SINT NICOLAAS ENTHOUSIAST IN LEUSDEN-CENTRUM ONTVANGEN OPEL Met extra prijzen BOEIENDE LEZING OVER JUWELEN Muziek uitvoering Lisiduna met film „Fanfare' zo maar een Officiële installatie nieuwe burgemeester Raad Leusden kwam bijeen BEROEPEN i DONDERDAG 19 NOVEMBER 1970 (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Sint Nicolaas werd zaterdagmiddag door de jeugd van Leusden/centrum enthousiast ontvan gen tijdens de officiële aankomst voor iet gem. huis, waar loco-burgemeester het gem. huis, waar loco-burgemees- ter W. A. v Zandbrink en wethouder Bij- 9 p lèvëld reeds stonden te waöhten om de Goed Heilig Man welkom te heten in de gemeente. Vooropgegaan door de mu ziekvereniging Lisiduna en geëscorteerd 7 ps door een groep ponyruitertjes van de ponyclub Nimmerdor arriveerde de Sint met zijn zwarte knechten in een open landauer, getrokken door twee paarden. Hoewel de belangstelling voor dit tra ditionele kindergebeuren niet zo groot was als vorig jaar, werd de Sint bij zonder hartelijk en enthousiast ontvan gen. De heer Zandbrink was blij, dat de Sint ondanks de dreigende regenbui, toch was gekomen. Hij vertelde de Sint, dat het volgend jaar nog wel drukker voor hem zou worden, omdat de gemeente Leus den heel snel uitbreidt, wat betekent, dat er ook veel meer kinderen zullen komen. Sint Nicolaas: „Hartelijk dank voor uw fijne welkom hier in Leusden. Ik heb overigens moeite gehad om de weg te vin den, want ik ben tot de ontdekking ge komen, dat Hamersveld niet meer be staat. Dat vind ik bijzonder jammer omdat daarmee een historische naam is verdwenen. Dankzij de prachtige nieuwe strepen op de weg ben ik er met mijn zwarte peiten in geslaagd de juiste weg [(Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag 1 december a.s. zal tijdens een buitenge wone vergadering van de raad de heer mr. A. H. van der Post als burgemees ter van de gemeente Leusden worden ge ïnstalleerd. deze bijzondere raadsver gadering zal worden gehouden m het Hervormd Centrum aan de Asschatter- weg. Aanvang kwart over twee. Na af loop van de vergadering zal men kennis kunnen maken met de heer Van der Post en diens echtgenote. (van de redaktie) LEUSDEN - De raad van de gemeente Leusden kwam gisteravond in vergade ring bijeen, ditmaal in verband met de verbouwing van de raadzaal in het Her vormd Centrum aan de Asschatterweg Aangezien onze krant reeds op woens dag wordt gedrukt, kunnen wij u helaas in dit nummer geen verslag van deze raadsvergadering aanbieden. Uiteraard komen wij er in ons volgend nummer uit breid op terug. De heer Huisman voor de NCVB: LEUSDEN/CENTRUM - De heer H. G.N.Huisman, juwelier te Utrecht, hield op maandag 9 november een lezing in het Hervormd centrum te Leusden- centrum voor de leden van de Neder landse Christen Vrouwenbond. Het on derwerp was: „Glans en gloed uit don kere diepten". De presidente, mevrouw A.J. Potho ven- Brakman verwelkomde de aanwe zigen en in het bijzonder de heer en mevrouw Huisman en de nieuwe leden Men zong psalm 66 vers 3 en gezang 139 vers 1 en 4. Mevrouw Pothoven las gedeelten voor uit Matteus 13 en Openbaringen 21, waarna een korte inlei ding volgde die een verband tussen de Bijbel en het onderwerp van deze avond legde. De secretaresse, mevrouw H Pilkes- Klein Bennink, las de notulen voor van de ledenvergadering die gehouden was op 12 oktober 1970. De heer Huisman begon zijn lezing met de eeuwige draad, gevormd door de bezetenheid en hebzucht van juwelen, die langs de achterkant van de geschie denis heen loopt. Hoofden en vorsten en vorstinnen zijn gevallen voor kostbare kleinnoden. Deze avond echter werden de positieve kanten van sierraden belicht: De vreugde, die een blijvend geschenk kan geven voor degene die het ont vangt en de waarde die niet in geld is uit te drukken) die sommige juwe len voor de bezitsters hebben. Deze lezing was niet bepaald vaktech nisch te noemen. De heer Huisman leg de het accent op het meer gevoelsma tige, dat van sierraden kan uitgaan. De ^unktie en betekenis worden toegelicht. De betekenis ligt vaak in het ge hecht zijn aan een bepaald sierraad en de herinnering aan het moment of de gebeurtenis waardoor het werd verkre gen. De funktie is velerlei. Men kan sierraden op oneindige manieren toepas sen op kledingstukken, waardoor degar- darobe lijkt uitgebreidt. Men kan een simpel toiletje tot iets feestelijks ma ken, als men er de juiste broche of ketting bij draagt. De heer Huisman pleitte voor een juiste waardering van een juweel De vakman heeft een sierraad met liefde ontworpen en bewerkt. Dien overeenkom stig dient men er ook mee om te sprin gen. Vaak is het in een sierradendoosje een grote rommel Geadviseerd werd alle sierraden in de bijbehorende doosjes te bewaren en bijvoorbeeld de datum er in te zetten. 's Nachts alles af doen, behalve de trouwring, en 's morgens bij de kle ding iets passends zoeken, was zijn advies. Volgens de heer Huisman ver telt men door de draagwijze iets over zichzelf. Als men aan het strand, op een bad pak, een dikgouden collier draagt ge tuigt dat van slechte smaak. Men wil tonen dat er financieel succes is. In de pauze kon men een kleine col lectie sierraden en verschillende soor ten stenen, koralen en agaten bewon deren. Vele vragen over bepaalde ste nen werden beantwoord Een belangrijk advies van de heer Huisman was, een maal per jaar de armbanden, kettingen en broches door een vakman te laten reinigen en controleren op sluitingen en slijtage want het is onvoorstel baar wat er aan sierraden jaarlijks wordt verloren. Mevrouw Pothoven sloot de avond met dank aan de heer Huisman vcor zijn op humorvolle wijze gebrachte lezing. LEUSDEN/ZUID - Aanstaande zater dag 21 november houdt de muziekver eniging Lisiduna haar jaarlijkse win- teruitvoering in café-restaurant De Mof" te Leusden Aan deze avond ver lenen eveneens het majoretten en tam boers-korps hun medewerking. Onder leiding van dirigent, de heer F H P Reynen, zullen marsen van J. H Jetten en A Kunzle, een ouverture van Albert Thiry, een serie Robert Stolz successen en andere werken wor den gespeeld Na de pauze wordt een film van ci neast Bert Haanstra vertoond, getiteld Fanfare De aanvang van deze muziek uitvoering is om half 8 De zaal gaat om 7 uur open. te vinden naar het nieuwe Leusden-cen trum". De Sint vertelde de kinderen hierna iets over de geschiedenis en het ontstaan van denaam Hamersveld, vroe ger een veld gelegen aan het riviertje de Amer. Aanvankelijk werd de neder zetting Amersvelde genoemd, wat la ter veranderde in Hamersveld". Daar achter lag nog een veld, dat werd ten slotte de plaats Achterveld." aldus de Sint in zijn plaatselijke geschiedenisles. Hij onderstreepte nogmaals, dat hij het bijzonder jammer vond, dat de prachti ge naam Hamersveld was verdwenen. Overigens waren er niets dan blijde gezichten te bespeuren. Tal van kinde ren mochten de Sint en zijn knecht per soonlijk begroeten. Sint: „Wat zou je graag van de Sint willen hebben?" Klein meisje: „een poppenhuis'" Sint, tot een ander meisje:Ook een poppenhuis Leuke reakties van enthousiaste kinde ren, hoewel niet iedereen even blij was. We zagen tenminste ook verschillende be denkelijke gezichten,die ietwat angstig het tafereel vanaf de hoge plaatsen van vader's schouders gade sloegen De intocht werd besloten met een rondgang door het dorp, waar ook veel belangstelling voor was. De organisato ren, de Leusder middenstand en de speeltuinvereniging Blijhof, kunnen te vreden zijn. Kinderen in gesprek met Sint Nicolaas Kijken naar de goede Sint. Twijfels, be denkelijke gezichten... Zouden ze dan toch niet zo lief zijn geweest dit jaar? Sint tilt er echter niet zo zwaar aan, zei hij zaterdagmiddag, de kinderen mogen echt héél veel van hem, als het maar niet echte stoute dingen zijn. Wel, toch maar een schoentje zetten! De muziekvereniging Lisiduna verzorg- Hier een gedeelte van de pony-escorte de het muzikale gedeelte van Nimmerdor. LEUSDEN - Voor de N.H. Kerk te Leusden is een beroep uitgebracht op W. Sirag te Rotterdam-Zuid (Van de redaktie). LEUSDEN - Deze week opnieuw een zoekwedstrijd onder het motto „Zomaar een spel". Ter gelegenheid van het feit, dat deze week onze nieuwe offset-rotatie afdeling (waar ook deze krant wordt ver vaardigd) officieel door burgemeester K. van Diepeningen van Barneveld wordt geopend, stellen wij deze week extra prijzen ter beschikking voor de goede oplossers van onze wedstrijd. U moet er echter wel iets méér voor doen. Ditmaal zijn er twee advertenties in onze krant geplaatst, die beslist FOUTIEF ZIJN, waarvan de tekst onmogelijk is, niet logisch etc. Nogmaals, het is niet de bedoeling dat u advertenties naar ons stuurt, waarin een korrektie-foutje voor komt Het moeten zuiver foutieve adver tenties zijn met een gekke, onmogelijke of vreemde tekst. U ziet maar. we wen sen u veel succes toe! Wij stéllen voor TIEN winnaars een TIENTJE ter be schikking.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3