Een laatste groet I t-m r Feestelijke opening van Dico's bloemenzaak r 175 (vervolg voorpagina) Pak slaag voor fotograaf Janus Visser Ons Genoegen 13 12! 7! 91 10 25 13 19 10 5 11 48 34 17! 17 24 18 13 32! 11' 13 7! 8 91 101 9 Burgemeester B,~ ;Ph. Veen van Hoe.-. LEUSDER KRANT )ONDERDAG 10 SEPTEMBER 1970 3 IN 12 19 18 LEUSDEN/CENTRUM - Met zijn ge zin, vergezeld van de Leusder gemeen tesecretaris en echtgenote, de heer en mevrouw Brouwer, bracht burgemeester Schneiders van Almelo een bezoek aan het Europarkstadprojekt om zich op de hoogte te stellen van de vorderingen sinds zijn vertrek uit Leusden. Op de foto: Zwaait de heer Schneiders van af één der balkons de Leusder bevol king .vaarwel". 17! 16! 8! 6! 6 8ivelaken sprak zijn scheidende collega toe namens de burgemeesters in het samenwerkingsorgaan Eemland Hij vergeleek de heer Schneiders met één van de paarden voor de postkoets in de Alpen: „Als niet alle paarden dezelfde kant optrekken, valt de koets in de af grond In het Samenwerkingsorgaan Eemland hebben wij in eensgezindheid de bevolking van de gehele regio de berg 6| van de welvaart op kunnen trekken Om I deze trekkracht en de sympathieke wij- <a q ze waarop u hebt meegewerkt aan de I W vooruitgang in de regio dank ik u .har- 7telijk Burgemeester Schneiders beant- - woordde de sprekers uitvoerig en ging 5 verder in op het door hem gevoerde be leid voor de gemeente Leusden in de 1 u afgelopen twee jaar Hij stelde met voldoening vast, dat hij uitstekend heeft Q kunnen samenwerken met de provinciale diensten- Ik heb van hen veel steun 9 en aanmoediging gekregen en positieve medewerking ten aanzien'van de nieuwe ■J O stedelijke ontwikkelingen, eerst O Vreeswijk (het projekt Nieuwegijn) en 9 later in Leusden (het plan Rossenberg 1). ,,Dat het structuurplan Leusden daad- 9 werkelijk op gang is gekomen, is onge twijfeld te danken aan het vooruitstre- - vende ambtenarenkorps van Leusden. I j Deze mensen wisten steeds mee te den- 8 ken en dat is ontzettend belangrijk Daarbij komt. dat de raadsleden steeds met visie hebben meegewerkt aan de 7 ontwikkeling van de ..new town Leus den Er was steeds een verheugend C inzicht en er is door zowel raadsleden als wethouders steeds efficient en opeen 0 snelle manier gewerkt ..Hij bedankte Loco-burgemeester van Zandbrink tij dens zijn toespraak m de speciale raads vergadering. Jirerbij ook de oud-wethouders, zowel van de gemeente Leusden als van de voor malige gemeente Stoutenburg. ,,De planning is een onontbeerlijke zaak voor de ontwikkeling van een struc tuurplan. We moeten echter niet te ver vooruit gaan denken. We moeten in de eerste plaats flexibel met onze plan nen kunnen zijn We moetendaarbij meer werken met ontwikkelingstendensen Ik ben blij, dat ik de diskussienota mee kan nemen naar Almelo. Ik heb hier lang aan meegewerkt Ik hoop. dat Eemland een voorspoe dige groei zal mogen doormaken Daar mee is het belang van alle betrokken ge meenten bijzonder gediend Ten aanzien hiervan wil ik nog opmerken, dat het aanbevelenswaardig is, dat Midden- Utrecht en Eemland elkaar spoedig die nen te zoeken om gezamenlijke proble men op te lossen. Dat is bijzonder belang rijk. Ik hoop, dat deze .fusie" spoedig tot stand zal komen. Hartelijk dank aan het bestuur en alle medewerkers van Eemland." De heer Schneiders zei blij te zijn, dat de Rijkspolitie straks gehuisvest zal zijn in een volledig gemoderniseerd en vernieuwd politiegebouw Hij dankte het korps voor alle medewerking en hulp, ge toond in de afgelopen twee jaar. Dezelfde dank ging uit naar het vrijwillige brand weerkorps van usden en haar com mandant, de heet Voogd In het algemeen merkte de scheidende burgemeester op: ,,Ik zou het een boeien de taak hebben gevonden om samen met u verder te mogen werken aan de toe komst van de gemeente Leusden." Hij wees op het grote tekort aan woningwet woningen en hoopte, dat hierin snel ver betering gaat komen Hij zei blij te zijn met de oprichting van de woning bouwvereniging in Leusden en sprak de wens uit, dat dit mocht leiden tot een krachtige aanpak van woningnood De heer Schneiders zag een goede toe- JvOmst voor de gemeente Leusden weg gelegd In dat verband wees hij op de steeds groeiende belangstelling voor het werkgelegenheidsterrein Vooral van de zijde van medische instellingen be staat hiervoor grote belangstelling Dat is een verheugende tendens en geeft de hoop. dat Leusden in de toekomst ver zekerd zal zijn van voldoende werkge legenheid." Tenslotte wees hij op het nieuwe ste delijke centrum, dat binnen niet al te lange tijd van de grond zal moeten komen, het voorzieningenniveau van Leusden, dat op het geplande peil zal dienen te worden gebracht, én het op gang komen van allerlei gesprekken op het gebied van jeugdzaken, op maat schappelijk en kerkelijk gebied. „Het zijn allemaal zaken, waar ik met moeite afscheid van neem." aldus de heer Schneiders, die dank bracht aan iedereen in de gemeente Leusden met wie hij heeft gewerkt, voor alle begrip en medewerking Hij hoopte, dat de voorzittersstoel van de Leusder ge meenteraad niet lang meer onbezet zou blijven om de vaart in de gemeen te en de zeer snelle ontwikkeling op gang te kunnen houden Hij hoopte tevens op een goede sfeer in de toe komst tussen raad, wethouders en de nieuwe burgemeester van Leusden Voorzitter van Zandbrink bedankte de heer Schneiders nogmaals voor alles wat deze voor de gemeente Leusden heeft gedaan en wenste hem en zijn ge zin een behouden vaart en een goede wacht toe in Almelo. 10 De heer W.F. van Spaendonck nam afscheid van burgemeester Schneiders namens de gemeenteraad, hetgemeen- tepersoneel en de rijkspolitie in de gemeente Leusden. Hij deed dit onder andere met de volgende handleiding bij het geschenk aan de scheidende burgemeester, een filmprojektor: „Over de vraag wie is wat en wat is wie, ben ik van de volgende gedachten uitgegaan: De film: is het gebeuren in de ge meente, in de raad. Aan de projek- tor zitten twee stelknoppen, een link se en een rechtse. Dat zijn de wet houders. U moet zelf maar beoorde len, welke telkens weer bijgesteld moeten worden om het beeld weer recht te krijgen. De motor: dat is het grootste onder deel van de projektor, zonder dit on derdeel is projectie onmogelijk Ik had hierbij gedacht aan de KVP. De transporteur, voor de continuïteit en de overdracht van waarden de CHU De lens. ieder stofje op de lens wordt meerdere malen vergroot, maar de lens is noodzakelijk om het licht te bundelen en het beeld scherp te stel len Een functie, die ik de PvdA had toegedacht. De schuifknop om het beeld langzamer of sneller te laten draaien, versnellen de en vertragende effecten kunnen beide van belang zijn de VVD De lamp. Dat is de AR, die zijn licht laat schijnen en de dingen doorziet. En tenslotte: het anti-statisch dyna misch doekje, waarmee een duidelijk heid van het beeld kan worden verkre gen. Een fijne taak voor D '66 Wij danken de man, die deze projek tor op bekwame wijze heeft willen be dienen, goede films heeft ingelegd en geprojekteerd. De projector Leusdeti heeft onder uw leiding twee jaar lang dynamisch gezoemd Overigens is de heer van Spaendonck niet de enige geweest, die enige beeld spraak gebruikte tijdens deafscheids- vergadering. Prof. Verdam, com. der Koningin in de prov Utrecht wist er ook weg mee. Hij vergeleek de heer Schneiders met een ster. ,,Ik stond in Utrecht op een avond naar de ster ren te kijken en ik zag opeens boven Vreeswijk een heldere ster schitte ren. Tenminste dat dacht ik. Maar toen ik weer keek, was de ster Do ven Vreeswijk verdwenen en stond ie boven Leusden. Ten minste dat dacht ik, want toen ik weer keek, was de ster verdwenenWij hebben ook gekeken. De ster schijnt nu boven Almelo Hopelijk wat langer dan zij boven Leusden heeft gestaan. Tenzij de heer Schneiders heimwee krijgt naar Leusden Hij is welkom, dat bleek over, duidelijk uit de toespraken tijdens de i afscheids-vergadering van de Leusder gemeenteraad. En tenslotte: Leusden heeft het burge meestersschip achter zich verbrand. Hopelijk loopt de nieuwe „Kruiser" nu KOPSPIJKER HILVERSUM - Zoals gewoonlijk ver gezeld Janus Visser Roda '46 bij al haar wedstrijden. Zo ook afgelopen zon dag ging de fotograaf van de Leusder Krant per auto naar Hilversum, om al daar enkele foto's te nemen van de wed strijd Actif-Roda 46' Zoals vele sup porters wist ook hij het sportcomplex Crailo niet te vinden. Om dit probleem op te lossen stopte hij in Hiversum bij een benzinepomp om de weg te vragen naar dit komplex De pompbediende kon hem ook niet wijsweg maken en ver wees hem naar een viertal knapen die tegenover het pompenhuis in een weiland aan het voetballen waren. Visser stapte over het draad de groene weide in, waar na hij beleefd de weg vroeg Dit viel blijkbaar niet in goede aarde bij de heren, die tegen Visser uitvielen, Deze scheld- kanonade werd even later vergezeld met enkele trappen en slagen in het gezicht van Visser De pompbediende zag dit gebeuren en kwam ijlings toegesneld, waarna Visser een veilig heenkomen kon zoeken, om zodoende verder op zoek te gaan naar het sportcomplex Crailo. Postbus 67 BARNEVELD Tel. 03420-3141 ACHTERVELD - De schietvereniging „Ons Genoegen" heeft na de afsluiting van de buitenbaanwedstrijden te Scher- penzeel, weer haar eerste wedstrijd ge houden op de vertrouwde eigen baan in „Ons Gebouw". De overschakeling van geweer op buks was er waarschijn lijk de oorzaak van dat er nog geen „uitschieters" bij waren. Uitslag: J van Nimwegen 46. B. Voskuilen 46, J Voorburg Gzn 46; J. Voorburg Jzn 45, H van Ruitenbeek 45, W. van de Kletersteeg 44, C. van Dort 44, J E van Hamersveld 43; H van de Koedijk 42; J. Baaiman 40, M. Pothof 40, G. Schimmel 39 punten. LEUSDEN - Donderdagavond om 19.00 uur verrichtte loco-burgemeester W. A. v. Zandbrink de officiële opening van de nieuwe bloemenzaak te Leusden In een kort openingswoord sprak de heer Zandbrink de eigenaar de heer G. Dietrich toe. Hij wees de heer Dietreich erop dat deze nieuwe zaak zeer zeker in een behoefte voorzag daar er te Leusden-Zuid nog geen bloemenzaak was. Na de heer Dietrich veel succes te hebben toegewenst ging de heer Zandbrink over tot de officiële opening Een van de zoons van de fam Dietrich overhandigde de heer Zandbrink een schaar waarmede laatstgenoemde een bloemenlint doorknipte, dat de toegang tot het nieuwe bedrijf versperde. Hierna was een ieder in de gelegenheid om ken nis te maken met de smaakvol ingerichte zaak. Dat de bedrijfsleider de heer G. Kas uit Putten een volleerd bloemsierkunstenaar is bleek uit de prachtige bloem stukken, die winkel en etalage versierde Onder het genot van een pittige drank werd de druk bezochte receptie gesloten

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3