GOEDE START VAN „DE GROTE KUIP" Aantal bloedgevers in Achterveld loopt terug Grote fancy fair Roda '46 DWS viert 35-jarig bestaan met bondsmuziekconcours Feestavond voor de KPJ FEESTELIJKE SLUITING ZWEMBAD Lisiduna behaalde 2e prijs in concours Zonnebloem organiseert bejaarden boottocht Demonstraties Gebr. De Vor Lezing over drugs voor KPV0 Open Deurdienst INSTUIF GAAT VAN START Ledenvergadering KPJ-Achterveld DONDERDAG ÏO'SEPTEMBER 1970 Ook de ouderen gaven acte de prsence. Disc-jockey Kees Alblas uit Amersfoort. De sfeervolle bar. nol LEUSDEN/CENTRUM - De K.P.J. af deling Hamersveld heeft de afgelopen pe riode verschillende succesvolle feiten geboekt. De sportsuccessen waren tal rijk en de oud-ijzer actie zeer geslaagd. Omdat men hier niet zomaar aan voor bij wil gaan, wordt er op zaterdag 12 september aanstaande een feestavond georganiseerd. Ook neemt bestuurslid Bertus van de Hengel op deze avond afscheid van de K.P.J. De avond wordt gehouden op de tot feestzaal gebombardeerde deel van de boerderij Groot Rossenberg" aan de Hamersveldseweg 36, Leusden-centrum. Alle leden zijn van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. De muziek wordt verzorgd door de Beatgroep Clean- Feet" uit Oude water. Zaterdag 12 september LEUSDEN - Het zwemseizoen 1970 zal zaterdag 12 september afgesloten worden met wedstrijden bestaande uit gekostumeerd zwemmen, kussengevech ten, boegsprietlopen, touwklimmen enz De zwemvereniging de Haaien zal te vens een gekostumeerde polowedstrijd houden. Deze wedstrijden zullen voor een ieder die zaterdag het bad bezoekt open staan, Het belooft een waardige afsluiting te worden van het badseizoen 1970. ACHTERVELD - De KPJ-afdeling Achterveld komt op dinsdag 15 sep tember weer bijeen, o.rn. voor het houden van een ledenvergadering, waarin zal worden gediscussieerd over het winter- programma en het spelen van het Bin go-spel, onder leiding van de heer J. C Kuijpers uit Leusden-Zuid. Verder zal afscheid worden genomen van Wim Tolboom. Iedereen die dit jaar vijftien jaar wordt kan lid worden van de KPJ Is men reeds vijftien, dan kan dat natuurlijk ook. Het 175e lid zal een heel jaar lang geen lidmaat schapsgeld behoeven te betalen. De le den worden verzocht ook aandacht te willen schenken aan ideeen voor ,de ideeenbus. f LEUSDEN-CENTRUM - Zaterdag 5 september behaalde het tambours en ma- jorettenkorps onder leiding van de tam bour maitre de heer G. Striesenau een tweede prijsin de derde afdeling, te Kwa- dedamme. Dit resultaat is mede te danken aan de instrukteur, de heer H. Verhoef die iedere dinsdagavond het korps traint. Volgend jaar hoopt het korps weer deel te nemen met meer tambours, in de hoop nog hogere ogen te gooien. Hope lijk komen er na dit succes meer aanmel dingen om lid te worden van „Lisi duna". De repetitie is op dinsdag van 20.00 uur tot 21.30 in het gebouw van de speeltuinvereniging „Blijhof" in Leus den-centrum. ,VV» - s' -4 4-'4 t' V. «fS*» '■"-i n f k 4»- «Av - (alias Kees Alblas uit Amersfoort) zijn allernieuwste platen op de draaitafels slingerde Meer dan 200 jongeren be zochten deze eerste (vrij toegankelijke) disco-avond De openingstijden van de soos zijn als volgt, maandagavond van 7 tot 10; woensdagavond van 7 tot 10, vrijdagavond van 7 tot 12; zaterdagmid dag van 2 tot 5. zaterdagavond van 7 tot 12; zondagmiddag van 2 tot 5, zondaga vond van 7 tot 10. Van deze tijden zal nog wel eens afgeweken worden, daarom is het aan te raden regelmatig het medede lingen-bord in de hal te raadplegen. Vast staat op dit moment in ieder geval, dat za terdagavond a s de soos niet geopend zal zijn in verband met de seizoensopening van de „Instuif" in Leusden Centrum in Gezellig bijeen tijdens de receptie. Exterieur van De Grote Kuip. het Hervormd Centrum. Ook op vrijdag 18 september a.s. is de soos gesloten. Aan geldelijke giften is het volgende bin nengekomen: f25,-- van de Raiffeissen- bank te Leusden Zuid, f50,-- van de soos uit Stolwijk, f50,-- van de kerke- raad, alsmede enkele giften van f10,-- van belangstellende ouders van jongeren uit Leusden. Tevens heeft ex-burge- meester Schneiders, die met zijn echtge note tot grote vreugde van de jongeren tot de receptie-gangers behoorde, een kado toegezegd ter waarde van f 100,--. Waarschijnlijk zal voor dit bedrag een koffiezetapparaat aangeschaft worden. LEUSDEN-ZUID - Door middel vaneen doodgewone sleutel (geld voor champagne wa£ er op dat moment nog niet) werd za terdag 5 september jl de deur van de jeugdsocieteit van Leusden-Zuid. de „Grote Kuip" voor het publiek geopend. Onder de aanwezigen, tijdens de receptie, bevonden zich vele prominente Leusde- naren. Wethouder, tevens loco-burge meester van Zandbrink, enkele politieke figuren, vertegenwoordigers van de Ned. Hervormde en Rooms Katholieke Kerk, afgevaardigden van het onderwijs ter plaatse en de Raad van Advies. Speciale genodigden waren 5 jongeren van een jeugdsoos uit Stolwijk (Zuid-Holland). Het ligt in de bedoeling in de toekomst in nauw verband samen te werken met ande re sociëteiten, waarvan deze uitnodiging een begin was Om 11 uur sprak de voorzitter van de „Grote Kuip", de heer Kees Vis, een ope ningswoord. waarin hij iedereen verwel komde en alle medewerkers dankte voor de geboden hulp De receptie verliep op een sfeervolle wijze. Van de zijde van de aanwezigen bleek een grote belangstel ling voor de jeugdzaken in Leusden, wat zich manifesteerde in een groot aantal aanmeldingen van donateurs. Aan gelde lijke giften is het volgende binnengeko men: f25,-- van de Raiffeissenbank te Leusden Zuid, f50,-- van de soos uit Stolwijk Ook het aantal leden van de jeugdsoos is op deze eerste openingsdag aardig ge groeid. Momenteel hebben zich ongeveer 50 leden aangemeld, die voortaan gratis toegang zullen hebben, met uitzondering van „grote gebeurtenissen". In dat laat ste geval zullen de leden de helft van de prijs betalen. Vanaf 2 uur hield de jeugdsoos Open House, waarvan zeer weinig mensen ge bruik maakten. Des te voller werd het 's avonds, toen disc-jockey Keessie Het plaatselijk E.H B O. bestuur zal alles jn het werk stellen om de jaar lijkse 7,bloedslag" weer te doen toene men. Het Nederlandse Roode Kruis kan haar menslievende werk nu eenmaal niet volledig ontplooien zonder voldoende voorraad bloedplasma. LEUSDEN/CENTRUM - „De Zonne bloem" organiseert ook dit jaar een boottocht met „De Alex van Waayen- burg" voor de langdurig zieken en ge- brekkigen uit heel de gemeente Leusden Zaterdagmorgen 12 september ver trekt de boot om ongeveer half negen van de kade aan de Koppel in Amers foort. Particulieren zorgen voor hun ver voer van huis naar de boot en 's avonds om zeven uur als de boot weer terug is, voor vervoer naar huis. Ongeveer 80 zieken komen voor de ze boottocht in aanmerking Op het programma staat een bezoek aan het dolfinarium in Harderwijk. De organisatoren hopen dat de tocht weer net zo'n succes zal zijn als vorig jaar. ACHTERVELD - De importeur van de Fendt-trekkers, gebr De Vor uit Achterveld gaat weer verschillende de monstraties geven. Deze demonstraties, die geschieden in samenwerking met de firma van Rumpt en de firma Lely, beginnen om tien uur. Geintroduceerd zal worden de nieuwe Fendt Farmer 5 S 70 PK. De demonstraties vinden plaats op de volgende data. 10 sept J. C Boersma Vellingen D 186 Engwie- rum (bij Dok- kum) 11 sept. Hr Wemekamp Dwarsdijk Varsenerveld (bij Ommen) 12 sept W. v. Tweel Barneveldse- weg 57 Nij- kerk 14 sept. M. Immink Weteringweg 113 Nieuw Vennep 15 sept. A. L. vd Tol Zeedijk Stad aan het Haring vliet. LEUSDEN-CENTRUM - Dinsdag 15 september aanstaande houdtdeKatholie ke Plattelandsvrouwen Organisatie afde ling Hamersveld voor het eerst in het nieuwe seizoen een bijeenkomst in het Parochiehuis aan de Hamersveldseweg te Leusden-centrum. Aanvang 20.00 uur. Voor deze avond worden ook de echtge noten uitgenodigd. Het onderwerp is actu eel, namelijk „Het gebruik van drugs en van verdovende middelen". Spreker is Dr. B Rieke uit Amsterdam, verbonden aan de stichting voor Geestelijke Volks gezondheid te Utrecht. LEUSDEN - Dat de voetbalvereniging Roda '46 een vooruitstevende vereniging is, blijkt wel uit het feit, dat zij nu al weer een jaar geleden een jubileumcom missie in het leven heeft geroepen ten einde het 25-jarige jublileurn in 1971 op waardige manier te kunnen vieren. Deze commissie is reeds verschillende malen met succes actief geweest, zoals met het organiseren van bingo-avonden, verlo tingen en individuele akties. De jubi leumcommissie is van plan om als laat ste onderdeel in deze reeks activiteiten een grote fancy-fair te organiseren De commissie hoopt, dat zij hierdoor het noodzakelijke bedrag bijeen zal weten te brengen om de vereniging een passend geschenk aan te kunnen bieden. Volgende week hopen wij hier nog even op te rug te komen, maar houdt u in ieder geval één der volgende data vrij vrij dag 18, zaterdag 19 en zondag 20 sep tember LEUSDEN/CENTRUM - In het Her vormd Centrum. Asschatterweg 23 te Leusden-centrum zal aanstaande zon dag 13 september 's avonds om 7 uur een open-Deurdienst worden gehouden Spreker zal zijn ds J. de Groot uil Apeldoorn over het thema: „De stad van vandaag en morgen!" Medewerking verlenen de bekende or ganist Jan van Weelden uit Den Haag Er wordt voor gestencilde liturgie ge zorgd. Voor de dienst is er samenzang LEUSDEN/CENTRUM - Op zaterdag twaaf september organiseert de instuif- commissie voor het eerst van dit sei zoen een gewone soosavond. Aanvang EO.00 uur, in het Hervormd Centrum tan de Asschatterweg. Het belooft enorm rezellig te worden Disc-jockey is als yan ouds Jan van Velsen ACHTERVELD - De door de plaatse lijke E.H.B.O. en het Nederlandse Roode Kruis georganiseerde „bloedslag" is weer achter de rug. 195 personen heb ben op deze dagen bloed afgestaan. De organisatoren zijn deze mensen uiter aard zeer dankbaar, maar zijn toch erg teleurgesteld in het teruglopen van het aantal bloedgevers op de jaarlijkse bloedafnameavond. Een aantal van deze mensen zijn inmiddels donor van het Nederlandse Roode Kruis geworden en geven twee keer per jaar bloed af aan een der Amersfoortse ziekenhuizen. Dat is zeer verheugend, maar de or ganisatoren hadden gehoopt dat het aan tal van ruim 200 zoals in voorgaande jaren door uitbreiding van het dorp e d zou kunnen blijven gehandhaafd Van een 20-tal mensen is op deze laatste bloed afnameavond de bloedgroep vastgesteld Deze service van het Nederlandse Roode Kruis kan voor de betrokkenen van grote waarde zijn in verband met verkeers ongevallen of dergelijke. ACHTERVELD - De muziekvereniging „Door Wilskracht Sterk" viert binnen kort haar 35-jarig bestaan. Ter gele genheid hiervan heeft het bestuur een bondsmuziekconcours georganiseerd De voorbereidingen zijn in volle gang. Er zijn reeds 8 aanmeldingen van deelne mende korpsen binnen en dit aantal zal ongetwijfeld nog groter worden. Het concours wordt gehouden op 11 oktober a.s. De namen van de deel nemende verenigingen, alsmede het pro gramma zullen nog nader worden bekend gemaakt Liefhebbers van fanfare en harmonie- muziek kunnen er echter op rekenen zij op 11 oktober a s. in Achterveld grandioze muziekdag kunnen mee- De muziekvereniging DWS, hier voor Huize St. Jozeph met majorettes en drumband.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5