30 u.: dhr. Hoeksma. AMERSFOORT G.K. Nieuwe Leusderkerk 9. 0 u.: ds. Barninck, 17.00 u.: ds. Pedde- mors. Opstandingskerk 9.30 u.: ds. Pedde- mors 's middags geen dienst. WEEKEND 22-23 AUGUSTUS Voor de praktijken: Boersema, Lan- tink, Den Toom: Arts: dr. Den Toom, M. Stuartlaan 5, tel. 03490-18881. Vijftien jaar geleden werd een single van „Don Charles and the Singing Dogs" een overweldigend internationaal succes Wie wil er niet een stelletje honden juist op toon horen blaffen? Welnu, voor hen, die het toen allemaal gemist hebben, de kans om de schade in te halen, want de zingende honden zijn er weer! Uitgebracht op het Omega-label door Dureco kan men deze muzikale dieren beluisteren en bewonderen op single: My bonnie is over the ocean, Little brown jug, Happy Birthday to you en For he's a jolly good fellow. Voor de liefhebbers: Omega 35.922. SINGELIER. (Van de redaktie) LEUSDEN - Tijdens werkzaamheden van de PTT op de Hamersveldseweg sprong donderdagmiddag omstreeks vier uur een hoofdwaterleiding, waardoor een deel van het dorp zonder water kwam te zitten. De PTT, die bezig was een gat onder de weg te boren voor het leggen van een kabel, raakte bij deze werkzaamhe den een hoofdleidingsbuis. Door de enor me watervloed, die hierdoor ontstond en het wegspoelen van hoeveelheden zand onder het asfalt, moest een deel van de Hamersveldseweg worden afgesloten voor het verkeer. De watertoevoer voor de bewoners aan de Hamersveldseweg tussen de Burgemeester de Beaufort- wpp pn de R.K. Kerk werd verzorgd door de vrijwillige Brandweer van Leusden, die via auto enbrandkraande mensen van water voorzag. Een luidsprekerswagen van de firma Coen van den Berg werd ingeschakeld om de bewoners op deze mogelijkheid tot het verkrijgen van wa ter te attenderen. De brandweer heeft het er druk mee gehad, want van deze service werd uiteraard veel gebruik gemaakt. Met emmertjes en teiltjes kwam men tot laat in de avond aan dragen om zich te voorzien van een voor raad water. Aangezien men er niet in slaagde de hoofdleiding donderdag reeds te herstellen, stond de brandweer ook vrijdag paraat met hun waterdienst. Later op de dag werd de breuk hersteld enkonden de bewoners het water weer uit hun eigen vertrouwde kraan tappen. Hoewel de Amerikaanse groep de Buchanan Brothers in Nederland nog niet zoveel bekendheid genieten, heeft Dureco toch een elpee van deze groep het licht doen zien en in een Pink Elephant-hoes naar de platenhandelaars gestuurd. Terecht vind ik, want deze Amerikaanse broertjes mogen beslist niet ontbreken in de verschillende pri- vè-diskotheken. De sound van de Bucha nan Brothers is prettig, heel fijn om naar te luisteren. Uitstekende close- harmony en een instrumentale bege leiding, die nergens overheerst en een goede aanvulling vormt op de zang van de broertjes. Voor de liefhebbers van dit eenre muziek uiteraard een aanra- dertje! Het is geen zware muziek, het is geen ongnjpDare underground. Het is luchtige pop om zonder diepe rimpels naar te luisteren. De plaat is gehuld in een humoristische hoes, waarop zes baby's rond een oude koffergrammofoon dartelen, wat echter niet wil zeggen, dat de muziek ouderwets is. Met de Stone-sone .The Last Time" en ..Me dicine Man", Son of a lovin' man, The feeling that I get, People gotta be free, Do you love me, A sad song with a happy soul, Some kind of love en I'll never get enough, koopt men een plaat barstensvol muzikaal plezier. Op Pink Elephant, Stereo PE 888.500. Verzamelplaten zijn „in" tegenwoor dig, dat blijkt uit de top-tien-LP's hoge ogen gooien, zoals de CBS-LP „Fill your head with Rock" en het kostbare Cotillion-album „Woodstock". De pla tenmaatschappij Dureco bracht kortge leden een verzamel-plaat op de markt met als titel „Never Marry a Pink Elephant", een commerciële variatie op de titel van Shocking Blue's nieuwste hit: Never marry railroad man". Dit nummer staat dan ook op deze plaat, terwijl Shocking Bleu als de hoofdmoot op de hoes wordt aangekondigd. Van de ze internationaal goed genoteerde Ne derlandse groep staan vier nummers op de plaat, waaronder ook „Fireball of love", Wild Wind en „Rol Engine Roll". Ondanks het niet zo erg geslaagd „Fire ball of love" vind ik Shocking Blue ab soluut de beste groep van de in totaal zes groepen die op deze LP hun beste beentje voorzetten. Wat overigens be slist niet wil zeggen, dat de kwaliteit van de anderen erg veel minder is. Want dat is niet waar. De laatste tijd krijgen de Nederlandse popgroepen in het buitenland een steeds betere naam en dat is, gezien ook de kwaliteit van deze verzamel-LP beslist terecht. Van de groep „Serpentine" twee nummers van Robbie Dale en P. v. d. Sande: Instant Alison en Hey Dreamer. Barry Webb zingt „Marty", en „Think about it", eveneens beide van Robbie Dale, die naast zijn werk als presentator van „Jam" voor de Tros-televisieblijkbaar nog voldoende tijd overhoudt om lied jes te schrijven. Jeronime, geen Neder landse, maar een Duitse groep, brengt „The Light life needs" en „Hands", Lee Reed zingt een voortreffelijk „Hol ly Holy, de Nederlandse groep The Gang houdt het op „Stop Your Lovin" en „It's Rocking" Dianne Brooks zingt maar één liedje „Need to belong", een song in de soulsfeer, die wat mij be treft niet helemaal goed overkomt. Waar schijnlijk door een te grote nadruk op imitatie van andere soul-zangeressen. Resumerend is „Never marry a pink elephant" een fijne pop-plaat. En daar gaat het uiteindelijk om. Luister er eens naar. Op Pink Elephant 888.004 Ste reo: goed. V. De stemming onder de Ieren was dit voorjaar even aanzienlijk vrolijker, toen duizenden eensgezind samenstroomden op vliegveld Shannon om hun Dana af te halen Dana was naar het Eurovisie Song Festival geweest met het uitste kende liedje „All Kinds of Everything", melodieus produkt van Lindsay Smith, en die dekselse doughter of Eire had waarachtig gewonnen. Daarmee zag Dana van Londonderry een van haar „dreams come true", want zingen zat er al vroeg in. Haar muziekminnende ouders (vader speelt trompet) hebben de artistieke aan leg van ai nun zes kinderen steeds in goede banen geleid. Voor hun jongste dochter Dana betekende dat zingen, ver schillende instrumenten bespelen en bal let Ze bracht het er ver mee. als schoolmeisje van vijftien trok ze de aandacht van de Ierse en Engelse vak jongens, die veel in de romige melk van de muziekindustrie te brokkelen hadden. Dana werd toevertrouwd aan de zorgen van Tony Johnston, die zich met groot succes als haar manager ging inzetten, doch inmiddels weer van het pop-front is verdwenen. Johnston vertelt: „Toen ze bij me kwam (om een talentenjacht voor te bereiden) was ze nog een schelms schoolmeisje van vijftien, vol grappen en kattekopstreken. Haar echte naam is Rosemary Brown, maar we noemden haar „Dana", dat betekent „ondeugend" in het Keltisch Bovendien was Dana de naam van de eerste prinses van Ierland in de Kel tische mythologie. En ze hebben me verteld dat er in de Griekse mythologie ook al een prinses voorkomt die Dana heette Des te beter, de hele Europese beschaving komt im mers uit de oude Griekse voort, en ons prinsesje is nu een Europese top- ster." Dana won de talentenjacht. Ze kreeg TV- en radiouitzendingen en in 1968 werd ze in Dublin gekroond tot „Queen of Cabaret". (Cabaret heeft in 't En gels een iets andere betekenis dan in veel meer wat wij onder „moderne show-business" verstaan). Maar het succes steeg haar echt niet naar het hoofd. Naast haar muziekwerk deed ze geweldig haar best op school. Tot vlak voor het Song Festival zat ze nog voor de beste cijfers te blokken. Haar vrije tijd werd besteed aan poezie. popmuziek, Beethoven, ballet, Shake speare, zingen, lezen, platen opnemen, orkestreren, promotie en presentatie ja inderdaad: All kinds of everything'" Van dit pittige en hoogst muzikale Ierse meisje is de eerste langspeel plaat uitgebracht, natuurlijk onder de titel van haar wereldsucces. Het is al lemaal nieuw repertoire, grotendeels di- rekt voor Dana's stem en stijl geschre ven. Naast het winnende songfestival-liedje „All kinds of everything", staan op deze plaat nog elf andere fijne leidjes. Dana heeft een heel fijne stem, dat heeft men zelf kunnen constateren en op deze plaat komt dat nogmaals op een nadruk kelijke wijze tot uiting. Overigens is de stereo-kwaliteit van deze plaat heel goed, waarbij natuurlijk de schitterende arrangementen van Max Harris een voor name rol spelen. De nummers: All kinds of everything, Everyone's gone to the moon; Drums (één van mijn favoriete nummers), A sigh around the corner, Th'li'l old clockmaker, Now these words, Can that girl be me?, Under the bridge, Writ ten on the wind, My heart will go on loving you, When you're really in love en Wake up and live. Pittige melodieuze muziek: Dana heeft een plaat gemaakt, waar tal van mensen enorm veel plezier aan kunnen beleven. Zoals al gezegd: in uitstekend tereo en fomidabele arrangementen! Aanbevo len (Decca RPS 101 stereo). Eigenlijk was de groep er plotse ling zonder dat iemand het wist. Arrival stond plotseling voor de televisie-came ra's en zong het door Terry Reid ge schreven „Friends" naar de top van de Engelse hitparade. Zeven man sterk, waarvan Carroll en Paddy het vrouwe lijke gedeelte vertegenwoordigen, vormt Arrival een groep, die vocaal tot de beste van Engeland gerekend kan wor den. Prachtig op elkaar afgestemd en begeleid door topmusici stelde Arrival onmiddellijk na hun succes van „Friends' een langspeelplaat samen, die kortgele den ook in Nederland werd uitgebracht en die bewijst dat hun eerste succes geen eenmalige gebeurtenis is geweest. Integendeel. Wat Arrival presteert op deze elpee is zonder meer voortreffelijk. De heb die plaat afgedraaid zonder dat het ook maar één ogenblik verveelde. Men sen, die een bepaalde sound graag van een etiketje willen voorzien, kan ik eigenlik heel moeilijk bedienen. Het is, zo zie ik het tenminste, een kruising tussen een modem soort „Mamma's en Papa's," de Halr-sound, Melanie, en nog wat meer. Soms ondekt men er de spirituele sound van de gospel in, in een ander nummer is het meer het wereldse Hair wat de boventoon voert. Kortom, het is een gevarieerde elpee van kwaliteit. Luister maar naar het in Nederland niet zo bekende „Friends" advise" naar de Arrival-interpretatie van „Light me fire". Ook het nummer: „No good advice" is bijzonder fijn om naar te luisteren, met zang van Carroll Carter. Dat geldt eigenlijk voor elk nummer op zich, zoals Prove it, of „See the Lord" met zang van Paddy McHugh, geheel gezongen op een gos pelachtige wijze. Op de achterkant valt „Take me" op als uitschieter,. „La Virra" is instrumentaal en dat is be slist jammer. Het hoort niet thuis op deze piaai, waarop zo formidabel goed met stemmen wordt gewerkt. Gelukkig wordt het direkt gevolgd door „Not right now" en „Hard Road", twee heel fijne nummers, de eerste klein maar fijn, de laatste fors en krachtig in een facinerend ritme. Arrival is voor mij de groep van de toekomst met een aparte, aantrekkelijke sound. Een groep, waar ik nog heel veel meer van hoop te horen! Warm aanbevolen! OP Decca stereo SKL 5055. Bert Vos De nieuwste single van de bekende Nederlandse groep Ekseption is „Another History", met op de achterkant „Rondo" naar een thema van Ludwig von Beetho ven. Een gokje, zoals Rick van der Lin den van Ekseption zelf heeft gezegd, want de groep speelt voor het eerst een nummer, dat niet is gebaseerd op een klassiek thema en bovendien is het geen instrumentaal nummer, maar wordt het gezongen. Dit alles omdat men wellicht uitgekeken is op de klassieke toer. Per soonlijk vind ik het jammer, want juist die popularisering van de klassieke „bits" deed het bijzonder goed. Daarom geef ik ook de voorkeur aan de achter kant van de plaat, waarop Ludwig von Beethoven met „Rondo" nog eens op een echte Ekseption-manier door de pop-molen wordt gedraaid. (Philips 6012 030). V. VERLOREN EN GEVONDEN Verloren Wit vest (badstof) met ritssluiting de 15e augustus. Een zwarte handtas met inhoud por- temonnaie (oranje kleurig), inh. plm 90 gulden. Verloren 14e augustus. Kinderbril, bruin montuur (14 aug.) Vermist Op 17 augustus een grijze Siamese kat. Inlichtingen. Rijkspolitie Leusden, Ou de Rijksweg 3, Leusden/Zuid. Overgewaaid uit Canada: „The Poppy Family", een groep met als ster: Susan Jacks, die het vocale gedeelte voor haar rekening neemt en zich daar niet met een „Jantje -van- Leiden" afmaakt. Deze Ca nadese formatie is hard op weg om ook in ternationaal succes te oogsten. In Canada steeg ze snel door hun hit: Which way you going Billy? en ikveronderstel.dat ook in Nederland de sound van de Poppy Family snel bekend zal worden en- ook dat is be langrijk- op prijs gesteld zal worden. Ik zie eigenlijk geen enkele reden, waarom de Poppy Family het hier in Nederland niet zou maken, maar tja, in het hitwezen weet je het van te voren nooit. Dr raad iedere liefhebber van goede popmuziek aan om toch maar eens de pla tenwinkel in te stappen om naar de eerste in Nederland uitgebrachte elpee van deze groep te luisteren. Het is echt de moeite waard om de bijzonder fijne, ijle stem van Susan Jacks te beluisteren in acht composities, geschreven door Terry Jacks. Dat is ook een voordeel van deze plaat: het zijn stuk voor stuk onbekende, nieuwe nummers. Geen interpretatie van een afgekauwde hit of iets dergelijks. De nummers: That's where I went wrong, Free from the city, Beyond the clouds, A good thing lost, You took my moonlight away, There's no blood in bone, Happy Island, Which way you goin' Billy? Shadows on my wall, What can the matter be, For running wild en Of cities and escapes. Susan Jacks siert de hoes, een blonde schoonheid, die er ongetwijfeld de oor zaak van is, dat de twee oude heertjes op de achterkant van de hoes de plaat aanprijzen als „Een album voor ieder een!" Maar zo is bet toch maar, nie mand zal zich miskocht kunnen voe len. Op Decca, SKL R-5022 streo. V. De Nederlandse groep de Bintangs maakte noch niet zo heel lang geleden furore op de Nederlandse hitlijsten met hun „Travelling in the USA". Een goed, zij het fors opgezet nummer. In de zelfde stijl hebben zij hun tweede lang speelplaat volgezongen en gespeeld on der de titel van hun succes: Travelling in de USA. Van de acht nummers, die de groep op de plaat bijeenzongen, vind ik per soonlijk „In the past" en „I'm goon* let you down" de beste. Dit laatste nummer is vrij lang (9minuten en 8 seconden), maar dat is geen bezwaar. Als men mij vraagt of ik de sound van de Bintangs werkelijk goed vind, een sound die grotendeels wordt bepaald door de Jagger-achtige vocalen van Gus Pleines en de gitaarsolo van Arthy Kraaveveld. dan zeg ik, zij het ietwat aarzelend: nee. Het is mijn smaak niet, terwijl ik bovendien betwijfel, of het een sound is, die het nog zal gaan doen. Voor mijn gevoel is het geluid van de Bintangs al enigzins achterhaald en zal alleen nog furore kunnen maken in dicotheeks en bij een forse dans avond. Geen muziek voor de hitlijsten, dacht ik zo. Overigens wil bovenstaande niet zeg gen, dat het een slechte plaat is. In tegendeel: velen zullen er genoegeD in vinden om „Travelling in the USA" te kopen voor de privé-discotheek. Een plaat, die wel duidelijk beter van kwa liteit is als hun eersteling „Blues od the ceiling. (Decca stereo 6419 001) Met „Try a little lve" staat Oscar Harris and The Twinkle Stars opnieuw hoog genoteerd op de vaderlandse hit lijsten. In de eerste week van augustus was deze Nederlandse groep zelfs zover, dat zij de vijfde plaats op de toptien ïn- nam nauwelijks drie weken nadat de eerste tonen van deze hit uit de luid sprekers schalden. Tegelijk met dit succes verscheen van deze groep de eerste elpee en ook deze belooft eeD succes te worden, al was het alleen maar, omdat hierop ook „Try a little love" staat gegroefd. We zijn er zo langzamerhand aan gewend geraakt, dat Nederland uitstekende, ook indernatio- naal op hoog peil opererende, groepen levert. Toch is het nog niet zo heel lang geleden, dat alleen een groep als bijv. Cuby and The Blizzards het in het buitenland haalde. Nu kent men in het buitenland Shocking Blue, The Cats, George Baker Selection, Golden Earring, Oscar Harris and the Twinkler Stars en niet te vergeten onze onovertrof fen solisten Liesbeth List, Corrie Brok ken, Wilma en Heintje ...Nee, wat dat betreft zitten we voorlopig goed. De „Dutch sound" is in. Terug naar Oscar Harris en zijn man schappen. Hun nieuwe hit „Try a little love" wordt zo goed verkocht, dat in allerijl nieuwe persingen moesten wor den gemaakt om aan de steeds groeiende vraag te kunnen doen, aldus meldt hun platenmaatschappij, Dureco te Amster dam. In Duitsland staat het nummer ook uitstekend genoteerd. Voor wie hun hart helemaal aan Oscar en zijn twinkelende sterretjes heeft verpand kan sinds kort datzelfde hart ophalen aan een voor treffelijke, sprankelende elpee, waarop maar liefst elf specifieke O.H.T.S - nummers: Wintie Groove, part 1 en 2, I've got witnesses, Clap hands for ba by, It's over, Whole lottadances, T O.P Groovy Girl, There's something baby, I did'nt wanna listen, Alma en uiteraard: Try a little love. Een eerste klas aan- radertje van een eerste klas groep Op Blue Elephant, stereo 899 002. Bert Vos.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4