PORT Roda '46 onfortuinlijk tegen Actif: 2-2 X Dames- en herenteam Haaien winnen in Zeist tweede prijs Impala - adspiranten wonnen van BDC Roda (zat.) stelde teleur X X X X X X X X X X X X Eerste overwinning Impala-heren DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1970 DEI HILVERSUM - De op het prachtige sportcomplex Crailo gespeelde wedstrijd Actif-Roda zou men enigszins kunnen vergelijken met de wegstrijd Estudian- tes-Feyenoord.Dit vergelijk gaat uiter aard niet op voor het vertoonde speel- peil, maar wel voor de scoreverloop. Twee weggevers van de Roda-defensie stelde Actif in staat om na een half uur voetbal een 2-0 voorsprong te ne men. Door deze domper waren de rood zwarten geenzins aangeslagen, en dat had tot resultaat dat ze zelfs terug kwamen en uiteindelijk een verdiend ge lijk spel uit de wacht sleepten. In de eerste fase van de wedstrijd kwamen de beide ploegen tot aanvaard baar spel. Actif dat in de eerste helft windvoordeel had kwam het meest in de aanval, alhoewel de enkele Roda-uitval- len ook niet zonder gevaar waren voor de gastheren. Na dat een vliegend schot van Fred van Smalen langs het Actif- doel scheerde, ontsnapte enkele minu ten later het Roda-doel aan een groot gevaar De hardwerkende spil van de Belt speelde foutief terug op zijn doel man, waarna een Actif-speler de bal over de uitlopende doelman in het doel toen een te zacht teruggespeelde bal op de Roda-doelman, nog juist door hem weggetrapt kon worden De verwachte dictatie van het spel door de rood zwarten bleef na de hervatting uit. Te vaak werd door hen nog het middenveld prijs gegeven, zodat Actif volop de gele genheid kreeg gevaarlijk te worden Na dat in de 68ste minuut Henk v.d. Berg een hard fraai schot tot corner had verwerkt, kwam vijf minuten later de gelijkmaker Een fraaie pass van Wil van den Boom luidde deze gelijkmaker in Vanaf het middenveld passte hij de bal over links naar Jan Drost, die op snelheid gekomen zijn tegenstanders geen schijn van kans gaf en beheerst inschoot. 2-2. Even later verliet hij ge blesseerd het veld en werd vervangen door Jan Pouw. Nadat spil Van de Belt bij een corner met een kopbal bijna 3-2 had gemaakt, gaf hij enkele minu ten later zijn tegenstanders de kans om deze stand in hun voordeel te be reiken Want bij een Actif aanval stap te hij laconiek over de bal, terwijl zijn doelman uit positie was gespeeld, maar de hierna ontstane doelworsteling bracht geen resultaat. Nadat Actif doel man Van Polen door goed uitlopen bij een rush van Henk van *t Klooster erger wist Uit de wedstrijd Actief-Roda'46. Jos v. Kooy scoorde met een prachtige kopbal het eerste doelpunt van Roda. Uit de wedstrijd Actiff-Roda'46. Henk v. Klooster in topsnelheid het Actief-doel af. te voorkomen, kreeg Actif in de 'laatste minuten steeds meer het heft in handen, Roda hield stand, dankzij het wegge ven van enkele vrije schoppen. Deze vrije schoppen garandeerden wel en kele spannende momenten voor het Ro- jadoel, maar daar bleef het dan ook bij. Achteraf bezien bleef het hier met bij, want Roda zou alsnog een verlies lijden. Want 's avonds bleek dat Jan Drost tijdens de wedstrijd een hersenschud ding had opgelopen. Opnieuw voor de rood-zwarten een verlies, want na An- dries Veenendaal is dit de tweede speler die voor tal van weken uitgeschakeld is. Verdere uitslagen Roda 2 - Sec 4 3-3 Hoevelaken A - Roda A 1-3 Roda B - Hoogland B 1-1 Pupillen: Roda 1 - Woudenberg 1 1-0 CJVV 2 - Roda 2 7-0 APWC 4 - Roda 3 1-2 Roda IB - Amf. Boys 1B 3-2 Programma zondag a.s Roda - VSK aanvang 2 30 t Soest 3 - Roda 2 12 00 i. Roda 3 -Barneveld,, 12.00 u. Roda 4 -Amsvorde,, 12.00 u. Soest 6 - Roda 5 12.00 w. kopte Gelukkig was de deze middag uitstekende Jaap de Haan er als de kippen bij en kon zodoende juist voor de doellijn redding brengen. Het was uitstel van de executie. In de 26ste mi nuut opnieuw een kans voor Actif, maar de Hilversummers misten voor open doel maar de opspringbal werd op ongeluk kige wijze door de toestormende Cor- Hoogland in eigen doel gelopen. 0-1. Twee minuten later een snelle actie van Jan Drost, maar de goed uitlopende \ctif-doelman Polen wierp zich in de jaan van het schot en wist zodoende de gelijkmaker te voorkomen. Na een half uur spelen gaf Roda opnieuw een cadeautje weg. Doelman Henk van der Berg trapte nonchalant de bal uit, met gevolg dat de bal via de rug van een der Roda-achterwaartsen precies voor de voeten van een tegenspeler kwam,die dan ook op enkele meters afstand van het doel deze kans benutte Roda was geenszins aangeslagen en trok ter aan val. Dit had snel resultaat, want in de 32e minuut pikte Drost op het mid denveld de bal op, een pass naar Henk van 't Klooster en op diens fraaie voorzet kopte Jos van Kooy hard in. 1-2. In de laatste minuut voor rust had dezelfde speler bijna opnieuw suc ces met zo'n kopbal, maar nu juist ^wam hij enkele centimeters te kort om te scoren De tweede helft was nog maar enkele minuten aan de gang of opnieuw zou de Roda-defensie bijna een dure fout maken ZO SPEELDEN DE AMATEURS AFDELING UTRECHT Tweede klasse B Veense BFaja Lobi 2—4 BarneveldODIN 3—0 ActifRoda 2—2 VSK—RUC 2—0 Oj. WitRlivierwijkers 2—3 Tweede klasse B Barneveld 2 4 Faja Lobi 2 4 VSK 2 3 Rivierwijkers 2 3 Actif 2 3 Veense Boys 2 2 Roda 2 1 R K. Unitas I 0 ODIN 2 0 RUC 2 0 Oranje Wit 0 Derde klasse A ODIDe Kieviten 4—2 BilthovenDOSV 5—2 ASVAchterveld 2—1 Gooise BoysM. M 1—1 SVMMHDS 0—3 Derde klasse A ASV 2 4 HDS 2 4 ODI 2 2 Bilthoven 2 2 De Kieviten 2 2 DOSV 2 2 Maluku Muda 2 2 SVMM 2 2 Achterveld 2 1 Hooglanderveen 1 0 Lelystad 1 0 Gooise Boys 2 0 ZATERDAGCOMPETITIE Vierde klasse A RodaKarboys 0—4 LarenNederhorst 1—1 Nita—VOP 3—2 StroeLoosdrecht 3—0 DofaLelystad 1—3 Vierde klasse A Lèlysiud 2 4 Stroe 2 4 i^aren 2 3 Roda 2 2 Karboys 1 2 Nita 2 2 Nederhorst 2 1 VOP 2 0 Loosdrecht 2 0 DOFA 1 0 Vierde klasse B VeenendaalUW 9—? BenschopDold. Boys s.n o. De Glind—CDN 1—7 Ent re NousVCU 3—2 LEUSDEN - Roda 1 kreeg zaterdag zijn grote teleurstelling te verwerken in de nog jonge competitie. Een goed spelend Karboys was hier een van de oorzaken van. Hoewel het eerste kwar tier duidelijk voor de Leusdenaren was namen de Karboys geleidelijk aan het heft in handen. Wim Houtveen, Hans Hartwigsen c.s. moesten alle zeilen bijzetten om door braken te voorkomen. Toch was een door braak voor de Karboys voldoende om de stand op 0-1 te brengen Na de thee eenzelfde spelbeeld, metdat verschil dat Karboys nog soepeler ging spelen en na hun tweede treffer de wat nerveus opererende Roda-mannen geen enkele kans meer gaven. Ondanks hard werken van aanvoerder Ko de Kruiff en Izaak Hoogendam werd Roda, met nog twee tegendoelpunten, met de neus op de feiten gedrukt De zaterdagmannen van Roda zullen hun houding ,,lief zijn voor je tegenstan der" toch snel moeten wijzigen om niet nog meer van deze nederlagen op te lopen Het werd de Bussemmers te ge makkelijk gemaakt en gretig profiterend hiervan werd eerst het middenveld vol ledig bezet om daarna kansen te schep pen, die dan ook kundig werden benut SOESTERBERG 2 - RODA 2 1-1. Roda 2 speelde zaterdag j.l. tegen Soesterberg 2. Het werd een zeer matig oefenduel. In de le helft werd er nog goed voor gevochten. De aanvallen wer den goed opgebouwd, zodat na 20 minuten Roda de score kon openen, na goed voor bereidend werk van René van Buren was het Coos van Soeren die de stand op 0-1 bracht. Na de thee wilde het niet meer lukken Soesterberg begon steeds meer vat op het spel te krijgen Door een klein foutje van Maas van Drie kon Soesterberg de stand in evenwicht brengen (1-1). Dit was ook de eindstand. Programma zaterdag a s Lelystad 1 - Roda 1 4.00 uur Terschuurse Boys 3 - Roda 3 2 00 uur DEN HAAG De uitslagen van de wedstrijden die voorkomen op sport- totu nr 4 zijn als volgt Volendam-NAC 21 DWS Holland Sport 00 ADOAJAX 1—0 MVV-Haarlem l1 NEC-Utrecht 2—1 'ICV Blauw Wit 2—1 GVAV-SVV 2—0 Graafschap-Vitesse 12 Wageningen FSC 21 Heracles-Den Bosch 11 RCH-PEC 1—2 Volewijckers-Roda JC 41 Eindhoven-Fortuna 30 Juist ingevuld 2iet het tormulier er als volgt uit 1 3 1^1-1-1-21 -3-2-11 Er waren 738 875 deelnemers aan sport toto dn<- Het inleggeld bedroeg 1 526.921. Het prijzenbedrag is 687.114.- voor eerste en derde prijs is een bedrag van 240.490,beschik baar Voor de tweede prijs 171 778, en voor de extra prijs f 34 356.Er wa ren zondagavond reeds 38 meldingen met 13 LEUSDEN - In het bliksemtoernooi te Zeist hebben zowel de dames- als herenteams van de Haaien de tweede prijs behaald. Voor beide teams was het een handicap, dat een goede speler ont brak Bij de dames was dit Dicky Duins- bergen. Bij de heren Henk Rijnders. De heren hadden gerekend tegen DOK de winnaars van het vorig jaar de zwaar ste wedstrijd te krijgen, maar men kwam bedrogen uit. Laga had de kwaliteit van de uitgenodigde teams opgevoerd. De kampioen van de Marine was nu pre sent De laatste wedstrijd moest bij de heren de beslissing geven. Het was dui delijk dat de heren het moeilijk zouden- krijgen. Het was daarom juist een pres tatie dat zij, na een achterstand van 1-0, terug wisten te komen tot 1-1. Keeper Speksnijder werd echter verrast door een zogeheten tater bal, voor iedere keeper onberekenbaar (2-1) De Haaien kwamen echter terug (2-2) Groot was echter de verbazing toen hij hoorde dat dit doelpunt werd afgekeurd. Zelfs de spelers van de tegenpartij wisten met hoe zij het hadden Eervol gingen de heren ten onder tegen deze kampioen van de Marine, waarin heren uit de hoofdklasse teams speelden. Bij de dames was het eenvoudiger Een uitgemaakte zaak was het dat Dok nog de sterkste was Maai- indien dit team compWLJs met Dicky lUpps- bergen in hub èn als nieuwe'; J| aanwinst Hélehe~"A<feraa~r, danzalmendit toernooi het volgend jaar zeker hogere ogen gooien. Voor de sfeer bij dit toer- nooi is het echter belangrijk dat men ook wat betere scheidsrechters uitno digt LEUSDEN - De meisjes adspiranten zetten tegen B D.C. uit Soest hun beste beentje voor, en wisten dank zij snel en vaardig spel weer 'n overwinning te boeken. Met de rust was 'n voorsprong van 2-0 'n veilige basis voor de 2e helft, die af gesloten werd met de eindstand van 4-2. De Soester meisjes, die ook met 'n verjongde ploeg m het veld kwamen, misten nog de routine, en moesten het van 1 of 2 meisjes hebben, doch een maal ingespeeld, zullen ze nog wel 'n geduchte tegenstander worden. Doelpunten: Welly Schoonderbeek 1, Gemma v. Doorn 1, Yvonne de Valk 1 De dames-Junioren moesten weer te gen 'n incomplete ploeg spelen, waardoor weer niet uit de verï kwam wat ze nu precies kunnen presteren. Tegenstan der Amersfoort kwam met 6 meisjes, die echt wel leuk speelden, doch geen schijn van kans kregen tegen de ge routineerde Leusder meisjes De scheidsrechter was weer eens met op komen dagen, maar een van de bege leiders van Amersfoort was bereid zijn plaats in te nemen, zodat, zij het met enige vertraging de wedstrijd toch door kon gaan. Regelmatig werd door Impala de score opgevoerd en met de rust keek Amers foort tegen een 9-1 achterstand aan. Na de rust bij de stand 10-2 begaf de wed strijdbal het, en de reserve ballen, die aanwezig waren, konden in de ogen van de scheidsrechter geen goed, en of schoon de speelsters liever doorge speeld hadden, schorste hij de strijd Voor de doelpunten zorgden Nelly v d. Boom met 6, Greet van de Belt 2, Truus v. d Geer 1, Annie Hoogland 1 Programma voor zondag a.s. 13 sept. Meisjes adspiranten- Fidelita's-Impala te Amersfoort. Om 1 uur Dames Ju nioren, B D C -Impala om 12 uur in Soest. Heren senioren Arma 2-Impa- la om 11.15 uur in Zeist. LEUSDEN - De tweede competitie wedstrijd van de heren-senioren van Im pala moest in Hilversum tegen E M M gespeeld worden Impala was ernstiggehandicapd omdat Ron Hartogsveld door een ongeluk niet mee kon spelen. De verwachtingen waren bij Impala dan ook niet al te hoog ge spannen. Het pessimisme bleek echter niet ge rechtvaardigd. want E.M M. een team dat dit jaar voor het eerst aan de com petitie deelneemt, bleek over te weinig capaciteiten te beschikken om het Im pala erg moeilijk te maken. Al gauw nam Impala via doelpunten van Gijs de Kruyff en Theo Prinsen een voorsprong. Deze voorsprong werd na een tegendoelpunt van EMM ver groot door Sjack^an Doorn, Rijk Rijn ders en Everhard Van den Hengel De rust brak aan bij een stand van 9-2 Na de rust kwam Impala in ademnood Dit kwam echter niet alleen door een ge brek aan conditie bij verschillende Im palaleden, maar ook door het enorm bange E.M M -veld. Impala bleef ster ker hoewel E.M.M is staat was om enkele mooie doelpunten te maken. Voor Impala werd in de tweede helft nog ge scoord door Theo Prinsen. Rijk Rijn ders en Henk Uneken De eindstand van deze wedstrijd was 13-5

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6