eslaagdetoneeluitvoering van „De Eendra UITSLAG ETALAGE-WEDSTRIJD Roda-feest Sint gaf fijn kinderfeest in Achterveld mmm J.G.U. St. Nicolaasfeest voor de jeugd door „Blijhof" enorm geslaagd eslaagd arfeest Vlet blijspel Polly Perkins Jubilaris bij UMEFA Optreden van de toneelgroep Cheerio hoogtepunt litÈtÉmi oooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooooooooocx Opbrengst verkoping DNDERDAG 3 DECEMBER 1970 De toneelspelers van Eendracht met I ge", on,vlne*n "a afloop een dankbaar in hun midden regiseur G. S. v We- I ipplaus van het Pub1»* (Foto's Janus Visser). yy 'an de redaktie) LEUSDEN/CENTRuttf - De Leusder neelvereniging De Eendracht gaf vo- ge week en afgelopen week zondag n uitvoering van het blijspel Polly rkins Zij oogstte met dit spel veel icces. Regisseur G. A van Wegen in tevreden terugzien op twee uitste- •nde voorstellingen, waarvan bijgaand >n drietal foto's. o illy v. Kooy en Johan Tijmensen in n scène van het toneelstuk Polly irkins ""-"7- fn scene uit het blijspel Polly Per- waarin de jonge weduwe Leila llthorpe (Willy v Kooy) ten tonele Irschijnt sint in it een in de loren. ordje en de (Van de redaktie) LEUSDEN/C. - Vrijdag, 4 december a.s zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer F. Dix uit Driebergen in dienst trad bij de c v UMEFA te Leusden. Ter gelegenheid hiervan biedt de direk- tie van dit op het Industrieterrein van Leusden gevestigde bedrijf de jubilaris een receptie aan in de kantine van de UMEFA, voor de familie en genodigden. LEUSDEN/CENTRUM - Maar lietst 275 kinderen waren zaterdag 28 no vember naar ,,Het Ros Beyaart" ge komen om er een enorm Sint Niro- laas feest te vieren. Het feest werd georganiseerd door het bestuur van de speeltuivereniging .Blijhof" De voorzitter, de heer Punt en de secretaris de heer van der Steeg hebben alles op alles gezet om dit grote feest voor de jeugd van Leusden-centrum te doen slagen en wie een blik in de zaal mocht werpen kon zien dat dit gelukt was De grote zaal van ..Het Ros Bey aart' was afgeladen vol De kinder gezichtjes straalden en waren vol ver wachting naar het podium gekeerd, de grote taai-taai pop die bij de ingang vreugde Al knabbelend, zingend en luisteren werd de middag, die veel te snel om ging. doorgebracht. Op het programma stond een toneel stukje. opgevoerd door de juniorenaf deling van de toneelvereniging ..Chee rio" uit Amersfoort De naam van het stuk luidde ,,De jaloerse prinses Daarna volgde het bezoek van Sint Ni- colaas en Zwarte Piet die de trekking verrichtten van de gehouden etalage wedstrijd Het toneelstukje. ,,De jaloerse prin ses' hield een uur lang de zaal in span ning Dat het de kinderen boeide, bleek wel uit het feit dat het bijna muisstil was in de volle zaal. zelfs de aller kleinsten die het verhaal niet konden volgen, genoten van de prachtige kostuums, met glitters, goud en zilver draad in allerlei mooie kleuren. De belichting in de laatste scène was fascinerend Het verhaal ging over twee prin sesjes. de zusjes Marcha en Irma Marcha was hooghartig en trots, en erg jaloers op haar zusje Irma. Irma was erg geliefd aan het hof maar ook bij de gewone mensen Met haar to- verversje kon ze zelfs zieke mensen beter maken Men zag de zusjes in het eerste be drijf te midden van* de dorpelingen, een smid. een rijke koopman en boe rinnetjes. Irma genas niet haar vers je een ziek meisje, en er werd naar har telust gezongen en gedanst Het tweede bedrijf speelde in het paleis In een prachtige zaal met zil ver beklede stoelen waren de koning i'n de koningin Er was bezoek van jon ge prinsen, de lakeien liepen af en aan. Het was een hele schok voor de def tige aanwezigen dat Irma gedanst en gezongen had op liet marktplein. Haar vader de koning wilde er meer va li» weten en was helemaal niet boos meer toen hij hoorde dat Irma een ziek meisje had beter gemaakt De dorpelingen brac li ten een bezoek aan liet paleis om de prinses te be danken. De kinderen in de zaal scha terlachten om de dikke smid. die on handig tussen de koninklijke gasten door laveerde en nogal eens een buiteling maakte De jaloerse prinses bedacht een boos plan. en in het derde bedrijf kon men zien hoe zij bij een boswandeling, haar in slaap gevallen zusje achterliet, en haar in handen van moerasgeesten en dwaallichtjes liet vallen In de totaal duistere zaal gaf het een spookachtig effect, de dwaallichtjes te zien dansen, die alleen het wit van hun kleding en de golvende witte slierten die ze in hun handen hielden door een speciale be lichting lieten zien. Alles kwam na tuurlijk weer goed de jaloerse prin ses had spijt en na een grootscheepse zoekactie werd de verdwenen Irma weer gevonden, die haar zus alles vergaf. Een groot feest was het met veel dan- jes toen de prinsesjes gelijktijdig hun verloving bekend maakten. Het stuk werd gespeeld door 28 kin deren met leeftijden variërend van 6 tot 12 jaar. Onder leiding van me vrouw J Stouten hadden de kinderen maandenlang geoefend Het was verras send hoe leuk de kinderen speelden Opvallend was hoe rolvast en vlot het vrij gecompliceerde stuk liep. Het was de eerste maal dat het stukje opgevoerd werd en nog vele uitvoeringen staan op het programma. De kostuumpjes door de leden van Cheerio zelf vervaardigd, waren goed verzorgd Het dwingt respekt af. dat mevrouw Stouten in staat was een stuk met 28 kinderen waaronder zoveel klein tjes op een klein toneel te regiseren en tot een succes te maken Grimeur was de heer A de Vries, voorzitter- regisseur en de grote man achter de schermen van de toneelvereniging Cheerio" Gini van Empelen speelde de rol van prinses Irma en toonde aan dat ze niet alleen goed kon toneelspelen maar ook goed kon zingen. Gerda Petersma ver tolkte de rol van prinses Marcha op knappe wijze TREKKING Sint Nicolaas, keihard toegezongen door kinderen, was speciaal naar Leus den gekomen om de trekking te ver richten van de etalage-wedstrijd. Uit zijn grote boek, waar alles in staat, las de Sint voor, dat sommige kinde ren ondeugend waren geweest en niet één maar soms wel acht formulieren hadden ingezonden, dat mocht niet meer gebeuren De Sint die veel van kinderen houdt hield ook van speeltuinen en hij gaf een pluimpje aan de heren van der Steeg en Punt voor hun activiteiten. Voor de etalagewedstrijd waren 171 inzendingen binnengekomen, hiervan wa ren er 104 goed en 67 fout De goede oplossing was: ,,Sint en Piet vergeten ook ons Leusden-C niet' Volgens de secretaris, de heer van der Steeg lag de moeilijkheid bij de hoofd letters en de volgorde van de woor den Bijvoorbeeld het woordje ,.ook" kan voor de zin geplaatst worden en ..Piet en Sint" werd ook ingezonden in plaats van ,,Sint en Piet" De spanning in de zaal was te snij den. toen Sint zijn gehandschoende hand in de doos met oplossingen stopte en er het eerste briefje uit haalde De eerste van de tien winnaars was Jos Hilhorst, 10 jaar, zoon van de be heerder van ,.Het Ros Beyaart". die na ontvangst van zijn waardebon zich onmiddellijk naar een speelgoedzaak spoedde en deze inruilde voor een dam bord 2. Cilia Blom, 10 jaar. 3. Erik Japinga, 8 jaar. 4 Vera van de Hengel, 10 jaar 5 Silvia van de Steeg. 8 jaar. 6. Anita van de Berg, 11 jaar 7. Yvonne van de Bos. 11 jaar. 8 Kimmy Barber, 4 jaar. 9 Letty Kennis, 11 jaar 10 Stine Vos, 11 jaar Alle winnaartjes kregen een waar debon. Silvia van der Steeg moest eerst van de Sint samen met haar vader een versje zingen alvorens de prijs in ontvangst te nemen. De jongste winnares, een Amerikaans meisje durfde het niet aan om een little song" voor de sint te zingen. De vier meisjes, die de clubjes van de speeltuinvereniging 's winters lei den werden door de Sint in het zon netje gezet. Na het zingen van een versje kregen ze een waardebon als herinnering aan het speeltuinwerk. De groepleidsters waren: Bes van 't Veld, Frida Hofland, Wies Schaap en Paulien van Ginkel. Na een luid ,,Dag Sinterklaasje" ging de Sint weg en keerden de kinderen voldaan met een zakje fruit huiswaarts USDEN - Zaterdag 28 november de afdeling Leusden van de P J.G U. jaarfeest in Café Restaurant ,.De te Leusden Na de opening door >orzitter van de .Valleijongeren" ?er B. Jansen, volgde in vlot tempo •verzicht van de vele aktiviteiten, aan het afgelopen jaar werd deelge- n optreden van ,,de Lunterse confe- vorinde daarna het begin van ntspannende gedeelte van de avond, erder voor het grootste deel gevuld met de opening van het blijspel ,,De estraat is een keurige straat" van mmink-Kamp Het toneelstuk, onder van mevr. Bruins Slot-Aalbers op vlotte wijze voor het voetlicht icht en het viel bij de geheel uit- 'chte zaal bijzonder in de smaak ie spelers, die allen goed in hun rol peeld waren, viel vooral het gewei- spel van de oma gespeeld door Ka- Hofland en de beide huisvrienden van Ruler en Hans van Loenen op rvoor I gebrachte stuk handelde over een nd sip dat sinds kort naar de Kerkestraat verhuisd was en vanwege deze nieuwe omgeving beslist een auto moest hebben. Om het daarvoor noodzakelijke geld bij elkaar te brengen besloot de vrouw des huizes (Ria de Greef) tegen de zin van de rest van de familie, bestaande uit oma, vader (Gerard van de Lagemaat) zoon (Johnnie van Loenen) en dochter (Dicky Apeldoorn) twee dames in pen- sionze nemen De beide huisvrienden bieden aan hun vakantie (als dames ver kleed) in het gezin door te brengen De daarop volgende verkleedpartij gepaard gaand met dol komische situaties, brach ten de zaal in en uiterst plezierige stem ming. Hoogtepunt van de avond was de ont knoping die in de vorm van een striptease van de beide .huisvrienden" de waarheid aan het licht bracht Na afloop van het toneelstuk werd de avond met de trekking van de verloting besloten Het bestuur van de ..Valleijongeren kan met deze avond terugzien op een bij zonder geslaagd jaarfeest. LEUSDEN - De verkoping die de Her vormde Vrouwenver. Tryfosa te Leusden heeft georganiseerd t b v de G.Z.B. heeft een bruto bedrag van f. 3790.90 .opgebracht. LEUSDEN-CENTRUM - De jubileum kommissie van de voetbalvereniging Roda'46 wilde uit erkentelijkheid, voor de geboden diensten van de vele vrouwe lijke en mannelijke medewerkers, iets terug doen. Deze medewerkers hadden ieder op zich en ieder op zijn terrein de Jubileumkommissie terzijde gestaan tijdens de fancy fair, die in september jl werd georganiseerd. Dit iets terugdoen was een uitnodiging voor een gezellig avondje, dat zater dagavond gehouden werd in de kantine op het Burg. Buiningpark In de fees telijk versierde kantine hadden de ruim zestig aanwezigen, nadat voorzitter van Santen zijn welkomstwoordje had ver richt, er al spoedig de juiste stemming in zitten De heer Gijs van de Hoef toonde zich later op de avond een voor treffelijke ceremoniemeester en voerde met medewerking van een voortreffelijk stukje muziek de stemming tot een top per op. De jubileumkommissie hoopte door het organiseren van een dergelijke avond in een prettige sfeer de vriendschaps banden nog steviger aan te trekken, en gezien de vele positieve kommenta- ren na afloop van dit gezellig onder onsje, is zij hier volledig in geslaagd. LEUSDEN - De medewerkers aan de Roda-Fancy-fair hadden zaterdag jl. een gezellige avond in de kantine van het burg Buiningpark als beloning voor het enorme aandeel wat een ieder van hen geleverd had voor het welslagen van dit evenement. Ook de gezellige avond groeide uit tot een fantastisch feest waarin een ieder zich uitstekend amu seerde. Foto's Janus Visser ACHTERVELD - Sint Nicolaas heeft vorige week ook een bezoek gebracht aan de Achterveldse jeugd Hij deed dat op uitnodiging van de Achterveldse winkeliers. Alle Achterveldse kinderen waren uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. De grote zaal van ,,Ons Gebouw" was tot de laatste plaats bezet met luid ruchtige maar ook wel in spanning ver kerende kinderen. In afwachting van de komst van de Sint werden de kinderen bezig gehouden door clown Piper. Met zijn dwaze grollen, sneltekenen en goo chelen slaagde hij daar uitstekend in. Maar het grootste succes oogstte hij toch met het optreden van Jan Klaassen, Katrijn, de veldwachter, de boef en de baviaan Ondanks alle moderne vormen van vermaak wat tegenwoordig de jeugd wordt geboden, blijft de aloude pop penkast zich uitstekend handhaven. Het meeleven van de kinderen bij een der gelijke vertoning is verrukkelijk. De komst van de Sint in de overvolle zaal veroorzaakte een oorverdovend wel kom De met gulle hand strooiende Pie ten voerden het tumult tot een hoogte punt Nadat het rumoer wat afgenomen was en de kinderen de Sint hadden toe gezongen, verwelkomde de voorzitter van de Achterveldse Winkeliersvereniging, de heer W W van Dijk, Sint Nicolaas Hij sprak er zijn vreugde over uit dat de Sint, ondanks zijn overbezet program ma toch nog even tijd voor de Achter veldse jeugd had gevonden De Sint had zelfs nog tijd om zich geruime tijd met een aantal kinderen te onder houden Alvorens de kinderen weer naar huis gingen werden zij door het per soneel van de Sint allemaal afzonderlijk nog eens getrakteerd De galante bruidegom.

Leusder Krant | 1970 | | pagina 5