internationale Heugaploeg Scherpenzeel gehuldigd Massale bloedafname werd groot succes Schietvereniging Leusden landskampioen op de 100 meter, 3 houdingen iderhandse aanbesteding woningwetwoningen yor Achterveld JT Subsidie voor DWS Erepenningen voor de Tour de Junior-renners CPJ besprak vinterprogramm a >0 KOMT JEEN JONGEREN AVONDEN KNIPCURSUS K.P. O. oogbloemen ikken Creatieve foto-teken wedstrijd Bestuurs wisseling Jeugdraad Uitslagen „Ons Genoegen WIJZIGING TELEFOON NUMMERS! Kaartconcours Gymnastiek voor zwangeren en bejaarden iNDERDAG 17 SEPTEMBER 1970 CHTERVELD De Heuga wieiren- die het internationaal ploegkam- enschap behaalde in de Tour de Ju- waren gisteren de eregasten van sponsor. Van de zesmanploeg liet Duitser Hubert Zimmermann verstek n en helaas lag de gele trui winnaar it Eeckhout uit België met kwetsuren >ed. De Heuga renners Hennie v. d. der uit Noord, Peter Hellemons uit steren N.-B., Peter van de Linde uit sterdam, John Osenbruggen uit echt en Tour de Junior tourleider uit terveld werden namens de directie kom geheten door de heren D. de e en G. J. Eikmans. Er volgde een leerzame excursie in de tapijtfa- ik te Amersfoort en een uitgebreid er in „De Mof" te Leusden. De Tour ten keken in Scherpenzeel verrast „EUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 8 sep- aber kwamen de leden van de K.P J. eling Hamersveld bijeen in het ,,Ros yaart" om het nieuwe winterprogram- te bespreken. De voorzitter Antoon Roomen, Wzn. opende de vergade- l met een welkom aan de 40 aan- tige leden. Ïet doel van deze bijeenkomst was gezamelijk, bestuur en leden, te ladslagen over de activiteiten voor winter. De leden brachten naar welke programma's zij het meest prijs stelden. Op het programma weer enige uitwisselingen te be- ;en met het weekend naar Westerloh, Island. De sportactiviteiten werden be 1 oken en gedacht werd ook meerdere oden te reserveren voor manuele ex - ssie De avonden gehouden in" het lopen seizoen met onderricht in luele expressie, geleid door de heer van Eerden, waren een groot succes, kleine tussentijdse bestuursverkie- wegens het vertrek van Bertus de Hengel, had als resultaat dat tus van 't Klooster deze bestuurs- :tie zal vervullen. de pauze volgde het ontspannende feite Tot ruim elf uur hield men zich met zaalhonkbal en levend kwartet. Directeur van de Heugawielerploeg de heer G v. Heugten reikt de erepennmg uit aan zijn wielrenner Hennie v. Hel ler. de redaktie) CHTERVELD - „Gelet op het grote il woningzoekenden in dezegemeen- aldus b en w van Leusden in een stel gisteren in de raad, „is het zaam om zo snel mogelijk met de van de 21 woningwetwoningen in lestemmingsplan Achterveld II een te maken. In principe is het mo- om reeds eind 1970 met de bouw deze woningen, ontworpen door het itectenbureau W. Hopmans en W. >If te 's Hertogenbosch, te beginnen, wordt overgegaan tot een onder- se aanbesteding van dit werk." Ben Leusden stelden de raad dan ook het werk onderhands aan te be- aan het Aannemingbedrijf Flo- en van den Heuvel NV te Vianen een bedrag van f769.230,- (incl. Bij deze woningen is ook cen- verwarming inbegrepen. Bij het erse gaan van dit nummer was nog bekend of de raad met het voorstel rd ging. HTERVELD - Bij voldoende deel- zal de KPO te Achterveld een jsus organiseren. De deelnemers ?t gebruik worden geleerd van de aamde kant- en klaar knippatronen. KPO-avond van 23 september kan dch hiervoor opgeven. Het bestuur in tevens van u vernemen op welke eze cursus het beste gegeven kan 's middags of 's avonds. ACHTERVELD -De jongerenavonden van de Achterveldse Jeugdraad starten op donderdag 15 oktober en eindigen op zondag 18 oktober Als thema is ge kozen. Toekomst. Alles vindt plaats in en rond „Ons Gebouw". Een team van vrijwilligers is al druk bezig met de voorbereiding van de organisatie. Vol gende week komen de boekjes uit en zullen wij het complete programma in deze krant afdrukken. ACHTERVELD - De eerste bijeen komst van de KPO in het nieuwe win terseizoen zal worden gehouden op woensdag 23 september a.s in café Buitenlust, De avond begint om acht uur precies Deze eerste avond zal worden verzorgd door Lt. kolonel A. M. Bosshardt van het Amsterdamse Leger des Heils Ook zullen enige of ficieren van de afdeling Amersfoort aanwezig zijn. Het belooft ongetwij feld een leerzame avond te worden. Introducé s zijn ook van harte welkom ÜSDEH/ZUID - Op 16 oktober aan- le begint een kursus, bestaande ie lessen, over het schikken van bloemen, Voor deze cursus, die kost, zijn nog enkele plaatsen Voor inlichtingen: Zr. L van Kal- De Roo van Alderwereltlaan te sn-Zuid. (van de redaktie) ACHTERVELD - Op 11 oktober 1970 houdt de Achterveldse muziekvereni ging „Door Wilskracht Sterk" ter ge legenheid van haar zevende lustrum een muziekconcours. B. en w van Leusden stelden de raad gisteravond voor een eenmalige subsidie van f500,- toe te kennen, ter bestrijding van de kosten van de organisatie van het muziekconcours. In het desbetreffende raadsvoorstel schrijven b en w verder, dat zij tevens een subsidieverzoek ten behoeve van DWS heeft ingediend bij het college van GS van Utrecht. Eregasten bij de receptie van de Heuga tourleider John Osenbruggen, Peter Hel lemons, Peter van de Linden, Hennie v. Helder op dat vanwege hun bezoek de nationale vlag wapperde en het bezoek werd aan gekondigd met: „Welkom aan de Heuga wielerploeg" Het verheugde directeur de heer G v Heugten dat hij aan zijn wielerjongens een bijzonder fraaie her inneringspenning met persoonlijke in scriptie kon uitreiken, alsmede o.m. een set grote foto's van de sterke oranje wielerploeg die zeker ook naam heeft gemaakt in 't bruisende wielerwereldje ACHTERVELD - Tijdens de algemene vergadering van de Jeugdraad van Ach terveld werd, door periodiek aftreden van de heer Huppelschoten, (die zich niet meer herkiesbaar stelde) mevrouw Stevens-Toussiant in het bestuur geko zen. Het bestuur van de Jeugdraad is nu als volgt samengesteld: voorzitter is de heer Ton Kleinveld, secretaresse mej. R. Tijmensen, penningmeester de heer R van Zandbrink, leden de heer J. Zwambach en mevrouw Stevens-Tous siant. De heer Huppelschoten heeft vanaf 1961 de Jeugdraad helpen draaien Hier voor werd hij door de voorzitter van harte bedankt. ACHTERVELD - De uitslagen van de onderlinge wedstrijd van de schutters LEUSDEN-CENTRUM - We schreven reeds eerder hierover, maar ten over vloede willen wij u nogmaals wijzen op de wijziging van de telefoonnummers voor abonnee's aangesloten op het net nummer 03496 (Leusden-centrum). Voor het in het telefoonboek vermelde nummer dient u een 1 te plaatsen. ACHTERVELD - Vrijdag 18 septem ber a.s. zal in „De Roskam" een kla verjas- en schutjasconcours worden ge houden Iedereen kan hieraan deelnemen. Er zullen fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld. Aanvang 20.00 uur LEUSDEN/ZUID - Na een onderbre king van enkele maanden zal met in gang van 1 oktober aanstaande weer be gonnen worden met de zwangerschaps- gymnastiek en de gymnastiek voor be jaarden. De lessen worden gegeven in het Groene Kruis-gebouwtje aan de Roo van Alderwereltlaan te Leusden-Zuid. De zwangerschapsgymnastiek begint om 10.00 uur Hieraan kunnen zwangeren vanaf de vierde maand deelnemen, indien zij toe stemming hebben van hun huisarts. Ook voor de bejaardengymnastiek, die om 11 uur begint, dienen aspirant-deelnemers toestemming te vragen aan hun huis arts. Voor inlichtingen over deze beide gymnastiekcursussen kan men terecht bij Zr. L van Kalkert aan het Groene Kruis gebouw. van „Ons Genoegen" zijn als volgt: 1. J. Voorburg Gzn 49 punten 2. B Voskuilen 48 punten 3 J. Pepping 45 punten 4. II van Ruitenbeek 45 punten 5 C van Dort 44 punten 6. H Pothof 44 punten 7. H van de Koedijk 42 punten 8. J E. van Hamersveld 42 punten 9 J. J. van Hamersveld 41 punten 10 G. Smal 40 punten 11 G. Schimmel 38 punten 12 T Vos 37 punten 13 W van de Kletersteeg 36 punten 14 J. Baaiman 28 punten LEUSDEN/CENTRUM - De traditio nele bloedafname-avond was dit jaar weer een groot succes! 270 Dames en heren waren naar het „Ros Beyaart", gekomen om een halve liter bloed af te staan voor het Nederlandse Rode Kruis. Vorig jaar was de opbrengst 271 halve liters, één meer dus dan dit jaar, maar hier staat tegenover dat bijna 80 mensen zich hebben opge geven als vaste donor voor de streek ziekenhuizen. Een geweldig resultaat! Om zeven uur begon donderdagavond geven als vaste donor voor de streek ziekenhuizen Een geweldig resultaat! Om zeven uur begon donderdagavond 10 september, de drukte in en rondom het „Ros Beyaart". Heel de middag waren de organisatoren, onder leiding van de voorzitter van het Rode Kruis afdeling Leusden, de heer J Smal. druk geweest om het parochiehuis in te richten als een soort veldhospitaal. In de grote zaal waren 21 brancards geplaatst voor de donors. De kleine was een restaurant om de gevers te laten bijkomen onder het genot van een kopje koffie. Een ander vertrek was bestemd voor diegene die even onderuit gingen. De organisatie was geweldig Ruim 50 helpsters en helpers waren aanwezig om alles zo vlot mogelijk te laten ver lopen. Een team van zeven man was uit Amsterdam gekomen van het centraal laboratorium van Het Rode Kruis. De Lèusdense afdeling had versterking uit Amersfoort, Na binnenkomst werd men ingeschreven en de voor donors beken de kaart kreeg er een rode zegel bij. Men nam plaats op de brancard, en de gevreesde prik verliep nagenoeg pijn loos door de ervaring van het prikteam De flessen bloed worden in Amsterdam tot plasma verwerkt, in poedervorm. Dit plasma is zeven jaar houdbaar Het wordt gebruikt in ziekenhuizen Een ge deelte wordt opgeslagen vooroorlogen en grote rampen. Als arts waren aanwezigdrH H Lan- tink en dr J Hartog uit Amersfoort. Aan het slot waren alle medewerkers en medewerksters in de grote zaal van het „Ros Beyaart" verzameld, waar met koffie en een drankje nagekaart werd over deze avond.De heer J. Smal dankte alle aawezigen voor hun hulp. De heer L. Troost, leider van het prikteam bedankte tijdens dit samenzijn alle me demerkers voor hun enthousiasme en hoopte dat ook volgend jaar weer een beroep op hen uitgebracht zou mogen worden. Hij sprak van een succesvol verlopen bloedslag De opbrengst van deze avond stak uit boven het lande lijk gemiddelde. ACHTERVELD - Voor de door de Achterveldse Jeugdraad georganiseerde foto-, teken- en creatieve wedstrijd kan men nog inzenden tot 26 september! Niet vergeten LEUSDEN/ZUID - Op zaterdag 29 au gustus zijn de eerste van een serie Ne derlandse Kampioenschappen Mil Ge weer van de K N S.a voor 1970 od de Leusderheide verschoten onder de lei ding van de leden van de S.V Leusden Hoewel er een grote kans bestond dat de titel voor 300m Mil. Geweer 3 h. naar Leusden zou gaan is het deze zaterdag niet gelukt Tijdens de kampioenschappen 300 m hebben de schutters van het eerste team van de S.V.Leusden enorm pech gehad doordat van één der schutters het ge weer tijdens de wedstrijd defect raakte waardoor het kampioenschap voor 1970 aan het team voorbij ging. De schutter die dit overkwam is normaal in staat een score van 480 te schieten terwijl hij nu een score van 376 schoot. Hierdoor verspeelde het korps ruim 100 punten en kreeg het met 1838 nu een 3e plaats i.p v het landskampioenschap, Uitslagen 29 augustus: le prijs en landskampioen: H J. H. Huyts uit Woudenberg score: 512 2e prijs en landskampioen: F. J.Te- brunsveld (S.V. Leusden) 511 3e prijs en landskampioen: A. Smout uit Den Haag 509 4e plaats C. Westbroek uit Rotterdam 502 5e plaats N J. A Semmeling Har derwijk 501 6e plaats J. v. Domselaar Drieber gen 497 7e plaats D W. Zoetmulder S V Leusden 495 8e plaats J. 't Hart S.V. Leusden 488 9e plaats M. F. K. Loos Rotterdam 488 10e plaats L. W-Assies Wienngen466 le prijs en landskampioen voor korp sen: S.V. Driebergen-Rijsenburg en Omstr. 1887 2e prijs en landskampioen Kon. S.V. Rotterdam 1870 3e prijs en landskampioen S.v Leus den en Omstr. 1838 le prijs houding liggend: A. D. Smout 186 2e prijs houding liggend: J. v. Dom selaar 185 3e prijs houding liggend: P. C. J Keunen 183 le prijs houding staand: H. J. H. Huyts 163 2e prijs houding staand: C. West- broek 157 3e prijs houding stand: N. J. S. Sem meling 156 le prijs houding knielend: F. J Te- brunsveld 176 2e prijs houding knielend: M. F. K. loos 172 3e prijs houding knielend: C. West- broek 171 Aantal deelnemers: 49. Eremetaal goud: H. J. H. Huyts F. J. Tebrunsveld S.V. Leusden A. D. Smout C. Westbroek N. J A. Semmeling J. v. Domselaar D. W. Zoetmulder S.V. Leusden Eremetaal zilver: J. 't Hart S.V. Leusen M F K. Loos Eremetaal brons: L. W. Assies J. D. B. Wijers S.V. Leusden J. de Winter R. H. Ekama S.V. Leusden B. A. Vingerhoets Het 2e deel van de kampioenschappen voor geweer van de KNSA op de schiet banen van de Leusderheide is zaterdag verschoten. Dit maal meer succes voor de leden van de S.V. Leusden. Het kampioenschap voor korpsen en het in dividuele kampioenschap en een nieuw Ned. record gingen naar deze vereni ging. Dit betekent een herhaling van de KNSA kampioenschappen van 1969. Dat jaar zijn de schutters van de S.V. Leusden er voor het eerst in geslaagd om zowel het kampioenschap voor 100m 3 houd. voor korpsen en individueel te veroveren. Na de pech van 29 augustus met het korps 300m zijn de resultaten een bewijs dat het wel degelijk moge lijk is om de kampioenschaps in Leusden te krijgen en te houden. Op 26 september a.s. zullen de Leusder schutters nog- maal een titel te verdedigen krijgen, t.w. die van het kampioenschap voor korpsen en individueel voor het onder deel 30 schoten liggend Mil. Geweer. De kampioen voor 1970 bij het on derdeel Mil. Geweer 3 houdingen 100m is de heer F. J Tebrunsveld van deS V Leusden geworden met een score van 98+85+91, totaal 274. Dit betekend te vens dat hij de limiet van 273, door de KNSA gesteld, met 1 punt heeft over schreden zodat hij tevens in het bezit is gekomen van het nederlandse record op dit onderdeel. Bij de korpsen heeft het team van de S.V Leusden, bestaande uit de heren F J. Tebrunsveld (274) D. W Zoet mulder (251) J 't Hart (242) en T. de Ridder (239) met een totaal score van 1006 het landskampioenschap 1970 we ten te veroveren. Uitslagen: Individueel le prijs en Néd. Kampioen: F. J. Te brunsveld 274 (Nieuw Ned. Record) S.V. Leusden y 2e prijs en Ned. Kampioen N. J. A. Semmeling 257 3e prijs en Ned. Kampioen H J H. Huyts 254 4e plaats B G. Liefting 253 5e plaats D W. Doetmulder 251 (S.V. Leusden) 8e plaats J. D. B Wijers 249 (S.V. Leusden) le prijs liggend: F. J Tebrunsveld 98 (S.V. Leusden) 2e prijs liggend: D. S. Zoetmulder97 (S.V. Leusden) 3e prijs liggend: K. A. v. d Heuvel 96 (K.S.V Rotterdam) le prijs knielend: N. J Semmeling 93 (S.V Nunspeet) 2e prijs knielend: C. Westbroek 93 (K.S.V. Rotterdam) 3e prijs knielend: F. J. Tebrunsveld 91 (S.V L.) le prijs staand: F. J. Tebrunsveld85 (S V.L.) 2e prijs staand: B. G. Liefting 77 (S.V Baarn) 3e prijs staand H. J. H Huyts 76 (S.V Driebergen) Korpsen le prijs en landskampioen, s v. Leus den 1 met 1006. 2e prijs en landskampioen: K. S. V. Rotterdam 976 3e prijs en landskampioen: S.v Drie bergen 963 4e plaats De Vrijheid-Wieringen 960 5e plaats S.V. Leusden 2 940 Aantal deelnemers: 82 Aantal korpsen 17 Eremetaal goud l.(F.J Tebrunsveld) zilver: (N.J.A Semmeling) en brons. 17 waarvan er 5 naar leden van S.V. Leusden gaan Nu deze delen van de kampioenschap pen achter de rug zijn staan er nog 2 zaterdagen met kampioenswedstrijden voor de deur. Zaterdag 26 september komen de onderdelen 100m Mil. Ge weer houding Staand, 30 schoten en de houding Knielend eveneens 30 schoten aan de beurt Zaterdag 10 oktober als sluitstuk dan nog de kampioenschappen 100m Mil. Geweer liggend 30 schoten. Op deze dag zullen de schutters van S.V. Leusden wederom hun titel van 1969 moeten verdedigen.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3