Formule-Vracen met VW showde VWs bij buurman Pon Kooy rezellige voor ..De fancy-fair Hohorst VW-BUGGY: EEN VRIJE VOGEL.... Jaarlijkse bloed- inzameling op 10 september Kaartconcours Schiet.toernooi Ons Genoegen NDERDAG 27 AUGUSTUS 1970 Racen en crossen met de VW, een po pulaire bezigheid. (van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Hoewel het nieuwe Volkswagengebouw van de firma Pon in Leusden pas begin volgend jaar officieel in gebruik zal worden genomen, werd het imposante bouwwerk vorige week woensdag toch al door een groot aantal Nederlandse persvertegenwoordigers bekeken, terwijl tevens de nieuwe Volks wagens werden geshowd. Dat gebeurde bij de buurman van de firma Pon, de heer Kooy, die daarvoor een gedeelte van zijn boerderij, met name de deel, had in geruimd. Op het erf van de boerderij werden de verschillende nieuwe model len van Volkswagen geshowd. Directeur Mijndert Pon vertelde dat het voor de VW in verschillende opzichten een moei lijk jaar is geweest. De loonstijging in Duitsland, de daarop volgende revaluatie van de Duitse mark hadden een verslech tering van de concurrentiepositie ten gevolge. Hoewel de VW, aldus de heer Pon, dit jaar van de kopplaats als auto leverancier aan het Nederlandse publiek is verdrongen, zijn er in absolute cij fers beslist meer kevers aan de man gebracht dan ooit tevoren. De heer Pon betoogde dan ook, dat de kever beslist niet heeft afgedaan en wees daarbij op de bouwcapaciteit m Leusden. Volkswagen zal zich in de nabije toekomst méér op de jeugd gaan richten. Daarvoor heeft Volkswagen de beschikking over de bij zonder sportieve Buggy, een zelfbouw- wagen waarvan er volgend jaar na schat ting van de heer Pon zo'n 5000 stuks over de Nederlandse wegen zullen rollen. De vernieuwede Kever met homikinetische verniewde Kever met homikinetische kofferruimte en verwarmde achterruit, werden vorige week aan de dealers uit gedeeld Ze werden in Leusden door de dealers gehaald. Bijgaand plaatsen wij twee artikelen over de VW, over de Buggy en de Formule Vee. LEUSDEN-CENTRUM - Vrijdag 21 lugustus was het een gezellige drukte n ,,Het Ros Beyaart", waar een fan- jy-fair georganiceerd was om de meis- es die in het internaat ,,De Hohorst" erblijyen in staat te, stellen een yfeek r'm ang uitstapjes té njaken. De bezoekers, meest kinderen, annu leerden zich best. Er waren dan ook illerlei attracties zoals, ring werpen, >al gooien, fles hengelen en sjoelen. Het podium stond vol met mooie prij- n, die door middel van een rad van ivontuur verloot werden. Ook de kraampjes met soep, warme worstjes en slaatjes ontbrak niet aan iet toneel. hel i Omstreekt half elf werd de naam van b (de pop bekend gemaakt. Ongeveer 40 belangstellenden hadden de fraaiste na- v 3 men bedacht. De pop heette Kee, en ve zelfs deze ongebruikelijke naam was geraden. tro De grote fles bevatte 2633 bonen een aantal wat op drie bonen na geraden was. Aan het einde van de avond werden de medewerkers en medewerksters be dankt voor hun hulp, evenals de mid denstand en andere instanties die prij zen beschikbaar hadden gesteld. De muziek werd verzorgd door de ge broeders van Velsen. Ook de Formula Vee komt. evenals buggy, uit de States, Hubert Brundage, een Amerikaanse Volkswagendealer met een passie voor de autorensport gaf in 1963 de Italiaan Enrico Nardi op dracht een race-auto samen te stellen uit standaard Volkswagen-onderdelen Er was echter geen klasse om resul taten te behalen, zodat de eerste Vee wagen geruime tijd op nonactief stond Luchtmachtkolonel, George Smith, een kennis van Brundage, kwam op het idee een speciale klasse voor dit type te creeren. Hij haalde Bill Duckworth er bij en deze ontwierp, op basis van het Nardi-produkt, een handzamer, beter verkoopbaar produkt met plastic car rosserie in plaats van de aluminium toestand De wagen was leverbaar als bouwpakket, maar ook kant en klaar te betrekken. Met grote aantallen stort ten de jeugdige Amerikanen zich op de ze nieuwe wagen en op de nieuwe klas se. In 1965 kwamen de eerste Vee's in Europa. De introductie in Nederland vond plaats in het voorjaar van dat jaar. Nu zijn er speciale Formula Vee races in heel Europa Om de Euro pese beker strijden ook de Nederland se rijders Rob Boom, Rob Visser en Ron Swartsenburg om de ereplaatsen. De belangstelling wordt steeds groter, allereerst omdat hij niet duur in aan schaf is Een complete Vee koop je al voor ongeveer zesduizend gulden Een heel speciale dure kost nog niet eens tien mille. Voor de zelfsleutelaars is Jer bovendien alle kans zelf een Vee te bouwen, desnoods uit ouden Volks wagenonderdelen. De charme van de Formula Vee's op de baan is dat het er vooral op aan komt goed te kunnen racen De rijders immers komen met gelijkwaardige te genstanders aan de startstreep. De voor schriften voor de bouw van de wagens zijn immers streng gereglementeerd De toegestane veranderingen staan nauw keurig omschreven. ACHTERVELD - Al is de deelname aan een kaartconcours in de zomermaanden niet zo groot als tijdens de kaartavonden welke in de wintermaanden worden ge houden, er zijn altijd wel een aantal en thousiaste kaarters die de georganiseer de kaaravonden in het zomerseizoen toch doen slagen. Het schutjasconcours dat in ,,De Roskam" werd gehouden werd deze keer gewonnen door mevrouw D. Lam- mers. Zij behaalde 94 punten. Verdere uitslag: W. Rijnders 93 punten. J. van Hamersveld 93 punten. Mevr. R. van Marwijk 80 punten H. Turan 80 punten. J. Houtveen 62 punten. J. van Laar 61 punten. R. van de Belt 54 punten. Th. van de Hengel 47 punten. E. Heiligers 47 punten. G. van de Broek 46 punten. N Lammers 39 punten. De eerstvolgende kaartavond in ,,De Roskam" wordt gehouden op vrijdag 18 sept. a.s. Volkswagen gaat steeds meer op de jeugd richten. Hier twee modellen van de dodu- De VW heeft tal van vernieuwingen on dergaan, zoals sterkere bumpers (VW 1302), nieuw motordeksel metkenteken- licht (1200, 1300, 1302) 260 liter kof ferruimte vóór (1302), nieuwe kleuren, koplampen gekoppeld aan kontakt etc. LEUSDEN - Racen met Formula Vee is betaalbaar. Dat is één van de belang rijkste argumenten waarom veel jonge race-enthousiasten zich aangetrokken voelen tot de Formula Vee, alweer een conceptie op basis van de VW-kever. Het waarom is duidelijk: de standaard VW-onderdelen zijn goedkoop en er is gemakkelijk aan te komen. Toch gaat deze wagen, dankzij andere nokkenassen en een „wilde" uitlaat en dankzij de lichte en zeer weinig luchtweerstand biedende carrosserie, zo'n 180 kilo meter per uur. Daarbij, de Vee acce lereert als een duivel. De belangstel ling was zo groot dat de N.A.V. en de K.N.A.C. dit jaar terecht besloten een Nederlands kampioenschap in te stel len. LEUSDEN - Het is opvallend welke kanten je met een - ook hele oude - kever uit kunt. Bezitters van Buggies, van Formula Vee's, van hippe vehikels met de meest uiteenlopende en zonder lingste verfsels, van cross-kevers met dubbele achterwielen en van SDortwa- gens waarvan het carosserie veelal van Duitse of Belgische makelij is, weten er van mee te praten. De meest in het oogspringende en actueelste ontwikke ling is echter die van de buggies. Deze rage, overgewaaid uit de Verenigde Sta ten, is zo sterk aangeslagen dat de Rijks dienst voor het wegverkeer tegenwoordig zo'n tien van die sportieve en stoere terreinwagentjes per dag registreerd. Al in de dertiger jaren waren er inde Verenigde Staten ,.dune-buggies", uit gerust met Amerikaanse motoren, ach terin geplaatst om driekwart van het gewicht op de achteras te krijgen. De komst van Volkswagen in Amerika gaf een nieuwe injectie aan de construc teurs van deze wendbare terreinwagen tjes, waarmee je letterlijk alle kanten uit kunt. De nieuwe „importcar", die later ook op de gewone markt zo'n succes bleek, had de motor achterin en was bovendien goedkoop in onderde len. In 1960 verscheen Scott MacKenzie uit San Francisco met zijn eerste ont werp van een VW-buggy Die oogstte zo veel bijval dat Burce Meyers (kunst academicus en ontwerper onder andere van boten en kunststofbodies) een leuk en rap modelletje ontwierp en in se- rieproduktie gooide. Nu wemelt het, vooral in Californie waar het rijden en wedstrijdrijden met deze ook voor het gewone verkeer ge schikte terreinwaeentie heel Dolulair is van speciale buggy-body-fabrikan- ten en van buggyclubs. EMPI-Riverside bouwt momenteel liefst 500 doe-het- zelf-pakketten per maand voor minder dan vierhonderd dollar. Hoeveel buggies er momenteel in de States zijn is zelfs niet te schatten. Officieel geregistreerd zijn er in elk geval 70.000. Ettelijke Amerikanen als Marlon Brando en Nan cy Sinatra hebben er één, hetzij voor wedstrijden, hetzij voor show. In Nederland worden verscheidene bouwpakketten aangeboden. De vorm va rieert en de prijzen variëren. Gelijk blijft echter het plezier van het zelf in elkaar zetten van het bouwpakket of - ook complete buggies worden aange boden - het rijplezier met deze wer kelijk uitzonderlijke auto. LEUSDEN-CENTRUM - Op 10 septem ber organiseert de E.H.B O afdeling Leusden in samenwerking met Het Ne derlandse Rode Kruis de jaarlijkse bloedinzameling. Aanvang 19.00 uur inde grote zaal van de heer P. Hilhorst, ha- mersveldseweg 54, Leusden-centrum. Deze of volgende week komt een van de leden u beleefd vragen of u deelneemt aan dit zeer belanrijke werk De E H B O. zal al het mogelijke doen om dit zo vlot en goed als mogelijk te laten verlopen Kan men op uw medewerking rekenen? ACHTERVELD - Het jaarlijkse schiet- toernooi met geweer van de schietver eniging „Ons Genoegen", welke op de buitenbanen te Scherpenzeel wordt ge houden, loopt ten einde. De adspirant- kampioen 1970 zit zeer vast in het zadel, slechts een heel bijzonder slechte beurt kan hem nog van het definitieve kampioenschap afhouden Tijdens de laatst gehouden wedstrijd- avond moesten hij en de andere cracks echter de eer laten aan een schutter die zich gewoonlijk in de lagere regi onen klassert, namelijk de heer W. van de Kletersteeg. Met een fraaie serie van 91 punten was hij de beste schutter van de elfde ronde. Verdere uitslag; C. van Dort 90pnt. J. van Rossum 90,, H van Ruitenbeek 88 J van de Hengel 84 G. Schimmel 82., J. Pepping 81 C. Bothof 81 J. J van Hamersveld 70,. M. Pothof 69,. Totaalklassement: J. van Rossum 970pnt J. van de Hengel 947 H van Ruitenbeek 919,, C. van Dort 911 J. Pepping 906 M. Pothof 867,, G. Schimmel 857,, W. van de Kletersteeg 841 C. Bothof 837,, „Ik betaal geen duur lesgeld voor die

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5