SPORT S.V. ACHTERVELD WON MET 3-1 OVERTUIGEND VAN MALUKU MUDA Sterk Roda '46 klopt koploper Barneveld Impala volleybal Leusder krant BOSCHMAN IN TOPVORM Lelystad 2 - Roda 2: 0-1 Uitslagen van Ons Genoegen DONDERDAG 3 DECEMBER 1970 6 ACHTERVELD - Het programma van de s.v. Achterveld voor het a.s week eind is als volgt: Senioren: Achterveld 1-DOSV 1 14 30 uur Achterveld 2-DOSV 2 12.30 uur. Achterveld 3-Quick 5 12.30 uur Programma voor zaterdag 5 dec. a.s vvOP 2 -Roda 2 12.30 uur Veense Boys 4 -Roda 3 12 30 uur PROGRAMMA ZONDAG A.S. Roda - Actif aanvang 2.30 u. Roda 3 - VVOG 5 aanvang 12.00 u Roda 5 - Quick 10 aanvang 12 00 u Roda 6 - VVOG aanvang 2.30 u VVOG 4 - Roda 2 aanvang 12.00 u, Veense Boys 4 - Roda 4 aanvang 12 00 u LEUSDEN - Spanning en emotie in de 8e ronde van de huiscompetitie van Schaakvereniging LEUSDEN. Het was weer zo'n avond, waarop ieder schijn baar nog meer attent speelt dan nor maal, soms lijkt dit wel afgesproken werk. Misschien ook wel is de sfeer on gemerkt de drijfveer, hoe dan ook, er werd verbeten gestreden, verdedigd, aangevallen, geblunderd soms, en na tuurlijk was Vrouwe Fortuna voor 'n enkeling ook weer aanwezig. 'n Beetje triest voor de Jager, maar volkomen correct, was de eind-conclu sie van de wedstrijdleider in de partij, de Jager-v Santen Sr De klok namelijk werd zijn onverbiddelijke tegenstander, juist vóór de 40e zet viel de slag en de Jager werd reglementair verliezer ver klaard Jammer dat zijn stelling juist winstkansen gaf. Iets gelukkiger kwam Harlaar uit een netelige situatie, wist daarna zijn tegenstander v d. Tang in 't nauw te brengen Deze op zijn beurt zag toch weer kans er 'n remise uit te peu teren. Lagerwey wint tegen Mosterd een pion, handhaaft dit voordeeltje, en brengt hiermee na zeer zorgvuldig spel de partij tot winst. Maar 't klapstuk van de avond 'ls"Üe remise van Boschhïari tén koste van v. d Weijden, die door ieder al bij voorbaat' als' winnaar werd merkt Dat Boschman de hele partij in de hand had, dirigeerde, en tenslotte remise afdwong door 'n toren moedwillig ..in" te zetten ziet u in de onderstaannde weer gave. Uiteraard zonder commentaar want wie zijn wij? Wit: Boschman Zwart v d. Weijden 1 e4-e5 2 Lc4-Pf6 3 d3-Lc5 4 Pf3- d6 h3-h6 G a3-0-0 7 Pc3-a6 8 d6 h3-h6 6 a3-0-0 7 Pc3-a6 8 Pd5-Pc6 9 b4-La7 10 c3-Le6 11 PxfG- DxfG 12 Lxe6-xe6 13 0-0 - Pe7 14 Le3-b6 15 d4-xd4 16 Lxd4-e5 17 Le3- Ta,d8 18 Ta2-Dg6 19 Tel-De6 20 Td2- Tf7 21 Ph4-Td, f8 22 Dg4-Dxg4 23 xg4-Kh7 24 c4-g6 25 g3-Pc6 26. b$-xb5 27 xb5-Pa5 28 Tc2-Pb3 29 f4-xf4 30 xf4-Pc5 31 f5-xf5 32 Pxf5-Pd3 33 Th2 !-Pxel 34 Txh6.-Kg8 35 Tg6.-Kh7 36 Th6- -Kg8 37 Tg6+ (remisedooi; her haling van zetten) Uitslagen 8e ronde huiscompetitie, Rooster 1; Lagerwey-Mosterd 1-0, Boo- gaard-Struiwig 1-0, Boschman-v d Weijden lklhHarlaar-v d Tang xk-xk, de Jager-v Santen Sr. 0-1, Schram- Veenendaal 0-1 Rooster 2, G Graaf land-Dijkstra Sr 1-0, Wisman-Dijkstra jr. 1-0, deGraaf-v. Santen Jr 0-1, Horst Kraaikamp 0-1, v Buren-v. d. Steeg0-1, Mevr. Graafland-de Ridder 0-1, En voor de verliezers in rooster 2 kunnen we stellen dat alle partijen al om half tien dus te vroeg uit waren' LEUSDEN - Deze week werd één volleybalwedstrijd gespeeld tussen da mes Impala 2 tegen dames Impala 3 Het is een gelijk opgaande strijd ge weest waarin de eerste set vooral het derde team door goed serveren en sa menspel, de setwinst in de wacht wist te slepen met 15-10 De tweede set was enorm spannend en de strijd werd met wisselend succes voor het tweede en derde team gespeeld Uiteindelijk moest het derde team de knietjes bui gen en ging de overwinning met 15-11 na. -r^aia 2 De derde set, de set van het uithoudingsvermogen, werd ge wonnen dóór het jongere tweede team, dat iets meer „asem" had dan het der de (15-6) Al met al een sportieve en gezellige wedstrijd. Vrijdagavond is er nog steeds trainen nu waargenomen door de enthousiaste en kundige trainer Herman Terschegget. De dames kunnen terecht om 8 uur en de heren om 9.15 uur LEUSDEN - Roda 2 behaalde een schit terende overwinning op Lelystad 2. 10 minuten voor tijd was het Coos van Soeren die een pass van René van Buren opving en Lelystads doelman geen kans gaf. De gehele wedstrijd ging tot dat mo ment gelijk op met aan beide zijden enkele malen reele scoringskansen Kei harde schoten van René van Buren, Dick Opstelten en Rien van de Berg werden met de grootste moeite onschadelijk gemaakt Ook Roda's doelman Henk de Vries moest zijn aanwezigheid laten gelden, maar had van geluk te spreken toen een inzet van Lelystads middenvoor op de lat belandde. Met de stand 0-1 zette Lelystad al les op alles met het gevolg dat Roda nog de laatste scoringskansen kreeg, maar ook toen, vooral bij een schot van Wim Oskam, bleek de doelman van de gastheren van klasse. Ido van de Berg en Izaak Hoogendam speelden voor Roda een bijzonder goe de wedstrijd. ACHTERVELD - Op de laaisi ge houden onderlinge wedstrijdavond vand schietvereniging ,,Ons Genoegen" wer den goede series gemaakt. Twee schut ters bereikten op éen punt na het maxi mum aantal punten. Uitslag: 1 J. van Nimwegen 49 pnl 2. Joh. van de Hengel 49 pni 3. J E van Hamersveld 48 pni 4. H. van Nimwegen 47 pn1 5 H van Ruitenbeek 47 pn .ft.. W .1 1 C van Dort 44 pm 8 J. van Rossum 44 pn1 9 W. van de Kletersteeg 43 pn 10. J Pepping 41 pn 11 J J van Hamersveld 40 pn 12 Th Vos 40 pn 13. H. Schut 40 pn 14 J Apperlo 39 pn Aanstaande donderdag 3 december ver valt de onderlinge wedstrijd In plaai hiervan vindt op die avond het tra ditionele ,,Sint Nicolaasschieten" plaat: ACHTERVELD- Ondanks het nog steeds niet volledig zijn van de Achterveldse ploeg, werd de wedstrijd tegen Maluka Muda op het Kerstens-sportpark door Achterveld op overtuigende wijze gewon nen Daar zag het in het begin van de wed strijd nog niet naar uit. Maar naarmate de tijd verstreek, kreeg Achterveld meer vat op het korte en snelle spel van Maluka Muda Het vooral in de eerste helft tech nisch goed voetballende Maluka Muda miste nodige stootkracht. Achterveld daarentegen bereikte,vooral in de tweede helft, een niveau, dat goede perspectie ven voor de tweede helft van de com petitie biedt. Vooral in het begin van de eerste helft had Achterveld veel moeite om zich aan te passen aan het korte en snel le spel van Maluka Muda. De Biezen- kampbewoners speelden een aantrekke lijk spel en de Achterveldse verdediging moest alle zeilen soms bijzetten om het gevaar te keren. Na een kwartier ontston den er kort na elkaar twee heel gevaar lijke situaties voor het Achterveldse doel lijke situaties voor het Achterveldse doel. Maar doelman Tolboom greep bei de keren uistekend in Deze beide aanval len vormden het begin van een fel Ma luka Muda offensief Maar de ploeg miste steeds op het laat ste rrjpment een afwerker om de vaak goede aanvallen af te ronden. Maar toen de wedstrijd een half uur oud was zakte het tempo van Maluka Muda. De ver geefse aanvallen op de goed functione rende Achterveldse verdediging werkten ontmoedigend. Achterveld kreeg na deze periode meer vat op het spel. Een kopbal van Herman Kerkhof, juist naast en een keihard schot van Piet Vos tegen de paal waren bewijzen van een zich wijzigende krachtsverhouding. Maar tot scoren kwam het nog niet. Dat zou Maluka Muda als eerste gaan doen Bijna geheel Ach terveld, inclusief de verdediging, was ver opgedrongen Een snelle uitval van Maluka Muda verraste de verdediging en keeper Tolboom zag zich genoodzaakt ver uit te lopen. Dat werd fataal, hij werd handig omspeeld en Maluka Muda scoor de gemakkelijk (0-1) Maar de gasten ACHTERVELD - Een aanval op het doel van Maluku Muda waar doelman Suripatty weer veel werk kreeg. genoten niet lang van deze voorsprong. Nauwelijks twee minuten later maakte Herman Kerkhof met een fraai doelpunt de balans weer in evenwicht. (1-1) Vlak voor het einde van de eerste helft kreeg Achterveld nog een heel goede kans die echter niet werd benut. Al direct in de beginfase van de twee de helft bleek Achterveld duidelijk over een betere conditie te beschikken Onop houdelijk werd het Maluka Muda doel onder zware druk gezet. Maar in de af werking faalde Achterveld nogal eens. Vooral de in deze wedstrijd in voorhoe de opererende Henk Rutte miste enige goede kansen Maluka Muda kon zich wel enige keren aan deze zware druk ont trekken, maar de uitstekend werkende Achterveldse verdedigers hadden daar geen moeite mee. In de 22e minuut resulteerde het Achterveldse overwicht in een doelpunt Herman Kerkhof kreeg een vrije trap te nemen en scoorde hier mede voor de tweede keer een klasse doelpunt Achterveld bleef het beste van het spel houden Het spel van Maluku Muda werd steeds onsamenhangerder. soms was er zelfs sprake van complete ontreddering. Vijftien minuten voor het einde maakte Rutte, die ook in deze tweede helft enige goede kansen niet kon benutten, het derde doelpunt voor Achterveld, daarmede een einde makend aan alle eventuele Muluka Muda illusies Twee minuten later had Rutte bijna weer, succes, maar het harde schot scheerde rakelings over de lat In de nu nog resterende tijd ging Achterveld het accent op de verdediging leggen Zij deed dat met succes, in de 3-1 stand kwam geen verandering meer Ondanks het feit dat enige Muluka Muda spelers zich een paar maal aan minder sportieve handelingen schuldig maakten, een van hen kreeg hiervoor een offi ciële waarschuwing, was de wedstrijd overwegend sportief De leiding was bij de heer De Smalen in goede handen. ACHTERVELD 2-Kieviten 2 Achter veld was gedurende de gehele wedstrijd duidelijk de betere ploeg Dat kwam al snel ooor achter elkaar twee doel punten van Albert van Bekkum tot ui ting. Kieviten bleef het zwaar te ver duren krijgen. Hun verdediging pakte de zaken wel eens wat al te fors aan en dat leverde Achterveld een penalty op die door Arnold Wessels feilloos werd benut. (3-0) Dit was tevens de ruststand. Na de ACHTERVELD - Grote vreugde bij Achterveld na het tweede doelpunt. Her man Kerkhof scoorde uit een vrije trap 2-1. rust een vrijwel eender spelbeeld Kie viten deed wel enige goede uitvallen maar faalde in de afwerking Toen John Baai man er met een fraai schot 4-0 van maakte zag het er voor Kieviten somber uit Achterveld werd iets nonchelant en daar profiteerde Theus Doppenberg van. Hij redde de eer van zijn club door het enigste tegendoelpunt te scoren (4-1) Kort voor het einde bracht Arnold Wes sels de stand op 5-1. Dit was tevens de eindstand Achterveld 3-Kieviten 3 Ook Ach terveld verkeerde in een productieve bui Ook in deze wedstrijd een over de gehele linie beter Achterveld. Na ruim een kwartier opende Cor van Ruiten beek de score en zijn broer Gerard bracht tien minuten later de stand op 2-0. Vijf minuten voor de rust ont stond er voor het Achterveld-doel een rommelige situatie waaruit Kieviten de kans zal doelman Herman van den B passeren (2-ij. a1 direct na het bc van de tweede helft nam Achterveld initiatief weer in handen Kieviten p beerde met man en macht deze ov heersing van zich af te schudden gebeurde echter al te fors en de in strafschopgebied ten val gebrachte van Ruitenbeek benutte zelf de pen (3-1) Met een keihard schot bracht N de Jong even later de stand op Hans van de Goes rondde een gt solo en daarna fraaie voorzet van Lammers af met het vijfde doelp Achterveld speelde de laatste tien nuten met 10 man. maar desond: werd kort voor het einde de stand op 6-1 gebracht Uitslagen jeugd: Junioren: Achterveld A - Amersfoortse boys t S O. Soest - Achterveld B Achterveld a - Hoevelaken c De Glind b - Achterveld b Pupillen Achterveld 1 - Hooglanderveen 1 HVC 4 - Achterveld 2 BARNEVELD - Zondagmiddag kon het aanwezige publiek genieten van de gro te strijd tussen koploper Barneveld en Roda 46. Het werd een goede en een vooral aantrekkelijke wedstrijd, waar in Roda'46 vooral in de tweede helft voortreffelijk voor de dag kwam De hele ploeg heeft er hard voor moeten knokken en kreeg tenslotte, door het machtige winnende doelpunt van Drost, loon na werken Vooral verdedigend waren de rood zwarten beter dan Barneveld, waar het teamverband zeer povertjes was Bar neveld was vooral voor rust doorlopend iets in de meerderheid, maar aanval lend zette het geen zoden aan de dijk tegen de resoluut spelende Roda-ach- terhoede, waarin aanvoerder van de Belt en Cor Hoogland en in de laatste in stantie doelman Gerrits excelleerde Reeds in de eerste minuten hield het publiek de adem in toen in beide defen sies foutjes werden gemaakt en er sco ringskansen ontstonden Zowel Barne veld als Roda kwamen niet tot scoren. Barneveld kreeg al spoedig een licht veldoverwicht, maar Roda verdedigde goed Hij tikte de bal van man tot man en liet Barneveld keer op keer zien, dat techniek veel blind geloop kan voor komen. In de 20e minuut timede de de Rodadefensie onjuist bij een aanval met gevolg dat een Barneveldspeler alleen doorging. Op enkele meters af stand van het doel loste deze een schot die op bijzonder fraaie wijze door doelman Gerrits tot corner werd ver werkt Roda trachtte door snelle uitval len tot sukses te komen Bij één zo'n uitval loste Drost op zeker dertig meter afstand een kanonskogel, die tot geluk voor de gehele Barneveldaanhang juist voorlangs ging. Na een half uur spe len kreeg Barneveld door de bijzonder zwak leidende scheidsrechter Berg- Uit de wedstrijd Barneveld-Roda'46. De zwak leidende scheidsrechter wijst naar de elfmeterstip na een dubieuze hands bal van Jaap de Haan. Foto Janus Visser Uit de wedstrijd Barneveld-Roda'46 Ro- da-doelman Marius Gerrits gaat naar de goede hoek maar weet de strafschop toch niet te stoppen Uit de wedstrijd Barneveld-Roda'46 Henk v/t Klooster scoorde de gelijkma ker. hoef een indirekte vrije trap binnen het strafschopgebied toegekend Nadat deze in eerste instantie werd afgeslagen, kwam even hierna de bal tegen de arm van Jaap de Haan. Zonder pardon wees de fluitist naar de stip Cozijnsen plaat ste zich achter de bal met als resul taat 1-0 voor Barneveld Barnev. kreeg hierna nog enkele reele kansen maar doelman Gerrits was op zijn quivive en zodoende bleef het tot aan de rust bij deze stand. Na rust zette Roda al spoe dig een offensief in En nog voor dat Barneveld dit had verwerkt was de gelijkmaker er al Henk van 't Klooster scoorde met een harde en lage schui ver op verrassende wijze deze gelijk maker. 1-1 Nauwelijks twee minuten later bracht Mohlman de bal op en be diende met een pass Jan Drost. Op mach tige wijze knalde hij de bal, vlak voor dat deze op rechts de cornerlijn zou passeren ,hoog in het doel 1-2. Alles wat Roda was juichte en er werden zelfs aanmoedigingsliederen geheven De strijd ven De strijd in het veld werd grimmiger ook al doordat de scheids rechter alleen wilde zien wat er aan Rodazijde gebeurde en soms bijzonder Rodazijde gebeurde en soms bijzondere beslissingen nam Roda moest terug in de verdediging, waarin Drost verster king kwam brengen. De Barneveld- aanvallen werden veelal vroegtijdig on derschept en anders wist de goed an- vorm zijnde doelman Gerrits hier wel TPirrriug'Uii-- van Keeken behaalde een zege op zijn collega Witte, die trainer van Barne veld is QUICK 6 - RODA 4 2-3 In een moeizame wedstrijd heeft Roda alles moeten geven om winst te kunnen boeken. Er werd in een bijzonder hoog tempo gespeeld, wat verschillende spe lers blijkbaar veel energie kostte. In de 20e minuut wist Rein Osnabrugge zijn ploeg aan een 0-1 voorsprong te helpen Enkele minuten later wist Wim Morkin op fraaie wijze de stand op 0-2 te bren gen. Na rust maakte Gert Veer er 0-3 van. Quick wist hierna uit twee toegeken de vrije schoppen ineens te scoren zodat het uiteindelijk een krappe 3-2 overwinning werd. RODA 5 - QUICK 7 2-0 Van Roda-zijde een knap gespeelde wedstrijd waarin Peter Zandbrink door zijn goede spel bijzonder opviel. Reeds na zeven minuten wist Everard van de Hengel zijn ploeg aan een 1-0 voorsprong te helpen Deze stand bleef tot de thee pauze gehandhaafd Het werd in de 65e minuut nog 2-0. Dit doelpunt kwam op naam van uitblinker Zandbrink. UITSLAGEN Roda A - Scherpenzeel A 1-3 Roda B - Woudenberg 0-0 Roda '- Hooglanderveen '12-2 Roda b- Quick 7-0 Barnev ploeg werd geprikkel der Zelfs achtte een toeschouwer langs de lijn het nodig, om achter de rug van de scheidsrechter, de bal die over de lijn was geweest in de maagstreek van de goed spelende Cor Hoogland te schoppen. Het werd ten slotte een dub bele overwinning, want behaalde het team de volle winst op de koploper, trainer

Leusder Krant | 1970 | | pagina 6