Negen eerste voor LZPC plaatsen „Haaien" 15 Knappe start van meisjes adspiranten KPJ- activiteiten IMPALA -HANDBAL OUTJE WACHT HET WONDER Toon Hermans op programma KERKDIENSTEN Gezamenlijke Geref./Herv. kerkdienst LEUSDER KRANT MEDISCHE DIENSTEN ha pp ie en het verlaten eiland UNLitKUAO 3 DECEMBER 1970 7 LEUSDEN - Iedere wedstrijd weer, oiTit onze plaatselijke zwemvereniging stapje dichter bij de kringen van sterksten Tussen verenigingen als leptunus, Flevo, Ysselmeer en AZPC oelen de Haaien zich zeker thuis. AZPC met haar topploeg nog steeds de sterk- Maar de Haaien laten zien dat zij ?ker idee hebben deze plaats in de komst over te nemen De onderlinge strijd tussen de leden een plaats te krijgen in de topploeg de Haaien wordt steeds groter, ook mdat er telkens nieuw talent naar vo- komt. Bij de wedstrijd afgelopen iiidag was zeker de prestatie van de eine Irma den Herder het vermel- waard; met haar acht jaren zwom j zich bij de meisjes onder de tien reeds naar een derde plaats toe. iar tijd van 49 6 seconde was tevens nieuwe clubrecord-tijd van de meis onder de acht jaar Irma is een ote belofte voor de toekomst. Reeds het eerste programma-nummer j deze wedstrijden, georganiseerd door AZPC uit Amersfoort in het zwem- te Liendert leverde een eerste plaats voor de Haaien Eveline Willigen- rg zwom zich met een tijd van 1 40 7 tconde naar de bovenste trede van ereschavot Tijdens de prijsuit- ïking zag men links van haar nog Leusdens meisje staan namelijk men Spoel: zij had met een tijd van 45.4 seconde beslag weten te leggen de derde plaats Ook bij de school- ig jongens onder de twaalf jaar was weer een eerste plaats voor de Haai- Peter Berendsen bereikte dit met tijd van 1.39 4. seconde Lydia gers zwom bij de meisjes onder de jaar op het nummer 25 meter nderslag een nieuwe klubrekordtijd 20 7 sec dit betekende tevens een rde plaats. Irma den Herder bleek op dit nummer goed mee te kunnen men want haar tijd van 23 7 sec. was enanng aan de clubekord voor meis onder de acht jaar Erik Scholten rbeterde het klubrekord op dit num- bij de jongens onder de tien jaar 6) dit bracht hem tevens een twee plaats op Bij de meisjes onder de lalf wist Janice Tonneman een eer- lle derde plaats te behalen op het mmer 100 meter wisselslag met een 1 van 1 37.5 sec Jammer was het Janneke den Herder op dit nummer Ird gediskwalificeerd, haar tijd was icUj i 39 9 sec Op ditzelfde nummer ar dan bij de jongens stond er weer ,,Haai" op de bovenste trede van het schavot, Sjaak Rijnders won in een uw kluprekord tijd van 1.28.1 sec. c de tijd van Gerard Pasker op dit nmer 1 38.8 sec wag niet slecht, is Kroon veroverde op het nummer meter rugslag jongen onder de tien r de eerste plaats met een tijd van •1 sec. (nieuw kluprekord) Gerard van Egmond legde met een tijd van 50 2 sec. beslag op de derde plaats. Bij de 200 meter wisselslag meisjes onder de 14 jaar. was het Maria v.d Heiden die het genoegen van de over winning smaakte. (3 12 sec. nieuw club- rekord). Bij de jongens verbeterde Jaap Wols- winkel het klubrekord en bracht dit op 3.13.3 sec. Dit gaf hem echter geen recht op eremetaal Op het nummer 50 meter vlinderslag meisjes onder de twaalf jaar waren zowel de tweede als de derde plaats voor de Haaien Eve lien Willigenburg was met een, tijd van 46.2 sec derde en Janice Ton neman met een tijd van 45.2 sec. tweede Bij de jongens 50 meter vlinderslag was het Sjaak Rijnders die met een tijd van 42.4 sec. voor de tweede maal deze middag de bovenste trede van het ere schavotje mocht betreden. Bij de meis jes onder de twaalf jaar op het nummer 100 meter rugslag was het Rietje Leye- naar die met een tijd van 1.30.3 sec, beslag wist te leggen op een goede tweede plaats Harrie Abbing kwam met de jongens op dit nummer zelfs nog ver der, met een tijd van 1 33 3 sec. was hij onbetwist de snelste. Nog was het niet voldoende deze middag; na het verzwemmen van het nummer 100 me ter vlinderslag meisjes onder de veer tien jaar zag men zowel Nicolette als Marina v.d Heiden op het ereschavot staan (resp. tweede en derde). Hun tij den waren 1 31 6 en 1 34.2 sec. Han- neke den Herder nam revanche voor haar diskwalificatie. Op het nummer 100 meter vrije slag meisjes onder de twaalf jaar kwam zij met een tijd van 1 24. als overwinnares uit het water Harrie Abbing wist bij de jongens op dit nummer nog beslag te leggen op de derde plaats met een tijd van 1 23.3 sec. Op het laatste persoonlijke nummer van deze middag bevestigden de Haaien nogmaals hun plannen om het zwempeil te Leusden op een nog hoger plan te brengen. Met een eerste en tweede plaats voor Erik Scholten en Hans Kroon Hun tijden waren 39 4 en 39.6 sec. Bij het nummer 8 x 25 m. estafette wisten de Haaien beslag te leggen op de derde plaats in een tijd van 2 08 9 sec. Maken de Haaien de balans op van deze middag dan mogen zij met zeven klubrekords en één evenaring zeker niet ontevreden zijn Begrijpelijk is het dat men onder deze omstandigheden, de vreugde kan peilen die er heerst bij de zwemvereniging nu er werkelijk plannen op stapel staan om het zwembad te Leusden in de toe komst te gaan uitbreiden LEUSDEN - Dat 'n rustpauze, mits er intensief getraind wordt, geen kwaad kan, bewezen de adspiranten van Impa la Immers, men had de laatste veld wedstrijd zeker G weken geleden ge speeld, en zij moest nu ineens overstap pen op de zaal, met groot succes overi gens Tegen Limvio uit Baarn, 'n tegen stander waar men bij uitstek sterk te gen speelt Ook nu weer, want men schoot op zulk 'n overdonderende ma nier uit de startblokken dat de meisjes van Limvio de schoten reeds voorbij vlo gen voor ze er erg in hadden Vooral Willy Schoonderbeek was voor de verdediging van Limvio 'n niet te stuiten aanvalster. Ze bracht al gauw LEUSDEN/CENTRUM - De K.P.J af deling Hamersveld heeft de komende we ken weer heel wat op het programma staan. Woensdag 2 december. Als de voetbal wedstrijd Nederland-Roemenië opde te levisie wordt uitgezonden, is er in ,,de (Van de redaktie) LEUSDEN - Opnieuw een fikse stroom oplossingen binnengekregen, waarvoor onze hartelijke dank. De prijswinnaars van deze week zijn TIENTJE voor M. A. Bokkers, Hamersveldseweg 84 te Leusden/Centrum; De vierkleurenball point werd gewonnen door* fam. J. van Maanen Jr, Schutterhoeflaan 47 teLeus- den/£uid; B. Tolboom, Hendrik van Vian- denstraat 18 te Achterveld; Mevrouw van Veelen-van Esveld, Havikhorsterpad 5 te Achterveld; en Anja van RossumSchoon- derbekerweg 3 te Achterveld Alle win naars (winnaressen) ontvangen de ge wonnen prijs zo spoedig mogelijk. Van harte gefeliciteerd Deze week geen prijsvraag Maar volgende week komen we opnieuw terug, met nieuwe prijzen en nieuwe kansen. Grijp uw kans volgen de week ook eens! Til'' gelegenheid om deze wedstrijd te volgen Er wordt ook gepoold en het in- leggeld wordt verdeeld onder de win naars, in de verhouding van 50%-35% en 15%. De organisatie is in handen van de Jeugdbeweging Als het animo groot ge noeg is, ligt het. in de bedoeling bij iedere wedstrijd en schaatskampioenschappen deze avonden te herhalen Donderdag 3 december Sint Nicolaas- avond voor de KPJ Wat er allemaal staat te gebeuren is nog geheim, maar het is zeker de moeite waard. Aanvang 19 45 uur in ,,De Til" Dinsdag 8 december. Kaartavond van de K J B in ,,Het Ros Bevaart" Aan vang 19 30 precies. Donderdag 10 december. Instruktie- avond voor de wedstrijden op de kring- kreatieve dag op7 februari 1971 te Hoog land Deze avond wordt er voorbereid onder leiding van Piet Valkenet wat ge bracht zal worden Na de bespreking volgt een ontspannend gedeelte, aanvang 19 45 uur in ,,De Til' Zaterdag 12 december. Bezoek aan de one-man-show van Toon Hermans in Theater Carre Amsterdam. Er zijn nog 10 plaatsen beschikbaar in de bus Opgeven bij Riki van Eijden (03496-1264) Kosten f 6 60 per lid Vertrek om 18 15 voor het Ros Beyaart. te Leusden - Cen trum de stand op 3-0 Aanvoerster Yvonne de Valk deed er eentje bij met 'n knap springschot, en de kleinste van de ploeg, Ans v d Geer scoorde haar eerste doel punt Ruststand 5-0 Na rust hetzelfde beeld: een opper machtig Impala, dat het spel dikteerde en geleidelijk de score opvoerde, door nog maar liefst 5 doelpunten van Willy Schoonderbeek en 1 van Yvonne de Valk Ook de verdediging met keepster Evelien Lagerwey aan het hoofd, bleek volkomen voor haar taak berekend, en behoefde slechts eenmaal te kapituleren. De heren senioren speelden te Utrecht tegen U.D.5, en begonnen onzeker, wat 'n achterstand van 2-0 opleverde Toen trad plotseling 'n volledig herstel in en was Impala niet meer te houden Bin nen 5 minuten werden 4 doelpunten ge maakt, en werd de voorsprong niet meer uit handen gegeven. Via zeer snelle en goed uitgevoerde aanvallen bleef men het doel van de tegenstanders onder druk zetten, terwijl bij de tegenaanvallen, de verdediging op tijd terug was om het ge vaar te keren Henk Reijnders was in het doel weer betrouwbaar als altijd Hij doende konditie bleek te beschikken om het tempo tot het laatst toe vol te houden Als pas gepromoveerde ploeg in een hogere klasse te spelen geeft altijd wel enige aanpassingsmoeilijkheden, welke men blijkbaar nu wel te boven is, gezien het spel van deze zondag. Telt men daar nog de omstandigheid bij dat in de niet geliefde Bernardhal te Utrecht ge speeld werd, dan mogen we toch rustig stellen dat de heren van Impala zich ver der wel zullen weten te redden. Zij nog vermeldt dat Henk Snijders 6 maal scoor de. Ron Hartogsveld dan 5 maal, terwijl Henk Uneken en Theo Prinsen de eind stand op 12-9 voor Impala bepaalden. Programma voor zondag a s Heren seni oren om 10 55 uur. tegen Fidelitas 2 Dames junioren om 16.35 uur tegen Lim vio 2 Beide wedstrijden in de sporthal te Amersfoort LEUSDEN/CENTRUM N H K 10 u dr Maarsingh, Amers foort, 19 u ds Peddemors, Amers foort (gezamenlijke dienst Geref. N Herv.). R.K.K za. 7 u m rn.v. dameskoor, zo 7 30, 9 u lat Hoogmis, 11 u. dienst met samenzang, 16.30 uur LEUSDEN/ZUID N H.K 10 u ds Willemse, Amers foort, 18.30 u ds Vermaas, Huizen. R K.K Huize Don Bosco za. 19.15 u zo 10 u Hoogmis. 11.30 u Mis. ACHTERVELD N H K Jan van Arkelweg. zo 9 30 u ds. Couperus, Meppel R.K K.: ma t/m za. 8 u (uitgez wo.) wo. 19 30 u avondmis, vrijdag 19.30 u avondmis, za 19 u avondmis zo. 8 u Om 10 u Hoogmis. 18 u.: Lof. LEUSDEN - A.s zondag 6 dec. zal in het Herv. Centrum te Leusden-Centrum een gezamenlijke Ger/Herv dienst wor den gehouden Aanvang 19.00 uur. Spre ker zal zijn ds G W H Peddemors uit Amersfoort over het thema: ,,In naam van Jezus doe open de deur!" Een kinderkoortje van de Chr Basis school o 1 v Mej. J A Klein jan zal me dewerking verlenen Organist is de heer C. J v Nimwegen. Postbus 67 BARNEVELD Tel. 03420-3141 ,,Hij zegt dat hij die doos met poes jes in ons warenhuis heeft gevonden LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Lantink en Den Toom zal deze week waarnemen dr Den Toom, Maria Stuartlaan 5, tel. 03490-18881 U I LLETO N l pnt DOOR TO DORSSEN-VAN LOON 24 - schudde mijn hoofd. ,,Geen spra- van, ga je verkleden, dan eten we in stad. Ik trakteer vanavond ter ere m'n lenzen." Dat neem ik aan. Ontferm jij je maar over een arm verpleegstertje, dat spaart voor haar huwelijk. egen mijn verwachting in verloor le doos bonbons. We bleven niet al ang, maar ik werd negen keer ge en Lenie twee keer minder Waar- e half in haar nopjes was .(ik de mannen; bij jou val ik in het niet) half ook niet het wordt nu tijd, ik ga trouwen, de eerste symptonen m'n aftakeling manifesteren zich Doch ik beloofde haar een pracht- en ging innig blij en gelukkig om succes, dat ik die avond had ge slapen. ijdagsmorgens liet de huishoudster in de wachtkamer. Ze keek me ook inderzoekend aan. Knikkend zei ze: Uw bril geruild voor kontaktlen- Ik zal de dokter zeggen dat u er greep haar bij de arm. ,,Zeg niets L dit.. Ik wees op m'n ogen. begon te glimlachen en knipoog^ Allicht niet. Ik gun u de verras- van harte." ■k' m half uur zat ik te popelen, toen |fei belde. Ik opende met bevende hand m}' leur en betrad zijn spreekkamer. zat achter zijn bureau te schrij- Zonder op te kijken wuifde hij met hand. „Gaat u zitten, juffrouw Bur- ar; ik ben zo tot uw beschikking." >g een minuut moest ik geduld heb Toen keek hij op. Enige tijd staar lij me aan, tot er een glimlach op gezicht kwam De lach bleef op gezicht, toen hij overeind kwam. beide handen uitgestoken kwam hij he af. „Nee, maar, juffrouw Bur sar, u hebt contactlenzen? Maar die u uitstekend.... Laat me u eens bekijken...." :t beide handen trok hij me overeind het vertrek naar het raam. Tevre- knikkend bekeek hij m'n gezicht, is alles compleet, nietwaar? U hebt 'el een hele metamorfose onder- Nog steeds knikte hij, me onaf- >ken aankijkend. „Ik verwacht, dat anbidders niet al te lange tijd om :n zullen zwerven en gaan vechten w gunsten." overdrijft, dokter lag ik dan vaststellen, dat u me een momenten overdonderd hebt?" 'erkelijk?" hield nog altijd mijn handen vast. schijnlijk drong dat op dit ogenblik em door, want meteen liet hij ze .Sorryziet u nu wel? Ik ben den B iet be rueld iten ze ov tden de in chte e per acht op en g< van doelp tien ?sond; stand boys en 1 er helemaal van ondersteboven. Want hier staat plotseling een heel andere juffrouw Burgenaar voor me. Hoe voelt u zich nu?" Ik slikte met moeite m'n tranen in, wat erg lastig is, als je contactlenzen draagt. „Ik kom woorden tekort voor m'n geluk, dokter." „Dat eh .kan ik me voorstellen. Als ik u nu vertel, dat u m'n eerste patient bent, die me van m'n stuk gebracht heeft, gelooft u me dan?" Ik voelde me rood worden. „Heus9" „Hebt u dat niet eens gemerkt? Ik hield uw handen maar vast, zonder dat ik erg in had. Dat is eigenlijk onbe hoorlijk." „Dat was zo erg niet." Er was even een pijnlijke stilte. „Zo, nu ben ik zo'n beetje van m'n verbazing bekomen. En hoe gaat het met uw vel letje? Nog irritaties?" Hij onderzocht me weer heel pre cies, m'n gezicht, m'n borst en rug. „Gaat uitstekend. Levert hetdieetgeen moeilijkheden op? Verlangt u noon naar verboden artikelen?" „Soms. Maar ik heb er alles voor over om m'n gezicht zo te houden, dokter..." Hij knipoogde. „Dat redden we samen, juffrouw Burgenaar. U krijgt een smeer seltje voor de avond. Lenie helpt u wel, voor wat uw rug betreft. Éénmaal per dag, bij voorkeur 's avonds voor bedtijd Goed insmeren." „Het gebeurt zonder markeren, dokter." Bij de deur hield hij nogmaals enige tijd mijn hand vast. Ditmaal was zijn blik ernstig, toen hij zei, juffrouw Bur genaar. Apropos, komt u voortaan maar om de veertien dagen." Op straat had ik de neiging om te huppelen of te dansen. Want ik voelde en zag de blikken van de mannen op me gericht, als ik langs liep. Terwijl ze tot voor kort nauwelijks acht op me sloegen. HOOFDSTUK X Vanavond is er visite in m'n flat. Lenie is jarig en heeft me toestemming gevraagd om haar verloofde te laten ko men. Ze zag dat ik één ogenblik aar zelde; ik dacht terug aan Peet Waar schijnlijk raadde ze m'n gedachtengang, want nog voor ik antwoord kon geven, voegde ze er aan toe „Zeg, Woutje, mag ik Bob ook uitnodigen? Hij is bij zonder onderhoudend en dan is het me- teen voor jou met zo eenzijdig hè?" Het drong niet dadelijk tot me door, wie ze bedoelde. „Wie is Bob9" Ze schoot in de lach „Jouw huid- vernieuwer natuurlijk: dokter Van Spren kelen. Hij was verleden jaar ook op m'n verjaardag; feitelijk kan ik hem niet eens passeren." Ik voelde me rood worden. Op het zelfde moment dacht ik: waarom ga ik nu kleuren? En Lenie, dat loeder, be gon nog harder te lachen „O, Woutje, wat zie je er heerlijk uit met die kleur., kom eens kijken in de spiegel?" Ze greep me vast en trok me naar de keuken. Half onwillig liet ik mij meeslepen. De aanblik van mijn blo zende wangen deed de gloed nog ver diepen. Lenie schaterde het uit. Daar door werd ik geprikkeld. „Is dat zo om le lachen?" vroeg ik gebelgd. Ze pakte m'n arm „Welnee, meid, het is alleen maar, dat ik minstens e- ven blij voor jou ben, omdat die Van Sprenkelen en die opticien je zo heer lijk opgeknapt hebben Bedenken ze op je kantoor geen smoesjes om je op het archief op te zoeken?" Opnieuw kreeg ik een schok. Inder daad had ik die morgen drie jongens bij me gehad op de archiefzolder: Pen- nets, die ze Pinup noemen, een fatje, die aan het loket zit voor de auto- schaderegeling. Bovendien Van Asse- len, van de afdeling boekhouding, die zeer beslist onmiddellijk inzage wilde hebben in B 1634223, waaruit hij wat overschreef en daarna nog enkele mi nuten bleef plakken om te zeuren over het mooie weer en het feit, dat de va kanties nu gingen naderen En tenslot te griezel Grauberg, de man van on bestemde leeftijd, die op alle moge lijk manieren probeert er jonger uit te zien en me vertelde, dat hij in het zelfde blok flatwoningen in de kost was. Maar ik had er niet bij stilgestaan, dat ze alleen maar kwamen om heel summiere pogingen te wagen om bij de archiefjuf in de gunst te komen. O ja, in de kantine kwam Bleiboom aan m'n tafel zitten en gaf me een sigaret, ter wijl hij liet doorschemeren, dat hij ver schillende avonden in de week zich ver veelde. De knappe Bleiboom van de af deling acquisities, op wie het halve vrouwelijke kantoorpersoneel verliefd was. Ik knikte. „Klopt Sinds enkele dagen krijg ik herenbezoek boven. Het is, dat jij me er opmerkzaam op maakt, anders had ik er vast niet over nagedacht." Ze streelde mijn wang. „Dat komt door die betoverende toet van je." Ze boog haar hoold dicht bij het mijne: Zullen we het doen? Bob is een vlotte jongen. Hebben we gevieren een gezel lige avond Natuurlijk kwam hij. Gelukkig had ik net enkele dagen tevoren een nieuwe jurk gekocht Ik nam de honneurs waar. tenslotte was Lenie het feestvarken De mannen kwamen beiden vrijwel gelijk en Frits, Lenies verloofde stelde zich voor. Scherenveld drukte me de hand en nam me nauwelijks op Ik hielp hem uit zijn regenjas en wees met een handbeweging naar de kamer, waar Le nie al met kloppend hart zat te wachten. Discreet bleef ik wat in m'n kleine vestibule hangen, toen de bel weer ging. Nadat ik de deur had geopend, keken we elkaar aan „Dokter, dat is nog eens leuk. Mag ik zeggen; hartelijk welkom in m'n flatje?" „Dank u, juffrouw Burgenaar," zei hij op vriendelijke toon, mijn uitgesto ken hand drukkend. „Enne ..dat dok ter is veel te officieel voor vanavond. Voor mijn vrienden heet ik Bob Vrien dinnen heb ik helaas niet. Misschien mag ik u er vanavond onder rekenen?" Dat ellendige blozen' Ik vóelde m'n bloed weer stijgen. „Leuk, Bob, ik stel het op prijs. Óp mijn beurt dan maar ik heet Woutje." Getweeen kwamen we de kamer bin nen. Lenie zat met een hoog rode kleur een pakje los te peuteren, terwijl haar verloofde vrij ongeïnteresseerd rond keek Ik stelde de heren aan elkaar voor. Bob en Lenie geven elkaar een kus op de wang, alsof ze al jaren oude kennissen waren Ook hij legde een pakje in haar handen. Waarschijnlijk werd dit de prettigste avond van m'n leven tot nog toe. Bob was bijzonder gezellig, wist ziekenhuis moppen te vertellen, waarbij Lenie zich aansloot en op haar beurt met anecdotes en leuke voorvallen op de proppen kwam. Doch tijdens deze leuke uurtjes had ik reden genoeg om me te verwonderen over Frits Scherenveld. Soms nam hij deel aan het gesprek, maar zijn gezicht plooide zich nauwelijks tot een lach, als wij het uitschaterden. Hij was boven dien helemaal niet knap en naar mijn idee jaren ouder dan Lenie. Zodat m'n slotconclusie werd; hoe ter wereld is die vlotte Lenie, die toch werkelijk in menig opzicht met zichzelf voor de dag kon komen, blijven hangen aan zo'n droogstoppel? Sc herenberg was on getwijfeld het prototype van een amb tenaar, die tot zijn 65ste jaar getrouw zijn plicht zou doen. Het antwoord zou ik wel nooit krijgen, doch Lenie keek hem af en toe aan met zo'n verheer lijkte blik, dat ik alleen maar dacht aan het gezegde: Liefde maakt blind De avond was omgevlogen, voor ik er erg in had. Tegen middernacht de den we de heren uitgeleide, dat wil zeggen Lenie en Frits in de huiskamer, Bob en ik in de vestibule En op zijn vraag, of hij nog eens terug mocht ko men, een avondje, zo maar wat bab belen, kon ik geen nee zeggen. Integen deel, ik antwoordde: „Kom gerust, als je wilt. Je zult altijd welkom zijn." De resterende dagen, voor mijn veer tiendaags controlebezoek bij hem, zag ik hem niet. Elke avond wachtte ik in_ Vandaar, dat ik hem vroeg, nadat hij me onderzocht had en bevestigde, dat alles precies zo ging, als het moest: „Ben je je belofte vergeten?" „Belofte?" „Misschien zeg ik het verkeerd," haastte ik mezelf te verbeteren. „Je vroeg, of je zo eens een avondje mocht terugkomen. Maar al wie er kwam „Aceeraf ben ik een beetje geschrok ken van m'n brutaliteit, Woutje Waar schijnlijk was de stemming er schuldig aan Toen ik er de volgende morgen over nadacht, durfde ik niet meer Schouderophalend merkte ik op: „Zo je wilt. De uitnodiging blijft overigens van kracht. Maar als je niet durft... In een ogenblik van overmoedigheid keek ik hem uitdagend aan Hij greep me bij de armen. „Mag ik? Vanavond? Komt het gelegen?" Ik knikte, blij door het voorzuitzicht, dat we konden profiteren van Lenies late dienst „Fijn, Bob. Ik haal wat lekkers in huis En op dit ogenblik wist ik het zo duidelijk als het maar kon- Bob Van Sprenkelen betekende wat voor me. Toen ik 's avonds thuiskwam, be pakt en bezakt, lag er een briefje van Lenie op de tafel. „Wacht niet op me, ik vervang een nachtzuster tot een uur of twee; zij heeft een bruiloft Ik zal heel zacht doen. Tot morgen!" Met beide pakken in de armen dan ste ik naar de keuken. Dat kon een heerlijke avond worden Bob was er al vroeg. Ik maakte me teen koffie klaar en zette een gebakje voor hem neer, omdat ik van de vorige avond wist, dat hij er van hield. Daar na zakte ik naast heh neer op de bank Hij wees op het gebakje. „Is dat nou niet sneu voor jou?" Lachend wees ik naar de biscuits, die ik 'mij m'n kopje had liggen. „Een beetje wilskracht heb ik wel, Bob. Het gaat om m'n gezicht. Als.. als ze terug zouden komen, ik geloof, dat ik me de ongelukkigste mens van de we reld zou voelen." Hij schudde zijn hoofd „Daar hoef je geen angst voor te hebben Zelfs al zou je je niet helemaal aan je di eet houden, blijft de kans vrij gering. Maar om elk risico voorlopig onmogelijk te maken, moet je nog een poosje de vrij strenge voorschriften opvolgen." „Eet maar lekker het gebakje op; ik kan er wel tegen." En kalm begon ik aan het biscuitje. We hadden een rustige avond. Hij vertelde van zijn jeugd, zijn studie en waarom hij zich ging specialiseren op huidziekten. Dat hij veel gelezen had over de tropische eczeems en be strijdingsmiddelen. „Eigenlijk zou ik graag naar Afrika gaan, om daar te proberen de mensen, die aan de verschillende huidziekten lijden, te genezen Het is altijd m'n ideaal geweest Men heeft me al eens gevraagd, maar ik achtte me toen nog te jong en te weinig ervaring." „En nu?" „Af en toe herinnert men mij er aan, dat er zo'n gebrek is aan huidspecia listen in Afrika. Trouwens in Azieeven eens. Een vroegere studievriend van me is sinds een paar jaren in India. Ruim tien procent van de bevolking daar lijdt aan een of andere huidziekte. Hij heeft een gebied van ruim vijfhonderd vier kante kilometer, waar hij onafgebroken doorheen reist. Er is daar een schreeuw end gebrek aan behoorlijke specialisten op dit gebied „Zou je er nu wel graag heen willen?" vroeg ik. -10- Signor Rivaldi stond in heel zijn breedte op de loopplank De maat en de meester duwden hem ruw opzij, zonder iets te zeggen. Rivaldi struikelde en liet zijn koffers bijna vallen „Carambissima!schreeuwde hij Hij keek de weg-hollende meester woedend met gebalde vuisten na „Ik zal jullie krijgpakken'riep hij dreigend. Daarna nam hij zijn koffers weer ter hand en liep naar Kappie's hut toe „Wat is dat met die stuurmaat en die machine-meester!riephijverontwaar digd „Zij mij bijna omverwerpduwen, wanneer zij deze zeeschip afhollen. Waarom zij wegholvliegen9 Waarom wij niet vertrekvaren, Signor Capitano?" „Wat is dat?" vroeg Kappie verschrikt. „De maat en de meester van boord af? Maar dat kan niet' Ik heb gezegd, dat ze alles voor het vertrek klaar moesten maken en ze hebben niets meer aan wal te maken! Waar zijn ze heen gegaan?" „Kom mee, ik u zal wijszeggen'" zei Signor Rivaldi

Leusder Krant | 1970 | | pagina 7