STRIJDLUSTIG RODA '46 Haaien trainden WEERSTAAT FAJA LOBI in zwemstadion van Naarden RODA I WON OVERTUIGEND MET 5-0 VAN NEDERHORST Achterveld leiding over in nam de 3e klasse A S.V. IMPALA- HANDBAL SCHA iKNIEUWS LEUSDEN I- V.O.G.A. I Volleybal-nieuws van Impala DOMHERDAG 19 NOVEMBER 1970 NI LEUSDEN - De heren senioren van Impala handbal openden de zaalcompe titie met een uitwedstrijd tegen Takt '68 in Bilthoven Takt '68 was een ploeg waarvan men tevoren wist dat het oppassen geblazen was, doch dat men met een tegenstander van dit for maat te doen zou krijgen, had niemand voorzien Er werd snel en waardig ge speeld en Impala werd met de rug tegen de muur gezet Takt dikteerde het spel Vooral bij een afgeslagen aanval of een mislukt schot van Implala, waren de ra zendsnelle uitvallen van Takt '68 de verdediging te machtig, wat menig doel punt kostte De Impala verdediging moest in uiterste nood meerdere malen aan de noodrem trekken, daar de overigens goed leidende scheidsrechter beslist ka-' rig was met het uitdelen van strafwor- pen; Impala kwam nog goed weg De eind uitslag van 19-8 voor Takt '68 zegt wel genoeg Daar dit waarschijnlijk wel de sterkste tegenstander uit de afdeling is, liggen er in de andere wedstrijden echt nog wel mogelijkheden voor Impala Bo vendien tobt men ^met een trainings probleem Toch waren er in deze wedstrijd mo menten dat Impala via zeer snelle en in de lengte uitgevoerde aanvallen tot doelpunten kwam, wat er op wijst dat met het opvoeren van de conditie en het spel inzicht, er beslist mogelijkhe den voor Impala in deze afdeling liggen. A s. zondag tegen D S O in de Bernard- hal te Utrecht, moeten er toch kansen zijn Programma voor zondag 22 nov Heren senioren om 11 55 uur in Ut recht tegen D.S O Dames junioren om 10 35 uur in de Ex- pohal te Hilversum tegen Olympia LEUSDEN -Voorlopige uitslag onbe slist, voor twee nagenoeg gelijkwaardige tegenstanders. Een sportieve strijd met tot nu de volgende uitslagen v. d Weyden 0, Mosterd 0, v. d. Tang 0, Veenendaal 1, Bogaard 1, Zwart 1, Lagerweij 0. Een voorlopige uitslag van 3-4 in 't na deel van LEUSDEN Opgestuurd naar de Stichts Gooische Schaakbond ter arbi trage de partij van Harlaar, de Jager, en van Egdom. Het zal moeilijk zijn de voor winst benodigde 2'/j punt hieruit naar huis te halen In de huiscompetitie werd voor rooster 1 gespeeldStruiwig - Schram 1-0, Boschman-v. Santen 0-1 Voor rooster 2, Horst-Dijkstra Jr 1-0, v. Santen Jr.-Dijkstra sr. 1-0, Mevr Graafland-Gert Graafland 0-1, Emo- Wisman 0-1 Junioren, zaterdag 21 november. Hooglanderveen A - Achterveld A 15 uur LEUSDEN-CENTRUM - „Zie je nu wel, als de jongens er maar hard voor knokken", dit waren de woorden van RODA's trainer van Keeken, na afloop van het duel tussen RODA en Faja Lobi, dat door de Leusdenaren met 3-1 werd gewonnen. Had zijn ploeg hem de laatste tijd qua strijdlust nog wel eens alléén laten staan, nu was het zondagmiddag allemaal anders In deze wedstrijd tegen de atletische en technische ploeg van Faja Lobi, sa mengesteld uit Sunnamers, kwam zijn ploeg niet te kort aan inzet. En dank zij deze ijver vooral lukte het RODA beide punten in eigen huis te houden. En nu maar hopen dat deze strijdlust zich zal blijven voortzetten, waardoor het publiek ook weer eens waar voor zijn geld krijgt De wedstrijd begon een half uur la ter, doordat de aangewezen scheidsrech ter niet op kwam dagen Intussen had men Stegeman bereid gevonden de lei- ziizzich te nemen, wat hij ge durende de gehele wedstrijd ook uit stekend deed. RODA kreeg al spoedig een enorme morele steun toen doel man Gerrits een verrassend schot op fraaie wijze onschadelijk wist te ma ken. RODA vooral de eerste twintig mi nuten veelvuldig in de aanval Tot drie maal toe was Jan Drost in deze periode dicht bij een doelpunt, maar al zijn kopballen werden soms op mirakuleuze wijze onschadelijk gemaakt. Faja Lobi liet bizonder technisch voetbal zien en mede door hun uitstekend positiespel wisten zij zich enigszins te verlossen van de geestdriftige Roda-aanvallen Bi- zonder gevaarlijk waren de Surinamers ook niet, want het duurde bij hen net even te lang, waardoor zij' sporadisch tot gevaarlijke schoten kwamen. Daar naast was het achterveld van Roda, met de weer meespelende van de Belt en Jaap de Haan, uitstekend bezet. Na bijna veertig minuten voetbal liep Jacky de Smalen met de bal aan zijn voet op de Faja-veste af Door niemand werd hij aangevallen, daar zijn tegen standers schijnbaar een voorzet ver wachtten De Smalen ging alleen door en wist tenslotte de bal tussen de benen van de uitlopende doelman door in het lege doel te schieten 1-0. Vijf ny- nuten later gaf de fel vechtende Henk vari 't Klooster een prachtige diepte pass, die door de snel reagerende Drost fraai werd afgerond 2-0. Vlak voor het rustsignaal wist Faja Lobi de ach terstand te verkleinen door een toege kende strafschop te benutten. 2-1 Di- rekt na rust maakten de gasten gelijk, maar de goed leidende scheidsrechter keurde dit doelpunt terecht af. Faja Lobi werd harder, maar de Roda-spe- lers gaven hun weinig speelgelegenheid Met snelle aanvallen,-vaak besloten met een verrassende dieptepass, werd de niet zo sterke Fajadefensie onder druk gehouden. Een afstandschot van Wil Boom werd ternauwernood tot corner gewerkt Na de genomen corner kwam de bal voor de opgerukte spil van de Belt die net naast schoot. Jack de Smalen rondde een voorzet keurig af, maar ook dit doelpunt werd afgekeurd. Een kwar tier voor tijd sloeg Roda een Faja- aanval af De bal ging van Mohlman naar van 't Klooster, die met een verre pass de op links vrijlopende Drost be reikte en dat betekende 3-1 Nadat doel- Uit de wedstrijd Roda '46 - Faja Lobi. Jan Drost en Wim Mohlman in de aan val. man Gerrits een harde schuiver in de rechterbenedenhoek onschadelijk had ge maakt en opnieuw een doelpunt, dit maal van Drost, was afgekeurd ston den enkele minuten voor tijd twee Faja Lobispelers vrij voor het RODAdoel Ook zij schoten over Hierna kwam voor de rood-zwarten het verlossende fluit signaal, waarna elf moegestreden Ro- daspelers juichend de kleedkamer kon den opzoeken. RODA 2 - SOEST 3 7-1. In een uitstekende wedstrijd heeft de met enkele invallers spelende Rodaploeg een verdiende 7-1 zege behaald De goed op dreef zijnde Gerard Hoogland stichtte door zijn snelheid diverse ma len grote verwarring in de Soester- ploeg. Ton Valkengoed nam in deze eerste speelperiode drie doelpunten voor zijn rekening Nadat Soest 3-1 had ge maakt wist Jan Pouw vanuit een vrije trap bizonder fraai een ruststand te bereiken van 4-1 Na rust was opnieuw Roda de betere ploeg en drukte dit uit in doelpunten van Valkengoed, G. Hoogland 2maal AMSVORDE 5 - RODA 4 1-6. Opnieuw bleef dit team ongeslagen Aanvankelijk zag het er niet naar uit, daar slechts Los voor rust tot scoren kwam. Na rust draaide de ploeg beter en doelpunten bleven niet uit In de 53e minuut rondde Los een voorzet van Morkin af 2-0 Tien minuten la ter kwam Veer als overwinnaar uit een doelworsteling te voorschijn 3-0. Hierna kwam Amsvorde terug. 3-1, maar Morkin 2 maal en Veenendaal lieten er geen gras over groeien. SEC 6 - RODA 5 2-3 De nieuwe elftalleider P. v. d. Hen gel moest toezien hoe SEC na 7 minu ten reeds een 1-0 voorsprong nam. Voor rust werd het nog gelijk 1-1 Na een kwartier spelen in de tweede helft wist Ap Hoogland een terugspring ende bal van de paal in te schieten 1-2. In de 65e minuut bracht Tahapary de stand op 1-3. Vijf minuten voor tijd blunderde de Roda-achterhoede en gaf SEC alle kans terug te komen op 2-3 Achterveld B Achterveld A Quick E 15.00 uur Hoogland b 13 45 uur ACHTERVELD - De s. v. Achterveld heeft in haar afdeling, de 3e klasse A van de afdeling Utrecht, de leiding geno men. Dat heeft zij te danken aan de 0-3 overwinning op Gooise Boys en het verlies van concurrent Bilthoven aan HDS Achterveld heeft nu één punt voor sprong, een uiterst geringe en kwetsbare weliswaar, maar het biedt toch goede perspectieven Als Achterveld de goede technische conditie zoals in de wedstrijd tegen Gooise Boys weet te handhaven en wat meer schotvaardigheid in de voor hoede weet te brengen, is zij zeker een serieuze kandidaat voor het kampioen schap Want in de voorhoede klopt het niet altijd in de wedstrijd tegen Gooise Boys Was dat wel het geval geweest, dan zou de overwinning nog aanmerke lijk groter zijn geweest Achterveld startte nagenoeg com pleet - alleen Henk Rutte is nog gebles seerd - met een aantrekkelijk spel In tegenstelling tot vorige week werd er nu goed gecombineerd, er zat lijn jn het spel. Gooise Boys had ruim een kwartier nodig om zich enigszins aan dat spel aan te passen. Maar toen kwam er ook meteen het eerste gevaarlijke mo ment voor Achterveld Bij een vrije trap voor Gooise Boys, een 15 meter voor het doel, werd de Achterveldse muur geraffineerd omspeeld. Het schot ging echter juist naast Hier kwam Ach terveld goed weg. Gooise Boys kreeg hierdoor meer zelfvertrouwen. De strijd werd meer gelijkopgaand Doelpunten bleven voorlopig uit. De Achterveldse voorhoede miste schotvaardigheid. De achterhoede daarentegen was in goede vorm. De beslist niet imponerende Gooise Boys voorhoede had hiertegen geen kans. Na een half uur nam Achter veld de leiding. Piet Vos, die in deze wedstrijd steeds een fanatieke en snelle tegenspeler naast zich wist, zette fraai voor De attente Herman Kerkhof scoor de correct. (0-1) Onmiddellijk daarna kwamen er nog twee goede kansen voor Achterveld. Zonder resultaat echter. De schoten waren te zacht of onzuiver Het bleef in de eerste helft bij dat ene doelpunt. Na rust aanvankelijk een gelijkopgaan- de strijd. Achterveld had weliswaar eeii technisch overwicht, rmjar Gooise Boys compenseerde dat uitstekend door een grotere inzet. Maar na ma te de tweede helft vorderde werd het tempo van Gooise Boys lager Achterveld kreeg toen di- delijk overwht Dat resulteerde al vrij spoedig, na 20 minuten, m een tweede doelpunt. Gerrit van Bekkum gaf een zuivere voorzet en Herman Kerkhof scoorde zodoende voor de tweede maal in deze wedstrijd (0-2). Gooise Boys gaf echter de moed niet op. Maar haar aanvallen waren te onsamenhangend en te individueel om de goedfunctionerende Achterveldse verdediging te verrassen. In de laatste minuut van de wedstrijd kreeg Jan Kerkhof, die in deze wed strijd voortdurend moest blijven zoeken naar zijn goede vorm. een goede sco ringskans Eenmaal in het strafschopge bied werd hij echter vakkundig gevloerd Dat was jammer, want dat wel haast zekere doelpunt zou voor Kerhof juist datgene zijn geweest om zijn zelfver trouwen te hervinden De scheidsrechter wees onverbiddelijk naar de beruchte stip Gerbrand Boersen plaatste zi< h achter de bal en schoot feilloos in. (0-3) Direct daarna floot de scheids rechter voor het einde van 'deze op behoorlijk peil staande en redelijk spor tieve wedstrijd. Achterveld 2 speelde thuis tegen 01)1 2. Het was een matige wedstrijd. Achter veld 2 beschikt in de voorhoede niet over goede schutters De overigens heel effectief opererende verdediging maakte in de eerste helft echter een fout en UITSLAGEN Senioren. Barneveld 3 Soest 8 Junioren Roda A KVVA D Roda a Spakenburg Woudenberg Roda d Roda 3 - Roda 6 - Quick B - Roda B Hees a Roda b Roda c Soest e 2-1 4-0 1-0 7-1 1-2 3-3 1-0 0-8 PROGRAMMA ZONDAG AS. Veense Boys - Roda SEC 4 -Roda 2 Achterveld -Roda 3 Roda 4 - Veense Boys Soest 7 -Roda 5 Amf. Boys - Roda 6 aanvang 2 30 uur 12 00 uur 12.00 uur 12.00 uur 2.30 uur 12.00 uur LEUSDEN - Haaien trainden afgelopen zondag 15 november in het 50 meter bad te Naarden. Na van de zomer gezamenlijk met de zwemvereniging Naarden de door AZPC georganiseerde marathonestafette te hebben gezwommen is er een zeer goede band ontstaan tusseh de beide ver enigingen Trainster Wil van Bunschoten van Breukelen toonde voor velen van onze Leusder zwemmers en zwemsters belangstelling. Dat dit een eer is voor de Haaien spreekt vanzelf. Wil van Bunscho ten is op dit moment toch een van de suc cesvolste trainsters van Nederland. Wil van Bunschoten houdt het niet voor zich, dat zij bewondering heeft voor de prestaties die hier door de plaatselijke vereniging worden geleverd. Vooral in dien men bedenkt dat deze prestaties ko men uit een instructiebad van 18 meter, haar opmerking ,,wat zouden jullie goed zijn, indien jullie een accommodatie hadden zoals wij," spreekt boekdelen Zondag, vroeg in de morgen vertrok ken de trainers, de heren Duinsbergen, Boshuis en Dietrich met enkele T C. leden en pupillen naar Naarden. De pu pillen zwemmen de volledige training mee. Opmerkelijk was dat de training vooral toegespitst is op conditie en vrij strakke discipline. Deze gezamenlijke training had tot gevolg dat men a s. zondag 22 november weer naar deze zwemvereniging Naarden vertrekt om tegen Naarden de krachten te meten met de allerjongsten van de Haaien. Het jonge talent van de Haaien staat dus een zeer interressant wed strijdprogramma te wachten Aan deze wedstrijden die in onderling verband zullen worden gehouden doen de volgende zwemmers en zwemsters mee: Jerle Gerth, Monique Dijk, Olga Ja gers, Hanneke van Asselt, Astrid ten Seldam, Marja Louw, Yvette Bovens, Ly- dia Jagers, Irma den Herder, Marie Louise Bot, Cecile Schwenke, Andrea Ha- gers, Donen Spoel, Evelien Willigen burg, Anette Tiggelhaven, Jacquelien Versluis Monique van Poelgeest, Rietj Leyenaar, Ingeborg Swarts, Janice Ton neman, Hanneke den Herder, Gerard vai Gils, Bertus Stegeman, Carel Venema Thijs Noorderwier, Marcel Brey, Mar. Bennink, Hans Kroon, Auke van Linge Gerard van Egmond, Erik Scholten, Petei Berendsen, Henk Damen, Eric Jan Spoel Derk van Lingen, Paul Baesjou, Roi Dokter, Harry Abbing, Ton van 'tKloos ter, Gerard Pasker, Sjaak Rijnders De wedstrijden vangen aan om 16.0C uur in het overdekte bad te Hilversum Het vertrek zal zijn om 15 00 uur van af 't Ros Beyaart te Leusden - Centrum Namens het bestuur van de Haaien wor den de ouders in het bezit van een auto uitgenodigd deze reis mee te maken en zodoende ook een steentje bij te dragen in het vervoer. LEUSDEN - Roda 1 had geen en kele moeite met Nederhorst. Toch had den de Leusdenaren hun overwicht met meer doelpunten tot uitdrukking moeten brengen. Vijf doelpunten ge scoord door Hans Hartwiggen (3x) Ba rend van Winterswijk en Johan Kolthof was een te magere afspiegeling van de machtsverhouding. Vermeld dient te worden dat de doelman van de gasten een buitengewone middag en met zeer goe de safes zijn ploeg voor een grotere nederlaag behoedde. Bij Roda 1 debuteerde Harry Penne- kamp op een voor hem vreemde plaats tw linkervleugel verdediger Desondanks speelde Pennekamp een geweldige wed strijd en trad op alsof hij al lange tijd in de eerste formatie speelde. Zater dag a s tegen Lelystad zullen de kan sen wel benut dienen te worden om een beter resultaat te behalen dan destijds in de polder om zodoende weer aan sluiting met de kopgroep te krijgen. Sova 2 - Roda 2 4-1. De ^belangrijke wedstrijd van de bo venste plaats Sova 2 - Roda 2 werd een teleurstellende nederlaag voor de rood-zwarten. In de eerste helft leek Roda een ruime overwinning te gaan realiseren Maar zeer goed keepers werk verhinderde dit streven. Keihar de schoten van Frans Baan, Joop Vaar kamp en Ido v d. Berg welke vriend en vijand al telde werden deskundig gekeerd Slechts een van de talrijke aanvallen hadden succes. Rene van Bu ren schoof de bal in het verlaten doel 0-1. Alles was Roda wat de klok sloeg tot de rust De thee kreeg een wrange bijsmaak want nauwelijks was de tweede helft be gonnen of Roda maakte gelijk een doel punt via de tot op dat moment volkomen door Wim v .d Berg in bedwang gehouden rechtsbuiten (2-1) Een onnodige hands bal van Maas van Drie bracht de bal op de stip en de strapschop brak alle Roda illusies 3-1 Zelfs werd het 4-1 maar dat was van minder belang dat werd door Odi goed afgestraft. (0-1) Na rust werd het er mede door de eigenaardige beslissingen van de scheidsrechter, niet betex_op Er ont stond geïrriteerdheid bij beide teams, het bleef een matige vertoning Kort voor het einde bracht Arnold Wessels met een fraai doelpunt Achterveld op gelijke hoogte met Odi. (1-1) De res terende minuten brachten hierin geen verandering meer Uitslagen jeugd Jkuioreii; Quic k C 3-1 Hooglanderveen A 0-1 IJsselmeervogels 1-1 Amsvorde c 4-1 Roda 3 - Valleivogels 5 3-0 Na een zwak begin van beide partij en was het toch de betere ploeg van Roda die door een doelpunt van Wim van Dijk een voorsprong nam 1-0, wel ke stand tot de rust gehandhaaft bleef. Na de rust ging het beter, de kombi- naties verliepen voorspoedig en na een kwartier was het weer Wim van Dijk van Roda 3 die de bal schoot 2-0 Kort voor het einde deed de van een operatie herstelde Bart Meinema een duit in het zakje wat 3-0 betekende Programma a s. zaterdag 21-ll-'70 RODA 1 RODA 2 RODA 3 Lelystad 1 B.V.C. 2 Lelystad 3 2 30 uur 12.30 uur 2.30 uur Uit de wedstrijd Impala - Vios 4. Twee Impala-spelers blokkeren een aan tal van Vios, maar toch werd er een set verloren, de eerste in deze compe titie Foto Janus Viss LEUSDEN - De afgelopen week wer den weer de diverse tearns van Im pala getest door de tegenpartijen Dames 1 moest uitkomen tegen Uru- Cornus Deze partij, die zoals wij reeds aankondigden ging om de hoogste plaats in de derde klasse, werd door de beide ploegen nerveus gespeeld. Vooral met de „raspaardjes van Im pala ging het wat moeilijk en snel keek men tegen de achterstand van 7-2 aan. Doch langzaam kwam Impala los en spoedig moest Uni Cornus het onderspit delven (15-13) De tweede set gaf on geveer hetzelfde en mede door de goe de „coaching" van Frans Elshof wist Impala deze set te winnen met 15-9 Deze bijzonder leuke en spannende wed strijd werd met een derde set afge sloten, waarbij Impala dacht de volle dige setwinst al te hebben, en de te genpartij begon te onderschatten De coach wist door „time out' de dames tot rust te brengen en zodoende toch de winst volledig te grijpen (15-11) Eindstand 3-0 Het herenteam deed het zaterdagmid dag slechter. Zij moesten uitkomen tegen Vios 4, een goede, jeqgdige ploeg, dje eÜhi&L jtV-Chrameb .tcgyij de klasse vap Impala opkon Dit blijkt uit de eerste set die volledig door Impala gedikteerd werd Met het grote verschil van 15-1 werd deze set gewonnen, Na zo n winst komt het levensgrote gevaar van de on derschatting naar voren Men dacht de tweede set ook even te pakken, ging slecht spelen en reageerde traag Vios die dit door kreeg wist met mooie prikballetjes paniek te zaaien en de eenheid in de Impala-gelederen te ver storen. De strijd ging gelijk op en na een 14-14 gelijkspel wist Vios een kostbare punt van de heren 1 te ro ven, en verloor Impala de eerste set in dit seizoen De derde set ging het weer goed en de heren wonnen met 15-6 Dames 2 moest uitkomen tegen Spirit 5 Het werd een leuke wedstrijd die mede door een goede coaching door Im pala w:erd gewonnen Dames 3 moesten spelen tegen De Glind Dit team, dat nog niet in zijn goede vorm is, moest de winst uit han den geven aan onze gemeentegenoot Deze week zijn er in verband met de biljartwedstrijden geen competitiewed strijden in de sporthal Wij maken u er nog even op attent dat vrijdagavond de deuren van de gym zaal aan de Lijsterbeslaan voor u zijn geopend Achterveld A Achterveld B Achterveld a Ac hterveld h Pupillen. Ac hterveld 2 Achterveld 3 AP WC KVVA 5 0-0 CJVV 0-4 Achterveld 1 afgelakt Programma s v Achterveld Senioren, zondag 22 november Achterveld 1 - HDS 1 14 30 uur Achterveld 2 - Hooglanderv 2 12.00uur. Achterveld 3 - Roda 3 12.00 uur

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6