O.V.V.O.-I WINNAAR VAN GOED GESLAAGD LUSTRUM-TOERNOOI Ék 17T r/ f& /I Woudenberg 8000 inwoners Druk programma voor De Haaien Finale Lockhorst open toernooi VIJF JAAR ANTILOPEN IN LEUSDEN X X X X X X X X X X X X X '46 Roda start Barneveld tegen PONDERDAG l". AUGUSTUS 1910 LEUSDEN - Afgelopen zaterdag is onder zeer goede weersomstandigheden, het lustrumtournooi van Antilopen ge houden. Om 9.30 uur arriveerden de ploegen en om 10.00 uur werden de eerste wedstrijden gespeeld. In Poule A speelden de ploegen van Desto (Utrecht) O V V.O (Maarsen) en Thrianta (Hoogeveen) en Antilopen 1. Na een hevige en op goed peil staande wedstrijd eindigden O V.V.O. en Anti lopen 1 met ieder 4 wedstrijden boven aan Uiteindelijk besliste het betere doelsaldo van O.V.V.O en deze ploeg nam de eerste prijs mee naar huis Antilopen sleepte toen toch maar de 2e prijs in de wacht en dat was meer dan de organisatoren hadden verwacht, gezien de sterkte van de deelnemende ploegen. Eveneens sterk was de bezetting van Poule B en het was dan ook niet ver wonderlijk dat de resultaten van An tilopen II niet zo best waren Al met al was dit toch een goede voorbereiding voor de competitie. De ploegen van Pou le B waren: Desto (Utrecht) S'kwartier (A'foort) O V V.O. II (Maarsen) en An tilopen II. Desto stond in deze poule met kop en schouder boven de rest uit en haalde terecht de eerste prijs Als goede runner-up behaalde S'kwartier de tweede prijs In Poule C (de junioren poule) debu teerden Antilopen Junioren, de kampioe nen van de adspiranten afdeling van vorig jaar Zij moesten de strijd aan binden met de junioren van Telstar uit Hoevelaken en Desto uit Utrecht Hier werd een volledige competitie gespeeld, en gezdgd moet worden dat ondanks het zware programma (alle ploegen moes ten 4 wedstrijden van elk 60 min. spe len) werd er werkelijk korfbal van ni veau gespeeld Telstar wist hier de eerste prijs te halen terwijl de An tilopen Junioren een prima debuut maak ten en de 2e prijs kregen uitgereikt. wijl de nederlagen die ze te slikken kregen niet dusdanig waren dat de An tilopen met bezorgdheid naar de com petitie behoeven te gaan. In deze poule (E) eindigde O.V.V O B bovenaan, ter wijl Amersfoort D de tweede prijs bij elkaar speelde Het was een genot om de kleinsten, de Pupillen, van het tournooi te zien spe len. De inzet en het enthousiasme waar mee in deze poule F gespeld werd was een voorbeeld voor alle sportmensen, die op het sportpark aanwezig waren. Men kon zien dat de A'foortse Pupillen al langer in deze samenstelling speelden want met grote overmacht wisten ze de eerste prijs te behalen, terwijl Soester- kwartier de 2e prijs in de wacht sleepte Dat de resultaten, van de Antilopen pupillen niet zo best waren, was niet verwonderlijk, gezien het feit dat hier korfballers aan het werk waren, die voor het eerst korfbalden. Al met almochtdit de pret niet drukken. De organisatoren van Antilopen, juf frouw A ter Maten en de heren K. v. Buren en J. Wever, kunnen terug zien op een tournooi, dat vlekkeloos ver liep en we mogen ze toch echt wel een compliment geven, gezien het feit dat dit de eerste keer was dat ze kans gezien hebben een tournooi met ruim 300 deelnemers zo goed te laten ver lopen Al met al geven wij het bestuur van Antilopen de raad van beslist meerdere van deze tournooien te organiseren Na het tournooi gebruikte het Anti lopen bestuur een lunch met enkele genodigden. In zijn welkomswoord ver welkomde de voorzitter van Antilopen de heer J. Wever, vooral de heer Kroes en echtgenote, en memoreerde het feit dat de heer Kroes in de hoedanig- Een spelmoment uit het Antilopen-tour- nooi. Rob. v. Duinkerken waagt een kans je terwijl Nel v. Loenen toekijkt. In de Adspiranten en Pupillen poules (resp. D - E en F) waren vertegenwoor digd de ploegen van Amersfoort, S' kwar tier, Mia, O.V.V.O., Doorn enAntilopen Voor de ploegen van Antilopen waren dit de eerste wedstrijden en de respec tievelijke trainers (sters)waren nieuws gierig naar wat de resultaten van hun ploegen in deze afdeling zouden zijn. De A-adspiranten, die speelden in poule D deden het gezien de nieuwe sa menstelling van de ploeg geheel niet slecht, dit ondanks de resultaten in deze poule wist Amersfoort A de eerste prijs te behalen, terwijl Mia A met de tweede prijs naar huis ging De meeste pupillen van de vorige competitie moesten nu aantreden in de nieuwe Antilopen B, en toen wist deze ploeg nog een wedstrijd te winnen, ter- Antilopen vierden 's avonds uitbundig het eerste lustrumfeest. De toneelvereniging van Leusden bracht een komische eenakter ten tonele die erg geslaagd was. Na de eenakter gaf de voorzitter, de heer J. Wever een overzicht van ^Antilopen in deze afgelopen 5 jaar en complimenteerde Mevr. Osnabrugge en de heren Berendse en van Buren die deze ontwikkeling vanaf de eerste mi nuut hebben meegemaakt en nog steeds de steunpilaren zijn waar Antilopen op rust In een ernstig woord vroeg hij de ouders van vooral de jeugd de ko mende 5 jaar het bestuur steun te ge ven, steun die Antilopen tot nog toe in hoge mate heeft ontbeerd terwijl, het bestuur die toch, gezien de jonge leef tijd van alle bestuursleden, hard nodig heeft. De voorzitter van Antilopen, J. Wever, ontvangt de gelukwensen van loco-bur gemeester W. Zandbrink. Hij wenste verder een ieder een ge zellige avond en stuurde de kleinsten (helaas) naar huis. Na veel gehos en plezier werd om 22.30 de avond onderbroken voor de trekking van de loterij, door Antilopen georganiseerd Loco-burgemeester van Zandbrink feliciteerde Antilopen met hun 5-jarig bestaan en beloofde dat grote aandacht geschonken zou worden aan het velden probleem waarna hij de trek king verrichtte. Groot was de hilariteit toen de hoofdprijs in de zaal viel Om ongeveer 24 30 gaf de heer Wever het sein van vertrekken en Antilopen kon terug zien op een formidabele feest avond. FOTO'S JANUS VISSER heid van voorzitter van de korfbalbond Midden-Nederland, vijf jaar geleden de vereniging had opgericht Verder heette hij de heer en me vrouw Terol, die met vakantie ver toefden in Nederland, en enkele jaren geleden voorzitter en tevens grote inspirator van Antilopen was van harte welkom en complimenteerde hen met het feit dat zij kans gezien hebben de korf balsport in Spanje te introduceren en sprak de hoop uit dat het kontakt met Spanje geintensiviseerd zal worden Na afloop van de lunch sprak de heer Kroes een dankwoord en compliceerde Antilopen met hun vijfjarig bestaan Aansluitend op de lunch vierden An tilopen met een fantastische feestavond hun lustrum Speciale gasten op deze avond waren de loco-burgemeester en zijn vrouw, de heer en mevrouw van Zandbrink. WOUDENBERG - De in de laatste jaren zo sterk groeienden gemeente Woudenberg heeft met de geboorte aangifte van Eveline Vjera Morena Muller de 8000ste inge zetene bereikt.. Het kleine meisje werd geboren uit het huwelijk van de heer H. A. Muller en Me vrouw J. M. Muller-Ponomareff, wonende aan de Piet Heijnlaan 25. Ten teken van het bereiken van 8000 zielen is ten gemeentehuize de gemeente- vlag uitgestoken Dinsdagmorgen hebben burgemeester en mevrouw Hosang met de wethouders, de heren Haanschoten en Vermeulen alsmede in tegenwoordigheid van de gemeente-secretaris, de heer van Oijen, een bezoek aan de ouders ge bracht en daarbij een spaarbankboekje voor de jong geborene overhandigd. Mevrouw Muller ontving een fraai bouquet rozen Woudenberg heeft zich in - LEUSDEN/CENTRUM - Het komende week-end gaat het kompetitievoetbal voor de afd. Utrecht van de KNVB. van start. Het eerste team van de afd Zondag, dat na zijn voorbereidingswedstrijden tegen o.a VVZA, Ministerpark, Deves ting, Geulse Boys, zal het in een thuis wedstrijd moeten opnemen tegen Barne veld Gezien de ervaring een moeilijke tegenstander voor de rood-zwarten en zodoende zal het zondag as op het Burg Buiningpark een zware strijd wor den, tussen twee ploegen die volgens de verwachtingen een belangrijke rol zul len spelen in de tweede klasse Het eerste team van de zaterdagaf deling moet zaterdag a.s. naar Neder- horst ten Berg reizen, om aldaar de wedstrijd tegen Nederhorst -te spelen. We verwachten wel dat de ploeg van trainer Leander de volle winst zal be halen om zodoende ook de week hierop, in de thuiswedstrijd tegen Karboys.goed voor de dag te kunnen komen. Het programma voor zondag a.s.: Roda 5 - DEV 5 aanvang 12 - uur Roda 4 - DEV 4 12 - uur Roda 3 - DEV 3 2 30 uur Roda 1 - Barneveld 1 2.30 uur LEUSDEN -Methetstijgenderpresta ties van onze plaatselijke zwemvereni ging nemen natuurlijk ook de uitnodigin gen om aan zwemwedstrijden deel te ne men toe. Niet alleen de uitnodigingen worden meer maar ook de wedstrijden die door deze vereniging worden georgani seerd krijgen steeds meer waarde. Een prachtige zwemzeskamp wordt gehouden op 5 september a.s Aanvang van deze wedstrijden 17.30 uur in het zwembad te Leusden. Neerlands zwemtopzal hier zeker ver tegenwoordigd zijn. Met Naarden zal ze ker Hansje van Bunschoten present zijn. A.Z.P.C., dan zegt men op dit moment zeker Anke Rijnders. Wilskracht en De Vest zullen naast een van de toch wel meest bekende verenigingen van Neder land, de Robben, door het Leusdense wa ter klieven. De Robben hebben van ouds her nog steeds een zeer bekende naam in de Nederlandse zwemwereld. Wie herin nert zich niet Nel van Vliet en Geertje Wielema die Nederland tot ongekende hoogte brachten in de internationale zwem top! Voor Leusden geeft onze plaat; seUjfc^zwemvei'eHigihg een ieder die iE zwemmen geïnteresseerd is op 5 septem ber een prachtige kans om kennis te ma ken met topzwemmers en zwemsters uit Nederland 6 september zullen de allerjongste van de Haaien deelnemen aan nationale zwemwedstrijden te Haarlem, georgani seerd door ,,De Waterratten" aanvang 14,30 uur Ook aan deze wedstrijden zul len de toppers van Nederland in de jong ste leeftijdengroep deelnemen. Op deze zelfde datum zullen het eerste dames en herenpoloteam van de Haaien deelnemen aan een polotournooi, georganiseerd door de zwemvereniging Laga te Zeist. Aan dit bliksemtournooi doen ploegen mee die allen in de bond spelen. Vorig jaar wisten de Haaien de tweede plaats te be zetten, zowel de dames als de heren. 13 september a.s. zullende Haaien meedoen aan een zwemzeskamp georganiseerd door de zwemvereniging de Vest aanvang 14.00 uur. LEUSDEN/ZUID - Zondag werden op de tennisbanen van Lockhorst de finales gespeeld van het open C en D-toernooi Omstreeks zes uur reikte voorzitter Elsackers de prijzen uit, waarbij hij dank bracht aan alle medewerkers, spe lers en speelsters, die dit toernooi tot een succes hebben gemaakt. Door het succes van deze eersteling, zal volgens jaar beslist een tweede open toer nooi door Lockhorst worden georgani seerd, aldus de heer Elsackers. De uit slagen waren: DEC. Rombout-Stekelenburg 6-2 6-4. H.E.C. Fleuren-Geytebeek 6-3 7-5; P. Heilijgers-Boom 6-4 6-2; J. Jansen- R. de Koning 6-2 9-7. D.D C. Hamilton-Hehenkamp Groart- de Bruin 7-5 10-8; Kluen-Schoenzetter de Wit-Stempferd-Kroeze 6-2 6-3; A v. Keulen-Viele Hehenkamp-Hamilton. H.D.C. Verhoef-de Koning v.d. Veer- Rekké 3-6 6-4 6-4. Oosterman-Nijhuis Eek-Jansen 6-1 3-6 6-4. G.D.C. De Bruin-Geytenbeek Modde- meijer-Moddemeijer 5-7 6-2 6-4, Cre- vels-Jalving v d.Wolfshaar-Krens 6-8 6-2; v. Blerck-Heilijgers De Bruin-ey- tebeek 6-2 6-3, Bonninghausen-Nijhuis E Driebergen- J W. Dribbergen 6-4 6-2; Ruiter-Ruiter Crevels-Jalving 6-4 4-6 4-6. D.E D. v Engelen Woordes 6-3 6-4; Reus v.d. Wolfshaar 6-2 9-7, A. v Engelen M. Reus 5-7 1-6; E v Keulen E Driebergen 6-0 6-2. H.E.D. Groot Reems 6-4 6-8 7-5; v. Loo Dolhain 7-5 6-2; Lepelaars W v.d. Stadt 6-1 6-1; P. Driebergen D v.d. Burg7-56-4;d'EngelbronnerSchou- te 6-2 6-3 P Driebergen-Lepelaars 6-4' 2-6 1-6. D.D D Ruiter- Hehenkamp Bonning- hausen-v. Koelen 6-3 6-4, Bolk-E. v. Keulen Woordes-Schaap 6-1 6-2 ei HDD. Sneep-de Graal v. soest-BaK- a{ ker 2-6 6-0 6-3,Schoute-ZahnBloemen ciaal-Lepelaars 6-3 5-7 6-3; Sneep-di Graaf Diepenhorst-v.Buuren 6-2 6-4 Bnts-Rombout Kwee-Nieuwenhuizen6-i 6-1; Woordes-Bunnik Dirkzwager-Fer werd a 2-6 6-4 9-7 H D.D Reems-Smit Bunnik-v. d. Veldje 6-0 6-0; Reems-Smit Martens-'Treur niet 6-0 6-1; Brits-Rombout Woordes- Bunnik 2-6 6-2 6-2; Schoute-Zahn Wilde-Waardenburg 6-0 7-5 G D D Bolk-Bloernendaal Nieuwen huizen-Nieuwenhuizen 6-2 6-2 Finale: D E C. Rombout M Kluen 6-4 7-5,|eï H.E.D. J Jansen-H. Fleuren 6-3 6-1. P. Heilijgers G. Verhoef 5-7 6-3 6-1. Finale: J. Jansen P Heilijgers 4 6-4 6-4. G D C.: Finale M v Bonnenhausen J Nijhuis R v Blerk-P Heilijgers 6-4 6-0 M V Bonninghausen-J. Nij huis M Crevels-R Jalving 6-1 6-0 22H D C. Finale: Oosterman-Nijhuis Verhoef-de Koning 6-1 6-4; D E.C. Finale E v. Keulen M. Reus 6-2 8-10 6-3 H.E.D. R. d'Engelbronner J Groot -3 6-0; Finale: R 'd Engelbronner- L. Lepelaars 6-2 6-2 G.D.D Finale M. Crevels-R. Jal ving ,H. Bolk-W Bloemendaal 6-3 4-6 9-7. H.D.D. Finale J Reems-J. Smit H Brits-J Rombout 6-2 6-3 J Reems- J Smit R Sneep- H de Graaf 6-2 4-6 6-4, H Brits-J. Rombout J.Schoute- R Zahn 0-6 6-1 7-5 D.D D. H Bolk-E v. Keulen J. Vos M Bunnik 6-1 6-1; Finale. H. Bolk- E v Keulrn B Hehenkamp-Ch Ruiter 6-4 6-0 rin ID bn rt

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6