Cameraman van NOS hield lezing voor de plattelandsvrouwen Ons Rode Kruis een eigen huis Giro 5976 Roda (za) dupe van sterk Lelystad-team T.RS. en REGA strijden om de eerste plaats Kappie en het geheim van de schatki Leusder schakers barstten los li Leusder buitenbad feestelijk gesloten FANCY FAIR RODA '4( W0UTJE WACHT OP HET WONDER 11. Collectes van de dieren bescherming Antilopcn- Unitas 3-3 MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN Rond het TTCL „vriendschapstoernooi" Vredesweek 1970 BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1970 LEUSDEN-CENTRUM - De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen o- pende het winterseizoen met een zeer interessante avond, op 10 september, in ,,Het Hervormd Centrum". De heer R. Ph. Haverslag verbonden aan de N.O.S. als cameraman, hield een boeiende filmavond, geassisteerd door de heer Baumgarten. Het onderwerp voor deze avond was „Ethiopië, Griekenland en Jamaica". De presidente mevrouw W. P. Velthui- zen-de Jonge opende de avond met een welkom aan de aanwezige dames. In het bijzonder werd verwelkomd mevrouw J. Berends-Buiter, die door werkzaam heden van haar man in het buitenland, gedwongen was in het voorjaar haar functie als voorzitster neer te leggen. De heer Haverslag begon zijn lezing met een korte beschrijving van Ethiopië De dia-beelden die vertoond werden, waren gemaakt tijdens het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan Ethiopië vorig jaar. De heer Haverslag was met de N.O.S. ploeg meegereisd naar Ethiopië om de filmbeelden voor het journaal te ver vaardigen. In de vrije tijd waren dooi de aanwezige persmensen tochten ge maakt om meer van het land en de gewoonten te zien. De dia's tijdens deze tochten gemaakt werden nu aan de da mes getoond. De eerste dia's toonden het vliegtuig, een Boeing 707, en de prachtige zons opgang tijdens de vlucht. De contrasten in Addis Abeba van rijkdom en armoede werden getoond. Men zag de luxe hotels en flats van luchtvaartmaatschappijen, tegen een achtergrond van armoedige negerhutjes. De markt van Addis Abeba die constant gehouden wordt, toonde de doorsnee bevolking. Het marktkraampje was voor de kooplieden tevens hun tehuis, 's Nachts werd er een zeildoek over de kraam ge spannen en men legde zich op de toon bank te ruste. Veel mensen waren lichamelijk in een vreselijke toestand. Wonden als kind opgelopen en nooit verzorgd, waren een paradijs voor vliegen en andere insecten. Door deze verettering werd het skelet aangetast en men zag het grootste ge- LEUSDEN - Waren het vorige week pratende schakers, deze week, aan het begin van het nieuwe seizoen waren het strijdende schakers. Vooral in groep 1, waar men er van doordrongen is, dat er 5 schakers moeten degraderen, was er een felle strijd. Het was opmerkelijk, dat in groep 2 de partijen allang uit waren, terwijl er in groep 1 nog maar 1 uitslag be kend was. Een gezegde van Van Zan ten, dat schaken leren is door op je handen te gaan zitten, mag wellicht een hint zijn voor velen van groep 2. Een fraai resultaat behaalde Gert Graafland, overgekomen uit de jeugd groep, die zijn eerst match met veel inzet, durf en een vol punt wist af te sluiten In groep 1 eindigden niet min der dan 3 partijen in een gelijk spel, waaronder de partij Struiwig/-v. d Tang. ■met voor de laatste één uur minder bedenktijd. Uitslagen. Groep 1 de Jager - Lagerweij 1-0. Bloemendaal - Boogaard 1-0, Mosterd - v. Santen 0-1, Veenendaal - Zwart Boschman - v. Egdom %-%, Struiwig - v. Egdom /r/. Groep 2. Horst - de Ridder 1-0, Kraaikamp - Dijkstra jr 1-0, Graaf land - Heiligenberg 1-0, de Graaf - Dijkstra sr 1-0, Emo - v Buren 0-1, v Santen jr - Wisman 0-1. Op 26 september zal er in de Mof een feestavond gegeven worden. Houdt u 6 oktober vrij? Nader bericht volgt. Na de pauze volgde een film, gemaakt door de heer Haverslag, over Grieken land. Deze film uit 1966, was gemaakt in opdracht van de Eusomenische Jeugd raad. Het onderwerp was een jeugdkamp van Nederlandse scholieren die hun va kantie besteden om te helpen met de bouw van een school in midden Grie kenland. Men zag twintig jongens en meisjes druk bezig in de brandende zon met het slepen van stenen en andere zware werkzaamheden. De weekeinden en de laatste week werd gebruikt om meer van het land te zien. Alle jon gens en meisjes die hier ruim zes weken hadden doorgebracht waren reu ze enthousiast over deze vorm van vakantie. Mevrouw Velthuizen besloot de avond met dank aan de heer Haverslag voor deze leerzame avond. deelte van de volwassenen zich met een stok kreupel voortbewegen. De gemiddelde leeftijd is 35 jaar. De helft van de kinderen sterft aan ziekten en infecties Doordat Addis Abeba op 2800 meter hoogte ligt zijn de nachten koud Som mige gezinnen slapen in grote karton nen dozen, waarin bijvoorbeeld ijskasten zijn verpakt geweest. De volgende mor gen vouwt de vader de dozen op, en het hele gezin gaat op zoek naar voed sel. De reis voerde naar Noord-Ethiopië, naar het plaatsje Aksum, de plaats waar de priesters hun opleiding krijgen Er waren eeuwen oude kerkjes uit rotsen, vroeger door slaven uitgehouwen. De kronen en kroonjuwelen van koning Sa lomo en de koningin van Sheba zouden hier bewaard zijn. (van de redaktie) AMERSFOORT/LEUSDEN - Het Rode Kruis van Amersfoort, waaron der ook de Rode Kruisafdeling van Leusden ressorteert, zit in nood. De gemeente Amersfoort heeft namelijk de huur opgezegd van de Rode Kruis- magazijnen aan het Blekerseiland. Daarom heeft het Amersfoortse Rode Kruis een actie op touw gezet onder het motto „Ons Rode Kruis een ei^en huis." Het ligt in de bedoeling om doormiddel van verschillende manifesta ties geld genoeg bijeen te vergaren om een pand te kunnen betrekken, waar alle afdelingen ondergebracht kunnen worden. De aktieshebbende sympathie van de middenstand, terwijl ook via verschillende scholen wordt gewerkt aan een bijdrage. Zo stromen voor de fancy fair en de verloting giften binnen. Van de leerlingen van de Technische School Don bo werden vrij veel voorwerpen ontvangen, welke door hen waren gemaakt. Op zaterdag 19 september zal er een voetbalwedstrijd worden gehouden tussen een verpleegstersteam van De Lichtenberg en een verpleegstersteam van het St. Elizabethziekenhuis. De wedstrijd, die om half drie begint, wordt ge houden op het terrein van St. Louis op De Vlasakkers. Entree f 1,-. Maan dagmorgen werden de eerste loten (a 50 ct) aangeboden op het gemeen tehuis van Hoevelaken, waar het Samenwerkingsorgaan Eemland bijeen kwam voor het houden van een openbare vergadering. De hoofdprijs van de loterij is een auto. Iedereen, die mee wil helpen aan het welslagen van de Rode Kruisaktie kan bovendien bijdragen storten op giro 5976 ten name van ,,Ons Rode Kruis een eigen huis" te Amersfoort. LEUSDEN - Het bleek eens temeer.dat Lelystad, dat tot nu toe ongeslagen bleef, een serieuze kandidaat is voor de hoogste titel in de 4 de klasse A afdeling RECHT3 Ditmaal was het Roda, dat het eervolle onderspit moest delven d.m.v. een 4-1 nederlaag. In het begin leek het erop dat de Roda achterwaartsen de zeer snel en goed coördinerende aanvallers van Lelystad het hoofd konden bieden. Zij deden dit door een rustig optreden en goed weg werken. maar helaas hadden zij niet dat geluk wat een team nu juist zou kunnen redden. Tijdens enkele Roda uitvallen schoot eerst Frans Baan in het zijnet en kort daarop ging een inzet van Ko de Kruijf rakelings langs het doel. Na en kele scheidsrechterlijke dwalingen, die het moreel van Roda toch wel aantastten ging Lelystad door met enkele snelle ak ties, die resulteerden in twee gave doel punten. Met de stand 0-2 mochten de ploegen de rust ingaan. Na de rust bleek het al snel, dat Le lystad toch wel de betere ploeg was, want direkt al maakten zij gebruik van een misgreep in de Roda achterhoede 0-3. Eindelijk had Roda sukses, toen Hans Hartwigsen een rush ondernam en LEUSDEN - De jaarlijkse collecte ten behoeve van het werk van de dieren bescherming zal gehouden worden: In de gemeente Amersfoort op 3 oktober 1970. In de gemeente Leusden van 28 septem ber tot en met 3 oktober. In de gemeente Hoevelaken van 28 september tot en met 3 oktober. De opbrengst van deze col lecte zal gebruikt worden voor de ver nieuwing en reparatie van 20 buiten kennels, welke gebouwd werden in 1952 en na 18 jaar intensief gebruik zeer aan vernieuwing toe zijn. Bovendien behoeft de vereniging fondsen ter bestrijding van de zwerfdierenproblemen, welke problemen eerder toe dan afnemen. Het bestuur doet een ernstig beroep op alle dierenvrienden om deze collecte te steunen, hetzij door zich op te geven als collectant, hetzij financieel. Aanmelding van collectanten, gaarne aan het se cretariaat p/a dierentehuis. Laan 1914 no 29 Amersfoort, telefoon 16665 giro 524572 ten name penningmeester die renbescherming Amersfoort. LEUSDEN - Via een 3-1 ruststand in het voordeel van dr Antilopen, moest toch genoegen worden met een eind stand van 3-3 Antilopen A-Dosc A. Deze wedstrijd werd afgesloten met een overwinning voor Antilopen A 1-0. An tilopen B- Samos E. Ook hier wisten de Leusdenaren een zege te behalen en wel met 2-0, door doelpunten van Tol boom. Programma voor de komende week. 14.00 u Antilopen pupillen 1-Soester- kwartier (uitwedstrijd). 14.00 u Soesterkwartier jun. 1 - An tilopen jun. 1. 14 45 u. Bico B - Antilopen A 16.00 u. S.V.M.M. 2 - Antilopen 1 16.00 u Antilopen 2 - Sparta 2. Weekend 19 - 20 september. Voor de praktijken Boersema, Lantink en Den Toom: Arts: Den Toom, Maria Stuartlaan 5, tel 03490-18881 vw»cl co Mi et- LEUSDEN - Zaterdag besloten de Haaien in samenwerking met het zwem badpersoneel het zomerzwemseizoen. Het geheel was gecostumeerd van opzet, wat op zichzelf al een wedstrijdonder deel was, want de best verkleden kregen een prijsje. Verder was er verkleed hindernis zwemmen voor kleintjes van 6 tot 9 met luchtbedden, banden, touwen en bal lon blazen. Dit was ook het programma voor de ouderen Een van de hoogtepunten was onder meer het kussengevecht op een balk boven het water tussen de heer Grit (bedrijfsleider zwembad) en Dick He- meltjen, dit gevecht vond echter een vroegtijdig einde doordat de balk het onder grote hilariteit van de toeschou wers begaf. Ook werden enkele toe schouwers verblijd met een min of meer onvrijwillig bad. Al met al een leuke afsluiting van een zeer goed Haaien seizoen, met veel dank aan de heer Grit en zijn badperso- neel. 20 september 1970 LEUSDEN/CENTRUM N.H.K. 10 u.: ds Corts, Vianen, 18.00 u.: ds Vermaas, Huizen. R.K.K. za. 7 u.: zo. 7.30 en 9.00 u.: Hoogmis, ll.OOen 5,30 en 6.30 u.: Lof. LEUSDEN/ZUID N.H.K 10 u dsCorbijn, Hoogland, 18.30 u. ds Julius, Rotterdam. R.K K. Huize Don Bosco, 8.30 en 10.00' u.: Hoogmis, 11.30 AMERSFOORT Geref. Kerk Nieuw Leusden. 9.30 u.: ds Engelkens, 7.00 u. ds Peddemors. Opstandingskerk 9 8 30 u.:ds Peddemors, 5 V. geen dienst 8.30 u. ds Peddemors, 5 u. geen dienst. ACHTERVELD R.K.Kerkdiensten, maandag t/m zater dag 8.00 uur, (uitgezonderd woensdag) woensdag 19 30 uur vrijdag 15.00 uur Huwelijksmis, zaterdag 19.00 uur Avondmis zondag 8.00 uur Hoogmis 10 00 uur (Holl tekst) 18.00 uur Lof. LEUSDEN/ZUID - De week vat tot en met 26 september, de natie Vredesweek, zal in de gemeente L den en met name Leusden-zuid, intensief beleefd worden. De week gint op zondagavond half 7, de 2 september met een jeugddienst ii Dorpskerk aan de Arnhemseweg afloop van de dienst is er gelegen tot het stellen van schriftelijke gen omtrent het onderwerp, dat be deld is. Gedurende de gehele week is er legenheid tot het bezichtigen van tentoonstelling, met als onderwer vrede. Deze tentoonstelling wordt houden in de jeugdsociéteit aan de 0 vaarshorsterweg. Vooral voor de lagere scholen i; interessant met de kinderen naar expositie te gaan; maar ook andere langstellenden zijn zeer welkom halve deze doorlopende tentoonste zal op woensdagavond een gespr avond worden georganiseerd en op dagavond een teach-in, beide met onderwerp: „de rechten van de m „de vrede" De week zal worden besloten me! ontspanningsavond op zaterdag 26 tember, waaraan zal worden med werkt door een groep uit Amersli Al deze aktiviteiten zullen plaatsv in de jongerensocieteit aan de Ooieva horsterweg 4 te Leusden-zuid. LEUSDEN-CENTRUM - Op 18 sep ber om acht uur opent de jubileum missie van Roda '46 de deuren van Beiaart om iedereen indegelegenhi stellen de grote Fancy Fair tebezoi Het ligt in de bedoeling van de comrn om dit feest tot 20 september te doorgaan. Onder het motto „Lukt het één mot lukt het ander" heeftdecommissie aan het toeval overgelaten en eer. fair opgebouwd waar werkelijk voe dereen wat te beleven valt. Schiedtli (zes stuks!) een goktent, eenballen P tent, rad van avontuur, home-tra patattent (als u uw overwinning met wilt vieren...) etc etc. Ditalles is m lijk, aldus de jubileumcommissie c r zij de welwillende medewerking v echtpaar P. Hilhorst. Voor deorgi. toren is het slagen van deze grootst 1 zette fancy fair van groot belang in band met het Roda-jubileum. Ze hiervoor afhankelijk van de bezoe! Wilt u meehelpen om tiet 25-jarige '46 volgend jaar een waardig jubileui fe schenk aan te bieden, kom dan op vr tl 18. zaterdag 19 en zondag 20 septe naar 't Ros Bijaart in Leusden-cent w De openingstijden van de fancy fair d als volgt: Vrijdag vanaf acht uur. z dag en.zondag vanaf 2.uur ('s mid daarbij 3 verdedigers en de keeper van Lelystad passeerde, door vervolgens door te geven aan Ko de Kruijf. die deze sublieme aktie omzette in een doelpunt 1-3. Voordat de toch wel goed leidende scheidsrechter affloot, bepaalde Lely stad met een gaaf doelpunt de stand op 1-4, hetgeen niet duidelijk was voorde werkelijke krachtsverhouding, die niet bepaald groot was Programma voor zaterdag a.s.: 4.00 uur. Roda 1 - Dofa 1 2.00 uur: Terschuurse Boys - Roda 3 LEUSDEN - Geboren: Diana, d.v D Speksnijder en J. M. van Geenen. Jocob Daniël, z.v. J. van der Woerdt en J. E van der Schoor, Danielle Bernadette, d.v J. W. H. M. de Roo en B. Brouwer, Andries Johan, z.v. J. Hoogers en G. L Florijn. Gehuwd: A. Roersen en J. C. van de Belt, G. H. A. Mensinga en C Rijn- ders; A C. van Dijk en A, H, Veldt. Overleden van Moorst Aleida Hendri- ka, oud 80 jaar, gehuwd geweest met: J. van Nimwegen. LEUSDEN - Het door de tafelten nis club „Leusden", reeds voor de zevende keer georganiseerde Vriend schapstoernooi. is in een beslissend stadium geraakt. Het sportieve gevecht om de eerste en tweede plaats, zal zich toespitsen tussen T.R.S. (Amers foort) en Rega (Nijkerk), terwijl de ove rige 4 deelnemende teams t.w. Moira (Utrecht), T T.C L (Leusden), K.T V (Zeist) en W.V.T. (Bilthoven), zullen gaan uitmaken wie de derde prijs mee naar huis mag nemen. De volgende week zal in beide geval len een beslissing gaan brengen, maar men rekent er bij TTCL al op, dat mogelijk niet alleen punten, maar ook de games de eindplaats zullen gaan bepalen Door het bestuur van TTCL is er een wedstrijd schema uitgedacht, waar door ieder team ondanks een verschil van klasse, TKV-Rega en WVT beschik ken niet over een eerste klas team, toch gelijke kansen op een eerste plaats heeft hetgeen de stand wel duidelijk aan geeft T.T.C.L dat in vorige jaren 2 maal de eerste-prijs en 4 maal de tweede prijs opeiste, zal er dit jaar alles aan moeten doen om in aanmerking te wil len komen voor de derde plaats Wedstrijd verloop eerste ronde: In de 1ste klasse kwamen tegen elkaar uit T.T.C.L. en T.R.S. De heren Snijders, van Ogen en Pot van T.SR.S domineerden sterk in deze strijd, terwijl bij T.T.C.L alleen good old Piet de Bree wist te zegevieren over Pot. Opmerkelijk waren verder de 3 nederlagen vanHuibClazing(T T C.L.) Het geheel resulteerde in een 9-1 zege voor T.R.S mede dankzij zeer mooi spel van Snijders (T.R.S.) in zeer snel tempo behaald In de 2de klasse behaalde T.T.C.L. een 7-3 zege op Rega, terwijl in de 4de klasse een 4-6 nederlaag werd geleden. Het derde klasse team van T.T.C.L was in deze ronde vrij Wedstrijd verloop tweede ronde Hierin was het eerste klasse teai T.T.C.L. vrij, terwijl in de t klasse een onverwachte nederlaag geleden tegen W.V.T.3-7. Ook in de vierde klasse een n laag voor T.T.C.L. en wel tegen 2-8. Hierbij zij vermeld, dat 5 pa pas in de derde en beslissende verloren gingen games: gesp. ptn. voor I T.R.S. 6 12 42 Rega 6 10 41 W V.T. 6 4 27 T.T.C.L. 6 4 26 K.T.V. 6 3 25 Moira 6 3 19 A.s. week de laatste ronde va tot nu toe uitstekend verlopen V schapstoernooi, hetwelk tevens een* test voor de kompetitie is. FEUILLETON DOOR TO DORSSEN-VAN LOON 13 Precies zes weken na mijn komst beet iemand zich vast in het lokaas, dat ik had uitgegooid. Een levensverzekeringsmaat schappij zocht een juffrouw voor het archief Eenvoudige, doch bizonder se cure werkzaamheden. „Reflectante wordt verzoocht zich op dinsdag a.s. te melden bij de portier, tussen tien en elf uur U gelieve te vragen naar de heer Daarder- berg." Mijn eerste impuls was: ideote baan en een ideote naam. Wie heet er nu Daarder- berg? En wat moet ik in een archief? Dat is iets voor oude vrouwen, maar ik ben nog niet eens vier en twintig. Ga ik of niet? Erg lijkt het me niet. Natuurlijk ging ik. Daarderberg leek als twee druppels water op mijn kaartpart- ner Willie Sopezee: een droefgeestige man met een ouderwetse hangsnor, die sprak op een manier, alsof het hem erg speet, dat er weer nieuw personeel moest wor- aangenomen. We stapten in een lift en stegen naar de hoogste verdieping, waar we landden op ten monsterachtige grote zolder met matglazen dak. Een zolder vol rekken met mappen in alle mogelijke kleuren en allemaal geletterd en genummerd „Dit zijn afschriften van alle polissen van afgesloten verzekeringen. Dagelijks komen enige honderden er bij en dage lijks gaan er enkele honderden af: roye menten, afkoopgevallen, of gewoon be ëindiging van de looptijd. U hebt de be schikking over twee meisjes, maar de verantwoording ligt uitsluitend op uw schouders. Als u het werk goed indeelt, kunt u het rustig af. Werktijden van kwart over acht tot kwart over twaalf en van één uur tot kwart over vijf. U kunt in de kantine eten en koffie en thee drin ken. Voor het laatste krijgt u twee keer tien minuten. Maandagmorgen kunt u be ginnen Juffrouw Sleef zal u inwerken." Ik keek de man verbaasd aan. „Haha dat is spijkers met koppen slaan. Oké, ik ben er maandagmorgen kwart over acht. Wat verdien ik?" De man haalde zijn schouders op en keek me met een verwijtende blik aan, alsof hij wilde zeggen: hoe durft u zoiets aan mij te vragen? „Dat weet ik niet, dat valt niet onder mijn competentie Enfin, aan het eind van de maand ontdekt u dat vanzelf Ik schudde resoluut mijn hoofd. „Geen sprake van. Ik wil eerst weten, wat ik ga verdienen." Hij loosde een zware zucht, me nog maals verwijtend aankijkend. „Gaat u dan maar mee. De afdeling comptabiliteit, onderafdeling salarissen. Vierde verdie ping, kamer driehonderdtien U kunt naar binnen gaan zonder kloppen Op de vierde verdieping liet hij me uit en zakte zelf, zonder groet of wat ook, verder. Na enig zoeken in het doolhof van gangen vond ik kamer 310, stelde me daar voor aan een brutaal kijkende vrouw als nieuw personeelslid voor het archief, dat graag wilde weten wat er verdiend werd in zo'n baantje Z-2 monsterde me nadenkend. „Waar komt u te werken?" vroeg ze. „Nou, hier. O eh .nu begrijp ik u boven, in het archief." De vrouw stak haar hand uit. „Geef me uw personeelskaart dan maar even." „Personeelskaart?" „Ja Hebt u die nog niet? Moet u bene den eerst halen Parterre, kamer twee en dertig. Komt u daarmee maar terug." Ik weer de lange gang op, op zoek naar de lift. Ik vond er één en zakte er mee tot de parterre Opnieuw een dwaal tocht door gangen, tot ik eindelijk aan de achterkant van het gebouw kamer twee en dertig vond Ik klopte aan. maar dat scheen hier geen effect te sorteren, dus drukte ik de deurknop neer en ging naar binnen Ook hier een vrouw, die me te woord stond. „Ik ben hier aangenomen voor het ar chief en moet maandagmorgen beginnen. Moet ik me hier vervoegen voor een per soneelskaart?" „Dat klopt Gaat u zitten. Ik help u meteen. Hebt u de oproeping bij zich?" Ik diepte de brief op uit m'n tasje en overhandigde die aan de vrouw. Ze vouw de hem open en las hem. Toen keek ze me weer aan. „Heeft meneer Daarderberg u aangenomen?" „Jawel." „Wacht u maar even. dan zal ik uw antecedenten opnemen." Na een half uur had ik m'n kaart, daarna weer naar boven om te vernemen, wat ik ging verdienen. Het viel me wer kelijk mee. zodat ik opgewekt het grote gebouw verliet Na de portier m'n nieuwe personeelskaart getoond te hebben, want dit had ik al bemerkt. Je komt niet ge makkelijk dit gebouw binnen, maar nog moeilijker er uit. - 61 - „Der salamandrus was niet echt!" kreet de professor Jodelahiti nu ver ontwaardigd. Met een boze beweging graaide hij in de rubberachtige stof, die nu als een zielig hoopje in de kist lag. „Der onwetenschappelijke waanzin! Hij draaide zich om naar Kappie. „Maar hoe wist u dat dan toch?" „Herinnert u zich nog dat boek van De Groene Draak, dat ik heb gevon den?" vroeg Kappie. En, op het beves tigende knikje van de geleerde: „Daar stond alles in. De kapitein had destijds geen vertrouwen meer in zijn beman ning die wist dat er een schatkist ver voerd zou worden. Hij was bang voor plundering onderweg en voor zijn eigen leven. Vandaar dat hij, een handig knut selaar, dit na maak-monster bouwde; een soort Groene Draak in levende lijve. Het is hem gelukt; toen de bemanning hem had opgesloten en de kist opende kwam de zeeslang te voorschijn en de hele troep sprong in paniek overboord Helaas is het galjoen kort daarop in een storm omgeslagen en vergaan De kapitein kon dit alleen niet voorkomen" „Heel handig", sprak nu prof. dr A. B C Dinnemer van Wijsdom „Maar, als u dit alles wist waarom heeft u er dan niet over gesproken?" „Uit voorzichtigheid", antwoordde Kappie. „Uw geheim was ook gei heim meer, professor. Een bendi onderweg de kist voor onze neuzel gehaald. Gelukkig wisten zij niets namaak-monster. Hun reactie wj zelfde als die van de bemannin de Groene Draak. Zij sprongen boord toen de kist werd geopend ik wilde met het risico lopen, geheim van het monster zou uitli Daarom heb ik gewoonweg tege mand iets gezegd". „Niet onverstandig", moest leerde toegeven „Maar... met dil hebben we dus de schat met gev

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4