Overwicht Roda op Loosdrechtl: resultaat 4-2 Roda 2 verloor van VVZ.A. G Verheugende groei van de vereniging levert problemen DOELPUNTENSLAG voor oed begin Impala-teams de Impala- handbal M *3? Jaarvergadering v.v. Roda '46 Ifolleybalseizoen distrikt Eemland ejing van start xxxxxxxxx Ko de Kruif, de tank in de Roda-aanval, UW-De Glind 3-6 15 DONDERDAG 1 OKTOBER 1970 LEUSDEN - 45 minuten goed voetbal spelen van Roda I was niet voldoende om Loosdrecht op de knieen te krijgen. Roda was die eerste drie kwartier heer en meester van het terrein. Talrijke ;oede combinaties waren de basis van nogelijkheden om de score reeds voor rust een flink aanzien te geven Na 20 minuten had een van die kom- unaties sukses. Kolthof lanceerde Ba- ?nd v. Winterswijk die op zijn beurt ;o de Kruiff een niet te missen kans ood waar laatstgenoemde dan ook gre- gebruik van maakte door knalhard d te schieten 1-0. Het wachten was op en serie doelpunten, helaas kwam Roda eerste helft niet verder dan 2-0 ohan Kolthof zag zijn persoonlijk schot och nog onder de LFC doelman door- aan. Tot ieders verbazing werd een loelpunt van Barend v Winterswijk af- ekeurd nadat hij een door de doelman osgelaten bal ineens inschoot. Na de thee veranderde er opvallend eel De Roda mannen begonnen onrus- te spelen en het plaatsen was lang tiet wat het geweest was. LFC profiteerde hiervan en het eerste lisverstandje werd omgezet in een te- enpunt 2-1. De Loosdrechtenaren roken un kans en korte tijd later bracht hun inksbuiten na een duel met Wim van de erg te hebben gewonnen de score in enwicht 2-2. Het pleit voor de Leusdenaren dat ij toch weer terug kwamen en het oei van LFC onder druk ging zetten. Met behulp van de doelman der gast aren werd een hoekschop van Kolthof mgezet in een doelpunt 3-2. Tot vreug- van Roda en tot ontsteltenis van LFC maakte een LFC verdediger hun derde doelpunt, echter het betekende 4-2 voor Roda. Wat ook de eindstand werd, en volkomen verdiend. RODA II - SOVA n 2-8. Sova 2 nam na een monsterzege op Roda 2 twee kostbare punten mee naar Amersfoort Al de goed gespeelde oe fenwedstrijden ten spijt moest Roda 2 ervaren dat de weg naar een eervolle plaats dit seizoen moeilijk zal worden. De achterhoede had geen enkele greep op de zeer snelle Sova voorwaartsen die in korte tijd een veilige voorsprong van 0-4 opbouwden. De tweede helft die met 1-4 aanving, doordat Dick Op stelten de nul voor Roda had weggescho ten bood nog wel enkele perspectieven om de score voor Roda een milder aan zien te geven. De werkelijkheid was het tegengestelde: enkele supersnelle uitval len van Sova waren voldoende om uit te lopen naar 1-8. Wim Oskam deed nog iets terug 2-8, maar kon ook niet voorkomen dat de Roda mannen met gebogen hoofd de kleedkamer in moesten. Programma zaterdag 3 Laren 1 - Roda 1 Dolderse Boys 2 - Roda 2 Veluwse Boys 3 - Roda 3 oktober a.s.: 4.00 uur. 4.00 uur. 4.00 uur. Uitslag 3-0 0-3 3-0 2-1 3-0 LEUSDEN/CENTRUM - Het nieuwe Dlleybalseizoen van het distrikt Eem- iDd is weer van start gegaan. Voor Im- ila dat dit jaar met ila dat dit jaar met zes teams (3 da- les en 3 heren) opereert is het seizoen ier goed begonnen. 4 teams kwamen iet een overwinning uit de bus, en wan- •er u weet dat 2 Impala teams tegen el- lar uit moesten komen en dus maxi- aal 5 teams konden winnen, is dit en goed resultaat. De uitslagen zijn: imes npala 1 - Impala 3 tstanden 15-0; 15-4; 15-5. apala 2 - Uni-Cornus 1 ïtstanden 1-15; 1-15; 4-15. eren ie apala 1 - S.V.H. 2 ïtstanden 15-13; 18-16; 15-4. npala 2 - Montagnards ïtstanden 15-10; 14-16, 15-10. npala 3 - V.V.A. 7 tstanden 15-2; 15-3; 15-5 De trainingsavonden worden vrijdags- ronds gehouden in het gymnastieklokaal inde chr basisschool in Leusden-Cen- um. Voor de dames van 8 uur tot 9 15; de heren van 9.15 tot 10.30. Komt U IPALA 1 - S.V.H. 2 Het eerste team van de heren, dat ver den jaar promoveerde naar de 2e klasse oest haar eerste competitiewedstrijd elen tegen het sterke S.V.H. De mannen van dit team bestaande uit enk van Zoeren, Kees Hoekstra en F rans Ishoff als allrounders en Piet Pilkes. erman Ter ScheggetenBert v. 'tKloos- ir, aanvallers en GERT Oudshoorn wis- ilspeler, maakten er een goede en span- inde wedstrijd van ln het begin van de eerste set was men nerveus, waardoor diverse foutjes maakt werden en een kleine achterstand erd opgelopen. Doch Impala kwam sterk rug, mede door het sterke aanvalsspel *n Bert, die dit seizoen voor het eerst dit team speelt, en zijn keuze volledig ist waar te maken. Ook Kees was in inzende vorm en wist zo goed op te suwen, dat het team soepel ging draai- S V.H. had hier geen antwoord op en ging de eerste set naar de Leusde- Uit de wedstrijd Roda (za)-Loosdrecht. wint een van de vele kopduels.1) Uit de wedstrijd Roda (za)-Loosdrecht. Aalt Bokkers lost een schot dat door de keeper van Loosdrecht gestopt zal worden. zil Hti) ren fl5-13) jvet De tweede set gaf hetzelfde stnjdbeeld fl zien. Met een weer wat nerveuze start süP achtte het team, de tegenstander zo «1 mogelijk naar een achterstand te °t eien, ma r dit liet het geroutineerde V.H. niet zo maar over zich heen rit an. De strijd bleef langdurig gelijk op- >0000000 LEUSDEN/CENTRUM - Het eerste team van de afdeling zondag was vrij gesteld van een kompetitiewedstrijd en aangezien de technische leiding bij RO DA '46 het voor de spelers beter vond ook geen vriendschappelijke wedstrijd vast te stellen, konden de mannen van Gerard van de Belt c.s. volop genieten van het zomerse weer. Dit gold niet voor de spelers van de reserve elftal len, want deze moesten allen aantreden voor hun kompetitiewedstrijden. Een dag van de reserve-elftallen dus en waarop Roda 2 haar tweede nederlaag kreeg te verwerken. Topscorer werd deze dag Latumahina, die voor zijn 5e elftal drie maal wist te scooren. V.V.Z.A. 2 - RODA 2 2-1 In een bikkelharde wedstrijd, waar scheidsrechter Westdijk onvoldoende te gen optrad, was vooral voor rust de ploeg van de Amersfoortse Zeehelden de betere. Door een misverstand tussen doelman Gerrits en Jan Abbing kwam V V.Z.A. voor rust op 1-0. Na rust waren de rollen juist omgekeerd en was RODA zodoende de toonaangevende ploeg, die aanval op aanval verrichte op het vij andige doel. Het was Jan de Haan die met een afstandsschot waarop V.V.Z.A.- doelman Alblas zich duidelijk verkeek, de stand in evenwicht bracht. 1-1. Ro da bleef in het offensief, maar doel punten kwamen er niet. Een minuut voor het eindsignaal wist Butter voor V.V.Z.A. in een duidelijke buitenspelpositie het winnende doelpunt te scooren, 2-1. RODA 3 - VEENSE BOYS 3-0 In een bijzondere matige wedstrijd be haalde het derde team een 3-0 overwin ning op de ploeg uit Nijkerkerveen. De rood-zwarten waren wel sterker maar het duurde toch tot de 20e minuut eer men tot scooren kwam. Na goed voor bereidend werk van Hans Greefhorst bracht Hoksbergen dit doelpunt op zijn naam. 1-0. Voor hem maar ook voor en kele andere spelers kwamen er nog vol op kansen die niet benut werden. Een kwartier voor rust wist linksbuiten Ge rard van 't Klooster een diepte pass van Pouw met een kanonskogel af te ronden 2-Ö. Na de rust wist de Jeugdspeler Rijn- ders in de 20e minuut RODA op een vei lige 3-0 voorsprong te brengen, die door beide partijen niet meer veranderd werd. gaan tot de stand 16-16. Toen wist F rans een doorbraak te forceren en maak te Herman het werk met een prachtige smash af. (18-16). Na twee sets gewonnen te hebben was de laatste set een formaliteit. S.V.H. geloofde er niet meer in en zo kon Im pala met groot verschil in punten winnen n.l. 15-4. Het laatste puntje werd door Gert gemaakt, die als wisselspeler een goede indruk maakte. Al met al kunnen we stellen, dat de start van het eerste herenteam goed is geweest, wat vertrouwen geeft voor dit seizoen. LEUSDEN - Begunstigd door zeer fraai nazomerweer, behaalden de beide teams van Impala-handbal twee ge makkelijke overwinningen. De meisjes- adspiranten, die tegen EMM uit Hilver sum speelden, hebben zich uitstekend hersteld van de nederlaag, die ze week tevoren leden, Werd bij EMM thuis met 5-3 gewon nen, nu werd het 6-0 voor Impala. Zou de keepster van EMM niet m zoOn goede vorm zijn geweest, dan zouden de cij fers het dubbele hebben bedragen voor Impala Verdedigend en aanvallend bracht EMM er niet veel van terecht, zodat Impala steeds vrijuit kon spelen. Met vier doelpunten van Willy Schoonderbeek één van Yvonne de Valk en één van Ar no Ridder, zijn de meeste wapenfeiten van dit goed spelende team weivermeid De dames-junioren van Impala had den een meer dan een zacht gekookt eitje aan Limvia 2 uit Baarn. Het werd een partijtje prijsschieten, waarbij zes speelsters van Impala aktief wa ren. Bij zo'n geringe tegenstand van een jonge ploeg tegen het reeds jaren samenspelende team van de Impala dames, is het handbal als kijkspel snel gebeurd Geen wedstrijd dus om de lof trompet over op te steken Het programma voor a.s zondag4okt. Impala meisjes-adsp. 10 uur in Baarn tegen Limvio, Impala dames-junioren om 12 uur tegen Nederhorst in Neder- horst den Berg, Impala-heren-senioren om 12.45 uur in Amersfoort tegen AAV. LEUSDEN-CENTRUM - De voetbal vereniging Roda '46 hield vrijdagavond in het Ros Beyaart het tweede deel van haar jaarvergadering. Om technische en organisatorische redenen werden op 15 juni jl. reeds de bestuurs- en kommis sieverkiezingen gehouden. Voor dit twee de gedeelte stonden als voornaamste pun ten de jaarverslagen op de agenda ge plaatst. Er zou tevens toch nog één be stuursverkiezing zijn en wel om in de vakature van penningmeester te kunnen voorzien stelde het bestuur de heerN. J. G. Klunder als kandidaat. Bij afwezigheid van de voorzitter open de de sekretaris deze vergadering en heette de veeritig aanwezige leden van harte welkom In zijn openingswoord bracht de sekretaris hulde aan de jubi- leumkommissie met het behalen van het grot% grote sukses van de vorige week gehouden fancy fair. In zijn dankwoord werden de vele vrijwillige mannelijke en vrouwe lijke medewerkers aan deze fancy fair niet vergeten, en hij stelde deze spontane hulp ten voorbeeld aan de leden. Een ZO SPEELDEN DE AMATEURS Tweede klasse B BarneveldR.K. Unitas 20 Veense BoysActif 01 Fa ja Lobj—VSK 3—1 OdinOranje Wit 11 RUCRivierwijkers 33 Derde klasse A ODI—SVMM 0—2 Hooglanderv.Bilthoven 11 De KievitenGooise Boys 20 DOSVHDS 1—3 ASVMaluku Muda 24 Derde klasse A HDS 5 SVMM 5 ASV 5 Bilthoven 5 Achterveld 4 Lelystad 3 DOSV 5 De Kieviten 5 Maluku Muda 5 ODI 5 Hooglanderveen 4 Gooise Boys 5 AFDELING UTRECHT Vierde klasse A RodaLFC Loosdrecht 42 DofaLaren 23 LelystadNita 40 KarboysStroe 14 NederhorstVOP 02 Vierde klasse A Lelystad Stroe Roda Nita Laren VOP Karbays Loosdrecht Nederhorst Dofa onontbeerlijke zaak voor een vereniging die groeit als kool, want telde de vere niging in 1964 2 senioren- en 4 ieugd- elftallen, in 1970 zijn dit er 9 senioren- en 10 jeugdelftallen. Gezien de bouwplan nen van Roda '46 om te komen tot een eigen klubhuis, dit o.a. omdat de vereni ging slechts gedurende twee avonden in de week kan beschikken over de huidige kantine op het Burg. Buiningpark en ge zien het tekort aan zaalruimte voor de diverse verenigingen, deelde hij mede dat de financiële kraan verder dicht ge draaid zal worden. Hij hoopte dat de le den zoveel mogelijk de trainingen zullen blijven volgen. Dit ook al vanwege de te leveren sportprestaties, maar ook om de hoge kosten van terreinhuur, verlich ting- en trainerkosten een zo hoog moge lijk rendement te laten geven. In zijn jaarverslag kon sekretaris J. P. H. van den Berg ook dit jaar weer gewag maken van een verdere bloei en groei van de vereniging. Deze groei ging in het afgelopen verenigingsjaar weer met sprongen vooruit: een kwantitatieve vooruitgang van 10 tot 20 Het leeu wendeel" van deze vooruitgang viel we derom in de jeugdsektor waar te nemen En nog steeds blijkt voetbal een onweer staanbare aantrekkingskracht op de jeugd uit te oefenen. Reeds nu staat vast, dat het zojuist aangevangen verenigingsjaar voor zijn voorganger niets zal onderdoen. De op zichzelf verheugende groei van het aantal deelnemende elftallen, de vereni ging telde per 1 juli 265 aktieve voetbal lers, en het daarmede evenredig groeien de aantal te spelen wedstrijden roept an derzijds ook problemen op Het aantal ter beschikking zijnde terreinen houdt met deze groei nl. geen gelijke tred. Vooral op de zaterdagen komt de vereniging nog al eens in het nauw. Het zelfde is het ge steld met het oefenveld. Gelukkig wil dit alles niet zeggen, dat er op het gebied van veldenaanleg en verbetering niets zou geschieden, maar dit laatste zal ech ter in een nog sneller tempo dienen te geschieden wil niet opnieuw in de ge meente een achterstand worden verkre gen. Zoals al opgemerkt, aldus de se kretaris in zijn verslag, was het een groeizaam jaar en met deze groei namen ook de aktiviteiten toe. In bestuurlijk opzicht beleefde de vereniging een rus tig jaar, waarbij zowel in het algemeen bestuur als die van de afdelingen geen mutaties voorkwamen De bestuurders en kommissieleden hebben in het achter ons liggende jaar in het algemeen niet te klagen gehad over gebrek aan werk en onder soms moeilijke omstandigheden hebben zij al het mogelijke gedaan om hun taken goed te volbrengen. Natuurlijk viel er wel eens een steekje, maar geluk kig bleken de leden hiervoor een open oog te hebben. Het jaarverslag van de scheidende penningmeester A. J. Houtveen, alsme de de begroting voor het komende jaar gaven te zien dat de vereniging geen ..bokkesprongen" behoefde te maken. Elk dubbeltje zal men, alvorens het te beste den, nogeens extra om moeten keren, om de financiële touwtjes aan elkaar te kunnen blijven knopen. Hierna nam de heer A J. Houtveen afscheid van de vereniging in zijn hoe danigheid van penningmeester. De se kretaris memoreerde in zijn afscheids woord tot hem het vele werk dat hij in al die jaren voor de vereniging had ver richt. In 1964 volgde de heer Houtveen de toenmalige penningmeester Duvalois op In hetzelfde jaar ging er in de vere niging aan geldmiddelen om f3200,--, wat inmiddels is uitgegroeid tot ruim f16.000,--. De spreker had vooral ook lof voor de wijze waarop de heer Hout veen gedurende deze 6 jaar zijn taken als bestuurslid en speler gescheiden had weten te houden. Tot slot werd hem uit dankbaarheid een kleine atten tie door de vereniging aangeboden. In zijn dankwoord verklaarde de scheiden de penningmeester dat hij niet helemaal voor Roda verloren ging, want hij zal in de Lotto- als bouwkommissie zitting blijven houden. Met algemene steramen werd de heer N. J. G. Klunder door de vergadering tot penningmeester gekozen. Nadat ver volgens de kaskommissie voor het ko mende jaar was gekozen en het beleid van de technische kommissie aan de orde was geweest kon de voorzitter o- vergaan tot zijn sluitingswoord. Hierin liet hij duidelijk merken enigszins te leurgesteld te zijn in de opkomst der leden, vooral de zaterdagleden hadden het danig af laten weten en hij stelde de vraag of de vereniging niet diende over te gaan tot het instellen van een boete. Dit laatste voorstel werd door de aan wezige leden met applaus begroet. Met de zin: samenwerking en begrip zijn fa cetten, welke in een gemeenschap als devoetbalvereniging Roda '46 onontbeer lijk zijn, en daarnaast kan vriendschap niet worden gemist, want echte vriend schap sloopt barrières, kwam er een einde aan deze vlot verlopen vergade ring. RODA 4 - QUIK 6 5-1 De „veteranenploeg" van Roda '46 bleef ook in de derde wedstrijd ongesla gen Nu was het Quick uit Amersfoort, dat o.a. onlangs een 10-0 overwinning behaalde, dat het onderspit moest del ven. Reeds na vijf minuten kon scheids rechter de Smalen opnieuw laten aftrap pen, doordat Gert Veer had gescoord 1-0. C. Weishaupt wist tien minuten later de stand op 2-0 te brengen. Roda was sterker en wist tevens in doelpunten uit te drukken hoe sterk Voor rust nog wisten W. Morkin 2x en C. Veenen- daal te scoren De schutters van Quick konden slechts eenmaal doelman Pot verschalken zodat de eindstand werd 5-1 voor de gedoodverfde kampioenen. RODA 5 - S.O. SOEST 6 4-1 In een vooral voor de rust rommelige wedstrijd wist H. Tahapary reeds in de 4e minuut van de wedstrijd zijn ploeg aan een 1-0 voorsprong te helpen, en wel op een wijze die men in het betaalde voetbal maar weinig tegenkomt. Een kwartier later was het opnieuw RODA dat nu door Latumahina scoorde. Vier minuten later kreeg de ploeg uit Soest een doelpunt cadeau doordat Visser zijn eigen doelman Valkengoed verschalkte 2-1 Na rust werd de wedstrijd het aan kijken iets meer waard, alhoewel scheidsrechter de Ridder de Soestspe- ler Rebel wegens natrappen het veld uit moest zenden. In de 25e en 30e minuut wist Latumahina opnieuw te scooren en hielp hiermede zijn team aan een 4-1 overwinning Programma zondag as.. RODA 2 - AP WC 4 aanv 12 00 u RODA 6 - AMF.BOYS6 aanv 12.00 u. VVOG 5 - RODA 3 2 30 u QUICK 7 - RODA 5 aanv 10.00 u. Het eerste elftal afd. zondag zal op za terdag a.s om 14.30 uur tegen Achterveld 1 de openingswedstrijd spelen Dit in verband van de feestelijke opening van het Kerstenssportpark te Achterveld ACHTERVELD JEUGDDORP Na de ruwe wedstrijd tegen Zeist vorige week was het voor De Glind een verademing om tegen het sportieve UW uit Utrecht te spelen. Al in de beginfase van de wed strijd bleek De Glind over alle linies su perieur te zijn. Na tien minuten was de stand al 0-2 door doelpunten van R Faber en D Kuipers. Na een tegendoelpunt, waar duidelijk buitenspel aan vooraf ging, wist Mosterd door knap doorzetten, de stand op 13 te brengen Met een zeer mooi doelpunt verkleinde UW wederom de achterstand tot een doelpunt. Rust 2-3. Gezien het geflatteerde spel beeld, be greep De Glind wel dat er na de rust orde op zaken worden gesteld. Met vloeiende combinaties sneed men door de Utrechtse defensie en hoewel er slechts een fractie van de kansen ben/ut werd liep men door doelpunten van K Faber en wederom D Kuipers en A. Mosterd vlot uit tot 2-6 Vijf seconden voor het einde werd het toch nog 3-6. Door deze overwinning behoudt S.V. De Glind haar fraaie derde plaats op de ranglijst. Volgende week staat de zware wedstrijd tegen het aan de top staande Veenendaal op het programma DE GLIND 2 Barneveld 2 De Glind bleef lange tijd overeind te genover Barneveld. Tot de rust bleef de stand dubbel blank. En in de tweede helft duurde het nog twintig minuten voor Barneveld het eerste doelpunt kon scoren. Keeper v d Brink was goed op dreef. Trouwens alle spelers wachten tot het laatste om de scoren zo laag moge lijk te houden. Toch moesten ze nog een keer een doelpunt door laten. Een pret tige wedstrijd waarbij Barneveld ver diend won. Junioren b II zette zijn zegetocht voort tegen SEC uit Soest, ze wonnen met niet minder dan 7-0, waarvan H. Overdijk er 6 op zijn naam wist te zet ten. Junioren b III was op bezoek bij KVA b en moesten het onderspit delven. 4-1 voor KVVA. De pupillen van 8-10 jaar speelden thuis tegen KVVA en verloren met 0-1. AGENDA VOOR 3 OKTOBER: 1.00 uur SEC 2b De Glind lb 1.45 uur De Glind b VVZA b 3.00 uur De Glind a Soest b 4.00 uur Tersch. Boys 2 De Glind 2 4.00 /uur De Glind Veenendaal. BARNEVELD De ploegen van v.v Barneveld maken er menens van in de doelpuntenslag Staat de zaterdagploeg van Barneveld aan de doelpuntenvoor- kant bovenaan, de ploeg met de minste doelpunten tegen is nu de zondagploeg van Barneveld weliswaar samen met Ve luwse Boys. maar toch een uitstekende prestatie van de WB-ers. Vooral SDCP schoot deze week uit zijn slof Met niet minder dan 71 klopten zij Terschuur- se Boys dat nu lelijk onderaan begint te komen. Vol belangstelling kijken we naar Stroe dat het zo opvallend goed doet in deze competitie. Waarschijnlijk willen zij de opening van het nieuwe veld gelijk met een promotie gaan vie ren. Rood Wit heeft ook zijn eerste puntje binnen maar erg schotvaardig zijn de Veenhuizervelders nog niet De standen zijn DOELPUNTEN VOOR DOELPUNTEN TEGEN 1 Barneveld (za.) 5 21 1. Barneveld (zo.) 5 2 2. Valleivogels 5 17 1 2. Veluwse Boys 5 2 3. SDCP 5 16 1 3. SDS 2 2 4. Barneveld (zo.) 5 4. SDVB 5 3 5. Renswoude 5 14 5. SDCP 5 3 6. Stroe 5 14 6. Advendo 4 3 7 Advendo 4 11 i 7 Barneveld (za.) 5 4 8 Roda (za.) 5 11 8. Valleivogels 5 4 9. Roda (zo.) 4 9 9 Rood Wit 3 4 10. Terschuurse Boys 4 9 i 10 Stroe 5 4 11. Scherpenzeel (za.) 4 9 1 11. Woudenberg 5 5 12 Woudenberg 5 9 1 12. Roda (zo 4 5 13 Maluku Muda 5 9 13 Achterveld 4 5 14. Scherpenzeel (zo.) 5 9 14 Luiteren 5 6 15 Achterveld 4 8 15. Otterlo 5 6 16 VVOP 5 8 16 Scherpenzeel (zo 5 7 17. Otterlo 5 8 17 Renswoude 5 8 18 Veluwse Boys 5 8 18 VVOP 5 8 19 SDS 2 7 19 Maluku Muda 5 9 20 De Kieviten 5 6 20. De Kieviteen 5 9 21 SDVB 5 6 21 Scherpenzeel (za.) 4 9 22 Lun teren 6 4 22. Roda (za.) 5 10 23 Harskamp 5 3 23 Terschuurse Boys 4 13 24 Rood Wit 3 2 24 SV De Glind 5 15 25 SV De Glind 5 16 25 'Harskamp 5 15

Leusder Krant | 1970 | | pagina 7