Uitstekende resultaten Leusder inzendingen Beter resultaat voor Antilopen KPJ- dropping in Achterveld succesvol Utrechtse Provinciaal vee- en paardenfokdag HET WOORD IS AAN U Zwemmen in Leusden Gevarieerd programma voor de „Vogelvrienden Expositie op 1314 en 15 november W0UTJE WACHT OP HET WONDER Nationale vee-beoordelings- wedstrijden te Leusden KERKDIENSTEN Medische dienst Leusden Kappie en ei lanc hei verlaten DONDERDAG 1 OKTOBER 1970 LEUSDEN - Op 26 september 1970 vond in Utrecht de provinciale schapenfokdag plaats als onderdeel van de nationale Vee- en paardententoonstelling. Enkele fokkers uit Leusden behaalden met hun inzendingen schapen opmerkelijke suc cessen. De beide kampioensprijzen (voor de beste ram van 1 /2 jaar of ouder en voor het beste drietal ooien van 1 jaar of ouder) waren voor Dr J. Grashuis Burgem. de Beaufortweg no. 1 Leusden C. Zowel de ram (Slichter no 910 geb. 1968) als het drietal ooien (no 5775, 5776 en 5780 geb. in 1967) zijn door hem zelf gefokt. Verder behaalde hij met ooi 6091 en haar beide ooilammeren de eer ste prijs. Daarnaast nog met andere in zendingen 3 tweede prijzen en twee der de prijzen. Een 1 f2 jarige ram (no 953) van Dr J. Grashuis en de heer J Rijnders (Burgem de Beaufortweg 12 Leusden C) samen was volgens de jury de beste 1/ jarige van de fokdag. maar moest genoe-' gen nemen met een 1 C prijs vanwege een aanmerking op de benen Overigens boekte J. Rijnders ook fraaie successen: met een tweetal in 1969 ge boren ooien legde de heer Rijnders be slag op de eerste prijs. Ook de eerste prijs verwierf hij met ooi 6097 en haar ramlam 6525 (als tweeling geboren). Met een tweetal inzendingen ooien met één ooilam en één ramlam behaalde hij bo vendien nog een tweede en een derde prijs. In aanmerking genomen dat de heer Rijnders zich nog maar enkele jaren op de schapenfokkerij toelegt mo gen we van bijzondere successen spre ken. Voor het eerst zond ook de heer J Reemst (Ursulineweg no 1) in op de fokdag Met een drietal ooilammeren wist hij zowaar een 1 B prijs te beha len Het waren fokprodukten van de ram Abel (kampioen ram van 1969). Een eervplle plaats behaalde de heer D Rijnders te Achterveld bij de 1 ja rige rammen met ram 991 n.l van 16 rammen werd deze no 8 geplaatst, het geen de 3 B prijs opleverde Tenslotte behaalde een Z/2 jarige ram door Mevr Mulder-Grashuis te Ach terveld gefokt en thans in het bezit van C. van Dijk te Werkhoven nog een eerste prijs Leusden is in Utrecht op de scha penfokdag dus buitengewoon voor de dag gekomen en we willen dan ook niet na laten de fokkers, die dit gepresteerd hebben, daarmede van harte geluk te wensen. Dat zij mogen voortgaan op de ingeslagen weg is ontegenzeggelijk de wens van allen in Leusden, die nog hart hebben voor de boerenzaak. ACHTERVELD - Het eerste sportie ve evenement van de K.P.J.-Achterveld is een succes geworden. Ruim 50 jon gens en meisjes hebben deelgenomen aan de georganiseerde dropping. Ergens in de omgeving van Putten werden de deelnemers gedropt. Het eindpunt was de boerderij van de familie Valken goed, het home van de oud-sekretares- se van de Achterveldse K.P.J. De te lopen route leverde geen ernstige moei lijkheden op. Toch hebben velen nog wel enkele kilometers meer aigeiega dan nodig was. Enkele deelnemers zagen kans om te liften. En dat was nu net niet de bedoeling van de organisatoren. LEUSDEN - Op het bedrijf van de heer A. Westeneng te Leusden werd de nationale veebeoordelingswedstrijd voor het zwart- bonte veeslag gehou den. Dit was een wedstrijd waaraan de tien best geplaatsten van elk van de 3 plattelandsjongerenorganisaties deel namen. (C.P.J. K.P.J.N., P.J.G.N.). Uit het gehele land verzamelde men zich 's morgens om half tien in Hotel,,De Mof" dat precies naast het bedrijf van de heer Westeneng gelegen is. Eerst vernamen de deelnemers waar precies de wedstrijd zou plaats vinden, ditvfordt gedaan om te voorkomen dat men van te voren de veestapel gaat bekijken. De wedstrijd bestaat hieruit dat men 5 koeien naar kwaliteit moet beoorde len en op volgorde plaatsen (schriftelijk) Na de middag komen dan de 14 best geplaatste terug om 5 andere dieren mon deling voor de microfoon te beoordelen. Een deskundige jury vergelijkt de be oordeling van de deelnemers met haar eigen inzicht en geeft iedere deelnemer punten (max. 300) De jury bestond uit de heren ir Eikel boom, rijksveeteeltconsulent te Utrecht, W. vd Sluys, inspecteur N.R.S te Roosendaal, H.W. Remmelink, veefokker te Warnsveld Voor de verzorging en voorgeleiding van de koeien had men de medewerking van leerlingen van de lagere agrarische school te Hoogland. Het was voor de deelnemers'bepaald geen makkelijke wedstrijd omdatdeheer Westeneng een klasse veestapel bezit en het daardoor moeilijk wordt om grote verschijn...tuss,en..,d£,.dieren aan., te geven. Aan het einde van de dag kon men toch de vijf prijswinnaars bekend maken nl. Kampioen: J Boersma, Raard Fr (C P. J 272 punten. 2e J. van Beek. Teteringen K.P.J.N. 267 punten 3e J. Vlastuin, Ederveen, P.J.G.N 258 punten. 4e T de Vor, Meerkerk, CP J. 255 pun ten. 5e P. Mulder. Harreveld P.J.G.N. 251 punten. Het merendeel heeft echter op spor tieve wijze het trajekt te voet afgelegd Na afloop werden de deelnemers gast vrij door de familie Valkengoed ont vangen. In een gezellig samenzijn werd hier de komst van diegenen, die wat meer moeite hadden met het eindpunt te vinden, afgewacht. De navolgende groepen kwamen voor een prijs in aanmerking: 1. Toon Huurdeman Jan van de Wetering Dick Kooloos Johan van Dijk 2. Harry Bokkers Henk Bokkers Jan Hak 3. Gerard van Hamersveld Gerard Ruitenbeek Evert van den Berg 4 oktober LEUSDEN/CENTRUM N.H K. 10 u.: ds van Ginkel, Amers foort; 19 u ds v. d. Brug, Zeist, (Jeugddienst). R.K.K.. za. 7 u.- zo. 7.30 u.: 9 u Hoogmis; 11 u.. 5.30 u.. 6.30u.:Lof. Ieusden3zuid N.H.K.: 10 u ds van Dop Amersfoort; 18.30 u. ds Eisenga. R.K.K Huize Den Bosco. 8.30 u.. 10 u.: Hoogmis, 11.30. GEREF. KERK AMERSFOORT Nieuwe Leusderkerk: 10 u'.. ds Zijl1' stra H. A., 7 u ds Zijlstra. Opstandingskerk. 9.30 u ds Peddeors H A.; 5 u ds Peddeors. Voor de praktijken van de artsen Boersema, Lantink en Den Toom heeft dit weekend dienst dr Den Toom, Maria Stuartlaan 5, tel 03490-18881. Geachte Redactie Nu het zwemseizoen voorbij is, en het zwembad gesloten voor vrij zwem men, wil ik zo vrij zijn enkele ge dachten aan u voor te leggen, die er al steeds bij mij opkwamen in de afgelopen maanden. Ik ben huisvrouw, niet zo jong meer, (laat ik mij even 40+ noe men, in de stijl van tegenwoordig, zwem graag een rustig baantje en heb daarom evenals andere jaren 'n abonne ment gehad op 't Leusderbad. MAAR (even als vorige jaren) ben ik na 't seizoen weer tot de slotsom gekomen, dat het mij niet de ontspanning gebracht had waarop ik hoopte. Wij moeders, ik ga nooit alleen, hebben op alle mogelijke uren geprobeerd uit te zoeken wat voor ons het gunstigst zou zijn. Natuurlijk moeten we eerst man en kinderen weg helpen, dus laten we zeggen tussen 9 en 2 zijn we gegaan, omdat daarna het bad vol stroomt met leerlingen van scho len die van de lagere school af zijn. Maar wat troffen wij meestal.klas- sen van L:L. leerlingen van Don Bosco, militaire groepen, meisjes van het in ternaat enz. enz. U moet mij goed be grijpen, het is hoognodig dat er les sen gegeven worden, ik gun ieder z'n zwempartij, maar dat gun ik, ons moeders ook. Wij hebben geen behoef te aan bommetjes," zijn doodsbenauwd voor de jeugd, die van de kant afspringt of in 't water geduwd wordt, dus kunnen met langs die kant zwemmen. Aan de overkant missen we - logisch - de hoek onder de duikplank, en de andere hoek, want daar wordt vaak zo hard met de bal in 't net geworpen, dat je wel zorgen moet daar uit de buurt te blijven. Voeg daarbij de afgezette vakken voor de leerlingen wat blijft er dan voor ons over? Als de grote vacantie aange- broeken is is 't logisch dat men van heinde en ver naardit prachtige bad komt, daar hebben we begrip voor, en wij laten ons dan ook niet meer zien. We moeten het dus hebben vanaf de openingsdatum tot eind juni, en nog enkele weken in augustus. Als dan het weer zo meewerkt zoals nu al 2 jaar achter elkaar, en je merkt dan steeds weer dat we 8 van de 10 keer nog geen 10 minuten rustig 'n baantje kunnen zwemmen dan zeggen we na ieder seizoen weer,Wat waren weblij dat we 'n zwembad „voor de deur" kre gen, en wat is er nu van die verwach tingen uitgekomen? Ik verwacht niet dat U mij een oplossing aan de hand kunt doen, ik wil ook helemaal niet beweren, dat ik zelf een oplossing zou weten Het enige wat ik met deze brief wil bereiken, is te weten te komen, hoe anderen over deze situatie denken. Zijn er behalve die paar moeders die ik hierover ge sproken heb, en er precies dezelfde er varingen op gedaan hebben, nog mensen die hun mening eens willen geven, via onze eigen Leusder Krant? Met hartelijke dank voor de plaatsing C.S.D.-R Leusden-Zuid. LEUSDEN - De leden van de vogel vereniging de „Vogelvrienden" te Leus den gaan een goede tijd tegemoet. Het bruist van de activiteiten op vogelge- bied. Om te beginnen is er op 10 okto ber een technische dag voor de kleur- kanariekwekers Dit zal geschieden in nauwe samenwerking met „Ons Genoe gen" uit Amersfoort en de vogelvereni ging uit Hooglanderveen. Vier gerenommeerde keurmeesters zullen hier acte de présence geven en trachten door een deskundige voorlich ting de kanariesport op een dag hoger peil te brengen Deze technische dag zal gehouden wor den in Amersfoort. Op 12 november volgt de jaarlijk: keuring met de daarop volgende tentooi stelling, die gehouden zal worden op 1 14 en 15 november. Deze tentoonstelln is wel het hoogtepunt van de vogelvei eniging De beste vogels kunnen dan ook ni eens ingezonden worden op de kan pioenswedstrijd in Eindhoven, begin j; nuan. Deze grote tentoonstelling zal gezamenlijk door de Vogelvrienden bi zocht worden, mogelijk ookinsamenwer king met een andere vogelverenigini De prijsuitreiking van de onderlig tentoonstelling (met feestavond?) zal zi in januari en in februari is de jaai vergadering. Bovendien is er elke l maandag van de maand vergadering in hi Ros Beyaart. Voor enkele van deze vergadering* zijn al sprekers uitgenodigd. Al met; een goed gevuld winterprogramma voc de „Vogelvrienden." Eventuele nieuwe vogelliefhebber kunnen voor inlichtingen over de ver eniging terecht bij de secretaris J. N Drost, Esdoornhof 23, Leusden C. LEUSDEN-Afgelopen zaterdag hebben de Antilopen-spelers en speelsters be tere resultaten behaald dan de week daarvoor. Antilopen I won maar liefs met 14-1 van Arena uit Rhenen. Anti lopen II speelde 6-2 tegen TZ uit Maar tensdijk. Antilopen A. won met 4-0 van Amersfoort B. ANTILOPEN I - ARENA 3 Wie de wedstrijd van Antilopen I tegen Arena 3 heeft gezien, heeft met eigen ogen kunnen ontdekken wat korfballen is. Het door Antilopen aantal doelpunten geeeft het spel ook aardig weer. Voor al ook in de eerst wedstrijd werd prachtig korfbal getoond. In de derde minuut al wist Kees Hendrikse door een door loopbal 1-0 te scoren. Hij maakte er even later 2-0 van, door de bal, die afketste tegen de mand, vlot op te vangen en op nieuw op de korf te gooien In de 15de minuut kreeg Bert Hop een strafworp mee en deze benutte hij. 3-0 Nel van Loenen bracht via een uitstekend af standsschot de stand op 4-0. Een tweede strafworp voor Antilo pen werd helaas gemist. Theo van Duin kerken, Heimen van Duinkerken, Cor Osnabrugge en Jaap Wever verhoogden de score met voortreffelijke afstands-scho- ten tot 8-0, Na de rust scoorde Arena eindelijk het tegendoelpunt: 8-1. Betsy v.d Belt van Antilopen kreeg een vrije bal onder de paal, waarvan ze profi teerde: 9-1. Opnieuw uit een strafworp werd de stand door Theo vanDüinkerken op 10-1 gebracht. Heimen van Duin kerken, goed opdreef, loste weereen afstandsschot en zag ook die poging met een doelpunt bekroond. Binnen vijf mi nuten scoorde Jaap Wever twee maal 13-1. Vier minuten voor het einde maak te Bert Hop de afronder 14-1. Zaterdag neemt Antilopen I het op tegen Spirit I, hopelijk met evenveel succes als tegen Arena het geval was! TZ I - ANTILOPEN D Op een niet al te best terrein heeft Antilopen II zaterdag toch een goed wedstrijd gespeeld tegen TZ I. De wed strijd had bovendien een sportief ka rakter. Het eerste aanvalsvak van Ad tilopen, waarin Dolf van Uffelen, Fran Kraaikamp, Marjan van NunspeetenEll Tanneman, speelde een voortreffelijk wedstrijd. Dolf van Uffelen opende d score met twee doelpunten: 2-0 Vij minuten na het wisselen van de vakke nam Wil Kraaikamp een doorloopba en scoorde het derde doelpunt van d Antilopen. Even voor rust wist TZ een tegenpunt te maken: 3-1 Gelijk a de rust was het Gert Nieuwenhuis, dii de stand op 4-1 voor Antilopen brachl Door een fout van een Antilopen-speel ster kreeg TZ een strafworp. die echtei werd gemist. TZ wist zich te herstellei en zorgde ervoor, dat de stand 4-2 wen (voor Antilopen). Nu was het opnieuw di beurt van Dolf van Uffelen. Hij coord* 5-2. Frans Kraaikamp rondde hetgehee af. 6-2, waarmee Antilopen tevredei huiswaarts keerde. Gezien het aanta schietkansen, heeft Antilopen er echtei toch niet alles uitgehaald, maar uitei- delijk kan men ook niet alles hebben. ADSP. A - AMERSFOORT B Na het gelijke spel van vorige week behaalde Antilopen A nu weer winst Dit team wist met 4-0 van Amersfoort B te winnen, dankzij doelpunten vai Ineke Mols, Edwin Meiboom, Johnnj Lith (twee maal). De verdediging vat Antilopen A draaide goed, want Amers foort B wist geen enkele keer door te breken. De Antilopen A adsp. verloren van de Amersfoortse pupillen metl0-0. Westrijdprogramma voor 3 oktober: 16 uur: Antilopen I - Sirit I 16 uur: Desto 3 - Antilopen 2 16 uur- Meeuwen jun I - Antilopen juni 16 uur: Antilopen B- SKF B 14 uur: Soesterkwartier pup I - Anti lopen I pu FEUILLETON DOOR TO DORSSEN-VAN LOON - 15 - DusaAls ik mijn pukkels kwijt wil raken - gestel, dat dat bij mij ook zo zou lukken - moet ik een man hebben. Maar om aan een man te komen, moet ik eerst m'n pukkels kwijt. Het een sluit het ander uit, door dat vicieuze cirkeltje Ze knikte begrijpend. „Je zou wat meer uit moeten gaan," opperde ze voorzichtig. „Ik ben tevreden met m'n leventje. Aat In andere opzichten maak ik me geen illusies meer. Voor mij is het beter, dat ik het leven recht in de ogen kijk en aanvaard, wat het inij schenkt. Tenslotte ben ik in zeker op zicht onafhankelijk, dat is ook wat waard." Geleidelijk aan raakten we geheel aan elkaar gewend. Om beurten kookten we, zodat we het ons gemakkelijk konden ma ken Eens per week aten we 's avonds in de stad waarna we samen ergens heen gingen: een bioscoop of een toneelstuk. Een enkele keer naar een concert. Of we gingen ergens, waar gedanst mocht worden, waar ik dan een enkele keer geluk had en een man uitnodigend voor me boog. Op gezette tijden had Aat een vriend. Ik kwam het steeds te weten, want ze vertelde me altijd alles Een paar ma len in de week ging ze met hem 's avonds uit, een enkele keer ook een zondag of zelfs een weekend. Dan vond ik het stil in huis, want Aat was altijd druk en be weeglijk, kon nooit lang stil zitten. Ik vroeg haar wel eens: „Ben je verliefd?" Haar antwoord was doorgaans ontwijkend. ,,Ik weet het niet. Wat is verliefd zijn Dat je het goed vind, als men je kust? Ik vind het wel leuk om gezoend te worden. Tenminste, als ik de jongen aardig vind Later kwam ze er op een avond, toen ze het weer eens uitgemaakt had, op terug. „Wat is verliefd zijn nou eigenlijk? Weet jij dat? Ben jij wel eens verliefd geweest?,, Hoewel het nooit in mijn bedoeling lag, wist ze me^ altijd zo ver te krijgen, dat ik weer wat uit m'n leven vertelde. Ik knikte en antwoordde: „Twee keer. Beide keren waren er al trouwplannen gemaakt." Ze keek me verbaasd aan. „En raakte het toch uit?" „Ja. In beide gevallen kwam ik er ter elfde ure achter, dat het voornamelijk om m'n geld te doen was." „Aba, wat gemeen. Er zitten loeders tussen, hoor. Ik heb ook een vriend gehad, voor ik naar-de stad ging. Uit ons dorp. Op een kermisavond dronk ik teveel en daar probeerde hij gebruik of misbruik van te maken. Op het laatste ogenblik kreeg ik m'n positieven weer bij elkaar en begon te gillen. Er kwamen mensen langs, gelukkig." „Kende je hem allang?" Ze knikte een paar keer heel heftig. „O ja, al van school af We gingen een hele poos met elkaar, maar dat wou ik niet. Overigens ik was toen pas achttien." Er kwam een ondeugende gedachte bij me op. „En nu? Zou je nu wel willen?" „Ik weet het niet," was haarantwoord, terwijl ze naar buiten tuurde. „Als je erg verliefd bent - jij bent het toch geweest, niet? - zou jij het dan goed vinden? Drongen ze er bij jou nooit op aan?" „Ik wilde het niet," bekende ik eerlijk. „Het lijkt me minderwaardig, vóór je getrouwd bent. Hoewel Ze keek me opeens aan. „Ja? Ga verder," nodigde ze gretig uit „De tweede - hij heet Roel - was erg rustig, ook als hij me omhelsde en kuste. In alles beheerst. Dat trok me misschien het meest in hem. Ik hield van hem, wer kelijk Als hij op het juiste ogenblik., ik bedoel in een bepaalde stemming, het geprobeerd had, zou ik misschien ge zwicht zijn met de gedachte: we gaan immers toch trouwen?" „Dusals ik het goed begrijp, is het zo. als je werkelijk gek bent op een jongen, vind je alles goed? Dat bedoel je? Dan zou je het niet kunnen schelen om er mee naar bed te gaan?" Ik vond dat het gesprek een kant uitging, die me minder leek. Daarom antwoordde ik enkel: „Naar mijn mening kun je in zo'n geval niet generaliseren Elk paar, dat van elkaar houdt, zal daarover wel zijn eigen gedachten hebben De een zal het niets kunnen schelen, de ander zal er met aan denken. Het zal allemaal wel een kwestie zijn van: hoe ben je opgevoed! Hoe ben je zelf!" Ze kwam overeind en liep door de kamer „Ik denk wel eens aan m'n schoonzus. Die moest ook trouwen. Bij haar thuis waren ze er spinnijdig over enne. ..nu ja, bij ons vonden ze het ook niet om van de daken te schreeeuwen. Maar Maria zei: Ik was bang, dat ik hem kwijt zou raken, als ik niet toegaf." „Ze zuchtte. „Ach wat kan het ook schelen? Ze Zijn nu anderhalf jaar ge trouwd en stapelgek op elkaar. En m'n nichtje is een schatjeMisschien zou ik net zo zijn, als ik bang was m'n jongen te verliezen. Wat doe je al niet voor de liefde. Wie weet, ben ik vol komen verloren, als de ware in m'n leven komt Al heel gauw kwam deze voorspelling precies uit. Toen ze ruim een jaar bij me was, leerde ze een zakenman kennen, met wie ze een avondje uit ging. Al heel spoedig merkte ik de verandering bij haar: er kwam een vreemde glans over haar gezicht en soms was ze erg ver strooid, alsof ze met haar gedachten ergens anders was. Na een paar maanden vertelde ze „vaste verkering" te hebben met een goed gesitueerde, knappe jongen.- En ze voegde er aan toe: „Nu weet ik, wat het is, Woutje, om van iemand te houden. Ik ben stapel op hem, maar ik probeer het niet al te erg te laten mer ken. Ik weet zeker, dat hij me vandaag of morgen vraagt met hem te trouwen." „En dat doe je natuurlijk?" „En of. Hij heeft een geweldig huis, enkele kilometers buiten de stad. Zijn ouders wonen er nog, maar als hij getrouwd is, trekken ze er uit Ik ben een keer bij hem thuis geweest. Zijn vader lijkt me erg streng, maar zijn moeder is een schat. Ik denk, dat ze me wel mogen. Gelukkig is-ie ook katholiek." In een onbewaakt ogenblik flapte ik er uit: „Neem hem eens mee hierheen." Ze keek me verrast aan. „Mag dat?" „Waarom niet? Kan ik kennismaken met die superman van je." Met een zalige lach op haar gezicht, antwoordde ze: „Hij is geweldig, Woutje, een man om te aanbidden. Je zult het zelf zien." Aat had niet overdreven. Peter van Kempenade was een knappe jongen, uit stekend gekleed met een vlotte oogop slag, vrolijk en vol grappen. We drukten elkaar de hand. Hij nam me opmerkzaam op. Aat zei, een beetje ondiplomatiek; „Door haar gezicht moet je heen kijken. Peet, want dan pas zie je, welk een schat mijn vriendin is." Hij bleef me maar aankijken en ant- woonlde: „Ik heb je raad al opgevolgd. Overigens, een vriendin van jou moeteen gedistingeerde vrouw zijn met een lief karakter, want jij bezit een uitzonderlijk goede smaak." Aat begreep hem maar half. „Hoe weet jij, dat ik een goede smaak heb?" Lachend kwam hij overeind en ging bij haar zitten. „Je hebt mij toch gekozen?" Ze duwde hem een eindje van haar af. „Wat een lef hè9" Ze keek mij spot lachend aan. „Ja, hij verbeeldt zich heel wat." Het werd een gezellige avond, waarin ik helemaal opleefde en mee schaterde om zijn grappen. We zetten een plaatje op - Aat had een pick up met een regi ment platen - en ik maakte ruimte in mijn kamer, zodat we dansen konden. Natuurlijk danste Peter een paar keer met me en op een moment, toen Aat naar haar kamer was gegaan om andere platen te halen, boog hij zich naar me over en fluisterde in m'n oor „Het is dat ik Aat heb, anders zou ik zeker ver liefd worden." Gelijk kneep hij me ver trouwelijk in m'n zij. Ik voelde me blozen. Natuurlijk ge loofde ik hem niet. Ik antwoordde alleen spottend: „Welk een eer valt me te beurt." „Mag ik je eens op komen zoeken? Overdag?" „Overdag werk ik. En wat zou het voor zin hebben?" „Een beetje babbelen." „Doe dat maar met Aat." Ze kwam net binnen, ontdekte gelijk mijn verwarring. „Wat hebben jullie voor geheimen?" vroeg ze. Hij lachte haar uit. „Een onderonsje. Kon ik net even van je afwezigheid pro fiteren. Ik maak je vriendin het hof." Ze meesmuilde. „Zal best, ja. Moetik zeker jaloers worden „Ben je dat dan? Zou je me bijten, als ik je vriendin een kus geef?" „Ik niet, maarzij hoogstwaarschijnlijk wel - 1 - De „Kraak lag alweer een aardige tijd in de haven van Lutjewier. Volgens Kap pie veel te lang Iedere dag ging hij de wal op. om te zien, of hij een sleep of een lading zou kunnen krijgen, maar het was een stille tijd en hij had tot nu toe geen succes gehad. Op een dag had hij het weer geprobeerd zonder re sultaat en hij liep tamelijk erg uit zijn humeur weer „Kraak-waarts". „Deze De plaat was uit, maar hij hield me stevig in de armen vast. „Zal ik het risico eens nemen? Mag het, Aat?" Ze zag ons niet eens, omdat ze met de rug naar ons toestond, een plaat op zettend. „Moet je mij niet vragen, maar Wout je. Wat mij betreft, ze heeft wel een kus verdiend, hoor, voor alles, wat ze in huis gehaald heeft en voor alles, wat ze voor mij heeft gedaan. Als je eens wist, in wat voor hok ik zat, voor ik bij Woutje kwam wonen Hij keek me aan. „Je hoort het. Be zwaren?" Ik probeerde me los te worstelen. „Doe niet zo gek, Peet.. Hij liet me lachend los. De plaat draaide al weer en Aat draaide zich om. „Jeezei ze, verbluft kijkend naar m'n rode gezicht. „Durf je niet eens? Hij zoent heus heel goed, hoor. Doe niet zo mal, we zijn toch zeker vriendinnen?" Doch Peter had Aat al in zijn armen en draaide met haar in het rond. De rest van de avond was ik verward. Het mankeerde er nog maar aan, dat ik ook op Peter verliefd werd. Bij het afscheid hield hij langer dan noodzakelijk was, m'n hand vast. Knip oogde een keer en zei: We houden het te goed, Woutje. Wat in het vat zit hè." toestand gaat me dik de keel uithangen!" mompelde hij bij zichzelf. „Dat kan ja zo niet langer! er moet iets gebeuren!" De maat vond de toestand helemaal niet erg en hij vond dat er juist niets moest bebeuren Hij had nu tenminste tijd om zijn prentbriefkaarten in te plakken en enige van zijn koekoeksklokken te sme ren. Bovendien had hij al zijn sokken gestopt en zijn baard gewassen. Ja, de Toen Aat terug kwam, had ik alles al opgeruimd en was in m'n keukentje bezig met de afwas. Ze pakte meteen eei afdroogdoek om te helpen. „Hoe vond je hem?" Ik had m'n defenitie al klaar. „Razen! knap, een grapjas, brutaal en ge vaarlijk." Ze schoot in een hiklach. „Brutaal... ja dat is-ie. Maar waarom gevaar lijk?" Door mijn zaak had ik heel wat mannen leren kennen. Uit verschillende kringen. Al ging ik nooit met ze om, ik obser veerde ze zo ongemerkt mogelijk en als ik later wat over hen hoorde, vergeleei ik dat met de voorstelling, die ik van zo'd man had gemaakt.Doorgaans klopte het Vandaar, dat ik me al een beeld had| gevormd van Peter van Kempenade. Mis-| schien trouwen jullie en zul je erg ge lukkig zijn. Hij is een man, die je io elk opzicht zal verwennen en vertroe telen. Zo'n type, is hij, maarje zult hem nooit helemaal alleen hebben. Hij is het type, dat door veel vrouwen wordt vereerd. Zelfs ongemerkt. Enhijis zich zijn charme en macht bewust. Die zal hij van tijd tot tijd uitbuiten, nu en ooi later, als hij met je getrouwd is." Doek en glas die ze aan het afdrogen was, lagen stil in haar handen. „Je moei hem niet, hè?" constateerde ze met eeo vreemde stem. maat had het heel best naar zijn zit en hij zou best willen dat het altij zo bleef Maar het zou niet zo blijven Want toen Kappie net de loopplank q wilde gaan, hoorde hij hollende voetstap pen achter zich en een stem: „Kapitein" roepen. Hij draaide zich nieuwsgierig^ en zag een jonge postbode op nem rc* snellen „Een telegram voor ulM ri< de jonge man buiten adem t

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6