enj Acht jubilarissen bij de vrijwillige brandweer Leusden C.J.V Openbare bibliotheek wordt „De Boekenmolen" OPENING SPORT VELD ACHTERVELD 3 oktober Tenslotte Recreatie- rit OVL geslaagd Ons Genoegen nodigt belang stellenden uit Verkopers (sters) voor UNICEF gevraagd Verhuisd naar Arnhemseweg KPJ-avonden Voetbalnieuws v.v. Achterveld ooooooooooooooooc DONDERDAG 1 OKTOBER 1<H0 ACHTERVELD - De Achterveldse schietvereniging „Ons Genoegen" nodigt al diegenen, die interresse hebben voor de schietsport, uit eens een kijkje te nemen op haar banen. Deze banen be vinden zich in de kelder van „Ons Ge bouw". Wekelijks worden op donder dag oefen- of wedstrijdavonden gehouden. Adspirant schutters kunnen op deze a- vond, geheel gratis en vrijblijvend een kaartje schieten. De uitslag van de laatste onderling gehouden wedstrijd is als volgt: 1. B. Voskuilen 49 pnt. 2. J. E. van Hamersveld 47 pnt. 3. Joh. van de Hengel 47 pnt. 4. H. van de Koedijk 46 pnt. 5. C. van Dort 45 pnt. 6. H. van Nimwegen 4 tfcnt. 7. J. J. van Hamersveld 43 pnt. 8. J. Pepping 42 pnt. 9. M. Pothof 42 pnt. 10. W. v.d. Kletersteeg 41 pnt. 11. J. van Nimwegen 40 pnt. 12. G. Schimmel 40 pnt. 13. J. Voorburg Gzn. 40 pnt. Het was me vorige week donderdi avond het feestje wel op het boui terrein van Eurowoningen aan de A schatterweg. Iedereen was erbij ook een groot deel van He Leusder jee was naar dit feestgebeuren geïm ken om handtekeningen te bemachtig van de aanwezige sport- en TV sU ren. Dat lukte aardig, dankzij de be- reidwillige medewerking van de dt betreffende sterren De officiële opening van de mode woningen werd muzikaal opgeluisU door de muziekvereniging Lisidus die al vroeg in de avond een typisct feestelijke sfeer gaf aan deze over gens zuiver commerciële aangelegt he id Aan de andere kant is het duidelijk, dat de gemeente Leusó door dit projekt veel gratis positie publiciteit krijgt als een vooruitstr vende gemeente en dat kan natuu lijk nooit geen kwaad. Hoewel het natuurlijk ook niet de b doeling kan zijn, dat van de mode woningen een publieke vermakelij heid wordt gemaakt, zoals dat het a gelopen weekend is geweest. Wij cc ACHTERVELD- „Ik ben verheugd deze avond een aantal onderscheidingen voor langdurige dienst en diploma's aan onze brandweermannen te mogen overhandi gen. Het is een bewijs van gemeenschaps zin dat u dit werk al zovele jaren doet en voor wat de diploma's betreft een be wijs dat u ook een vakbekwaam brand weerman wilt zijn. Een vakkundig en goed getraind brandweerkorps is van grote betekenis voor iedere gemeente En voor onze gemeente met zijn vele afgelegen boerderijen en gelukkig nog een grote oppervlakte bos en hei geldt dat wel in het bijzonder. Dat wtj hier in de gemeente Leusden over een vol doende aantal mensen beschikken die zich voor dit vaak moeilijke werk wil len inzetten en zich door cursussen e.d. ook willen bekwame tot vakmensen op dit terrein, verheugt ons zeer". Deze woorden sprak de heer W.A. van Zandbrink, waarnemend burgemees ter van dt gemeente Leusden tot de le den van de „Vereniging Vrijwillige Brand weer Leusden en Stoutenburg" zoals de vereniging officieel (nog) heet. Alvorens de huldiging van de jubi lerende brandweermannen plaatsvond hield de vereniging haar algemene le denvergadering in het voormalige raad- zaaltje aan de Koningin Julianaweg Nu dit gebouwtje als raadzaal heeft afge daan is het door de brandweer dank baar aanvaard als instructie- en verga derruimte Nadat de voorzitter van de vereniging de heer J E. van Dijk, het bijna vol tallige brandweerkorps en in het bij zonder de waarnemend burgemeester, de heer W A. van Zandbrink, welkom had geheten, werd het huishoudelijk ge- LEUSDEN-CENTRUM - De recrea- tierit van de Oranjevereniging Leusden is bijzonder geslaagd. Er waren 18deel- nemers. Zaterdagmiddag was het een gezellige drukte op het plein voor de firma v. d. Berg, toen de deelnemers met hun resp. kaartlezer en/of familie van start gingen. Het begin was zeer goed, want het weer werkte mee. Of de deel nemers onderweg even welgemoed zijn gebleven als ze bij de start waren, is een open vraag gebleven. Velen raakten het spoor bijster, maar ook een groot deel wist de rit geheel uit te rijden, die uit gezet was door de heer Valkenet en de heer Noorlander. Het is een leuke, ge slaagde middag geworden. Zeker nu de le den van de OVL gratis konden meedoen had het OVL-bestuur echter gedacht, dat de belangstelling wel wat groter zou zijn. In 't Ros Beyaart (de finish), werd nog enige tijd intensiefnagepraatoverde ui»njKe valstrikken, die de uitzetters in de rit hadden verborgen en waar velen over struikelden. De opmerkingen over de totale rit waren zowel positief als negatief. Voorzitter G. T H. v. d Hen gel reikte de prijzen uit nadat hij alle medewerkers aan deze rit voor hun in spanning had bedankt. De uitslag was: 1. P. A. M. Wendel - 30 strafpunten.x 2. H. v d. Tweel - 60 strafpunten. 3. P. J. Valkenet - 90 strafpunten. 4. A. Horst - 120 strafpunten 5 en 6 W. Schonebeek en P. J v d. Geer - 130 strafpunten. 7 t/m 10:. W. v Roome, W. R. van Buren, M. okker, en mej. A. Blom 140 strafpunten deelte in snel tempo afgewerkt. Uit het verslag van de secretaris, de heer J. J. Mol, bleek dat het korps in het afgelopen jaar 28 keer is uitgerukt om een brand te bestrijden. Als triest hoogtepunt geldt ongetwijfelt de boerderijbrand bij de familie v d. Lagemaat. Vele malen is uitgerukt voor een brand op de Leus- derhei. Dankzij het effectief optreden van het korps - soms met assistentie van korp sen uit de omtrek - kon de schade aan het natuurschoon beperkt blijven. Niet temin heeft het onverantwoord slordig omspringen met vuur door recreanten veel inspanning van het korps gevergd De penningmeester, de heer C Vermeu len, gaf het financiële verslag. Hieruit bleek dat de financiële basis van de ver eniging gezond is Bij monde van de kascommissie verklaarde de heer J. van Nimwegen de financien en beschei den van de penningmeester in zeer goede orde te hebben bevonden. De pe riodiek aftredende bestuursleden, se- kretaris J.J Mol en de algemeen ad junct, J.E. van Hamersveld werden met algemene stemmen herkozen LEUSDEN - De afdeling Leusden van de UNICEF roept vrijwilligers op voor de verkoop van kaarten en agenda's. Zoals bekend is de UNICEF een onderdeel van de Verenigde Naties en doet tal van bij zonder nuttige dingen voor de kinderen in de hele wereld. Wilt u dit kinderfonds der VN steunen? U kunt niet alleen kaarten en/of agenda's kopen (kaarten 60 ct per stuk, agenda's f9,- per stuk), u kunt ook daadwerkelijk meehelpen door zelf deze kaarten en agenda's te gaan verkopen. U kunt zich hiervoor opgeven bij mevr. Poortman, Berken- laan 13 te Leusden/Centrum, telefoon 03496-1770 of bij mevr. Otter, V. Boet- zel., v Oosterh. laan 12 Leusden/Zuid, telefoon 03490-16955. Voor de verkoop wordt overigens ook de volle medewerking geboden door de heer Den Herder van deRaiffeisenbank te Leusden/centrum, die op maandag en vrijdag toestemming gaf een stand in het bankgebouw voor UNICEF in te rich ten Hier staat mevrouw Poortman, die de bankcliënten probeert te verschalken voor het goede doel. Hierna werd aan acht brandweerman nen het diploma brandwacht 2e klasse met de daarbijbehorende uniformuitmonste ring uitgereikt. De navolgende overwe gend jeugdige personen volgden met goed gevolg de daarvoor noodzakelijke cursus: W. F. v.d.Boom.H G.Smal.J.C. Roest, B. Oudshoorn, W.J Stapelbroek, A F. van de Tweel, L.W. Stapelbroek en W. J. van de Boom. De heer Zandbrink, die de diploma's uitreikte, spoorde de zo juist gediplo meerden aan met evenveel enthousias me als zij de cursus volgden, nu hun werk in het Leusder brandweerkorps voort te zetten. De hoofdschotel van de avond vormde ongetwijfeld de huldiging van de zilveren jubilarissen, de heren M. Reemst en A Schut Voor de vele jaren dat zij zich voor de gemeenschap als brandweerman verdienstelijk hebben gemaakt, ontvingen zij uit handen van de waarnemend bur gemeester een fraaie oorkonde met bij behorend insigne. vVoor het 12% jarig dienstbetoon werden gehuldigd de heren G. van Putten, J, Reemst, M Hofland, C. van Harten, T. Blankestein en A R van den Berg. Ook zij ontvingen een oor konde met insigne. Sommige van hen zijn die 12% jaar al ruimschoots gepasseerd Een officiële huldiging voor dit feit heeft echter niet eerder plaatsgevonden. Dit wat op de achtergrond geraakte goede brandweergebruik is nu echter weer in ere hersteld. De nestor van de Leusder brandweer, de 85-jarige Gijs van de Hengel, zag de huldiging glimlachend aan Dit nog steeds actieve lid van het korps heeft zoveel diensjaren achter de rug, dat een daarvoor passende onderscheiding in de brandweerbranche waarschijnlijk niet be staat. Een dergelijk groot aantal dienst jaren zal maar zelden worden „gemaakt" Namens het bestuur der gemeente Leusden feleciteerde de heer van Zand brink de jubilarissen. „Wij danken jul lie voor al hetgeen in die jaren is verricht. In vele gevallen is, dank zij jullie optreden, veel gered of althans de schade beperkt gebleven. Wees over tuigd van onze dank Leusden is trots op haar brandweerkorps" Na dit officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. In het nu eigen home van de brandweer was de sfeer aanmerkelijk minder plechtig als in de tijd dat de vroede vaderen va%de gemeente Stoutenburg er nog vergader den. Want strepen moeten nu eenmaal nat gemaakt woreen, alvorens zij op het uniform genaaid kunnen worden. En een onderscheiding kan men niet droog in de kast leggen. LEUSDEN-ZUID - De reeds jaren in het vanouds bekende Jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg gevestigde C.J.V. Openbare Bibliotheek is verhuisd. Een aantrekkelijk onderdak is gevonden in de kantoor en magazijn ruimte van voorheen de Fa. Veenendaal, Arnhemse- weg 83 Aan de opening van deze bibliotheek voor Leusden Zuid zal nog nadere be kendheid worden gegeven. Keeas nu worm medegedeeld, dat de bibliotheek geopend is vanaf 1 oktober a s. op donderdagmid dag van half vier tot half vijf en vrijdag avond van zeven tot acht uur De bibliotheek, die vanaf 1 oktober de naam „De Boekenmolen" zal dragen staat open voor alle inwoners van Leus den Zuid. Het bestuur en de medewer kende dames en heren nodigen u uit een kijkje te komen nemen. ACHTERVELD - Het zal voor geheel sportminnend Achterveld zaterdag 3 ok tober a.s een grote dag zijn. Op die dag zal er definitief een einde komen aan de jarenlange zwerftocht van veld naar veld van de „Sportvereniging Achterveld" Voor het eerst in haar 24-jarig be staan zal de vereniging over een defi nitief eigen terrein beschikken. Het fraaie sportcomplex, dat de naam „Ker- stens - Sportpark" zal dragen en gele gen is aan de Kletersteeg, zal zater dag a.s. om 14.00 uur door de waarne mend burgemeester van Leusden, de heer W A van Zandbrink, tevens voorzitter van de Stichting voor Lichamelijke Op voeding en Sport „Leusden", officieel worden geopend Het sportpark bestaat momenteel uit twee speelvelden en een zeer goed verlicht trainingsveld. Over een paar jaar kan daar nog een derde speelveld aan worden toegevoegd. Een fraai clubgebouw, omgeven door ruime parkeergelegenheid kompleteert het ge heel. Vanaf het jaar 1934 wordt er in Ach terveld gevoetbald Dat gebeurde op een terrein van de heer Visser aan de Koningin Julianaweg, toendertijd Nieu- weweg genaamd Later werd gespeeld op een terrein van de fam Kohlman aan de Schoonderbekerweg De club kreeg toen ook een naam. O.K.B (Op Klom pen Begonnen) Later werd de voetbalhistorie voortge zet op een terrein in het centrum van het dorp, eveneens op een veld op het land van de heer Visser Achtereenvol gens werd gevoetbald op een veld van de heer Kok aan de Kerkdijk, een ter rein van de heer G. Donkersteeg aan de Schoonderbekerweg en op een veld aan het Kerkpad In 1939 verdween het gros van de spelers in het leger en de liquidatie van de Duitse bezetters maak te definitief een einde aan de Achter veldse voetbalclub. In 1946 werd op initiatief van de heer A. P G. M Kerstens en de heer H. Schouten sr. de huidige „Sportvereniging Achterveld" opgericht. Jarenlang werd toen gespeeld op een veld van de heer J. Zieltjes aan de Jannendorperw. Daarna verhuis de men naar een terrein van de R K. Kerk aan het Kerkpad De laatste jaren genoot de club gastvrijheid van de v.v. Roda Leusden. De akkommodatie op het_ Burgemeester Buiningpark was voor treffelijk, maar het bleef een noodoplos sing. Onvermoeid bleef het bestuur on der leiding van voorzitter A P. G. M. Kerstens ijverig voor een eigen terrein. Dit onvermoeide ijveren vindt in de opening van het Sportpark, zaterdag a s. haar bekroning. Veel werk is er door het bestuur verzet Van de zijde van de gemeente, aanvankelijk het gemeente bestuur van Stoutenburg en na de samen voeging der gemeenten van het huidige gemeentebestuur, is de grootst mogelijke medewerking ondervonden. Ook de ak- tiviteitscommissie, bestaande uit de he ren G van Marwijk, F Kerkhof, P. Smink, H van de Goes en H Legdeur, heeft zich enorm ingespannen. In eerste instantie om een deel der benodigde gelden bijeen te brengen en in een later stadium, tesamen met aktieve leden, veel voorzieningen aan het clubgebouw te verrichten. Vooral de laatste weken is bijzonder hard gewerkt om op de vast gestelde dag de opening te doen plaats vinden. Ter gelegenheid van deze ope ning zijn enkele feestelijkheden georga niseerd. De kommissie van aktiviteit richt een vriendelijk verzoek tot alle Achtervelders, om op deze heuglijke dag vanaf 13 00 uur de nationale driekleur uit te hangen. Programma 3 oktober: 13.15 uur Rondgang van „Door Wils kracht Sterk" met drumband. 14.00 uur: Opening van het „Kerstens - Sportpark" door de voorzitter van de Stichting voor Lichamelijke opvoeding en Sport, de heer W A. Zandbrink. 14.30 uur Voetbalwedstrijd vandeSport vereniging „Achterveld" tegen „Roda 16.00 uur - 17.00 uur: Receptie in nieuwe klubgebouw van de Sportven ging Achterveld op het Sportpark In de pauze van deze wedstrijd en afloop ervan zullen Achterveld-vete nen ook een wedstrijd spelen Het elftal bestaat uit de „oud-gediend1 Joop van Laar (doel), Jan Esveld, Fn van Dalen. Frans Smit, Jan Schort Niek Lammers, Wim Rijnders, Thie Vos, Joop de Jong, Herman van R tenbeek sr. en Jan Voorburg. De navolgende veteranen vormen B-elftal. Ad Kerstens (doel), Piet Uhm. Jan Kerkhof, Jan van de Hem Wim Vos, Kees Bakker, Johan van Kooy, Henk Voskuilen, TheoJansen.l van Dalen en Hein van de Heuvel W selspelers. Wim Smink, Henk Smit „meester" Stipdonk. Des avonds is ei „Ons gebouw" een feestavond. D avond is vrij toegankelijk voor i Achtervelders boven 16 jaar. Aaor 20.00 uur. Van de gratis plaatskaar is zondag j.l. nog een aantal niet gehaald. Zolang de voorraad strekt i len deze voor de aanvang van de fet avond nog aan de zaal verkrijgt zijn. Programma feestavond: 1 Opening door „De Korvetten" o Bert van Wegen 2. „Wat een spreker is die man" 3 Accordeonduo „De Carvello's"(v! gende noten treffen doel). 4. Voetbaltoto. 5. Jan Zijdel laat wat horen 6. Wel bedankt Jan. Pauze. 7. Optreden orkest Herman Jansen 8 Jan Zijdel spreekt zijn reserves i 9. „De Korvetten" o.l.v Bertv.Wef 10. „De Laravelio's in de achterhffl Na afloop dansen m.m.v. orkest H man Jansen. ACHTEVELD - Voor de K.P.J.-ers van de afdeling Achterveld staan voor de volgende week een ontspannings- en een creatieve avond op het programma. Voor de jongens is er op dinsdag 6 oktober a.s. in „Buitenlust" een kaart avond. Er zullen diverse kaartspelen worden gehouden. Aanvang 20.00 uur. Ook meisjes die graag aan deze kaart avond deelnemen zijn welkom. Op donderdag 8 oktober a.s. is er speciaal voor meisjes in „Ons Gebouw" gelegenheid hun creatieve talenten tot uiting te brengen in schilderen en leer bewerken. Indien er ook jongens zijn die zich voor dit werk interesseren, zijn ook zij op deze avond welkom. Aanvang 19.30 uur. ACHTERVELD - De Achterveldse jeugd heeft zaterdag jl. met wisselend succes gevoetbald. De junioren B bonden in Amersfoort de strijd aan tegen een op permachtig Amsvorde C. Ondanks de fors oplopende score voetbalde Achter veld dapper door. Zodoende kon de eer toch nog gered worden. Tegenover de 14 doelpunten van Amsvorde stelde Achter veld er twee. H. de Veete scoorde in de eerste helft en de uitstekend voet ballende Gijs Hak zorgde voor het twee de doelpunt. Achterveld A, moest in KVVA C haar meerdere erkennen. Deze nederlaag was beslist niet nodig geweest: Veel goede kansen werden niet benut en ook de achterhoede liet zeer veel steken vallen. Eindstand 4-2. De Achterveldse doel punten werden gemaakt door Jan Boer- sen en Johan van de Burgwal. De junioren B3, Achterveld A versloe gen IJselmeervogels met 1-4. IJselmeer vogels vond door paal en lat vaak het geluk aan haar zijde, de score zou anders nog belangrijk hoger in haar nadeel uit gevallen zijn. De Achterveldse doelpunten in deze wedstrijd werden gescoord door A. van den Burgwal, J Voorburg, J. van Hamersveld en A. Teunissen. Uislag pupillen: KVVA 3 - Achterveld 1 2-3 SEC 4 - Achterveld 2 3-1 In verband met de opening van het Kerstens-Sportpark op'zaterdag 3 ok tober zullen de jeugdelftallen van Ach terveld die dag niet hoeven te voetballen. stateerden zelfs de aanwezigheid! een toeringcar uit Volendam c nieuwsgierige kijkers Het fe weekend door is het een komen gaan geweest van honderden belat stellenden. Voor de serieuze ge; digden van de Euro-woningen in Let den hebben we echter een goede rai wacht nog een poosje met het b, kijken van de woningen, totdat de et ste golf van belangstellenden is we geebd. Het is namelijk bijzonder moe lijk om zich een orrdeel te vormen ver de indeling der woningen, wanne men bijna geen ruimte heeft om zich bewegen door de enorme toeloop. 1 beste kunt u er een rustige middag de week voor uittrekken. De woning zijn geopend van 10 tot 4 uur, zc dags echter van 12 tot 4. Achterveld vierde zaterdagmick feest. De R.K. Kleuterschool „Hui meltjeshonk" werd officieelingebn gesteld in aanwezigheid van tal vang nodigden. Het is altijd opvallend,! Achterveld vrijwel iedere geschil gelegenheid aangrijpt om het uitbu dig in een feest om te toveren l goede eigenschap lijkt me Men kan ieder geval nooit zeggen, dat er Achterveld nooit iets te beleven i Menig dorp kan jaloers zijn op t intensieve verenigingsleven vanditc tieve dorp inde gemeente Leusden. Op dinsdag 6 oktober kan iedereen,d iets van schaken af weet, zijn of hi krachten meten met een formidab- tegenstandster, zo lezen wij in ei bericht in dit nummer. Op die dagi mevrouw Heemskerk namelijk simc taan spelen tegen vijftien tegensti ders En dat allemaal op initiatief v de Schaakvereniging Leusden. W durft het aan? Wees er echter wel tijd bij Zaterdag 3 oktober zal het elndeli zover zijn, dat de voetbalverenigi Achterveld officieel weer op eij terrein kan spelen. Op die dag na met wordt het voetbalterrein met het nit we clubhuis officieel in gebruik gestt door wethouder en loco-burgemeest W. A. van Zandbrink. Na de openi zal er een voetbalwedstrijd word gespeeld tussen de beide plaatselij) voetbalverenigingen „Achterveld 1 en Roda '46 1. Deze wedstrijd begu een half uur na de opening, om hall Om vier uur is er receptie in het nie we clubgebouw tot vijf uur. Waan acte. En tenslotte vragen wij ons af hoe 1; het nog duurt, voordat Leusden hi nieuwe burgemeester krijgt. Het is inmiddels 1 oktober geworden KOPSPIJKE ACHTERVELD - Loco-burgemeester W A. van Zandbrink overhandigde tij dens de jaarvergadering van de Vereni ging Vrijwillige Brandweer Leusden, ge houden in het raadzaaltje te Achterveld, aan acht leden onderscheidingen uit. Wegens het feit, dat zij 25 jaar in de gemeente hebben geholpen met het be strijden van branden, ontvingen de heren M. Reemst en A. Schut uit handen van de loco-burgemeester een fraaie oorkonde met bijbehorend insigne. Voor 12% jaar trouwe dienst bij de brandweer kre gen de heren C. van Putten, J. Reemst M. Hofland, C. van Harten, T. Bken- stein en A. R. v. d. Berg eveneens een oorkonde en insigne in ontvangsi nemen van de heer van Zandbrink. Boven: G. van Putten, J. Reemst en M. Hofland 12% jaar); midden: de zilveren jubi- arissen M. Reemst en A. Schut; onder de andere drie jubilarissen, die 12% jaar in dienst waren van de Leusder Vrijwillige Brandweer, C. v* Harten, T. Blankenstein en A. R. v.d. Berg. >0000000000

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4