8 op de draaitafel is E E m E E ISlSlglISISIillSISISISE C. Ph. SPAANS s s S Ik! K K 50 leusden centrum WOUTJE WACHT OP HET WONDER O nieuwe platen Q beluisterd en X besproken Bert Kaempfert Free and Easy O. C. Smith's greatest hits De Mounties op de plaat O.P.C.M. Amalgamation SOUTHERN COMFORT Tuig- geslaagd experiment F2! m r=^ K £3 m K K jttikk eitfo K K R] v^VV? OONL.ÜKDAG 8 OKTOBER 1970 4 Bert Kaempfert, de beroemde Duitse orkestleider/componist, bracht kortge leden met zijn orkest een nieuwe plaat in roulatie, uitgebracht door Polydor Ne derland te Den Haag op Polydor stereo- 2310 045 Het is - zoals we zo langza merhand wel gewend zijn van Kaempfert - een uitstekende instrumentale plaat ge worden voor een breed publiek. ,,Free and Easy" is de titel en de plaat be vat onder meer enkele bijzonder goede filmthema's, zoals die van ,,You can't win 'em AU, en Flight to Mecca ,,Free and Easy" is, vooral door de schitte rende arrangementen van Keampfert, op nieuw een plaat geworden waar je vaker dan eens met bijzonder veel plezier naar kunt luisteren zonder dat het gaat ver velen. Het is muziek voor miljoenen. On- gecompliceert, licht verteerbaar en sprankelend Met het uitstekende stereo een waar genoegen' Aanbevolen! Op de draaitafel nu een bijzonder fijne plaat van O C Smith, die zijn kleine en grote hits nogmaals de muzikale re vue laat passeren. Goede wijn behoeft geen krans en daarom volsta ik met het vermelden van de nummers: Little Green Apples, Daddy's Little Man, Honey, That's Life; Moody, Main Street Mis sion; The Son of the Hickory Holler's Tramp, Friend, Lover, Woman, Wife, Primrose Lane; Isn't it lonely together en Me and You. Zoals gezegd een fijne plaat met soul en bluesmuziek Uitge bracht door CBS-Haarlem opCBS-stereo 64153 Het is een goede gewoonte gewor den om bekende Nederlandse komieken en cabaretiers op de plaat uit te bren gen. Verschillende platenmaatschappijen hebben begrepen, dat dit soort platen door het publiek graag wordt gekocht. Kortgeleden verscheen voor het eerst een elpee van een duo, dat erg geliefd is dankzij talrijke TV-shows De Moun ties, oftewel Piet Bambergen en René van Vooren U hebt ze vorige week nog kunnen zien in een TV-pop-programma van Eddie Becker. De Mounties werker nu vijf jaar in de huidige samenstelling (Piet Bambergen en René van Vooren) en hebben nog tal van plannen, zodat met een gerust hart het tweede lustrum tege moet gezien kan worden. De gulle hu mor van de Mounties zal het wel over leven, zoals ook Snip en Snap het tien tallen jaren heeft gedaan Om terug te komen op de LP van de Mounties: het is een fijne plaat geworden, barstens vol met de typische Mounties-humor, alge- wisseld met een enkel liedje Hoofd zaak is echter de cross-talk van het duo. Bekende en onbekende sketsjes. Veertien in totaal. Eigenlijk mag die plaat niet ontbreken in uw discotheek. Daarom, wacht niet langer, rnaar hol naar de platenzaak. Voordat de plaat is uitverkocht Op Polydor Medium stereo 2441 014. Er zijn groepen die hun eigen mu zikale ideeën kunnen verwerken in ver koopbare platen, schrijft de platenmaat schappij Dureco in een begeleidend briefje bij de plaat van OPCM en één van deze groepen is ongetwijfeld O PCM en Dureco heeft, geloof ik, wel een beetje gelijk, want de sound van de Oldest Professional Music Com pany, zoals de complete naam luidt, is aantrekkelijk Hun kleine hitje" Fire Child" haalde net de toplijsten niet, maar die gaf toch een leuke verkoop te zien voor een splinternieuwe groep De muziek van O P Cm., voor een deel geënt op de traditionele blues-muziek heeft toch een eigen karakter. Het is prettig om er naar te luisteren. De groep, bestaande uit Barry Webb, Teun van der Sikke, Peter van der Sande, Onny Lopulalan. Mightv Max en Herman Erbe, heeft de plaat gemaakt onder leiding van Robbie Dale, die de produ cer was. Opnieuw een Nederlandse groep, die internationaal wellicht belangstelling zal trekken. Wat dat betreft staat de .Dutch sound" tegenwoordig voorop in de popscène. De nummers: Overture, I'll just sit here and dream; Balad of the sun; The head; Sick and Tired; Train Thing; Easter Song; Cambridge Impres sion; Song for Marjolijn en Fire Child. Aanbevolen. Luister er eens naar bij je platenhandelaar Uitgebracht door Dureco Amsterdam op het Pink Elep hant label nr PE 877 001 -G Een debuut van een nieuwe groep: Southern Comfort Op een elpee Zoals al eerder gezegd, voor minder doen ze het tegenwoordig niet. Geen slecht de buut overigens, maar ook niet een plaat, waarbij je opgewonden raakt bij het be luisteren ervan Het is de doorsnee-mu- ziek waarmee je tegenwoordige maar al te veel wordt geconfronteerd. Wel aardig, met een enkele neiging tot va riatie, maar weinig eigen initiatief om te breken met de gegroeide traditie. Jammer, bijzonder jammer. De num mers* Wild Western Sheetah, Talkin' about my baby, Mountain girl; Ride on Mary; All Day Long, Love got me; Come and sit down beside me; Get Back; Who Knows en Just like a friend Op CBS Stereo 64125 De nieuwe Nederlandse groep „Tuig" heeft het geprobeerd. Ze hebben een plaat uitgebracht, waarop Nederlandse popmu ziek staat Gewone muziek? Nee, niet helemaal. Het is pop met een surrea listisch accentje Het is een bijzondere plaat geworden. Een waanzinnige plaat, kortom: het is een geslaagd ex periment geworden De groep ,,Tuig" heeft afgedaan met het oude liedje, let terlijk en figuurlijk. Hun teksten zijn niet vertaald in het Engels, wat zo duur aandoet en bovendien professioneel klinkt nee het is zuiver Hollands gebleven. En wonder boven wonder: geen huisje, beestje, boompje, liefde, houwen, trou wen tekst M n liefje wat wil je nog meer? Tuig heeft de stijl van Boudewijn de Groot op een bijzonder aardige ma nier gecombineerd met moderne pop geluiden. ,,Een mengsel van pop en boerenbiet" noemt Waldo Verhage het achter op de hoes en dat benaderd de sound aardig. Het is een duidelijke poging om eens iets anders te brengen en wat mij betreft zijn ze daar volle dig in geslaagd, ook al krijg ik zo nu en dan wel eens de indruk, dat de tekst achter de muziek aanloopt, of de muziek achter de tekst aan. Maar dat geeft juist een aparte sfeer aan deze plaat, met teksten van Rob Chrispijn en mu ziek van Chris Pilgram Een hele reeks medewerkers heeft bijgedragen aan de totstandkoming van de plaat, maar het resultaat is er dan ook naar Gek, aar dig, leuk, schitterend, waanzinnig, schri- zofreen, bizar, overladen, briljant. Het kan allemaal van toepassing zijn op de muziek en teksten van Tuig Het is in ieder geval een voorbeeld van hoe het eigenlijk zou moeten in Nederland. Te vaak wordt de klacht gehoord, dat Ne derlandse groepen teveel in het Engels zingen De smoes van de groepen is dan: ja maar, in het Nederlands klinkt het niet Het is zo moeilijk om aan goeie teksten te komen. Flauwe kul Als men de Engelse teksten van de Nederlandse groepen vertaalt, blijft er ook niet veel meer over dan houwen van, trouwen, kusje, zoentje, liefde, hartezeer en al dat fraais meer. Door een goede Nederlandse tekst toe te voegen aan de uitstekende sound van de Nedelandse popmuziek krijgt het geheel nog meer demensie Wat mij betreft is TUIG daar in ge slaagd Wie volgt0 Uitgebracht op Po lydor Medium, stereo 2441004. Met de volledige teksten op de hoes! Bert Vos. BIEFROL ^Eon nieuwe lip, mevrouw, i proberen moei. B I E F R O L I Haal bij uw KEURSLAGER 500 gram blef- gehakt. Meng er zout. peper en nootmuskaat doorheen. Maak cr nu een rol van. een soort worstmodcl dus In de koekepan gedurende 10 minuten kalm rond om bruin bakkon De blefrol Is dan rosé van binnen. I Snijd nu do rol in vingerdikke plakken on sorveer ze dakpansgewijs. Biefgehakt 500 gr 4,25 (van zeer mager vlees) Verse Braadworst 500 gr 2,58 (van enkel varkensvlees) Bij zuurkool Rookworsten Zuurkoolspek Slavinken per 3 stuks 1.35 Verse lever 500 gr. 2,98 Uit eigen worstkeuken Slagersrookworst 100 gr 0,70 1,08 100 gr 0.63 Slagersham 150 gr. 1,25 Alle dagen GEHAKTDAGEN 500 gram 2,28 r="i TELEFOON 455 ZO SPEELDEN DE AMATEURS 7A N DU iGOMPETITI E Tweede klasse B ActifBarneveld 3- -0 VSK—Veense Boys 1- -1 Oranje WitFaja Lobi 0- -3 Rivierw ijkersOdin 1- -1 RK UnitasRUC 2- _2 Tweede klasse B Actlf 6 10 Barneveld 6 10 Faja Lobi 6 8 VSK 6 7 Rivierwijkers 5 5 R.K Unitas 5 5 Roda 4 4 Odin 6 3 Veense Boys 6 3 RUC 4 2 Oranje Wit 4 1 Derde klasse A BilthovenODI 4 0 Gooise BoysLelystad 1 0 HDS—De Kieviten 1 2 Maluku MudaDOSV 2 -1 SVMM—AS V 2 -0 Derde klasse A SVMM Bilthoven HDS A9V De Kieviten Maluku Muda Achterveld Lelystad DOSV Gooise Boys ODI Hooglanderveen 10 9 8 7 6 6 5 4 4 3 3 ZATERDAG COMPETITIE K.N.V.B. Vierde klasse A LarenRoda 20 N IT A—DOF A 2—1 StroeLelystad 42 VOPKarboys 31 Loosdr^cht—Nederhorst 8—1 Vierde klasse A Stroe Lelystad VOP Nita Roda Laren Karboys Loosd recht Nederhorst DOFA FEUILLETON DOOR TO DORSSEN-VAN LOON - 16 - Waarom niet?" antwoordde ik schou derophalend ,,Je vroeg mijn oordeel toch Nou, dat geef ik Ik vind hem heel aardig. En ik wil er voor zorgen, dal het niet meer wordt, snap je?" Ze ging verder met afdrogen. ,,Je hebl geen schijn van kans. Hij is stapel op me ,,Gaan jullie wel eens uit9 Ja, natuur lijk Dansen en zo Flirt hij dan niet met andere vrouwen?" ,,Weet ik het, daar let ik nooit op. Hij zal best, alstuj met een andere vrouw danst, haar een complimentje maken, zo is-ie. Steekt daar kwaad in?" ..Vast niet. Hij maakte mij ook een complimentje. Ze knikte ,,En hij wilde je een kus geven. Malle meid, om dan als een pioen te gaan kleuren Hij zoent wat leuk hoor En 't had me niks kunnen schelen. Ik weet, wat ik aan hem heb ,,Dat dacht je schoonzuster waar schijnlijk ook. Toch ging ze zover, dat het een gedwongen huwelijk werd ,,Wie weet, wat mij nog overkomt," merkte ze luchtig op Kennen we ons zelf zo goed als we voor de beslissing komen9 Ken jij jezelf zo goed, dat je nu weet, of het ja of nee zal zijn? Daar zullen dan ongetwijfeld verschillende factoren op van invloed zijn Ach, wat geeft het ook Ik houd van hem en hij van mij, dat is het voornaamste Weet je, hoe hij me entre nous noemt9 Bloem- pie Idioot hè?" ,,Pas dan maar op, dat hij je niet plukt en daarna weggooit." Haar gezicht betrok ..Jij bent een pessimist, maar ik kan het begrijpen HOOFDSTUK III Een paar weken later stond hij op een zaterdagmorgen opeens voor de deur. Voor ik mezelf weer onder controle had, was hij al binnen en sloot zelf de deur achter zich. .Hallo" begroette ik hem, „wat ben jij matineus? Je hebt pech. Aat is de stad in, boodschappen doen Hij knikte lachend en trok zijn jas uit ..Weet ik Ik zag haar gaan." M'n gezicht betrok „Wat kom je dan doen?" „Jou een beetje plagen Een beetje babbelen. Een kopje koffie drinken. En wat verder ter sprake zal komen Ik moest de kamer nog zuigen. ,,Je komt ongelegen," was mijn korzelig ant woord „Zaterdagsmorgens wordt hier gewerkt." Ik greep de stofzuiger, maar hij nam hem uit mijn hand en zette hem opzij Daarna plante hij zijn handen op mijn schouders Lachend zei hij „Hoe vind je me nu? Een bandiet? Een schooier? Stiekemerd9 Zeg het eens9" Een beetje nijdig probeerde ik een pas achteruit te gaan, maar hij hield me stevig vast „Wat moet je van me?" Hij schudde zijn hoofd „Ik moet nooit wat Staat met in mijn woordenboek der liefde. Ik begeer enkel." Knipogend liet hij mij los en deed enkel stappen door de kamer „Moord- flat heb je. Echt een nestje voor jonge, verliefde mensen „Wil je koffie?" „De eerste trap naar m'n geluk. Om met Aat te spreken, geweldig." Ik ging naar de keuken en hoorde dat hij me volgde. Terwijl ik bezig was, stond hij achter me. „Ik ben verliefd," zei hij Zonder om te kijken knikte ik Dat weet ik. Op Aat." „Klopt Maar ook op jouw figuur Dat is volmaakt Ik kan er over oordelen." „Zal best „Heeft Aat het nooit verteld? Ik heb geschilderd, maar de oude heer zag er geen brood in Voor hem bestaat enkel de zaak Nu kladder ik wat in m'n vrije tijd, voorzover Aat me nog vrije tijd laat. Ben je wel eens in Griekenland geweest9 In Pirrhaeus staat een beeld van Aphrodite, de griekse naam voor Venus. Een volkomen volmaakt figuur. Ik zou je wel eens willen schilderen. Als Aphrodite." Ik draaide me om en voelde een kleur opkomen „Zeker naakt?" „Allicht. Althans overwegend. Maar ik weet, dat je zult weigeren Tenminste nu „Waar zie je me voor aan?" Hij lachte vergoelijkend „Niet boos worden, Woutje. Wat Aat over je verteld heeft, is maar een fraktie van de wer kelijkheid. Ik bewonder knappe vrouwen Aat is er ook een, maar op een heel andere manierdan jij Jij bent. alsof je in één keer uit een stuk marmer bent gehouwen." „En zo koud ook," bitste ik terug, de melk in de koppen gietend. „Mijn specialiteit is zulke vrouwen te ontdooien en te verwarmen." Met de beide koppen inde hand draaide ik me naar hem toe. „Schiet op, stand beeld; je hebt sinds je binnen bent nog niet anders gedaan dan in de weg staan." Hij deed een pas opzij,-alsmaar lachend, maar volgde me toch naar de kamer. Hij zei: „Het is dat ik Aat ontmoet heb. Een lief poesje, dat na twee aaitjes al spint. Maar anders werd ik dolverliefd op je M'n kleur werd dieper. Ik voelde het Terwijl ik de koppen neerzette, ant woordde ik, zonder hem aan te kijken „En m'n gezicht dan9 M'n bril?" „Een man die liefheeft, kijkt daar .doorheen. Je bent niet voor mij, dat weet ik nu al. Jij bent niet het type vrouw, dat een ander haar vriend af handig maakt Teveel eergevoel Dochde man, die jou eens naar het altaar voert,* krijgt zo ongeveer de meest ideale vrouw die hij zich maar kan denken In elk opzicht." Ik werd werkelijk nijdig. „Wat betoog je te bereiken met dat geflirt?" „Flirt ik?" Hij keek me eerlijk ver wonderd aan „Ik meen het met heilige ernst. Je bent een prachtvrouw De man nen, die jouw voorbij gelopen zijn, kunnen allemaal idiote worden genoemd. Ik ging zitten en maakte een uitno digend gebaar „Houd alsjeblieft op. Peter Als je niets verstandigs weet te zeggen, drink dan je koffie op en ver dwijn tot Aat terug is. „Je wilt de waarheid niet horen, hè?" Ik loosde een diepe zucht „De waar heid meneer van Kempenade, is hard en zonder enige romantiek Die heb ik in de loop der jaren leren kennen. Tot m'n twintigste jaar bestond ik niet voor m'n dorpsgenoten, jongens noch meis jes Vanwege m'n uiterlijk Ik wees op m'n gezicht „Na de dood van m'n moe der, ontdekte men, dat ik wat geld had. Laten we vaststellen: een aardig kapi taaltje Vanaf dat ogenblik kwamen de jongens op me af als vliegen op stroop. In m'n naïviteit had ik geen erg in hun werkelijke bedoelingen Twee keer ben ik er ingetrapt, doch beide keren ontdekte ik nog tijdig hun ware karakter Je begrijpt het het was voor hun negenen negentig procent om het geld te doen en éen procent om ondergetekende De vrouw met de ontsierende pukkels in haar gezicht en de slechte ogen wilde ze ge nadiglijk op de koop toe nemen Niet waar9 In het donker gebruik je niet je ogen, maar hoofdzakelijk je handen, zodat je nog pret genoeg kunt hebben met dat éne procent Daarom noem ik een man. die beweert dat hij mij knap vindt en verliefd op me is óf een dwaas, of een berekend iemand, die weet. water in m'n portemonnaie zit" De man lachte enkel „Geld heb ik zelf voldoende, Woutje Waarschijnlijk heel wat meer dan jij. Dat kun je me beslist niet in de schoenen schuiven Ik roerde in m'n koffie „Dan weet je gelijk, in welke categorie ik jou al ingedeeld heb Hij begon te drinken. „Dank je. Het is overigens oud nieuws Een dwaas was ik al met m'n zeventiende, toen ik pro beerde met de dochter van onze boek houder naar Engeland te komen om te trouwen Ik keek hem verbluft aan Dat was toch wel romantisch. „Tjee! Haalden ze haar terug?" „Voor de grens kregen we al ruzie met elkaar, waarna we, ieder op onze eigen gelegenheid terug gingen Naar huis Wonder boven wonder had niemand nog iets gemerkt Jij bent de eerste aan wie ik het vertel; zelfs Aat weet het niet Ze zal het van mij niet horen." „Dus je wilt je niet door mij laten schilderen?" „Op die onzin geef ik geeneens ant woord „Ik zal eens een doekje van me mee nemen Krijg je van me om je kamer te versieren Oordeel dan nog eens. Overigens vraag het maar aan Aat, ze heeft m'n verzameling doekjes gezien." Ik zette m'n kopje neer „Hou je genoeg van haar om met haar te trouwen?" Rustig antwoordde hij „Het zal er wel van komen Ze is bij vader in de smaak gevallen en dat is voldoende Als we trouwen, trekt hij zich terug. Dan is het voor mij afgelopen met de pret en moet ik hard werken." „Dan heb je 's avonds Aat bij je thuis. Hij knikte ,.Het is een aanlokkelijk toekomstbeeld, dat geef ik toe Maar sinds ik jou gezien heb, ben ik verliefd op jou Ik zuchtte. „Het is nog te vroeg, anders zou ik denken, dat je al een paarborrel- tjes op hebt „Ik drink weinig, Woutje. Vader is nogal puriteins in dit opzicht „Heel verstandig." Ik kwam over eind „Ik weet niet of je van plan bent te blijven, tot Aat terug is, maar dan bivakkeer je voorlopig in de keuken Ik moet de kamer nog zuigen en stoffen Hij kwam op me toe en omklemde m'n armen „Ik ga weg. Woutje. Want jij en ik samen in één vertrek is te veel voor m'n weerstandsvermogen Ik zag zijn gezicht naderen Iets in me maakte me verlamd Ik wilde „nee" zeggen, maar het volgende ogenblik voel de ik al zijn mond op de mijne. Een nog nimmer ervaren gevoel ging door me heen Het was alsof m'n bloed door m'n lichaam golfde. De kus leek een eeuwigheid te duren Ik sloot de ogen. Dit éne ogenblik, dacht ik Daarna nooit meer Enkel dit éne zalige ogen blik Zijn begerige lippen op de mijne. Doch toen zijn handen gingen zoeken, kwam ik tot me zelf en duwde ik hem van me af. „Dat niet, Peet." zei ik zacht, zijn handen grijpend „Doe het met meer Het is gemeen tegenover Aat." Een paar keer knikte bij. Ik liep om hem heen en nam zijn jas, die ik voor hem hield „Kom niet meer hier. als ik alleen ben," verzocht ik, haast fluis terend „Jij en ik, we zouden er niet meer tegen kunnen strijden." Ik hielp hem in zijn jas, drukte even zijn arm. Hij keerde zich naar me toe, nam mijn kin onder zijn hand en vroeg. „Waarom heb ik jou niet eerder ontmoet, Woutje?" Een diepe zucht ontviel me „Er zijn zoveel waaroms in het leven, waarop we nooit antwoord krijgen. Misschien heet het noodlot Daar kan niemand antwoord op geven, antwoordde ik zacht. „Mag ik je nog één keer kussen, Woutje?" Ik wilde nee zeggen, maar hij wachtte er niet eens op en drukte, nu haast wild, zijn lippen op mijn mond. Ik kuste hem terug en liet hem verder even gaan Plotseling besefte ik het grote gevaar, waarin w^e beide verkeerden, zodat ik me wist los te maken Ik wist, dat ik een hoogrode kleur had en mijn haar in de war zat. Aat kon elk ogenblik thuis komen en dat zou een vreselijke scène geven. „Ga." beval ik „Alsjeblieft, ga dan toch het kan immers niet.. Ik stond met m'n rug naar de deur ge keerd, toen hij hem achter zich sloot Zijn voetstappen stierven weg Toen kwam ik tot mezelf. In de spiegel con troleerde ik mezelf en schrok Haastig liep ik naar m'n slaapkamer en draaide de sleutel om. (Wordt vervolgd). „Een telegram voor mij9" vroeg Kappie. „Tjonge! Ik moet niks van telegrammen hebben!" „Een telegram kan van alles betekenen'" zei de jonge postbode, „Het is voor het eerst, dat mij het overkomt want ik ben nog maar een paar maanden op het postkantoor. Ik vind een telegram spannend. Maakt u het gauw open!" „Ja, jong, dat zal ik doen!" zei Kappie een beetje ongeduldig. „Maar niet als jij er met je lange neus bij staat. Het gaat je tenslotte niets aan! Het is alleen voor mij bestemd, snap je?" Kappie liep de loopplank op en liet de postbode te leurgesteld op de kade aclter.Aan het dek scheurde hij het telegnm meteen open en las., „Luxe-jacht van Kalief Hatchie Ben Ras op rotsen gelopen van eiland Lawaï stop Stille Zuidzee stop opdracht om met sleepboot „Kraak"' luxe-jacht van eiland te verwijderen stop zeer snel stop grote beloning". „We vertrekken direct, jong!" riep hij. „Maak alles klaar! Ik heb net een tele gram ontvangen! Luister maarDe maat keek met een zuur gezicht om.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 4