Winst voor Roda- reserve elftallen Haaien meer dan 300 leden Winst voor Antilopen Nieuw succes voor de s.v. Leusden Monsteroverwinning van Roda 2 (12-1) Impala volleybal- nieuws Eerste thuiswedstrijd 4 DONDERDAG 8 OKTOBER 1970 DOLDENSE BOYS 2 - RODA 2 1-12 LEUSDEN - Na de monster-neder laag van vorige week tegen Sova, nu een kranig herstel van Roda 2 gepaard raande met een monster overwinning op Doldense Boys 2 met 1 - 12. Direct de aftrap gleden de rood-zwarten op ruime winst af en gaven de gasthe ren geen enkele kans op een mildresul- aat. Reeds bij de rust was het 0-7 door Joelpunten van Dick Opstelten (4 maal), Frans Baan, Joop Vaarkamp en René ran Buren. Enkele versterkingen voor Dolderse Joys in de tweede helft mocht voor hen net veel baten al moest Johan Mater iu enkele malen in aktie komen waarbij enmaal kansloos bij een strafschop oor Dolderse Boys Frans Baan (3 naai), Renger v.d. Velde en René v. Juren schoten het dozijn vol voor Roda. Veluwse Boys 3 - Roda 3 4-4. Roda 3 moest een punt achter laten >p de Veluwe na de eerste competitie wedstrijd Harry Pennekamp en Gerrit Vaarkamp bogen de al spoedig opgelo pen 1-0 achterstand om in een 1-2 voorsprong Toch werd de stand nog voor de rust in evenwicht gebracht 2-2 Wederom werd een achterstand 3-2om gebogen in een voorsprong 3-4 door een toverbal van Piet v d Wel en een tweede doelpunt van Harry Pennekamp na goed voorbereidend werk van Wim v Dijk Helaas voor Dick v Garderen en zijn mannen kwamen de Veluwse Boys toch nog naast Roda 4-4 Programma zaterdag 10 okt. a.s Roda 1 - Nita 1 4 00 uur Roda 2 - Lelystad 2 2 00 uur Roda 3 - NSC 4 4 00 uur LEUSDEN - Weer is er een mijl paal bereikt in het jonge bestaan van inze Leusder zwemvereniging Offi- :ieel over de driehonderd leden doen [etuigen dat deze vereniging in een gro- e behoefte voorziet De activiteit van leze vereniging is dan ook groot. Jam- ner is het dat zij vooral in de winter handen niet de beschikking hebben ijjer een groter overdektbad. De-zwem- Hdstichtmg heeft van haar kant het ;iootst mogelijke Aantal uren beschik bar gesteld. Toch is het op het moment liet te doen al de leden precies zoals zij et willen onder te brengen. Het be ltuur en de tainer doen van hun kant al het nogelijke om het een ieder naar de zin e maken Een zwemvereniging heeft het nu een- laal moeilijker wat dat betreft dan bij- oorbeeld een voetbalvereniging Voor een voetbalvereniging wordt er een voet balveld aangelegd. Een zwemvereniging, zal het in Nederland nog altijd moeten doen met de overschietende uren. In het buitenland liggen de zaken geheel anders daar worden de baden aangelegd ten be hoeve van de instructie en het wedstrijd- zwemmen. Daar zijn wij in Nederland voorlopig nog niet aan toe. Maar dat Leusden ..zwemminnend" is blijkt wel uit het nu behaalde ledental va uit het nu behaalde lendental van ,,de Haaien" i,r. -j v Afgelopen week stond er een ingezon den stukje in de Leusder courant Een dame zocht een uurtje waarbij zij zon der hinder van anderen haar baantje kon zwemmen. Ook de zwemvereniging ver zorgt dit zo lang dit mogelijk is met de nu beschikbare uren Hopenlijk is dit voor deze mevrouw de oplossing om haar sport niet te laten schieten. LEUSDEN/CENTRUM - Opnieuw vrij af voor het eerste team, dat zaterdag jl. de openingswedstrijd tegen v.v. Ach terveld had gespeeld. Alle vier in het veld komende reserve-elftallen bleven ongeslagen, alhoewel het tweede team op nieuw enigszins teleurstelde door tegen APWC 4 slechts gelijk te spelen. Bij alle elftallen ontbreekt het niet aan goed veldspel, maar de schotvaardigheid is dikwijls zoek. Tot heden geeft men te veel kansen nodig om te kunnen doel punten. Uiteraard is dit geen punt waar mede alleen RODA kampt. Evenwel een zaak die men terdege moet blijven vol gen en misschien dat de heren trainers hieraan iets kunnen doen. Roda 2 - APWC 1-1 Ondanks het spekgladde veld lieten de roodzwarten aardige kombinaties zien. Deze kombinaties liepen steeds dood op de rand van het strafschopgebied door dat de voorste linie door te lang treu zelen met schieten de tegenstanders steeds maar weer in de gelegenheid stelden tijdig in te tgrijpeni Door deze schotloosheid gingen enkele kansen ver loren en doordat APWC ook al niet erg gevaarlijk geweest was voor Roda-doel- man Gerrits ging de rust in met 0-0 stand. Na rust een zelfde beeld, alhoe wel Ton Valkenoord Roda op winst bracht 1-0. Toch wist APWC vlak voor tijd de gelijkmaker te scoren, 1-1, doordat de achterhoede niet snel genoeg ingreep bij een doorlodpbal Met deze gelijke 1-1 stand kon de goedleidende scheidsrechter de Ruiter de wedstrijd afblazen. VVOG 5 - Roda 3 0-7 Dit team met enkele invallers, kante- rug zien op een goede wedstrijd Reeds na tien minuten wist J Hoksbergen Ro da aan de leiding te zetten. 0-1. Vijf minuten later opnieuw een doelpunt 0-2. gescoord door linksbuiten G. v 't Kloos ter In de 30e minuut van de wedstrijd liep Roda uit tot 0-4 door doelpunten van de jeugdspeler Rijnders en G v 't Klooster Nog was het niet genoeg voor de rust, want na enkele minuten voor het rustsein van invaller scheids rechter J. van Otterloo maakte W Mor- kin er 0-5 van. Na rust opnieuw een uitstekend spelend Roda, alhoewel vele kansen onbenut werden gelaten Twee ervan werden in deze tweede helft be nut. In de 52e minuut wist Morking opnieuw scoren. 0-6 en tien minuten voor tijd bracht de jeugdspeler Rijnders zijn tweede doelpunt in deze wedstrijd op zijn naam. 0-7. Deze aedstrijd was vastgelegd op 10 uur 's morgens, wat schijnbaar voor de Quichspelers te vroeg was daar ze de eerste helft met acht man moesten spelen Ondanks deze minderheid wisten zij toch reeds na vier minuten op 1-0 te komen Roda kwam na tien minuten terug door een doelpunt van Tonneman 1-1 Ook in deze wedstrijd lieten de rood zwarten verscheidene doelrijpe kansen liggen. Toch was na 25 minuten spelen opnieuw Tonneman die scoorde. 1-2 Twee minuten later was het opnieuw raak, nu door Pouw. 1-3 H. de Ridder wist tien minuten voor de theepauze Roda op 1-4 te brengen. Na rust kon Quick met tien spelers aan de tweede helft beginnen en dit had tot resultaat dat de rood-zwarten niet meer tot scoren kwa men. Het zou toch nog 1-5 worden door dat een der Quickspelers zijn eigen doelman v.d. Biezenbos passeerde Roda 6 Amf. Boys 6 1-0 Jit de wedstrijd Woudenberg-kc Anti open. Nel Tijmensen in de aanval ter- djl de Woudenberg speelster probeert e verdedigen. LEUSDEN - Jammer genoeg moesten er wegens de slechte weersomstandighe den verschillende wedstrijden worden af gelast Alleen Antilopen 1 en Jun. heb ben het slechte weer getrotseerd en met succes! Antilopen I moest het opnemen tegen Woudenberg 1 De Leusdener ploeg had blijkbaar niet veel last van het weer want in de 5e minuut wist Kees Hendrikse door een mooie doorloopbal een doelpunt te maken. Het middenvak wist meerdere malen de bal te onderscheppen zodat nog geen vijf minuten later Kees Hendrikse weer een keer kon scoren Dit bracht de stand op 2-0 Nog maar net hadden de vakken gewisseld en Rob van Duinker ken kreeg een strafworp mee (3-0) Antilopen I probeerde dit tempo zo vol te houden en nog enige malen te scoren Weer was het Antilopen I die een straf worp mee kreeg, deze werd helaas ge mist en voor de rust kon Antilopen I geen doelpunt meer maken (ruststand 3-0). Na de rust ging het beter, Bert Hop scoorde 4-0 Theo van Duinkerken was de scoorder van zijn vak Hij wist maar liefst door twee afstandsschoten de stand op 6-0 te brengen De stand is 6-0 gebleven wat toch wel een goed eindresultaat is ANTILOPEN JUN - MEEUWEN JUN. De jongens van aanvoerder H Hout veen behaalden deze middag op eigen ter rein de eerste volle winst van de ge speelde kompetitiewedstrijden Door veel gezwoeg verwierf dit elftal een numme- riek veldoverwicht en er kwamen zelfs enkele goede kansen. Het duurde tot de 20 e minuut voordat de Roda-aanhang kon juichen Jan van 't Klooster wist Boys doelman Nelker te verschalken. 1-0 Beide ploegen kwamen het verdere ver loop van de strijd niet meer totscooren, dit vooral ook omdat K. Leyenaar in de achterhoede dikwijls goed wist in te grijpen en op een uitstekend gespeelde wedstrijd kan terug zien Uitslagen Pupillen Kvva 2 - Roda 1 1-1 Junioren Scherpenzeel A - Roda A 1-2 Roda A- Cobu Boys A. 5-0 Roda B - Spakenburg B 5-1 Program ma zorulag a s7 Rivierwijkers - Roda 1 aanvang 2.30 u Barneveld 2 - Roda 2 12 30 u Roda 3 - NSC 3 12 00 u Roda 5 - Soesterberg5 2.30 u Soesterberg 4 - Roda 4 12.00 u ACHTERVELD - De voetbalvereni ging .Achterveld" speelt zondag 11 oktober a s op het ,,Kerstens-Sport- park" haar eerste thuiswedstrijd in de competitie 1970-'71. Zij treedt dan in het strijdperk tegen de rode lantaarn drager van de afdeling, de v.v. „Lely stad" Het Achterveldse team moet zeer ze ker in staat zijn deze wedstrijd te win nen In verband met de op deze dag te spelen interlandwedstrijd Nederland- Joego-Slavië is hetaanvangsuurop 12 30 gesteld Voor diegenen die zaterdag j.l. door de slechte weersomstandigheden de ope ning van het sportpark niet hebben bij gewoond is dit tevens een goede gelegen heid alsnog de fraaie accommodatie van de Sportvereniging Achterveld te bezich tigen Uit de wedstrijd Impala-Spirit 4 Net dat tikje dat nodig is om de bal over het net en de tegenstanders te krij gen. LEUSDEN - Een zowel tactisch als technisch zeer sterk spelend Impala versloeg het jonge Spirit team met 3-0, wat de tweede overwinning met maximale cijfers in successie beteken de Hoe groot het overwicht van Im pala I was blijkt wel uit de setstan den 15-2; 15-2 en 15-7. In de eerste set dicteerde Impala het spel volledig Telkens weer werden goe de aanvallen opgebouwd, waarbij de com binaties tussen Henk van Zoeren en de geroutineerde Piet Pilkes opvielen door intelligent aanvalspel, waarop de ver dediging van Spirit geen vat kon krij gen. Ook het blok sloot deze avond goed, zodat de schaarse aanvallen van Spirit al aan het net afgebroken konden worden. Impala begreep dat het deze wed- wiw strijd zonder veel problemen zou gaan winnen en liet daardoor in de derde set Spirit meer in zijn spel komen. Tot de stand 7-7 bleef het een gelijkopgaande stijd, doch toen Herman ter Schegget, die in de derde set even buiten de strijd was, weer mee ging draaien was het weer snel bekeken. Enkele dreunende smashes afgewisseld met goed geplaat ste ballen stelden de 3-0 overwinning zeker Impala 3 - Spirit IV. Het derde heren team won j.l. woens dag voor de tweede maal in successie. Ditmaal was het zesde team van Spi rit het slachtoffer. Impala starte slordig en keek al gauw tegen een 5-0 achter stand aan, maar geleidelijk aan lukte het beter en werd de eerste set nog gemakkelijk gewonnen. Ook de tweede set leverde geen problemen op. De laatste set werd zeer spannend, doch door goed serveren kon Impala ook deze set op zijn naam zetten, en zo met 3-0 winnen. Alle 9 ingezette spelers streden met grote inzet, en als dit in de volgende wedstrijden zo blijft kan dit team nog hoog eindigen U weet toch dat U op de trainings avond van Impala nl de vrijdagavond van harte welkom bent om eens vrijblijvend kennis te maken met de geweldige sport volleybal Komt u eens kijken Na het verlies van de vorige week tegen Amersfoort wisten de Junioren de ze keer toch van de Meeuwen te winnen! Het eerste doelpunt dat viel was voor de Meeuwen en wel door een afstandsschot Rudy Hith liet zien dat hij het ook kan en maakte de stand gelijk (1-1) Bert van Loenen speelde -zich keurig vrij en hij scoorde 2-1 Deze stand is zo geble ven tot de rust Toch wisten de Juni oren met invalster Anita Hith een goed staaltje korfballen weg te geven Na de rust was het weer Bert van Loenen die scoorde door een prachtig afstandsschot (3-1). Ook Pieter Kraai- kamp liet zien wat doelpunten maken is Hij wist twee keer zijn tegenstander te passeren en kreeg de bal keurig toege speeld zodat hij de stand op 5-1 kon brengen De Meeuwen echter wisten ook nog een doelpunt te maken (5-2). Daarna zijn de Junioren uit Leusden wat slechter gaan spelen maar des ondanks kon gaan spelen maar des ondanks kon Meeuwen geen doelpunt meer maken en is de stand 5-2 gebleven Hopelijk treffen de spelers en speel sters wat beter weer dan vorige week als ze de volgende wedstrijden moeten spelen 10 oktober 14.15 u RDZ 2 - Antilopen 1 16 00 u Antilopen 2 - DSV 4 15 00 u Austerlitsz A - Antilopen B 16.00 u RDZ D - Antilopen B 14 00 uur KVO pup - Antilopen pup 14 00 uur KVO pup - Antilopen pup. 14 00 uur KVO pup - Antilopen pup LEUSDEN - Onder ideale omstan digheden voor de tijd van het jaar zijn wederom K N S A kampioenschappen voor Mil. Geweer geschoten opdeLeus- derheide. Bij de wedstrijdleiding waren bijna 150 schutters opgegeven voor de onderdelen van die dag, t w. 100m Mil. Geweer Knielend 30 schoten en het 100m Mil Geweer Staand 30 schoten Dit bete kende voor de organiserende verenigin gen dat zij reeds om 07 30 uur met de eerste serie dienden te beginnen tenein de op tijd (18 00 uur) met de wedstrijd klaar te kunnen zijn. Omstreeks 06.30 uur in de morgen waren de mensen van de S V Leusden en S V "Neerlandia" uit Ede present, terwijl het eerste schot tien minuten te laat werd gelost De grote angst was dat er veel mist zou zijn in de morgen zodat er niet op tijd kon wor den begonnen, maar dit bleek gelukkig niet het geval Tijdens dit 3e deel van de Nat Kamp voor Mil Geweer der K N S A .heeft het eerste team van de S.V Leusden zijn 2e landskampioenschap behaald Het team, bestaande uit de Heren Tebrunsveld (113) Zoetmulder (98), De Ridder (101) en J t Hart (107), wist met een totaal score van 419 beslag te leggen op de ti tel bij het onderdeel 100m Mil Geweer Staand. Bij het onderdeel 100m Mil. Ge weer Knielend wist het een derde plaats te behalen, met slechts 8 punten minder dan de nieuwe landskampioen voor dit jaar, t.w. de S V Driebergen welke de beker van het team van de K S.V Rot terdam, de kampioen van 1969, zou over nemen. Individueel zijn de beide titels naar volkomen nieuwe schutters gegaan, ter wijl voor het onderdeel knielend door 2 schutters met gelijke score de limiet voor een Nederlands record is gehaald Dit betekent voor de kampioen 100 m Mil Geweer Knielend 1970 dus zowel de wisselbeker als een record medaille. Deze prijs gaat naar de Hr Welleman van de S.V. De Vrijheid uit Wieringen. De score van 267 is eveneens door de heer H J Huyts uit Woudenberg geschoten zodat deze samen met de Hr. Welleman nu in het bezit komen van het Ned. Record Bij het onderdeel 100m Mil Geweer Staand ging eveneens de titel naar een nieuwe en onbekende schutter, t.w. naar de Hr J. Sanders van de S.V. Buitenveldert uit Amsterdam Hier is helaas de gestelde limiet voor een re cord, t.w 244, niet gehaald zodat deHr. Sanders met een score van 236 zonder nieuw record de landskampioen is ge worden Uitslagen korpsen Knielend le pr en Ned. Kamp S.V. Driebergen met 519 2e pr K S V Rotterdam I 512. 3e pr S.V. Leusden I 511 5e pl S.V Leusden II 483 Individueel: le pr en Landskampioen 2e pr H J H Huyts 267 (Ned. Record 3e pr M F K Loos 266 Eremetaal eoud |0 schutters waarbij van deS V Leusden F. J. Tebrunsveld en D W Zoetmulder Zilver 10 schutters met van S.V. Leusden J. t Hart en T. v.d. Ridder. Brons 10 schutters met van S.V. Leusden E. B. van Delden en W t Hart. Uitslagen korpsen Staand le prk en Nederlands Kamp S.V. Leusden I met 419 2e pr S.V Driebergen 415 3e pr. K S.V Rotterdam 413 5e pl S V Leusden II 375. Individueel le pr en Ned Kamp J. Sanders 236 2e pr. J W. Bouwman 234 3e pr F. J Tebrunsveld 233 (S V Leusden) Eremetaal goud 6 schutters met van S.V Leusden de Hr Tebrunsveld, Zil ver 3 schutters, Brons: 6 schutters met van de S.V Leusden de heren D W Zoetmulder en E B. v. Delden Nu nog op zaterdag 10 oktober a s. het laatste deel van de kampioenschap pen te verschieten zijn, gaat het voorde schutters van Leusden spannen In 1969 hebben zij beslag weten te leggen op de titel voor 100m. Mil Geweer Liggend, zodat zij deze titel moeten verdedigen voor dit jaar Gezien voor het onderdeel liggend altijd een zeer grote deelname te verwachten is zal het voor de schut ters uit Leusden een zware opgave wor den hun titel te prolongeren Zowel de schutters van S.V. Driebergen (in 1969 de 2e plaats met slechts 1 punt verschil met Leusden) als van de K S V. Rotter dam (1969 de 3e plaats met 7 puntjes minder) zullen beslist niet nalaten te trachten de beker te veroveren

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5