g!lillg[gl|g||S!ISIigiI]|Si] K 12 Firma J. W. v. d. Berg Kappie en het geheim van de schatkist ALS DENKERS GAAN PRATEN Schaakvereniging Leusden hield jaarvergadering K a C. Ph. SPAANS Rietplaten gaas, palen rustiek hekken WOUTJE WACHT OP HET WONDER KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENSTEN BEKENDMAKING r="i r=*i Voedt u goed, dat kan met lever en leverprodukten K K LEUSDEN CENTRUM DRUKWERK DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1970 4 LEUSDEN - Dinsdag 1 september werd door de Schaakvereniging Leusden (nieu we naam voor Schaakver. De Toekomst) de jaarvergadering gehouden. Behalve door het bestuur, wordt er niet zo gauw vergaderd, misschien de reden van de geweldige opkomst? Slechts twee van de dertig leden waren afwezig. De meesten hielden het vol van acht tot half één. het moment waarop voorzitter v Egdom voor de laatste maal de hamer hanteer de. Wat is er zoal besproken in deze vier en 'n half uur? In de openingsspeech werd vooral be nadrukt dat het weer 'ngezellige vereni gingsjaar was geweest, waarnaar toch in de eerste plaats wordt gestreefd Niet temin moet gesteld woiden dat het jam mer is dat de gedeelde kansrijke tweede plaats van het eerste bondstiental. na n verlengde competitie, uiteindelijk resul teerde in n vierde plaats. Van het twee de tiental wordt dit seizoen ook promo tie verwacht, daar dit tiental aanzienlijk versterkt is moet er 'n royale kans aan wezig zijn Belangrijk blijft het dat ie der die iets of veel om schaken geeft over de drempel van de kantine op het Burg. Burning Park durft te stappen om zich daar met de geestverwanten te me ten. De leden worden dan ook verzocht de suggestieve foldertjes van de Schaakbond bij de secretaris af te halen, en voor 'n doelmatige verspreiding onder schaak- lustigen zorg te dragen. Dat secretaris Boschman bij het vol gende agendapunt, notulen vorige verga dering, heel uitdrukkelijk bewees de juis te man op de juiste plaats te zijn was te merken aan de aandacht en het hartelijk applaus dat hij na zijn uitgebreid verslag in ontvangst mocht nemen Natuurlijk kostte het wat tijd en over redingskracht om aan een jubileum kom missie te komen, na zijn inleiding leek het de voorzitter verstandig enkele leden in de pauze hiervoor te benaderen. De volgende leden namen na enige nadere in formatie deze taak op zich J v.d. Wey- den, J. Lagerwey en J. D. H. Lamme 'n Jaar rest hen om iets leuks van het 25-jarig bestaan te maken. Dat er los van dit lustrum nog minstens twee feestavon den voor de leden met hun dames in de planning van dit verenigingsjaar voorko men heeft ieders instemming gezien de geweldige sfeer op de laatste feestjes De gebruikelijke jaarverslagen pas seerden zonder problemen de revue en werden met dank voor het omvangrijke werk aanvaard. Hierop volgde een levendige diskus- sie over het jeugdschaken, met in de hoofdrol wedstrijdleider Harlaar. Hier bij kwam naai voren dat het nuttig was het uur voor de jonge schakertjes te stellen op 18.45 - 19 45. Hierna volgtdan theorie van 19 45 - 20 15 waarbij de heer Sand- brink uit Amersfoort de taak van docent weer op zich neemt, wat door ieder erg op prijs wordt gesteld dit werd benadrukt door het overhandigen van een leuk pre sentje aan de heerSandbrink voorde vele opofferingen Om 20 15 moetende wed strijden voorde huiscompetitie beginnen. waarvan na veel diskussie toch het svs- teem van vorig jaar gehandhaafd blijft, te weten twee groepen van 15 personen (te vermeerderen met eventuele nieuwe le den) Wel werd uitdrukkelijk gesteld vol gend seizoen op drie groepen over te stappen. Voor het begeleiden van de jeugd zullen we regelmatig kunnen steunen op de heer de Jager en Rogier v Santen.de deelnemertjes krijgen nog bericht De prijswinnaars van het afgelopen verenigingsjaar werden door wedstrijd leider Harlaar op passende wijze gehul digd. en zo werden J v.d Wevden kam pioen van de vereniging. H. J. Boschman winnaar in groep twee en Gert Graafland, jeugdkampioen de trotse bjezitters van een sierlijke beker Voor de tweeeerts- genoemden nog aangevuld met een me daille. omdatde beide bekers, als wissel- beker. nog wel eens in andere handen te recht zou kunnen komen, en de medaille dan de blijvende herinnering zal zijn. Gert Graafland maakte tevens promotie naar het ..grote" schaken, wij wensen hem hierbij veel sukses. Naar groep één promoveerden behalve de heer Boschman nog de herende Jager en Schram, voor degradatie naar groep twee kwamen in aanmerking Kuiter, v.d Akker en Wisman. Het bestuur bleef opeenkleineaanvul- ling na ongewijzigd, voorde naar Nijkerk verhuisde tweede wedstrijdleider wordt de heer G. J. de Graaf met aller instem ming een goed opvolger geacht Zodat het bestuur er als volgt uit ziet H v Egdom. Voorzitter; H. J. Boschman. Secretaris; C Veenendaal, Penningmeester; O. A Harlaar, 1ste wedstrijdleider, G J. de Graaf, 2de wedstrijdleider De rondvraag komt het bestuur zonder hoofdbrekens door, en zoals vermeld (zondag 13 september) LEUSDEN/CENTRUM N H K 10 u ds Halink, Hoorn-Ter schelling; 19 u ds De Groot, Apel doorn. Opendeur dienst R.K.K. za 19 u zo. 7 30 u 9 u Hoogmis; llu 5.30 u 6.30 u Lof LEUSDEN/ZUID NILK. 10 u ds Maarsingh, Amers foort. 18.30 u ds Vermaas, Huizen. R K K Huize Don Bosco 8 30 en 10 u Hoogmis. 11.30 u AMERSFOORT Geref Kerk, Nic-uwe Leusderkerk 9 30 u ds Lafeber. 7 u ds Zijl stra Opstandingskerk. 9 30 u ds Engel- kens; 5 u ds Wilschut ACHTERVELD R K Kerk maandag t/in zaterdag 8 u donderdag 14 30 u huwelijksmis, zaterdag 19 u.. avondmis, zondag 8 u Hoogmis 10 u (Latijn). 18 u Lof werd om circa 0.30 uur deze nuttige jaar vergadering van Schaakvereniging Leus den gesloten. Bij de aanvang van de bondscompetitie houden wij u langs deze weg graag op de hoogte van de samenstel ling der tientallen en hun vorderingen. Week-ciul 12-13 september Leusden Voorde praktijken Boers- ma. Lantink en Den Toum Arts. di Boersma. Julianaueg 5. Achterveld tel 03425-222. GEMEENTE LEUSDEN Hoodlijnen van de gemeentelijke richtlijnen van de financiële hulp inge volge de Algemene Bijstandswet, gelden de vanaf 28 juni 1970 a echtpaar zonder kinderen 1 95.00 b. echtpaar met 1 kind I 96.00 echtpaar met 2 kinderen I 98.00 echtpaar met 3 kinderen f 100 05 echtpaar met 4 of meer kinderen l 102.65 te verhogen met het per week omgere kende bedrag van de kinderbijslag, waarop krachtens de kinderbijslag wetten aanspraak kan worden gemaakt indien deze wetten van toepassing zouden zijn Bij volledige gezinnen (ontbreken van één der echtgenoten) worden vermelde bedragen met f 14,25 verminderd p.w. c alleenstaanden met eigen huis vesting f 66.50 d alleenstaanden zonder eigen huisvesting f. 66.50 Alle basisbedragen worden verhoogd met de verschuldigde ziekenfondspre mie Die genoemd onder a t/m c bovendien met de woonkosten. In het geval onder d wordt van geval tot geval bezien of toekenning van woon kosten gerechtvaardigd is. Studietoelage een bedrag van 1.2,00 pet week per kind per studiejaar, tot een maximum van f 8,00 per week per kind. Deze toelage dient te worden beëindigd op het moment dat vooi het betrokken kind <le dubbele kinderbijslag wordt ont vangen Vermogen als bescheiden vermogen buiten be schouwing te laten a. bij periodieke en incidentele bijstand - (inklusief bij verblijf bejaardentehui zen e.d voor een alleenstaande f.3.600,00 en voor een gezin van twee personen f6 000,00. vermeerderd met f 1 200,00 voor ieder minderjarig in! liet gezin verzorgd kind, b bij opname verpleegtehuizen e.d. voor ieder I 1.000 00', exkL een bedrag voor begrafeniskosten e.d. Zakgeld, kleding en schoeisel voor extern verzorgden: a toeslag voor personen, die aan liet vrije maatschappelijke verkeer kun nen deelnemen echtparen f i l l.00 per maand, alleenstaanden f81.00 per maand: b toeslag voor personen, waarbij ui mindere mate sprake is van deel name aan het maatschappelijk ver keer f 18,00 per maand per persoon; c. personen, die in het geheel niet aan het maatschappelijk verkeer kunnen deel nemen de in art. 2 lid 2 van de Tijd Rijks groepsregeling Bejaarden in Bejaar denoorden genoemde minimumbedra gen. Opgemerkt zij. dat m i.v. 1 juli 1970 de twee halfjaarlijkse uitkeringen zijn vervangen door één jaarlijkse vakantie- uitkering, welke naa r niveau gelijk is aan die ingevolge de Algemene Ouderdoms wet Met deze normen is voldaan aan een verzoek van de staatssecretaris van Cul tuur. Recratie en Maatschappelijk Werk, om de gemeentelijke normen zoveel mo gelijk aan te passen aan de Tijdelijke Rijksgroepsregeling Mindervaliden en de Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers, waarbij men is uitgegaan van het wettelijke minimumloon. Bovendien is aandacht geschonken aan het bepaalde in de Tijdelijke Rijksgroepsregeling voor bejaarden in bejaardenoorden. Opgemerkt zij nog,datdegemeentelij- ke richtlijnen, welke door het college van burgemeester en wethouders w orden vast gesteld en die tot leidraad dienen voorde advisering omtrent bijstandsaanvragen, zijn te beschouwen als een administra tief hulpmiddel ter bepaling van een ie der individueel geval noodzakelijke bij stand Voor wat betreft de verdere uit werking van de uitkeringsnormen kan men de nodige inlichtingen verkrijgen ten gemaantehui/i' te Hameisveld(tel 03496 -247. toestel 19). r^i KEURSLAGER UW KEURSLAGER-SPECIALIST heeft voor U: VERSE LEVER pin tc koken of te bakken. Berliner leverworst Saskischc leverworst Haagse leverworst Kalis leverworst Hausmacher leverworst Gron. boeren leverworst Leverkaas Lever Paté's Vrdcnner Paté en onze overbekende SLAGERS LEVERWORST, vers gesneden en verkocht (met parkeerruimte, ook op vrijdagavond) BARNEVFLDSE DRUKKERIJ EN UITGEVERIJ N V NIEUWSTRAAT BARNEVELD TELEFOON (03420) 31 41 'foJ Hamersvcldseweg 58 Lxusdcn/Ccntriim 'I el. 03496-693 VOOR TUIN EN DIER FEUILLETON DOOR TO DORSSEN-VAN LOON 12 Ik las het met triomfantelijk gezicht, zijn eindbedrag was aanmerkelijk hoger. Ik deelde de makelaar m de stad mede. dat ik met de visie van zijn taxateur niet ak koord kon gaan en dat ik er verder van af zag Met het verzoek me de rekening te sturen voor zijn werkzaamheden. Daar na belde ik het expertisebureau op. We kwamen een datum overeen. Ik reisde op do afgesproken dag naar de stad, had een prettig onderhoud en zodra er zich een serieuze gegadigde zou melden met voldoende geld, kreeg ik bericht. Dat bericht kwam precies een week later Het bureau had er terstond werk van gemaakt, een paar advertenties ge plaatst en ei één uitgepikt, die ze naar me toe stuurden. Het waren twee heren en al spoedig ontdekte ik, dat het keihar de zakenlieden waren. Ze bekeken alles.de zaak, de beide magazijnen, het huis. de omgeving en gingen weg. zogenaamd om te gaan eten, maar van een der meisjes hoorde ik dat ze op het gemeentehuis waren geweest cn het hele dorp hadden doorkruist s Middags waren ze er weer en boden uiteindelijk een bedrag. Te vol doen in contanten Het was me veel te laag en ik verwees hun naar het taxatie rapport. Daar lachten ze over Ze hadden zelf de zaak a. getaxeerd. Dat bedrag wil den ze fourneren en geen cent meer. Ik antwoordd kort en bondig: ..Nee Niet dat ik persé vast wilde houden aan het bedrag, door mijn taxateur genoemd, maar wat u biedt, is te laag. Dan laten we het zoals het nu is. Ik heb geen haast Of ik er dit jaar uittrek of volgend jaar, is me om het even. Vriendelijk dank voor de moeite, die u zich hebt getroost. Maar op deze basis doet u met mij geen zaken." Ze gingen en het kon me niet eens veel schelen Nu het werkelijk dreigde te wor den, dat ik uit m'n zaak en m'n woning moest, kreeg ik een naar gevoel van bin nen. Tenslotte was het een deel van m'n leven Hoewel, met het geld,'dat ik bezat daarbij gevoegd de koopsom, zou ik be scheiden kunnen leven. Zelfs al kocht ik een huis, zou de rente voldoende zijn voor m'n onderhoud Er gingen veertien dagen overheen Toen belde de firma en vroeg om een onder houd. Ik antwoordde, dat ik altijd thuis was. Men kon komen, wanneer men maar wilde. De volgende dag waren ze er weer. Ze hadden nu ook het taxatierapport van het bureau bij zich en wezen daarin een aan tal onjuistheden. Of dat al dan niet waar was. kon ik niel beoordelen, maar het to taalbedrag was gezien de totale koop som betrekkelijk gering Ik zei. „Wel als het hierom gaat. wil ik het laten val len." Maar daarmee had ik het nog niet ge wonnen Het verschil tussen hun rapport en dat van het bureau bleef ondanks alles nog vrij groot. Ze bleven de hele morgen Ik maakte koffie klaar en rookte ontelbare sigaret ten. Pas tegen twaalven kwamen we tot een akkoord Het bedrag lag zo ongeveer tussen dat van de beide rapporten in en ik kon er vrede mee hebben Ik belde het expertisebureau en vroeg, wat zij er van dachten. Ze meenden, dat hel bod met gek was cn adviseerden met het te accepte ren Hetgeen ik dan ook cleed. De volgende morgen gingen we naar de notaris Een week later had ik definitief mijn zaak en woning verkocht aan een winkelierscombinatie Maar dit schiep voor mij tevens een nieuw probleem. Ik moest binnen drie maanden de woning ontruimd hebben, de winkel zou van de ene dag op de andere door de combinatie worden overgenomen. Hierover zou ik wel bericht krijgen Opnieuw bezocht ik de makelaar in de stad en zei, dat ik een huis wilde kopen. Liefst een beetje in het centrum. Tegen contant geld. Ik was met de gedacht^ naar de stad gegaan: het zal een toer worden om voor die tijd een huis te bemachtigen. Maar tot mijn stomme verbazing kreeg ik de hui zen op een presenteerblaadje voor me neergzet. Ik kon uit een twintigtal kie zen Nota bene in een tijd van woning nood Uiteraard allemaal koophuizen Met een lijstje adressen in m'n zak tsok ik door de stad. Eerst van buiten bekij ken. de een na dc ander. Een praktisch af gebouwd flatgebouw leek me Met de op zichter ging ik naar boven Hij liet me een vier kamer flat zien. uitgerust met al le moderne gemakken, o.a. centrale ver warming. 'n garage beneden, vuilnisstort koker, kortom: de in mijn ogen ideale woning. Hoewel ik liever een driekamer flat wilde hebben, besloot ik deze toch "e nemen, want waarom zou ik niet eventu eel een kamer verhuren? De man noemde de prijs en ik zei. dat ik me verder in verbinding zou stellen met de makelaarf. In zaken doen houd ik ervan spijkers met koppen te slaan. Ik werkte de rest van het lijstje af. maar al leen de flat beviel mc Binnen veertien dagen was alles in kannen en kruiken en kon ik beginnen met het moeilijkste werk; het selecteren van de meubels en andere bezittingen, want wat ik in mijn huis had staan, zou ik zelf in twee flats niet kunnen bergen Dat schepte vele problemen, want aan alles zat wel een of andere herinnering vast. Maar ik wilde niet sentimenteel zijn Tenslotte had ik ruimschoots de tijd en kon het kalm aan doen. Na een poosje wist ik het: Van alles zou ik maar enkele slukken meenemen en de rest weg laten halen door een opkoper.! Dat het niet veel zou opbrengen, wist ik bij voorbaat al: tweedehands meubelen waren immers in deze tijd van welvaart praktisch niets waard? Zes weken voor mijn definitieve vertrek nam de combinatie dc winkel over lk had al een kamer vrij gemaakt voor de chef. zodat hij er in kon trekken Aanvan kelijk vond ik hem wel sympathiek, maar toen ik bemer.kle, hoe hij op radicale wij ze mijn hele winkel, die nu niet meer mijn eigendom was, door elkaar haalde kreeg ik ergens een steek, en vond hem plotseling lang zo aardig niet meer. Toen hij tenslotte meedeelde het maga zijn te zullen afbreken en er op de plaats een nieuw, moderner gebouw te zullen bouwen, had hij al mijn sympathie verlo ren. Drie weken voor mijn officiële tijd verstreken was, had ik mijn flatje ingc- tels. Buiten stond een grote taxi klsar, tels. Buiten stond een grote taxo klaar, die me met m'n laatste bezittingen naar m'n nieuwe woonplaats zou brengen. In de winkel nam ik, met moeite mijn ra- nen terugdringend, afscheid van de drie meisjes, en duwde hen alle drie nog een bankbiljet in de handen. Zonder dat ik nog een keer omkeek, re den we de straat uit. Weldra lag het cbrp achter ons. Of ik er ooit nog een keer :ou terugkomen, wist ik niet Een levtns- periode had ik afgesloten. Ik was riim drie en twintig jaar, toen ik mijn intrek nam in de stad. En ik verwonderde me erover, dat ik zonder veel weemoed los had kunnen komen van het dorp. waai ik was geboren en opgegroeid en waar ik een bloeiende zelfbedieningszaak had ge had. En waar ik verliefd was, geweest op mannen, die enkel belangstelling toonaen voor m'n geld. Een nieuw leven in een andere woon plaats Daar zou ik wachten op het vjon der Zou het nog komen in mijn lev?n? Of zou het flatje m'n eenzame leven be schermen lof mijn dood? Ik kon er v>g niet aan geloven Eén ding wist ik wel in mijn geboortedorp bestond er geen enlele reele kans meer voor me Daar gebeurlen er geen wonderen Het was een sirrpel feit. dat ik duidelijk had begrepen en doorzien De mannen, die me benaderden, deden dit uit materialistische overwean gen Liefde kwam er nauwelijks aar te pas. En tijdens de rit in de taxi ontdjktc ik. dat ik smachtte naar wat liefde, gene genheid. warme vriendschap, ol hoe je het wilt noemen. Maar dat kon me alleen ten deel .al len als wondei En kon ik nog aan ?en wonder geloven EINDE VAN HET EERSTE DEEL TWEEDE DEEL HOOFDSTUK 1 Nu ben ik al twee jaar in deze sta( en ok ga het vieren. Nog altijd wacht op het wonder in m'n leven. Tot nog toe was er geen enkel symptoom van té be kennen Maar ik ga niet mezelf beklagen Ik be zit een zekere materiële welstand. Teneer. omdat ik na mijn komst in de stal al spoedig een baan naar m'n zin had Vant het lag niet in mijn bedoeling op m'n lauweren te gaan rusten. De eerste dagen vermaakte fk me uit stekend in m'n nieuwe home Ik za op de vierde verdieping en had een phch tig uitzicht op de stad In de straal. \«lke aan de andere kant van het flatgebouw lag. reed de tram. zodat ik vrij snel naar het centrum kon komen. Doch vlak bij me was ook een aantal winkels, waar ik zo ongeveer alles, wat ik voor m'n natje en droogje nodig had. kon betrekken. De flats werden geleidelijk allen be woond. Ik had prettige buren, die me niet lastig vielen. Beleefdheidshalve had ik ze elk een avond uitgenodigd Daarna bracht ik bij hen een tegenbezoek en hadden wij aan onze burenplicht voldaan. De ene was directeur van een wasmachinefabriek. pas getrouwd, met een kindvrouwtje, dat ik een enkele maal uitnodigde op de kof fie. Ze had heimwee naar haar dorpje in het noorden en kon nog niet wennen aan de drukte in de Stad. Mijn andere buur man was ouder; hij had iets te maken met het verzekeren van grote scheepsladingen, maar precies kon ik met achter zijn be roep komen. Zijn vrouw was entre nous 'n aardig mens. maar als hij er was, kenne lijk jaloers op iedere vrouw, die er jonger en aardiger uitzag dan zijzelf En aange zien ik niet bepaald aantrekkelijk was. zag ze in mij blijkbaar geen gevaar We konden tenminste uitstekend met elkaar overweg. Na een poosje hadden we twee kaartavondj.es in de week. maandags avonds bij het echtpaar en donderdags avonds in mijn flat. Als vierde man fun geerde een collega van mijn buurman, die bij bet echtpaar in de kost was. Een droogstoppel, die maar twee hobby's had: postzegels en kaarten Vrouwen interes seerden hem in zoverre, dat ze gebruikt konden worden als partner tijdens het kaarten. Voor de rest bestonden ze voor hem niet Hij was een verstokte vrijgezel en het moet gezegd warden, dat er niet veel vrouwen in vuur en vlam zouden ge raken als ze hem leerden kennen. Hij had doorgaans een droefgeestige trek om zijn smalle, dunne lippen, waarin het eeuwige shagje hing dat telkens uitging en daarom ook telkens weer werd aangestoken. Maar als kaart part ner was hij fenomenaal Drie wekens was ik bezig mijn kamers anders in te richten En pas daarna was ik zo ongeveer tevreden en constateerde ik op een zaterdagmorgen, dat het leven vrij vervelend kon zijn, als je vrijwel niets om handen had. Want je kon niet de hele dag met een stofdoek en een zwabber blij ven rondlopen. Dus ploos ik de advertentierubriek ..per soneel gevraagd" na. Ik realiseerde me terdege, dat er maar weinig kansen voor me waren, want ik bezat enkel een HBS- diploma en een diploma typen Sten kende ik niet talen evenmin. Last but least bezat ik natuurlijk geen enkel gt tuigschrift Toen begon ik sollicitatebrieven t schrijven ..Mijne Heren. Naar aanleidinj van uw advertentie in Waarna ik uil eenzette. wat ik wel kon en wat niet Dal ik geen getuigschriften had. omdat i- zelt een zaak had bezeten, maar nu w zigheid zocht „In beleefde afwachting ei met de meeste hoogachting was gete kend mejuffrouw W W. Burgernaar." De beleefde afwachting veranderde i dra in onbeleefd uitkijken naar de dage liikse post In het begin sloot ik post zegels voor antwoor bij, doch omdat d> meeste adverteerders zich niet eens de moeite namen deze zegel te gebruikea voor het doel. waarvoor hij bestemd was, stopte ik met deze verkwisting. M'n hoge dunk. voor de werkgevers in deze stad kreeg in die dagen een geduchte knauw Al had men maar een gestencild briefje gezonden, dan zou ik al kontent geweeS zijn. (wordt vervolgd) - 60 - De twee professoren waren bij de onverwachte verschijning van de zee slang teruggedeinst. zonder evenwel naar buiten te springen. Slechts Kappie be hield zijn kalmte volkomen en stond het reptiel glimlachend te bekijken. ..Voorzichtig, heer kapitain!" riep Professor Jndelahiti waarschuwend. ,,Der salamandrus aquatius is zeer ge vaarlijk!" ..Deze niet, professor", lachte Kappie Hij haalde een knipmes uit zijn zak en vouwde dit langzaam open ..Neen. neen!" schreeuwde de kleine geleerde. ..Dat kunt u niet doen! U mag mijn salamandrus niet doden. Hij is mijn uitvindink! In het belank van de wetenschap moeten wij hem levend van gen" Kappie scheen zich van de woorden van de professor niets aan te trekken. Rus tig stapte hij op het sissende beest toe, het reptiel had tot nu toe met de ver vaarlijke kop staan wiegen, maar stond nu doodstil, de loerende blik recht voor uit gericht. In een snel gebaar priemde Kappie zijn zakmes in het lichaam van het monster. Het sissende geluid werd sterker, het begon sterk te gelijken op het geluid van lucht, die uit een ballon ontsnapt Begrijpelijk. Want het monsterachtige lichaam met de vervaarlijke kop begon nu langzaam ineen te zakken, tot het dier als een vormeloos hoopje in de kist lag De twee professoren hadden het ta- freel met uitpuilende togen gevolgd.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4