Jongerencentrum spectaculair geopend Intocht St. Nicolaas zonder reclame ZONNEWARMTE POTJES BIER ZONNESTEEK ALS 'n PIER WAT WAS DE WAS TOEN ZE NOG WAS WAS? VOOR DE BALIE: DONDERDAG 12 NOVEMBER 1970 (van onze correspondente) LEUSDEN/CENTRUM - Op spectacu laire 'wijze werd zaterdag 7 november om 14 30 uur het nieuwe jongerencen trum van de Katholieke jeugdbeweging, Hamersveldseweg 30, Leusden/Centrum officieel geopend. De naam die tevens werd bekend gemaakt is: ,,De Til." loco-burgemeester W. A van Zand- brink werd in een fautei^il op een lorry door 3 dichtgeplakte stellages getrokken, waarna de heer van Zandbrink met een mes het zwarte papier verwijderde, wat de toegang tot het gebouw versperde Met een sleutel, die op een kussen aan geboden werd, werd de deur geopend en konden de vele gasten het interieur be wonderen. De drie stellages waren een symbool van de drie verenigingen die onder de jeugdbeweging ressorteren namelijk de Katholieke Plattelands Jongeren, de Hob byclub en het R K meisjes gilde. Maar voor het zover was, verwelkom de de voorzittervandeJeugdbeweging.de heer G Th. van de Hengel de gasten die zich op het plein voor het jongerencen trum verzameld hadden. De heer Van de commodatie in Leusden is met dit jon gerencentrum er op vooruitgegaan Bo vendien heeft de Jeugdbeweging zelf de kosten gedragen (f15.000,-). Hij memo reerde dat het college verbaasd was, dat de jeugd er zo'n groot bedrag voor over had om zijn activiteiten te ontplooien Het betekende een grote besparing voor de gemeente en getuigde van een prachtig samenspel. Ook jongeren van andere groeperingen zijn van harte welkom. Te zijner tijd, wanneer ook de R. K. Kleuterschool ont ruimd is, zal deze beschikbaar worden gesteld voor de overige groeperingen De heer van Zandbrink hoopte dat dit ge bouw zal bijdragen tot grote activiteit en de jeugd een waar tehuis zal bieden Onder de aanwezigen bevonden zich: Pastoor HAM Kitselaar, de heer Brouwer, gemeente secretaris, en de volgende raadsleden: de heer van Dijk, de heer Berg, de heer van Tiel, de heer Mandemaker, de heer Huurdeman en de heer van Woudenberg. Na de officiële opening konden de ge nodigden ,,De Til" bezichtigen en werd een aperatief aangeboden De twee oude klaslokalen zijn nu tot één ruimte ge maakt Er is een grote bar en een disco hoek. Het plafond is door middel van een ingenieues latwerk ruim één meter ver laagd. De verlichting is intiem, maar kan zonodig ook ieder hoekje fel be lichten De wandschilderingen voeren de bo- Hengel noemde de opening een groots moment voor de jeugdbeweging, een mo ment waarvan hij hoopte dat er veel vreugde en plezier op mag volgen. Na enkele maanden van sportief en spontaan wérken is de oude jongens school veranderd in een geslaagd cen trum voor de jeugd. De heer Van den Hengel dankte de velen, die hun mede werking hebben verleend om tot dit ge weldige resultaat te komen, aangepast aan de wens van de jongeren. Hij toonde zich dankbaar voor allen die hebben bij gedragen tot de realisering van het ja renlange streven: een eigenonderkotnen. Hij noemde ae medewerking van het gemeentebestuur en de technische dienst en het vlugge verlenen van de vergunning Ook de middenstand werd bedankt en allen die voor voordelige materialen hadden gezorgd. Loco-burgemeester van Zandbrink opde lorrie door papieren barrricade... De heer van de Hengel tijdens zijn ope ningstoespraak. ventoon. Deze fel uitgevoerde moderne tekeningen geven de ruimte een ludieke sfeer. Onder leiding van de grote organisa tor, de heer G Th. van de Hengel, heb ben de jongens en meisjes alles zelf tot stand gebracht Er is keihard gewerkt De leider van de hobbyclub de heer P. A Waals heeft het bestek getekend, wat direct werd goedgekeurd. De bar en de discohoek zijn door hem vervaardigd evenals het tableau boven de ingang. Het resultaat is geweldig! Het is niet verwonderlijk, dat de school is toegewezen aan de Jeugdbeweging. De ze vereniging, die een gedegen leiding heeft en zo ontzettend actief is, heeft zijn sporen op het gebied van jeugdacti- viteiten ruimschoots verdiend in de af gelopen 15 jaar. Het is dan ook van de gemeente geen sprong in het duister geweest om deze ruimte aan hen beschik baar te stellen Immers, vaak zag men een jongeren organisatie ten onder gaan De jeugdverenigingen staan of vallen vaak met hun leiding. Dat de leiding van ,,De Til-' zeker in goede ^handen is heëft-het verleden bewezen ,,De Til" is nu geen begin van een nieuwe groep, maar een kroon op een jarenlange arbeid De onthulling van de naam door mevrouw Waals, echtgenote van de leider der Hobbyclub. LEUSDEN/CENTRUM - Aanstaande zaterdag is het weer zover! Sint Nicolaas zal zijn intocht houden in Leusden/Centrum om 14.30 uur. Het wordt dit keer een bijzonder feestelijke optocht. De goed-heilig man komt in een open landauwer, getrokken door maar liefst twee paarden. Maar liefst tien pietermannen, die heel goed kunnen strooien, horen bij zijn gevolg. De sint heeft een escorte van jongens en meisjes op pony's van de pony-club „Nimmerdor". De muziekvereniging ,,Lisiduna" gaat aan de stoet vooraf. De route is als volgt Hamersveldseweg, Gemeentehuis, Asschatfej^weg, Plataanweg,Lijsterbes^ laan, Populierenlaan, Asschatterweg, Lindenlaan, Lijsterbeslaan, Acacia laan,Eikenlaan, Zwarteweg, Prunuslaan, Berkenlaan, Princeohoflaan, Rosen- daallaan, Ansfriduslaan, Bavoortseweg, Hamersveldseweg De organisatie van de intocht is in handen van de speeltuinvereniging ..Blijhof". In overleg met de gehele middenstand van Leusden/Centrum is de organisatie opgezet. De kosten van dit evenement komen geheel voor rekening van de middenstand, die unaniem van mening is, dat hierbij geen reclame gevoerd dient te worden. Een deel van de bijzonder leuk inge nchte bar van He Til. De heer Van Zanannnk moest een ste vig dichtgeplakte toegangsdeur met een scherp mes opensnijden, voordat het ge zelschap kon worden binnengelaten. ONTHULLING Mevrouw Waals, echtgenote van de leider van de hobbyclub, onthulde de naam Deze was tot dusver geheim ge bleven. De onthulling gebeurde door het verwijderen van de beplakking van het naamtableau boven de ingang. Op het tableau staat met grote letters ,,De Til" Er boven is op een blauw veld een duiventil geschilderd met er om heen vliegende duiven ,,De Til" is het symbool van de ruimte waar men in en uit kan vliegen Na de onthulling van de naam kreeg de heer Van Zandbrink het woord De heer van Zandbrink was verheugd over de tot standkoming van ,,De Til". De jeugdac- ,,Nou zeg, da's me ook wat moois" schamperde de flink uit haar klunen gewassen bouwvakkersechtgenote, toen de officier van justitie de eenvoudige dagvaarding had voorgelezen, ,,ben ik effe de klos, omdat ik effe op buur- visite gaan. Hei je nie meer"? ..Erkentude woorden ,,Hang tang, hang met je hangwang" te hebben gebezigd"? vroeg de politierechter ,,Man, dacht je dat ik me alles herinner wat ik op een leuterpraatje aan de koffie uitflap"? ,,Een beetje beleefder kan het ook wel, dame" voegde de deurwaarder haar toe, ,,U moet meneer de rechter aanspreken met edelachtbare en niet zo'n toon aanslaan als op een koffievisite" ,,Hei je me daar. die zeit ook wat!" kreet de vrouw die kennelijk iets te grote maat had voor de confectiemaga zijnen en derhalve in een zelf bereide soepjurk rondroerde, ..Hoeveel edel- achtbaren zijn er dan wel?" ,,U hebt nog niet geantwoord op mijn vraag," zei de rechter ,,Nou en? Heb jij geantwoord op mijn vraag?" klonk het bru taal terug Hoort u eens even, verdachte" mengde de officier zich in de discussie, meneer de rechter stelt hier de vragen en u hebt alleen maar te antwoorden ja of néé edelachbare en verder geen woord méér. En als u zich niet netjes kunt gedragen en de rechtbank wilt beledigen, zetten we u maar een tijdje in voorarrest en wachten we een maand met de behande ling van deze zaak. Dan zult u misschien wel wat beleefder zijn geworden" ,,Poeh, voorarrest, dat most er ook nog bijkomen zeker'" sputterde het na, maar toen zakte de jurk iets in elkaar en wachtte ze gedwee, om na twee tellen op te veren en uit te stoten; ,,Nee, edelachtbare" ,,Wat nee, wilt u niet beleefd zijn?" vroeg de politierechter. ,.Nee edelachtbare, da's het antwoord op je vraag" De magistraat moest even nadenken welke vraag hij ook weer gesteld had en voor hij het zich herinnerde, flapte zij er alweer uit ,,Ik zou die hangwang heus geen hangwang noemen, hoor. 't Is al erg genoeg dat ze hangwangen neit" ,,Gaat u maar zitten" zei de rechter, Deurwaarder, wilt u de eerste getuige binnen roepen0" De koffievisite moest volgens de beide getuigen een uiterst ongezellige scheldpartij zijn geweest, waarbij de buurdames elkaar zelfs met enige lingerie uit een waszak om de oren sloegen Die waszak was verkeerd bezorgd en de dame waar de zak was binnengedragen, had de schone was in een ommezien weer buiten de deur gezet Daarover had de eigenaresse van het wasgoed zich zeer opgewonden, want volgens haar was het touw al losgemaakt door de wasontvangster en was de schone was op straat weer vuile was geworden Maar de buurvrouw die tegen de ontvangst van de was was, was er zeker van, dat die vuile was al vuil was en om dat te bewijzen haalde ze.met een gewassen hand een washand uit de was die uit de waszak was gezakt. En toen graaiden de dames beurtelings niet goed en wel goed gewassen wasgoed uit de nio» c<,pH opsloten waszak. om <l>t wasened gopd onder eikaars ogen te wrijven met kretenals Witter kan het niet" en ,,vlie- zer h,eb ik nog nooit gezien Pas op dat moment had verdachte zich met deze tot warwinkel geworden waswinkel bemoeid met het haar inziens toepasselijke spreekwoord, dat de dames er goed aan deden haar vuile was niet buiten uit te stallen. Dit gaf de eigenaresse van de reeds als vuïIp was betitelde schone was de schone, gelegenheid de nieuw aangekomene zelf als bundel vuil wasgoed te betitelen Deze kon dat vanzelfsprekend niet op haar schoongewassen wasgoed laten zit ten en was zo goed én zo kwaad, zich zo goed en zo kwaad als het ging in de strijd om het wasgoed te mengen. Toen er nu in die strijd iets werd opge merkt over de stand van haar mond ten opzichte van haar oren, ontdekte zij toevallig dat de wangen van de wasgoedeigenaresseenkele maten groter waren dan de gemiddelde omtrek van iemands normale trekken En zo viel onder meer het woord hangwang Het werd twintig gulden boete, of vier da gen. Welja" klaagde de verdachte, Barbertje mot hangen en hangwang gaat vrijuit." d'ARGENTY

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5