Burgemeester Schneiders „EEN TOPFUNCTIONARIS WERD ONS TE SNEL nam afscheid van Leusden ONTFUTSELD Lees verder op pagina 3 AD WISMAN ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Eemland. In dit samenwerkingsorgaan was u snel ingewerkt en hebt u in die twee jaar een eigen plaats ingenomen. Samenvattend: u bent een plaatselijk en een regionaal topfunctionaris, die ons te snel ontfutseld is." De heer van Spaendonck overhandig de de heer Schneiders hierna een ge schenk namens gemeenteraad, gemeen- tepersoneel en rijkspolitie in de ge meente Leusden Het bleek een prachtige filmprojektor te zijn, waarmee de heer Schneiders (een enthousiast filmer), blij werd verrast. Op humoristische wijze motiveerde de heer Van Spaendonck de ze keuze. (Zie de rubriek ,,En tenslot te"). De commissaris der Koningin in de prov. Utrecht, prof. Verdam, vertelde, dat hij voor het eerst kennis maakte met de heer Schneiders, toen deze een iet wat oudere student was en hij een piep jonge hoogleraar ..Toen hadden we reeds plezierige kontakten, wat in de loop der jaren niet is veranderd. Dat komt met name mede door de zake lijke wijze, waarop de heer Schneiders de verschillende problemen benaderde, zonder daarbij de menselijke factoren uit het oog te verliezen Toen ik com missaris der Koningin in Utrecht werd. Het echtpaar Schneiders in gesprek met de commissaris der Koningin in de Prov. Utrecht, Prof. Verdam. danks de zeer drukke werkzaamheden, nog tijd hebben gevonden om in hun spaarzame vrije tijd te trimmen, zo wel in Leusden's als Woudenberg's ge bied De heer Hosang wenste de heer Schneiders en zijn gezin alle goeds in Almelo toe. OOK VOOR Terry heren ankiets met wollen badstofzooi (!7^eiisder Krant Redaktie BERT VOS DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1970 Kortom: u bent een modern burgemees ter. U stond open voor allerlei initia tieven, u hielp ze zelfs ontplooien Daar naast vergat u het menselijke kontakt niet. U sprak met alle groepen van de bevolking, oude en nieuwe bewoners, jong en oud. U kwam vaak op bijeen komsten van vereniging, u stimuleerde initiatieven waar nodig. U stond de openbaarheid voor, voor zover nodig en mogelijk. Daarom spijt het ons erg, dat u ons nu hebt verlaten Uw betrokkenheid bij het gemeente lijk gebeuren was erg groot. Zo groot, dat het u soms moeilijk viel een ob- jektieve afstand van de problemen te nemen. Maar u was aan de andere kant flexibel genoeg om een andere mening snel op z'n waarde te schatten. U voer de een beleid, rekening houdend met al le meningen zowel in de raad als daar buiten. Hetzelfde gold voor uw kontak ten buiten de gemeente, met name in Na afloop van de speciale raa vergade ring drukten velen de hand van de schei dende burgemeester en zijn echtgenote. was ik blij, hem opnieuw de hand te kunnen drukken. Nu gaat u, meneer Schneiders, van het Sticht naar het Oversticht Vroeger behoorde dat ge bied nog bij Utrecht, maar helaas is dat nu met meer het geval. Ik dank u hartelijk voor de motoriek en de dy namiek die u in de provincie Utrecht hebt gebracht tijdens uw burgemees terschap en voor uw plezierig optreden tijdens onze talrijke zakelijke en min- der-zakelijke ontmoetingen Ik wens u en uw vrouw het allerbeste toe in uw nieuwe gemeente, n Burgemeester Hosang van Wouden berg sprak namens de burgemeesters- kring Utrecht-Oost. Hij memoreerde de vele plezierige kontakten en het feit, dat de heer Schneiders en zijn vrouw, on- Tweede jaargang nr. 19 Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD LEUSDEN-CENTRUM LEUSDEN-ZUID EN STOUTENBURG De heer van Spaendonck overhandigt hier het geschenk, een filmprojector, namens gemeenteraad, gemeentepersoneel en rijkspolitie in de gemeente. diens voorganger graaf Lynden van Sandenburg, alle burgemeesters van het samenwerkingsorgaan Eemland, een aantal burgemeesters van de kring Utrecht-oost, wethouders en gemeen tesecretaris van Almelo, vertegenwoor digers van de Russische ambassade, tal van vertegenwoordigers uit het ver- enigings- en zakenleven van de gemeen te Leusden en militaire en geestelijke hoogwaardigheidsbekleders. Loco-burgemeester de heer W. A. van Zandbrink opende de raadsverga dering. Wij zijn in deze bijzondere raadsver gadering bijeen voor een aangelegenheid, welke wij wel eens eerder hebben mee gemaakt; maar niet in die zin, dat wij ooit afscheid namen van eenburgemees ter, die elders zijn ambt voortzette, zo als nu het geval is. Voor zover mij be kend is in deze gemeente alleen van burgemeesters afscheid genomen om dat zij hun pensioengerechtigde leef tijd hadden bereikt. Wij hadden bij Uw benoeming met durven vermoeden, dat wij na zo een korte tijd weer afscheid van u moesten nemen, hoewel wij wel meenden te mo gen veronderstellen dat U geen „blij vertje" zou zijn. Wij waren wel enigs- De heer van Zandbrink overhandigd hier de diskussienota aan de scheidende bur gemeester. zins geschokt toen wij uw benoeming tot burgemeester van Almelo verna men en het vervulde ons met gemeng de gevoelen." aldus de heer Van Zand brink. „Hoewel wij u enerzijds deze eervolle promotie van harte gunnen, be treuren wij anderzijds toch Uw heen gaan. Ik zal U verklaren waarom: In de twee jaren dat U burgemeester inde- ze gemeente bent geweest, heeft U er blijk van gegeven uw ambt met veel liefde te vervullen Vol enthousiasme ging u aan de slag. De korte inwerk- penode, die U nodig had om de gemeen telijke problematiek te onderkennen, 1 heeft ons respect afgedwongen Wij heb ben ondervonden dat U een harde wer ker bent. Van u ging een stuwende kracht uit en daardoor heeft U daadwerkelijk meegewerkt aan de sterke ontwikkeling van onze gemeente Naast het zakelijk peet niet. Wat wij ook zo bijzonder op prijs stel den was de eendrachtige samenwerking in het college Deze goede samenwerking is ook tot uiting gekomen toen de nood zakelijke portefeuilleverdeling moest plaats vinden. Uw instelling om niets buiten medeweten van het college te doen, hebben wij altijd dijzonder op prijs gesteld. U heeft in deze korte periode nog een verandering in de sa menstelling van het college meege maakt; dit t.g.v de verkiezingen die plaats moesten vinden v.m. de sa menvoeging van de gemeenten Stou- tenburg en Leusden. De korte tijd, dat u hier burge meester bent geweest, hebben wij toen mogen ervaren als een periode van vele jaren, gezien het vele werk dat is gepas seerd. Nu is het tijdstip gekomen, dat wij of ficieel afscheid van U gaan nemen Het gezegde „afscheid brengt leed" geldt ook voor ons Wij hopen voor ons dan ook, dat dit leed belangrijk verzacht zal worden doordat een opvolger voor U zal worden benoemd met Uw ca paciteiten en waarmede wij op dezelf de prettige en dynamische wijze kun nen werken als wij met U hebben mogen doen Tenslotte burgemeester wil ik U na mens het college hartelijk dank zeg gen voor de wijze waarop en de sfeer waarin U met ons hebt samengewerkt Wij wensen U toe dat U met Gods Ze gen in Uw nieuwe gemeente Almelo nog veel vruchtbaar werk moge ver richten. Ook Mevrouw Schneiders wil ik on ze dank betuigen voor de gastvrijheid, die wij bij U mochten ondervinden Wij zijn er van overtuigd, dat u voor uw man een grote steun bent geweest bij het vervullen van zijn ambt Door zit ting te nemen in het Stichtingsbestuur voor Bejaardenzorg heeft U getoond daadwerkelijk mede te willen werken aan de oplossing van het bejaarden- vraagstuk in deze gemeente Ook op ander terrein heeft U Uw daadwerke lijke inzet getoond. Bij de installatie heb ik U al gezegd, dat U Uw man menig uurtje zou moeten missen voor het belang van onze ge meente, hetgeen ook inderdaad het ge val is geweest. U heeft dit voor de gemeenschap overgehad Hiervoor wil ik U dan ook hartelijk danken en ik wens u met Uw gezin nog een goede toe komst in de gemeente Almelo toe. Tot slot burgemeester wil ik U nog een werkstuk aanbieden waaraan U tot de totstandkoming zoveel heeft medege werkt, n.l de discussienota over de planning van de eerste fase van ons structuurplan.' Namens de gemeenteraad, het ge meentepersoneel en de rijkspolitie in de gemeente Leusden, sprak het raads lid de heer W. F van Spaendonck. De heer Van Spaendonck, sinds kort met een fraaie snor: „Na de berichten van uw benoeming heb ik een kleine metamorfose ondergaan. Hele volks stammen en individuen brengen hun protest tot uiting door langere haar groei. Ook ik heb me bij deze vorm van protest aangesloten. Gezien de kor te tijd is het resultaat echter nog po ver Spreker prees de grote aktiviteit van de heer Schneiders „U had maar een korte inwerkperiode nodig, u hebt met veel enthousiasme en frisse aanpak gewerkt aan het structuurplan, u bent altijd zeer dynamisch te werk gegaan U voelde de tijd aan, maar behield daarnaast een kritische stellingname. (vaD de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Burgemees ter mr. F. J. H. Schneiders van Alme lo kwam vrijdagmiddag, in gezelschap ?an zijn wethouders en de gemeentese cretaris, zijn echtgenote en kinderen, voor het laatst terug in Leusden, waar hij, enigszins verlaat, afscheid nam Tan de gemeente, waarin hij twee jaren hard heeft gewerkt aan de op bouw van een moderne structuur. Dit afscheid vond plaats tijdens een spe ciale raadsvergadering in het Hervormd Centrum aan de Asschatterweg in Leus den/Centrum. Voordat loco-burgemees ter W. A. van Zandbrink de vergadering opende, bracht de heer Schneiders en lijn gezin, samen met de Leusder ge meentesecretaris de heer Brouwers en tijn echtgenote, nog een bezoek aan het Europarkstadprojekt aan de As schatterweg om zich er nogmaals van overtuigen, dat er bijzonder hard wordt gewerkt aan het projekt, waarin hij ils burgemeester van Leusden ten aan- uen van de voorbereiding en realisering zo'n groot aandeel heeft gehad. Voor de speciale raadsvergadering en insluitende receptie bestond enorm teel belangstelling Naast de voltal lige raad met echtgenotes, oud-raads leden en oud-wethouders waren ook aan wezig: de commissaris der koningin tool de prov. Utrecht, prof Verdam,

Leusder Krant | 1970 | | pagina 1