CHTERVELD KON DRAAI IOG NIET VINDEN: IEDERLAAG TEGEN ASV Haaien met klein verschil derde in zwemzeskamp lugdtournooi ckhorst aien besluiten merseizoen Diplomazwemmen Weer winst voor Antilopen 6 DERDAG 10 SEPTEMBER 1970 7 CHTERVELD - De voetbalvereniging terveld kan in deze competitie haar ii nog niet vinden. De wedstrijd tegen in Ankeveen was daar een duidelijk ijs van. Nu is ASV thuis altijd een ichte tegenstander voor Achterveld, ir zij imponeerde in deze wedstrijd bepaald niet. Het falen van de Ach- eldse voorhoede gedurende de eerste en het vaak onsamenhangende spel Je tweede helft waren de oorzaken de nederlaag die het team in Anke- moest incasseren, t zag er aanvankelijk niet naar uit Achterveld de wedstrijd zou gaan ver- Het team was beslist niet de Jere van ASV, dat weliswaar in een ir tempo speelde maar haar aanval - slordig afwerkte. Achterveld schiep vooral in de beginperiode zelfs de Ie kansen. Jan Kerkhof, de onbetwiste getter van het vorige seizoen, heeft er de juiste vorm nog niet te pakken, had over goede voorzetten van zijn ggenoten beslist niet te klagen, maar naai oog in oog met de keeper, de hij. Achterveld verzuimde in deze ode een voorsprong te nemen, een :uim dat later fataal zou blijken te Nadat ASV inde 15e minuuteendoel- wegens buitenspel zag afgekeurd, len zij tien minuten voor de rust, el tegen de verhouding in, meer sue - Een dekkingsfout inde Achterveldse Jediging werd door de ASVer Bausch oos afgestraft. Met een hard schot orgde luj zijn club een 1-0 voor- >ng. Ondanks hard werken van Ach- eld kwam er gedurende de rest van erste helft in deze stand geen ver- ring meer. Na de rust werd Achterveld onmiddel lijk sterk in de verdediging gemanoe- vreerd door de herboren ASV. Al natiën minuten werd een onhoudbaar schot op de Achterveld-veste gelanceerd, maar deze keer bracht de lat redding. Tien minuten later echter keek Achterveld toch tegen een 2-0 achterstand aan door een ongelukkig misverstand tussen kee per Tolboom en BGerbrand Boersen. Laatstgenoemde kopte de bal terug naar de juist uitgelopen doelverdediger die hier niet op had gerekend en nu de bal achter zich in het net zag verdwijnen. Achterveld was na deze gebeurtenis dui delijk aangeslagen. Het spel werd onsa menhangend, individueel werd soms wel hard gewerkt, maar van solide aanvallen was geen sprake meer. Halverwege de tweede helft werd Jan Kerkhof in het strafschopgebied ten val gebracht, de penalty werd door Henk Rutte met een feilloos hard en laag schot benut. (2-1). Hierna kreeg de wedstrijd een wat onvriendelijk karakter, zonderduidelnke aanleiding eigenlijk. Een geïrriteerde Herman KEerkhof werd door de arbiter genoteerd De laatste tien minuten ont ketende Achterveld nog een fel slotof- fensief Een treffer van Gerrit van Gerrit van Bekkum, vijf minuten voor het einde, werd afgekeurd wegens buitenspel Direct daarna werd een hard en zuiver afstandsschot door keeper Tolboom on schadelijk gemaakt. In de allerlaatste minuut zag het er voor Achterveld nog even hoopvol uit toen Johan van Bekkum na een fraaie solo een hard en zuiver schot op het ASV doel afvuurde. Zonder resultaat ech ter, de ASV doelman kweet zich uitste kend van zijn taak. BARNEVELD De doelpuntenslag gaat ook zijn eerste week weer in. Zij, die weten wat het publiceren van de doelpuntenslag betekent, kijken alweer belangstellend uit. Voor al degene die nog niet geheel op de hoogte zijn van het wat en waarom van deze doelpun tenslag volgt hier nog een kleine uiteen •Zetting. In het voetbalspel wordt vaak een topscorer gehuldigd om zijn schotvaar digheid maar deze bewieroking van een speler is niet geheel juist omdat deze topscorer zonder de hulp van zijn me despelers niet tot dit topscorer zou zijn gekomen De doelpuntenslag van de Barneveld se Krant heeft een wisselbeker beschik baar gesteld voor de ploeg die de mees te doelpunten maakt in een competitie Het gehele team wordt zodoende hierin gehuldigd. Omdat 't niet alleen de voor- waartsen zijn die een wedstrijd maken is er ook een wisselbeker beschikbaar voor de ploeg die de minste treffers te gen krijgt. De Barneveldse Krant wisselbekers zijn in het seizoen 1969—1970 gewonnen door De Glind. meest schotvaardige ploeg, en Rood Wit met de beste defen sie. Omdat elke ploeg het in zijn eigen klasse even zwaar heeft is dit een spel waarbi.i de kansen voor alle clubs vrij wel gelijk liggen De bekers zijn meer malen gewonnen door grote clubs als SDVB. Veluwse Boys en Terschuurse maar ook de kleine clubs hebben zich danig doen gelden SDS De Valk, Adven- do. en nu Rood Wit en De Glind hebben de fraaie bekers reeds in hun medaille- kast gehad waarvan nu nog de vaste prijs getuigd De stand na twee competitieweken is. EUSDEN - Van 31 augustus t/m september bonden de jongelui de ]d tegen elkaar aan in het jeugdpark- rnooi van L.T.V. „Lockhorst. Het werkte bijzonder mee, behalve vrij- tussende finalepartijen, toen af en toe buitje regen roet in het eten gooide, jeugd liet zich echter niet ontmoedigen als het even kon, speelde men wel- loed verder. )oor de aanmoediging van vele ouders rste er een bijzonder prettige sfeer, afloop van de wedstrijd werden de jelui getrakteerd op pannekoeken, die enige enthousiaste ouders in het )huis waren gebakken. Ipvallend was, dat het spelpeil van de in vergelijking met het vorig jaar, d is gestegen, hetgeen mede het gevolg van meer intensieve training in de ter in de Amersfoortse sporthal en zomertraining door mevr. E van len. nale-uitslagen: sjes single-a Barbara Spoel -Jitske inema: 8-10, 6-1, 6-4. rlies Rekkers - Annelies Drager: 6-2. sjes single-b: Saskia Dijkgraaf - esje v. Haarst. 6-1, 6-2 gens single-a: Sjoerd Heymis - Owen jenaar 6-1, 6-4 gens single-b: Jeroen Elsackers - v. Haarst: 6-2, 6-3. isjes dubbel- Marlies Rekkers - Ma- Dolham tegen Margitte Bloemen- - Marysa Roelofsgen: 6-0, 6-1. toengd-dubbel: Marlies en Robert Rek tegen Annelieke en Dick Dee. 4-6, 5-7. gens-dubbel. Sjoerd Heynis en Gert afland tegen Dick Dee en Robert kers. 9-7, 6-0. LEUSDEN - De zwemvereniging de aien zullen hun zomerseizoen beslui- met deelname aan een zwemzes- mp te Naarden Deze wedstrijden wor- georganiseerd door de zwemvereni- j ,.De Vest" aldaar. )e Haaien zullenmetde volgendedeel- mers naar Naarden vertrekken, •dia Jagers, Irma den Herder, Marie uise Bot, Marja Louw, Hans Kroon, ik Scholten, Thijs Noordewier, Gerard Egraond, Hanneke den Herder, Eve- Willigenburg, Janice Tonneman, ak Rijnders, Harrie Abbing, Gerard sker, Jeanette den Herder, Nicolette Heiden, Inge Heuting, Wouter Vro- Ries Pasker, Co de Rijk, Jan Wan- Hans Pasker, Jaap Wolswinkel, nk v.d. Heuvel, Marina v.d. Heiden, org Dietrich, Dorien Spoel, Peter rendsen, Dirk van Lingen, Marjan olijk, en Helma van Leuveren De zwemmers en zwemsters zullen Wag 13-9-'70 vertrekkenom 12 30uur faf ,,'t Ros Beyaart" te Leusden/cen- DOELPUNTEN VOOR DOELPUNTEN TEGEN 1. Barneveld (za.) 2 10 1 Barneveld (zo 2 0 2 Valleivogels 2 7 2. Veluwse Boys 2 0 3 SDCP 2 6 3 Advendo 1 0 4 Scherpenzeel (zo 2 6 4 SDS 0 0 5. Barneveld (zo 2 5 5. Barneveld (za.) 2 1 6. Stroe 2 5 6. Otterlo 2 1 7 Renswoude 2 4 7. Woudenberg 2 1 8 VVOP 2 4 8 Stroe 2 1 9. De Kieviten 2 4 9. Rood Wit 1 1 10. Roda (za.) 2 3 10. Valleivogels 2 2 11. Scherpenzeel za. 2 3 11 SDCP 2 2 12 SDVB 2 3 12. SDVB 2 2 13 Veluwse Boys 2 3 13. Maluku Muda 2 2 14 Woudenberg 2 3 14 Scherpenzeel (zo.) 2 3 15. SV De Glind 2 3 15. Achterveld 2 3 16. Advendo 1 2 16 VVOP 2 3 17 Harskamp 2 2 17 Lunteren 2 3 18. Achterveld 2 2 18. Renswoude 2 4 19. Maluku Muda 2 2 19. Harskamp 2 4 20 Roda (zo.) 2 2 20. Terschuurse Boys 2 4 21 Otterlo 2 1 21 De Kieviten 2 4 22 Terschuurse Boys 2 1 22. Roda (zo.) 2 4 23. SDS 0 0 23. Roda (za.) 2 4 24 Rood Wit 1 0 24. Scherpenzeel (za.) 2 5 25 Lunteren 2 0 25. SV De Glind 2 9 LEUSDEN - Zaterdag 5 september werden de diploma's uitgereikt door de chefbadmeester de heer Grit van het zwembad Leusden. Er werd deze maal gezwommen voor de hogere diploma's Dat dit geen sinecure is bleek wel uit het grote aantal afwijzingen, wil men in het bezit komen van deze di ploma's dan zal men zich hier serieus op moeten voorbereiden. Doet men dit niet dan zinkt en zakt men werkelijk als een baksteen Een diploma uitge reikt door de KNZB is niet zo maar een papiertje dat men uitgereikt krijgt. Dit papier verkrijgt men indien men de zwemkunst werkelijk zeer goed ver staat. Heeft men dit diploma in het bezit dan moet men in de praktijk een eventuele drenkeling kunnen red den Begrijpelijk is dus dat de KNZB aan deze diplom's zeer hoge eisen stelt. De gelukkigen die in het bezit van de diploma's kwamen waren: Diploma C Peter Berendsen, Loes Kla- renbeek, Aletta Kennis, Marina Scheper, Marion Roggekamp, Roswita v s Sandt, Flip van Wegen. Tresia Noorlander. Hans Schneiders, Wisse van Lingen, Henk v.d Heuvel. Trijntje Mans, Willy Scwenke, Elisabeth van Bentum, Ria Tijmensen, Henk den Boer, Marijke Blankestijn, Jaap Schneider, Astnd vanSeldam, Mar- greet Traa. Alie Lagerwey. Mirjam Vlaarkamp, Yvonne v d. Bogert, Albert Hey, WilmaGrimmelikhuysen, LiaGroe- nenstein, Marina Druyff, Ineke van Lot- tum. Margriet v.d Mey, Jannie v.d Hoef. Laurens vanSanten, Marieke Voormolen, en Anja Bransen. Voor het diploma D waren er 21 ge gadigden er werden er 8 afgewezen De geslaagden waren: Derk van Lingen, Hennv Versteeg. Tonny v.d. Hengel, An nelies van Lottum, Martine Terpstra, Leon van Opbergen, Paul Blom. Alie Oosterbroek, Henk Damen, Arnold Bee- kes, Corina Witter, Hermien van Roo- men LEUSDEN - De wedstrijd Antilopen 1 - A'foort 4 begon direct al geod, daar Kees Hendrikse binnen tien minuten een doelpunt gescoord had. Nog geen 10 minuten later was het weer Kees Hen drikse die scoorde. Het volgende aanvalsvak liep formi dabel Nel van Loenen-en Dolf van Uf- felen hadden in 3 minuten 2 doelpunten gemaakt, Nel door een doorloopbal en Dolf kreeg een strafworp die hij miste maar herstelde zich direct! (stand 4-0) Bert Kap juist van vakantie terug liet zien dat hij in die tijd het korfballen niet verleerd was en bracht de stand op 6-0 Minder leuk was het dat de scheids rechter een dame van Amersfoort we gens een overtreding van het veld moest sturen Dit voorval zette echter geen domper op het aanvalsvak van Anti lopen, Jaap Wever maakte in de 32ste en 35ste minuut van de 2e helft 2 doel punten (stand 8-0) Een paar minuten voor het einde was het Rob van Duinker ken die de stand op 9-0 bracht. Anti lopen heeft weer 2 winstpunten behaald. Adspiranten B - Woudenberg Adspiranten B liet in deze wedstrijd zien dat de jongere ploegen van Antilo pen toch niet altijd behoeven te verlie zen Ook al zijn ze beginners" toch wisten ze van Woudenberg te winnen met 3-0! Herman van Beek. Anita Hith en Johnny Hith maakten de doelpunten! Pupillen - K.V.O. Pup. De Pupillen van Antilopen zijn nog niet zo goed op dreef it komt mede daar er vele nieuwe leden bij gekomen zijn. Jammergenoeg hebben ze zaterdag met 7-0 verloren van K.V.O. Maar ze knokten er voor en als ze zo door gaan volgen ze beslist de adspiranten B op' Wedstrijd programma voor zaterdag 12 september: 14.15 u Antilopen jun 1 - Unitasjunl 14 45 u.: Antilopen A - D.O.S. C. A 14 45 u Samos F - Antilopen B 16.00 u D.S V 4 - Antilopen 2 Uit de wedstrijd k.c. Antilopen-Amers- foort. Jaap Wever scoort één van de vele doelpunten. Uit de wedstrijd k.c. Antilopen - Amersfoort. Een gedrang onder de korf. LEUSDEN - Duidelijk is het dat de Haaien nog steeds niet aan het eind van hun krachten zijn. Want op formidabele wijze werd het zomerseizoen 1970 af gesloten. In een zwemzeskamp tegen zeer sterke verenigingen wisten de Haai en het hoofd geweldig boven water te houden. Verenigingen van grote naam werden achter zich gehouden. De Robben ein digde in deze zeskamp zelfs op de laatste plaats. De vijfde plaats werd ingeno men door Neptunes, dat echter in de toe komst zeker weer meer van zich zal doen spreken, want zij hebben bij de jeugd enkele goede krachten, zodat ook deze zeer oude vereniging weer hoop op de toe komst mag hebben. De vierde plaats werd ingenomen door Wilskracht met 111 punten. Dan kwam op de derde plaats De Haaien uit Leusden met 156 punten. De tweede plaats werd ingenomen door op dit moment wel een van de sterkste verenigingen van Nederland, Neptunus. Helaas kon deze vereniging niet op al de nummers acte de presence geven. Verheugend was het wel dat zij gekomen waren met Hansje van Bunschoten, een van de talentrijkste zwemstertjes van Nederland. Opmerkelijk is het dat voor al de zwemsujl bij deze vereniging zo enorm gaaf is. Verwonderlijk is dit mis schien niet met een trainster als Wil van Breukelen in hun midden. De eerste plaats werd ingenomen door de sterkste zwemvereniging uit Amersfoort AZPC. De AZPC kwam uit zonder Anke Rijn- der, die Nederland vertegenwoordigt op de Europese kampioenschappen. Direct al in de eerste serie kwam Hansje van Bunschoten aan de start op het nummer 100 meter vrije slag meis jes onder de twaalf jaar. In een wer kelijk verbluffende stijl met een flit send keerpunt, dat menig keerpuntcom missaris soms voor raadselen doet staan of de wand inderdaad geraakt is, zwom zij in een tijd van 1.05.1 seconde gemakkelijk naar een eerste plaats. Het gevecht om de tweede en derde plaats was des te heviger Trees Sfreddo won met miniem verschil van Hanneke den Herder uit Leusden. De tijden waren respectievelijk 1.22.1 seconde en 1.22.6 seconde. Voor de Haai en betekende dit een nieuw clubrekord. Bij de jongens onder de twaalf jaar op dit nummer was het duidelijk Piet Ste- gink van Naarden die de eerste plaats met een tijd van 1.11.9 seconde voor zich opeiste. Sjaak Rijnders werd met zijn tijd van 1.20.8 seconde vierde in zijn serie. MHarrie Abbing werd in zijn serie met een tijd van 1.22.9 seconde tweede. Bij de meisjes onder de tien jaar werd er op de 50 meter rugslag goed gezwommen. Opmerkelijk was de goede prestatie van het Neptunus-meisje Syl via v. d. Glas, die met een tijd van 44,5 seconde eerste werd. Dit zwemstertje houdt voor Neptunus grote belofte in. Wilma de Wild uit Leusden werd met een tijd van 51.5 seconde derde in haar serie. Lydia Jagers het sterk opko mende zwemstertje van de Haaien zwom in haar serie op dit nummer zeer ge makkelijk naar een eerste plaats met iets meer tegenstand is zij tot nog meer in staat De tijd van Lydia was 50.5 sec. Hans Kroon bevestigde op de rug- slag jongens onder de tien jaar zijn goe - de vorm. Met miniem verschil werd hij tweede in een tijd van 47 2 seconde. Deze tijd betekende een nieuw clubrekord. Ge rard van Egmond werd in zijn serie op dit nummer tweede met een tijd van 52.4 seconde. De 100 meter schoolslag meisjes on der de veertien jaar gaf een tweede plaats voor Marina v.d. Heiden, met een tijd van 1.33.1 seconde. Nicolette v. d Heiden echter was totaal m de war op jit nummer: zij dook naar het keer punt met het hoofd onder water en werd dan ook prompt gediskwalificeerd. Ni colette zal hier om moeten denken, dit kostte de Leusder vereniging kostbare punten, in dit geval zelfs een tweede plaats. Wouter Vrolijk moest het op de 100 meter schoolslag jongens onder de zes tien jaar opnemen tegen een wel zeer sterk gezelschap. In de gelederden za ten onder anderen Gerco Schonewille oud-kampioen van Nederland, Gerhard Wentink van Naarden. Toch weerde Wou ter zich prima. Zijn tijd van 1.26 - betekende dan ook een evenaring van zijn eigen clubrekord. Ries Pasker kon in zijn serie het tempo in het begin goed volgen doch Ries volgt de trainingen niet meer intensief (gevolg een tekort aan conditie) en viel op de laatste baan terug. Een tijd van 1.33.1 secon de is voor Ries zeker te weinig. Rietje Leyenaar zorgde op het num mer 100 meter rugslag onder de twaalf jaar voor een nieuw clubrekord, haar tijd was 1.30.1 sec. Hanneke den Her der kwam op dit voor haar moeilijk nummer tot een tijd van 1.36.4 sec Harrie Abbing verkeek zich op de rugslag volkomen op zijn keerpunt ge volg een zeer matige tijd van 1.34.9 sec. Sjaak Rijnders maakte op dit nummer een tijd van 1.34.8 sec Op het nummer vrije slag meisjes onder de tien jaar kwam Wilma de Wild tot een tijd van 43.2 seconde. Ly dia Jagers deed hier 48.3 seconde over Ook hierbij waren de Neptunianen uit Amersfoort weer zeer sterk vertegen woordigd met het jeugdige zwemstertje Ati van Dort (39.6 sec.) Bij de jongens leverde dit nummer voor Hans Kroon 39,9 seconde op Enk Scholten deed er 43.6 seconde over. Evelien Willigenburg liet zien dat zij op de 100 meter schoolslag meetelt. Haar tijd van 1.39.1 liet dit blijken. Janice Tonneman deed hier 1.47.9 secon de over. Peter Berendsen zwom een goede race op de 100 meter schoolslag jongens on der de twaalf. Hij kwam tot een tijd van 1.43.2 seconde. Derk van Lingen begint met een tijd van 1.50.3 sec. iets terug te vallen. Bij de meisjes onder de veertien jaar vrije slag kwam Jeanette den Herder tot een tijd van 1 18.9 sec. Nicolette v.d Heiden kwam niet verder dan 1.23.7 sec. Irma den Herder liet op het nummer 50 meter schoolslag meisjes onder de tien jaar zien dat zij uit het goede hout ge sneden is. Irma, die nog twee jaar in deze leeftijdsklasse kan zwemmen kwam nu reeds tot een tijd van 52.6 seconde. Marja Louw is naar voren gekomen op de recreatieve wedstrijden v. d. Haaien. Bij de jongens op dit nummer kwam Thijs Noorderwier tot een tijd van 52.2 sec. Het aankomende zwemmertje Henk v.d Heuvel kwam in zijn eerste of- v d. Heuvel kwam in zijn eerste offi ciële race tot een tijd van 53.2 sec. Gerda Roest liet bij de dames duide lijk zien, dat zij de snelste was; in een zeer goede stijl trok Gerda haar baantjes en met meters voorsprong ver sloeg zij de overige meisjes, waarbij haar oud-clubgenote, nu lid van AZPC, Henja Altena. Gerda haar tijd was 1.22.9 seconde. Dit betekende een nieuw re- kord voor de Haaien. Willem v. d. Hoofdakker kwam op de 100 meter vrijeslag heren tot een tijd van 1.06.2 seconde. Tot op dit moment namen de Haaien nog steeds de wel zeer eervolle tweede plaats in. Daar Naarden echter tweemaal de estafette wist te winnen passeerde zij de Haaien met het minieme verschil van twee punten. Op de winnaar van AZPC was slechts een verschil van 8 punten, et nog een wedstrijd voor de jongeren in Haarlem en een zwem- kamp te Naarden georganiseerd door de Vest voor de boeg kunnen de Haaien beginnen met het winter seizoen. In een gesprek met de technische commissie werd het duidelijk dat het winter-sei- zoen vooral gebruikt zal worden omd zoen vooral gebruikt zal worden om de stijl, techniek van het keerpunt en de start bij te -schaven. Waarna in het be gin van het zomerseizoen zal worden begonnen om de snelheid op te voeren. ,,En voor die onzin betalen wij be lasting."

Leusder Krant | 1970 | | pagina 7