Europees Pluimveefokbedrij f Hamersveld N.V geeft de strijd voorlopig op INVESTERINGS - SCHEMA GEMEENTE LEUSDEN Eerste bewoners Leusden onder nieuwe leiding EPU-BEDRIJF VRAAGT SURSEANSE VAN BETALING AAN Stormachtige groei volkomen afgebrokkeld Groet een vrind en help een kind Leusder Krant Gewijzigde spreekuren burgemeester Jubileum koffiehuis ,,De tweede Steeg" Achterlicht gestolen xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Aan de belangstellenden voor de zwemsport Plastic zakken een onverteerbare za(a)k Kaartkampioen- schappen Roda BURGERLIJKE STAND DONDERDAG 3 DECEMBER 1970 3 LEUSDEN - Europees Pluimveefok- bedrijf Hamersveld N.V te Leusden/ Centrum, dochtermaatschappij van P.U. Europese Pluimvee Unie N.V., heeft zich genoodzaakt gezien surseance van betaling aan te vragen. Naar het bedrijf mededeelt is gebleken dat de prognose voor 1970 door een zich snel ontwikkelende samenloop van omstandig heden niet verwezenlijkt kan worden. De periode van onderbezetting, ontstaan door de overgang op het ,,pilch" pro- dukt, werd in de loop van september beeindi*gd. Het bereiken van een vol ledige produktie viel echter samen met ernstige crisis die zich recentelijk de pluimveesector heeft ontwikkeld Tengevolge hiervan werd de afzet van de produkten zeer ongunstig bein- loed De tekenen wijzen er op dat hier- voorhands geen wijziging ten gunste zal komen De kasmiddelen om hieraan het hoofd te bieden zijn gaan ontbreken Dit bracht met zich mee een ernstig gevaar voor de levende have, indien geen middelen meer aanwezig zijn voor een noodzakelijke regelmatige bevoedering De bankier bleek onder deze omstan digheden niet bereid verder te gaan met de financiering, waardoor geen andere oplossing mogelijk bleek dan de aanvra ge van surséance van betaling Over de positie van het personeel (ca 55 man) van het Europees pluim- veefokbedrijf Hamersveld N V datsur- séase van betaling heeft aangevraagd, konden nog geen definitieve mededelin gen worden gedaan Maandagmiddag is een bewindvoerder aangesteld in de pe riode dat uitstel van betaling geldt, zal worden onderzocht of het bedrijf nog een kans heeft of dat wellicht an dere pluimveefokbedrijven belangstel ling hebben voor Hamersveld' zo deel de een woordvoerder van het bedrijf mee. De aandelen EPU worden verhandeld op de incourante markt, j.l vrijdag werd 15 pet betaald Nadat in 1965 de koers nog ca 250 bedroeg is deze sindsdien gestadig afgebrokkeld De EPU is in 1964 opgericht en maakte een storm achtige groei door. In de goede jaren steeg de omzet tot 20 min. In 1969 bedroeg de omzet nog maar f6,4 min. Overzicht ,vonin|-vj;'rraa Het aantal woningen in de gemeente beurocg per 1 januari 1970 Gereedgekomen in 1970 tot 1 november: v» on'i ngwo t w oningo n particuliere woningen met premie particuliere woningen zonder pre-mie osloopte woningen onbewoonbaar verklaarde woningen woningen onttrokken aan woonruimte Aantal woningen per 1 november 1970 In aanbouw zijn thans: woningwetwoningen' '56' 't - nu ]3 luviHuri] be janrdenwoningen l't particuliere woningen met premie 13^ particuliere woningen zonder premie 135 Totaal in aanbouw per l november 1970 339 50 2.520 50 2.370 2.370 LEUSDEN! CENTRUM Dinsdagmiddag kreeg het plan Rozendaal I z'n eerste bewoners. Het was het gezin P J van der Zande uit Zevenaar, van beroep leraar. Drs J. Poot, president-direk- teur van Eurowoningen, alsmede de heren Mandemaker, Bijleveld en Van Maanen (leden van het Groenstichting-bestuur) waren aanwezig om het gezin v d. Zande te begroeten. Van Eurowoningen kreeg Het vezin een zilveren sigarettendoos aangeboden. De heer van der Zande en zijn gezin woonde tot voor kort in Cu racao! Willemstad. Op de foto's: Boven- de overhandiging van de huissluitel door drs J Poot. Ondervan links naar rechts drs. J. Poot, het gezin VanderZande.de heren Mandemaker, Van Maanen en Bijleveld. (Foto's Janus Visser). Van de redaktie) LEUSDEN - Tegelijk met de aanbie- 3ing van de aanbiedingsbrief bij de be- rotingen 1971 van de gemeente Leus- len verscheen een investeringsschema. Jit dit schema publiceren wijdevolgen- gegevens: 1971 Bouw van een openbare kleuter- ichool f310 000,- bouw van een bijzon- lere kleuterschool f310.000,- Bouw van en openbare lagere school f650.000,- ouw bijzondere lag school f 800 000,- 'erbetering burgemeester de Beaufort- >eg f400.000,- 1972 Uitbreiding gemeentehuis 500.000,- bouw twee bijzondere kleu- erscholen f620 000,- bouw van éen bij- ondere lagere school f800.000,- 1973: bouw van een bijzondere en een ipenbare lagere school, f 1.600.000,- ouw een openbare kleuterschool ouw een openbare kleuterschool 310.000,- 1974 Verbetering Leusbroekerweg 200 000,- (in verband met ruilverka veling). 1975 Verbetering Rossesteeg 10 000,- Verbetering Zwarteweg o w eel f25 000,- Verbetering Trekerweg 25.000,- Verbetering Vieweg f6000,- erbetering Griftdijk f 10 000,- boven staande posten allen in verband met de uilverkavehng. Van de volgende investeringen dient de irioriteit nog te worden vastgesteld door Ie raad. Verbetering van wegen Appelweg f30.000,- Asschatterweg f 1.360 000,- Bavoortseweg f30.000,- Dodeweg f235,00,- Emelaarseweg f Dodeweg f235,00,- Emelaarseweg f350.000,- Hamersveldseweg f 350 000,- Hamersveldseweg/rijwielpad f 165.000, Hessenweg (binnen de bebouwde kom). f520 000,- Hessenweg (Buiten de be-^ bouwde kom) f 1.600.000,- Horsterweg' f550.000,- Jan van Arkelweg f 160.000,- Kanaalweg f23.000,- Klettersteeg f35.000,- Kon Julianaweg f245 000,- Lapeerseweg f 110.000,- Langesteeg f90.000.- Leusbroekerweg ten oosten kanaal f240.000,- Lockhorsterweg f 45.000,- Ooievaarshorsterweg f 25 000, Postweg f80 000.- Schoonderbekerweg f 125 000,- Stoutenburgerlaan f510.000,- Zwarte Goorderweg f500,000 - Zwar teweg f305 000,- Instruktiebad Leusden Centrum f700.000,- uitbreiding zonneweide zwembad f90.000,- uitbreiding kleed ruimte zwembad, verlichting tennisba nen burg. Buiningpark f25.000,-f30.000, aanleg handbalveld burg. Buiningpark f90 000,- verharding trainingsveld f 100 000,- uitbreiding kleedaccommo datie burg Buiningpark f40 000,-aan leg 2 tennisbanen en oefenmuur Sport park Achterveld f85 000,- Voor een te bouwen gymnastieklokaal te Leusden/Zuid en een in Leusden- Centrum is nog geen bedrag genoemd. De raad zal moeten beslissen welke van bovengenoemde werken het eerst zullen worden uitgevoerd. SDEN - Vanaf woensdag 9decem- er is het spreekuur van de burgemees- ?r gewijzigd. Vanaf die dag al mr. an der Post iedere woensdag van half en tot half elf 's morgens in Achter- eld spreekuur houden en van elf tot »aalf uur in het gemeentehuis te Leus- en. LEUSDEN - Voordat men vanuit het Oosten naar Amersfoort gaat komt de reiziger langs het drukke koffiehuis ,,De Tweede Steeg". De naam is ont leend aan het feit dat vanaf Amersfoort gerekend men eerst de inmiddels ver schenen Schamsteeg passeerde endaar- om noemde men de volgende steeg, naar de richting Stoutenburg-Achterveld de tweede steeg De nu negentigjarige me vrouw van de Grotevheen zette er een koffiehuis je op voor de passerende wiel rijders Later werd het bedrijf overge nomen door haar zoon Jan van de Groote- vheen en dat was juist op zijn trouwdag 25 jaar geleden. Het bedrijf is bij vele honderden Nederlandse autobestuurders bekend als een goed koffie en eethuis Het dubbele zilveren jubileum is dan ook niet onopgemerkt voorbij gegaan De re ceptie in „De Roskam" trok enorm veel belangstellenden en het Achtervelse mu ziekkorps Door Wilskracht Sterk bracht een muzikale hulde. Commentaren/ meningen Reacties zijn van harte welkom. HET ADRES IS: POSTBUS 67 BARNEVELÖ ACHTERVELD - Toen Herman Kerk hof, de in de wedstrijd tegen Maluka Muda zo suer esvolle s.v. Achterveld voetballer, zich na de wedstrijd weer naar zijn auto begaf, deed hij- een wel heel onaangename ontdekking. Terwijl hij een uitstekende wedstrijd speelde - hij scoorde twee keer voor Achterveld - hadden onverlaten een achterlicht van zijn op het Kerstens sportpark gepar keerde auto gedemonteerd en meege nomen De goede stemming, waarin men na een zo goed gespeelde wedstrijd ver- keertd, was wel heel snel verdwenen. Deze week heeft mr A H. van der Post de leiding van de gemeente Leusden op zich genomen „De stad Leusden mag zich gelukkig prijzen met een nieuwe burgemeester die zoveel kwaliteiten heeft op het gebied van de woningbouw als burgemeester Van der Post. Zijn nieuwe standplaats zal veel profijt kun nen trekken van de ervaring, die hij bij de uitbreiding van IJsselstein heeft opge daan." Dit zei drs Doesburg, wethouder loco burgemeester van IJsselstein za terdagavond tijdens het afscheid van de raad van IJsselstein van burgemeester van der Post. Burgemeester van der Post, heeft zich, aldus de heer Does- viteiten. Tot nu toe heeft de penning meester kans gezien om met een mi nimale contributie welke voor hetgroot- ste deel van de leden niet meer dan f 12- per jaar bedraagt, de balans tussen inkomsten en uitgaven te hand haven. Dit is een verdienstelijke pres tatie, als men bedenkt dat vele zwem verenigingen contributies tot f70.- per jaar vragen. Het bestuur ziet kans om de brede laag van kinderen onder de Haaienvlag te laten zwemmen, als ook u zich opgeeft als donateur. Natuurlijk kunt u ook lid worden. Het lidmaatschap geeft u de kans om in de verenigingsuren gebruik te maken van het zwembad Dit zijn vaak relatief rustige uren in het steeds voller wor dende binnen- en buitenbad. U ontvangt ons cluborgaan en kunt deelnemen aan de vele activiteiten, waar u het meest enthousiaste deel van de Leusdense jeugd zult ontmoeten. U kunt zich opgeven bij elk bestuurs- Leusden-Centrum - Mevr. v. Klompen burg, Hohorstlaan 29, tel. 03496- 1472 Leusden-Zuid - Mevr van Lingen.Wilh. v. Pruisenlaan 10, tel. 03490-11883. Lidcontributie f24,- per jaar Dona teur f 10.- of meer per jaar Het bestuur van LZ PC ,,De Haaien" wenst u van harte welkom. De Voorzitter W J Vrolijk LEUSDEN - Onbegrijpelijk dat in onze tijd. waarin bedragen, die we nauwelijks kunnen uitspreken (laat staan bevatten) worden uitgegeven voor onderzoek van de ruimte en ontwikkeling van vernieti gingswapens, het Kinderfonds van de VN nauwelijks de 50 mijjoen dollar bijeen kan schrapen om tegemoet te komen aan de schrijnende nood van zo'n 800 a 900 miljoen kinderen, die nauwelijks of geen kans hebben op een gelukkiger toekomst, waarop zij -net als onze kinderen- recht hebben. In 1965 kreeg UNICEF de Nobel-prijs voor de Vrede Wel verdiend. De grote betekenis van deze toekenning ligt in de erkenning dat het welzijn en het geluk van de kinderen van vandaag onverbre kelijk verbonden is met de vrede in de wereld van morgen UNICEF IS HET KINDERFOND DER VERENIGDE NATIES Het betekend HULP en HOOP VOOR ALLE KINDEREN waar ook ter wereld Hulp bij ziekte, ondervoeding, verwaar lozing. Hoop op een gelukkiger toekomst UNICEF heeft zich tot doel gesteld ieder kind te helpen als volwaardig mens in de maatschappij op te groeien Een belang rijke bron van i,n£pmsten voor UNICEF zijn de wenskaarten en agenda's. Deze kaartenontworpen door bekende kunste naars en door hen belangeloos aan het kinderfonds afgestaan, zijn UNIEK. ORI GINEEL, EIGENTIJDS en GOEDKOOP' UNICEF wenskaarten en agenda's zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: LEUSDEN-ZUID Mevr F Otter - Westra v. Boetzelaer van Oosterhoutlaan 12, Tel 13490-16955 LEUSDEN Mevr A Poortman-Faber Berkenlaan 13, Tel 03496 - 1770 burg, acht jaar geleden bijzonder snel ingewerkt in de problemen van IJssel stein Voor de gemeente Leusden een reden om de verwachting uit te spreken, dat hetzelfde het geval zal zijn ten op zichte van de problematiek van Leusden, die in feite niet zoveel verschilt met die van IJsselstein. Burgemeester van der Post werd zaterdagavond gekarakteri seerd als een uitstekend coördinator, de initiatiefnemer met 'n onblusbare werk lust en aanstekelijk optimisme. Wat dat betreft heeft hij veel gemeen met zijn Leusder voorganger, mr F. J. H. Schnei ders. Vanaf deze plaats wenst de redaktie van de Leusder Krant hem en zijn gezin een goede tijd toe in Leusden. Hopelijk een zéér lange tijd.! Vele aktiviteiten van de zwemver eniging „De Haaien" zullen de Leus- denaren wel bekend zijn Onze bedrijvige oprichter George Dietrich zorgt er voor, dat steeds weer de Haaien een opvallende plaats krijgen in de sportrubrieken van de Leusderkrant. Meer dan 300 kinderen in onze gemeen- Meer dan 300 kinderen in onze ge-, meente duiken velen malen per week met groot enthousiasme in het water, waar zij door een zestal trainers, die onze club rijk is flink worden getraind. De re sultaten zijn goed merkbaar. Vele on dermaatse jonge Haaien groeien in een korte tijd flink in de breedt uit, de gezonde wedijver wordt gewekt, en zij gezonde wedijver wordt gewekt, en zij die tot de topploeg selectie worden ver kozen zetten zich volledig in, om in de wedstrijden een eervolle plaats voor de Haaien te veroveren. Na ruim drie jaar zijn we in het sterkste zwemdistrict van Nederland ge groeid tot een zwemclub, die een naam heeft als club waar 'n goede geest heerst. Daar zijn we met z'n allen trots op. Waar we blij mee zijn is, dat we in korte tijd zijn uitgegroeid tot een club die vaak wordt uitgenodigd door sterke tegenstanders om de krachten eens te meten Eindigden we in het begin op de onder ste plaatsen, nu is het de middennoot of de topplaats Met de bredere laag zeer jeugdige zwemmertjes hebben we nog heel wat pijlen op de boog voor de toekomst. Naast jeugdzwemmerij en de wedstrijd- zwemmerij is de oudere jeugd bezig in de polo afdeling een plaats te veroveren in de KNZB competitie Na enkele kring kampioenschappen zullen we dit het volgend jaar proberen De senioren vinden hun genoegen inde recreatieve zwemmerij, welke elke dinsdag- en donderdagavond mogelijk is. De niet actieve zwemmers onder ons - vinden een plaats in de diverse bestuurs- groepen - het algemeen bestuur - de technische commissies - de jeugdcom missie - de redaktie van het Loods mannetje - bondsofficials - zwembad stichting enz. enz Op de wal organiseert de vereniging zomerkampen en vereni gingsavonden, St N.icolaasfeest en een gezellige avond voor de ouderen Het bestuur werkt plannen uit, om tot een uitwisseling met een buitenlandse zwemclub te koinen Naast de jaarlijkse schoolzwemwedstrijden willen we het komende zomerseizoen een zwemwed strijd voor lichamelijk gehandicapten organiseren Veel plannen, veel acti- Daar een volkshuishouding in hoofd zaak slechts in omvang verschilt van de gewone huishouding, vraag ik me af. of de leden van de Raad van Leusden (op en kele uitzonderingen na) de welgemeende raad van de minister van economische zaken aan de Nederlandse huisvrouwen, nl om prijsbewust te zijn, wel begrepen ebben Hoe is het anders mogelijk dat zij, na de opsomming van wat voor en na delen, met een doelbewust voorbijzien van de financiële gevolgen, een beslis sing inzake de toepassing van plastic- zakken bij het vuilnisophalen hebben ge nomen Het is niet ongebruikelijk om bij de invoering van een nieuw produkt naast de voordelen ook de nadelen te noemen, doch zo dat de voordelen overwegen. Een zeer belangrijk nadeel van plastic is dat het nagenoeg onvergandeklijk is Niet voor niets overweegt men in en kele landen, waaronder Nederland, de toepassing van éénmalige emballage, waartoe o.a. plastic flessen en zakken behoren, aan een vergunningstelsel te onderwerpen. Dit om milieu verontrei niging (grond) tegen te gaan Tenslotte nog één opmerking Bij ver minderd dienstbetoon zal veel grof vuil weer in het Lockhorsterbos terecht ko men. Hoogachtend. J. Floor Lijsterbeslaan 9 Leusden (C) LEUSDEN/CENTRUM - 27 november Het was vrijdagavond j 1 weer een drukte van belang in het Ros Beyaart te Leus den-Centrum. De voetbalvereniging RO- DA'46 organiseerde aldaar haar tweede kaartavond voor het kaartkampioenschap '70/'71 Evenals de eerste maal, waren nu op de tweede avond 84 kaarters, te weten 44 klaver- en 40 schutjassers, aan wezig. Dankzij de perfekte organisatie en de juiste kaartmentaliteit van de deelne mers werd dit opnieuw een sukses- en sfeervolle kaartavond. Nadat de drie partijen waren uitge speeld kwam A J. Wittenberg met 5004 punten als overwinnaar uit de bus De verdere klassering van de eerste tien was als volgt 1 A J. Wittenberg 5004 p 2 H v Roomen 4950 p. 3 G Veer 4901 p 4 C Koelman 4893 p 5 G Hilhorst 4880 p 6 T. eroekman 4869 p 7 L Punt 4859 p 8 T Herder 4810 p 9 B. Tijmensen 4800 p. 10 JA Houtveen 4789 p Na deze twee avonden ziet het alge- meenklassement er als volgt uit 1 Jos van Beek 9677 p. 2. Gert Veer 9447 p 3. Bep Bransen 9372 p 4 Ton Tessels 9366 p 5 Mevr. Schimmel 9359 p 6. L Heemsbergen 9305 p 7 Bertus Tijmensen 9277 p 8 Gerard Smal 9156 p 9. Wim Prinsen 9141 p 10 Ton Herder 9052 p. De derde kaartavond voor dit kaart- kampioenschap zal gehouden worden op vrijdag 18 december a s. LEUSDEN - Geboren. 11 nov Vinanda T d v. J L. van Beers en C. G. van Loenen, Hamersveldseweg 146, 13 nov. Maria G. H. d v C.J T Blom en M Steinmann, Hessenweg 232. Gehuwd W G. van Valkengoed en M. C van Daatselaar; J. C M. de Wilde en C Brouwer. P B Brattinga en A M Tijmensen; H J. Baaiman en M Th. van Dalen, W N. G. van den Hengel en M. Lammers. Overleden geen.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 3